تـــوّلــی ( دوست شــنـاســی)
پیامر اكرم (ص) : خدایا دوست بدار كسى‏ را ، كه على را دوست دارد.
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


« تولی به معنای پذیرش ولایت اولیای الهی با قلب و پیروی از آنها در عمل و نیزدوست داشتن اولیای الهی و دوست داشتن دوستداران آنها است.»

« دوست خوب کسی است که آراسته به صفات ایمان واخلاق باشد.»

مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
استادحیدر رحیم‌‌پور ازغدی:
دست غارتگران بیت‌المال باید قطع شود
  ۲۸/ ۰۴ / ۱۳۹۵

Image result for ‫حیدر رحیم‌پور ازغدی در بیانیه‌ای نوشت‬‎
حیدر رحیم‌پور ازغدی در بیانیه‌ای نوشت؛ همه دست به قلم شوید و جهاد نهی از منکر را زیر پرچم انقلابی‌گری و در مقابل اشرافی‌گری از هر جناح و هر دولت و هر قوه از قوای حکومتی دامن بزنید.
استاد «حیدر رحیم‌پور ازغدی» در بیانیه ای از همه فرهیختگان حوزه و دانشگاه، انقلابیون و خانواده شهدا خواست که به‌پا خیزند و اجازۀ ندهند فساد اداری و بانکی در دهۀ چهارم جمهوری اسلامی دوباره توجیه شود.
  در بخشی از این بیانیه هشدارآمیز آمده است: اینک که برکرسی‌پریدگان، چون بانوان قیصر، بر تخت لمیده و به امت سفارش می‌کنند که آرام باشید تا ما به خواب خوشمان ادامه دهیم، نسل خمینی(ره) پاسخ می‌گویند که وای بر شمایان و آنان‌که به شما چنین فرصت‌هایی داده‌اند.
  در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: جبر زمان دگربار ما را سرخ پوشاند و مجبور ساخت در هشتاد و چهارسالگی به جنگ دشمنان انقلاب حضرتت دوباره به‌پا خیزیم. اف بر آنان که در دهه چهارم انقلاب خمینی(ره) تا این حد گستاخ و جسور و بی‌پروا گشته‌اند.
 استاد حیدر رحیم‌پور ازغدی در بخش دیگری از بیانیه تاکید کرد: آیا این روا بود که فرزندان تحصیل کرده و از جنگ برگشتۀ خمینی(ره)، بی‌کار و گرسنه و بی‌جفت‌وخانمان در کوچه‌ها بگردند و این لقمه‌حرامان به اندازه کمربندی از اسکناس که به دور کره زمین بکشند، از بیت‌المال این محرومان و انقلاب‌شان به صورت‌های مختلف سرقت کنند؟
 اما روزگار سوءاستفاده نوچه‌های صهیونیسم اینک به‌سر آمده است. به همه کلاشان و کلاهبرداران و غارتگران بیت‌المال و مفسدان اداری هشدار می‌دهیم که هنوز دیر نشده، به خدمت رهبر رسیده و انواع مسروقه‌ها به عناوین گوناگون را به صندوق بیت‌المال برگردانید.
 به روح امام سوگند که کاسه صبر فرزندان خمینی(ره) لبریز شده و عصر قیام علیه مدیریت غرب‌زده ادارات و زورمداران زرسالار فرا‌ رسیده است و سخنمان این که باید یا به ضابطه اسلام انقلابی عمل کرد یا کلمه مقدس اسلام را از دنباله جمهوری قیچی کرد و اجازه داد تا ما که اینک به دستور غدیر، مطیع فرمان رهبریم، همچون دیگر جمهوری‌ها، آزادانه با مخالفان‌مان به مقابله برخیزیم.
    مسئله، مسئله این یا آن جناح نیست؛ مسئله فقط فیش حقوقی 950 مدیر کشور نیست. مسئله، خطر انحراف اصل نظام و تحریف ارزش‌های انقلاب است، خطر رهاسازی مهار عدالت و بازی با ارزش‌های خونین نهضت و حاکمیت اشرافی‌گری و نبود نظارت بر نظام بانکی و امور مالی و خطر تاریک‌خانه‌های دیگری است که هنوز افشا نشده است و پرونده‌سازی‌هایی که هزاران تولیدکننده را به بند کشیده و خطر دلال‌های حکومتی که در نقطه مقابل اقتصاد مقاومتی عمل می‌کنند.
  امروز در بستر پیری و بیماری از همه فرهیختگان حوزه و دانشگاه، همه نویسندگان و دانشجویان و عدالت‌خواهان و انقلابیون پیر و جوان و خانوادگان شهدا عاجزانه می‌خواهم که به‌پا خیزند و اجازه ندهند فساد اداری و بانکی و مدیریتی در دهه چهارم جمهوری اسلامی دوباره توجیه شود. همه دست به قلم شوید و جهاد نهی از منکر را زیر پرچم انقلابی‌گری و در مقابل اشرافی‌گری از هر جناح و هر دولت و هر قوه از قوای حکومتی دامن بزنید و نگذارید توجیهات تکراری به نام قانون یا مصلحت نظام یا اعتماد به دیوان‌سالاری قوۀ قضائیه و قوانین مرده و بی‌خاصیت و عجز دولت‌های پیشین و پسین، این فریضه اسلامی و مطالبه انقلابی پس از چند سخنرانی و چند پرونده کوچک یا جابه‌جایی چند شخص فرو خسبد و دوباره رهبری در این عرصه تنها بماند و انقلاب، بی‌صاحب شود.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 30 تیر 1395


آخر قصه همین بود!

۲۸/ ۰۴ / ۱۳۹۵

Image result for ‫حسین شمسیان‬‎
این روزها مسئولان دولتی که در موضوع برجام نقش آفرین بودند، به زبان‌های مختلف می‌کوشند این نکته مهم را به مردم یادآوری کنند که آخر قصه برجام  همین بود و نباید و نشاید چیزی بیش از این از برجام که آن را آفتاب درخشان و فتح‌الفتوح می‌نامیدند، انتظار داشت!
سخن از همان برجامی است که قرار بود همه مشکلات را برطرف کند! همان برجامی که قرار بود رافع تحریم‌ها باشد تا به گفته رئیس جمهور «تحریم‌های ظالمانه باید از بین برود تا سرمایه بیاید و مشکل محیط زیست، اشتغال، صنعت و آب خوردن مردم حل شود، منابع آبی زیاد شده و بانک‌ها احیا شود»! اما خب‌! هرچه بود سوخت این برجام تا همین جا بود! برای اطمینان از اینکه مواضع کنونی دولتمردان با این سخن کاملا تطابق دارد،به این نمونه‌ها توجه کنید:
چندی قبل ولی‌الله سیف، رئیس بانک مرکزی ایران در مصاحبه‌ای با تلویزیون بلومبرگ گفت: «توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 موسوم به برجام، تا کنون «تقریباً هیچ» دستاورد اقتصادی برای تهران در بر نداشته است.»
کمی بعد علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی در گفت‌وگو با وبگاه العربی الجدید اعلام کرد:« غرب در اجرای تعهدات خود براساس برجام، تأخیر دارد و هنوز تحریم‌ها برداشته نشده است.»این سخنان واکنش عتاب آلود و کنایی روحانی را در پی داشت.
چند روز قبل هم بعیدی‌نژاد عضو تیم مذاکره‌کننده یادآور شد:« برجام یک تفاهم تجاری، اقتصادی و تفاهم مربوط به بحث توسعه اقتصاد نیست».
مجالی نیست تا به مقایسه این سخنان با وعده‌های رنگارنگی که تا قبل از انعقاد برجام به مردم داده می‌شد بپردازیم. اما همان اظهارنظر رئیس جمهور محترم که در بالا ذکر شد کافی است تا تفاوت دیروز و امروز مشخص شود. هرچند اگر این سخنان هم نبود،وضع معیشت و اقتصاد مردم به روشنی گویای آن بود که برجام به معنی واقعی ،هیچ آورده اقتصادی نداشته و مصداق «خسارت محض »بوده است.این از وضعیت اشتغال  و رکود و ... هم معلوم است و سند آن اینکه آقای روحانی دو روز قبل در جمع مردم کرمانشاه صراحتا گفت:« ما در ایران مشکل بیکاری، آب، محیط زیست، رکود، نامناسب بودن محیط کسب و کار و حمل و نقل و از طرفی نیز با مشکلات منطقه‌ای و جهانی مواجه هستیم.»
همین مقدار برای ارزیابی میزان موفقیت برجام در زندگی مردم کافی است اما اکنون که این را فهمیدیم چه باید کرد!؟
برخی کارشناسان نزدیک به دولت  و حتی برخی مدیران آن،هنوز از عهد شکنی و خیانت آمریکا در این پرونده عبرت نگرفته‌اند و توصیه می‌کنند بازهم با آنها مراوده داشته باشیم که البته معنی فارسی و سلیس آن این است که بازهم به آمریکا امتیاز بدهیم! آنها بی‌آنکه بگویند آورده امتیازاتی که تاکنون به دشمن داده‌ایم برای ملت و اقتصاد ملی چه بوده،پروژه «حاتم بخشی» و باج دهی به غرب از کیسه بیت المال را، به عنوان یگانه راهی که به ذهنشان می‌رسد بر زبان می‌آورند و صد البته همچون امروز،حاضر نیستند هیچ تضمینی مبنی بر برد و منفعت ایران در این ماجرا به مردم بدهند!
اما این تنها راه ممکن نیست و عقل سلیم می‌گوید «آزموده را آزمودن خطاست»به نظر می‌رسد حالا که ناکار‌آمدی یک روش در عمل به روشنترین شکل ممکن اثبات شده است،  مسئولان مربوطه، لااقل بر اشتباه پیشین و آرزوی توسعه آن اصرار و تاکید نکنند که مشهور است‌، اشتباه فقط بار اول اشتباه است و اگر بازهم بصورت ارادی تکرار شد،دیگر نام دیگری دارد.
اکنون کسی آن توقع را از مسئولان ندارد ،اما انتظار به کاربستن راه دیگر،آن هم در فرصت کوتاه باقیمانده دولت،انتظار به حق و به جایی است. کدام راه؟
در نخستین روز فروردین 94 رهبر معظم انقلاب در جوار حرم مطهر رضوی فرمودند:«در نگاه کلان به اقتصاد کشورمان دو جور نگاه وجود دارد... یک نگاه می‌گوید که ما پیشرفت اقتصاد را باید از ظرفیت‌های درون کشور و درون مردم تأمین بکنیم. ظرفیت‌های بسیار زیادی در کشور وجود دارد که از این ظرفیّتها یا استفاده نشده است یا درست استفاده نشده است؛ ... نگاه کنیم به امکانات درونی کشور و استعدادها را و ظرفیّتها را بشناسیم، آنها را بدرستی به کار بگیریم، [آن وقت] اقتصاد رشد خواهد کرد، نمو خواهد کرد...نگاه دوّم به اقتصاد کشور نگاه به پیشرفت اقتصاد با استفاده از کمک بیرون از مرزها است؛ می‌گوید سیاست خارجی‌مان را تغییر بدهیم تا اقتصاد ما درست بشود، با فلان مستکبر کنار بیاییم تا اقتصاد رونق پیدا کند، تحمیل قدرتهای مستکبر را در بخشهای گوناگون و مسائل گوناگون بپذیریم تا اقتصادمان رونق پیدا کند؛ این هم نگاه دوّم است. امروز شرایط کشور به ما نشان داده است که این نگاه دوّم یک نگاه کاملاً غلط و عقیم و بی‌فایده است. همین تحریمهایی که امروز علیه ملّت ایران اعمال می‌شود، دلیل محکم و متقنی است بر غلط بودن این نگاه؛ .. امروز خارجی‌ها و رؤسای قدرتهای مستکبر می‌خواهند همین نگاه دوّم را در مردم ما تقویّت کنند.»
دقت کنید که این سخنان،پیش از انعقاد برجام بیان شده و با تیز‌بینی وضع امروز در آن پیش‌بینی شده بود. همانجا -  و البته بارها و بارها قبل و بعد از آن- راه برون رفت از برزخ مشکلات اقتصادی به ساده‌ترین زبان ممکن گوشزد شده است: «این اقتصاد مقاومتی‌ای که ما عنوان کردیم و مطرح کردیم و خوشبختانه مورد قبول و استقبال همه‌‌ صاحب‌نظران قرار گرفت، ناظر به همین است؛ یعنی ناظر به امکانات درونی کشور. وقتی که اجازه نمی‌دهند که شما برای زمین خودت از بیرون آب بیاوری، باید چاه حفر کنی و از درون زمین خودت آب بیرون بیاوری تا محتاج ‌آب آن همسایه‌ بخیل نباشی؛ باید از درون خود استمداد کنیم و بتوانیم کارها را پیش ببریم.. به نظر بنده آن چیزی که امسال و سالهای بعد از این باید به‌عنوان هدف اقتصاد مورد توجّه باشد، عبارت است از سرمایه‌گذاری بر روی تولید داخلی. همه‌ تلاشها از سوی همه باید برای تقویت تولید داخلی بسیج ‌بشود...»
این راهکار روشن ،می تواند در مدتی منطقی،موتور محرکی برای اقتصاد کشور باشد و به جبران آنچه از دست رفته منتهی شود.پس نسخه بدل برای غلبه بر مشکلات هم وجود دارد! اما چرا اجرا نمی‌شود!؟
پیدا کردن پاسخ چندان دشوار نیست. تجربه کشورهایی که اقتصاد درون زا دارند نشان می‌دهد اجرای این مدل اقتضائاتی دارد. مثلا:
1- اقتصاد مقاومتی نیازمند افرادی پویا و خلاق است. اگر ما مدیرانی ایستا و غیرخلاق داشته باشیم عملا هیچ اتفاقی نخواهد افتاد!به‌کار بستن مدل‌های منسوخ و متروک دنیا که باعث نابودی و ورشکستگی بسیاری از کشورها شده، نمی‌تواند اقتصاد ایران را نجات دهد. مدیری که حاضر نیست برای لحظه‌ای از تفکر کهنه خود جدا شود و به جمع نخبگان بیاید ،چه گلی به سر اقتصاد خواهد زد!؟نتیجه این می‌شود که لایحه دوفوریتی دولت،به‌جای نشانه گیری صنایع متوسط یا تعاونی‌های خلاق دانشجویی،بازهم به سراغ بسط و توسعه مناطق آزاد می‌رود!
2- اقتصاد مقاومتی نیازمند مدیران مقاوم در برابر همه وسوسه هاست. مدیران پاک دست و غیرشریک در منافع اقتصادی. آیا می‌توان از مدیرانی با هزاران میلیارد تومان سرمایه ،انتظار تحقق اقتصاد مقاومتی داشت؟!آیا می‌توان از مدیرانی که دهها منفعت در حوزه مدیریتی خود دارند،انتظار داشت در همان حوزه،تصمیمی بگیرند که منافع ملی لحاظ شده باشد!؟به طور معمول در چنین مواردی،سایه منافع فردی بر منافع ملی غلبه می‌کند و نتیجه آن می‌شود که می‌بینیم!تلاش گسترده سال قبل برای خروج یکی از محصولات مهم کشور از بورس،به روشنی نشان‌دهنده این حقیقت تلخ است.
3- اقتصاد مقاومتی، مدیرانی با درک و فهم از وضع مردم می‌خواهد تا متناسب با وضع آنها،برنامه بریزد و برای اشتغال و معیشت تک تک آنها دل بسوزاند و شب از غصه آنها خواب به چشمش راه پیدا نکند. حقیقتا مدیری با حقوق چند ده و چند صد میلیونی‌، اصلا یاد گرسنگی کسی هست!؟به یاد می‌آورد که مستاجری یعنی چه و مسکن مهر چه گره‌ای از کار مستاجران بی‌نوا باز می‌کند!؟چنین فردی اصلا می‌فهمد نداری فلان روستایی چیست که برای او قدمی بردارد!؟فلان مدیر وام یک میلیاردی با سود یک درصد گرفته، می فهمد وام سه میلیونی ازدواج چیست و می‌تواند برای چند میلیون جوان در صف آن وام ناچیز فکری بکند!؟ او بیش از اینکه به سفره خودش و فرزندانش برسد،کار دیگری از دستش بر نمی‌آید!
4- اقتصاد مقاومتی ،مدیر مشورت پذیر می‌خواهد .مدیری که حلقه مشاورانش،بیشتر از حلقه مدافعانش گسترده باشد! این همه جوان تحصیل کرده،به کدامین حلقه مشورتی راه دارند!؟ بالاخره مشورت و پذیرش حرف حق،چیز خوبی است!درک اینکه مثلا مدیران ما - در همه قسمت ها- از بام تا شام از نداشتن نقدینگی و اعتبارات شکوه و گلایه کنند و همان زمان بیش‌از هزار و صد میلیارد تومان نقدینگی در بانک‌ها باشد و همه هم بگویند و آدرس بدهند،خیلی هم هوشمندی نمیخواهد!حتی اگر این موضوع برای مدیران ارشد دولتی از زبان منتقدان قابل پذیرش نیست،اکنون کسی مثل آقای هاشمی رفسنجانی هم به زبان آمده و می‌گوید با بیست درصد نقدینگی موجود می‌توان اقتصاد را رونق داد!
5- اقتصاد مقاومتی ستاد می‌خواهد و برنامه‌ریزی و استراتژی. اینکه دور میز ستاد اقتصاد مقاومتی همه مسئولین تراز اول حوزه‌ها باشند اما همزمان،سالانه بیست تا چهل میلیارد دلار کالای قاچاق به کشور وارد شود هرچه هست برنامه ریزی و کار ستادی نیست! اینکه با وجود توانمندی‌های وسیع داخلی، ساخت نیروگاه به ترکیه و ... واگذار شود و به منتقدان هم آدرس ستاد اقتصادی دولت داده شود،قطعا متضاد با اقتصاد مقاومتی است.
6- اقتصاد مقاومتی ،چشم تیزبین و رصد گر می‌خواهد. نمی‌شود انواع و اقسام حفره‌ها و شکاف‌ها در خزانه بیت المال باشد و در عین حال همه چیز هم به سامان برسد! اگر رقم معوقات بانکی به 150 تا 200 هزار میلیارد تومان می‌رسد ،حفره بزرگی است که معنای آن بودن یک پنجم نقدینگی کشور در جیب چند نفر است.کسی اینهارا می‌بیند !؟فرارهای مالیاتی چند ده و حتی چند صد میلیاردی را کسی رصد می‌کند!؟ آن هم در زمانی که همه عزم دولت به اخذ مالیات از کارمند و کاسب جزء و ضعیف است!
اینها و ده‌ها نمونه دیگر ،الزاماتی است که اقتصاد مقاومتی را سر و سامان می‌دهد و باعث می‌شود «تقریبا هیچ»برجام،جبران شود. مردم ثابت کرده‌اند که پای برنامه‌های نظام می‌ایستند. مقداری غیرت دینی و ملی و اندکی درایت و برنامه‌ریزی، می‌تواند اوضاع را به سامان کند.
حسین شمسیان
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 29 تیر 1395
گزارش خبری تحلیلی کیهان
روحانی: همه تحریم‌ها لغو شده
عراقچی: روی کاغذ!
  ۲۷/ ۰۴ / ۱۳۹۵
Image result for ‫روحانی کرمانشاه‬‎
حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز یکشنبه وارد کرمانشاه شد و در اجتماع مردم استان سخنرانی کرد.
Image result for ‫روحانی کرمانشاه‬‎
این سخنرانی با حاشیه‌هایی همراه بود. در این دیدار هنگامی که روحانی طبق معمول در حال فهرست کردن آثار توافق هسته‌ای و خدمات دولت بود، مردم کرمانشاه با شعارهایی در اعتراض به رکود، بیکاری و حقوق‌های نجومی برای دقایقی سخنرانی رئیس جمهور را قطع کردند.
روحانی نیز در واکنش به شعارهای اعتراضی مردم اعلام کرد: «خب... گوش نمی‌کنید و مدام شعار می‌دهید. با این شعارها که مشکلات حل نمی‌شود. با شعر که مسائل برطرف نمی‌شود».
علاوه بر این مردم کرمانشاه با در دست داشتن پلاکاردهایی به عدم تحقق وعده‌های ۱۰۰ روزه رئیس جمهور برای حل مشکلات اقتصادی اعتراض و اعلام کردند «با فسادهای درون دولت برخورد کنید».
عده‌ای از قطع دست متجاوزان به اموال مردم و سوء استفاده کنندگان از تحریم نگرانند!  
روحانی با بیان اینکه عده‌ای از قطع دست متجاوزان به اموال مردم و سوء استفاده‌کنندگان از تحریم نگرانند، گفت: نباید کسی از قطع شدن دست متجاوزان و تثبیت حق ملت ایران ناراحت باشد. اگر در دورانی به سال‌ها و دهه‌ها قبل برگشته بودیم به نحوی که جابه‌جایی پول را از طریق صرافی‌ها انجام می‌دادیم اما اکنون از روش های مدرن استفاده می‌کنیم و مشکلات را حل و فصل کرده‌ایم. مگر کسی پیدا می‌شود که از این شرایط ناراحت باشد؟ اینکه کسی در پس تحریم به دنبال غارت اموال ملت بوده و 2 میلیارد و 700 میلیون دلار مردم را به غارت ببرد البته که از شرایط جدید ناراحت است.
روحانی توضیح نداد اگر این اتفاق افتاده، پس چرا سفیر کره جنوبی رسما اعلام می‌کند که هزینه‌های کشورش را با چمدان به داخل ایران می‌آورد!؟
وی همچنین نگفت در حالی‌که مردم ایران خواستار برخورد با مدیران اشرافی و غارتگر هستند، دیگر چه کسی از کوتاه شدن دست غارتگران ناراحت است!؟
تقصیر نهادهای نظارتی است!
رئیس جمهور با تأکید بر لزوم مقابله با مشکل فیش‌های نجومی و اهتمام دولت یازدهم برای حل و فصل آن، اظهار داشت: اگر چه دستگاه‌های نظارتی فراوانی در کشور وجود دارد، اما در این راستا به همه وظایف خود دقیق و بهنگام عمل نکردند و لازم است از این به بعد با دقت بیشتری در این زمینه عمل کنند.(!)
وی افزود: در روزهای آینده در مصاحبه مفصلی، ابعاد مختلف آن را برای مردم بیان خواهم کرد.
قبول چند صد مدیر متخلف!
روحانی در بخشی از سخنانش، رسما پذیرفت که چند صد مدیر متخلف و ویژه‌خوار در دولت وجود دارد! و با تأکید بر اینکه نباید تخلف چند صد نفر را به جمعیت بزرگ مدیران فعال، پاک و خدوم در کشور تعمیم داد، اظهار داشت: مردم بدانند که این تخلفات از آن مدیران انگشت‌شماری(!) بوده است و اکثریت قاطع مدیران پاک و زحمتکش هستند.
وی تاکید کرد: البته اگر تخلفی در گوشه‌ای انجام شده این بدین معنا نیست که مردم دزدی‌های قبلی را فراموش خواهند کرد.
وی در حالی سعی در کوچک کردن موضوع داشت که روز عید فطر مسئله حرامخواری مدیران دولت یازدهم را مساله ملی دانسته بود!
غارت دومیلیارد دلاری هم تقصیر دولت قبل است!
 روحانی همچنین گفت: مردم، اهمال، قصور و یا تقصیری که چند سال قبل انجام شده و به خاطر آن آمریکا 2 میلیارد دلار از پول ملت را برداشته و نیز تخلف 3 هزار میلیاردی و 12 هزار میلیاردی را فراموش نخواهند کرد.
فهرست مشکلات پس از ۳ سال!
روحانی با بیان اینکه ملت ایران در کنار برخورداری از نقاط برجسته از کاستی‌هایی نیز رنج می‌برد، گفت: امروز مردم ایران با مشکلاتی در زمینه آب، محیط زیست، بیکاری، رکود، نامناسب بودن محیط کسب و کار، مشکل حمل و نقل در کنار مشکلات منطقه‌ای و جهانی، مواجه هستند.
رئیس جمهور خاطرنشان کرد: متأسفانه امروز ایران در کنار کشورهایی قرار دارد که هنوز فکر می‌کنند با کودتا می توان قدرت را جابه‌جا کرد و در منطقه‌ای هستیم که افرادی فکر می‌کنند که با تانک و توپ و هلی کوپتر می توانند حکومت مردمی را سرنگون کنند.
دولت تورم را تک رقمی کرد!
روحانی گفت: این دولت همان‌طوری که توانست تورم را تک رقمی کند، قادر است رونق اقتصادی را نیز به زندگی مردم برگرداند.
او هیچ اشاره‌ای به افزایش سرسام آور قیمت‌ها نکرد و ترجیح داد کماکان شعار بی‌سند کاهش تورم را برای مردم تکرار کند!
وعده منطقه آزاد به‌جای اشتغال!
رئیس جمهوری گفت: با وجودی که منطقه آزاد در استان کرمانشاه جزو برنامه‌های قبلی دولت نبوده اما به مردم استان قول می‌دهم و از شورای عالی مناطق آزاد می‌خواهم که در این زمینه مطالعه و اقدام کند.
کرمانشاه سنگر کشور
در دوران دفاع مقدس بود
روحانی با بیان اینکه کرمانشاه سنگر کشور در دوران دفاع مقدس بود، خاطرنشان کرد: من در آغاز سال 59، بوی جنگ را از کرمانشاه استشمام کردم و در آغاز اردیبهشت سال 59 با حضور در کرمانشاه و مناطق مرزی، آرایش نظامی عراق را از نزدیک مشاهده کرده و شرایط جنگی مرزهای کشور را به تهران گزارش کردم.
رئیس جمهوری خاطرنشان کرد: اگر مردم ایران از جنگ 8 ساله سخن می گویند، باید درباره کرمانشاه با توجه به ناآرامی ها و بی ثباتی هایی که وجود داشت به نوعی از تجاوز 10 ساله سخن گفت، مردم این دیار 10 سال در برابر تجاوزهای گروهک های داخلی و سپس در مقابل عفلقیان ایستادند و همه مرزهای این استان شاهد دلاوری و فداکاری مردم بزرگ کرمانشاه است.
ارتش، سپاه، بسیج و نیروهای انتظامی دلاور، پاسداران امنیت ایران اسلامی هستند
روحانی با اشاره به اینکه ارتش، سپاه، بسیج و نیروهای انتظامی دلاور، پاسداران امنیت ایران اسلامی هستند، تصریح کرد: مردم غیور ایران و کرمانشاه دست دشمنان را از تجاوز به خاک ایران قطع کرده و به جهانیان نشان داد که نخواهد گذاشت، ذره ای از خاک کشورمان در اختیار متجاوزان، نااهلان، عفلقیان و منافقان قرار گیرد و همچنین با ایثار و فداکاری خود به جهانیان نشان دادند که ایران همواره مقتدر و پیروز است.
جلسه سرمایه گذاری و توسعه استان کرمانشاه
رئیس جمهورهمچنین در جلسه توسعه و سرمایه‌گذاری استان کرمانشاه حضور یافت و با تاکید بر اینکه «شرایط مهیاست؛ بخش خصوصی فعال شود»و بر خلاف سیاست های اقتصاد مقاومتی و نیاز مردم منطقه، بازهم به گسترش مناطق آزاد پرداخت و اظهارداشت: مناطق آزاد باید سکویی برای صادرات و نه واردات کالاهای بی کیفیت باشد.
وی در بخش دیگری از سخنانش در این جلسه،بدون اشاره به حضور افرادی همچون حسین فریدون در دولت اظهار داشت:   مبارزه با فساد و رانت ضرورت شکوفایی اقتصاد است.
روحانی در مهم‌ترین بخش از سخنانش بر خلاف تصریح رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه « من خواهش می‌کنم کسانی که دست‌اندرکارند توجّه کنند، دقّت کنند؛ مدام نگوییم تحریمها برداشته شده؛ نه، مسئله‌ معامله‌ بانکها حل نشده و بانکهای بزرگ معامله نمی‌کنند.»(25 خرداد 95)  تصریح کرد:تحریمهای سازمان ملل و تحریم های هسته ای لغو شده(!)وی افزود: مشکلات مسیر اجرایی باید حل شود.
تناقض در یک روز!
اما همزمان با سخنان روحانی،عباس عراقچی، معاون وزیر امور خارجه در یک نشست خبری نقیض سخنان روحانی را بر زبان آورد و گفت : طرف مقابل به تعهدات خود بر روی کاغذ عمل کرده است اما در صحنه عمل این تحریم ها برداشته نشده است !   
یک چرخش دیگر!
عراقچی در نشست خبری گفت: مردم ما 10 الی 12 سال در مقابل تحریم‌ها مقاومت کردند و در بحبوحه بحران هسته‌ای ما یک خواسته‌ای داشتیم، تمام خواسته‌های ما در طول بحران هسته‌ای در یک جمله و یک شعار خلاصه می‌شد و آن این بود که انرژی هسته‌ای حق مسلم ماست .(!)
این ادعا در حالیست که شخص وی و رئیس جمهور،وزیر خارجه و ... بارها برجام را عامل رفع تحریم ها و گشایش اقتصادی معرفی کرده بودند .وی توضیح نداد که اساسا با پرکردن قلب رآکتور اراک و جمع کردن سانتریفیوژها چگونه هنوز انرژی هسته‌ای حق مسلم ماست!؟
یک سوء تفاهم کوچک!
معاون وزیر امور خارجه در ادامه افزود: سوءتفاهمی که پیش آمده این است که بر اثر برجام فقط تحریم‌های هسته ای برداشته شده و سایر تحریم ها باقی مانده است و این حرف جدیدی نیست ، در توافق ژنو که شروع مذاکرات بود در همانجا گفته شده که تحریم‌های متناسب با هسته ای برداشته می شود و تحریم های غیرهسته ای در جای دیگر اگر نظام صلاح بداند بررسی می شود.
عراقچی توضیح نداد نتیجه ملموس این مذاکرات چیست که توقع مجوز جدید برای ادامه مذاکرات است و این بار قصد دارد چه چیزی از ایران را برای هیچ به دشمن تسلیم کند!؟
تحریم‌ها روی کاغذ رفع شده نه در عمل
عراقچی تصریح کرد: آنچه که در برجام تعیین شده و «بر روی کاغذ بوده لغو شده است و به تعهدات خود بر روی کاغذ عمل کردنداما در صحنه عمل این تحریم‌ها برداشته نشده» که یک مقدار آن بستگی به فضا و شرایط داشت و مقدار دیگر آن هم به بدعهدی‌هایی که در صحنه عمل رخ داد بستگی داشت.
معاون وزیر امور خارجه بیان کرد: طبق برجام کارهایی که بر روی کاغذ باید انجام گیرد صورت گرفت ولی معتقدم که  در انجام وظایفشان در صحنه عمل همچنان ایراداتی است که باید رفع کنند و ما به آنها گفته ایم(!)
باز هم  زمان لازم است!
وی در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا تحریم‌ها کلا رفع شده و تاثیر آن بر زندگی مردم چه زمانی مشخص می‌شود عنوان داشت: در عمل برای رفع کامل تحریم‌ها زمان لازم است و یکسری مشکلات فرآیندی وجود دارد و  بخشی از مسئله، شیطنت طرف مقابل است که باید به صورت موردی بررسی شود.
عضو ارشد تیم مذاکره کننده ادامه داد: در حوزه مالی و بانکی اگرچه گشایش‌های خوبی صورت گرفته اما موضوعی که به عنوان یک واقعیت مطرح است عدم ورود بانک‌های بزرگ بین‌المللی به حوزه مبادلات است که این به یک فضای برون برجامی بازمی‌گردد و آمریکایی‌ها کمال سوءاستفاده را از آن کرده‌اند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 28 تیر 1395
ولایتی عضو هیئت نظارت بر برجام:
مسئله برداشتن تحریم‌ها و شروط رهبری در اجرای برجام رعایت نشده است

  ۲۷/ ۰۴ / ۱۳۹۵

Image result for ‫ولایتی‬‎
علی‌اکبر ولایتی با اشاره به سالگرد توافق برجام با تأکید بر اینکه مسئله برداشتن تحریم‌ها و شروط رهبری در برجام رعایت نشده است،گفت: آمریکایی‌ها به تعهدات خود در برجام عمل نکرده‌اند اما ما به تعهدات خود قبل از زمانی که مشخص کرده بودند عمل کردیم.
مشاور عالی مقام معظم رهبری در اجلاس دبیران استان‌های سراسر کشور حزب مؤتلفه اسلامی با اشاره به سالگرد توافق برجام بیان داشت: آمریکایی‌ها به تعهدات خود در برجام عمل نکرده‌اند، تحریم‌ها به طور کامل برداشته نشده و متأسفانه برخی شروط مقام معظم رهبری در برجام رعایت نشده است.
علی‌اکبر ولایتی افزود: اوباما باید بنویسد که تحریم‌ها برداشته شود اما برخلاف تعهد آنها، هنوز اوباما این کار را انجام نداده است. ما به تعهدات خود قبل از زمانی که مشخص کرده بودند عمل کردیم اما متاسفانه طرف‌های غربی هنوز تحریم‌ها را برنداشته‌اند.
ولایتی تصریح کرد: همانگونه که مقام معظم رهبری نیز تاکید کردند آمریکایی‌ها شاید تحریم‌های هسته‌ای را بردارند اما به بهانه‌های دیگر دو مرتبه تحریم‌ها را از سر می‌گیرند که این موضوع مورد قبول ایران نیست. هدف از برجام این بود که ما برخی کارهای هسته‌ای را محدود کنیم و طرف مقابل تسهیلات مختلف را برای ایران فراهم و تحریم‌ها و محدودیت‌های اقتصادی را بردارد اما هنوز تعهدات آنها عملی نشده است. عضو هیئت نظارت بر برجام در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به موقعیت جمهوری اسلامی در منطقه، بیان داشت: ایران اسلامی امروز مقتدر‌تر از هر زمانی است و بعد از اسلام هیچ‌گاه اقتدار امروز را نداشته ایم، مردم با اعتقاد در میدان‌ها حضور دارند و این همان ارزش‌هایی است که حکومت را قدرت می‌بخشد.
مشاور عالی مقام معظم رهبری همچنین با اشاره به اینکه کمر داعش در فلوجه شکست و عراق تثبیت شده است، اظهار داشت: آمریکایی‌ها در منطقه به دنبال تقویت کردهای سوریه و اتصال آنها به کردهای عراق و دیگر کشور‌ها و تشکیل کردستانی مستقل هستند که این خطری بالقوه می‌باشد. اگر کردها مستقل شوند اسرائیل دومی شکل می‌گیرد.
ولایتی خاطر‌نشان کرد: خوشبختانه امیدواری ما نسبت به مقاومت در منطقه بیش از گذشته است، آینده کشور و منطقه را آنهایی رقم می‌زنند که در خط مقاومت حرکت می‌کنند و ما همچنان در کنار خط مقاومت خواهیم بود.
به گزارش فارس، همچنین رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام به منظور شرکت در اجلاس «رشد از راه تعامل؛ فرصت جنوب آسیا» و همایش مهاجران آسیایی، دیروز بعد از ظهر وارد سنگاپور شد.
ولایتی به عنوان سخنران اصلی در همایش دو روزه مهاجران آسیایی با عنوان «رشد از راه تعامل؛ فرصت جنوب آسیا» در کنار دیگر مقامات کشورهای منطقه حضور خواهد داشت و پس از دیدارهای دو جانبه به مالزی خواهد رفت.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 28 تیر 1395


شریعتمداری برای تفهیم اتهام درباره 9 شکایت جدید به دادسرا رفت

  ۲۲/ ۰۴ / ۱۳۹۵

Image result for ‫شریعتمداری برای تفهیم اتهام درباره 9 شکایت جدید به دادسرا رفت‬‎

دیروز حسین شریعتمداری مدیرمسئول روزنامه کیهان برای تفهیم اتهام درباره 9 فقره شکایت جدید به دادسرا رفت. شاکیان کیهان عبارتند از مهدی هاشمی‌رفسنجانی، فاطمه راکعی، نهاد ریاست‌جمهوری، جهاد دانشگاهی، دانشگاه آزاد، شورای عالی امنیت ملی، میراث فرهنگی، سازمان بهزیستی و بازرسی انتخابات. پیش از این و در ماه مبارک رمضان نیز مدیرمسئول کیهان برای تفهیم اتهام درباره شکایت وزیر دادگستری به دادگاه احضار و تفهیم اتهام شده بود.
شکایت مهدی هاشمی درباره گزارشی از تخلفات وی است که در روزنامه کیهان به چاپ رسیده و در آن به مواردی از قانون‌شکنی‌های نامبرده نظیر هزینه کردن 2 میلیارد تومان از بودجه سازمان بهینه‌سازی مصرف سوخت برای تبلیغات انتخاباتی سال 84 آقای هاشمی رفسنجانی، تهیه و صدور فاکتورهای صوری با هدف سوءاستفاده از بیت‌المال، راه‌اندازی «سایت جمهوریت» در جریان فتنه آمریکایی-اسرائیلی سال 88 و دمیدن بر دروغ تقلب و... اشاره شده بود.
خانم فاطمه راکعی، نماینده مدعی اصلاحات مجلس ششم و از مدافعان و حامیان فتنه آمریکایی-اسرائیلی 88 یکی دیگر از شاکیان روزنامه کیهان بود. شکایت ایشان از درج خبری در ستون اخبار ویژه کیهان با عنوان «آقای فرماندار، رزمنده جانباز خط قرمز است یا فتنه‌گر»؟!  که در آن از اعتراض مردم پیشوای ورامین نسبت به حضور وی برای سخنرانی در دانشگاه آزاد ورامین خبر داده شده بود. کیهان در این خبر، گزارشی از سوابق فاطمه راکعی، نظیر تحصن در مجلس ششم، امضاءکننده نامه موسوم به جام زهر، فعالیت در فتنه آمریکایی-اسرائیلی 88، همکاری با سایت جرس وابسته به حلقه لندن و... نیز ارائه کرده بود.
شکایت نهاد ریاست‌جمهوری مربوط به مصاحبه مدیرمسئول کیهان با خبرگزاری فارس است که بعد از پیشنهاد رئیس‌جمهور برای رفراندوم درباره مسائل مهم اقتصادی و سیاسی، به جای طی کردن روال قانونی و تصویب در مجلس ارائه شده بود. مدیرمسئول کیهان در مصاحبه با فارس به دو نوع رفراندوم «تقنینی»  که موضوع اصل 59 قانون اساسی است و تفاوت آن با رفراندوم «اساسی» که مدلول اصل 177 قانون‌اساسی است اشاره کرده و ابراز تعجب کرده بود که چرا رئیس‌جمهور محترم به عنوان یک حقوقدان، به تفاوت این دو نوع رفراندوم توجه نکرده است!
شکایت جهاد دانشگاهی از یک خبر ویژه کیهان با عنوان «آیا افراطی‌ها جهاد دانشگاهی را تسخیر می‌کنند» است، که در آن به یک انتصاب نامناسب و بیرون از ضوابط و شرایط لازم در جهاد دانشگاهی مشهد اشاره شده بود.
دانشگاه آزاد اسلامی در شکوائیه خود از کیهان به انتشار نامه تشکل‌های بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اعتراض کرده است.
نامه مورد اشاره خطاب به ریاست دانشگاه آزاد و با امضای فرزندان رئیس دانشگاه نوشته شده بود که باید مورد تشویق و تقدیر مسئولان دانشگاه آزاد قرار می‌گرفت ولی به شکایت از کیهان منجر شده است!
شورای عالی امنیت ملی شکایت کرده است که چرا کیهان مصوبه شورای عالی امنیت ملی درباره ممنوع‌التصویر بودن سید محمد خاتمی را مطرح کرده است و مدعی است این اقدام کیهان افشای محتوای سری مصوبه شورای عالی امنیت ملی است! و این در حالی است که مصوبه مورد اشاره پیش از این با صراحت از سوی معاون اول محترم قوه قضائیه در جریان یک کنفرانس خبری فاش شده بود، بنابراین سند یاد شده بعد از افشای آن از سوی معاون اول قوه قضائیه، دیگر مصداق سند محرمانه نیست که افشای آن جرم تلقی شود. از سوی دیگر، اظهارنظر معاون قوه‌قضائیه و خبر کیهان بعد از آن صورت پذیرفت که رئیس‌جمهور محترم، وجود چنین مصوبه‌ای را انکار کرد و این می‌توانست دیگران را به ارتکاب این جرم تشویق کند، بنابراین، اقدام کیهان پیشگیری از ارتکاب جرم نیز بوده است. ضمن آن که معاون محترم قوه قضائیه و کیهان، بر مجرمانه بودن انتشار تصویر آقای خاتمی تاکید کرده‌اند و اعلام مجرمانه بودن یک اقدام که جرم نیست، هست؟!
و اما، صرفنظر از وارد یا ناوارد بودن شکایت شورای عالی امنیت ملی از کیهان که نظرنهایی دراین‌باره برعهده دادگاه است، باید گفت؛ دغدغه این شورا برای مراقبت از مصوبات آن قابل تقدیر است ولی در حالی که شورای عالی امنیت ملی، نوشته کیهان درباره جرم بودن انتشار تصویر آقای خاتمی را برنمی‌تابد، انتظار این بوده و هست که از آقای خاتمی به خاطر دوبار ملاقات با جرج سوروس، کلان سرمایه‌دار صهیونیست و دشمن تابلودار جمهوری اسلامی ایران نیز شکایت کرده و توضیح بخواهد، کاش شورای عالی امنیت ملی به هویت و سوابق جرج سوروس فقط نیم‌نگاهی می‌انداخت تا به ضرورت تعقیب قضایی ماجرا و انگیزه و چرایی دو بار ملاقات آقای خاتمی با این صهیونیست نام و نشان‌دار و دشمن قسم خورده اسلام و انقلاب پی می‌برد و پی‌گیری این ماجرا که از مصادیق بارز دفاع از امنیت ملی است را وا نمی‌نهاد.
تفهیم اتهام درباره شکایت‌های سازمان بهزیستی، میراث فرهنگی و هیئت مرکزی بازرسی انتخابات به جلسات بعدی موکول شد.
در خاتمه گفتنی است که مدیرمسئول کیهان طی چند سال گذشته، بارها در پی شکایت شاکیان مختلف در دادگاه حضور یافته است که تعداد شکایت‌ها و میزان حضور وی دهها برابر سایر رسانه‌ها بوده است و به گواهی اسناد موجود هر بار که از وی برای حضور در دادسرا و دادگاه دعوت شده است، علی‌رغم برخی از توهم‌پراکنی‌ها و دروغپردازی‌ها، در اولین فرصت قانونی در دادسرا یا دادگاه حضور یافته است و اکنون پرسش آن است که آیا هنوز نوبت احضار و محاکمه شماری از متجاوزان به حق و حقوق مردم نظیر مدیران دریافت‌کننده حقوق‌ها و پاداش‌های نجومی نرسیده است؟ جرایم آنها که مسلم است و کمترین انتظار آن است که دولت محترم آنان را به مراجع قضایی معرفی کند، که نکرده است! و این مطالبه بر حق ملت را نادیده گرفته است.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 23 تیر 1395


اول قرار نبود!؟

  ۲۲/ ۰۴ / ۱۳۹۵

Image result for ‫نمایندگان ایران در 5+1‬‎

دیروز که صحبت‌های سفیر کره‌جنوبی   درباره چگونگی تامین هزینه‌های سفارت منتشر شد، ناخودآگاه تقارن این سخنان با  تعریف و تمجیدهای اغراق‌آمیز درباره برجام به ذهن تداعی شد! سفیر کره‌جنوبی گفته بود:« تاسف‌آور است که سفارت کره‌جنوبی با وجود سپری شدن 6 ماه از اجرایی شدن توافق برجام هنوز پول سفارت خود را از طریق قاچاق به ایران می‌آورد.» این سخنان را نه یک دلواپس،نه یک مخالف دولت و نه یک منتقد برجام گفته است.پولی که او به ایران می‌آورد هم به اندازه امورات معمول یک سفارتخانه است نه بیشتر! اما همین مبلغ ناچیز را هم نمی‌تواند از طریق سیستم بانکی منتقل کند!
قضاوت درباره آثار برجام و میزان تحقق وعده‌های فراموش نشدنی دولت در این خصوص،به عهده مردمی است که در طول این یکسال تا چه اندازه از آن بهره برده و یا آثار ادعایی آن را لمس کرده‌اند! اما واقعیت‌های رخ داده قبل و بعد از برجام،بعنوان بخش مهم و غیرقابل محو از تاریخ سیاسی معاصر ایران، باید بارها و بارها مورد بررسی و نقد قرار بگیرد، نقاط قوت و ضعف آن ارزیابی شود و چرایی نرسیدن به اهداف و وعده‌ها یا رسیدن به آنها مورد کنکاش قرار گیرد. دلیل ضرورت این امر هم پرواضح است؛چون از همان روزها تا حالا،رئیس جمهور و برخی مقامات دولتی و یا حامیان آنها،بر ضرورت الگوگیری از برجام برای مناسبات منطقه‌ای و بین‌المللی و انعقاد برجام‌های دو و سه و ... تاکید دارند. در چنین شرایطی، ارزیابی نسخه اصلی و دستاوردهای آن، راه را برای تکثیر یا عدم تکثیر نسخه‌های بعدی باز می‌کند.
ماجرای برجام دو بخش مهم دارد،بخشی که به آمریکا (بعنوان کشور محوری در بین کشور‌های 5+1) و پایبندی به تعهداتش مربوط می‌شود و بخشی که به داخل کشور و نحوه تعامل ما با آنها بازمی‌گردد. در هردو بخش، سخنان فراوانی گفته شده و در اینجا و سالگرد برجام، به برخی از آنها اشاره‌ای مجدد می‌شود.
1- شکی نیست که آمریکا در بالاترین افق‌، بدنبال منصرف کردن ایران از همه اهداف و آرزوهای انقلاب اسلامی است و این مسیر را بصورت یکنواخت از ابتدای پیروزی انقلاب تا کنون دنبال کرده است .هرچند به لطف خدا موفق نبوده اما این استمرار را شاهدیم. در موضوع مذاکرات، بیم از بدعهدی و مکر و خدعه آنها از نخستین روز وجود داشت  و رهبر معظم انقلاب بارها و بارها در این باره تذکر دادند. به عنوان نمونه ایشان در 21/12/93 در موضوع مذاکرات فرمودند: «من نگرانم؛ چون طرف مقابل، طرف حیله‌گری است. از جمله چیزهایی که غالباً پنهان می‌ماند از چشمها، حیله‌گری اشخاص یا جهاتی است که دارای ظاهر بزرگ و فربهی هستند؛ آدم فکر نمی‌کند که اینها هم حیله‌گر باشند. خب امروز آمریکا ظاهر فربهی دارد؛ قدرت مالی، قدرت اقتصادی، قدرت سیاسی، قدرت نظامی، قدرت امنیّتی، و غفلت می‌شود از اینکه همین دستگاه صاحب قدرت، اهل موذی‌گری‌های آدم‌های ضعیف هم باشد، ولی هست؛ اهل حیله‌گری است، اهل خدعه است، اهل خنجر از پشت زدن است؛ این‌جوری است. ما نباید این‌جور تصوّر بکنیم که حالا اینها چون مثلاً بمب اتم دارند یا وسایل نظامی قدرتمندی دارند، بنابراین احتیاجی ندارند به اینکه دست به حیله و خدعه بزنند؛ نه، اتّفاقاً احتیاجشان هم زیاد است و عمل هم می‌کنند و واقعاً خدعه‌گری می‌کنند؛ این ما را نگران می‌کند. باید مراقب شگردهای دشمن باشیم. هر وقتی‌که یک زمان معیّن شده است برای پایان مذاکرات و ما به این زمان نزدیک می‌شویم، لحن طرف مقابل - بخصوص لحن آمریکایی‌ها - تندتر، سخت‌تر، خشن‌تر می‌شود؛ این برای این است که جزو شگردهای اینها است، جزو حیله‌ها و خدعه‌های اینها است.»
2- اما حیله و خدعه احتمالی آمریکایی‌ها چه بود که در خصوص آن بارها هشدار داده شد!؟بی شک عمل به تعهدات بصورت یکطرفه و انتظار برای راستی آزمایی آن توسط آمریکایی‌ها و سپس آغاز اجرای این تعهدات، بزرگترین نگرانی ممکن در این زمینه بود. رهبر معظم انقلاب در این باره فرمودند:« اینکه آمریکایی‌ها تکرار می‌کنند که «ما قرارداد با ایران می‌بندیم، بعد نگاه می‌کنیم ببینیم اگر به قرارداد عمل کردند تحریم‌ها را برمی‌داریم» این حرف حرف غلط و غیرقابل قبولی است؛ این را ما قبول نداریم. رفع تحریم‌ها جزو موضوعات مذاکره است، نه نتیجه‌ مذاکرات؛ آن کسانی که دست‌اندرکار هستند، فرق این دو را بخوبی می‌فهمند. این یک خدعه آمریکایی است که می‌گویند قرارداد می‌بندیم، نگاه می‌کنیم به رفتارها، بعد تحریم‌ها را برمی‌داریم! این‌جوری نیست؛ همین‌طور که مسئولین ما صریحاً گفته‌اند و رئیس‌جمهور محترم صریحاً گفت، رفع تحریم‌ها باید بدون هیچ فاصله‌ای در هنگام رسیدن به توافق انجام بگیرد، یعنی رفع تحریم جزء توافق است نه چیزی مترتّب بر توافق.» (94/10/9)
3- خواست ایران و تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای از مذاکرات طولانی و طاقت‌فرسایی که رهبر عزیز انقلاب از دست‌اندرکاران آن بابت این زحمات، تشکر کردند، برداشته شدن تحریم‌ها بود. این موضوعی بود که علت‌العلل مذاکرات بوده و تمام مقامات مرتبط، بارها و بارها برآن اصرار و تاکید ورزیدند و به مردم ایران وعده آن را دادند. افزون بر رهبر معظم انقلاب که رفع تحریم‌ها را جزو توافق دانستند و نه نتیجه آن، رئیس‌جمهور محترم در این باره تصریح کرده بود:« به ملت شریف ایران اعلام می‌کنم که طبق این توافق، در روز اجرای توافق، تمامی تحریم‌ها حتی تحریم‌های تسلیحاتی‌، موشکی و اشاعه‌ای هم ... لغو خواهد شد. تمام تحریم‌های مالی، تمام تحریم‌های بانکی‌، تمام تحریم‌های اقتصادی بطور کامل لغو خواهد شد و نه تعلیق» عباس عراقچی، معاون وزیر امور خارجه و عضو ارشد تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای هم گفته بود:« همه تحریم‌های اقتصادی و مالی در همان روز اجرا برداشته می‌شود.» همچنین علی اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی و عضو ارشد تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای در این باره تصریح کرده بود:«تمامی تحریم‌ها رفع می‌شود و وضعیت تجاری و اقتصادی و داد و ستد مالی و بقیه امور جاری در ابعاد اقتصادی و مسائل تحریم مملکت  بصورت عادی برخواهد گشت» این تصریحات و دهها نمونه دیگر مشابه آن‌، به قدری گویا بود که جای هیچ تردید و تفسیر باقی نمی‌گذاشت و این امید را در دل مردم ایجاد می‌کرد در برابر آنچه از دست می‌دهیم، ستانده خوبی خواهیم داشت و به بخشی از حقوق خود یعنی لغو تحریم‌ها خواهیم رسید.
4- اما متن سند منتشر شده موسوم به برجام، به روشنی گویای آن بود که همه هشدار‌ها درباره خدعه آمریکایی نادیده گرفته شده و امتیازات نقد در برابر وعده‌های نسیه مبادله شده است! کیهان همان زمان و با توجه به متن یکطرفه برجام نوشت: «برد برد نتیجه داد، هسته‌ای می‌رود، تحریم‌ها  می‌ماند!» آن روز تیتر کیهان مورد اعتراض برخی قرار گرفت و کیهان متهم به شتابزدگی در قضاوت شد! در حالی‌که متن به روشنی گویای آن بود که ما‌، پذیرفته‌ایم همه تعهداتمان را بصورت یکطرفه اجرا کنیم و بعد منتظر راستی‌آزمایی دشمن شویم، برخی دعوت به صبر و سکوت می‌کردند و تا بر ما ثابت شود که اشتباه می‌کنیم!
5- اندکی بعد، ایران براساس متن برجام به تعهداتش عمل کرد. جمع‌آوری سانتریفیوژها و پر کردن قلب رآکتور با سیمان، ارسال آب سنگین، ارسال اورانیوم غنی شده و ... یکی پس از دیگری و با سرعتی خیره‌کننده انجام شد. در این مقطع هم به تذکر مشفقان در خصوص مرحله به مرحله و هم سطح انجام دادن تعهدات‌، توجهی نشد و همه این دلسوزی‌ها با برچسب‌های تلخ و توهین‌آمیز رئیس‌جمهور با منتقدان نظام مواجه شد! همه این حرف‌ها تحمل شد به این امید که بالاخره نوبت مردم ایران هم خواهد رسید و تحریم‌ها لغو می‌شود. و به روزی رسیدیم که ما‌، هیچ تعهد انجام نشده‌‌ای نداشتیم.
6- همزمان، آمریکایی‌ها انواع خباثت‌ها را از خود نشان دادند و ثابت کردند که پیش‌بینی‌های حکیم انقلاب درباره بدعهدی و حیله‌گری آنها حقیقت محض است. آنها تحریم‌های جدید اعمال کردند، افراد تازه‌ای را به فهرست سیاه اضافه کردند و ازمعامله و مراوده شرکت‌ها با ایران جلوگیری کردند.
7- رهبر عزیز انقلاب‌، نوروز امسال در جوار حرم مطهر رضوی(ع) در تشریح رفتار دشمن،تعبیر عجیب و مهم «خسارت محض»را بکار بردند و فرمودند:« در همین توافقی هم که ما با آمریکایی‌ها در مسئله‌ هسته‌ای کردیم، آمریکایی‌ها به آنچه وعده داده بودند عمل نکردند و کاری را که باید می‌کردند انجام ندادند. ... آمریکایی‌ها گفته‌اند که ما تحریم‌ها را برمی‌داریم و روی کاغذ هم برداشتند امّا از طرق دیگر جوری عمل می‌کنند که اثر رفع تحریم‌ها مطلقاً به‌وجود نیاید و تحقّق پیدا نکند. بنابراین، کسانی که امید می‌بندند به اینکه بنشینیم با آمریکا در فلان مسئله مذاکره کنیم و به یک نقطه‌ توافقی برسیم -یعنی ما یک تعهّدی بکنیم، طرف مقابل هم یک تعهّدی بکند- از این غفلت می‌کنند که ما ناگزیر باید به همه تعهّدهای خود عمل کنیم [امّا] طرف مقابل با طُرق مختلف، با شیوه‌های مختلف، با خدعه، با تقلّب سر باز می‌زند و به تعهّدهایی که کرده است عمل نمی‌کند. این چیزی است که ما امروز در مقابل چشم خودمان داریم می‌بینیم؛ یعنی خسارت محض.» اندکی بعد ایشان در باب اصرار بی‌مورد برخی مسئولان بر این موضوع که تحریم‌ها لغو شده فرمودند:« من خواهش می‌کنم کسانی که دست‌اندرکارند توجّه کنند، دقّت کنند؛ مدام نگوییم تحریم‌ها برداشته شده؛ نه، مسئله‌ معامله‌ بانک‌ها حل نشده و بانک‌های بزرگ معامله نمی‌کنند.»(25/3/95)
8- حالا و با این مرور بسیار فشرده از داده‌ها و ستانده‌ها و با مروری بر وضعیت اقتصادی کشور، بهتر می‌توان فهمید برجام، الگوی مناسبی برای تکرار در موضوعات دیگر هم هست یا نه و چرا رهبر عزیز انقلاب با آن قاطعیت و صراحت تاریخی، راه برجام‌های بعدی را بستند و محکم در برابر آن ایستادند!
اما در خاتمه، یک موضوع را در کنار آنچه مرور شد نباید نادیده گرفت. اینکه آمریکایی‌ها خدعه‌گر هستند درست. اینکه خباثت در ذات آنها هست قبول. اینکه تیم مذاکره‌کننده زحمت کشید هم قبول. اما این قابل قبول نیست که با گذشت یکسال از برجام و نبودن اثری در زندگی مردم، و با وجود ده‌ها خباثت و کارشکنی آمریکا، معاون وزیر خارجه کشورمان‌، به سفید کردن چهره خباثت آمیز آنها بپردازد و مثلا بگوید نقض مهمی (!) اتفاق نیفتاده! یا بگوید از اول قرار نبود با برجام تحریم‌ها لغو شود! واقعا از اول قرار نبود!؟ اگر نبود بر سر چه مذاکره کردید!؟ چرا همه چیز را دادید!؟ یعنی همه آن مذاکرات برای تنها و تنها برای به مسلخ بردن  صنعت هسته‌ای بود!؟ واقعا از اول قرار نبود!؟ بالاخره آقای عراقچی معاون وزیر خارجه ایران است نه نماینده آمریکا و بیش از اینها از وی انتظار می‌رود.
حسین شمسیان

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 23 تیر 1395
رئیس قوه قضائیه:
آمریکا هیچگاه دوست ما نبوده و نخواهد بود
   ۲۱/ ۰۴ / ۱۳۹۵
Image result for ‫رئیس قوه قضائیه‬‎
رئیس دستگاه قضا با بیان اینکه آمریکا هیچگاه دوست ما نبوده و نخواهد بود، گفت: آمریکایی‌ها با این رفتارهای دوگانه در قبال تروریسم چگونه گمان می‌کنند که حرف‌هایشان درباره مقابله با تروریسم باورپذیر باشد.
به گزارش روابط عمومی قوه قضائیه، آیت‌الله صادق آملی لاریجانی در جلسه دیروز مسئولان عالی قضایی با تاکید بر اینکه دشمن همه امکانات و ثروت و تلاش خود را به کار بسته است که امنیت کشور ما را از بین ببرد، تلاش‌های نیروهای امنیتی، نظامی و انتظامی کشور در خنثی سازی این توطئه‌ها را قابل ستایش دانست و افزود: برخی کشورهای مرتجع منطقه و کشورهای سلطه‌گر تلاش می‌کنند کشور ما را نیز به سمت ناامنی ببرند و از این‌رو تروریست‌ها را تجهیز و به داخل کشور می‌فرستند اما بحمدا... با هوشیاری مردم و تلاش خستگی‌ناپذیر نیروهای امنیتی تمام این توطئه‌ها خنثی شده است.
رئیس قوه قضائیه به حمایت‌های آمریکا و برخی کشورها از گروهک منافقین اشاره و تاکید کرد: آمریکایی‌ها با این رفتارهای دوگانه در قبال تروریسم چگونه گمان می‌کنند که حرف‌هایشان درباره مقابله با تروریسم باورپذیر باشد.
آملی لاریجانی افزود: بر حسب برخی گزارش‌ها منافقین در کشور ما حدود 17 هزار نفر را ترور کرده‌اند، با این حال فرانسوی‌ها به آنان اجازه برگزاری جلسات در زیر چتر حمایتی خود می‌دهند، آمریکایی‌ها نیز در این جلسات شرکت می‌کنند و در عین حال به عراقی‌ها نیز می‌گویند که حفظ این گروه برای ما خیلی اهمیت دارد.
وی با تاکید بر اینکه آمریکایی‌ها هیچگاه دوست ما نبوده و نخواهند بود به ادعاهای آنان در قبال مسئله برجام و پیوند دادن برخی مسائل دیگر از جمله توان موشکی و دفاعی ایران با اجرای توافق برجام اشاره کرد و افزود: اخیراً در کنار ادعاهای آمریکایی‌ها، دبیر کل سازمان ملل و مقامات آلمان نیز مدعی شده‌اند که آزمایش‌های موشکی ایران بر خلاف روح برجام است، در حالی که ممنوعیت توافق شده در برجام مربوط به ساخت موشک‌هایی با نیت و قصد حمل کلاهک‌های هسته‌ای است.
رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه باید «تمام آنچه که برای تقویت توان دفاعی کشور لازم است انجام دهیم»، گفت: پیش‌بینی‌ها و هشدارهای رهبر معظم انقلاب به خوبی نشان داد که مشکل آمریکایی‌ها بحث هسته‌ای کشور نیست و اگر در بحث هسته‌ای به توافقی برسیم آن وقت موضوع حقوق بشر به میان می‌آید، بعد به سراغ توان موشکی ایران می‌روند، وجود شورای نگهبان را نفی می‌کنند و در آخر هم چه بسا بگویند در این نظام کسانی باشند که ما می‌گوییم.
آملی لاریجانی با اشاره به تلاش کشورهای استکباری در تضعیف مبانی اعتقادی و گرایش‌های دینی و معنوی مردم به ویژه جوانان از طریق گسترش ابزار و امکانات رسانه‌ای و کانال‌های ماهواره‌ای، فرصت‌هایی مانند ماه مبارک رمضان و عید فطر را زمینه‌هایی موثر در خنثی کردن تمام این تلاش‌ها معرفی کرد.
 وی تصریح کرد: حضور گسترده و پرشور مردم و جوانان در نماز عید فطر جای شکرگزاری دارد و همین توفیقات الهی است که کشور را در مقابل توطئه‌های دشمنان نگه داشته است.
رئیس قوه قضائیه گفت: با وجود تمام حملات فرهنگی استکبار علیه این کشور و جوانان ما، تعظیم شعائر الهی از جمله توفیق یک ماه عبادت و بندگی خدا در ماه رمضان و حضور در نماز عید سعید فطر که جزئی از شعائر الهی است همه آن توطئه‌ها و حملات را نقش بر آب می‌کند.
وی در پایان انتصاب سردار باقری در ستاد کل نیروهای مسلح را تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد این ستاد بیش از پیش در انجام وظایف خود موفق باشد.
در جلسه دیروز مسئولان عالی قضایی بحث و بررسی درباره نحوه اجرای رهنمودهای رهبری در هفته قوه قضائیه ادامه یافت.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 22 تیر 1395

Image result for ‫آیا صحیح است كه وهابیان آثار اسلامی را به طور گسترده تخریب نموده اند و هدف آنها از این كار ها چیست؟‬‎

آیا صحیح است كه وهابیان آثار اسلامی را به طور گسترده تخریب نموده اند و هدف آنها از این كار ها چیست؟

جوامع پیشرفته و متمدن از آثار تاریخی خود حفاظت كرده و آن را نشانه‌ای از دیرینه تاریخی و ریشه‌های تمدن خود به شمار می‌آورند. و دلیل ریشه‌دار بودن حركت فرهنگی خود می‌دانند، لذا جهت حفظ و حراست و ترمیم این آثار سعی و كوشش بسیار به خرج می‌دهند. با این وصف، در بخشی از سرزمین اسلامی، نه تنها بر حفظ و ترمیم این آثار اهتمام ورزیده نمی‌شود، بلكه همة آثار را محو می‌كنند. نمونة‌ آن، حاكمیّت مذهبی آل سعود در مدینه و مكه و عربستان است. توضیح اینكه:

 با سیطرة سیاسی آل سعود بر حجاز و استقرار وهابیان آثار اسلامی و كلیة بناها وگنبدها ویران و محو شد و زیارت زائران مورد كنترل و مراقبت مفتیان وهابی قرار گرفت و با تخریب قبرستان بقیع و دیگر آثار مذهبی به بهانه مبارزه با شرك به محو آثار باستانی باقی مانده از پیامبر ـ صلّی الله علیه و آله ـ و مسلمانان صدر اسلام پرداختند.
اینك برخی از آثار اسلامی ویران شده در طول حاكمیت رژیم سعودی را فهرست‌وار از نظر می‌گذرانیم:
قبرستان المعلاة درمكه مكرمه كه مقبره برخی از یاران وفادار پیامبر ـ صلی الله علیه و آله ـ در آن قرار دارد. (همچون مقبرة ام المؤمنین، خدیجه بنت خویلد ـ سلام الله علیها ـ ، مقبره آمنه بنت وهب، مادر پیامبر گرامی اسلام ـ صلی الله علیه و آله ـ و مقبره ابوطالب ـ علیه السلام ـ پدر گرامی امیر مؤمنان ـ علیه السلام ـ و عبدالمطلب و پسران پیامبر ـ صلّی الله علیه و آله ـ و عده‌ای دیگر از اصحاب و علماء و بزرگان فریقین)
مقبره حضرت حوا در جده، مقبره، پدر پیامبر حضرت عبدالله در مدینه منوره، بیت الاحزان خانه‌ای كه فاطمه زهرا ـ سلام الله علیها ـ در آن جا به سوگ پدرش می‌گریست.

 مسجد سلمان فارسی در مدینة منوره، مسجد ردّ الشمس در مدینه منوره، جایگاه نفس الزّكیه در مدینه منوره، خانة رسول الله در مكه خانه‌ای كه حضرت ـ صلی الله علیه و آله ـ هنگام هجرت به مدینه منوره در آن مستقر شدند، خندقی كه مسلمانان در غزوه احزاب حفر نمودند، مقبرة پیامبر خدا یسع ـ علیه السلام ـ در روستای اوجام در قطیف.

 مسجد جوانا در احساء دومین مسجدی بود كه پس از مسجد رسول الله در آن نماز جمعه برگزار شد، مسجد عباس بن علی ـ علیه السلام ـ در روستای مطیرفی در احساء. خانه‌ای كه در آن پیامبر ـ صلی الله علیه و آله ـ در شعب هواشیم در مكه مكرّمه متولد شد، خانه‌ حضرت خدیجه بنت خویلد ـ سلام الله علیها ـ در مكه مكرمه، خانه حضرت زهرا ـ سلام الله علیها ـ در كوچه حجر در مكه مكرمه، خانه حمزه بن عبدالمطلب عموی گرامی پیامبر، خانة ارقم، خانه‌ای كه در آن پیامبر ـ صلی الله علیه و آله ـ و یارانش در آغاز بعثت گرد می‌آمدند،
قبور شهدای بدر و جایگاهی كه برای پیامبر در غزوه بدر نصب نمودند،خانه‌ای كه حضرت امام حسن ـ علیه السلام ـ و امام حسین ـ علیه السلام ـ در آن متولد شدند، دیوار اطراف شهر مدینه منوّره، خانه حضرت امام جعفر صادق ـ علیه السلام ـ در مدینه منوّره، محلة بنی هاشم در مدینه منوّره، مسجد ثنیّة الوداع، مسجد ابغله،

و دهها و بلكه صدها آثار اسلامی دیگر تخریب گردید.

 از سوی دیگر رژیم سعودی از آثار یهودیان در مدینه منوّره حفاظت و نگهداری می‌كند، از جمله دژ كعب بن الاشراف كه یكی از آثار یهودیهای مدینه است به شدت مورد حفاظت قرار گرفته و تابلو هشدار دهنده‌ای در كنار آن قرار دارد كه روی آن نوشته است:

 هشدار منطقه آثار باستانی: متجاوزان بر آن طبق قانون مجازات وارده و قانون آثار مبتنی بر حكم پادشاهی به شماره 2619 و تاریخ 12:6:1392 هجری قمری مورد تعقیب قرار می‌گیرند.(1)

 چون وهابیون بر مدینه منوّره مستولی شدند، گنبدهای موجود در بقیع از جمله گنبدهای ائمه را تخریب كردند و تنها به گنبد پیامبر ـ صلی الله علیه و آله ـ تعرض نكردند.

 در شهر مكه بر مردم یورش بردند و تمام ذخائر حجرة نبوی و جواهرات آن را به غارت بردند. وهابیون چهار صندوق را از جواهرات، الماس و یاقوت گرانبها پر كردند، از جمله آن جواهرات چهار شمعدان زمرد بود كه به جای شمع یك قطعه الماس در آن تعبیه شده بود كه در شب می‌درخشید. حدود صد شمشیر كه غلاف آنها از طلای خالص ساخته شده و دسته‌هایی با یاقوت، زمرد و سنگهای گرانبها تزین شده بود، شمشیرها از آهن معروف ساخته شده و نام پادشاهان و خلفای پیشین بر آنها حك شده بود.

 به هنگام محاصره شهر مدینه منوّره ابتداء قبر حمزه و زیارتگاه آن را كه در خارج شهر مدینه بود تخریب كردند. در آن زمان شایع شده بود كه وهابیون به سوی گنبد قبر پیامبر ـ صلی الله علیه و آله ـ تیراندازی كردند و تمام گنبدها و آرامگاه‌ها و مزارهای داخل شهر مدینه منوره و حومة آن را ویران ساختند. از جمله قبور ائمه بقیع كه قبر عباس عم رسول خدا ـ صلی الله علیه و آله ـ جزو آنها بود. دیوارهای آن را ویران كردند، تمام صندوق‌ها و قفس‌هائی را كه بر سر قبرها نهاده شده بود برداشتند و جز یك سنگ به عنوان نشان قبر چیزی باقی نگذاشتند.

 گنبدهای قبر عبدالله و آمنه والدین رسول الله ـ صلّی الله علیه و آله ـ را از بین بردند و قبور عثمان بن عفان و اسماعیل بن جعفر الصادق ـ علیه السلام ـ و مالك امام دارالهجره و قبور عدة دیگری كه برای جلوگیری از اطاله كلام از ذكر نام آنها خودداری می‌كنیم را تخریب كردند.(2)

 خلاصه اینكه تمام گنبدها و مزارها و آرام‌گاه‌های شهر مدینه و حومه آن و بقیع را به نابودی كشیدند. ازجمله قبر حمزه عم پیامبر ـ صلی الله علیه و آله ـ و دیگر شهدای جنگ احد به طوری كه از محل شهادت حمزه و دیگر شهدا و مسجدی كه در كنار آن بود، اثری باقی نماند، زیارت كنندگان جز تلّی از خاك در یك صحرای برهوت چیزی مشاهده نمی‌كنند.

 اگر ترسی از عاقبت كار نداشتند، آرامگاه پیامبر ـ صلی الله علیه و آله ـ را نیز تخریب می‌كردند، زیرا علی‌رغم تعلق خاطر شدید مسلمانان به قبر پیامبر ـ صلی الله علیه و آله ـ وهابیون آن را چیزی در ردیف بقیه قبور می‌دانستند و در فتواها و استدلال‌های خود استثنائی برای پیامبر و غیر پیامبر قائل نبودند، اما آن چیزی كه پادشاه آنان در روزنامه‌ها اعلام كرد، دائر بر اینكه برای ضریح و گنبد رسول الله ـ صلی الله علیه و آله ـ احترام قائل است با اعتقادات آنان مطابقت ندارد و هدف از آن گفته آرام كردن مردم و جلوگیری از قیام جهان اسلام علیه آنان بود.

 اگر عامل ترس نبود آنها از تخریب گنبد قبر پیامبر ـ صلی الله علیه و آله ـ باز نمی‌ماندند. حتی شاید آن را زودتر از بقیه ویران می‌ساختند، آنها بهانه و عذر می‌آورند كه گنبد متعلق به مسجد و نه قبر پیامبر ـ صلی الله علیه و آله ـ می‌باشد، مردم را از نزدیك ‌شدن به قبر رسول الله و اهل بیت منع كردند.

 مأمورانی را با چوب دستی بر سر قبر رسول الله ـ صلی الله علیه و آله ـ گماردند تا مانع نزدیك شدن زایران به قبر شوند و اجازه لمس و بوسه زدن به مردم را ندهند، مگر كسانی كه چند درهمی به عنوان رشوه به آن مأموران بدهند. در این صورت به زایران اجازه می‌دادند كه به قبر پیامبر ـ صلی الله علیه و آله ـ نزدیك شده آن را لمس و بر آن بوسه زنند، سپس با سرعت از محل دور شوند.

 پس از تخریب تلگراف‌های اعتراض آمیز از عراق، ایران و دیگر كشورها به سوی آنها سرازیر شد، دانشگاه‌ها در اعتراض به این امر درسهای خود را تعطیل كردند و مجالس عزاداری و سوگواری در كشورهای اسلامی در اعتراض به این اقدام زشت برپا شد.

 قداست بقیع از دیدگاه بزرگان اهل سنتپس از هجرت مكیان به مدینه و تشكیل جامعه مسلمانان، بقیع تنها قبرستان مسلمانان شد و به گذر زمان بسیاری از اهل بیت، صحابه، تابعین و زهاد و شخصیت‌های مشهور را در سینة خود جای داد و بدین منوال به مقدس‌ترین مقابر مسلمانان در عالم اسلام تبدیل شد.

این تقدس، مستند به رفتار و گفته‌هایی است، كه همواره حضرت محمد ـ صلی الله علیه و آله ـ پیامبر اسلام نسبت به آن اعمال و اظهار می‌داشته است.

1. در صحیح مسلم، كتاب الجنائیز، ج 4، ص 40، ج 7، 8، با شرح امام نووی، از محمد بن قیس بن منحرمة بن المطلب آورده است كه پیامبر گفت: به من گفته شد كه: (ان ربك یأمرك ان یأتی اهل البقیع فتستغفرلهم) آن گاه مسلم به متن دعای پیامبر از عایشه اشاره می‌كند كه چون در برابر قبرستان بقیع می‌ایستاد می‌فرمود: السلام علیكم دار قوم مؤمنین و اتاكم ما توعدون غدا مؤجلا و انا ان شاء‌الله بكم لاحقون. سلام بر شما ای وطن مؤمنان خداوند، آنچه كه بر شما وعده داده بود عطا فرمود و انشاء الله ما نیز به شما ملحق خواهیم شد.

 امام نووی در شرح صحیح الامام مسلم، ج 4، ص 306 ـ 311 حاشیه كتاب: (ارشاد الساری) ذیل حدیث مذكور گفته است: «و فی الحدیث دلیل لاستحباب زیارة القبور و السلام علی اهلها و الدعا». در این حدیث دلیل مستحب دانستن زیارت قبرها و سلام كردن بر خفتگان در آن و دعا كردن و رحمت فرستادن بر ارواح آنان است. زیرا پیامبر ـ صلی الله علیه و آله ـ تأكید كرد (اللهم اغفر لاهل بقیع الفرقد) از این روی امام نووی به فضیلت زیارت قبور بقیع صحه می‌نهد.

 2. نسائی در سنن، حدیث مفصلی را از همسر پیامبر ـ صلی الله علیه و آله ـ عایشه ثبت كرده است كه اولاً پیامبر اعلام كرده بود: (امرنی ان آتی البقیع فاستغفرلهم و یا: (انّی بعثت الی اهل البقیع لاُصلّی علیهم). آن گاه به دعای پیامبر ـ صلی الله علیه و آله ـ اشاره كرد كه او در برابر گورستان بقیع ایستاد و گفت: «السلام علی اهل الدّیار من المؤمنین و المسلمین یرحم الله المتقدمین منّا و المتأخرین و انّا ان شاء الله بكم لاحقون(3) سلام بر صاحبان دیار از مؤمنان و مسلمانان، خداوند رفتگان دور و نزدیك شما را بیامرزد و ان شاء الله ما نیز به شما ملحق خواهیم شد.

 ما به ذكر دو نمونه اكتفا می‌كنیم و این نكتة اساسی را تذكر می‌دهیم كه با توجه به قداست این اماكن آیا تخریب آنها رواست!!! آیا وجود قبر پیامبر ـ صلّی الله علیه و آله ـ شرك است؟ آیا آثاری همانند صفا، مروه، زمزم، مقام ابراهیم، حجر اسماعیل و... دلالت بر شرك دارد؟! مگر نمی‌توان از آثار موحّدان راستین به توحید رهنمون شد؟ شیعیان و عدة زیادی از اهل سنّت كشورهای اسلامی بر این باورند كه این آثار زحمات طاقت‌فرسای پیامبر ـ صلّی الله علیه و آله ـ و صحابه و بزرگان مسلمین را برای ما یادآوری می‌كند. و هیچ یك از مسلمانان، قبر و گنبد و بارگاه را پرستش نمی‌كنند تا گفته شود اینها مظاهر شرك است و به جهت اهمیت مبارزه با شرك باید تخریب شوند!

نتیجه:

تمام علمای شیعه و علمای اهل سنت به زیارت قبور بقیع و قبور ائمه معصومین و قبور مؤمنین ارج نهاده‌اند، و دلیل زیارت قبور را دلیل استحبابی می‌دانند، و لكن تخریب بقیع به دست رژیم آل سعود و وهابیت یك نوع مبارزه منفی علیه مسلمین و بالاخص شیعیان جهان است.

                                                       منبع : مرکز مطالعات حوزه علمیه قم.


پاورقی:

1. مجله بقیع، سال چهارم، 1369 ش، شماره 61.
2. امین، سید محسن، كشف الارتیاب فی اتباع محمد بن عبدالوهاب، چاپ دوم، 1382، 1952 م.
3. نسائی، سنن، بیروت، المكتبه العلمیه، ج4، ص91.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 22 تیر 1395
روحانی در دیدار رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق:
ایران در مبارزه با تروریسم در کنار مردم و دولت عراق خواهد بود  
 ۲۱/ ۰۴ / ۱۳۹۵

Image result for ‫روحانی در دیدار رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق‬‎
رئیس‌جمهور اسلامی ایران پیروزی‌های اخیر دولت و ملت عراق بر تروریست‌ها را دستاوردی بسیار حائز اهمیت دانست و با اشاره به ضرورت حفظ اتحاد و تقویت انسجام گروه‌های عراقی، گفت: ایران در مبارزه با تروریسم در کنار مردم و دولت عراق خواهد بود.
حسن روحانی دیروز در دیدار با سید عمار حکیم رئیس مجلس اعلای عراق با تجلیل از نقش مرجعیت دینی در هدایت مردم وتقویت یکپارچگی میان گروه‌های مختلف در جهت تامین منافع ملی عراق، تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران نیز همواره در مسیر دفاع از حرم اهل بیت(ع) و مبارزه با تروریسم در کنار مردم و دولت عراق خواهد بود.
رئیس‌جمهور همچنین با اشاره به لزوم گسترش همه‌جانبه روابط ایران و عراق، خاطرنشان کرد: توسعه، تقویت و استحکام مناسبات تهران- بغداد به نفع مردم دو کشور و ملت‌های منطقه است.
«سیدعمار حکیم» رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق نیز با تقدیر از نقش ارزنده کشورمان در خط مقدم مبارزه با تروریسم، پیروزی بزرگ آزاد‌سازی فلوجه از سلطه نیروهای تکفیری داعش را نتیجه وحدت و هماهنگی همه نیروهای سیاسی، مردمی و نظامی عراق دانست و بر ادامه این هماهنگی تا محو کامل تروریسم و پاکسازی مناطق باقیمانده تاکید کرد.
سید عمار حکیم
در دیدار با سیدعلی خمینی
سیدعمار حکیم رئیس مجلس اعلاى شیعیان عراق با حضور در حرم امام خمینى(ره) ضمن اداى احترام به مقام شامخ امام با حجت‌الاسلام سیدعلى خمینى دیدار و گفت‌وگو کرد.
سیدعلی خمینی در این دیدار  ضمن تمجید از خاندان بزرگ حکیم از نقش مجلس اعلاى شیعیان عراق در گذشته و حال تقدیر کرد و اوضاع امروز عراق را اوضاعى بغرنج نامید و ادامه داد: الحمدلله ارتش و نیروهاى مردمى(‌الحشدالشعبى) در میدان مبارزه با داعش موفقیت‌هاى بزرگى به دست آورده‌اند و به حول و قوه ى الهى در سال‌ها بلکه ماه‌هاى آینده خطر داعش به عنوان یک دولت در خاک عراق به پایان خواهد رسید.
به گزارش فارس، وی ضمن اشاره به نقش ارزشمند آیت‌الله العظمى سیستانى در دوران جدید عراق افزود: ساده‌زیستی و مردم‌داری آیت‌الله سیستانی، عاملى است که در کنار تدبیر صحیح سیاسى، باعث شده تا ایشان به عنوان یک ملجأ و پناه براى مردم عراق محسوب شوند.
سیدعلی خمینی گفت: از برنامه‌هاى قطعى دشمنان شیعه براى دوران پسا داعش ایجاد اختلاف میان شیعیان است لذا باید همه چه در ایران و چه در عراق هوشیار باشیم که گروه‌هاى شیعه دچار اختلاف و تشتت نشوند.
وی در پایان سخنانش با اشاره به تفوق جمهورى اسلامى ایران بر تروریست‌ها و دشمنان داخلى‌اش ابراز امیدوارى کرد که مردم بى‌دفاع عراق هر چه زودتر روى آرامش را ببینند.
همچنین در این دیدار حجت‌الاسلام سیدعمار حکیم رئیس مجلس اعلاى شیعیان عراق ضمن گرامیداشت یاد و نام امام خمینى گفت: امام خمینى وفاى بسیار زیادى نسبت به مردم عراق داشت و حتی در جنگ با عراق هم علاوه بر دفاع از خاک خود به فکر مردم بى‌پناه عراق بود.
سیدعمار حکیم، امام خمینى را مردى بزرگ نامید که انقلابى بزرگ را رهبرى کرد و توانست امنیت و آرامش را در ایرانِ پس از انقلاب حاکم کند.
بنابراین گزارش، سیدعمار حکیم پیش از این دیدارها با سفر به قم، با بیان این که دیدارهایی با مراجع تقلید داشتیم و گزارشی در مورد وضعیت سیاسی، اقتصادی و فرهنگی عراق ارائه دادیم، در مورد وضعیت امنیتی عراق تصریح کرد: آزادسازی فلوجه از لحاظ امنیتی پیروزی بزرگی محسوب شده و مرحله جدیدی از لحاظ کیفی برای مبارزه با تروریسم بوده و جهش خوبی در وضعیت امنیتی عراق است.
وی با تأکید بر اینکه عملیات‌ بزرگی برای آزادسازی موصل در پیش است، افزود: تلاش در این مسیر است که آخرین سنگرهای داعش در عراق را از بین ببریم.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 22 تیر 1395
سفر نخست وزیر صوفیه به تهران

ایران و بلغارستان ۳ سند همكاری امضا كردند 
 ۲۱/ ۰۴ / ۱۳۹۵

Image result for ‫سفر نخست وزیر صوفیه به تهران‬‎

با حضور معاون اول رئیس‌جمهور ایران و نخست وزیر بلغارستان سه سند و یادداشت همكاری از سوی مسئولین دو كشور در مجموعه سعدآباد تهران به امضا رسید.
«بویكو بوریسف» نخست وزیر بلغارستان، صبح دیروز (دوشنبه) در مجموعه سعدآباد تهران مورد استقبال رسمی «اسحاق جهانگیری» معاون اول رئیس‌جمهور کشورمان قرار گرفت.
به گزارش تسنیم، با حضور معاون اول رئیس‌جمهور ایران و نخست‌وزیر بلغارستان سه سند و یادداشت همكاری از سوی مسئولین دو كشور در مجموعه سعدآباد تهران به امضا رسید.
یادداشت تفاهم همكاری در زمینه ارتباطات و فناوری اطلاعات، یادداشت تفاهم ایجاد گروه كاری مشترك میان سازمان سرمایه‌گذاری و كمك‌های اقتصادی و فنی ایران و آژانس سرمایه‌گذاری بلغارستان و یادداشت تفاهم همكاری میان سازمان صنایع كوچك و شهرك‌های صنعتی ایران و آژانس ارتقاء شركت‌های صنایع كوچك و متوسط بلغارستان از جمله اسنادی بودند كه میان دو كشور به امضا رسید.
جهانگیری در کنفرانس مطبوعاتی مشترك با نخست وزیر بلغارستان، سفر نخست وزیر این كشور و هیئت عالی‌رتبه همراه وی به تهران را مبین اراده جدی دو كشور برای توسعه روابط و ارتقاء سطح همكاری‌ها میان دو كشور دانست.
وی با اشاره به مذاكرات مثبت و سازنده انجام شده در نشست هیئت‌های عالی رتبه دو كشور خاطر نشان كرد: در این گفت‌وگوها در خصوص زمینه‌های مختلف همكاری از جمله نفت، گاز، حمل و نقل، صنعت و كشاورزی مذاكره شد و همچنین درخصوص سرمایه‌گذاری مشترك در دو كشور نیز مذاكرات مثبتی صورت گرفت.
نخست وزیر بلغارستان نیز در این نشست خبری با اشاره به وجود اراده سیاسی در طرفین برای برداشتن گام‌های بلند به منظور تامین منافع دو ملت گفت: اعلام می‌كنیم از همین امروز آمادگی داریم تا زمینه برای اجرای طرح‌ها و قراردادهای دو كشور را فراهم كنیم.
وی ضمن تشكر از استقبال گرم مردم و دولت ایران از خود و هیئت همراهش به موضوعات مطرح شده در دیدار هیئت‌های عالی دو كشور اشاره كرد و گفت: پیشنهاد بسیار خوبی در زمینه ایجاد كریدور جدید حمل و نقل میان ایران، ارمنستان، گرجستان و بلغارستان مطرح شده كه می‌تواند بستر مناسبی برای صادرات میان دو منطقه فراهم كند.
نخست وزیر بلغارستان همچنین به گفت‌وگو درباره استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای اشاره كرد و ابراز امیدواری كرد با حل برخی مسائل بانكی تعاملات دو كشور در حوزه اقتصادی بیش از پیش گسترش یابد.
بویكو بوریسف سپس به موضوع گردشگری به عنوان راهی برای افزایش تعاملات فرهنگی میان دو ملت اشاره كرد و گفت: ایران و بلغارستان می‌توانند با عبور از موانع حجم مبادلات خود را بسیار بیش از گذشته افزایش دهد.
روحانی: آمریکا و متحدانش با دخالت‌های نابجا در منطقه خطا کردند
همچنین نخست وزیر بلغارستان، عصر دوشنبه با رئیس جمهور کشورمان دیدار کرد.
روحانی در دیدار «بویکو بوریسف» با اشاره به توضیحات نخست وزیر بلغارستان درباره آماده‌سازی زیرساخت‌ها برای توسعه همکاری‌های همه‌جانبه تهران – صوفیه از جمله در حوزه انرژی اظهار داشت: بلغارستان به عنوان یکی از کشورهای دوست، می‌تواند یکی از دروازه‌ها و  پل ارتباطی ایران با کشورهای اروپایی در همه حوزه‌ها باشد.
رئیس جمهوری در ادامه به موضوع  تروریسم و آثار زیانبار آن برای نه تنها کشورهای درگیر بلکه کل منطقه و جهان اشاره کرد و با تبیین ریشه‌های واقعی درگیری‌ها و تروریسم در این منطقه اظهار داشت: در کشورهایی که امروز در منطقه ما درگیر تروریسم و نزاع‌های خونین شده‌اند، قرن‌ها اقوام و مذاهب گوناگون در صلح و صفا کنار یکدیگر زندگی می‌کردند و درگیری‌ها در حقیقت از زمانی آغاز شد که برخی‌ها با شعارهای به ظاهر زیبایی همانند مبارزه با تروریسم و دمکراسی در امور داخلی منطقه دخالت و آتش اختلافات، ترور و وحشت را شعله‌ور ساختند.
روحانی با تاکید بر ضرورت اتحاد همه کشورهای منطقه برای برقراری مجدد آرامش و ثبات و مبارزه مشترک با تروریسم گفت: آمریکا و متحدانش با دخالت‌های نابجا در منطقه خطا کردند اما اکنون همه مردم منطقه باید تاوان خطاها و اشتباهات آنها را بپردازند و این فضا، همکاری کشورهای منطقه و چاره‌اندیشی برای پایان دادن به این درگیریها را ضروری ساخته است.
نخست وزیر بلغارستان نیز در این دیدار با تاکید بر اینکه صوفیه مصمم به توسعه همکاریهای همه جانبه با جمهوری اسلامی ایران است، گفت: بلغارستان می‌تواند دروازه ورود ایران به بازار
550 میلیون نفری اروپا باشد و می‌خواهیم روابط دو کشور به جایگاهی ارتقاء یابد که در میان دیگر کشورهای منطقه زبانزد شود.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 22 تیر 1395
آیت‌الله سبحانی:
روزی نیست که آثار اسلامی در حرمین شریفین به بهانه توسعه نابود نشود
     ۲۰ / ۰۴ / ۱۳۹۵

Image result for ‫آیت‌الله سبحانی:‬‎
استاد درس خارج حوزه همزمان با سالروز تخریب قبور ائمه بقیع(ع) با صدور بیانیه‌ای تأکید کرد: سالروز تخریب بارگاه ملکوتی اهل بیت نبوت، و هتک حرمت مراقد امامان معصومین در بقیع، عاشورای دوم است و باید مسلمانان جهان به ویژه شیعیان مراتب نفرت، انزجار خود را از عاملان این جنایت به گوش جهانیان برسانند.
به گزارش خبرگزاری رسا، بخش‌هایی از بیانیه این مرجع تقلید به شرح زیر است:
سالروز تخریب بارگاه ملکوتی اهل بیت نبوت، و هتک حرمت مراقد امامان معصومین در بقیع، عاشورای دوم است و باید مسلمانان جهان به ویژه شیعیان مراتب نفرت، انزجار خود را از عاملان این جنایت به گوش جهانیان برسانند.
لشکر جهل و ظلالت، در چنین روزی، با بیل و کلنگ نصب و عداوت به حرم شریف ائمه چهارگانه و دیگر وابستگان خاندان رسالت در بقیع یورش برده و آنها را با خاک یکسان کردند.
بار دیگر عمل زشت و نفرت بار متوکل عباسی را در تخریب گنبد و بارگاه حسینی و شخم زدن زمین آن را تکرار کردند «یُریدُونَ لِیُطفِئُوا نُور الله واللهُ مُتِمٌ نُورِهِ وَلَو کَرِهَ الکافِرُون»
قرآن مجید، مسلمانان جهان را به ترفیع و تکریم بیوتی که مرکز حمد و تسبیح الهی است، دعوت می‌نماید و می‌فرماید: «فی بُیُوتٍ أَذن‌الله أَن تُرفَعَ». جلال الدین سیوطی در کتاب «درّ منثور» می‌نویسد: پیامبر‌اکرم(ص) این آیه را در مسجد تلاوت کرد. مردی پرسید مقصود از این «بیوت» چیست؟ پیامبر (ص) فرمود: «خانه‌های پیامبران است». در این هنگام، ابوبکر در حالی که به خانه حضرت زهرا(س) اشاره می‌کرد، پرسید: آیا این خانه هم از آنهاست؟ حضرت فرمود: «نعم من افاضلها» (یعنی آری از برترین و والاترین آنهاست)
... رسم خردمندان جهان، حتی رسم پیروان شرایع پیشین این بود که قبور بزرگان و پیامبران را تکریم نموده و با ساختن بنا بر قبور آنان، ادای احترام می‌کردند و هم اکنون قبر خلیل الرحمن در فلسطین اشغالی، و قبور دیگر پیامبران و اوصیای آنان در کشورهای اردن و سوریه و مصر و عراق گواه این مطلب است.
متاسفانه اعراب نجد، از فرهنگ اسلامی دور بوده و به جای عمل به آیه «قُل لا اساَلکُم عَلَیهِ أَجراً إلا المَوَدّهَ فِی القُربی» به دشمنی برخاسته و آثار آنان را همراه با آثار ده‌ها وابسته به خاندان رسالت و دیگر بزرگان دین، منهدم کردند. روزی نیست که در حرمین شریفین آثار اسلامی تازه‌ای به بهانه توسعه حرمین نابود نگردد و چیزی نمی‌گذرد که شهرهای مکه مکرمه و مدینه منوره به صورت دو شهر غربی به تمام معنی درآیند.
مسلمانان جهان، از حاکمان نجد و حجاز می‌خواهند حریت و آزادی را به حرمین شریفین باز گردانند و اجازه دهند با نظم و آرامش، محبان اهل بیت (ع) قبور آنان را تجدید بنا کنند و همه طوایف اسلامی را در انجام فرائض خود در زمان حج و عمره، آزاد بگذارند تا حرم امن الهی برای همه «حرم امن» گردد.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 21 تیر 1395


عضو تیم مذاکره‌کننده هشدار داد زنجیره‌ای‌ها سانسور کردند  

  ۲۰ / ۰۴ / ۱۳۹۵

Image result for ‫«علی‌اکبر صالحی»‬‎
نشریات زنجیره‌ای در اقدامی مسبوق به سابقه و با هدف بزک برجام، هشدار رئیس سازمان انرژی اتمی درباره بدعهدی آمریکا در پسابرجام را سانسور کردند.
روز شنبه، «علی‌اکبر صالحی» رئیس سازمان انرژی اتمی با هشدار درباره بدعهدی‌های آمریکا در اجرای برجام و توطئه‌چینی غربی‌ها علیه ایران، تاکید کرد این هشدارها را به عنوان یک شهروند ایرانی و استاد دانشگاه مطرح می‌کند تا عزیزی ناراحت نشود!
صالحی همزمانی ادعاهای «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان و اظهارات «بان‌کی‌مون» دبیرکل سازمان ملل علیه جمهوری اسلامی ایران را حاکی از ایجاد توطئه‌ای جدید علیه کشورمان دانست و بر جلوگیری به‌هنگام از آن تاکید کرد.
وی تصریح کرد: البته بنده برای صحبت کردن در این خصوص احتیاط می‌کنم و نگرانم که بگویند بحث سیاسی است، اما احساس می‌کنم اتفاقاتی در حال روی دادن است زیرا آقای بان‌کی‌مون و خانم مرکل حرف‌های عجیبی زده‌اند.
رئیس سازمان انرژی اتمی هشدار داد:‌ احساس می‌کنم در حال زمینه‌چینی و پخت و پز علیه ما هستند و ما باید گوش به زنگ باشیم.
صالحی در خصوص نکات منفی  ابعاد سیاسی، حقوقی، اقتصادی و بانکی برجام افزود: چند ماه پیش بنده گفتم که مسائل بانکی مقداری کند پیش می‌رود که خب حرف ما مقداری مطلوب واقع نشد.
وی با اشاره به پیش رفتن مذاکرات و عملکرد طرف مقابل در تعهدات خود به برجام تصریح کرد: من نباید وارد این موضوع شوم، حالا دوباره ممکن است عزیزی ناراحت شود اما در برجام طرف مقابل متعهد شده است کاری نکند که با روح برجام در تضاد باشد.
رئیس سازمان انرژی اتمی به وضع قانون روادید در کنگره آمریکا پس از برجام اشاره کرد و گفت: حالا من این را می‌توانم بگویم و دوستی نمی‌تواند به من اعتراض کند که مثلاً آقا شما وزیر اقتصاد و یا رئیس بانک مرکزی و یا وزیر امور خارجه نیستید چرا که حداقل از نظر علمی 40 سال استاد دانشگاه هستم، لذا این را می‌توانم بگویم‌.
صالحی ادامه داد: پیش از این دانشگاه‌های ما با دانشگاه‌های خارج در تماس بودند و تزهای مشترک داشتند و به ویژه دانشمندان اروپایی به راحتی به ایران می‌آمدند و در کارگاه‌های فنی‌، آموزشی و تحقیقاتی مشارکت داشتند و این در حالی بود که هیچ مسئله‌ای در رفت و آمد آنها وجود نداشت.
وی گفت‌: هم‌اکنون و پس از پیش آمدن قضایای روادید تعداد زیادی از دانشمندان اروپایی که مقداری احتیاط می‌کنند از آمدن به ایران استنکاف دارند‌.
به گزارش فارس، رئیس سازمان انرژی اتمی تصریح کرد: به قول دانشگاهی‌ها این یعنی وضعیت آنها پیش از برجام بهتر از پس از برجام بوده است.
آلزایمر رسانه‌های مدعی
«دانستن حق مردم است»!
اما هشدار رئیس سازمان انرژی اتمی درباره بدعهدی آمریکا در پسابرجام و توطئه‌چینی غرب درباره ایران، در نشریات زنجیره‌ای سانسور شد.
«سانسور»، یکی از اقدامات هماهنگی است که روزنامه‌های زنجیره‌ای در نخستین روز پس از اظهارات سیف مبنی بر «دستاورد تقریبا هیچ برجام برای ایران» نیز آن را در پیش گرفتند تا مفهوم واقعی شعار ادعایی همیشگی‌شان یعنی «دانستن حق مردم است» را به نمایش گذاشته باشند!
در این روزها که افکار عمومی و دلسوزان نظام نگران عواقب برجام و نقض عهد از سوی آمریکا هستند، جریانی خاص فارغ از همه این مباحث و فارغ از اظهارات تامل‌برانگیز صالحی، سیف و دیگر دولتمردان در خصوص برجام، همچنان بر طبل مزایای ارتباط با آمریکا بر هر قیمت می‌زنند.
این جریان خاص که روزنامه‌ها و رسانه‌های زنجیره‌ای در حکم تریبون آن عمل می‌کنند فارغ از حفظ منافع ملی و اجرای تعهدات از سوی غرب ( تعهدات مندرج در برجام) صرفاً سودای ارتباط با آمریکا را در سر می‌پرورانند و فارغ از حساب و کتاب و  بدون هیچ هزینه و فایده ارتباط با آمریکا را بزرگ‌ترین هدفی می‌دانند که دولت باید پیگیری کند.
بزک «دستاورد تقریبا هیچ برجام برای ایران»
بزک «دستاورد تقریبا هیچ برجام برای ایران» توسط رسانه‌های زنجیره ای و مدعیان اصلاحات در حالی است که اکنون و با گذشت بیش از 11 ماه از امضای توافق هسته‌ای و همچنین با گذشت بیش از 5 ماه از روز آغاز اجرای تعهدات 1+5 ذیل برجام، نه تنها پول‌های بلوکه شده به کشور بازنگشت بلکه آمریکا در اقدامی گستاخانه، 2میلیارد دلار از اموال ایران را نیز غارت کرد. علاوه بر این، نه تنها تحریم‌ها لغو نشد بلکه در پسابرجام تحریم‌های جدیدی نیز به فهرست قبلی اضافه شد. همچنین کنگره آمریکا پس از برجام بیش از 70 طرح ضدایرانی را تصویب کرد.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 21 تیر 1395


توضیح آیت‌الله مکارم درباره فتوای حجاب دختران برای تحصیل در خارج

    ۲۰ / ۰۴ / ۱۳۹۵

Image result for ‫توضیح آیت‌الله مکارم‬‎
دفتر آیت‌الله مکارم شیرازی توضیحاتی درباره فتوای این مرجع تقلید مبنی بر حجاب دختران در خارج از کشور برای تحصیل ارائه کرد.

به گزارش خبرگزاری رسا، متن توضیحات دفتر آیت‌الله مکارم شیرازی که در قالب سؤال و پاسخ این دفتر ارائه شده به این شرح است:
سؤال:
اخیرا فتوای حضرتعالی را در مورد دخترانی که در خارج تحصیل و آنها را مجبور به ترک حجاب می‌کنند، در سایت‌های مختلف منتشر کرده‌اند و برخی از این فتوا، سوء‌استفاده می‌کنند.
در این فتوا آمده است:
«با توجه به اینکه اگر دختران مسلمان و متدین دروس عالی را نخوانند تنها افراد بی‌بندوبار و لامذهب پست‌های مهم را اشغال می‌کنند، به افراد متدین اجازه داده می‌شود که حجاب را در خصوص مواردی که ضرورت دارد، رعایت نکنند ولی در غیرموارد، حتما مراعات نمایند.»
لطفا توضیح بیشتری بفرمایید.
پاسخ:
شک نیست که حجاب بانوان در اسلام، از ضروریات این دین مبین است و حتی غیرمسلمانان نیز می‌دانند که این مسئله از احکام مسلّم اسلام می‌باشد و لذا در بسیاری از موارد، خود را ملزم می‌بینند که با آن کنار بیایند.
البته هر حکمی می‌تواند در مقام ضرورت، استثنایی داشته باشد، مثلا: اگر بانویی بیمار شد و پزشک همجنس حضور نداشت، ضرورت اقتضا می‌کند که به پزشک غیرهمجنس مراجعه کند و معاینات او ممکن است بدون ترک حجاب، میسّر نشود؛ در چنین موردی از باب ضرورت و به مقدار ضرورت، اجازه کشف حجاب به آن بانوی مسلمان داده می‌شود.
و همچنین در مورد تحصیلات لازم که اگر نداشته باشد، با مشکلات مهمی (خودش یا جامعه اسلامی) مواجه می‌شود، به عنوان ضرورت، اجازه ترک حجاب داده می‌شود؛ آن‌هم به مقدار ضرورت یعنی در خصوص آنجا که الزام قطعی بر ترک حجاب است - یعنی تا محل درس با حجاب می‌رود و در محوطه درس که الزام به ترک حجاب است، ترک می‌کند و در بازگشت بلافاصله حجاب را حفظ می‌کند.
با توجه به آنچه گفتیم، توضیح کافی برای فتوای گذشته داده شد. امیدواریم همه عزیزان به وظیفه شرعی خود در این امر عمل کنند و ان‌شاء‌الله سوء‌استفاده‌ای از فتوای مذکور نشود.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 21 تیر 1395
هشدار درباره روند اجرایی برجام

صالحی: توطئه‌ای در کار است /نگویید من وزیر اقتصاد یا خارجه نیستم! 

   ۱۹ / ۰۴ / ۱۳۹۵

Image result for ‫صالحی‬‎
رئیس سازمان انرژی اتمی با هشدار درباره بدعهدی‌های آمریکا در اجرای برجام و توطئه‌چینی غربی‌ها علیه ایران، تاکید کرد این هشدارها را به عنوان یک شهروند ایرانی و استاد دانشگاه مطرح می‌کند تا عزیزی ناراحت نشود!
نتیجه بزک کردن قطعنامه 2231
پس از تصویب قطعنامه فوق، مقامات دولت یازدهم از آن استقبال کرده و تاکید کردند که « موضوع بند یاد شده «موشک‌های بالستیک با قابلیت حمل تسلیحات هسته‌ای» است و موشک‌های بالستیک ایران مشمول این بند نمی‌شوند!».
از سوی دیگر، منتقدان روند توافق هسته‌ای، محتویات قطعنامه 2231 را عاملی برای استمرار بهانه‌جویی‌های آمریکا در موضوعات موشکی و توان دفاعی دانستند و تاکید کردند که عبارت«قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای» فقط یک بهانه برای توقف تولید، آزمایش و نهایتا حذف موشک‌های بالستیک به مثابه سلاحی استراتژیک ‌و ‌متعارف از سامانه تسلیحاتی کشورمان است؛ چرا که آن دسته از موشک‌های بالستیک که قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای دارند با موشک‌های بالستیکی که خرج انفجاری و سرجنگی معمولی دارند، از ساختار مشابهی برخوردار هستند و هیچگونه تفاوتی با یکدیگر ندارند.
گفتنی است بسیاری از موشک‌های بالستیک ایران از نوع میان‌برد یعنی با برد 1000 تا 3500 کیلومتر هستند. بنابراین از قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای برخوردارند و ایران در حالی که استفاده از سلاح‌ اتمی را حرام قطعی می‌داند براساس بند 3 از ضمیمه B قطعنامه اخیر شورای امنیت سازمان ملل بایستی آزمایش و تولید آن را متوقف کند و این موشک‌ها را از سامانه تسلیحاتی خود کنار بگذارد!
در حال حاضر مقامات غربی با استناد به قطعنامه 2231 ادامه برنامه موشکی ایران، به خصوص آزمایش موشک‌های بالستیک را دلیلی برای وضع تحریم‌های جدید می‌دانند.
ناسازگاری آزمایش‌های موشکی ایران با روح برجام!
در همین حال، «بان کی مون» دبیر کل سازمان ملل در یک گزارش محرمانه که رویترز آن را منتشر کرده است، تصریح کرد: شلیک موشک‌های بالستیک ایران با روح سازنده توافق هسته ای بین تهران و 1+5 (برجام) همخوانی ندارد ولی این وظیفه شورای امنیت سازمان ملل است تا درباره اینکه آیا شلیک این موشک‌ها نقض قطعنامه بوده است، تصمیم گیری کند.
بان کی مون در این گزارش آورده است: من از ایران می‌خواهم تا از شلیک موشک‌های بالستیک خودداری کند چرا که این اقدامات می‌تواند موجب افزایش تنش‌ها در منطقه شود.
آلمان: از فناوری موشکی ایران نگرانیم
همچنین «آنگلا مرکل» صدر اعظم آلمان در آستانه اجلاس ناتو با بیان اینکه ایران با وجود قطعنامه‌های سازمان ملل همچنان برنامه‌های موشکی خود را به پیش می‌برد گفت: به همین علت ناتو برنامه پدافند موشکی خود را اجرایی خواهد کرد.
مرکل در نطقی در پارلمان آلمان افزود: توافق تاریخی هسته ای متاسفانه برای کنترل برنامه هسته ای ایران موجب این نشد تا برنامه‌های موشکی این کشور پایان یابد، بر همین اساس سران سازمان ناتو در ورشو قرار است عملیاتی کردن پدافند موشکی را در دستور کار قرار دهند.
به گزارش فارس، وزارت خارجه آلمان ضمن ابراز نگرانی از فناوری موشکی ایران تصریح کرد که برلین از نزدیک بر تلاش‌های ایران برای دستیابی به فناوری موشکی و هسته‌ای نظارت دارد.
خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد: آژانس اطلاعات داخلی آلمان ماه گذشته اعلام کرد که تلاش‌های ایران در دستیابی به فناوری هسته‌ای در سال گذشته «در سطح تقریباً بالایی» بوده است و تلاش‌های این کشور برای دستیابی به فناوری موشکی «روند رو به بالا» داشته است.
در همین حال، «مارتین شافر» سخنگوی وزارت خارجه آلمان اعلام کرد که گزارش اطلاعاتی که تهیه شده است چندان «خوشایند» نیست اما این گزارش شامل دوره‌ای می‌شود که توافق ایران هنوز به مرحله اجرا در 16 ژانویه نرسیده بود.
«جان کربی» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در واکنش به ادعای یک موسسه آلمانی مبنی بر خرید برخی مواد ممنوعه از سوی ایران و نقض برجام گفت که هیچ نشانه‌ای مبنی بر نقض برجام وجود ندارد.
برنامه موشکی ایران با قوت ادامه می‌یابد
«بهرام قاسمی» سخنگوی وزارت امور خارجه اظهارات اخیر آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان در خصوص برنامه‌های موشکی ایران را غیرسازنده توصیف و آن را رد کرد.
قاسمی گفت: جمهوری اسلامی بارها اعلام کرده است که برنامه موشکی کشور کاملا جنبه دفاعی داشته و به هیچ وجه به منظور حمل کلاهک هسته‌ای طراحی نشده است؛ لذا ناقض قطعنامه 2231 شورای امنیت نیست و هیچ ارتباطی با برجام ندارد.
وی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران بار دیگر اعلام می‌کند برنامه موشکی خود را بر اساس دکترین‌های دفاعی و محاسبات امنیت ملی خود با قوت تمام ادامه می‌دهد و این گونه اظهارات هیچ تاثیری بر برنامه موشکی مشروع کشور نخواهد داشت.
به گزارش فارس، همچنین یک مقام مسئول در وزارت خارجه ایران به بان‌کی‌مون توصیه کرد در گزارش ۶ ماهه خود به شورای امنیت به تفاسیری که با نص برجام متناقض بوده نپردازد و گزارش منصفانه‌ای درباره کوتاهی آمریکا در عمل به تعهدات برجامی خود ارائه کند.
صالحی: برای صحبت کردن احتیاط می‌کنم که نگویند بحث سیاسی است
«علی‌اکبر صالحی» معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی همزمانی ادعاهای «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان و اظهارات «بان‌کی‌مون» دبیرکل سازمان ملل علیه جمهوری اسلامی ایران را حاکی از ایجاد توطئه‌ای جدید علیه کشورمان دانست و بر جلوگیری به‌ هنگام از آن تاکید کرد.
صالحی تصریح کرد: البته بنده برای صحبت کردن در این خصوص احتیاط می‌کنم و نگرانم که بگویند بحث سیاسی است، اما احساس می‌کنم اتفاقاتی در حال روی دادن است زیرا آقای بان‌کی‌مون و خانم مرکل حرف‌های عجیبی زده‌اند.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، وی هشدار داد:‌ احساس می‌کنم در حال زمینه‌چینی و پخت و پز علیه ما هستند و ما باید گوش به زنگ باشیم.
رئیس سازمان انرژی اتمی با اشاره به همزمانی اظهارات بان‌کی‌مون و مرکل بار دیگر افزود: به نظر بنده توطئه‌ای در حال ایجاد است وگرنه دلیلی ندارد که آقای بان کی مون و خانم مرکل داد و بیداد و فریاد راه بیندازند.
گلایه از بدعهدی آمریکا در اجرای برجام
صالحی تاکید کرد: باید به آقای بان‌کی‌مون بابت سخنان دو پهلویش و به خانم مرکل اعتراض جدی شود البته من نظر شخصی‌ام را به عنوان یک هموطن می‌گویم و این موضوع ربطی به سازمان انرژی اتمی ندارد، اما امیدوارم زودتر جلو این توطئه گرفته شود.
وی همچنین با اشاره به انجام تعهدات ایران در چارچوب برجام گفت: بدعهدی آمریکایی‌ها در اجرای برجام، هزینه سنگینی برای آنان برجای خواهد گذاشت.
رئیس سازمان انرژی اتمی با اشاره به مذاکرات برجام افزود: وقتی وارد گفت‌وگو شدیم مقداری محدودیت، جهت رفع نگرانی‌های ساختگی طرف مقابل را پذیرفتیم، زیرا آنها معتقد بودند که ما توان بالقوه این کار که شامل علم هسته‌ای، تکنولوژی، فناوری ، اکتشاف و استخراج تا ساخت سوخت و طراحی رآکتور را در اختیار دارید.
صالحی بدعهدی‌های آمریکا را در اجرای برجام، در تناقض با روح توافق دانست و گفت: به مردم عزیزمان اطمینان می‌دهم که جای هیچ نگرانی در بعد فنی برجام وجود ندارد.
درخصوص نکات منفی برجام حرفم مطلوب واقع نشد
وی در خصوص نکات منفی  ابعاد سیاسی، حقوقی، اقتصادی و بانکی برجام افزود: چند ماه پیش بنده گفتم که مسائل بانکی مقداری کند پیش می‌رود که خب حرف ما مقداری مطلوب واقع نشد.
صالحی ادامه داد: لذا از آن موقع تصمیم گرفتیم نه در بعد سیاسی، نه در بعد بانکی و نه در بعد حقوقی صحبت نکنیم چرا که بنده مسئول فنی برجام هستم.
رئیس سازمان انرژی اتمی در پاسخ به این پرسش که مقام معظم رهبری طرف مقابل را بدعهد و بدذات خواندند که دبه درمی‌آورد و زیر قول خود می‌زند، این موضوعی است که شما در حین فرایند مذاکرات نیز به صراحت گفته بودید‌. لذا مهم‌ترین دبه یا بدعهدی‌های آمریکا در عرصه فنی تاکنون چه بوده است؟ گفت: زمانی که من موضوع دبه را مطرح کردم هنوز ما به نتیجه نهایی نرسیده بودیم.
صالحی ادامه داد: در آن زمان ما در حین مذاکره بودیم که هرگاه به نتیجه مشترکی در مذاکره‌ای می‌رسیدیم پس از مدتی که بار دیگر وارد مذاکره می‌شدیم، مشاهده می‌کردیم که مذاکرات قبلی همچنان بی‌اثر بوده است.
استنکاف تعداد زیادی از دانشمندان اروپایی برای سفر به ایران
وی با اشاره به پیش رفتن مذاکرات و عملکرد طرف مقابل در تعهدات خود به برجام تصریح کرد: من نباید وارد این موضوع شوم، حالا دوباره ممکن است عزیزی ناراحت شود اما در برجام طرف مقابل متعهد شده است کاری نکند که با روح برجام در تضاد باشد.
رئیس سازمان انرژی اتمی به وضع قانون روادید در کنگره آمریکا پس از برجام اشاره کرد و گفت: حالا من این را می‌توانم بگویم و دوستی نمی‌تواند به من اعتراض کند که مثلاً آقا شما وزیر اقتصاد و یا رئیس بانک مرکزی و یا وزیر امور خارجه نیستید چرا که حداقل از نظر علمی 40 سال استاد دانشگاه هستم، لذا این را می‌توانم بگویم‌.
وی ادامه داد: پیش از این دانشگاه‌های ما با دانشگاه‌های خارج در تماس بودند و تزهای مشترک داشتند و به ویژه دانشمندان اروپایی به راحتی به ایران می‌آمدند و در کارگاه‌های فنی‌، آموزشی و تحقیقاتی مشارکت داشتند و این در حالی بود که هیچ مسئله‌ای در رفت و آمد آنها وجود نداشت.
صالحی گفت‌: هم‌اکنون و پس از پیش آمدن قضایای روادید تعداد زیادی از دانشمندان اروپایی که مقداری احتیاط می‌کنند از آمدن به ایران استنکاف دارند‌.
وی تصریح کرد: به قول دانشگاهی‌ها این یعنی وضعیت آنها پیش از برجام بهتر از پس از برجام بوده است.
رئیس سازمان انرژی اتمی همچنین در خصوص مقالات علمی دانشگاهی نیز گفت: پیش از برجام کشورهای دیگر در انتشار مقالات دانشمندان ایرانی به دلیل تحریم‌ها و مشکلات نقل و انتقالات مالی مقداری مشکل‌آفرینی می‌کردند، قرار بود پس از برجام این موضوع حل شود اما همان وضعیت کماکان پابرجاست.
صالحی تاکید کرد: آمریکا بدعهدی می‌کند که حداقل در یکی دو قسمت که اشاره کردم این نوع بدعهدی وجود دارد‌.
وی خطاب به طرف مقابل خاطرنشان کرد: یعنی چه که شما قانون روادید را می‌گذارید؟ یعنی چه که مقالات دانشمندان ما را چاپ نمی‌کنید؟ یعنی چه که برخی محدودیت‌ها را در فضای تبادلات علمی برقرار کرده‌اید؟
وی همچنین تصریح کرد: این اقدامات با روح برجام در تناقض است چرا که عیناً در برجام آمده است که نباید هیچ قدمی در تضاد با اصل برجام برداشته شود.
رای‌گیری مجلس نمایندگان آمریکا برای تحریم‌های جدید علیه ایران
«کوین مک‌کارتی»، رهبر جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان آمریکا گفت این مجلس هفته آینده به تحریم‌های جدید علیه ایران رأی خواهد داد.
مک کارتی این مطلب را در وب‌سایت شخصی‌اش نوشته و به گزارش ادعایی دستگاه اطلاعات آلمان درباره تلاش ایران برای دستیابی به فناوری‌های هسته‌ای و همچنین اظهارات منتسب به «بان‌کی‌مون»، دبیر کل سازمان ملل متحد درباره «ناسازگار بودن» آزمایش‌های موشکی ایران با روح برجام اشاره کرده است.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 20 تیر 1395
رسوایی تازه حرامخواران با جعل یک فیش علیه مدیر مسئول کیهان !

مدیران اشرافی به جدول زدند /کیهان گریبان دزدها را رها نمی‌کند

     ۱۹ / ۰۴ / ۱۳۹۵

Image result for ‫مدیران اشرافی به جدول زدند /کیهان گریبان دزدها را رها نمی‌کند‬‎
جعل فیش  حقوقی 300 میلیون تومانی برای مدیرمسئول روزنامه کیهان و سپس تقلیل آن به 187  میلیون تومان و افزایش دوباره آن به 400 میلیون تومان به اندازه‌ای دم‌دستی بود که نیازی به پاسخ نداشت و ندارد و مدعیان اصلاحات که برای بهره‌برداری از آن ذوق‌زده شده بودند خیلی زود متوجه شدند که  بدجوری به جدول زده‌اند و چند ساعت بعد از انتشار آن، اعلام کردند که جعلی است ولی از آنجا که بسیاری از خوانندگان و دوستداران کیهان در داخل و خارج کشور خواستار پاسخ کیهان به این دروغپردازی - که ابتداء از یک کانال اینترنتی در انگلیس کلید خورده بود - شده‌اند، اشاره‌ای گذرا و البته مستند به آن را خالی از فایده ندیدیم، هر چند به قول یکی از خوانندگان کیهان،  جعل‌کنندگان این فیش آنقدر دستپاچه بوده‌اند که اولا؛ فیش مورد اشاره را روی یک فُرم من درآوردی که با فیش‌های حقوقی کیهان متفاوت است چاپ و منتشر کرده‌اند و ثانیا؛  باید می‌دانستند کسی که حقوق 187 میلیون تومانی می‌گیرد، باید خیلی ساده لوح باشد که فیش‌های حقوق نجومی مدیران دولتی را افشا کند! و بر این افشاگری اصرار هم بورزد و با وجود تهدیدها و تطمیع‌ها گریبان مفت‌خورها را رها نکند.
شروع ماجرا
دو روز قبل، خبری همراه با تصویر یک فیش حقوقی در کانال‌های مجازی منتشر شد که از حقوق 300 میلیون تومانی حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان حکایت می‌کرد!  منتشرکنندگان این فیش جعلی چند ساعت بعد از انتشار  آن مبلغ فیش را از 300 میلیون تومان به 187 میلیون تومان کاهش دادند و تقریبا 5 ساعت  بعد ادعا کردند که مبلغ مزبور 400 میلیون تومان است!

دُم خروس نفاق
زیر قبای مدعیان اصلاحات
و اما، چند ساعت بعد، کانال رسمی اصلاح‌طلبان، دم‌خروس را از زیر قبای نفاق خود بیرون آورد و اعلام کرد که این فیش جعلی است ولی ادعا کرد که  این فیش را طرفداران حسین شریعتمداری جعل کرده‌اند تا بعد از آن که معلوم شد جعلی است، رسوایی ناشی از جعل خبر دریافت پاداش چند صدمیلیونی معاون اول رئیس‌جمهور را جبران کرده باشند! و بدین ترتیب مدعیان اصلاحات ضمن اعتراف به جعلی بودن فیش، انگیزه خود از جعل و یا انتشار آن را نیز به گونه‌ای ناشیانه آشکار ساختند و به صراحت نشان دادند که از اقدام کیهان در افشای فیش‌های حقوق نجومی برخی از  مدیران دولت یازدهم نظیر مدیرعامل بانک رفاه، صفدر حسینی، ... و برخی از دست‌اندرکاران پشت صحنه آن مانند حسین فریدون و مخصوصا دریافت‌ پاداش نجومی و 865 میلیون تومانی  اعضای هیئت مدیره سیمان تهران که معاون اول رئیس‌جمهور هم از جمله آنها بوده است، تا چه اندازه عصبانی هستند.
در این خصوص باید گفت؛  به اعتراف خود اصلاح‌طلبان فیش حقوق 187 میلیون تومانی شریعتمداری جعلی است ولی برخلاف ادعای آنان انتصاب مدیر 234 میلیونی با فشار حسین فریدون اظهارنظر صریح رئیس بازرسی کل کشور است و یا دریافت پاداش نجومی آقای جهانگیری و چند تن دیگر از اعضای هیئت‌مدیره سیمان تهران، کاملا مستند است و کیهان سند آن را نیز منتشر کرده است. گفتنی است بعد از انتشار خبر دریافت پاداش چند صد میلیونی  معاون اول رئیس‌جمهور در کیهان، کارخانه سیمان تهران بدون آن که دریافت این مبلغ نجومی را نفی کند، با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که وی در سال 92 از هیئت‌مدیره سیمان تهران استعفا داده است و تلاش کرد خبر کیهان را با این صحنه‌سازی و دروغ‌پردازی، تکذیب کند!  ولی کیهان با انتشار سند روزنامه رسمی کشور نشان داد که آقای جهانگیری در سال 93  نیز عضو هیئت مدیره سیمان تهران بوده است، یعنی حداقل یکسال در حالی که معاون اول رئیس‌جمهور بوده است، عضو هیئت‌مدیره سیمان تهران نیز بوده است که این نیز علاوه بر پاداش نجومی، یک قانون‌شکنی آشکار دیگر است.
بنابراین به آسانی می‌توان درک کرد که چرا اصلاح‌طلبان به جعل فیش منتسب به حسین شریعتمداری دست زده‌اند و  یا آن را منتشر کرده‌اند و چرا بعد از انتشار این فیش که جعلی بودن آن در مقایسه با فرم فیش‌های حقوقی کیهان نیز به وضوح قابل فهم است، با دستپاچگی به جعلی بودن آن اعتراف کرده‌اند!

اینگونه تهمت‌ها علیه مدیرمسئول کیهان تازگی ندارد

و اما، اینگونه اتهامات به مدیرمسئول کیهان طی 3 دهه گذشته با شدت و به طور گسترده‌ای از سوی جریانات ضد انقلاب داخلی و رسانه‌های بیگانه مطرح شده و هنوز هم می‌شود و تنها به عنوان نمونه؛
 در اوایل دهه 70، رادیو اسرائیل با آب و تاب و در چند بخش خبری ادعا کرد که دو پسر حسین شریعتمداری در شکنجه و قتل زندانیان دست دارند!  و بعد از چند بار که رادیو اسرائیل بر آن تاکید و اصرار داشت، مدیرمسئول کیهان در مصاحبه‌ای گفت؛  یکی از پسران من 8 سال دارد و به تمسخر افزود؛ شاید منظور صهیونیست‌ها پسر دیگر من باشد، که 6 ساله است!
 در اوج فتنه 88 و افشاگری کیهان درباره فتنه‌گران، شبکه آمریکایی CNN اعلام کرد که حسین شریعتمداری مبلغ 35 میلیون پوند در حساب ویژه خود در یکی از بانک‌های سوئیس  موجودی دارد! و زنجیره‌ای‌ها به نقل این خبر پرداختند. مدتی بعد در مهرماه 1389  مدیرمسئول کیهان به خبرنگار CNN که برای مصاحبه  به کیهان آمده بود گفت؛ بنده همین امروز به شما وکالت رسمی می‌دهم که مبلغ مورد اشاره را به حساب شبکه تلویزیونی CNN  واریز کنید!  و خبرنگار ضمن پوزش، پاسخ داد که پوشش خبری ایران در حوزه کاری من نیز هست و ما بعدها متوجه شدیم که آن خبر دروغ بوده است! و قول تکذیب داد که البته تکذیب نکردند!
در سال  1378 و در اوج فتنه 78 که کیهان با تمام توان به مقابله با فتنه‌گران و افشای زدو‌بند آنها پرداخته بود، رادیو آمریکا اعلام کرد که حسین شریعتمداری صاحب یک مرکز خرید SHOPING CENTER  در شهر ونکوور کاناداست و یک ویلا هم در سواحل همان شهر به مبلغ 267 میلیون دلار کانادا خریداری کرده است!
 در اواسط دهه 80، علیرضا نوری‌زاده مقیم لندن و همکار رسمی منوشه امیر - مدیر رادیو فارسی زبان اسرائیل -  در یکی از برنامه‌های  تلویزیونی شبکه بی‌بی‌سی اعلام کرد که حسین شریعتمداری  علاوه بر یک حمام سونای خصوصی در زعفرانیه تهران، یک مجتمع دامداری چند صد هکتاری نیز دارد که مدیر مسئول کیهان در پاسخ گفت؛  گاوداری آماده است و فقط منتظر نوری‌زاده و بقیه گاوهای فراری در آمریکا و انگلیس هستیم که تشریف بیاورند و جای خالی خود را در مجتمع دامداری ما پُر کنند. که البته هنوز نیامده‌اند!
15 سال قبل وقتی ماجرای بازپس‌گیری اموال مصادره‌ای  یکی از عوامل رژیم سابق (میراشرافی)  را در کیهان مطرح کردیم و اسناد مربوط به تلاش وی برای بازپس‌گیری این اموال را که فقط یک قلم آن 400 میلیارد تومان- آن روز - بود منتشر کردیم، ابتداء  مدیرمسئول کیهان را تهدید به انتقام کردند و هنگامی که شریعتمداری به تهدید آنها اهمیتی نداد، پیشنهاد مبلغ 20 میلیارد تومان رشوه دادند که اسناد آن موجود است. و سرانجام با پیگیری بی‌وقفه کیهان از بازپس‌گیری اموال مصادره شده جلوگیری شد و این در حالی بود که حتی آیت‌الله شاهرودی - رئیس وقت قوه قضائیه - نیز  از روی غفلت و احتمالا با ترفند برخی از اطرافیان خود، سند خروج اموال یاد شده از مصادره را امضاء کرده بود و هنگامی که شریعتمداری در ملاقات با ایشان، کپی نامه‌ای که به امضای ایشان رسیده بود را نشان داد، آیت‌الله شاهرودی که به شدت تعجب کرده بود، بلافاصله دستور پیگیری و ممانعت از بازپس‌گیری اموال مورد اشاره را صادر کرد.

چند سال قبل وقتی اسناد مربوط به وابستگی سروش به محافل صهیونیستی و دریافت مبالغ هنگفت از یک مرکز آمریکایی با هدف به چالش کشیدن باورهای اسلامی را منتشر کردیم و سپس از حضور وی در شورای روابط خارجی آلمان که تأکید کرده بود نباید هیچ خبرنگار ایرانی در آن حضور داشته باشد خبر دادیم و سند هزینه 6 میلیون دلاری پنتاگون برای ترجمه مقالات سروش علیه جمهوری اسلامی ایران به زبان عربی را منتشر کردیم و... سروش که هویت خود را با انتشار این اسناد برملا شده می‌دید و از سوی دیگر نمی‌توانست اسناد مورد اشاره را تکذیب کند، ابتداء سراغ آقای هاشمی رفسنجانی رفت و از ایشان  خواست مانع افشاگری‌های شریعتمداری شود و آقای هاشمی - آن روزها- پاسخ داد اگر شما هم سندی دارید که اسناد کیهان را نفی ‌کند ارائه بدهید ... و سرانجام سه سال قبل، سروش برای پاک کردن لکه ننگ جاسوسی که با اسناد کیهان بر پیشانیش نقش بسته بود، دست به دامان عطاءالله مهاجرانی وزیر ارشاد دولت اصلاحات شد که به انگلیس پناهنده شده است و مهاجرانی  ادعا کرد که روزی در حضور آقای هاشمی رفسنجانی و در نشست مدیران مسئول روزنامه‌ها با ایشان از شریعتمداری پرسیدم چرا سروش را به جاسوسی متهم می‌کنید و او گفت در اسلام یک باب فقهی به نام «مباهته» هست  که تهمت زدن به اینگونه افراد را مجاز می‌داند! و بلافاصله مهدی خزعلی که به پادوئی اصلاح‌طلبان شهرت دارد و از سوی پدرش مرحوم آیت‌الله خزعلی نیز طرد شده است، اظهارات عطاءالله مهاجرانی را برای تبرئه سروش از وابستگی منتشر کرد... و هیچکدام توضیح ندادند  که مگر باب مباهته سند می‌سازد و فیلم و فایل صوتی و... تولید می‌کند؟! و اساسا اگر مباهته تهمت زدن است که دیگر به سند نیاز ندارد! و سوال این است  چرا درباره اسناد منتشر شده در کیهان که تماما با ذکر منبع و چاپ تصاویر اسناد همراه است حرفی نمی‌زنید و چرا به جای خاطره‌سازی‌های مضحک، لااقل یکی از آن اسناد را تکذیب نمی‌کنید؟!  گفتنی است به گواهی صورت جلسه‌های موجود جلسه مورد اشاره عطاءالله مهاجرانی اساسا وجود خارجی نداشته است و مهم‌تر آن که مهاجرانی به خوبی می‌دانست که کیهان از اقدامات زشت و کثیف او مطلع است و از بیم آن که مسائل پشت صحنه او فاش نشود، هرگز جرأت چنین پرسش‌هایی را نداشت این ترفند ناشیانه نیز به صورت گسترده در رسانه‌های داخلی و خارجی منتشر شد...
2 سال قبل یک هفته‌نامه آمریکایی در گزارشی که از رادیو فردا نیز پخش شد ادعا کرد حسین شریعتمداری مبلغ 400 میلیون روبل در «اسبربانک» روسیه موجودی دارد!  و تاکید کرد این مبلغ کلان رشوه‌ای است که شریعتمداری در مقابل حمایت از روسیه دریافت کرده است!  
گریبان حرامخواران را رها نمی‌کنیم
و... دهها، بلکه صدها نمونه دیگر از همین دست که طی 25 سال گذشته شاهد بوده‌ایم، بنابراین ماجرای مضحک فیش حقوقی 187 میلیون تومانی شریعتمداری اگرچه خود اصلاح‌طلبان هم به جعلی بودن آن اعتراف کرده‌اند، ماجرای جدیدی نیست و به قول مدیرمسئول کیهان، این بادها نمی‌تواند بید استوار کیهان را بلرزاند و کیهان به لطف خدای سبحان اجازه نمی‌دهد اموال غارت شده بیت‌المال از حلقوم حرامخوار برخی مدیران - چه دولتی و چه غیردولتی -  پائین برود و تاکنون بارها نشان داده است که از این میدان پای پس نخواهد کشید و حاشیه‌سازی‌های مدعیان اصلاحات و کارگزارانی‌ها که نقش نارنجک‌های دودزا و بمب‌های صوتی برای انحراف از موضوع اصلی را دارند، نمی‌تواند مانع کیهان از تعقیب و افشای دزدان بیت‌المال باشد. گفتنی است طی 25 سال گذشته به سختی می‌توان یک پرونده فساد اقتصادی را آدرس داد که کیهان قبل از قوه‌قضائیه، به آن نپرداخته باشد که ماجرای فساد سه هزار میلیاردتومانی از جمله آنهاست.

فیش‌ها را بیاورید و با وکالت رسمی همه مبالغ آن را جایزه بگیرید

و اما در پایان وقتی ماجرای فیش 187 میلیون تومانی را با شریعتمداری در میان گذاشتیم، ابتدا مانند موارد مشابه دیگر، به تمسخر لبخندی زد و گفت؛ بی‌معرفت‌ها مبلغ آن را کم کرده‌اند چون ابتدا،  مبلغ را 300 میلیون تومان نوشته بودند و معلوم می‌شود که از سرقت مبالغ مجازی و دروغی که خودشان جعل کرده‌اند هم نمی‌گذرند! و در ادامه گفت؛ آیا از خود پرسیده‌اند کسی که به ادعای آنها حقوق ماهیانه 187 میلیون تومانی دارد، چگونه جرأت می‌کند فیش‌های حقوقی نجومی برخی از مدیران دولتی را افشاء کند؟! و سپس گفت؛  اگر چه ظاهر  این اتهام  و مخصوصا شروع آن از انگلیس، نشان می‌دهد این ماجرا از بیرون مدیریت شده است و اصحاب فتنه آمریکایی-اسرائیلی 88 در آن دست داشته‌اند ولی هر یک از آقایان اصلاح‌طلب و مدیران دولتی که مایل باشند تشریف بیاورند تا به آنها وکالت رسمی و محضری بدهم که تمام مبلغ فیش را برای خود دریافت کنند، و البته فقط توصیه می‌کنم که آن را برای ادامه تحصیل نورچشمی‌های خود به آمریکا و انگلیس نفرستند!

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 20 تیر 1395


( کل صفحات : 4 )    1   2   3   4   


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی