تـــوّلــی ( دوست شــنـاســی)
پیامر اكرم (ص) : خدایا دوست بدار كسى‏ را ، كه على را دوست دارد.
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


« تولی به معنای پذیرش ولایت اولیای الهی با قلب و پیروی از آنها در عمل و نیزدوست داشتن اولیای الهی و دوست داشتن دوستداران آنها است.»

« دوست خوب کسی است که آراسته به صفات ایمان واخلاق باشد.»

مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
لاریجانی در نشست فوق‌العاده کمیته دائمی فلسطین در تهران
 اقدامات آمریکا در برجام و فلسطین بی‌پاسخ نمی‌ماند 
    ۱۳۹۷/۰۲/۲۴
رئیس‌دوره‌ای اتحادیه بین‌المجالس اسلامی در نشست فوق‌العاده کمیته دائمی فلسطین خاطرنشان کرده، آمریکا و رژیم صهیونیستی تصور نکنند اقدامات آنها درمورد مسئله هسته‌ای ایران و فلسطین بی‌پاسخ می‌ماند.
علی لاریجانی رئیس ‌مجلس شورای اسلامی روز گذشته (دوشنبه) طی سخنانی در نشست فوق‌العاده کمیته دائمی فلسطین، اظهار داشته، همانگونه که مطلع هستید رئیس‌جمهور آمریکا 15 آذر ماه بیت‌المقدس پایتخت دائمی فلسطین را به عنوان پایتخت رژیم نامشروع صهیونیستی به رسمیت شناخت و بعد از آن در 24 اردیبهشت،‌ روز نکبت موسوم به روز تاسیس رژیم نامشروع صهیونیستی را برای انتقال سفارت کشور متبوعش به قدس شریف تعیین کرده است.
وی خاطرنشان کرده، سران کشورهای عربی در اجلاس اخیر خود در 26 فروردین که تصمیم آمریکا در به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی و یهودی کردن این شهر را باطل و غیرقانونی اعلام کردند اما به نظر می‌رسد مخالفت با تصمیم آمریکا و اعلام قدس به عنوان پایتخت فلسطین نیاز به حمایت‌های جدی‌تر و اقدامات عملی دارد.
لاریجانی اظهار داشته، امروز همگان دریافتند که رفتارهای رژیم آمریکا موجب آشفتگی و گسستگی در صحنه بین‌الملل و ناامنی در جهان شده است. نگاهی به اقدامات یک سال اخیر بیانگر این واقعیت است که رژیم آمریکا پایبند به هیچ تعهدی نیست؛ یک روز توافقات بین‌المللی آب و هوا را به هم می‌زند و روز دیگر توافقات تعرفه‌های گمرکی با چین و اروپا را زیر پا می‌گذارد و بعد فشارهای مختلف، حرف خود را در مورد اروپا پس می‌‌گیرد اما یک روز خلاف مقررات بین‌المللی و نظامات حقوق بشر، برای اتباع برخی کشورهای اسلامی، ‌ضوابط غیرعادلانه وضع می‌کند و در روزهای گذشته از توافق هسته‌ای 1+5 با ایران که با درخواست آمریکا به امضا رسیده بود، خارج می‌شود. یک روز اعلام می‌کند دیگر در سوریه نمی‌مانند و طلب پول از برخی کشورها می‌کند و چند روز بعد سوریه را بمباران می‌کند.
رئیس‌مجلس یادآور شد: معتقدم رئیس‌جمهور فعلی آمریکا،‌توانایی تشخیص و قضاوت در مورد پیامدهای طولانی‌مدت اقدامات خود را ندارد و توصیه می‌کنم که مسئولان کنونی ایالات متحده درمورد فلسطین و قدس شریف و محور مقاومت و جهان اسلام دچار‌اشتباهات محاسباتی نشوند و تصور نکنند اینگونه اقدامات درمورد فلسطین و مسئله هسته‌ای ایران بدون پاسخ می‌ماند؛ اقدامات لحظه‌ای و نسنجیده در دنیای امروز نمی‌تواند ادامه پیدا کند؛ چنین اقداماتی باعث افزایش تنش و ناامنی در جهان کنونی می‌شود.
حمایت از اجماع سران همکاری اسلامی دراعلام غیرقانونی بودن تصمیم ترامپ
وی تصریح کرد: اینک ماییم و این ملت مظلوم و مقاوم که بیش از هر زمانی به حمایت نیازمندند، کمک به این ملت مبارز صرفا یک اقدام بشردوستانه نیست بلکه کمک به کسانی است که در حقیقت هزینه دفاع از منافع امت اسلامی و همه کشورهای منطقه را متحمل شده‌اند؛ ما نه تنها اقدامات ضدانسانی رژیم صهیونیستی را شدیدا محکوم می‌کنیم بلکه بیانیه وزارت خارجه آمریکا، تصمیم رئیس‌جمهور آمریکا را نیز قویا محکوم می‌نماییم و خواهان عکس‌العمل فوری کشورهای اسلامی و جامعه بین‌المللی نسبت به آن هستیم، فلسطینی‌ها از یک طرف با تهدید آمریکا و رژیم صهیونیستی و با طرح سازش و به ادعای آمریکایی‌ها طرح معامله بزرگ قرن مواجه هستند و از طرفی با تنگ‌تر شدن حلقه محاصره، فشار و تحریم برخی کشورها، سکوت برخی کشورهای دیگر جهان اسلام و نزدیک شدن برخی کشورهای منطقه به رژیم صهیونیستی و تلاش‌های پنهان و آشکار عادی‌سازی روابط با آن روبرو هستند اما طوفان راهپیمایی بازگشت فلسطینی‌ها،‌ دارای ابعاد عمیق و واجد دلالت‌های مهم دیگری است که باید مورد توجه قرار گیرد.
لاریجانی خاطرنشان کرده، ما از برگزاری نشست اضطراری سران همکاری اسلامی که با اجماع همه کشورها و به شکل قاطع، غیرقانونی بودن تصمیم ترامپ را اعلام و در مجالس کشورهای اسلامی نیز مورد تصویب قرار گیرد، حمایت می‌کنیم، امروز مصالح عالی دنیای اسلام و امت اسلام حکم می‌کند کشورهای اسلامی در صف واحد و متحد که خواست قلبی جوامع اسلامیت است یکپارچه و یکصدا با این اقدام آمریکا مخالفت کنند و باور کنیم که خداوند با ما است و از این تصمیم ما حمایت می‌کند.
قدس از مرحله خطر فراتر رفته است
رضوان الاخرس نماینده مجلس فلسطین نیز در این نشست اظهار داشت: قدس در خطر نیست و از مرحله خطر فراتر رفته است و نیازمند آن است که هر کسی ذره‌ای شرافت دارد مواضع خودش را درباره قدس اعلام کند.
«الاخرس» تاکید کرد: هر روز خانه‌های فلسطینی‌ها را ویران می‌کنند و آنها را بیرون می‌کنند تا قدس را از فلسطینی‌ها خالی کنند و روزانه تجاوزات ادامه دارد و آیین یهودی را در آنجا برگزار می‌کنند و به جشن می‌پردازند.
نماینده مجلس فلسطین تصریح کرد: آنها از ورود فلسطینی‌ها به حرم مقدس در ساعات مشخصی جلوگیری می‌کنند یعنی تفکیک زمانی و مکانی را اعمال کردند و همه این‌ها با سکوت همراه است، نمادها و الگوهای اسلامی تضعیف می‌شوند و به گردشگاه‌های صهیونیستی تبدیل می‌شود.
الاخرس گفت: افزایش شهرک‌نشین‌های یهودی را شاهد هستیم. گسترش این شهرک‌ها بخشی از مرحله سیاسی آینده است که همچنان ادامه دارد.
نماینده مجلس فلسطین بیان کرد: آیا همه کشورهای اسلامی و جهان، کشورهایی که با نقشه‌های آمریکایی موافقت کردند، سازمان همکاری اسلامی، آماده است که روابط خود را با اسرائیل و آمریکا محدود کنند؟
دولت‌های اسلامی وخامت تصمیم ترامپ را درک کنند
پروفسور محمود ارول قلیچ، دبیرکل اتحادیه بین المجالس اسلامی نیز طی سخنانی اظهار داشت: زمانی که دولت آمریکا تصمیم نامشروع خود را در مورد انتقال سفارت خود به قدس شریف اعلام کرد و قدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت شناخت جهان اسلام در معرض چالش جدیدی قرار گرفت.
قلیچ بیان کرد: این اقدام آمریکا نه تنها نادیده گرفتن حقوق ملت فلسطین بلکه توهین به کرامت و عزت همه مسلمانان بود.
وی ادامه داد: جنبش مردم فلسطین کانون اصلی توجه مسلمانان جهان است و حمایت از حقوق این مردم وظیفه مسلمانان است چرا که این جنبش محوری هدفش دفاع از جامعه اسلامی است. هدف آمریکا و رژیم صهیونیستی از بین بردن هویت اسلامی شهر مقدس بیت المقدس و اولین قبله مسلمانان است.دولت آمریکا امروز همه کنوانسیون‌ها را زیر پا گذاشته است و هدف ما از این نشست هماهنگ کردن احساسات امت اسلامی است. دبیرکل اتحادیه بین‌المجالس تصریح کرد: مردم آزاده مسلمان در جای جای جهان این تصمیم دولت آمریکا را محکوم کردند و البته دولت‌های اسلامی باید وخامت این تصمیم را درک کنند و تفاوت‌ها را کنار بگذارند و در جبهه‌های واحد از حقوق مردم فلسطین از جمله حق‌شان در پایتختی قدس شریف دفاع کنند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 25 اردیبهشت 1397
سه شنبه 25 اردیبهشت 1397 12:49 ب.ظ
درود بر لاریجانی
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی