تـــوّلــی ( دوست شــنـاســی)
پیامر اكرم (ص) : خدایا دوست بدار كسى‏ را ، كه على را دوست دارد.
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


« تولی به معنای پذیرش ولایت اولیای الهی با قلب و پیروی از آنها در عمل و نیزدوست داشتن اولیای الهی و دوست داشتن دوستداران آنها است.»

« دوست خوب کسی است که آراسته به صفات ایمان واخلاق باشد.»

مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر

آیت‌الله امامی کاشانی در نماز جمعه تهران:
 در جنگ اقتصادی باید موضع تهاجمی داشت
   ۱۳۹۷/۰۴/۱۵
امام جمعه موقت تهران گفت: قوه قضائیه، مجلس و دولت باید برنامه‌ریزی تهاجمی داشته باشند. ما الان در وضعیت جنگ قرار داریم؛ نه جنگ نظامی بلکه جنگ اقتصادی. دشمن بر ما هجوم آورده است و ما هم باید تهاجم داشته باشیم. کشور به برنامه تهاجمی نیاز دارد.
آیت‌الله محمد امامی کاشانی در خطبه های نماز جمعه تهران اظهار داشت: رهبر انقلاب اخیرا در دانشگاه امام حسین(ع) جمله جالبی فرمودند مبنی بر اینکه باید در برابر دشمن، به مردم نزدیک شویم. این فرمایش همان بیان و کلام امام ششم است که دشمن نتواند نفوذ کند.
وی گفت: نفرین بر کسانی، از جمله جریان تشیع انگلیسی، که در شبکه های تلویزیونی باعث اختلاف میان شیعه و سنی می‌شوند. اختلاف‌اندازی و بهم ریختن جهان اسلام کار صهیونیست‌هاست.
امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: صهیونیست‌ها در میان مسلمانان اختلاف، تشنج و آشوب ایجاد می‌کنند و از سوی دیگر در رسانه‌های خود به نمایش می‌گذارند تا بگویند حقیقت اسلام این است.
به گزارش مهر، آیت‌الله امامی کاشانی با بیان اینکه امام ششم(ع) دشمن را شناخت و همه را زیر یک خیمه قرار داد، گفت: همانطور که امام صادق(ع) در دوران خود وحدت میان مسلمانان را دنبال می‌کردند، امروز هم وحدت کلمه در جمهوری اسلامی خواست امام زمان(عج) است.
وی در بخش دیگری از اظهارات خود گفت: در هر عصر و زمانی، حجت خدا باید روی زمین باشد. حجت خدا حرف‌ها و بحث‌ها را کنار می‌زند و حق مطلب را مطرح می‌کند.
امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: در عصر غیبت کبری، ولی فقیه جامع‌الشرایط، این اصل و اساس را به دوش دارد و معیار وحدت است. نباید با وجود ولی فقیه یکی از این طرف و دیگری از طرف دیگر برای خودشان حرف بزنند. اسلام می‌گوید حرف برای یک نفر است. این مسئله ملاک وحدت، انسجام و جامعه قدرتمند است.
آیت‌الله امامی کاشانی با اشاره به نامه سردار سلیمانی به رئیس‌جمهور، گفت: از برادر عزیز سردار سلیمانی بابت نامه گرمی که به رئیس‌جمهور دادند، تشکر می‌کنم. این نامه برای ایجاد انسجام ملی بسیار موثر بود. دشمن در این شرایط می‌ترسد و حساب می‌کند کشور یک کاسه است و یک محور دارد.
امام جمعه موقت تهران با اشاره به مشکلات اقتصادی جاری در کشور، تصریح کرد: باید با کسانی که در این روزها فساد می‌کنند و البته در گذشته هم فساد می‌کردند، با شدت برخورد کرد. این مسئله تاکید صریح قرآن است.
آیت‌الله امامی کاشانی گفت: باید با کسانی که فساد می‌کنند، برخورد شرعی و قانونی کرد. تا این برخوردها محکم نباشد، دشمن نخواهد ترسید. چشم دشمن به همین اراذل و اوباش است که امروز پول‌ها و ارزها را جمع کنند.
وی تأکید کرد: قوه قضائیه، مجلس و دولت باید برنامه‌ریزی تهاجمی داشته باشند. ما الان در وضعیت جنگ قرار داریم؛ نه جنگ نظامی بلکه جنگ اقتصادی. دشمن بر ما هجوم آورده است و ما هم باید تهاجم داشته باشیم. کشور به برنامه تهاجمی نیاز دارد.
امام جمعه موقت تهران با انتقاد از نقدینگی بالا نزد مردم، گفت: این نقدینگی باید به سمت تولید هدایت شود. این ثروت باید در جهت تولید قرار بگیرد. باید راه تولید و راه اینکه مردم چگونه کاسبی کنند باز شود؛ این وظیفه دولت و قانونگذار است که ثروت کشور همین طور رها نباشد.
آیت‌الله امامی کاشانی ایجاد امنیت، عدالت و فراوانی نعمت را از وظایف دولت برشمرد و اظهار داشت: باید برنامه‌ریزی و افراد قوی و پیگیر را انتخاب کرد. دشمن دارد از هر جهت علیه ما فعالیت می‌کند.
وی با اشاره به فرمایشات رهبری مبنی بر توجه به کالای ایرانی و تولید داخل، گفت: چطور می‌شود وقتی شما در تلویزیون نگاه می‌کنید که فوتبالیست‌های ما برنده می‌شوند، به خیابان‌ها می‌ریزید؟ این همان حب وطن است. ای کسانی که قاچاق می‌کنید، آیا شما حس ایران، وطن و وجدان ندارید؟ تا چه زمانی می‌خواهید پول جمع کنید؟ تمام این پول‌ها در جهنم به آتش تبدیل می‌شود.
امام جمعه موقت تهران تاکید کرد: تولیدکنندگان هم باید سعی کنند، تولید خوب شود. به خریدن و فروختن جنس ایرانی افتخار کنید. آدم تاسف می‌خورد در برخی مراکز، آب‌میوه هم که می‌خواهند بدهند، آب‌میوه خارجی می‌دهند. چقدر ما نسبت به کشورمان بی‌فطرت و بی‌وجدان هستیم. ای کسانی که قاچاق می‌آورید، شما فطرت ایرانی خود را زیر پا گذاشته‌اید.
آیت‌الله امامی کاشانی اظهار داشت: من به مردم ایران از قرآن بشارت می‌دهم؛ «ان مع العسر یسرا» پس از مشکل، آسانی می‌آید. خدای متعال راه را باز می‌کند. نباید ناامید شد. باید برای خدا کار کرد. بدون شک، ایران از گردنه‌هایی که دشمن برایش ایجاد می‌کند، همانند ۴۰ سال گذشته، به سلامت عبور خواهد کرد.


امام جمعه قم:
 با تصویب FATF بانک‌های کشور به عوامل اجرایی تحریم‌های آمریکا تبدیل می‌شوند
امام جمعه قم با انتقاد از کسانی که برای توجیه فواید ‌FATF آسمان، ریسمان می‌بافند، گفت: این قرارداد مالی مخالفین نظام سلطه را از چرخه مالی- بانکی حذف وتروریست‌ها را تأمین مالی می‌کند.
حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمد سعیدی در خطبه‌های نماز جمعه قم که با حضور گسترده مردم انقلابی این شهر در مصلی قدس برگزار شد، افزود: اهدف ‌FATF کاملا صریح و روشن است زیرا براساس آن هر فرد یا گروهی که در دنیا در برابر سلطه‌طلبی آمریکا و متحدانش بایستد، تروریست محسوب و از چرخه بانکی جهان حذف و در مقابل، همه گروه‌های تروریستی مورد حمایت آمریکا، تأمین مالی و تغذیه و تقویت می‌شوند.
وی اظهار داشت: بر این اساس حزب‌الله لبنان از چرخه بانکی باید حذف شود و در مقابل سازمان متوحش و آدمکش رجوی تأمین مالی می‌شود.
تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) تصریح کرد: بدتر آنکه با تصویب و اجرای آن آمریکا اولا تمام اطلاعات بانکی کشورمان را در اختیار می‌گیرد و در ثانی بانک‌های کشورمان به عوامل اجرایی تحریم‌های آمریکا تبدیل می‌شوند.
وی بیان داشت: در آن صورت وزارت دفاع، وزارت اطلاعات، سپاه پاسداران و تمام نهادهایی که مورد غضب آمریکا قرار دارند، از داشتن حساب و خدمات بانکی کشور باید حذف شوند! خطیب جمعه قم افزود: توقع ملت از نمایندگان مجلس شورای اسلامی این است که قاطعانه این لوایح استعماری را از پروسه بررسی حذف کنند.
حجت‌الاسلام والمسلمین سعیدی با بیان اینکه مقاومت در برابر سلطه‌طلبان هزینه‌زا است، اظهار داشت: البته برخی گزینه سازش را برای برداشتن هزینه‌های مقاومت پیشنهاد می‌کنند اما نگاهی به وضعیت کشورهایی که مسیر سازش را در پیش گرفته‌اند، به خوبی نشان می‌دهد. بسیار بیشتر از گزینه مقاومت هزینه پرداخت می‌کنند همانند عربستان و کشورهای دیگر منطقه و در عین حال در چشم جهانیان به شدت حقیر و ذلیل هستند. وی افزود: سران استکبار با وقاحت عنوان گاو شیرده به سازشکاران می‌دهند و هیچ ابایی از تحقیر آنها ندارند.
تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) با اشاره به واکنش جهانیان به مردم سوریه، فلسطین، ایران و یمن که مسیر مقاومت را انتخاب کرده‌اند، گفت: با این حال نگاه مردم جهان به نظام و مردم کشورهایی چون عربستان و متحدان منطقه‌اش بسیار حقیرانه است.
امام جمعه قم با اشاره به واکنش گروه‌های سیاسی در برابر پیشنهاد سازش با آمریکا بدون هیچ پیش‌شرطی، اظهار داشت: این نشانه روشن شدن اذهان در مورد جنایتکاری و عهدشکنی آمریکا است و حکایت از رشد و تعالی سیاسی مردم و گروه‌های سیاسی کشور دارد.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه 16 تیر 1397
شنبه 16 تیر 1397 04:50 ب.ظ
درود برائمه جمعه
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی