تـــوّلــی ( دوست شــنـاســی)
پیامر اكرم (ص) : خدایا دوست بدار كسى‏ را ، كه على را دوست دارد.
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


« تولی به معنای پذیرش ولایت اولیای الهی با قلب و پیروی از آنها در عمل و نیزدوست داشتن اولیای الهی و دوست داشتن دوستداران آنها است.»

« دوست خوب کسی است که آراسته به صفات ایمان واخلاق باشد.»

مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر

محسن رضایی در همایش راویان انقلاب و دفاع مقدس:
عده‌ای هنوز به دنبال توافق با غرب هستند
  ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: امروز فشار زیادی به مردم وارد شده ولی عده‌ای هنوز به دنبال توافق با غرب هستند.
محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در دومین همایش راویان دفاع مقدس با‌ اشاره به برخی تخریب‌ها علیه دوران دفاع مقدس، گفت: برخی به ما می‌گویند درباره دوران جنگ صحبت نکنید. در واقع می‌گویند اصلا چرا جنگ کردید. درباره این موضوعات باید ابتدا معلوم شود که این مباحث برای روشنگری انجام می‌شود یا تخریب؟دشمنان فکر می‌کنند، چون در طی سال‌های مختلف نسل‌ها تغییر می‌کنند می‌توانند در ذهن نسل جدید شبهه ایجاد کنند. از همین موضوع باید فهمید که جنگ و دفاع مقدس بسیار اهمیت دارد. دفاع مقدس بسیار برای مردم مهم است.
رضایی با‌ اشاره به دستاورد‌های دوران دفاع مقدس تصریح کرد: اگر امروز با کمک دوستان خود بر داعش پیروز شدیم به خاطر تجربه جنگ تحمیلی بود. ما نه تنها در جنگ پیروز شدیم بلکه متحدان علیه انقلاب اسلامی در جنگ را به جان هم انداختیم.
وی با بیان اینکه امروز فشار زیادی به مردم وارد شده ولی عده‌ای هنوز به دنبال توافق با غرب هستند، اظهار داشت: ترامپ می‌گوید باید دوباره برجام را بنویسید، اگر صدام هم بعد از قطعنامه پیروز می‌شد، درخواست قطعنامه جدید می‌کرد.
در 40 سال گذشته حتی یک روز بدون توطئه علیه انقلاب نداشتیم
سردار محمدرضا نقدی معاون فرهنگی سپاه پاسداران در این همایش با بیان این مطلب گفت: برخی می‌گویند که ما توهم توطئه داریم، این افراد باید وصیتنامه امام راحل را بخوانند تا متوجه شوند که انقلاب اسلامی با چه حجمی از توطئه روبروست به طوری‌که ۸۰ درصد وصیتنامه امام خمینی به توطئه‌هایی که دشمن علیه انقلاب به کار می‌گیرد اختصاص یافته است.
وی خاطرنشان کرد: مردم ایران بی‌بته نبودند که این ظلم‌ها را ببینند و ساکت بنشینند لذا دربرابر ظلم پادشاهان قیام‌های بسیاری کردند، اما سرکوب می‌شدند و شکست می‌خوردند.
معاون فرهنگی سپاه درباره هجمه‌ها علیه انقلاب اسلامی در آستانه ۴٠ سالگی انقلاب اسلامی اذعان کرد: امروز انقلاب ما با اینکه نه شرقی، نه غربی بود به چهل سالگی رسیده است. ما در ابتدای انقلاب از چندین جهت درگیر جنگ بودیم. امام در وصیت نامه خود هم بسیار به توطئه‌ها و نقشه‌های دشمن‌اشاره کرده‌اند. امروز می‌بینید که هنوز هم توطئه‌های دشمن پایان نیافته است.
وی خاطرنشان کرد: امروز تهاجم فرهنگی دشمن علیه انقلاب اسلامی بسیار زیاد است. در تاریخ می‌بینیم که آمریکا علیه شوروی یک رادیو برای تهاجم فرهنگی به انقلاب شوروی داشت. امروز ۲۷۵ رادیو و تلویزیون برای استحاله فرهنگی مردم انقلابی ایران وجود دارد. عده‌ای امروز تنها در تلاش برای تفرقه شیعه و سنی هستند. برخی از آنها به دنبال اختلاف قومی هستند و برخی هم به ایجاد شبهه اعتقادی تلاش می‌کنند.
برای حل مشکلات اقتصادی نباید درِ آمریکا را زد
سردار سرتیپ پاسدار غلامحسین غیب‌پرور، رئیس‌ سازمان بسیج مستضعفین، نیز در این همایش گفت: انقلاب ما بی‌همتاست. در مقایسه شاخص‌ها، انقلاب اسلامی بسیار بالاتر از دیگر انقلاب‌هاست. در انقلاب فرانسه با جنگ به پیروزی رسیدند و حتی پس از آن نیز پیروزی کامل حاصل نشد. انقلاب فرانسه القای نسخه لیبرالیسم بر جهان بود. امروز ولی دیگر این نظام شکست خورده است. به حوادث فرانسه بنگرید.
رئیس‌ سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه مشکل امروز ما این است که مبانی انقلاب را ترویج و تبلیغ نمی‌کنیم، ادامه داد: فرزندان انقلاب باید دستاوردهای انقلاب را فریاد بزنند. بله قبول دارم که اقتصاد کشور مریض است، نظام مدیریتی ما به شدت نقصان دارد ولی نباید به خاطر این مشکلات دستاوردهای دیگر انقلاب را نادیده گرفت.
وی گفت: ما در جریان دفاع مقدس آنقدر سرمایه‌داریم که نیازی به غلو نیست و نباید اجازه تحریف بدهیم. در انقلاب باید ارائه اسوه داشته باشیم نه اینکه شهدا را اسطوره‌های دست نیافتنی معرفی کنیم.
غیب‌پرور تصریح کرد: دین خواهی و خودباوری مردم کم نیست. تمام عالم به ما غبطه می‌خورد ولی عده‌ای این را قبول ندارند و به آمریکا و اروپا آویزان می‌شوند. والله قسم در تاریخ جایی ندیده‌ام آمریکا و اروپا با ما برخورد صادقانه داشته باشند. امروز برای حل مشکلات اقتصادی نباید درِ آمریکا را کوبید. مقام معظم رهبری چند بار فرمودند برای حل مشکلات اقتصادی باید به خودباوری برسیم.
غیب‌پرور همچنین در حاشیه این اجلاس و در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤالی درباره اینکه برخی از ولنگاری و عدم وجود نظارت در فضای مجازی می‌گویند، تصریح کرد: من آنچه در چند روز گذشته گفته شد را قبول دارم. متاسفانه فضای مجازی دچار عدم نظارت قوی است. کشورهای غربی در چارچوب‌هایی که اعتقادات خودشان است؛ ضوابط دارند چرا ما نداریم؟ ما یک قرارگاه فضای مجازی درست کردیم. حدود سه ماه پیش بخشی از آن رسانه‌ای شد. مردم می‌دانند ولی تا بخواهیم به نقطه مطلوب برسیم، خیلی فاصله داریم. کار جهادی در پیش داریم که بدون کمک خود مردم منتج به نتیجه دلخواه نخواهد شد. کار را شروع کردیم و هدف‌گذاری‌ها دقیق است اما کار سختی است و باید قوی ادامه بدهیم.تازه‌ترین میوه باغ برجام
اروپا قرار بود تضمین بیاورد تحریم آورد!

Image result for ‫اروپا قرار بود تضمین بیاورد تحریم آورد‬‎
قرار بود دولت در اردیبهشت 97 ظرف فرصتی ۲ هفته‌ای از اروپا تضمین عملی برای حفظ منافع ایران در قبال خروج آمریکا از برجام بگیرد، حالا با سپری شدن حدود 8 ماه، نه تنها اروپا هیچ تضمینی نداد بلکه در جدیدترین اقدام گستاخانه، ایران را تحریم کرد! وزیر امور خارجه دانمارک گفت: اتحادیه اروپا با تحریم ایران موافقت کرد.
۱۸ آذر ماه کیهان به نقل از فایننشال تایمز تیتر زد و خبر داد که اروپا به‌جای تضمین برجام برای ایران، تحریم خواهد آورد. حال این خبر و هشدار کیهان محقق شده است.
خبرنگار روزنامه وال استریت به نقل از وزیر خارجه دانمارک از اعمال تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه ایران در ارتباط با ادعای دست داشتن ایران در اقدامات خرابکارانه در پاریس و کپنهاگ خبر داد.
«اندرس ساموئلسن» وزیر خارجه دانمارک گفته که این اقدام اتحادیه اروپا منافاتی با حمایت از توافق هسته‌ای ندارد و تاثیری بر آن نخواهد گذاشت اما نیاز است که اتحادیه اروپا یک پیام قوی در دفاع از ارزش‌های اروپایی و امنیت خود ارسال کند.
وی مدعی شده است که اتحادیه اروپا قرار است در این راستا دو شخص و یک نهاد ایرانی را تحریم کند.
ساموئلسن ساعتی بعد در حساب توئیتری خود نوشت؛ اعضای اتحادیه اروپا با اعمال تحریم علیه یکی از سرویس‌های اطلاعاتی ایران به دلیل اتهامات مربوط به طرح‌ریزی ترور در خاک اروپا موافقت کرده است.
دولت فرانسه اخیرا مدعی اجرای یک طرح تروریستی در ماه ژوئن شد و گفته بود که ایران در پشت پرده این طرح قرار داشته است. ادعایی که به شدت از طرف ایران رد شده است.
فرانسه در همین ارتباط دارایی دو فرد و همچنین بخش داخلی وزارت اطلاعات ایران در این کشور را مسدود کرد.
چندی بعد دولت دانمارک نیز در اقدامی هماهنگ با آمریکا مدعی طرح یک حمله تروریستی در این کشور با حمایت ایران شد. کپنهاگ در همین زمینه سفیر ایران در این کشور را احضار کرد.
همچنین رویترز به نقل از وزارت خارجه دانمارک و دیپلمات‌های اتحادیه اروپا در گزارشی نوشت که یک واحد از وزارت اطلاعات و دو ایرانی در لیست تروریسم‌ اتحادیه اروپا قرار گرفته‌اند.
رویترز در ادامه نوشت: سعید هاشمی مقدم به همراه اسدالله اسدی(دیپلمات ایرانی بازداشت شده در آلمان که سپس به بلژیک مسترد شد) در لیست موسوم به تروریسم اتحادیه اروپا قرار گرفته‌اند.
رویترز همچنین نوشت که نام این افراد به طور رسمی در یادداشت رسمی اتحادیه اروپا که روز چهارشنبه منتشر می‌شود، ذکر خواهد شد.
همچنین مقامات خبر داده‌اند که قرار است دارایی‌های یک واحد وزارت اطلاعات و دو ایرانی ذکر شده از روز چهارشنبه مسدود گردد.
به گزارش فارس، «استیف بلاک» وزیر خارجه هلند نیز در یک اتهام‌زنی بی پایه و اساس، ایران را به قتل دو نفر در این کشور متهم کرد.
اروپای بدهکار، طلبکار شد!
در سایه سكوت و بی‌عملی دولت و دستگاه دیپلماسی، اروپا روز به روز بر اقدامات خصمانه علیه ملت ایران می افزاید.
برخی کشورهای اروپایی سالهاست به پایگاه و پناهگاهی برای گروهک‌های تروریستی و تجزیه‌طلب تبدیل شده‌اند و عملاً به این گروهک‌ها سرویس‌های متنوعی ارائه می‌کنند. اما برخورد منفعلانه و حقارت‌آمیز دستگاه دیپلماسی کشور با این مسئله، کشورهای اروپایی را دچار توهم کرده و باعث شده عملاً جای بدهکار و طلبکار عوض شود.
به عنوان نمونه، فرانسه اکنون میزبان گروهک تروریستی منافقین است. گروهکی که 17 هزار ایرانی را به خاک و خون کشیده است. این كشور علاوه بر حمایت از گروهك تروریستی منافقین، حمایت و تجهیز رژیم بعث صدام علیه ایران در 8 سال جنگ تحمیلی و حمایت و تجهیز گروهك تروریستی داعش را نیز در كارنامه سیاه خود ثبت كرده است. رسوایی مربوط به انتقال خون‌های آلوده فرانسه به شماری از كشورها از جمله ایران طی سال‌های 1980 تا 1990 و مرگ عده زیادی از بیماران هموفیلی دریافت كننده این فرآورده‌های خونی در نتیجه مصرف آن نیز یكی از نقاط تاریك در پرونده فرانسه است.
همچنین دانمارک که پس از حادثه تروریستی اهواز مدعی شده بود که در مورد حضور گروهک تروریستی الاحوازیه در خاک خود تحقیق کرده و اگر چنین باشد با آنها برخورد می‌کند اما پس از تحقیقات، این کشور، خود را به سطح میزبانی یک گروهک تروریستی چندنفره تنزل داد.
نتیجه دیپلماسی انفعالی!
در خرداد ۹۷، دولت هلند به جای عذرخواهی و پاسخگویی درباره پناه دادن به دو تروریست ارشد منافقین و الاحوازیه (احمد نیسی و علی معتمد) که در آن کشور کشته شدند، دو نفر از دیپلمات‌های ایرانی را به دلایل واهی اخراج کرد.
تابستان ۹۷ نیز فرانسه- میزبان و حامی و پناهگاه گروهک تروریستی منافقین- در اقدامی غیرقانونی و به دلایل واهی یک دیپلمات ایرانی را اخراج کرد.
همچنین در تیرماه ۹۷ «اسدالله اسدی» دیپلمات سفارت ایران در وین علی‌رغم مصونیت دیپلماتیک در اقدامی غیرقانونی توسط پلیس آلمان و در جریان حضورش در این کشور بازداشت شد. در مهرماه ۹۷ رسانه‌ها از استرداد دیپلمات یاد شده به بلژیک خبر دادند.
در روزهای گذشته نیز آلبانی که مدت‌هاست به پایگاه منافقین و تروریست‌ها مبدل شده، در اقدامی گستاخانه دو دیپلمات ایرانی را به دلایل واهی از این کشور اخراج کرد. نکته قابل تأمل اینجاست که یکی از دیپلمات‌های اخراج شده ایرانی، «غلامحسین محمدنیا» از اعضای تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای است!
اگر وزارت خارجه در مقابل گستاخی هلند، اصول بدیهی روابط دیپلماتیک را اجرا و اصل عمل متقابل را انجام می‌داد، امروز شاهد دومینوی اخراج دیپلمات‌های ایرانی و لگدمال شدن عزت پاسپورت ایرانی در فرانسه و هلند و آلمان و بلژیک و آلبانی و سپس طلبکاری اروپا و عوض شدن جای بدهکار و طلبکار نبودیم!
وعده سرخرمن SPV
«مایا کوچیانچیک» سخنگوی «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تأکید کرد، اتحادیه اروپا همچنان در حال کار روی راه‌اندازی سازوکار مالی ویژه برای تسهیل فرایند تجارت با ایران و دور زدن تحریم‌های آمریکا علیه تهران است.
محمد‌جواد ظریف، وزیر امور خارجه نیز در در حاشیه دیدار با «نیتین گادکاری» وزیر حمل و نقل هند در دهلی نو، در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤالی درباره سازوکار ویژه مالی اروپا SPV با ایران اظهار داشت: اروپایی‌ها تلاش کرده‌اند، اما در حد انتظار ما نتوانستند پیشرفت کنند.
ظریف علی‌رغم اذعان به بی‌عملی اروپا در موضوع SPV در ادامه در اظهارنظری تأمل‌برانگیز گفت: ما به همکاری با اروپا به همکاری درباره SPV ادامه می‌دهیم.
ادعای سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا درخصوص SPV در حالی است که موگرینی- 19 آذر 97- گفته بود: «ساز‌و‌کار مالی اروپا با ایران تا پایان سال 2018 اجرایی می‌شود».
مقامات ارشد دولت نیز پیش از این تاکید کرده بودند که ساز‌و‌کار کانال مالی اروپا موسوم به SPV تا پایان سال 2018 میلادی راه‌اندازی و اجرا خواهد شد.
پیش از این، عباس عراقچی، معاون سیاسی وزیر خارجه- 13 شهریور 97- گفته بود:«اروپایی‌ها برای عملیاتی کردن ساز و کار خود تا 13 آبان وقت دارند و از این تاریخ به بعد فایده‌ای ندارد که بخواهند انجام دهند».
متاسفانه دولتمردان علی‌رغم اذعان به بی‌عملی و وقت‌کشی اروپا، همچنان به برجام اروپایی دل خوش کرده‌اند.
ارسال این پالس از سوی دولت به طرف اروپایی مبنی بر «اجرای برجام به هر قیمت توسط ایران»، موجب شده است که اروپا نه تنها از کوچک‌ترین اقدام در جهت اجرای تعهدات خود سر باز بزند، بلکه بر شدت اقدامات ضد ایرانی خود نیز افزوده است.
از تضمین تا تحریم
قرار بود دولت در اردیبهشت 97 ظرف فرصتی ۲ هفته‌ای از اروپا تضمین عملی برای حفظ منافع ایران در قبال خروج آمریکا از برجام بگیرد، حالا با سپری شدن حدود 8 ماه، نه تنها اروپا هیچ تضمینی نداد بلکه در جدیدترین اقدام گستاخانه، ایران را تحریم کرد!
لازم به ذکر است که پایگاه تحلیلی «پولیتیکو»- 22 اردیبهشت 97(چهار روز پس از خروج آمریکا از برجام) به نقل از «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نوشت:«از «حسن روحانی» رئیس‌جمهور ایران تضمین گرفته که این کشور علی‌رغم تصمیم «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا برای خروج از برجام و وضع مجدد تحریم‌ها علیه ایران، همچنان در توافق می‌ماند».
اروپا در ادامه عهدشکنی‌های خود در برجام و رفتارهای موذیانه در میزبانی کانال مالی، همچنان به دنبال وقت‌کشی و اظهارات گستاخانه در حوزه موشکی و قدرت منطقه‌ای کشورمان و تحریم ایران در موضوع حقوق بشر است. با این حال واکنش مقامات ارشد دولت به این گستاخی، حسن ظن، اغماض و لاپوشانی است!
همان‌طور که پیش از این نیز ذکر شد، ارسال این پالس از سوی دولت به طرف اروپایی مبنی بر «اجرای برجام به هر قیمت توسط ایران»، موجب شده است که اروپا نه تنها از کوچک‌ترین اقدام در جهت اجرای تعهدات خود سر باز بزند، بلکه بر شدت اقدامات ضد ایرانی خود از جمله تحریم نیز افزوده است.
تنها گزینه‌ای که در پاسخ به گستاخی‌های روزافزون اروپا، منافع ملی و عزت مردم ایران را تامین می‌کند، خروج از برجام از سوی دولت است.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 19 دی 1397
چهارشنبه 19 دی 1397 10:33 ق.ظ
مرگ بر امریگاو
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی