تـــوّلــی ( دوست شــنـاســی)
پیامر اكرم (ص) : خدایا دوست بدار كسى‏ را ، كه على را دوست دارد.
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


« تولی به معنای پذیرش ولایت اولیای الهی با قلب و پیروی از آنها در عمل و نیزدوست داشتن اولیای الهی و دوست داشتن دوستداران آنها است.»

« دوست خوب کسی است که آراسته به صفات ایمان واخلاق باشد.»

مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
قالیباف:
دغدغه اول و آخر ما باید معیشت مردم باشد
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
دلایل حمله به قالیباف - مشرق نیوز
رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه دغدغه اول ما در این مقطع باید معیشت و اقتصاد مردم باشد، گفت: مردم ما هرگز هیچ اختلاف، تنش و دعوای حیدری نعمتی را از کسی قبول نمی‌کنند.
محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی در آئین بهره‌برداری از بزرگ‌ترین مرکز داده منطقه غرب و شمال غرب کشور، گفت: دغدغه اول و آخر ما در این مقطع باید توجه به اقتصاد و معیشت مردم باشد.
به گزارش مهر، وی افزود: مردم ما هرگز هیچ اختلاف، تنش و دعوای حیدری نعمتی را از کسی قبول نمی‌کنند و از همه ما توقع دارند که کار صادقانه انجام دهیم و هم خوب کار کنیم و هم کار خوب کنیم.
قالیباف تصریح کرد: امروز مجموعه‌ای افتتاح می‌شود و مانند گذشته این مجموعه می‌تواند در کمترین زمان ممکن با بیشترین تأثیرگذاری و در همه جغرافیای کشور با شفافیت و عدالت و همچنین با کمترین زمان ممکن و با اقتصادی‌ترین روش، مسائل و نابسامانی‌های اقتصادی کشور را حل و فصل کند.
رئیس مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: زمانی که حرف از اقتصاد دیجیتالی می‌زنیم، به این معناست که یک فرصت بزرگ در اختیار ماست که عقب‌ماندگی‌های گذشته را جبران کنیم و راه بسیار کوتاهی را برای به دست آوردن بزرگ‌ترین دستاوردها طی کنیم.
وی اظهار داشت: البته اگر در این زمینه غفلت کنیم، فاصله ما نسبت به مابقی دنیا افزایش می‌یابد و شکاف آن هم دیجیتالی خواهد شد و عقب‌ماندگی‌مان نیز نسبت به بقیه کشورهای دنیا بیشتر خواهد شد.
قالیباف گفت: به این معنا که اقتصاد دیجیتالی هم یک فرصت بزرگ برای ماست تا گذشته خود را جبران کنیم و در مقابل یک خطر و تهدیدی است که اگر از آن غفلت کنیم، قطعاً آسیب بزرگی از این ناحیه متوجه کشور می‌شود.
رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امروز دنیا لحظه شماری می‌کند که چنین ظرفیت و منابع انسانی داشته باشد که ایران در دارا بودن منابع انسانی جوان وضعیت خوبی دارد و در میان ۵ یا ۱۰ کشوری هستیم که چنین ظرفیت بزرگی دارند که باید از این فرصت حداکثر استفاده را ببریم.
وی گفت: نگاه مجلس یازدهم این است که به همه کسانی که در بخش دولتی، خصوصی، شرکت‌های کوچک و یا بزرگ و یا حتی در روستایی در زمینه صنایع دستی فعالیت می‌کنند، کمک شود و در خدمت همه آنان هستیم و در مجلس شورای اسلامی این مسیر را طی خواهیم کرد.
قالیباف بیان داشت: بنده به‌عنوان یک مدیر و خدمتگزار تا قبل از اینکه وارد مجلس شورای اسلامی شوم، واقعاًً این موضوع را حس کردم که اقتصاد دیجیتال در مدیریت، شفافیت، خدمت و کوچک‌سازی و کارآمد‌سازی اثر بسیار زیادی دارد.
رئیس مجلس شورای اسلامی متذکر شد: زمانی که بنده در نیروی انتظامی ‌خدمت می‌کردم، به این موضوع کاملاًً واقف بودیم که ۱۱۰ و همچنین خدماتی که در زمینه الکترونیکی در پلیس+۱۰ می‌تواند انجام شود، تأثیرات بسزایی در زندگی مردم خواهد داشت.
وی گفت: در آن مقطع مقاومت بسیار زیادی برای خدمات پلیس+۱۰ وجود داشت اما تلاش ما به نتیجه رسید و می‌بینید که مردم چگونه در خانه و از طریق یک تلفن می‌توانند خدمات خود را دریافت کنند و سپس این خدمات را در شهرداری تهران هم ادامه دادیم.
قالیباف یادآور شد: تهران صرفاً ۷۰ کیلومتر فیبر نوری داشت اما امروز شهر تهران بیش از دو هزار کیلومتر فیبر نوری دارد که ظرفیت بزرگی در حوزه زیرساخت است و همه شهرها می‌توانند این مسیر را طی کنند.
رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: این باور و نگاه باید وجود داشته باشد تا بتوانیم آسیب‌های جدی در حوزه اقتصاد را حل و فصل کنیم و خواهش بنده از همه این است که به این مسئله توجه داشته باشند که یک کار موفق زمانی اتفاق می‌افتد که همه همدل و همزبان شویم.
وی گفت: اعتقاد ما این است که هر اتفاقی در مجلس باید دارای چهار مؤلفه شفاف‌سازی، هوشمندسازی، مردمی‌سازی و کارآمدسازی باشد و تحول در مجلس یازدهم مبتنی بر این عوامل است.
قالیباف خاطرنشان کرد: این فرآیندها منجر به اصلاح ساختارها و شفاف‌سازی می‌شود و از سوی دیگر مدیریت را ارتقا می‌دهد و اثربخشی آن افزایش می‌یابد.
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه زمانی که ما از اقتصاد مقاومتی حرف می‌زنیم، در حقیقت به معنای مردمی‌سازی و اقتصاد دیجیتالی است، گفت: لازمه حرکت در این راستا آن است که بتوانیم از بخش خصوصی، دولت و شورای عالی فضای مجازی به خوبی استفاده کنیم و همه باید دست به دست هم دهند تا این مسیر را به خوبی پیش ببرند.
وی تصریح کرد: شیوع بیماری کرونا باعث شد که در بخش‌های مختلف آسیب‌های جدی ببینیم اما واقعاًً کرونا برای فضای دیجیتالی فرصت بسیار بزرگی ایجاد کرد که باید مورد توجه قرار گیرد.
قالیباف بیان داشت: موضوع استفاده از فضای مجازی در بخش آموزش کشور جزو موارد حائز اهمیت است که باید حتماً آن را دنبال کنیم و عدالت آموزشی در این مسئله بسیار اهمیت دارد و خدماتی که از طریق سامانه شاد ارائه می‌شود، باید برای همه به‌صورت یکسان باشد.
رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در بسیاری از روستاها و همچنین حاشیه شهرها مردم حتی موبایل هوشمند ندارند و حتی اگر موبایل هوشمند هم در اختیار داشته باشند، ممکن است مشکلات دیگری داشته باشند که باید مرتفع شود. وی گفت: ما حتماً نیازمند آن هستیم که در حوزه فضای مجازی یک حوزه صیانتی را برای خانواده، کودکان و نوجوانان فراهم کنیم.
بزرگ‌ترین مرکز داده غرب کشور
 در تبریز افتتاح شد
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: افتتاح بزرگ‌ترین مرکز داده شمالغرب و غرب کشور در تبریز سبب تمرکززدایی از امکانات ارتباطی در پایتخت می‌شود.
به گزارش خبرنگار کیهان از تبریز؛ محمدجواد آذری جهرمی‌،  در تماس ویدیوکنفرانسی با آئین افتتاح بزرگ‌ترین مرکز داده غرب و شمالغرب کشور در تبریز اظهار داشت: ایستگاه اول پروژه‌های مهم این وزارت در سال جاری مربوط به توسعه ارتباطات روستایی برای حدود هزار و ۵۰۰ روستا به منظور ایجاد عدالت ارتباطی بوده است.
وی ادامه داد: در گام دوم، مرکز داده شماره یک به منظور ایجاد بستر حمایتی از کسب و کارهای مؤثر در این فضا ایجاد شد.
وی افزود: در حوزه بسط عدالت ارتباطی و با توجه به شیوع کرونا و تاکید برای ارتباطات روستاها و مراکز دوردست، پروژه ارتباطاتی بیش از هزار روستای سراسر کشور در دو هفته گذشته اجرایی شد.
وزیر ارتباطات با اشاره به چهارمین ایستگاه توسعه ارتباطی سال جاری گفت: امروز شاهد ایجاد مرکز داده شماره دو که بزرگ‌ترین مرکز داده شمال و شمالغرب کشور در شهر تبریز هستیم که با تمرکز‌زدایی از وجود تجهیزات و زیرساخت‌ها در تهران، کیفیت ارتباطات را برای استان‌های شمالغرب بهتر کرده و سبب ایجاد تسهیلات برای کسب و کارهای مربوطه و کاهش هزینه‌ها و پیشبرد فعالیت‌های اقتصادی خواهد شد.
وی با اشاره به تاکید دستور رهبر مقام معظم رهبری برای تکمیل زیرساخت‌های ارتباطات و فناوری اطلاعاتی گفت: این امر مورد توجه ویژه دولت قرار گرفته و البته تخصیص اعتبارات در این راستا انجام شده است.
آذری جهرمی حمایت از پیام‌رسان‌ها و موتور جستجوهای ایرانی را از حوزه‌های مهم زیرساخت اطلاعاتی دانست و گفت: با وجود تنگناهای اقتصادی، سرمایه‌گذاری خوبی در این راستا شده و از مرداد ماه شاهد ورود این زیرساخت‌ها به فضای ارتباطی خواهیم بود.
وی همچنین بر ایجاد زیرساخت‌های لازم از سوی اپراتورهای همراه برای دسترسی بهتر دانش‌آموزان و دانشجویان برای آموزش در بستر فضای مجازی تاکید کرد.
وزیر ارتباطات همچنین از گزارش پلیس فتا در خصوص کاهش میزان جرایم سایبری با ایجاد رمزهای پویا خبر داده و جلوگیری از جرایم سایبری را نیازمند ایجاد زیرساخت‌های لازم دانست.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 9 تیر 1399
دوشنبه 9 تیر 1399 08:53 ق.ظ
احسنت

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات