تـــوّلــی ( دوست شــنـاســی)
پیامر اكرم (ص) : خدایا دوست بدار كسى‏ را ، كه على را دوست دارد.
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


« تولی به معنای پذیرش ولایت اولیای الهی با قلب و پیروی از آنها در عمل و نیزدوست داشتن اولیای الهی و دوست داشتن دوستداران آنها است.»

« دوست خوب کسی است که آراسته به صفات ایمان واخلاق باشد.»

مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر


«مزرعه موشکی» شاهد کارآمدی یک منطق
    ۱۳۹۹/۰۵/۰۸
مزرعه موشکی» شاهد کارآمدی یک منطق
 
  محمدحسین حمزه
  برگ دیگری از توانمندی‌های خیره‌کننده سپاه برابر دیدگان ملت شریف و مبارز ایران اسلامی و پیش چشم دشمنان خبیث آنها رونمایی شد. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز گذشته و در دومین روز از مرحله نهایی رزمایش پیامبر اعظم۱۴ (صلی‌الله علیه وآله وسلم) که در آب‌های نیلگون خلیج ‌فارس و تنگه راهبردی هرمز برگزار شد، موشک‌های بالستیک ناشناخته‌ای را از اعماق زمین با موفقیت شلیک کرد؛ به حول و قوه الهی. به گفته سردار حاجی‌زاده «بدون استفاده از سکوها و تجهیزات مرسوم، این موشک‌های مدفون شده زمین را شکافتند و اهداف از پیش تعیین‌شده را با دقت بالایی مورد اصابت قرار داده و منهدم کردند.»
این منظره افتخارآفرین تداعی‌گر یک مزرعه موشکی بود و کاربران فضای مجازی فرمانده نیروی هوافضای سپاه را کشاورز این مزرعه معرفی و آرزو کردند که ثمرات آن برای نابودی رژیم صهیونیستی صادر شود.
رزمایش سپاه به سیاق معمول با ابتکاراتی همراه بود از جمله؛ عملیات رصد منطقه رزمایش با استفاده از تصاویر ارسالی از ماهواره نور برای نخستین بار، تمرین انهدام ناو هواپیمابر آمریکایی از سوی یگان‌های مختلف سطحی، تکاوری، غواصی، موشکی، عبور از سپر موشکی و منهدم کردن سامانه‌های پدافندی دشمن، انتشار تصاویر رصد شده ماهواره نور از پایگاه آمریکایی العدید در قطر (مرکز تجمع ۱۳ هزار ‌تروریست آمریکایی) و... اینجا همچنین لازم به یادآوری است که سپاه چند سال پیش، موشکی دریاپایه را رونمایی کرد که از زیر آب شلیک شد.
در این زمینه نکاتی شایسته توجه است؛
1ـ موفقیت سپاه در عرصه موشکی ثمره پیمودن مسیری است که سال‌هاست با راهنمایی مقتدای انقلاب و جهاد مخلصانه آغاز کرده است. زمانی همین تهران زیر موشک‌باران صدام بود. با کمک تجهیزاتی آمریکا، موشک و هواپیماهای فرانسه، مواد شیمیایی آلمان و... اما امروز و در پاسخ قاطع و سیلی محکم به دشمن، پایگاه‌هایش در منطقه را در هم می‌کوبد و موشک‌های بالستیکش از عمق زمین سر بر می‌آورند. چنین وضعیتی قطعا در محاسبات دشمنان و حتی برخی دوستان هم نمی‌گنجید.
2ـ 14 تیرماه 96 ساعاتی پس از یورش غرورآفرین موشکی سپاه پاسداران به مراکز تجمع داعش در دیرالزور سوریه در پاسخ به ‌ترقه‌بازی این گروه ‌تروریستی در مجلس شورای اسلامی و حرم امام راحل، رهبر انقلاب اسلامی در دیداری صمیمانه با جمعی از سرداران و فرماندهان سپاه، با قدردانی از تلاش‌های سپاه در عرصه‌ موشکی فرمودند: «کارتان خیلی عالی بود، خداوند از شماها قبول کند. این، عبادت ماه رمضان است.»
آقا همچنین تصریح کردند: «هرچه می‌توانید روی موشک کار کنید؛ ببینید دشمن چقدر روی موشک حساس است، پس بدانید که چقدر کارتان مهم است.» حضرت ایشان تأکید کردند: «همگی می‌توانید و تا می‌توانید و امکان دارید کار کنید؛ دشمن باید سیلی بخورد.»
3ـ پیشرفت‌های خیره‌کننده سبزپوشان سپاه، از دارا بودن یک بینش صحیح و نگاه درست به شرایط پیش‌رو سرچشمه می‌گیرد. سپاه به خوبی ادراک کرده است که حرکت تکاملی و حیات‌بخش انقلاب اسلامی مواجه است با چالش خصمانه و عنادورزی همه‌جانبه مستکبران و زورگویان که بدون مجاهدت نمی‌توان از شر آن نجات یافت. از دل چنین ادراکی است که مجاهدت دائم و روحیه جهادی و انقلابی در سپاه بیرون می‌آید و حرکت، سازندگی، شور، مقاومت، طراوت، خلاقیت، فداکاری و ایثار رقم می‌خورد. از این‌ رو، همراه ساختن عشق و ایمان با علم و عمل صالح و مجاهدانه زیباترین و بابرکت‌ترین آمیزه‌ موجود در سپاه است و طبق قوانین آفرینش و سنّت‌های تغییر و تبدّل‏ناپذیر الهی، اینجاست که قدرت و نصرت الهی به کمک می‌آید.
4ـ این پیشرفت‌های حیرت‌انگیز و سربلندی سپاه پاداش الهی به همان بینش و معرفت روشن‌بینانه و مجاهدت‌هاست. مجاهدت‌هایی که منجر به تقویت انقلاب و نظام اسلامی و ضربه به دشمن می‌شود. خدا آنان را که در راهش مجاهدت و به او اتکا کنند، کفایت می‌کند و پاسخ می‌دهد؛ «الَّذینَ قالَ لَهُمُ النَّاسُ إِنَّ النَّاسَ قَدْ جَمَعُوا لَکُمْ فَاخْشَوْهُمْ فَزادَهُمْ إیماناً وَ قالُوا حَسْبُنَا اللهُ وَ نِعْمَ الْوَکیلُ» «اینها کسانی بودند که (بعضی از) مردم، به آنان گفتند: «مردم [لشکر دشمن] برای (حمله به) شما اجتماع کرده‌اند از آنها بترسید!» اما این سخن، بر ایمانشان افزود و گفتند: «خدا ما را کافی است و او بهترین حامی ‌ماست.» (آیه شریفه 173 سوره آل‌عمران)
و در آیه بعد می‌فرماید؛ «فَانْقَلَبُوا بِنِعْمَهًٍْ مِنَ اللهِ وَ فَضْلٍ لَمْ یَمْسَسْهُمْ سُوءٌ وَ اتَّبَعُوا رِضْوانَ اللهِ وَ اللهُ ذُو فَضْلٍ عَظیمٍ» «به همین جهت، آنها (از این میدان،) با نعمت و فضل پروردگارشان، بازگشتند در حالی که هیچ ناراحتی به آنان نرسید و از رضای خدا، پیروی کردند و خداوند دارای فضل و بخشش بزرگی است.» (آیه شریفه 174 سوره آل‌عمران)
5ـ سپاه به ابزار و روش‌های نو مجهز و متکی به خداست. سپاه با نگاه به افق‌های پیش رو و ‌اشراف بر شرایط، تصمیم لازم را می‌گیرد، تلاش‌ها را بهینه می‌سازد، با سختی‌ها در این راه مبارزه می‌کند و به پیروزی می‌رسد. موفقیت اخیر سپاه همانند دیگر دستاوردها و پیروزی‌های آن در شرایط تحریم‌ به دست آمده است و این موضوع، دیگر بار، چند نکته را یادآور شد و ثابت کرد؛
الف) درخشندگی، اتقان و کارآمدی منطق مقتدای وارسته انقلاب مبنی بر اتکاء به داخل و پیشرفت درون‌زا.
ب) تحریم نه تنها مانعی بر سر راه پیشرفت نیست بلکه با تلاش و مجاهدت دائم و مدیریت جهادی می‌توان آن را تحقیر کرد.
ج) طی سال‌های اخیر، بزرگ‌نمایی تحریم، ضریب دادن به آن و امیدواری به بیرون از مرزها علاوه بر تضعیف توان داخلی، پالس اثرگذاری آن را به دشمن داد و او را جری‌تر کرد. وقتی روحیه جهادی و مدیریت انقلابی باشد، موانع كوچك را بزرگ نمی‌بینیم و آرمان‌ها را فراموش نمی‌کنیم.
6- نباید تصور کرد که جاده پیشرفت باید همیشه صاف باشد و در غیر این صورت نمی‌توان در آن حرکت کرد. در همین شرایط می‌توان با درک درست شرایط و روحیه جهادی و مدیریت انقلابی کار را جلو برد، پیگیری کرد، نصرت الهی را کسب کرد و به موفقیت رسید. وقتی علل و اسباب را با توکل بر خدا و تکیه به درون به کار می‌بندیم، قطعا بر موانع غلبه می‌کنیم.
«وَ مَنْ یَتَوَلَّ اللهَ وَ رَسُولَهُ وَ الَّذینَ آمَنُوا فَإِنَّ حِزْبَ اللهِ هُمُ الْغالِبُونَ» «و کسانی که ولایت خدا و پیامبر او و افراد باایمان را بپذیرند، پیروزند (زیرا) حزب و جمعیّت خدا پیروز است.» (آیه شریفه 56 سوره مائده)
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 9 مرداد 1399
جمعه 10 مرداد 1399 06:30 ب.ظ
خدا یارتان باد رزمندگان اسلام

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات