تـــوّلــی ( دوست شــنـاســی)
پیامر اكرم (ص) : خدایا دوست بدار كسى‏ را ، كه على را دوست دارد.
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


« تولی به معنای پذیرش ولایت اولیای الهی با قلب و پیروی از آنها در عمل و نیزدوست داشتن اولیای الهی و دوست داشتن دوستداران آنها است.»

« دوست خوب کسی است که آراسته به صفات ایمان واخلاق باشد.»

مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
پنجه عدالت برگلوی مفسدان/ امیدواری مردم ناامیدی دشمنان
  ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
برخورد قاطع دستگاه قضا با مفسدان اقتصادی نه تنها امید و دلگرمی روزافزون مردم را در پی داشته، بلکه ضربه بزرگی به دشمنان این ملت که چشم طمع به آسیب‌پذیری کشور از طریق ترویج فساد اقتصادی دوخته بودند وارد کرده است.
سرویس اجتماعی-

برخورد با فساد در هر حوزه و شکلی نیاز اولیه شکوفایی و پیشرفت هر کشور و ملتی است. از جمله مهم‌ترین بخش‌هایی که هم مستعد رشد قارچ‌گونه فساد و در نتیجه عقب نگه داشتن کشور است و هم توجه درست و مبارزه با علف‌های هرز فساد، آن را به موتور پیش‌برنده کشور تبدیل خواهدکرد حوزه اقتصاد می‌باشد.
در کشور ما متأسفانه در سال‌های اخیر شاهد رشد شبکه‌های فساد در حوزه اقتصاد و سوءاستفاده مفسدان از ناتوانی و سوء مدیریت‌ها و برخی زد و بند‌های مخرب عیان یا پشت پرده هستیم. موضوعی که ضمن آسیب جدی به زندگی مردم، نارضایتی بحق آنها را نیز در پی داشته است.
ضمن احترام به فعالیت سالم بسیاری از فعالان اقتصادی و کارآفرینان و صنعتگران، در سال‌های گذشته شاهد سربرآوردن عده‌ای از افراد هستیم که به طور مشکوک و با زیر پا گذاشتن ضوابط و به لطف روابط ناسالم تبدیل به کلان سرمایه‌داران و به عبارت بهتر کلان مفسدان اقتصادی شده‌اند. مفسدانی که در حیاط خلوت امن خود هر فعالیت غیر قانونی که منجر به فربه شدنشان شود را مباح دانسته و کسی را در مقابل خود نمی‌دیده‌اند.
با سخت‌تر شدن فشار اقتصادی ناشی از این روابط ناسالم و خباثت‌های اقتصادی به مردم که متأسفانه بخش زیادی از آنها از بی‌تدبیری برخی مسئولان و مدیران اقتصادی و اجرایی کشور سرچشمه می‌گرفت، و ایجاد نوسانات غیر طبیعی در بازار، دستگاه قضایی که پیش از این هم برخورد با فساد اقتصادی را در کارنامه خود داشت، در ماه‌های آخر مدیریت قبلی با صدور استجازه از سوی رهبر انقلاب و تشکیل دادگاه‌های ویژه مقابله جدی با این جرثومه‌های فساد را آغاز کرد.
با آغاز دوره جدید مدیریت قوه قضائیه نیز خوشبختانه مبارزه با مفسدان اقتصادی سرعت و جدیت بیشتری پیدا کرد و هنوز هم شاهد تشکیل جدی دادگاه‌های مربوطه هستیم. امروز مردم که بیشترین آسیب‌ها از فساد‌های اقتصادی و بی‌تدبیری‌های برخی مسئولان را در زندگی خود تحمل می‌کنند با دلگرمی و امید از این اقدامات قضایی استقبال می‌نمایند.
برخورد دستگاه قضا با پرونده فساد درونی خود نیز که این روزها در جریان است به طور ویژه‌ای به این رضایت و امیدواری مردم افزوده است.
 چشم طمع دشمن به نابسامانی اقتصادی و بروز مفسدان
اما این امیدواری مردم نسبت به رویه ضد فساد که قوه قضائیه در پیش گرفته است نا امیدی دردناکی برای دشمنان ملت و کشورمان را نیز درپی داشته است.
بی‌شک دشمنان که از هر حربه‌ای برای ضربه زدن به این کشور فروگذار نمی‌کنند، حساب ویژه‌ای بر روی آسیب به کشور از طریق حوزه اقتصاد و در ادامه ایجاد نارضایتی در مردم باز کرده‌اند.
رواج گرانی، مسکن، اقلام و... و سایر معضلات اقتصادی که‌گریبانگیر مردم است دندان طمع دشمن را تیز می‌کند، دشمنی که در عرصه نظامی و تحرکات منطقه‌ای سیلی محکمی از کشور ما خورده است امروز مترصد نفوذ و ضربه زدن به کشور از طریق اقتصاد است. دشمن در این صحنه مقابله با ما قطعاً امید زیادی به نقش‌آفرینی تخریبی مفسدان اقتصادی نیز دارد.
 امید دشمن به مفسدان اقتصادی
با این تفاسیر، حل مشکلات اقتصادی با سرپنجه تدبیر و برخورد با مفسدان این عرصه و بازخواست مسئولان ایجاد‌کننده این شرایط ضربه سختی به این امید دشمن وارد خواهد کرد.
در این بین موضوع مهم اقتصاد مقاومتی که مورد تأکید موکد رهبر انقلاب و باطل‌السحر توطئه‌های اقتصادی دشمن است باید سرلوحه مسئولان قرار بگیرد اما متأسفانه در اینجا نیز همان بی‌تدبیری‌ها و سوء مدیریت‌ها و در نهایت رشد مفسدان اقتصادی زالوصفت که ضربه محکمی بر اقتصاد کشور و زندگی مردم وارد می‌کند دشمن را به طمع می‌اندازد که ضمن امیدواری به خدمت این مفسدان در عملی شدن خواسته‌های شوم خود عرصه اقتصاد کشور را هدف گرفته و با انواع تحریم‌ها و توطئه‌ها پاس گل مفسدان و مدیران بی‌تدبیر را به ثمر بنشاند.
حال برخورد قاطع نظام با شمشیر تیز دستگاه قضا نه تنها مفسدان اقتصادی را به سزای عمل خیانت‌بارشان می‌رساند و آسیب‌پذیری اقتصاد کشور را کاهش می‌دهد، ناامیدی و خشم دشمن را نیز در پی داشته است.
مبارزه با مفسدان اقتصادی
و ناکامی دشمن، مصداق جهاد در راه خدا
در واقع ایستادگی ارزشمند قوه قضائیه در برابر مفسدان داخلی و ناکامی دشمن در این عرصه یادآور ‌اشاره قرآن کریم در آیه 20 سوره توبه است؛ آنجا که می‌فرماید:
«ذَلِكَ بِأَنَّهُمْ لَا یُصِیبُهُمْ ظَمَأٌ وَلَا نَصَبٌ وَلَا مَخْمَصَهًْ فِی سَبِیلِ الله وَلَا یَطَئُونَ مَوْطِئًا یَغِیظُ الْكُفَّارَ وَلَا یَنَالُونَ مِنْ عَدُوٍّ نَیْلًا إِلَّا كُتِبَ لَهُمْ بِهِ عَمَلٌ صَالِحٌ. إِنَّ الله لَا یُضِیعُ أَجْرَ الْمُحْسِنِینَ. »
«در راه خدا هیچ تشنگی و رنج و گرسنگی به آنان نمی‌رسد، و در هیچ مکانی که کافران را به خشم می‌اندازد وارد نمی‌شوند، و از هیچ دشمنی کشته و اسیر نمی‌گیرند مگر آنکه به پاداش [هرکدام از] آنها عمل صالحی برای آنان [در پروندۀ اعمالشان] ثبت می‌شود، یقیناً خداوند پاداش نیکوکاران را تباه نمی‌کند.»
به واقع می‌توان ورود جدی قوه قضائیه در برخورد با مفسدان اقتصادی که امیدواری مردم و خشم دشمن را در پی داشته است جهاد در راه خدا دانست چرا که جهاد ابواب مختلفی دارد. در همین زمینه رهبر معظم انقلاب بیستم خرداد سال 75 در جمع فرماندهان لشکر ۲۷ محمد رسول‌الله (ص) در تبیین معنی جهاد می‌فرمایند: «جهاد فقط به معنای حضور در میدان جنگ نیست؛ زیرا هر گونه تلاش در مقابله با دشمن، می‌تواند جهاد تلقّی شود... شرط اوّلِ جهاد این است که در آن، تلاش و کوشش باشد و شرط دومش اینکه، در مقابل دشمن صورت گیرد.»
با این توصیف تلاش و جدیت قوه قضائیه در برخورد با فساد و ناکام گذاشتن دشمن مصداق کاملی از جهاد است.
حال که اهمیت برخورد جدی با مفسدان اقتصادی در داخل و البته بازخواست از مسئولانی که با سوءتدبیر زمینه رشد و فرصت‌طلبی مفسدان را فراهم می‌آورند و نقش این کارها در ناکامی دشمن عیان و مشخص است، این موضوع باید سرلوحه عمل دستگاه قضا و سایر نهادهای نظارتی باشد، بی‌شک مردم نیز همواره از این رویه ضد فساد حمایت خواهند کرد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 9 تیر 1399
دوشنبه 9 تیر 1399 08:52 ق.ظ
رئیسی قهرمان
نابود کن دشمنان

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic