تـــوّلــی ( دوست شــنـاســی)
پیامر اكرم (ص) : خدایا دوست بدار كسى‏ را ، كه على را دوست دارد.
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


« تولی به معنای پذیرش ولایت اولیای الهی با قلب و پیروی از آنها در عمل و نیزدوست داشتن اولیای الهی و دوست داشتن دوستداران آنها است.»

« دوست خوب کسی است که آراسته به صفات ایمان واخلاق باشد.»

مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
سه اپیزود از فتنه 18 تیر
سینه دیوار ، منوچ و ملوس و لقمه‌های بزرگتر از دهان!
۱۳۹۷/۰۴/۲۲
سیدروح الله امین‌آبادی
یک رویداد را می‌توان از دو سو مطالعه کرد ، از نقطه شروع و یا پایان. امروز سالگرد حماسه‌ای بزرگ در تاریخ ایران پس از انقلاب اسلامی است، 23 تیر 1378 بر یک فتنه بزرگ مهر پایان زد و می‌توان رویداد مورد بحث امروز را از نقطه پایان روایت کرد و به نظاره نشست.
در یوم الله 23 تیر 1378 میلیون‌ها نفر در تهران به خیابان‌ها ریختند تا نشان دهند که «این کشور صاحب » دارد و هر فرد/گروه/جریان و یا باندی نمی‌تواند هر آنچه که می‌خواهد را بر ملت رشید و مقاوم سرزمین کهنسال ایران تحمیل و نیات دیکته شده از بیرون را پیاده کنند.
امروز 19 سال از آن «یوم الله » می‌گذرد و مرور مواضع برخی شخصیت‌ها می‌تواند درس‌آموز باشد، هم برای بزرگانی که سخنان آن روزهای خود را فراموش کرده‌اند و هم فتنه‌گرانی که گاه و بیگاه دست به حرکت‌های موذیانه می‌زنند.
اجازه می‌دادیم مردم این‌ها را تکه تکه و قطعه قطعه می‌کردند!
حجت‌الاسلام روحانی دبیر وقت شورای عالی امنیت ملی سخنران اصلی یوم الله 23 تیر 1378 بود ، وی طی سخنانی در این روز با بیان اینکه «اگر منع مسئولان نبود مردم این اوباش را تکه تکه و قطعه قطعه می‌کردند » می‌گوید: «افراد شرور، افراد وابسته به گروهك‌های سیاسی ورشكسته و منزوی در جامعه ما، مزدوران و وابستگان به قدرت‌های خارجی از این فرصت خواستند سوءاستفاده كنند، البته این گروهك‌ها ماه‌ها در انتظار یك فرصت مناسب بودند و فكر كردند این مقطع فرصت مناسبی برای اهداف شوم و پلید آنهاست. یك حادثه تلخی كه با حركت این عناصر فاسد رخ داد، حرمت‌ شكنی بود.»
وی با‌اشاره به شكستن حرمت و تقدس ارزش‌های انقلابی، اركان نظام و بویژه ركن ركین انقلاب یعنی حریم مقدس ولایت توسط فتنه‌گران نیز می‌گوید: «مسئله ولایت مسئله فرد نیست، مسئله شخص نیست، ولایت در كشور ما مظهر اسلامیت نظام و استقلال كشور است...دشمن از اسلامیت نظام و استقلال كشور عصبانی است...مسئله ولایت به عنوان مظهر وحدت ملی جامعه است. مسئله ولایت مظهر اقتدار ملی ما است. اهانت به مقام ولایت، اهانت به ملت است. اهانت به ایران است. اهانت به اسلام است. اهانت به مسلمانان است. اهانت به همه آزادگانی است كه قلبشان برای ایران به عنوان ام‌القرای جهان اسلام می‌تپد.»
روحانی در ادامه اظهار می‌دارد : « ولایت،‌ مهم‌ترین ركن حكومت و نظام ما در قانون اساسی كشور ما است. اهانت به این ركن، اهانت به قانون اساسی است. اهانت به قانون‌گرایی است و اهانت به همه ارزش‌های انقلابی است.»
دبیر وقت شورای عالی امنیت ملی به صبر چند روزه مردم نیز‌اشاره کرده و می‌گوید : « اگر منع مسئولین نبود مردم ما، جوانان مسلمان، غیور و انقلابی ما با این عناصر اوباش به شدیدترین وجه برخورد می‌كردند و آنها را به سزای اعمالشان می‌رساندند.»
روحانی این چنین ادامه می‌دهد :« اینها خیلی پست‌تر و حقیرتر از آن هستند كه بخواهیم نسبت به آنها تعبیر حركت براندازی را مطرح كنیم. در كجای دنیا و در كدام كشور و توسط كدام دولت، آشوب، تخریب و بر هم زدن نظم جامعه، تحمل می‌شود. مگر دولت مقتدر جمهوری اسلامی ایران مسئولین امنیتی نظام، این گونه حوادث را تحمل خواهند كرد؟»
دبیر وقت شورای عالی امنیت ملی همچنین می‌گوید : «ادامه این وضع برای نظام ما كشور ما و ملت ما قابل تحمل نخواهد بود. دیروز نسبت به این عناصر دستور قاطع داده شد، دیروز غروب دستور قاطع صادر شد تا هرگونه حركت این عناصر فرصت‌طلب، هر كجا كه باشد با شدت و با قاطعیت برخورد شود و سركوب شوند مردم ما شاهد خواهند بود كه از امروز نیروی انتظامی، نیروی قهرمان بسیج حاضر در صحنه، با این عناصر فرصت‌طلب و آشوبگر - اگر جرات ادامه حركت مذبوحانه داشته باشند- چه خواهند كرد.»
سران فتنه را باید به سینه دیوار گذاشت!
حجت‌الاسلام ناطق نوری رئیس‌وقت مجلس شورای اسلامی نیز در خاطرات خود که به همت «مرکز اسناد انقلاب اسلامی » منتشر شده است نکات جالبی را در این زمینه مطرح می‌کند.
ناطق نوری اظهار می‌دارد : « در همان روزها قبل از آنکه حتی کسی دستگیر و بازجویی شود، یا مثل الان یک خرده شفاف شود، گفتم که ماجرا زیر سر نیروهای به اصطلاح ملی- مذهبی است. اینها رهبری می‌کنند و به نظر من قوه قضائیه اگر بخواهد این غائله را ختم کند، باید سران اینها را دستگیر نماید.»
وی به نقش گروهک نهضت آزادی در این غائله نیز پرداخته و ادامه می‌دهد: «در دیدار مسئولان امنیتی و اجرایی کشور با رهبر معظم انقلاب در اوج فتنه ۷۸ به آقا گفتم بنده اعتقاد دارم نهضت آزادی و این نیروها در پشت پرده‌ این جریان هستند و اگر ما بخواهیم این آشوب و شورش را بخوابانیم به نظر من باید سران اینها را دستگیر کرده، عده‌ای که در صحنه آشوب کردند را هم به سرعت محاکمه کنیم. حتی اگر لازم باشد- دیدیم که اینها به هرحال بحران ایجاد کردند را هم به سرعت محاکمه کنیم و حتی اگر لازم باشد-‌آن‌ها را به سینه‌ دیوار بگذاریم. اگر قصد براندازی نظام را دارند و با اسلام محارب هستند، با آنها برخورد شود.»
ناطق نوری به نکته مهم دیگری نیز می‌پردازد و می‌گوید : « در این جریان چند نفر دستگیر شدند، از جمله منوچهر محمدی و یک زنی که او را هم گرفته بودند. معروف شد که با گرفتن یک منوچ و ملوس قصه حل شد! منشا یک بحران و یک شورش این نیست این پشت پرده دارد. الان هم به نظر من پرونده ماجرای کوی دانشگاه باید باز باشد و بعضی از مسئولان کشور باید آنجا پاسخ بدهند. حداقل هنوز برای ما ماجرا روشن نیست چرا سؤال‌ها پاسخ داده نمی‌شود؟ چرا افراد دستگیر نمی‌شوند؟ چرا توضیح داده نمی‏شود؟چرا این واقعه به ابهام و اجمال گذشت؟»
لقمه بزرگ‌تر از دهانتان برندارید!
سومین شخصیتی که می‌شود به نظرات او پرداخت و‌اشاره کرد آیت‌الله هاشمی رفسنجانی است که با توجه به مواضع آن مرحوم در فتنه 88 قابل تامل به نظر می‌رسد.
هاشمی رفسنجانی در خطبه‌های نماز جمعه 1 مرداد 1378 درباره فتنه 18 تیر می‌گوید: «این معلوم است که یک گروه کوچک نمی‌تواند یک جریان راهپیمایی و تظاهرات خیابانی را اداره کند! تظاهرات خیابانی در شرایط هیجان انگیز و با حضور دشمن بسیار خطرناک است.»
وی ادامه می‌دهد: «چون که خیابان دروازه و در ندارد ، هر کسی وارد می‌شود ، هر کسی می‌خواهد شعار می‌دهد ، هر کسی می‌خواهد سنگ می‌زند، هر کسی می‌خواهد یک حرکتی می‌کند، مگر اینکه یک انضباط آهنین باشد! یک مدیریت آهنین باشد !یک رهبریت با نفوذ باشد! یک فرمان همه را سر جای خودشان میخکوب کند! چنین چیزهایی که نیست!»
هاشمی رفسنجانی همچنین طی سخنانی در جمع خیرین مدرسه ساز که خبر آن در صفحه نخست روزنامه کیهان مورخه 24 تیر 1378 منتشر شد گفته بود: «درس بزرگ وقایع اخیر این بود که جریان‌های سیاسی لقمه بزرگتر از دهان خود برندارند.»
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه 23 تیر 1397
شنبه 23 تیر 1397 05:19 ب.ظ
مرگ بر فتنه گران نوکر آمریکا
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی