تـــوّلــی ( دوست شــنـاســی)
پیامر اكرم (ص) : خدایا دوست بدار كسى‏ را ، كه على را دوست دارد.
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


« تولی به معنای پذیرش ولایت اولیای الهی با قلب و پیروی از آنها در عمل و نیزدوست داشتن اولیای الهی و دوست داشتن دوستداران آنها است.»

« دوست خوب کسی است که آراسته به صفات ایمان واخلاق باشد.»

مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر

ابطحی در صحن مجلس:
 آقای ظریف! سیاست انفعال تا کجا؟!
۱۳۹۷/۰۹/۱۳

Image result for ‫ابطحی در صحن مجلس‬‎
سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس گفت که اواخر آذر بودجه 98 به مجلس خواهد رسید، همچنین وکلای ملت مصوباتی را برای بخشش سود تسهیلات زیر 100میلیون تومان و پرداخت بدهی پیمانکاران داشتند و دیگر اینکه ابطحی در نطق میان‌دستور خود خطاب به ظریف گفت اظهارات شما به این معناست که دولت تدبیر و امید خود از مبارزه با پولشویی ناتوان است؟
سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی در حاشیه جلسه علنی دیروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طبق رایزنی‌های صورت گرفته بین دولت و مجلس، قرار است دولت لایحه بودجه سال ۹۸ را روز یکشنبه (۲۵ آذرماه) به مجلس تقدیم کند.
نعمتی گفت: به دلیل آنکه هفته آینده نمایندگان برای سرکشی به حوزه‌های انتخابیه می‌روند و رئیس‌جمهور هم در این هفته به سفر استانی می‌رود، قرار شد لایحه بودجه ۲۵ آذرماه به مجلس تحویل داده شود. نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی دیروز موادی از طرح اصلاح قانون بودجه سال ۹۷ را تصویب کردند.
وکلای ملت ماده ۲ این طرح را به تصویب رساندند که بر اساس آن به دولت اجازه داده می‌شود در صورت درخواست متقاضیان، مطالبات قطعی ‌اشخاص حقیقی و حقوقی خصوصی و تعاونی که در چارچوب قوانین و مقررات تا پایان سال ۹۶ ایجاد شده و همچنین مطالبات نهادهای عمومی غیردولتی و شرکت‌های دولتی تابعه وزارتخانه‌های نیرو و جهاد کشاورزی بابت یارانه قیمت‌های تکلیفی از دولت که در چارچوب قوانین و مقررات مربوط تا پایان سال ۹۵ ایجاد شده است را با بدهی ‌اشخاص یادشده به بانک‌ها و موسسات اعتباری غیربانکی که در چارچوب قوانین و مقررات تا تاریخ‌های یاد شده ایجاد شده، از طریق تسویه بدهی‌های بانک‌ها و موسسات غیربانکی به بانک مرکزی تا مبلغ یک میلیون میلیارد ریال به صورت جمعی-خرجی از طریق انتشار اسناد تسویه خزانه تسویه کند.
در ادامه جلسه نمایندگان با تصویب بند دیگری از این طرح موافقت کردند که بر اساس آن مبلغ ۱۰هزار میلیارد ریال بابت تسویه بدهی پیمانکاران و طرح توسعه و تکمیل راه روستایی و عشایری و کمک به تکمیل پروژه‌های نیمه تمام طرح‌های هادی و بهسازی معابر روستاها اختصاص می‌یابد.
نمایندگان مجلس با اصلاح تبصره‌ای از لایحه بودجه ۹۷، بانک مرکزی را موظف به اجرای طرح بخشودگی سود تسهیلات زیر صد میلیون تومان کردند. هر یک از مشمولین بخشودگی سود تسهیلات زیر یک میلیارد ریال می‌توانند از زمان تصویب این قانون، صرفاً یک فقره از بخشودگی سود تسهیلات موضوع این بند را استفاده کنند.
اظهارات ظریف فرار رو به جلو بود
محمدجواد ابطحی نماینده مردم خمینی‌شهر در نطق میان‌دستور دیروز در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: هر کجا منویات ولایت را عملیاتی کردیم، نصرت الهی هویدا شد اما اعتماد به نهادهای بین‌المللی و غربی راه به جایی نمی‌برد و نباید دل به ساحت کفر و نظام سلطه ببندیم.
وی ادامه داد: در عجب هستم که چرا با وجود حادثه تروریستی اهواز، برخی همچنان اصرار به پیوستن به معاهده ننگین CFT دارند!
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس تصریح کرد: آقای ظریف چرا کانتینرهای بزرگ جهانی مواد مخدر و تجارت اعضای بدن و زنان و کودکان به جای ایران، در بانک‌های سوئیس سرمایه‌گذاری می‌شود؟ چرا کسی با سوئیس به عنوان مرکز پولشویی دنیا کاری ندارد؟
ابطحی ادامه داد: حتی اگر فرضا ما دچار پولشویی هستیم، چرا باید دیگران این مشکل را برای ما برطرف کنند و مگر ما عاجزیم؟ در حالی که خودمان قانون پولشویی مصوب سال ۸۶ داریم و باید همان را اجرایی کنیم اما گویا در تفکر افرادی چون ظریف، ایرانی‌ها عاجز هستند و توان اداره کشور را ندارند و مثل دوران قاجار و پهلوی، خارجی‌ها باید کشور را اداره کنند.
سیاست انفعال و وزیر گستاخ روباه پیر
وی گفت: از سوی دیگر مشاور ارشد کدام وزیر است که با سوءاستفاده از سربرگ اداره مبارزه با پولشویی درخواست اقامت در کانادا را می‌کند؟
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با بیان اینکه رئیس‌جمهور، رئیس ‌شورای عالی مبارزه با مواد مخدر و قاچاق کالا است و باید با این مشکلات مبارزه کند، ادامه داد: از سوی دیگر یکی از وظایف وزارت اقتصاد و اطلاعات مبارزه با پولشویی است و این اظهارنظر ظریف صرفا سیاست فرار رو به جلو است.
وی تصریح کرد: از سوی دیگر چرا فریاد مظلومان یمن، نیجریه و میانمار را نمی‌شنوید و وزارت امور خارجه تحرکی درباره این جنایت‌ها انجام نمی‌دهد؟
ابطحی با بیان اینکه تا چه زمانی باید سیاست وادادگی در مقابل غرب را ادامه دهیم، اظهار داشت: وزیر گستاخ انگلستان، آزادانه به ایران آمد و توهین‌هایی کرد و به راحتی هم برگشت و هیچ برخوردی با وی صورت نگرفت.
وی متذکر شد: آقای ظریف آیا بر این باور هستید که آمریکا از برجام به دلیل آنکه به نفع ایران بود خارج شد!؟ در حالی که آمریکا به این دلیل از برجام خارج شد که مطمئن بود چه در برجام بماند و چه نماند، ایران در برجام می‌ماند و شما حتی جرأت اعمال ماده ۳۷ قرارداد برجام را هم ندارید.
لازم به یادآوری است که جرمی هانت وزیر گستاخ استعمارگر پیر توهین کرد سپس به ایران آمد و با گل و لبخند مورد استقبال وزارت خارجه قرار گرفت و بازگشت. همین موضوع دقیقا به همین شکل سال گذشته توسط وزیر آلمانی نیز اجرا شد.
ادعای برجامی علی مطهری صدای خبرنگار بی‌بی‌سی را هم درآورد
Image result for ‫ادعای برجامی علی مطهری صدای خبرنگار بی‌بی‌سی را هم درآورد‬‎
یکی از خبرنگاران بی‌بی‌سی در پاسخ ادعای همراه با تجاهل علی مطهری که خروج ترامپ از برجام را نتیجه کارشکنی مخالفان برای عدم اجرای درست آن دانسته بود، نوشت:«این شوخی‌ها چیست که نایب‌رئیس‌مجلس می‌کند؟»
  علی مطهری عضو فراکسیون اصلاح‌طلبان و نائب‌رئیس ‌مجلس شورای اسلامی روز دوشنبه در همایش «دانشجو، سمبل آرمان‌گرایی» در قم، در اظهاراتی عجیب مدعی شد: «از همان ابتدای امضای برجام، بخشی از نظام ما مخالف اجرای آن بود و رفتار و عملکرد آنها چه در مجلس، نیروهای مسلح و... نشان‌دهنده چنین مطلبی بود. به اعتقاد من، اگر کشور ما در مسئله برجام متحد بود و از سمت اروپایی‌ها به مقداری در ایران سرمایه‌گذاری می‌شد، خروج ترامپ از برجام نیز به راحتی ممکن نبود.»
این ادعای همراه با تجاهل علی مطهری صدای خبرنگار بی‌بی سی را هم درآورد و یکی از آنها در پاسخ مطهری نوشت:«این شوخی‌ها چیست که نایب رئیس مجلس می‌کنه؟ برجام/ تاسیسات هسته‌ای که سهله، اگر ایران همه موشک‌هاش را هم ‌بار می‌زد می‌رفت کاخ سفید تحویل می‌داد، باز ترامپ/ بولتون/پومپئو با فشار نتانیاهو و حمایت و تشویق شدید میلیاردر اسرائیلی- آمریکایی شلدون ادلسون، از برجام خارج می‌شدند».
مطهری در حالی ادعا می‌کند که عدم اجرای درست برجام توسط مخالفان داخلی سبب خروج ترامپ از برجام شده است که آژانس انرژی اتمی در 13 گزارش پی‌در‌پی پایبندی و اجرای کامل تعهدات برجامی از سوی ایران را تایید و همکاری ایران در این زمینه را «بی‌نظیر» توصیف کرده است. تا جایی که کارشناسان این نهاد بین‌المللی از اجرای این تعهدات زودتر از موعد مقرر شده و بالاتر از حد توافق شده از سوی طرف ایرانی ابراز شگفتی کرده بودند.
نائب‌رئیس‌ مجلس البته نمی‌گوید با تاکید و تضمین آقایان ظریف و روحانی مبنی بر اینکه «حتی در صورت خروج آمریکا، باز هم در برجام می‌مانیم»، آمریکایی‌ها باید خیلی بی‌عقل می‌بودند که به تعهدات برجامی خود پایبند بمانند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 14 آذر 1397
چهارشنبه 14 آذر 1397 04:22 ب.ظ
عالی
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی