تـــوّلــی ( دوست شــنـاســی)
پیامر اكرم (ص) : خدایا دوست بدار كسى‏ را ، كه على را دوست دارد.
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


« تولی به معنای پذیرش ولایت اولیای الهی با قلب و پیروی از آنها در عمل و نیزدوست داشتن اولیای الهی و دوست داشتن دوستداران آنها است.»

« دوست خوب کسی است که آراسته به صفات ایمان واخلاق باشد.»

مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
جهانگیری:
آمریکا به هیچ وجه قادر نیست فروش نفت ایران را متوقف کند
     ۱۳۹۷/۰۸/۰۶
معاون اول رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه آمریکا به هیچ وجه قادر نخواهد بود فروش نفت ایران را متوقف کند، گفت: اگر آمریكایی‌ها می‌توانستند كه فروش نفت ایران را متوقف كنند، حتما قیمت نفت به بالای 100 دلار و شاید هم بیشتر صعود می كرد و اگر ما در شرایط فعلی كه قیمت نفت به 80 دلار رسیده، یک میلیون بشكه در روز صادر كنیم مطابق سال 94 درآمد خواهیم داشت.
اسحاق جهانگیری روز گذشته در آیین نكوداشت روز ملی بیمه سلامت اظهار داشت: هدف اصلی آمریكا از تحریم‌ها، فشار بر ملت ایران است و اینكه اعلام می‌كنند هدف آنها نظام و دولت ایران است، امری غیرواقعی و دروغ است چرا كه نباید از واردات مواد لازم مرتبط با دارو و درمان و كالاهای اساسی مردم جلوگیری كنند چون واردات كالاهای اساسی از مواردی هستند كه حتی در شرایط جنگ نیز نباید ممنوع شود ولی با این حال بخش دارو و درمان یكی از بخش‌هایی است كه آمریكایی‌ها تلاش می‌كنند كه از واردات آن به كشور جلوگیری كنند.
وی گفت: میزان فروش نفت و میعانات گازی كشور در ماه‌های گذشته 2/5 میلیون بشكه در روز بود و شاید در چند ماه اخیر حدود چند صد هزار بشكه كم شده باشد اما همواره اعلام كرده‌ایم كه فروش نفت نباید از یک میلیون بشكه در روز كمتر شود. در حال حاضر قیمت نفت حدود 80 دلار است و ما همچنان نفت خود را می فروشیم و اگر آمریكایی‌ها می‌توانستند كه فروش نفت ایران را متوقف كنند، حتما قیمت نفت به بالای 100 دلار و شاید هم بیشتر صعود می‌كرد و اگر ما در شرایط فعلی كه قیمت نفت به 80 دلار رسیده، یک میلیون بشكه در روز صادر كنیم مطابق سال 94 درآمد خواهیم داشت.
معاون اول رییس جمهور با بیان اینكه براساس محاسبات بانك مركزی ایران در حال حاضر بیش از 100 میلیارد دلار ذخایر ارزی در كشور وجود دارد، خاطرنشان كرد: خوشبختانه بخش عمده ای از داروی مورد نیاز در داخل كشور تولید می‌شود و برای سال جاری حدود 3/5 میلیارد دلار برای تأمین مواد اولیه و تجهیزات دارویی و پزشكی اختصاص یافته است و برای تامین كالاهای اساسی نیز حدود 13 میلیارد دلار تخصیص یافته كه اگر نیاز باشد میزان آن بیشتر خواهد شد.
جهانگیری با تاكید بر اینكه در سررسید اعلام شده از سوی آمریكا هیچ اتفاقی در نیمه آبان ماه رخ نخواهد داد، گفت: هر اتفاقی كه قرار بود بیفتد، در 3 ـ 4 ماه گذشته انجام دادند و ما نیز در مقابل اقداماتی كه لازم بود را انجام داده‌ایم. وی با تاكید بر اینكه ایران با 15 كشور همسایه ارتباط دارد و هر كدام از این كشورها به مثابه دروازه‌ای برای ایران است، تصریح کرد: آمریكایی‌ها نمی‌توانند ایران را تحریم كنند و باید بدانند كه راه ارتباط با ملت ایران فقط از طریق تعامل، گفت‌وگو، منطق و استدلال است و بهتر است كه اندیشكده های مطالعاتی آمریكا بار دیگر تاریخ ایران و نحوه مقابله ملت ایران با دخالت‌های خارجی را مورد بررسی قرار دهند.
معاون اول رییس‌جمهور سیاست گذاری و برنامه ریزی برای خدمت به مردم را از وظایف دولت برشمرد و گفت: امروز كه زندگی مردم در فشار اقتصادی قرار گرفته، دولت بیش از 10 هزار میلیارد تومان برای حمایت از اقشار ضعیف جامعه اختصاص داده است.
جهانگیری بیان داشت: در سال‌های اخیر مراسم اربعین شكل دیگری به خود گرفته و نمایش بسیار بزرگ و شكوهمندی از وحدت امت اسلام و ملت‌های منطقه در راهپیمایی عظیم اربعین ارائه می شود كه چنین حركتی در دنیا بی نظیر است. وی با بیان اینكه البته ممكن است كه نواقصی نیز در این گونه برنامه‌ها وجود داشته باشد، تصریح كرد: البته این نواقص كوچك نیز به علت شوق خدمت به زائران است مانند امسال كه برنامه ارائه ارز دولتی به زائران پیش‌بینی شد اما این برنامه می بایست از ماه‌ها پیش با هماهنگی و مذاكرات لازم با دولت عراق صورت می گرفت كه با ازدحام زوار برای دریافت ارز و مشكلاتی همراه شد كه البته با همت خدمتگزاران این مشكلات تا حدود زیادی مرتفع شده است.
معاون اول رییس‌جمهور همچنین با‌اشاره به حضور خود در راهپیمایی اربعین طی چند سال اخیر، خاطر نشان كرد: علاوه‌بر ابراز ارادت به ساحت مقدس اباعبدالله(ع) و یاران باوفایش، یكی از دلایل سفر من به نجف و شركت در راهپیمایی اربعین این است كه بعنوان یك مقام دولتی در این مراسم حضور پیدا كنم و با زبان احترام از خدمات مسئولان و مردم عراق قدردانی كنم.در آستانه بازگشت تحریم‌های نفتی صورت گرفت
عرضه موفق نفت در بورس، پاتک ایران به تحریم‌های آمریکا

Image result for ‫عرضه موفق نفت در بورس، پاتک ایران به تحریم‌های آمریکا‬‎
یک هفته مانده به موعد اعمال مجدد تحریم‌های نفتی آمریکا علیه ایران در 13 آبان ماه، «عرضه نفت در بورس» به عنوان اقدامی راهبردی برای از بین بردن زمینه تحریم فروش نفت ایران وارد مرحله عملیاتی شد.
این اقدام که در راستای اجرایی کردن بند 13 سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی مبنی بر تنوع‌بخشی به روش‌های فروش و مشارکت دادن بخش خصوصی تلقی می‌شود، در مقطع کنونی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. در این راستا در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی در تاریخ 27/6/97 عرضه نفت در بورس به تصویب سران قوا رسیده بود و بر اساس اطلاعیه عرضه شرکت ملی نفت قرار شد تا اولین عرضه نفت در بورس انرژی در تاریخ 6/8/97 صورت پذیرد. به گفته سیدعلی حسینی مدیرعامل بورس انرژی در این مرحله از عرضه 8 محموله 35 هزار بشکه‌ای با مجموع حجم 280 هزار بشکه با نرخ 74/85 دلار به ازای هر بشکه به فروش رسید. انجام این معامله نشان از این بیان رهبر معظم انقلاب دارد که می‌فرمایند در کشور بن‌بستی وجود ندارد.
فریبا اخوان، معاون عملیات شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه در تشریح فرآیند این معامله در مصاحبه با خبرگزاری مهر اعلام کرد: چهار شرکت ایرانی وجه سپرده ۱۰درصدی برای شرکت در معامله نفت خام سبک ایران از طریق رینگ بین‌الملل بورس انرژی را به حساب سمات واریز کردند. این عرضه در ساعت 14روز یکشنبه 6/8/97 آغاز شد و تا یک ساعت پس از آن ادامه داشت. به گزارش خبرگزاری فارس در ابتدا سفارش عرضه معادل 1 میلیون بشکه نفت خام به ارزش هر بشکه 79/15 دلار بر روی تابلو بورس انرژی قرار گرفت. پس از دقایقی، خریداران با اعلام تک محموله 35 هزار بشکه‌ای با کف قیمت 61 دلار به ازای هر بشکه صف تقاضا را آغاز کردند تا آنکه با افزایش صف تقاضا و محموله‌ها، قیمت در نزدیکی 69 دلار متوقف شد. در مرحله بعد شرکت نفت با کاهش قیمت به 74/85 دلار تمایل جدی خود را برای انجام معامله نشان داد که با تغییر تقاضا به میزان 8 محموله 35 هزار بشکه‌ای با رقم 74/85 همراه و معامله نهایی شد.
در این عرضه جذابیت‌هایی نیز برای ورود بخش خصوصی در نظر گرفته شده است. به گفته سیدحمید حسینی سخنگوی اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفت، گاز و پتروشیمی موضوعاتی از جمله «مطرح نبودن بحث اهلیت خریدار و صرفا پرداخت 10 درصد وجه پایه برای ورود به معامله»، «مقاصد صادراتی آزاد»، «عدم نیاز به ارائه صورت‌های مالی معتبر»، «کوچک‌تر شدن حجم محموله‌ها از 500 هزار بشکه به 35 هزار بشکه»، «انعطاف‌پذیری قیمت و امکان کاهش آن»، «حذف الزام در زمان بارگیری» و «امکان ارایه ضمانت‌نامه برای پرداخت وجه نهایی» از جمله مزایای این عرضه محسوب می‌شود.
با وجود موفق بودن اولین عرضه لازم است اقداماتی برای رونق فروش نفت در بورس به مورد اجرا گذارده شود تا حجم نفت مورد معامله سهمی جدی از صادرات نفت کشور پیدا کند. اصلی‌ترین مسئله در این زمینه، استمرار عرضه نفت در بورس محسوب می‌شود تا بخش خصوصی بتواند به عنوان بازاری مطمئن برای خرید نفت از این طریق و رساندن آن به مشتریان خود حساب باز کند. مدیرعامل شرکت کارگزاری خبرگان سهام به عنوان کارگزاری اصلی عرضه نفت در بورس با تأکید بر لزوم ادامه‌دار بودن عرضه محموله‌های نفت خام ایران در بورس انرژی تصریح کرد: با توجه به باز بودن فضا برای مشارکت بخش خصوصی، باید در این عرضه مشارکت و بر ادامه‌دار بودن آن پافشاری کرد.
سیدعلی حسینی مدیرعامل بورس انرژی نیز در این زمینه گفت: امیدواریم براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته به طور­­ منظم حداقل هفته‌ای یکبار این معاملات انجام شود. حال باید منتظر ماند و دید در هفته‌های آتی این راهبرد چگونه پیگیری خواهد شد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 7 آبان 1397
چهارشنبه 9 آبان 1397 10:56 ق.ظ
احسنت
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی