تـــوّلــی ( دوست شــنـاســی)
پیامر اكرم (ص) : خدایا دوست بدار كسى‏ را ، كه على را دوست دارد.
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


« تولی به معنای پذیرش ولایت اولیای الهی با قلب و پیروی از آنها در عمل و نیزدوست داشتن اولیای الهی و دوست داشتن دوستداران آنها است.»

« دوست خوب کسی است که آراسته به صفات ایمان واخلاق باشد.»

مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر

آیت الله محمد امامی کاشانی خطیب جمعه تهران:
 دولت نظارت کند گرانی بنزین بقیه کالاها را گران نکند
۱۳۹۸/۰۸/۲۴
امام جمعه موقت تهران با اشاره به طرح سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین، گفت: باید به اجرای این تصمیم توجه کرد و در کنار آن نظارت هم داشت، علاوه بر نظارت و اجرا، باید به آن کسی که کالا می‌فروشد گفت که چه ربطی دارد، اگر بنزین گران شد، آن کالاها هم باید گران شود؛ باید انصاف باشد.
آیت الله محمد امامی کاشانی در خطبه‌های نماز جمعه تهران خاطرنشان کرد: کسانی که این چنین یمن را از کوچک و بزرگ بمباران می‌کنند و یا در فلسطین این چنین افراد را شهید می‌کنند؛ اینها با برنامه‌ریزی بعضی حاکمان دوره قرون وسطایی هستند، آنها با هم می‌شوند و از همه روشن‌تر می‌گویند که ما برای پول شما با شما هستیم، نه چیز دیگر و به آنها تحقیر و توهین می‌کنند.
به گزارش تسنیم، وی گفت: همین که می‌گویند ایران و جمهوری اسلامی می‌گوید یهود نباید باشد، نقشه و کید دشمن است، کی جمهوری اسلامی می‌گوید یهود نباید باشد؟!
امام جمعه موقت تهران افزود: آنچه مطرح است، صهیونیست است، صهیونیست نه یهودی و نه نصرانی است، هیچ نیست و ضد خداست.
آیت‌الله امامی‌کاشانی اظهار داشت: همین فلسطین، چه می‌کند با مردم فلسطین این صهیونیست‌‌ها، این عراق از کجا سرچشمه گرفته، نفوذ از کجا می‌آید؟ خوشبختانه در کشور عراق مرجعیت بسیار قوی عظیم وجود دارد که مردم عراق آگاه هستند و می‌دانند که باید به مرجعیت توجه کنند و کلمات او را نصب‌العین قرار دهند، کرارا هم ایشان گفته‌اند که مردم عراق حق دارند درباره گرانی حرف بزنند و در اینکه کشور عراق درست اداره نمی‌شود، حرف بزنند اما نباید طوری باشد که دشمن از آن سوء‌استفاده کند.
وی راه جلوگیری از تسلط دشمن را توجه به فرامین رهبر انقلاب مبنی بر استقامت دانست و گفت: راه همین است که رهبر انقلاب کرارا فرموده‌اند و آن استقامت در برابر دشمن است، استقامت یعنی اینکه در برابر دشمن نترسد، شجاع باشد و با قدرت حرف بزند و به دنبال هدف برود و هیچ چیزی جلوی هدف را نگیرد.
آیت‌الله امامی‌کاشانی به طرح سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین اشاره کرد و بیان داشت: مسئله بنزین یک تصمیمی است که دولت و مجلس با مشورت فرهیختگان حوزه اقتصاد گرفتند اما باید به اجرای این تصمیم توجه کرد و در کنار آن نظارت هم داشت، علاوه بر نظارت و اجرا، باید به آن کسی که کالا می‌فروشد، گفت که چه ربطی دارد، اگر بنزین گران شد، آن کالاها هم باید گران شود؛ باید انصاف باشد.
وحدت شیعه و سنی
 عامل سرافرازی امت اسلامی
مولوی اسحاق مدنی، نائب‌رئیس شورای‌عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران به‌مناسبت «هفته وحدت» به سخنرانی پرداخت. وی خاطرنشان کرد: اکثریت جمعیت مسلمانان را شیعه و سنی تشکیل می‌دهند و ما جز در چند مسأله در سایر مسائل اختلاف خاصی نداریم.
نائب‌رئیس شورای‌عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: نخستین کار اسلام اتحاد مردمی است و بدون وحدت نه کشوری آباد می‌شود و نه مردمی سرافراز می‌شوند و نه آسایش و آرامش خواهند داشت.
مولوی اسحاق مدنی اظهار داشت: در بسیاری از کتب علمای اهل تسنن روایت‌های مختلفی آمده که پیامبر فرموده‌اند حضرت فاطمه(س) پاره تن من است و در کتاب‌های ما این نیز وجود دارد که نسبت به حضرت علی(ع) پیامبر(ص) فرموده‌اند که پرچم اسلام به دست ایشان است و رسول الله(ص) پرچم را به دست علی (ع) دادند و قبله به دست ایشان فتح شد.
نائب‌رئیس شورای‌عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: امروز اگر به مساجد اهل سنت در استان‌های سیستان و بلوچستان، کردستان و دیگر استان‌ها سری بزنید و پای خطبه‌های نماز آن‌ها بنشینید، آن‌ها می‌گویند حسن و حسین از سرداران جوانان بهشت هستند و ما در روایات داریم که وقتی یزید سر امام حسین(ع) را آورده بود و بر لبان آن حضرت چوب می‌زد و مسخره می‌کرد، آنجا اهل تسنن به یزید گفتند که بر این لبان چوب نزن که این لبان را پیامبر بوسه زده است.
وی تصریح کرد: امروز مجمع تقریب مذاهب اسلامی مسئولیت سنگینی را به عهده گرفته است و هر ساله از علما دعوت می‌کند برای وحدت دور هم جمع شوند و امسال سی‌و‌سومین کنفرانس وحدت اسلامی است تا با علمای مختلف از کشور‌های اسلامی بحث و گفت‌وگو کنیم.
مولوی اسحاق مدنی خاطرنشان کرد: وحدت بین مسلمانان امکان پذیر است و با کتاب‌هایی که به رشته تحریر درآمده، مشخص است که اختلافات ما بسیار کم است.


آیت‌الله علیرضا اعرافی امام جمعه قم:
 برخی با حاشیه‌سازی به‌دنبال حمایت از مفسدان هستند
امام جمعه قم گفت: خشم مقدس، مقاومت مجاهدانه و فریب نخوردن از دشمن ویژگی‌های ممتاز پیغمبر خدا بود اما برخی شاید عمدا این صفات ایشان را کم‌رنگ و در مقابل، به‌گونه‌ای سخن می‌گویند که پیغمبر خدا جز نرم‌خویی و اخلاق خوب چیزی نداشت.
آیت‌الله علیرضا اعرافی در خطبه‌های نماز جمعه قم که با حضور پرشور و گسترده مردم ولایتمدار این شهر در مصلی قدس برگزار شد، افزود: از سوی دیگر برخی با ناآگاهی میان امت اسلام تفرقه و تشتت ایجاد می‌کنند و در مسیر دشمنان اسلام برای نابودی توان امت اسلام گام برمی‌دارند.
وی اظهار داشت، وحدت امت اسلام نیاز ضروری مذاهب اسلامی برای مقابله با توطئه‌های تفرقه‌افکنانه و نابودی مؤلفه‌های قدرت امت اسلام به دست مسلمانان است.
خطیب جمعه قم در بخش دیگری از خطبه‌ها، مبارزه با فساد در نظام اداری و اقتصادی کشور را ضرورتی اجتناب‌ناپذیر و فوری عنوان کرد و افزود: اکنون که قوه قضائیه با قدرت این کار را آغاز کرده است، سایر ارکان نظام نیز باید با‌ آن همراه و همسو شوند تا این مبارزه به ثمر بنشیند و عرصه مدیریتی کشور از عناصر فاسد پالایش شود.
وی تصریح کرد: علاوه بر عزم دستگاه قضا، قوه مجریه و نیز مقننه باید بیدارتر از همیشه در برابر فساد بایستند و در انتخاب مدیران دست‌پاک حساسیت به خرج دهند و با تصویب قوانین بازدارنده، زمینه هر فسادی را از بین ببرند و زمینه‌ساز عدالت همه‌جانبه شوند.
آیت‌الله اعرافی با بیان اینکه قوه قضائیه باید قاطع و دقیق و جامع با مفسدان برخورد کند، گفت: همه باید کمک کنند نه اینکه با حاشیه‌سازی و تبعیض در این امر مهم خلل وارد کنیم.
امام جمعه قم افزود: برخی با حاشیه‌سازی و انتقادهای ناروا به‌دنبال حمایت از تعدادی از مفسدان هستند و این خوشایند ملت نیست. مردم انتظار دارند همه مسئولین قاطعانه و بدون تبعیض با مفسدان مبارزه کنند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه 25 آبان 1398

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic