تـــوّلــی ( دوست شــنـاســی)
پیامر اكرم (ص) : خدایا دوست بدار كسى‏ را ، كه على را دوست دارد.
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


« تولی به معنای پذیرش ولایت اولیای الهی با قلب و پیروی از آنها در عمل و نیزدوست داشتن اولیای الهی و دوست داشتن دوستداران آنها است.»

« دوست خوب کسی است که آراسته به صفات ایمان واخلاق باشد.»

مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
رهبر انقلاب در جمع نخبگان برتر علمی:
توقف حرکت علمی ایران هدف اصلی دشمن است
   ۱۳۹۵/۰۷/۲۸

Image result for ‫رهبر انقلاب در جمع نخبگان برتر علمی: توقف حرکت علمی ایران هدف اصلی دشمن است‬‎


رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح دیروز در دیدار بیش از هزار نفر از نخبگان و استعدادهای برتر علمی، جوانان نخبه را هدایای نفیس الهی و امانتی در دست مسئولان خواندند و با تأکید بر اینکه حتی لحظه‌ای در دفاع از جامعه علمی و نخبگان کشور کوتاه نمی‌آیند، افزودند: با تکیه بر نخبگان و فرزانگان و در پرتو ایجاد نسلی جوان و پرتلاش، ایران بزرگ به کشوری پیشرفته، قدرتمند، شریف، عزیز و برافرازنده‌ پرچم تمدن نوین اسلامی تبدیل خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رهبر معظم انقلاب، حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای، نخبگان به‌خصوص جوانان نخبه را هدایایی کم‌نظیر و نفیس و امانت‌های الهی به ملت و مسئولان خواندند و گفتند: وظیفه مسئولان در قبال این هدایای گران‌قدر الهی، مراقبت از آنها و تلاش برای شناسایی و پرورش نخبگان بیشتر است.
ایشان تأکید کردند: نخبگان نیز در قبال این نعمت مسئول هستند و باید از طریق احساس مسئولیت و استفاده از این استعداد و توانایی در مسیر صحیح خود، شکر آن را به‌جا آورند.
ضرورت تقویت باور ما می‌توانیم در جامعه
رهبر انقلاب اسلامی دلیل اصلی تأکید مکرر بر لزوم قدر دانستن نخبگان جوان و حمایت از آنان را، تقویت باور «ما می‌توانیم» در جامعه خواندند و خاطرنشان کردند: متأسفانه در دوران طولانی قاجار و پهلوی، ژن «ناتوانی»، «نمی‌توانیم» و «وابستگی» را به مردم و جوانان تزریق و آن را در جامعه نهادینه کردند و درنهایت کشور بزرگ و پر از منابع انسانی و مادی و صاحب تاریخ و تمدن کهن، به‌صورت تحقیرآمیزی در ذیل غرب تعریف شد.
حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای افزودند: در چنین شرایطی انقلاب اسلامی ایران تحولی عظیم ایجاد کرد و درواقع، انقلابِ خودباوری و اعتماد به نفس، به جنگ وابستگی رفت.
ایشان، هشت سال دفاع مقدس را عرصه‌ای آشکار و غرور آفرین از «خودباوری و اعتماد به نفس» خواندند و تأکید کردند: اگرچه جنگ حادثه‌ای بسیار تلخ، خسارت بار و سخت بود، اما به جوان ایرانی ثابت کرد که می‌توان با توکل به خدا و تکیه بر استعدادها و توانایی‌های داخلی بر دشمنی که همه قدرتهای بزرگ از او حمایت می‌کنند، غلبه کرد.

حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای افزودند: با وجود آنکه انقلاب اسلامی، روحیه «ما می‌توانیم» را در مقابل روحیه «وابستگی» زنده کرد و خودباوری را در جامعه ترویج داد اما طرف مقابل به اقتضای طبیعت جنگهای عمیق که امروز جنگ نرم نامیده می‌شود، به باز تولید آفت فرهنگ وابستگی در شکل‌های جدید و به ظاهر جذاب روی آورده است.
ایشان، موضوع «جهانی شدن» و توصیه آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها به ایران برای پیوستن به «خانواده جهانی» را نمونه بارزی از بازتولید فرهنگ وابستگی دانستند و خاطر نشان کردند: مخالفت با پیوستن به آنچه طرف غربی جامعه جهانی می‌نامد، به معنای مخالفت با ارتباطات خارجی نیست بلکه به معنای مقاومت در مقابل فرهنگ تحمیلیِ قدرتهای بزرگ بر اقتصاد، سیاست و امنیت کشور است.
رهبر انقلاب اسلامی علت لزوم توجه ویژه و جدی مسئولان به موضوع نخبگان را، اهداف بزرگ پیش روی نظام اسلامی خواندند و گفتند: نخبگان، موتور محرک رسیدن به این اهداف بزرگ هستند، و مسئولان باید به موضوع نخبگان نگاه جدی، عملیاتی، دلسوزانه و پیگیرانه داشته باشند.
حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای سپس به بیان اهداف بزرگ نظام اسلامی پرداختند وافزودند: جمهوری اسلامی ایران باید به کشوری پیشرفته، قدرتمند، شریف، صاحبِ حرف نو، دارای عزت، برخوردار از احساس عزت، سرشار از معنویت و ایمان و برافرازنده پرچم تمدن نوین اسلامی تبدیل شود که لازمه رسیدن به این اهداف والا، اهمیت دادن به نخبگان و قدر دانستن این نعمت الهی است.
رقابت‌های انتخاباتی آمریکا نمونه بارز نبود معنویت و ایمان در صاحبان قدرت
ایشان با اشاره به مصائب و مشکلات امروز بشریت و بن بست تفکر‌های مادی، جهان را نیازمند یک حرف نو در مسائل بشری و مسائل بین‌المللی دانستند و گفتند: رقابت‌های انتخاباتی در آمریکا و موضوعات مطرح میان دو کاندیدا، نمونه‌ای بارز و آشکار از نتایج نبود معنویت و ایمان در صاحبان قدرت است.
رهبر انقلاب اسلامی خاطر نشان کردند: در هفته‌های آینده، یکی از این دو کاندیدای فعلی انتخابات آمریکا که حرفها و وضعیت آنها را می‌بینید، رئیس جمهوری کشوری خواهد شد که دارای قدرت و ثروت و بیشترین سلاح اتمی و بزرگترین رسانه‌های دنیا است.
حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در ادامه سخنانشان، رسیدن نظام اسلامی به اهداف بزرگ خود را نیازمند ایجاد نسلی شجاع، مؤمن، تحصیل‌کرده، مبتکر، پیشگام، خودباور، غیور، پرنشاط و پرانگیزه خواندند و افزودند: این نسل که بر خلاف برخی فضاسازی‌‌ها به معنای حقیقی کلمه، نسلی انقلابی است، همه وجود خود را صرف پیشرفت ایران خواهد کرد.
ایشان، نقش نخبگان را در شکل دهی و انگیزه بخشی به این نسل جوان، بسیار مهم برشمردند و افزودند: نخبگان می‌توانند با تلاش نشاط آور خود به عنوان یک موتور محرکه، نسل جوان یعنی سرمایه‌های اصلی کشور را به کار و تلاش ترغیب کنند.
حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای با اشاره به تأکیدات مکررشان از پانزده سال قبل درباره نهضت علمی و نرم افزاری افزودند: این حرکت با استقبال نخبگان، اساتید و دانشجویان با نتایج خوبی همراه شده اما با موانعی روبرو است که باید آنها را شناخت و علاج کرد.
دلیل تکرار کلمه دشمن
رهبر انقلاب اسلامی، کارشکنی‌های دشمنان را از جمله این موانع دانستند و افزودند: عده‌ای تا کلمه دشمن تکرار می‌شود، ناراحت می‌شوند اما این تکرار و هشدار، همچون تکرار کلمه‌‌ شیطان در قرآن مجید، با هدف ایجاد هوشیاری دائم انجام می‌شود و در واقع، «شناخت توطئه» است نه «توهم توطئه.»
حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای، توقف حرکت علمی ایران را هدف اصلی دشمنان خواندند و خاطرنشان کردند: اگر در تحقق این هدف ناکام ماندند، برای به انحراف کشاندن آن، تلاش می‌کنند و اگر نشد، رویِ بدنام کردن و آلوده کردن آن سرمایه گذاری خواهند کرد، بنابراین همه باید مراقب باشیم با ناشی‌گری‌های خود به تحقق این اهداف کمک نکنیم.
ایشان، انحراف کارهای تحقیقاتی و پایان‌نامه‌ها از نیازهای واقعی ایران را نمونه‌ای از کمک به منحرف شدن حرکت علمی کشور برشمردند و در نمونه‌ای دیگر در زمینه بدنام کردن این حرکت افزودند: فردی را به اسم دانشمند به کشور دعوت می‌کنند و او با انتشار عکس تابلوی فروش پایان نامه‌ها در ایران جوانان نخبه کشور را بدنام می‌کند؛ آیا این‌گونه افراد واقعاً دانشمندند؟
سرعت پیشرفت‌های علمی ایران نباید کاهش یابد
رهبرانقلاب اسلامی با استناد به اطلاعات پایگاههای جهانی افزودند: سرعت پیشرفت علمی ایران در مقطعی ۱۳ برابر متوسط جهان شد، و این سرعت به هیچ وجه نباید کاهش یابد بلکه باید بیشتر شود، زیرا دچار عقب‌ماندگی‌های علمی فراوان هستیم.
ایشان افزودند: برخی مسئولان در مقابل کاهش سرعت پیشرفت علمی کشور می‌گویند جایگاه علمی ایران پایین نیامده است اما متوجه باشیم که قرار بود جایگاه علمی ایران بالاتر هم برود نه اینکه صرفاً پایین نیاید.
حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای، آسیب دیدن حرکت علمی کشور را موجب یأس نخبگان و نسل جوان خواندند وافزودند: این خسارت بسیار سنگین، به راحتی و به سرعت جبران نخواهد شد و موجب اقبال فرزانگان جوان به کشورهای دیگر خواهد شد.
رهبر انقلاب اسلامی، شناسایی و جذب استعدادهای جوان را از وظایف مهم دستگاهها برشمردند و تذکر دادند: قبل از اینکه بیگانگان در نمایشگاههای علمی داخل کشور یا با روشهای دیگر، این سرمایه‌های عظیم را کشف و جذب کنند، شما این جوانان فرزانه را شناسایی کنید و مورد حمایت قرار دهید.
ضرورت‌هایی که باید مورد توجه جدی قرار گیرد
رهبر انقلاب اسلامی با بیان نکاتی که می‌تواند به حرکت پر برکت علم و فناوری شتاب دهد، افزودند: «حمایت از شرکتهای دانش بنیان»، «گسترش کمّی و ارتقاء کیفی این شرکتها» و «دخالت دادن آنها در بخش‌ها و طرح‌های اصلی کشور» ضرورت‌هایی است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد.
ایشان، «ترویج استفاده از محصولات شرکتهای دانش بنیان» را در تقویت این شرکت‌ها مهم دانستند و به مسئولان دولتی گفتند: مقرر کنید که نیازهای دستگاههای دولتی از محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان تأمین شود.
«جدی گرفتن تشکیل هسته‌های نخبگانی در دانشگاهها» و «مراقبت وزارت آموزش و پرورش برای حل مشکلات سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان» دو نکته دیگری بود که حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در تقویت حرکت علمی کشور مؤثر و مفید خواندند.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به اهمیت بنیاد ملی نخبگان، به توانایی‌ها و صحت عمل دکتر ستاری معاون علمی رئیس جمهور ابراز اعتماد عمیق کردند اما افزودند: درباره مشکلات موجود میان معاونت علمی و بنیاد نخبگان نگرانی وجود دارد و باید با جدا‌سازی آنها یا انتصاب مدیری قوی برای بنیاد، این مشکلات را حل کرد.
حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای گزارشهای موجود درباره کُند شدن یا توقف طرح‌های کلان تحقیقاتی در عرصه‌های مهمی همچون هوافضا، ماهواره، هسته‌ای و برخی زمینه‌های دیگر را مایه نگرانی خواندند و تأکید کردند: مسئولان توجه کامل کنند که این گونه طرح‌های مهم مطلقاً نباید کُند، نیمه تعطیل یا متوقف شود، زیرا با ایجاد خسارت علمی، دانشمندان جوان را مأیوس می‌کند و این خطر بسیار بزرگی است.
ایشان با ابراز خرسندی از تشکیل معاونت فرهنگی در بنیاد نخبگان و تأکید بر ارتقاء فعالیتهای این معاونت، برگزاری اردوهای جهادی برای نخبگان را نیز مهم و مفید دانستند.
رهبر انقلاب اسلامی در نوعی جمع بندی از سخنانشان افزودند: هدف اصلی، تشکیل جامعه و کشوری است که ضمن برخورداری از شاخصهای جهانی مانند «پیشرفت علمی و قدرت و ثروت»، از «ایمان، معنویت و شرافت» نیز لبریز باشد و با جلب دلهای ملتها، بشریت را از جهالت و ضلالت کنونی برهاند و بدون تردید تحقق این مهم، از عهده ملت بزرگ ایران و جوانان عزیز، باهوش و پر انگیزه کشور برخواهد آمد.
واقعیتی که بارها به مسئولین گفته‌ایم
حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای با اشاره به دشمنی قدرتهای شیطانی با هر حرکت مخالف، افزودند: چند روز قبل یکی از دولتمردان آمریکایی گفت تا حمایت و طرفداری ایران از مقاومت باقی است، معلوم نیست تحریم‌ها به‌طور اساسی تکان بخورد که این همان واقعیتی است که بارها به مسئولان گفته‌ایم.
ایشان با اشاره به سخنان برخی مسئولان آمریکایی در دیدار با مسئولان ایرانی مبنی بر «بدبینی رهبر انقلاب اسلامی به آمریکا» افزودند: آیا با این گونه حرفها، می‌شود به شما خوشبین بود؟
حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای با یادآوری سخنانشان در جلسات خصوصی و عمومی به مسئولان گفتند: بارها گفته ایم که اگر در هسته‌ای عقب نشینی کنید آنها مسئله موشک را پیش می‌کشند، اگر باز هم عقب بروید بحث حمایت از مقاومت را مطرح می‌کنند، اگر به عقب نشینی ادامه دادید موضوع حقوق بشر را جلو می‌آورند، و بعد اگر معیارهای آنها را پذیرفتید سراغ حذف معیارهای دینی در حکومت می‌روند.
ایشان با اشاره به بیانیه اخیر اتحادیه اروپا که در آن به امکانات و ظرفیت‌های عظیم ایران پرداخته شده است، افزودند: سخنانی که درباره امکاناتِ پیشرفت و منابع انسانی و طبیعی ایران می‌گوییم، رجز خوانی نیست بلکه واقعیتی است که غربی‌ها هم به آن اذعان دارند.
رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: آمریکایی‌ها حتماً با «ایرانی با چنین ظرفیت پیشرفت و برخوردار از حکومتی بر مبنای اسلام» مبارزه می‌کنند و درک و تحلیل این مهم در میان نخبگان جوان، آنها را در ایفای وظایف تاریخی‌شان کمک خواهد کرد.
حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در بخش دیگری از سخنان خود، حادثه عاشورا را خورشیدی بی‌غروب خواندند و گفتند: حادثه عاشورا تصویری حقیقی از مبارزه نور با ظلمت، و جنگ شرافت با دنائت است که تکمیل‌کننده این مسیر، حضرت زینب سلام‌الله‌علیها و حضرت امام سجاد علیه‌السلام بودند.
ایشان با تشکر از مجموعه‌های اداره‌کننده هیأت‌های عزاداری عاشورا گفتند: حضور انبوه جوانان، سخنرانی‌های پر محتوا، برخی از نوحه‌ها و عزاداری‌های پر مغز، در مجموع سطح هیأت‌های عزاداری را ارتقا داده بود.
پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی آقای دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان با بیان گزارشی از فعالیت‌ها و برنامه‌های بنیاد ملی نخبگان، گفت: سرمایه‌های انسانی مهمترین منابع کشور هستند و برای استفاده از توان آنها باید زیرساخت‌های لازم را ایجاد کرد.
همچنین آقایان:
-  دکتر علیرضا باباخان، دکترای سیاست گذاری علم و فناوری و برگزیده جایزه تحصیلی بنیاد نخبگان
- مجتبی فیاض بخش، دانشجوی مهندسی کامپیوتر و دارنده مدال طلای المپیاد دانش آموزی در رشته کامپیوتر
- دکتر امیر شاملو، دکترای بیوتکنولوژی و نانوتکنولوژی
- دکتر علیرضا بازارگان، دکترای مهندسی شیمی و عضو بنیاد ملی نخبگان
- دکتر سیدجواد کاظمی‌تبار، دانش‌آموخته برق و مخابرات از دانشگاه کالیفرنیا و دارنده مدال نقره المپیاد ریاضی کشوری
و خانمها:
- انسیه سادات منصوری، دانشجوی رشته پزشکی و دارنده مدال برنز المپیاد دانش‌آموزی
- و دکتر زهرا داورپناه، دکترای فلسفه غرب و برگزیده جایزه تحصیلی بنیاد نخبگان
به بیان دیدگاههای خود پرداختند. نمایندگان نخبگان در این دیدار بر این محورها و مطالب تأکید کردند:
- لزوم تشکیل شبکه‌ای از شرکتهای دانش‌بنیان و نخبگان برای حل مسائل اصلی و راهبردی کشور
- ضرورت تأسیس ستاد اقتصاد مقاومتی در بنیاد ملی نخبگان
- لزوم توجه ویژه به استعدادهای برتر دانش‌آموزی و بازطراحی باشگاه دانش‌پژوهان
- انتقاد از شیوه اجرای طرح تحول سلامت و مسائلی همچون پرداختهای کلان در بخش سلامت و کم‌توجهی به درمان و طبّ سنتی
- ضرورت آموزش و تقویت روحیه و فرهنگ کارآفرینی بر پایه شرکتهای دانش‌بنیان از مدارس و ارائه مشوق‌های لازم به این شرکتها
- نقش مؤثر زنان در تحقق اقتصاد مقاومتی از طریق مدیریت اقتصاد خانواده
- لزوم تمرکززدایی و توزیع متعادل فرصتها و امکانات از طریق توجه بیشتر به استعدادها و ظرفیت‌های استانی.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
جمعه 30 مهر 1395
جوابیه زاکانی به محسن هاشمی:
محاکمه نکردن مهدی هاشمی
به خاطر رشوه جیب‌بری ده‌ها میلیاردی از 80 میلیون ایرانی است     
    ۱۳۹۵/۰۷/۲۸

Image result for ‫جوابیه زاکانی به محسن هاشمی‬‎


دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی طی نامه‌ای به اظهارات محسن هاشمی رفسنجانی پاسخ داد و گفت: محاکمه نکردن مهدی هاشمی رفسنجانی و همدستانشان بابت رشوه‌ستانی در پرونده‌های کرسنت و استات اویل، جیب‌بری ده‌ها میلیاردی از 80 میلیون ایرانی است.
به گزارش فارس، علیرضا زاکانی دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی و نماینده مردم تهران در مجلس نهم طی نامه‌ای سرگشاده به اظهارات محسن هاشمی پاسخ داد.
در بخشی از این نامه آمده است: در کنفرانس خبری 17 مهرماه 95 برای چندمین بار، بزرگ‌ترین فساد تاریخ ایران را که ده‌ها میلیارد دلار تاکنون به مردم میهنم خسارت زده است، در عرصه عمومی مطرح کرده و خواهان محاکمه عوامل این فساد از جمله آقای مهدی هاشمی رفسنجانی شدم. پس از این نشست خبری جنابعالی در مقام دفاع از برادر خود برآمده و سخنانی بی‌ارتباط با موضوع بیان کرده‌اید.
در ادامه این نامه آمده است: درست است که کیفرخواست منتشر شده، مربوط به فسادهای متعدد برادر شماست، اما همان‌طور که گفته‌اید در این کیفرخواست جای فسادهای نفتی مهدی هاشمی خالی است و همین است که مورد اعتراض ماست.
زاکانی افزوده است: فریاد ما برای این بلند است که چرا علی‌رغم اسناد متعدد و غیرقابل انکار داخلی و بین‌المللی، به پرونده رشوه‌گیری افرادی مشخص از جمله مهدی هاشمی رفسنجانی از غول‌های بزرگ نفتی رسیدگی نمی‌شود؟
زاکانی با اشاره به بخشی از خاطرات هاشمی رفسنجانی که بر اساس آن مهدی هاشمی در 25 سالگی و با توصیه پدر به وزیر وقت نفت، عضو هیئت مدیره پارس جنوبی شده بود آورده است: بگذریم از این سؤال که کدام یک از میلیون‌ها مردم محروم و مستضعفی که انقلاب و جمهوری اسلامی مدیون آنهاست چنین فرصتی را دارد که در چنین سن و سالی به چنان مقامی برسد و در کنار کسب درآمد به درسشان آسیبی نخورد؟
وی خطاب به محسن هاشمی ادامه داده است: برادر 25 ساله شما وزارت نفت را که امانتدار گنج عظیم نفتی این مردم بوده را به همراه چند همدست و همدستان دیگر خود به فساد کشیده و با گرفتن رشوه‌های کلان، موقعیتی که پدر شما برایش فراهم کرده بود را تبدیل به دکان حراج ثروت مردم من کرده است.
زاکانی افزوده است: آنچه بارها و بارها گفته‌ام، نه تهمت است و نه ناروا. امروز کشور در آستانه صدور حکم نهایی دادگاه لاهه و وارد شدن خسارتی بزرگ و میلیاردها دلاری به مردم مستضعفی است که برای دادن 45 هزار تومان یارانه به آنها عزا گرفته می‌شود. اگر مهدی هاشمی و سایر عوامل این فساد بزرگ بابت رشوه‌ای که گرفته‌اند محاکمه می‌شدند، ایران در دادگاه کرسنت محکوم نمی‌شد.
وی تاکید کرده است: محاکمه نکردن مهدی هاشمی رفسنجانی و همدستانشان بابت رشوه‌ستانی در پرونده‌های کرسنت و استات اویل، جیب‌بری ده‌ها میلیاردی از 80 میلیون ایرانی است.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 29 مهر 1395


فصلی تازه در انتخابات

 ۱۳۹۵/۰۷/۲۸

Image result for ‫فصلی تازه در انتخابات  ‬‎

ابتدای هفته جاری رهبر معظم انقلاب اسلامی سیاست‌های کلی انتخابات را در 18 بند به رؤسای قوای سه‌گانه و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ابلاغ کردند. اگرچه هر کدام از این بندها به طور جداگانه و مفصل جای دقت و بررسی دارد اما در این مجال به برخی از نکات و مسائل پیرامونی این سیاست‌ها پرداخته می‌شود؛
1- مدت‌هاست که شخصیت‌های حقیقی و حقوقی کشور بر این نکته تاکید دارند که قوانین و ساز و کارهای فعلی انتخاباتی کشور به دلایل مختلف از کارآمدی لازم و کامل برخوردار نبوده و با توجه به تغییر و تحولات اجتماعی و سیاسی نیاز است که این قوانین و ساز‌و‌کارها مورد بازبینی و تغییر قرار گرفته و نقایص آن برطرف گردد. ابلاغ سیاست‌های کلی انتخابات از سوی رهبر معظم انقلاب راه را برای این ترمیم و ارتقا باز کرده است اما این سیاست‌ها همان‌گونه که از عنوان آن پیداست کلی بوده و جنبه راهبردی دارند و عملیاتی کردن آنها مشروط و نیازمند تهیه و تصویب قوانین عملیاتی و جزئی‌تر است. به بیان دیگر سیاست‌های کلی نشان‌دهنده راه و دورنمای موضوع انتخابات هستند و به طور طبیعی و منطقی در بسیاری از بندها به چگونگی پیمودن این راه و نهادهای مسئول آن اشاره‌ای نشده است. از این منظر می‌توان گفت بخش قابل توجهی از راه همچنان باقی است و رسیدن به مقصد مطلوب و مورد نظر، نیازمند درایت و تلاش کارشناسان و قانون‌گذاران است تا با درک روح و هدف این سیاست‌ها، چارچوب‌های قانونی و ساز و کارهای رسیدن به این اهداف را تعیین کنند. مسامحه، بی‌توجهی و عدم آگاهی و خدای نکرده دخالت دادن اغراض جناحی در تعیین و تصویب این قوانین و ساز و کارها می‌تواند مانع رسیدن به اهداف شده و حتی در مواردی به حرکت در مسیری مغایر با این اهداف نیز منجر شود.
2- یکی از مشکلات رایج کشور کندی حرکت و به سرانجام رساندن برخی مسائل مهم و راهبردی است. برای نمونه می‌توان به موضوع رسیدگی و نظارت بر دارایی مدیران و مسئولان اشاره کرد که از زمان کلید خوردن تا تصویب نهایی در مجمع تشخیص مصلحت نظام راهی حدود 10 ساله را پیمود و در نهایت انطباق آنچه تصویب شد نیز با اهداف اولیه جای تأمل و بررسی دارد و همان مصوبه هنوز هم به مرحله اجرا و عمل نرسیده است. نباید اجازه داد سیاست‌های کلی انتخابات نیز در پیچ و خم بروکراسی معیوب و پردست‌انداز اداری به سرنوشتی مشابه موضوع فوق دچار شود. نهادهای مسئول باید بدون فوت وقت و با تلاشی مضاعف و هدف‌گذاری شده از منظر زمانی، نسبت به تعیین راهکارها و تصویب قوانین لازم و در نهایت عملی کردن این نقشه راه اقدام کنند.
3- بند چهارم از سیاست‌های کلی انتخابات که در آن بر «تعیین حدود و نوع هزینه‌ها و منابع مجاز و غیرمجاز انتخاباتی، شفاف‌سازی منابع و هزینه‌های انتخاباتی داوطلبان و تشکل‌های سیاسی» و نظارت بر این موضوع و برخورد با متخلفان تاکید شده، از اهمیتی کلیدی برخوردار است و در صورت اجرای دقیق و درست بدون شک می‌تواند نویدبخش فصل نوینی در فضای سیاسی کشور باشد. در حال حاضر متاسفانه هیچ ساز و کار و قانونی در این زمینه وجود ندارد و به همین دلیل شاهد آشفتگی و وضعیت نابسامانی در این حوزه هستیم. موضوع تبلیغات و هزینه‌های انتخاباتی امروزه به یک تجارت پرسود برای عده‌ای تبدیل شده است. گزارش‌ها و شواهد نشان می‌دهد در یک شهرستان کوچک گاهی یک نامزد نمایندگی مجلس چند صد میلیون هزینه تبلیغات آشکار و لابی‌های پنهان می‌کند تا راهی بهارستان شود. این هزینه‌ها اغلب چنان سنگین است که کل حقوق چهار سال نمایندگی وی کفاف بخشی از این هزینه اولیه را نیز نمی‌دهد. در چنین فضایی است که صاحبان ثروت وارد میدان شده و با حمایت از نامزد مورد نظر و تامین هزینه‌های سنگین انتخاباتی، وی را وامدار خود کرده و پیشاپیش رای او را در مجلس، شورای شهر و... می‌خرند. قوانین باید برای جلوگیری از چنین معضلی چنان دقیق و سفت و سخت باشند که راه را برای هر گونه سوءاستفاده و نفوذ احتمالی مسدود کنند.
4- خرداد ماه سال 1392 -در آستانه انتخابات دوره یازدهم ریاست جمهوری- رهبر معظم انقلاب اسلامی در مراسم سالگرد رحلت حضرت امام(ره) خطاب به نامزدها فرمودند؛ «وعده‌های نشدنی ندهند. من به نامزدهای گوناگون عرض می‌کنم جوری حرف بزنید که اگر در خرداد سال آینده نوار امروز شما را جلوی خودتان گذاشتند یا پخش کردند، شرمنده نشوید؛ جوری وعده بدهید که اگر چنانچه آن وعده را بعداً به رخ شما کشیدند، مجبور نباشید تقصیر را گردن این و آن بگذارید که نگذاشتند، نشد. کاری را که می‌توانید انجام دهید، وعده بدهید.» ایشان در این سخنان به نامزدها توصیه می‌کنند به خاطر خودشان هم که شده وعده‌های سرخرمن به مردم ندهند اما متاسفانه در اغلب انتخابات‌ها مشاهده می‌شود نامزدها گاهی وعده‌هایی می‌دهند که اساساً در چارچوب وظایف و حوزه اختیارات پست مورد نظر نیست! در بند پنجم سیاست‌های کلی انتخابات، دادن «وعده‌های خارج از اختیارات قانونی» از سوی نامزدهای انتخاباتی ممنوع اعلام شده است. اجرایی شدن این بند به دو عامل بستگی دارد. مرحله اولیه آن به انتخاب‌کنندگان باز می‌گردد که باید براساس بند هشتم این سیاست‌ها با «آموزش‌های عمومی و ترویج هنجارهای انتخاباتی و نهادینه کردن آن در فرهنگ عمومی»، «سطح شناخت و آگاهی» آنها افزایش یابد تا اساساً نامزدهای انتخاباتی با سوءاستفاده از خلأ آگاهی در آنها، وعده‌های خارج از اختیارات قانونی به آنان ندهند و در مرحله دوم تعیین سازوکارهایی برای برخورد با چنین وعده‌‌دهندگان دروغینی است که حاضرند برای رسیدن به یک پست وعده‌های عجیب و غریب و بی‌ربط بدهند.
5- در اولین انتخابات مجلس شورای اسلامی فردی به نام «الف-ق» در یکی از حوزه‌های انتخاباتی کاندید و تایید صلاحیت شده و از قضا انتخاب نیز شد. پس از اعلام نتایج انتخابات مشخص شد وی عضو ساواک بوده است! کریم سنجابی از اعضای جبهه ملی تلگرافی به بنی‌صدر زده و اعلام می‌کند؛ وی مظهر شرافت و پاکدامنی است! وزارت کشور وقت اطلاعیه‌ای صادر کرده و در آن تاکید می‌کند؛ «مدارک موجود حاکیست آقای «الف-ق» کارمند و سرپرست کتابخانه دانشگاه تهران، عضو جبهه ملی و دبیر کل حزب ایران، از تاریخ اول بهمن سال 1343 به عنوان منبع و خبرچین برجسته در مقابل دریافت حقوق ماهانه به استخدام ساواک منحله درآمده است.» (بعدها این فرد به دلیل مشارکت در کودتای نوژه ابتدا به اعدام و سپس 15 سال حبس محکوم می‌شود.)
متاسفانه عده‌ای -که ان شاءالله از روی ناآگاهی است و نه خیانت- عنوان می‌کنند که نماینده مجلس پس از تایید صلاحیت اولیه و ورود به مجلس از چنان مصونیتی برخوردار است که در صورت کشف هرگونه مدرک و سند جدید درباره عدم صلاحیت وی یا اقدامی برخلاف صلاحیت اولیه، نمی‌توان با وی برخورد کرد. بند 13 سیاست‌های کلی انتخابات تکلیف این قضیه را روشن کرده و تاکید دارد شرایط نمایندگی باید استمرار داشته باشد و کشف سندی مبنی بر زوال یا فقدان این شرایط باید منجر به برخورد قانونی شود.
در پایان باید گفت ابلاغ سیاست‌های کلی انتخابات نویدبخش فصل تازه و افق‌های روشن‌تری در فضای سیاسی و انتخاباتی کشور است. فصلی که افزایش شور و نشاط، شفافیت و سلامت و رقابت سالم از ویژگی‌های آن است.
محمد صرفی
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 29 مهر 1395

فانی: برای ادامه همکاری آماده‌ام

رئیس جمهور: با استعفای شما موافقت می‌شود!

  ۱۳۹۵/۰۷/۲۸

Image result for ‫فانی: برای ادامه همکاری آماده‌ام رئیس جمهور: با استعفای شما موافقت می‌شود!‬‎

پس از آنکه جامعه چند روزی در تب و تاب تایید و تکذیب استعفای وزیر آموزش و پرورش بود،روز گذشته فانی با نگارش نامه‌ای خطاب به رئیس‌جمهور،راه همه گمانه‌زنی‌ها را بست و به همه شایعات پایان داد.


 متن كامل نامه علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش به رئیس جمهور به شرح زیر است:
«حجت‌الاسلام‌والمسلمین جناب آقای دكتر حسن روحانی
رئیس جمهور محترم؛
با سلام و تحیات:
پس از اطلاع از نظر جناب عالی درخصوص ضرورت ترمیم كابینه كه در جلسه روز چهارشنبه 28 مهرماه 95 هیأت محترم دولت ابراز فرمودید؛ علی رغم آمادگی كامل برای حضور در جلسه استیضاح و ارائه گزارش عملكرد سه ساله وزارت آموزش و پرورش در دولت تدبیر و امید و پاسخ به سؤالات نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی، بدین وسیله آمادگی خود را برای عمل به هرگونه تصمیم حضرت عالی درخصوص ادامه كار خویش نیز اعلام می نمایم. والامرالیكم»
همان‌گونه که از نامه فوق برمی‌آید،فانی نه تنها استعفا نداده،بلکه بر عزم خود برای پاسخگویی به استیضاح کنندگان و دفاع از عملکرد سه ساله‌اش تاکید کرده و صراحتا بر آمادگی برای ادامه کار خود تاکید کرده است
با این حال، دقایقی پس از انتشار این نامه،رسانه‌های همسو با دولت اعلام کردند که رئیس‌جمهور با استعفای فانی موافقت نموده است.
بررسی دقیق نامه و ارزیابی حواشی متعدد و بخصوص فشارها و شایعات دوروز اخیر نشان می‌دهد که فانی با این نامه، حرف آخر را زد و موفق شد به سادگی و سرعت ، تیم عملیات روانی و شایعه ساز را دور زده و میدان بازی را تعیین کند  چرا که تنها معنی نامه او این است که استعفا نداده‌ام و نمی‌دهم ! اگر می‌خواهید نباشم، برکنارم کنید!
اما مدل برکناری فانی ،واکنش‌های فراوانی در فضای مجازی بدنبال داشت و اعتراضات زیادی را بر انگیخت. این اعتراضات البته ربطی به عملکرد پر ایراد و خطای فانی نداشت و بر روی عدم صداقت روحانی با مردم تاکید داشت.
روحانی در ۲۲ فروردین ۱۳۹۲ با شعار «نجات اقتصاد، احیای اخلاق و تعامل با جهان» در همایشی که حامیانش برای دعوت از او ترتیب داده بودند حضور یافت و برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری رسما اعلام کاندیداتوری کرد او در آنجا مدعی شده بود:«دولت راستگویان و درستکاران را تشکیل خواهم داد».
اما با گذشت سه و نیم سال از عمر دولت یازدهم،حباب راستگویی و درستکاری ترکید و مردم عملا با ماجراهایی مثل فیش‌های نجومی از آن شعار ناامید شدند. اما نحوه تعامل با وزرا و چگونگی اعلام استعفای آنها، اندک بارقه باقیمانده از آن شعار‌ها را هم از میان برد و نشان داد که دولتمردان، حتی در نحوه اطلاع رسانی در این موضوع هم با مردم صادق نیستند و بالاتر از این،حتی در مقابل نامه صریح یک وزیر که رسما اعلام آمادگی برای ادامه کار کرده،ادعای استعفا و سپس موافقت با استعفا می‌کنند!
در فضای مجازی اما بجز واکنش‌های متعارف و معمول،این مدل رفتار دولت دستمایه طنز و شوخی و کنایه شد و حجم انبوهی از مطایبات کاربران به موضوع استعفای اجباری وزیر آموزش و پرورش و دیگران منحصر شد .نمونه‌هایی از این دست را بخوانید:
«جناب آقای فانی وزیر محترم آموزش و پرورش،سلام علیکم،دست به مهره حرکت است! موفق باشید.حسن روحانی»
«نعمت زاده: با توجه به حجم بالای استعفا در کابینه دولت مجبوریم از کشور چین، وزیر وارد کنیم تا خدمتی هم به اشتغال مردم چین انجام داده باشیم»
«کواکبیان: رفتن فانی نشون میده این میزهای فانی در این جهان فانی به آدم‌های فانی وفا نمی‌کند!»
«جناب آقای روحانی رئیس محترم جمهوری با سلام احتراماً هُل ندین خودم می‌رم! موفق باشید. وزیر»!
این واکنش‌ها در اصل نوعی رفتار اجتماعی به ماهیت غیر صادق تعامل دولتمردان با مردم در موضوعات مهم و حساسیت برانگیزی همچون عزل و نصب وزیران است.
اندکی پس ازعزل وزیر آموزش و پرورش،بطحائی معاون پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش به عنوان سرپرست این وزارتخانه منصوب شد .
همچنین سیدعباس صالحی به عنوان سرپرست وزارت ارشاد منصوب شد و خبر انتصاب سجادی بعنوان سرپرست وزارت ورزش و جوانان منتشر گردید اما منابع رسمی آن را تایید نکردند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 29 مهر 1395
آیت‎الله جوادی آملی:
داعش نتیجه حل نکردن اختلافات بین مذاهب اسلامی

Image result for ‫آیت‎الله جوادی آملی:‬‎ 
استاد درس خارج حوزه گفت: اگر روش احترام به یکدیگر و بررسی محققانه نظرات و آراء مخالف بین شیعه و سنی جاری بود، دیگر ما امروز داعش نداشتیم، آن جهنم منتظر سقیفه است و حرفی درش نیست، اگر نه این او را سب و لعن می‎کرد و او دیگری را سب و لعن نمی‎کرد دیگر ما داعش نداشتیم.
به گزارش خبرگزاری رسا، این مرجع تقلید در درس خارج تفسیر در ادامه تفسیر سوره مبارکه حجرات ابراز داشت: خطوط کلی نظام اسلامی در قرآن آمده است اما جزئیاتی همچون کیفیت نماز صبح و مانند آن در قرآن نیامده و براساس سیره اهل‎بیت(ع) است، در سوره احزاب نیز بخشی از این آداب اجتماعی بیان شده است که زودتر نزد محضر پیامبر(ص) نروند، هنگامی که غذا صرف کردند زود بروند تا به پیامبر(ص) آزاری نرسانند، این مسائلی که درباره کیفیت ارتباط امت با امام است را خداوند مشخص می‎کند.
وی با اشاره به اینکه نباید روی جهالت به حرف هر کسی که خبری می‎آورد، اعتماد کرد، گفت: قرآن می‎فرماید اگر گزارشگری به شما خبری داد شما تحقیق کنید، چون ممکن است سهو و نسیان و عمد و خطایی در خبر باشد، بی‎تحقیق اگر اعتماد کردید ممکن است، عواقبی داشته باشد، اگر کسی آمد که فسقش در نزد شما آشکار است و خبری داد تحقیق کنید، یا نه اگر کسی آمد که احتمال فسقش را می‎دهید نیز تحقیق و تبیین کنید.
آیت‎الله جوادی آملی با اشاره به اینکه ما آن روحانی که سرسپرده به اهل‎بیت(ع) باشد، کم داریم، خاطرنشان کرد: این جوانانی که تازه به قم می‎آیند و طلبه می‎شوند، گاه اصلا قرآن را ندیده است و می‎تواند اصول و کفایه را یاد بگیرد و مجتهد شود، علم ما یک علم قرآنی نیست، اگر علم ما یک علم قرآنی بود و «قال‎الله» بود، کار خودش را انجام می‎داد، ما باید حواسمان جمع باشد که عمرمان را در چه چیزی صرف می‎کنیم.
مفسر قرآن کریم با اشاره به روش‎های پاسخ به شبهات از سوی سیدمرتضی، بیان داشت: اگر روش احترام به یکدیگر و بررسی محققانه نظرات و آرا مخالف بین شیعه و سنی جاری بود، دیگر ما امروز داعش نداشتیم، آن جهنم منتظر سقیفه است و حرفی درش نیست، اگر نه این او را سب و لعن می‎کرد و او دیگری را سب و لعن نمی‎کرد دیگر ما داعش نداشتیم، این‎که ما فحش بدهیم و آنها هم فحش بدهند نتیجه‎اش داعش است.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 28 مهر 1395
در کنگره ۳۰۰۰ شهید خراسان‌شمالی مطرح شد
سرلشکر جعفری: برخی مسئولان خطر نفوذ و جنگ نرم را جدی نمی‌گیرند
  ۱۳۹۵/۰۷/۲۷

Image result for ‫سرلشکر جعفری:‬‎

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه خطر نفوذ از جانب برخی مسئولان جدی گرفته نمی‌شود، گفت: ما اطلاعات کامل داریم که آل‌سعود با همکاری رژیم صهیونیستی در حال تلاش برای ایجاد توطئه در کشور ما هستند.
آیین اختتامیه نخستین کنگره سه هزار شهید خراسان شمالی صبح دیروز در جوار پیکر پاک دو شهید گمنام آغاز شد و با اجرای برنامه‌های ویژه ازجمله گرامیداشت یاد شهدای وحدت استان و با حضور خانواده شهدا، ایثارگران و جانبازان و نیز مسئولان کشوری و لشکری در محل دهکده مقاومت بسیج بجنورد ادامه یافت.
در سه روز از برگزاری این کنگره سه اجلاسیه ویژه بانوان، ویژه دانش آموزان و فرهنگیان، ویژه دانشجویان، اساتید و طلاب برگزار شد. همچنین طی سه روز گذشته، سردار نقدی رئیس‌سازمان بسیج مستضعفان، آیت‌الله رئیسی تولیت آستان قدس رضوی، سردار فضلی جانشین بسیج مستضعفان و نیز علی‌اصغر فانی وزیر آموزش‌وپرورش ازجمله سخنرانان این کنگره بوده‌اند.
کنگره سرداران و سه هزار شهید خراسان شمالی، نخستین کنگره استانی و شانزدهمین کنگره در سطح ملی است که از ۲۴ مهرماه جاری در محل دهکده مقاومت بسیج بجنورد آغاز به کارکرده است و ظهر امروز سه‌شنبه به پایان می‌رسد.
سردار سرلشکر محمدعلی جعفری صبح دیروز در آئین اختتامیه کنگره ملی سرداران و 3000 شهید خراسان‌شمالی با بیان اینکه پایداری انقلاب اسلامی ما در «نه گفتن به‌نظام سلطه» است، اظهار داشت: ملت ما قدردان شهدا هستند و هرچه پیش می‌رود این موضوع بیشتر نمایان می‌شود. امنیتی که امروز در کشور ما پایدار است، ثمره خون پاک شهداست و اگر در یک جامعه‌ای امنیت نباشد، در آن جامعه قطعا رشد و ارتقاء وجود نخواهد داشت.
وی با بیان اینکه «آمریکایی که از ابتدای انقلاب اسلامی از توطئه‌های خود ناامید شده بود، حادثه 11 سپتامبر را به‌وجود آورد و بعد از آن ابتدا به افغانستان و عراق حمله کرد تا ایران را در محاصره خود دربیاورد»، در ادامه تصریح کرد: بعد از آنکه حمله و محاصره آنها انجام شد، تلاش کردند در ابعاد مختلف تشنج داخلی در کشور ما ایجاد کنند و حدود 6 سال به‌دنبال این تجاوز بودند تا بعد از آن حمله نظامی انجام شود.
سرلشکر جعفری ادامه داد:‌ از سال 84 تا 86 نیروهای نظامی ما در آمادگی کامل به‌سر می‌بردند و احتمال حمله به کشور وجود داشت اما آمریکایی‌ها به‌دلیل درسی که از ناحیه رزمندگان ما در دفاع مقدس گرفته بودند و همچنین ترسی که از حمله به‌خاطر روحیه ملت ما داشتند، شکست را احساس کردند.
وی با اشاره به وقوع جنگ عراق و حضور آمریکایی‌ها در این کشور اظهار داشت: مردم عراق از حمایت‌های مردم از نظام دینی و انقلاب اسلامی و مقاومت در جنگ تحمیلی درس گرفتند و کشور ما را الگو برای مقاومت خود انتخاب کردند.

توطئه آل‌سعود و اسرائیل علیه ایران
به‌گزارش تسنیم، فرمانده کل سپاه پاسداران در ادامه سخنان خود با اعلام «آل‌سعود خائن این روزها خیال توطئه در کشورهای شیعه‌نشین را دارد و ما اطلاعات کامل داریم که آل‌سعود با همکاری رژیم صهیونیستی در حال تلاش برای ایجاد توطئه در کشور ما هستند»، گفت:‌ دشمنان به‌خیال پوچ خود می‌توانند ناامنی در استان‌های شرقی ما همچون سیستان و بلوچستان ایجاد کنند درحالی که الحمدلله امروز شاهد امنیت بالایی در این استان همچون تهران هستیم.
فرمانده کل سپاه پاسداران افزود: دشمنان جنگ را ادامه دادند که ما از علم و پیشرفت عقب بمانیم اما الحمدلله ایستادگی‌های مردم و رزمندگان سبب شد که امروز به یک ابرقدرت بزرگ جهانی تبدیل شویم و قدرت ما برگرفته از ایمانِ مردم است.

دست به دامان ایران می‌شوند
فرمانده کل سپاه پاسداران در ادامه با بیان اینکه «هم‌اکنون در بخش‌های اقتصادی و بخش‌های دیگر که مربوط به زندگی مردم می‌شود، مشکلاتی داریم که امیدواریم دولت‌مردان بتوانند با روحیه جهادی این مشکلات را برطرف کنند»، اظهار داشت: آمریکایی‌ها در عراق وقتی نتیجه نگرفتند از درون اسلام و جریان ضدشیعه، داعش را تشکیل دادند و مشکلاتی به‌وجود آوردند اما نتوانسته‌اند به مناطق شیعه‌نشین برسند. دشمنان با تشکیل داعش جمعیت زیادی از شیعیان و اهل‌تسنن را به شهادت رساندند اما امروز آنها می‌دانند برای حل مشکلات و جنگ سوریه باید دست به دامن ایران باشند و از سوئی تحلیلگران آمریکایی به این موضوع در رسانه‌های خود اذعان داشته‌اند.
وی با بیان اینکه قدرت شیعه با الگوگیری از انقلاب اسلامی امروز توانسته است در عراق ادامه پیدا کند که از آن جمله می‌توان به راهپیمایی اربعین که اثرات عمیقی دارد اشاره کرد و گفت: وحدتی که امام راحل همواره انتظار داشت در حج اتفاق بیفتد، امروز در راهپیمایی اربعین نمود پیداکرده است. با کمک الهی و همت رزمندگان امروز بخش‌های زیادی از عراق بازپس گرفته شده و امروز نیز رزمندگان در تلاش برای بازپس‌گیری موصل از دست داعش هستند.

بی‌توجهی به جنگ نرم
وی با ابراز اینکه «اکنون در «جهاد کبیر» قرار داریم»، افزود: جهادی که امروز ما در آن قرار داریم، اطاعت‌نکردن از دشمنان و کافران است و نباید در این شرایط که جنگ نرم شکل‌ گرفته، به دشمنان اعتماد کنیم. ما همواره به دشمنان «نه» گفته‌ایم اما اکنون به‌دلیل جنگ نرم بعد از توافقات هسته‌ای و برجام و در شرایطی که نفوذ ایجاد شده است، خطر جنگ نرم وجود دارد اما متأسفانه برخی از مسئولان به آن توجه ندارند.
سرلشکر جعفری با تأکید بر اینکه «برخی از مسئولان ما توجهی به جنگ نرم ندارند»، گفت: مسئولان نگاه دیگری برای حل مشکلات کشور دارند. لازم است بگوییم که هیچ‌گاه سراغ نداریم کشوری مسلمان به غربی‌ها اتکا کرده باشد و غربی‌ها اجازه رشد به آنها داده باشند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 28 مهر 1395


شنبلیله گیاهی دارویی با خواصی معجزه‌آسا   

۲۶ / ۰۷/ ۱۳۹۵

Image result for ‫شنبلیله‬‎

شنبلیله و گیاهانی از این قبیل به عنوان داروی کمکی در درمان دیابت نقش دارند.
محمدحسین عزیزی رئیس انجمن صنایع غذایی درباره گیاهان دارویی مفید برای دیابت گفت: از گیاهانی مانند شنبلیله، زنجبیل، زرد‌چوبه، سیر، میخک، زیره سیاه، دارچین و بابونه نیز در پیشگیری و درمان دیابت استفاده می‌شود.
وی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران، عصاره شنبلیله را موثر در درمان زخم معده دانست و افزود: این گیاه خصوصیاتی مانند ضدالتهاب و میکروب، تقویت‌کننده قلب، کاهش‌دهنده کلسترول خون و ورم معده دارد.
رئیس انجمن صنایع غذایی افزود: از شنبلیله می‌توان به طور موضعی، به شکل خمیر و پماد برای درمان جوش‌، سوختگی، التهابات و اگزما نیز استفاده کرد.
وی دانه‌ گیاه شنبلیله را یکی از مهم‌ترین ادویه‌ها در آشپزی و طب سنتی دانست و تصریح کرد: این گیاه معجزه‌آسا در گذشته برای درمان کورک، دیابت و سل کاربرد داشته است.
عزیزی افزود: شنبلیله تقویت‌کننده لوزالمعده است و با برخورداری از مواد فسفردار، آهن و ازت برای جلوگیری از لاغری مفرط هم مفید است.
وی تاکید کرد: مصرف بیش از اندازه‌ دارویی شنبلیله، ممکن است باعث سردرد، تهوع و تحریکات پوستی شود که باید در زمان حاملگی و شیردهی با احتیاط مورد استفاده قرار بگیرد.
رئیس انجمن صنایع غذایی اظهار داشت: در صورتی که میزان قند خون بالا باشد، نمی‌توان برای کنترل آن به طور مستقل، از دانه‌ شنبلیله استفاده کرد؛ زیرا میزان کاهش قند خون، توسط دانه‌ شنبلیله، بسیارکم است.
عزیزی ابراز داشت: افراد دیابتی برای استفاده از شنبلیله به عنوان کاهش قند خون بهتر است روزی 5 گرم از آن را مصرف کنند و پس از دو هفته با مراجعه به پزشک و آزمایش قند خون کارایی آن را از نظر موثر بودن و میزان کاهش قند خون مورد بررسی قرار دهند.
وی یاد‌آور شد: از آن جایی که پودر دانه‌ شنبلیله تلخ است، برای استفاده راحت‌تر می‌توان پودر را در کپسول‌های خالی که در داروخانه‌ها یافت می‌شوند، قرار داد و استفاده کرد که این کپسول‌ها اکثراً خوراکی هستند و هیچ عارضه جانبی ندارند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 27 مهر 1395
معاون اول رئیس‌جمهور
جهانگیری: تورم 9 درصد با جیب مردم سازگار نیست
 ۲۶ / ۰۷/ ۱۳۹۵

Image result for ‫معاون اول رئیس‌جمهور‬‎

معاون اول رئیس‌جمهور گفت: تورم 9 درصد و رشد اقتصادی 5/4 درصد با جیب مردم سازگار نیست. ماشین اقتصاد کشور را در گودالی انداختند که اگر بخواهد از این گودال بیرون بیاید و به حرکت بیفتد بسیار دشوار است.
اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور صبح دیروز در مراسم روز جهانی استاندارد که در سالن همایش‌های صداوسیما برگزار شد، بعد از اینکه به بیان اهمیت استاندارد پرداخت ،به اوضاع اقتصادی کشور هم‌گریزی زد و با پیش کشیدن بحث همیشگی عملکرد دولت قبل گفت:با توجه به شرایطی که در گذشته ایجاد شده هنوز نتوانسته‌ایم سطح رفاه مردم را به سال 90 برگردانیم یعنی در طول سال‌های گذشته آن‌قدر با افت تولید مواجه شده‌ایم که به افت درآمد منجر شده است.
جهانگیری سپس در اعترافی که در نوع خود بی‌نظیر بود گفت: تورم 9 درصد و رشد اقتصادی 5/4 درصد با جیب مردم سازگار نیست!
 وی در توجیه اینکه چرا مردم آمار سازی‌های دولتی را درک نمی‌کنند به فرافکنی پرداخت و با پیش کشیدن بحث دولتی که سه سال و نیم از پایان آن گذشته ادعا کرد: کاری که با اقتصاد کشور کردند به این راحتی قابل جبران نیست، ماشین اقتصاد کشور را در یک گودالی انداختند که اگر بخواهد از این گودال بیرون بیاید و به حرکت بیفتد کار بسیار دشواری است و باید صبر و تحمل داشته باشیم چراکه این کار شدنی است.
جهانگیری در حالی این سخنان را مطرح می‌کند که حسن روحانی در تبلیغات انتخاباتی خود وعده داد بود ظرف صد روز مشکلات اقتصادی را حل می‌کند و طی برنامه‌های شش ماهه،مشکل اقتصاد،اشتغال و تولید را برطرف خواهد کرد!
مردم فراموش نمی‌کنند که رئیس‌جمهور وعده داده بود «دولت تدبیر و امید نخواهد گذاشت این همه جوان بیکار در مقابل خانواده و فرزندان شرمنده باشند»، «ایجاد شغل نباید با وام باشد که بیکار تبدیل به بیکار بدهکار خواهد شد..» «همین کارخانه‌های موجود در کشور اگر به جای 20 درصد توان با 60 درصد توان کار کنند، بخش عظیمی از مشکلات اشتغال‌زایی در کشور برطرف می‌شود»، «کارخانه‌های کشور بین 20 تا 40 درصد در حال فعالیت هستند»، «ما باید همه مراکز تولیدی را به فعالیت کامل 100 درصدی برسانیم و این کار امکان‌پذیر است»، «تحول اقتصادی 100 روزه»
آن ادعا‌ها خیلی زود به انتصاب‌ وزرایی ناکارآمد و سالخورده منجر شد .کسانی که کمترین توان و کمترین اعتقادی به تولید ملی و اقتصاد مقاومتی نداشتند و در نتیجه کار را به وضعیت امروزین آن رساندند!
این هم تقصیر دولت قبل است!؟
جهانگیری در حالی مدعی است وضع کنونی اقتصاد بخاطر اقدامات دولت قبل است که در سه ماهه گذشته،چندین قرار داد همکاری با خارجی‌ها بسته شده در حالیکه همه آن کارها در داخل نیز به راحتی قابل انجام بوده است!
به‌عنوان نمونه،آشپزخانه مرکزی کل قطار‌های کشور،به یک شرکت اطریشی واگذار شد!آیا در داخل ایران،حتی آشپز واجد صلاحیت هم وجود ندارد!؟این هم تقصیر دولت قبل است!؟ یا با وجود هزاران استاد زبده و تحصیلکرده،معماری اسلامی و ایرانی آزاد راه تهران شمال به یک شرکت ایتالیایی سپرده شد!دور نیست زمانی که معلوم شود چه کسانی با اطریشی‌ها و ایتالیایی‌ها و خودرو سازان فرانسوی ارتباط داشتند و به قیمت نابودی اقتصاد ملی و بیکاری خیل عظیم جوانان، پای آنها را به همه جای اقتصاد ما باز کردند!
کاهش تورم  به‌دلیل فقر ورکود است نه تدبیر!
یک روز قبل، حسن سبحانی نماینده سابق مجلس و کارشناس مسائل اقتصادی در نشست هم‌اندیشی جمعیت پیشرفت و عدالت ایران اسلامی گفت: کاهش تورم در سال‌های اخیر به دلیل فقر و رکود است.اقتصاد ما در دولت‌ها لیبرالی و با چنین وضعیتی نمی‌توان اقتصاد مقاومتی را اجرا کرد.
سبحانی با بیان اینکه عمده‌ سیاست‌هایی که در کشور اتخاذ شده چون با واقعیت‌های کشور مطابق نبوده با شکست مواجه شده است، تصریح کرد: سیاست‌های اقتصادی در طول سالیان متمادی به جای تشویق به صادرات، واردکننده را تشویق کرده است یکی از مشکلات عدیده در حوزه اقتصادی قلمداد می‌شود.
وی با بیان اینکه در سال‌های گذشته بازار تعطیل شده است، گفت: چون فقر مؤثر وجود دارد عده‌ای تقاضا نمی‌کنند.
کارشناس مسائل اقتصادی در ادامه با تأکید براینکه عرضه مسکن امروز متوقف شده است، گفت: عرضه‌کننده مبادرت به فروش مسکن نمی‌کند و متقاضی نیز به همین دلیل رغبتی را به تقاضای مسکن نشان نمی‌دهد و همین دلیل به رکود در بازار مسکن منجر شده است.
سبحانی با بیان اینکه تورم از ناحیه رکورد کم شده است، گفت: زمانی که رشد اقتصادی باشد بالا بودن تورم نیز طبیعی است و اینکه دولتی‌ها تورم 45 درصد را به دولت قبل نسبت می‌دهند درست نیست و بالاترین تورم در دوران دولت سابق 30/5 درصد بوده است.
تایید دیر هنگام!
جهانگیری در حالی به این نکته تلخ اقرار و اعتراف می‌کند که پیش از این،کارشناسان متعددی نسبت به آمار سازی دولتی تذکر و هشدار داده بودند و درباره آن زنگ خطر را به صدا در آورده بودند.
رهبر معظم انقلاب هم دستکاری آمار را خلاف شرع اعلام کرده بودند. با این همه دولتمردان که هیچ کارنامه‌ای برای ارائه ندارند،با ساختن عدد تورم نه درصد و تکرار آن،کوشیدند برای خود عنوان و کارنامه‌ای دست و پا کنند!برخی منابع خبری پیشتر گفته بودند جریانی تصمیم گیر در دل دولت،به این نتیجه رسیده که این عدد را باید آن‌قدر تکرار کرد که اسم ما و دولتمان در تاریخ بعنوان دولتی که تورم را تک رقمی کرد ثبت شود!این منابع معتقدند برخی رسانه‌های همسو با دولت ممکن است این عدد را در مرحله‌ای دیگر،کمتر هم اعلام کنند! اما آنچه مسلم است واقعیات تلخ زندگی مردم،کار را به آنجا رسانده که حتی معاون اول رئیس‌جمهور هم نمی‌تواند آن را انکار کند و با اقرار به این حقیقت تلخ،رسما از فاصله عدد ساختگی با وضع معیشتی مردم سخن می‌گوید.
تنها به فاصله یک روز!
روز قبل کیهان در گزارشی،از باور ناپذیر ادعای تورم نه درصدی و همچنین ادعای رشد 5 درصدی اقتصاد پرده برداشته بود.
در آن گزارش مستند،به تعطیلی انبوه واحدهای تولیدی اشاره شده بود و آمده بود: «وضعیت درآمد سرانه ایران براساس گزارش جولای 2016 (تیرماه 95) بانک جهانی تغییری نکرده است. به دیگر سخن، عدم تغییر محسوس وضع درآمدی مردم ایران در شرایطی که طی چند سال متوالی تورم وجود داشته، بیانگر این موضوع است که حتی در شرایط کاهش نرخ تورم هم وضعیت معیشت مردم بهبودی پیدا نکرده است... نکته مهم در این میان آنجاست که نرخ تورم به تنهایی نمی‌تواند بیانگر وضع معیشت مردم باشد، چنان که در سال 93 تورم 6/15 درصد بوده ولی متوسط هزینه سالانه یک خانوار شهری به تفکیک گروه‌های هزینه و به قیمت جاری نشان می‌‌دهد گروه‌های حمل و نقل، تحصیل و  ارتباطات به ترتیب 40، 7/23 و 7/22 درصد رشد داشته‌اند. (که از تورم کل که 15 درصد بوده بیشتر می‌باشند)»
اکنون و تنها به فاصله یک روز از گزارش کیهان،جهانگیری همان موضوع را می‌پذیرد اما با چاشنی فرا فکنی!
بدیهی است مادام که دولتمردان،برخلاف مشی منطقی و معقول ،پس از سه سال در اختیار داشتن همه چیز و همه امکانات،پس از راه آمدن همه ارکان کشور با خواسته‌های آنها و پس از انواع امتیاز دادن به دشمنان قسم خورده ایران،بازهم ضعف و ناکارآمدی خود را به گردن دولتی که سه و نیم سال از پایان عمر آن گذشته می‌اندازند،امیدی به بهبود روندها و امور نیست.مردم فراموش نمی‌کنند که دولت برجام خسارت‌بار را به کشور تحمیل کرد و هیچ دستاوردی هم بدست نیاورد و حالا بجای عذر خواهی،فرافکنی می‌کند!
تردیدی نیست که بحران ناکارآمدی، به گونه‌ای‌گریبان دولت را گرفته که صدای رسانه‌ها و افراد همسو با دولت را هم در آورده است . چندی قبل مسئول ستاد انتخاباتی روحانی گفته بود:«شب بخیر آقای روحانی!دوره ریاست جمهوری شما تمام شد اما وعده‌ها عملی نشد»!
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 27 مهر 1395


سرنخ نشریات زنجیره‌ای به کدام جریان آلوده می‌رسد؟  

     ۲۶ / ۰۷/ ۱۳۹۵

Image result for ‫نشریات زنجیره‌ای‬‎

هتاکی نشریه صدا از گروه رسانه‌ای هم میهن ارگان حزب کارگزاران سازندگی با توجه به مشی گذشته نشریات این تشکل که بلافاصله پس از تعطیلی با نام دیگر و با مرام گذشته منتشر شده‌اند نشانگر این واقعیت است که بایستی با ریشه برخورد کرد ، تا زمانی که این نشریات از سوی احزابی چون کارگزاران که سابقه روشنی در مفاسد اقتصادی و امنیتی دارند پشتیبانی می‌شوند توقیف چند روزه نشریات هتاک چاره کار نخواهد بود.
در پی هتاکی اخیر نشریه صدا از گروه رسانه‌ای هم میهن ارگان حزب کارگزاران سازندگی این سؤال بار دیگر مطرح می‌شود که چرا نشریات این جریان خاص همواره در مسیر توهین به مقدسات مردم و به مخاطره انداختن امنیت ملی کشور حرکت می‌کنند ، سؤالی که با توجه به سابقه حزب کارگزاران سازندگی و مشی لیبرالی آن که مورد اعتراف اعضای سابق و کنونی این تشکل هست پاسخ بدان آسان می‌نماید . نشریات کارگزاران با سوء‌استفاده حداکثری از سرمایه‌های به دست آمده از مفاسد ریز و درشت اقتصادی پشت سر هم تاسیس و زنجیر‌وار تعطیل و وظیفه نشریه تعطیل شده در هتاکی به مقدسات را نشریه بعدی به عهده می‌گیرد، موضوعی که نگاه و کنکاش در آن از اهمیت فراوانی برخوردار است .
قصه از کجا شروع شد‌؟!
نگاهی به گذشته این تشکل لیبرال می‌تواند در یافتن پاسخ این سؤال راهگشا باشد. ضروری است به این نکته اشاره شود که هتاکی به مقدسات ملت ایران در میانه دهه 70 از سوی نشریاتی آغاز شده و شدت گرفت که وابستگان به کارگزاران مدیریت و پشتیبانی از آن‌ها را برعهده داشتند .
نگاهی به روزنامه زن که با مدیریت فائزه هاشمی رفسنجانی از 17 مرداد 1377 تا 17 فروردین سال بعد منتشر شد نشان از آن دارد که این روزنامه در توهین به مقدسات ملت ایران مشی جسارت‌آمیزی داشت ، انتشار کاریکاتور علیه احکام اسلامی در‌باره دیه زن و مرد یکی از مواردی است که در پرونده روزنامه زن موجود است .
جالب است به این نکته توجه شود که علی مطهری نماینده تهران در مجلس که این روزها از حامیان جریان مدعی اصلاحات است 4 دی ماه سال 1379 در مصاحبه‌ای منشا توهین به مقدسات را چنین توضیح و تشریح کرده بود «وقتی یک خانواده‌ای اینقدر دست‌شان در امور اقتصادی و قدرت سیاسی باز باشد ، کم‌کم جسارت پیدا می‌کنند و متعرض امور مقدس هم می‌شوند. مثلا دختر ایشان [هاشمی رفسنجانی‌] به چه مجوزی باید آزاد باشد که احکام اسلام را به راحتی زیر سؤال ببرد؟ خب این خانم در آن روزنامه‌ای که داشت خیلی راحت نوشت چرا باید دیه مرد دو برابر زن باشد یا چرا حکم اثر چنین و چنان است؟ اصلا باب حمله به مقدسات از آن موقع باز شد و اینها فسادهایی بود که از آن وقت جان گرفت و در جامعه گسترش پیدا کرد.»
اقتضای طبیعت لیبرال‌ها
نگاهی به گذشته و حال نشریات جریان فوق‌الاشاره به خوبی جسارت آنان را در توهین به مقدسات اثبات می‌کند ، توهین نشریه صدا به سردبیری محمد قوچانی اولین مورد نبوده و اگر برخوردی ریشه‌ای با این جریان صورت نگیرد آخرین بار نیز نخواهد بود .
در گزارش دیروز کیهان به این موضوع اشاره شد که « گروه رسانه‌ای هم‌میهن ارگان حزب کارگزاران سازندگی سابقه‌ای آشکار در توهین به احکام اسلام و تقدس‌زدایی و قانون‌گریزی دارد. وقتی نشریه «شارلی‌ابدو» در فرانسه در اقدامی موهن به ساحت نبی مکرم اسلام اقدام به انتشار کاریکاتورهای زننده کرد جهان اسلام یک‌صدا خشم و انزجار از این اقدام بود و در چنین شرایطی روزنامه «مردم امروز» با انتشار تصویری از «جرج کلونی» بازیگر و تهیه‌کننده آمریکایی در مراسم گلدن گلاب ۲۰۱۵، تیتر «کلونی: من هم شارلی هستم» را برای صفحه نخست خود برگزید.»
روزنامه «مردم امروز» به سردبیری «محمد قوچانی» به دلیل حمایت از روزنامه هتاک فرانسوی که کاریکاتوری موهن را علیه پیامبر اسلام (ص) منتشر کرده بود ، توقیف شد. قوچانی در واکنش به توقیف این روزنامه در مصاحبه با آریا گفته بود که «احساس می‌کنم که ما در برابر این موج‌ اسلام‌ستیزی که در دنیا به راه افتاده باید تفسیر و تعبیری از اسلام ارائه کنیم که بتواند مقابل این تندروی‌ها و افراطی‌گری‌ها، پاسخی مناسب داشته باشد. ما باید اسلام واقعی را نشان بدهیم که نماد آن پیامبر گرامی اسلام است»!
اما وی برخلاف آنچه در این مصاحبه گفته بود عکس و تیتر یک روزنامه خود را به کلونی و دفاع او از نشریه هتاک فرانسوی اختصاص داده بود و در توجیه این اقدامش گفته بود که «ذات کار مطبوعاتی با احتمال خطا همراه است... و اگر هم خطایی رخ دهد قانون فصل‌الخطاب است و تکلیف همه را مشخص کرده است»
روزنامه «آسمان» به سردبیری محمد قوچانی تنها پس از 6 شماره انتشار به سراغ تقدس‌زدایی از احکام اسلام رفت و در گفت‌وگو با یکی از اعضای جبهه ملی ، قصاص را «غیر انسانی» خواند. این عضو جبهه ملی از تلاش یاران سیاسی‌اش برای مقابله با لایحه قصاص در دهه شصت سخن گفت تلاشی که حکم تاریخی حضرت روح الله مبنی بر مرتد بودن اعضای جبهه ملی را در پی داشت .
اما چنانکه نشریاتی از این دست نشان داده‌اند راه‌ گریز را نیز یافته‌اند و تحریریه آنها پس از توقیف نشریه‌ای به دلیل قانون‌گریزی یا توهین به مقدسات به نشریه دیگر کوچ کرده‌اند و همان سیاق و روش را پی‌گرفته‌اند. چنانکه حجم نشریاتی که به سردبیری «محمد قوچانی» توقیف شده‌اند ؛ از «شهروند امروز» و «هم میهن» تا «آسمان» و «مردم امروز» و... به تنهایی گویای این مدعاست.
به راستی چرا نشریات این جریان در توهین به مقدسات تا این حد بی‌پروا و جسور هستند ؟! پاسخ ساده است « کارگزاران سازندگی به دلیل مشی لیبرالی خود هرگز نمی‌تواند مسلمان بوده و به احکام دین مبین اسلام پایبند باشد » این گزاره افترا نبوده و نگاهی به مواضع بزرگانی که کارگزاران از ابتدا تاکنون زیر پرچم آنان سینه می‌زدند و می‌زنند موید این واقعیت است .
کارگزاران لیبرال مسلمان!
سیدحسین مرعشی سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی عصر 16 اردیبهشت 1388 در جمع دانشجویان دانشگاه شهید باهنر كرمان گفته بود: در جمهوری اسلامی آزادی است و رای مردم مبنای مشروعیت حكومت اسلامی است و ما نیز لیبرال دموكرات مسلمان هستیم و بر این اساس عمل می‌كنیم.
سخنان مرعشی هر چند مغالطه آمیز ولی بسیار مهم بود چرا که اعتراف و اذعان داشت کارگزاران سازندگی تشکلی لیبرال بوده و بایستی با توجه به این رویکرد در مورد کارگزاران قضاوت کرد .
محمد هاشمی عضو هیئت موسس حزب کارگزاران و رئیس‌کمیته سیاسی این حزب بعدها در واکنش به این رویه استعفا داد .
وی در مصاحبه با روزنامه اعتماد گفت: اظهارنظری توسط یكی از بزرگان حزب انجام شد كه اعلام كرد حزب كارگزاران حزبی است « لیبرال دموكرات مسلمان »، ما در جامعه اسلامی هستیم و این واژه‌ها با هم نمی‌خواند. لیبرالیسم امروز در برابر اسلام قد علم كرده است. لیبرالیسم با اسلام قابل جمع نیست. به عنوان یك لفظ قشنگ است اما محتوای آن با محتوای حزب ما همخوانی نداشت. برخی واژه‌ها مطرح می‌شد كه موضوع ملی‌گرایی را پررنگ می‌كرد. ما ملی‌گرا نیستیم.
قابل جمع نبودن لیبرالیسم با اسلام پیش‌تر از سوی هاشمی رفسنجانی رئیس‌مجمع تشخیص مصلحت و در میانه دهه 60 و پشت تریبون نماز جمعه تهران نیز فریاد زده شده بود ، هاشمی رفسنجانی 12 تیر 1360 در خطبه‌های نماز جمعه تهران گفته بود : اگر با فرهنگ اسلامی بخواهیم جریانات داخلی کشور را تعریف و تفسیر کنیم باید بگوئیم که به طور کلی در کشور ما و هر جامعه‌ای سه جریان اصلی وجود دارد که هر یک از آن‌ها شاخ و بال‌هایی دارد . در فرهنگ اسلامی این سه جریان ایمان ، کفر و نفاق است .
وی در ادامه به لیبرال‌ها پرداخته و می‌گوید: این نفاق است که لیبرال‌ها می‌گویند ما مسلمانیم.
با توجه به آن چه که گفته شد مشی منافقانه لیبرال‌ها ایجاب می‌کند که هتاکی به مقدسات را در نشریات خود پیشه سازند . آنان هر چند مدعی مسلمانی هستند آن چنان که مرعشی می‌گوید ولی به اذعان و گفته هاشمی دروغ می‌گویند و منافقند .
پشتوانه مالی کارگزاران پشت نشریات هتاک
کارگزاران سازندگی از ابتدای تشکیل تا به امروز با مفاسد ریز و کلان اقتصادی روبرو بوده است ، کرباسچی دبیر کل کارگزاران سازندگی که هم اکنون پرونده مفتوح اقتصادی دارد در سال 77 به علت مفاسد اقتصادی در شهرداری به همراه تعدادی از معاونین خود دستگیر شد،  کرباسچی که در دوره به اصطلاح سازندگی شهردار تهران بود بعد از تاسیس حزب کارگزاران سازندگی عملا شهرداری تهران را به خدمت اهداف این حزب دولت ساخته درآورد.
کرباسچی در دهه 70 به مشارکت در اختلاس و ارتشا ، تضییع و تصرف اموال عمومی و دخالت در انتخابات پنجمین دوره مجلس شورای اسلامی متهم بود و پس از برگزاری هفت جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات خود به سه سال زندان و 10 سال انفصال از خدمات دولتی محکوم شد. کرباسچی همچنین به اتهام تضییع سه و نیم میلیارد تومان اموال شهرداری تهران به چهار سال حبس و 60 ضربه شلاق محکوم شد.
طبیعی است که پول به دست آمده از این قبیل مفاسد پشتوانه خوبی برای کارگزاران سازندگی محسوب می‌شد که اعضای دیگر آن نیز سوابقی طولانی در مدیریت‌های کلان کشور از جمله وزارت و ...داشته‌اند .
نکته دیگر این که به اذعان بسیاری از کارشناسان و حتی وابستگان به جریان مدعی اصلاحات حقوق‌های نجومی در دولت سازندگی و از سوی منتسبان و اعضای کارگزاران پایه گذاری شد ، شاید دلیل حمایت برخی اعضای این تشکل از نجومی بگیران و قانونی خواندن حقوق‌های حرام دریافت شده از سوی این مدیران به این دلیل باشد . به هر حال پول‌های حرام به دست آمده از حقوق‌های نجومی و مفاسد اقتصادی در بعد رسانه‌ای به کمک نشریاتی آمده است که نظرات و سیاست‌های کارگزاران را پوشش می‌دهند .
از فساد اقتصادی تا فتنه‌گری ؛ دامن این حزب آلوده است !
نام کارگزاران سازندگی به همان اندازه‌ای که با مفاسد اقتصادی آغشته است با حضور فعال در فتنه 88 نیز عجین شده ، محمد قوچانی و عطریانفر از اعضای شاخص کارگزاران سازندگی در جریان فتنه 88 دستگیر و محاکمه شدند، جالب آن که محمد قوچانی که زمانی یکی از منتقدین کارگزاران بوده به دلیل خوش خدمتی‌های فراوان خود به این تشکل به عضویت شورای مرکزی آن درآمده است .
قوچانی در مقاله‌ای که روزنامه عصر آزادگان 13 دی 1378 آن را منتشر ساخت در‌باره کارگزاران گفته بود : خانواده هاشمی رفسنجانی نمادی از روابط قدرت در جامعه‌ای است که هنوز دیپلماسی پنهان روش دیرین سیاستمداران آن است و مشروعیت حکومت به جای رقم خوردن در صندوق‌های انتخابات در اتاق‌های پشتی خانواده‌های مقتدر شکل می‌گیرد در پناه این اقتدار فرمانفرمایی است که هنوز سلول تشکیلاتی حکومت نه احزاب سیاسی که خانواده‌های قدرت است و طبیعتا در این میان نقش احزابی چون کارگزاران سازندگی و اعتدال و توسعه تا زمانی که مانند فرزندان وفادار خانواده گوش به فرمان پدر هستند جز رنگ و لعابی بر چهره چروکیده مناسبات کهنه قدرت نیست .
قوچانی بعدها خود وارد این روابط قدرت شده و در خدمت آن قرار گرفت ، روابط قدرتی که از امثال قوچانی‌ها در هتاکی به مقدسات بهره‌ها برده و می‌برد .
مرور عملکرد و پرونده اعضای کارگزاران سازندگی مثنوی هفتاد من کاغذ می‌طلبد ولی آن چه که بدیهی و روشن است آن است که نشریات وابسته به کارگزاران با پشتوانه مالی، سیاسی و امنیتی این جریان آلوده از توهین و هتاکی به مقدسات ابایی ندارند .
توقیف یک نشریه و انتشار مجدد آن با اسم دیگر چاره کار نبوده و نمی‌تواند پاسخگوی مطالبات مردم باشد ، مردمی که یک رویه ثابت را در طول سال‌های گذشته دیده‌اند ، نشریه‌ای به خاطر توهین به مقدسات تعطیل و بلافاصله با اسم دیگر منتشر شده است .
برخورد با این تخلفات بزرگ مستلزم برخورد با ریشه‌ها است ، تا زمانی که احزاب لیبرال مدعی مسلمانی که به گفته هاشمی رفسنجانی منافقند و دروغ می‌گویند هستند و هیچ التزامی نیز به اسلام ، قانون اساسی و دیگر قوانین کشور ندارند نشریات منتشر شده و مورد حمایت این احزاب و تشکل‌ها مانند قارچ‌های سمی سربرآورده و به توهین‌ها و هتاکی‌های خود ادامه خواهند داد .
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 27 مهر 1395
کدخدایی :
سیاست‌های ابلاغی رهبر انقلاب خلأ نظارت بر نمایندگان تا پایان دوره را حل کرد
        ۲۵ / ۰۷/ ۱۳۹۵

Image result for ‫عباسعلی کدخدایی‬‎

سخنگوی شورای نگهبان اظهار داشت‌: سیاست‌های کلی انتخابات ابلاغی رهبر معظم انقلاب خلأ نظارت بر حفظ شرایط نمایندگی در طول دوره مسئولیت را حل کرده و این نظارت مورد قبول نظام حقوقی کشور قرار گرفت‌.
عباسعلی کدخدایی در گفت‌و‌گو با کیهان گفت: با توجه به جایگاه سیاست‌های کلی در قانون اساسی به عنوان جهت‌دهی قوانین و مقررات، این سیاست‌ها تعیین‌کننده قوانین آینده در حوزه انتخابات است‌.
وی ادامه داد‌: در حوزه انتخابات قوانین قدیمی بوده و کاستی‌هایی دارد که این کاستی‌ها زمینه‌ساز مشکلاتی شده است‌، سیاست‌های کلی می‌تواند کاستی‌ها را جبران کرده و با جهت‌دهی به قوانین آینده افق روشنی را پیش روی انتخابات قرار دهد‌.
کدخدایی در پاسخ به این سؤال که «‌شورای نگهبان چه نقشی در اجرای سیاست‌های کلی بخصوص در مباحثی چون شفافیت منابع مالی‌، ممنوعیت وعده‌های خارج از اختیارات قانونی‌، ممنوعیت حمایت مالی و تبلیغاتی بیگانگان، ... می‌تواند داشته باشد‌» اظهار داشت‌: با توجه به حکم قانون اساسی مبنی بر ضرورت نظارت بر انتخابات که در سیاست‌های کلی ابلاغی رهبر معظم انقلاب مورد تاکید قرار گرفته است شورای نگهبان ابزار نظارت را در مراحلی چون بررسی صلاحیت‌ها و بررسی صحت برگزاری انتخابات در حوزه‌ها را داشته و امید می‌رود در آینده و با قوانین روشن امکان اعمال نظارت موثر و صحیح‌تر ایجاد شود‌.
سخنگوی شورای نگهبان در پاسخ به سؤالی در زمینه مصوبه دیروز مجلس نیز گفت‌: در مورد این مصوبه نظری ندارم و باید دید استفساریه چگونه اصلاح شده است ولی شورای نگهبان اصولا بر اساس اصل 72 قانون اساسی این نوع محدودیت‌ها را قبول نداشته است.
کدخدایی همچنین در مورد نظارت بر بقای شرایط نمایندگی نیز گفت‌: در گذشته این اعتقاد وجود داشت که نظارت استصوابی شورای نگهبان عام بوده و تا پایان دوره نمایندگی استمرار دارد با این وجود نظارت شورا به قبل از صدور اعتبارنامه‌ها محدود شده و به بعد سرایت پیدا نکرده است‌.
وی ادامه داد‌: این خلأ وجود داشت که اگر نمایندگان و مقامات پس از انتخاب و در دوره مسئولیت خلافی انجام داده و مفاسدی مرتکب شدند چه راهکاری برای مقابله وجود دارد‌، سیاست‌های ابلاغی اخیر رهبر معظم انقلاب این خلأ را حل کرده و در اساس این نظارت مورد قبول نظام حقوقی کشور قرار گرفت‌.
کدخدایی گفت‌: برای این که نظارت بر استمرار شرایط نمایندگی وجود داشته باشد و این نظارت به بعد از تصویب اعتبارنامه‌ها نیز تسری پیدا کند نیازمند یک ساز و کار قانونی هستیم‌، در سیاست‌های کلی به نهاد متولی این نظارت اشاره‌ای نشده است که باید دید قانون‌گذار چه چیزی مقرر می‌کند و در هر صورت فارغ از این که نهاد متولی این نظارت شورای نگهبان باشد و یا هر نهاد دیگر مهم وجود چنین ساز و کاری است‌.
سخنگوی شورای نگهبان همچنین در پاسخ به سؤالی درباره تعریف و اعلام معیارها و شرایط لازم برای تشخیص رجل سیاسی‌، مذهبی و مدیر و مدبر بودن نامزدها نیز گفت‌: پیش از این تلاش‌هایی در شورای نگهبان برای روشن‌تر و شفاف‌تر شدن شرایط و ویژگی‌های مندرج در اصل 115 قانون اساسی صورت گرفته بود ولی این تلاش‌ها به نتیجه‌ای نرسیده است ولی با ابلاغ سیاست‌های کلی انتخابات از سوی رهبر معظم انقلاب این تکلیف بر عهده شورای نگهبان است و در اولین فرصت شورای نگهبان این کار را انجام خواهد داد‌.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 26 مهر 1395
رهبر انقلاب سیاست‌های کلی انتخابات را ابلاغ کردند
نظارت بر حفظ شرایط نمایندگی تا پایان دوره مجلس 
  ۲۴ / ۰۷/ ۱۳۹۵

Image result for ‫رهبر انقلاب‬‎

حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در اجرای بند یک اصل ۱۱۰ قانون اساسی، سیاست‌های کلی «انتخابات» را که پس از مشورت با مجمع تشخیص مصلحت نظام تعیین شده است، ابلاغ کردند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رهبر معظم انقلاب اسلامی، متن سیاست‌های کلی انتخابات که به رؤسای قوای سه‌گانه و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ابلاغ شده، به این شرح است:
بسم‌‌الله‌الرحمن‌الرحیم
سیاست‌های کلی انتخابات
۱ـ تعیین حوزه‌های انتخاباتی مجلس شورای اسلامی و شوراهای اسلامی بر مبنای جمعیت و مقتضیات اجتناب‌ناپذیر به‌گونه‌ای که حداکثر عدالت انتخاباتی و همچنین شناخت مردم از نامزدها فراهم گردد.
۲ـ برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی به صورت دو مرحله‌ای در صورت عدم کسب نصاب قانونی در مرحله اول.
۳ـ بهره‌مندی داوطلبان در تبلیغات انتخاباتی با تقسیم برابر متناسب با امکانات در هر انتخابات حسب مورد از صدا و سیما و فضای مجازی و دیگر رسانه‌ها و امکانات دولتی و عمومی کشور.
۴ـ تعیین حدود و نوع هزینه‌ها و منابع مجاز و غیرمجاز انتخاباتی، شفاف‌سازی منابع و هزینه‌های انتخاباتی داوطلبان و تشکل‌های سیاسی و اعلام به مراجع ذی‌صلاح و اعمال نظارت دقیق بر آن و تعیین شیوه و چگونگی برخورد با تخلفات مالی.
۵ـ ممنوعیت هرگونه تخریب، تهدید، تطمیع، فریب و وعده‌های خارج از اختیارات قانونی و هرگونه اقدام مغایر امنیت ملی نظیر تفرقه قومی و مذهبی در تبلیغات انتخاباتی.
۶ـ ممنوعیت استفاده از حمایت و امکانات بیگانگان اعم از مالی و تبلیغاتی توسط نامزدها و احزاب و برخورد به‌موقع دستگاه‌های ذی‌ربط.
۷ـ پیشگیری از جرایم و تخلفات انتخاباتی و هرگونه اقدام مغایر قانون، منافع ملی، وحدت ملی و امنیت ملی و رسیدگی سریع و خارج از نوبت حسب مورد به آنها به‌ویژه جرایم امنیتی، مالی و تبلیغاتی و اقدامات تخریبی ضد داوطلبان.
۸ـ ارتقای سطح شناخت و آگاهی و آموزش‌های عمومی و ترویج هنجارهای انتخاباتی و نهادینه کردن آن در فرهنگ عمومی و تعیین قواعد و ضوابط رقابت سیاسی سالم به منظور افزایش مشارکت و حضور آگاهانه و بانشاط مردم و کمک به انتخاب اصلح.
۹ـ تعیین چارچوب‌ها و قواعد لازم برای فعالیت قانونمند و مسئولانه احزاب و تشکل‌های سیاسی و اشخاص حقیقی در عرصه انتخابات مبتنی بر اصول و مبانی نظام جمهوری اسلامی ایران به نحوی که رقابت‌های انتخاباتی منجر به افزایش مشارکت آگاهانه، اعتماد، ثبات و اقتدار نظام شود.
۱۰ـ ارتقای شایسته‌گزینی -همراه با زمینه‌سازی مناسب- در انتخاب داوطلبان تراز شایسته جمهوری اسلامی ایران و دارای ویژگی‌هایی متناسب با جایگاه مربوط از طریق:
۱ـ۱۰ـ تعیین دقیق معیارها و شاخص‌ها و شرایط عمومی و اختصاصی داوطلبان در چارچوب قانون اساسی با تأکید بر کارآمدی علمی، جسمی و شایستگی متناسب با مسئولیت‌های مربوط و تعهد به اسلام، انقلاب و نظام اسلامی و قانون اساسی به‌ویژه التزام به ولایت فقیه و سلامت اخلاقی - اقتصادی.
۲ـ۱۰ـ شناسایی اولیه توانایی و شایستگی داوطلبان در مرحله ثبت‌نام به شیوه‌های مناسب قانونی و متناسب با هر انتخابات.
۳ـ۱۰ـ بررسی دقیق و احراز شرایط لازم برای صلاحیت نامزدها با پیش‌بینی زمان کافی در چارچوب قانون هر انتخابات از طریق استعلام از مراجع ذی‌صلاح و پاسخگویی مسئولانه و به‌موقع آنها.
۴ـ۱۰ـ اتخاذ ترتیبات لازم برای به حداقل رساندن ممنوعیت حضور داوطلبان شاغل.
۵ـ۱۰ـ تعریف و اعلام معیارها و شرایط لازم برای تشخیص رجل سیاسی، مذهبی و مدیر و مدبر بودن نامزدهای ریاست جمهوری توسط شورای نگهبان.
۱۱ـ نظارت شورای نگهبان بر فرایندها، ابعاد و مراحل انتخابات ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری از جمله تأیید نهایی صلاحیت داوطلبان، رسیدگی به شکایات و تأیید یا ابطال انتخابات به منظور تأمین سلامت انتخابات، جلب مشارکت حداکثری و تأمین حقوق داوطلبان و رأی‌دهندگان با:
۱ـ۱۱ـ تعیین سازوکارهای شفاف، زمان‌بندی‌شده و اطمینان‌بخش و فراهم کردن حضور داوطلبان یا نمایندگان آنها در تمام مراحل.
۲ـ۱۱ـ پاسخگویی مکتوب در خصوص دلایل ابطال انتخابات و رد صلاحیت داوطلبان در صورت درخواست آنان.
۱۲ـ بهره‌گیری از فناوری‌های نوین در جهت حداکثرسازی شفافیت، سرعت و سلامت در اخذ و شمارش آراء و اعلام نتایج.
۱۳ـ تعیین سازوکار لازم برای حسن اجرای وظایف نمایندگی، رعایت قسم‌نامه، جلوگیری از سوءاستفاده مالی، اقتصادی و اخلاقی و انجام اقدامات لازم در صورت زوال یا کشف فقدان شرایط نمایندگی مجلس در منتخبان.
۱۴ـ ثبات نسبی قوانین انتخابات در چارچوب سیاست‌های کلی و تغییر ندادن آن برای مدت معتنابه، مگر به ضرورت و با تصویب تغییرات با رأی حداقل دوسوم نمایندگان مجلس شورای اسلامی.
۱۵ـ پاسداری از آزادی و سلامت انتخابات و حق انتخاب آزادانه افراد و صیانت از آراء مردم به‌عنوان حق‌الناس در قانون‌گذاری، نظارت و اجرا و نیز رعایت کامل بی‌طرفی از سوی مجریان و ناظران و برخورد مؤثر با خاطیان.
۱۶ـ ممنوعیت ورود نیروهای مسلح، قوای سه‌گانه اعم از وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های تابعه آنها، دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی، سازمان‌ها، نهادها و شرکت‌های دولتی و نهادهای عمومی در دسته‌بندی‌های سیاسی و جناحی انتخاباتی و جانبداری از داوطلبان.
۱۷ـ اجرای انتخابات ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی، مجلس خبرگان رهبری و شوراهای اسلامی شهر و روستا توسط وزارت کشور و زیرنظر هیئت اجرایی مرکزی انتخابات به ریاست وزیر کشور، که ترکیب این هیئت و وظایف آن و همچنین ترکیب و وظایف هیأت‌های اجرایی استانی و شهرستانی را قانون مشخص می‌کند.
۱۸ـ تنظیم تاریخ و همزمانی برگزاری انتخابات‌های عمومی به‌گونه‌ای که فاصله برگزاری آنها حدود دو سال باشد و مراحل و سازوکار اجرایی آن تا حد امکان یکسان و متحد صورت پذیرد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 26 مهر 1395

نقش FATF در اجرای سیاست خارجی آمریکا چیست؟

   ۲۴ / ۰۷/ ۱۳۹۵

Image result for ‫نقش FATF در اجرای سیاست خارجی آمریکا چیست؟‬‎
در هفته‌های گذشته موضوع همکاری ایران با گروه ویژه اقدام مالی و اجرای برنامه اقدام بسیار مورد بحث قرار گرفت. از همه برجسته‌تر اظهارنظر رئیس‌جمهور محترم در این زمینه بود. ایشان در سفر استانی خود به قزوین گفتند: «کشورمان در رأس مبارزه با تروریسم قرار دارد و نمی‌خواهیم در کشور پولشویی انجام شود، وقتی با این هدف اقداماتی را آغاز می‌کنیم، به یکباره FATF موضوعی ناپاک جلوه داده می‌شود!»1
به نظر می‌رسد آقای رئیس‌جمهور تنها به بخش کوچکی از فعالیت‌های گروه ویژه اقدام مالی (FATF) توجه دارند و به ایشان سایر فعالیت‌های این گروه ویژه در سطح جهان را اطلاع نداده‌اند.
گروه ویژه مالی در ظاهر نهادی است برای مبارزه با پولشویی، تامین مالی تروریسم و تامین مالی فعالیت‌های اشاعه. این گروه که یک نهاد بین‌الدولی است کارش این است که این مبارزه را با ایجاد شفافیت بیشتر و عمیق‌تر در نظام بانکی جهانی و نظام بانکی درون کشورها ایجاد کند.
بررسی توصیه‌های ۴۰ گانه این گروه به خوبی نشان می‌دهد که هسته‌ اصلی توصیه‌ها افزایش شفافیت است. برای مثال توصیه‌های ناظر به شناسایی دقیق مشتری‌(CDD) یا شناسایی ذی‌نفع واقعی و تعداد زیادی از توصیه‌های دیگر.
البته بارها تذکر داده شده که شفافیت یک موضوع بسیار مهم و مفید برای نظام اقتصادی است و مهم‌ترین عامل جلوگیری‌کننده از بروز فسادهای کلان اقتصادی است. لذا به صورت طبیعی کسی با ایجاد شفافیت در نظام اقتصادی کشور و به طور خاص در نظام بانکی که منشأ فسادهای بزرگ است نیست. اما نکته مهم که نباید در میان این خوبی‌ها از ذهن تصمیم‌گیران دور شود این است که «شفافیت برای چه کسی» می‌خواهد ایجاد شود؟ اگر برای حاکمیت اسلامی این شفافیت ایجاد می‌شود، بسیار کار خوبی است و بسیاری از منتقدین همکاری گسترده با FATF جزو کسانی هستند که از سالیان پیش پیگیر و مطالبه کننده شفافیت خصوصا در نظام بانکی بوده‌اند. پس کسی نمی‌تواند این ادعا را مطرح کند که منتقدین FATF همان منتقدین شفافیت هستند. حتی می‌توان شواهد متعددی از طرف دیگر به میان آورد. برای نمونه یکی از طرح‌های ایجاد شفافیت در نظام تجاری طرح شبنم بود که در ابتدای دولت یازدهم تعطیل شد. یکی از حامیان تعطیلی این طرح اتاق بازرگانی ایران بود که به طور بسیار جالبی از مدافعان همکاری با FATF نیز هست.
خلاصه اینکه اجرای برخی از استانداردهای گروه ویژه اقدام مالی منجر به افزایش شفافیت در نظام بانکی داخل کشور خواهد شد. اما قضیه به اینجا ختم نمی‌شود بلکه سایر استانداردهای FATF کشورها را به سمت همکاری‌های گسترده اطلاعاتی بدون محدودیت با یکدیگر سوق می‌دهد. برای مثال در توصیه شماره ۴۰ گروه مشاهده می‌شود که از کشورها می‌خواهد اختیارات قانونی لازم را به «واحدهای اطلاعات مالی» (FIU) خود بدهند تا بدون محدودیت و به طور گسترده با همتایان خارجی خود تبادل موثر اطلاعات داشته باشند.
این بخش از توصیه‌های گروه ویژه که ناظر به همکاری اطلاعاتی با سایر کشورهاست به ما نشان می‌دهد که شفافیت نظام بانکی که مد نظر FATF است نه برای حاکمیت بلکه برای نظام بین‌الملل ایجاد می‌شود. به عبارت دیگر FATF به دنبال ایجاد شفافیت عمیق برای نظام بین‌الملل است. منظور از نظام بین‌الملل هم روشن است. یعنی نظامی بر اساس توزیع قدرت در سطح جهان. یعنی کشورهای قدرتمند که در راس آنها دولت آمریکا قرار دارد. برای همین است که هفت کشور صنعتی قدرتمند (G7) گروه ویژه اقدام مالی (FATF) را ایجاد کرده‌اند و به مرور زمان به تمامی کشورها تحمیل کردند.
اما سوال مهم این است: دولت آمریکا از شفافیت در نظام بانکی جهانی و نظام بانکی کشورها چه بهره‌ای می‌برد؟ آیا شفافیت در تحکیم سلطه‌گری آمریکا موثر است؟
برای پاسخ به سوال فوق لازم است یک حادثه تاریخی را بازخوانی کنیم. حادثه معروف حمله به برج‌های دوقلوی تجارت جهانی در آمریکا که به حادثه یازده سپتامبر معروف شد. در این حادثه که دو فروند هواپیما به برج‌های دوقلوی تجارت جهانی نیویورک زده شد و سبب فروریختن این برج‌ها گردید، انگشت اتهام به سمت تروریسم اسلامی نشانه رفت. این حادثه آنچنان موجی از نفرت در جهان ایجاد کرد که همه دولت‌ها و اکثر مردم جهان به آمریکا به عنوان یک قربانی بزرگ و مظلوم این حق را می‌دادند که هرکاری از دستش بر می‌آید برای تامین امنیت خود و مبارزه با تروریسم انجام دهد. لذا هیچ دولتی خود را در مقابل فعالیت‌های آمریکا قرار نداد.
دولت آمریکا علاوه بر اقدام‌های وحشیانه همچون حمله به افغانستان و عراق؛ کارهای نرمی در تثبیت سلطه‌گری خود در نظام اقتصادی جهان انجام داد که البته از چشم بسیاری از دولت‌ها پنهان ماند.
قانون وطن‌پرستی آمریکا (US Patriot Act) در سال ۲۰۰۱ تصویب شد. در بخش ۳۱۱ این قانون، وزارت خزانه‌داری آمریکا این اختیار را پیدا می‌کند که موسسات مالی خارجی را که از قوانین ضد تروریستی، ضد پولشویی و در بعدها قوانین تحریمی؛ تبعیت نکند مجازات کند. آمریکا این کار را با تکیه بر قدرت و جایگاه نظام بانکی خود که برگرفته از سیطره دلار بر اقتصاد جهان بود، انجام داد. چرا که اکثر بانک‌های بزرگ بین‌المللی و بیشتر دولت‌ها در خاک آمریکا منافع اقتصادی فراوان و یا حساب‌های بانکی دارند و نیز نیازمند داشتن تعاملات روز به روز با نظام بانکی آمریکا هستند.
به عبارت دیگر آمریکا هژمونی خود در نظام بانکی جهانی را با این کار تثبیت کرد. ابزار لازم برای تنبیه بازیگرانی که خلاف سیاست‌های خارجی آمریکا در جهان عمل کنند را تولید کرد و در فضای حیرت‌زده پس از حملات یازده سپتامبر، کسی به این کار اعتراض نکرد.
حلقه تکمیل کننده برای موثر واقع شدن این سلطه‌گری مسئله شفافیت در نظام بانکی جهانی است. آمریکا قدرت لازم را برای تنبیه مخالفان و متخلفان از قواعد آمریکایی در سطح جهان دارد. اما برای آنکه از این قدرت استفاده کند نیاز به کشف تخلف و جرم در سطح جهانی دارد. در نتیجه هرچه شفافیت بیشتر شود آمریکا این کار را بهتر انجام می‌دهد.
در همان قانون بندهای دیگر به ماموریت وزارت خزانه‌داری در زمینه افزایش شفافیت اشاره می‌کند که در پس مفاهیم مبارزه با پولشویی مستتر است.
شاید گفته شود این تنها یک توهم توطئه است. برای این دسته از افراد خوش‌بین باید صحبت‌های صریح دیوید کوهن را آورد. او معاون سابق خزانه‌داری آمریکا و معمار اصلی تحریم‌‌های مالی ایران است که به دلیل خدمات شایان خود در تحقق سیاست خارجی آمریکا و تامین منافع ملی آن کشور، به صورت ویژه به معاونت سازمان اطلاعات آمریکا (سیا) برگزیده شد. کوهن در سخنرانی خود در موسسه حقوق تجربی با عنوان «سیر تکامل قدرت مالی آمریکا» در سال ۲۰۱۴، در تشریح دلایل موفقیت اعمال تحریم‌های مالی علیه ایران چهار علت اصلی را بیان می‌کند. اولین علت موفقیت را دیوید کوهن شفافیت موجود در نظام بانکی می‌داند. وی می‌گوید: «یک دلیل [موفقیت اعمال تحریم‌ها] تعهد آمریکا به شفافیت مالی در داخل و خارج است. موفقیت تحریم‌های ما بستگی عمیق به شفافیت مالی، مقررات خوب مالی دارد. از طریق جمع‌آوری اطلاعات کلیدی راجع ‌به ماهیت تراکنش‌های مالی، گروه‌های درگیر در آن، افرادی که در نهایت از آن بهره‌ می‌برند. (ذی‌نفع واقعی) ما فضا را برای بازیگران نامشروع- دولت‌ها، تروریست‌ها یا مجرمان- بسیار سخت کرده‌ایم که خودشان را در اقتصاد مشروع پنهان کنند.» در نهایت وی با تاکید بر اهمیت شفافیت در نظام بانکی جهانی می‌گوید: «این دلیلی است که شفافیت مالی-ساختش، حفاظت و تقویت آن- هسته اصلی ماموریت وزارت خزانه‌داری است». 2
این بیان به روشنی مشخص می‌کند که وزارت خزانه‌داری آمریکا مهم‌ترین متقاضی ایجاد شفافیت عمیق در نظام بانکی جهانی و نظام بانکی کشورهاست. چرا که افزایش شفافیت سبب موثر شدن تحریم‌های مالی آمریکا در سطح جهان خواهد شد و عملا سلطه آمریکا در جهان را گسترش خواهد داد. در این میان نقش گروه ویژه اقدام مالی مشخص می‌شود. آمریکا نمی‌خواهد به صورت مستقیم هزینه اجرای سیاست‌های خود را بپردازد بلکه با ایجاد نهادهایی همچون FATF این سیاست‌ها را پیگیری می‌کند.
حالا شاید کمی مشخص شده باشد که چرا عده‌ای همکاری چشم بسته با FATF را ناپاک می‌دانند. چرا که معتقد هستند که این همکاری نتیجه‌ای جز پیاده شدن سیاست‌های ظالمانه و خصمانه آمریکا در داخل کشور را در پی نخواهد داشت.

محمدعلی مسعودی
1-http://iran-newspaper.com/Newspaper/BlockPrint/152650
2-https://www.treasury.gov/press-center/press-releases/Pages/jl9716.aspx
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 25 مهر 1395
با حضور اقشار مختلف مردم
مراسم عزاداری سالار شهیدان در حضور رهبر انقلاب برگزار شد 
   ۲۳ / ۰۷/ ۱۳۹۵

Image result for ‫مراسم عزاداری سالار شهیدان در حضور رهبر انقلاب برگزار شد‬‎

Image result for ‫مراسم عزاداری سالار شهیدان در حضور رهبر انقلاب برگزار شد‬‎

مراسم عزاداری سالار شهیدان و 72 یار باوفای آن حضرت با حضور اقشار مختلف مردم و جمعی از مسئولین در حضور رهبر معظم انقلاب در حسینیه امام خمینی‌(ره) برگزار شد.


مراسم عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین (علیه‌السلام) تا پنجشنبه ۲۲ مهر (یازدهم محرم) در حسینیه‌ امام خمینی‌(رحمهًْ‌الله) برگزار شد.
در شب هشتم ماه محرم، حسینیه‌ امام خمینی (رحمهًْ‌الله) میزبان هزاران نفر از اقشار مختلف مردم و جمعی از مسئولان نظام و عزاداران و سوگواران سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله‌الحسین‌(علیه‌السلام) بود.
در این مراسم که با حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی برگزار شد، حجت‌الاسلام والمسلمین صدیقی در سخنانی با تبیین فضائل حضرت علی‌اکبر‌(علیه‌السلام)، گفت: جوانان حماسه‌ساز عاشورا الگوی جهاد اکبر و زندگی عزتمندانه و شرافتمندانه هستند.
همچنین آقایان سیدمحمد عاملی و سعید حدادیان در این مراسم به ذکر مصیبت حضرت امام حسین‌(علیه‌السلام) و نوحه‌خوانی و مرثیه‌سرایی پرداختند.
مراسم شب تاسوعا
 در حسینیه امام خمینی(ره)
در شب تاسوعای حسینی نیز حجت‌الاسلام والمسلمین رفیعی طی سخنانی با بیان اینکه مردم به سه دسته‌ مسئولیت‌پذیر، مسئولیت‌گریز و بی‌تفاوت قابل تفکیک هستند، گفت: بسیاری از ناهنجاری‌های موجود در جامعه در نتیجه‌ مسئولیت‌گریزی یا بی‌تفاوتی در انجام وظایف به وجود می‌آید و اگر همه‌ آحاد جامعه مسئولیت‌پذیر باشند، بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.
وی با اشاره به فضایل و اوصاف علمدار باوفای کربلا، تأکید کرد: حضرت اباالفضل عباس(علیه‌السلام) مظهر مسئولیت‌پذیری در حماسه‌ عاشورا بود و با اطاعت محض از امام خود، مسئولیتش را به نحو احسن در قیام کربلا انجام داد.
همچنین آقایان سیدمحمد موسوی و محمدرضا طاهری در این مراسم در رثای علمدار کربلا حضرت اباالفضل العباس‌(علیه‌السلام) به ذکر مصیبت و نوحه‌خوانی پرداختند.
عزاداری شب عاشورا
در شب عاشورای حسینی نیز مراسم سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله‌الحسین(علیه‌السلام) با حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی، قشرهای مختلف مردم و جمعی از مسئولان در حسینیه‌ امام خمینی(رحمهًْ‌الله) برگزار شد.
در این مراسم حجت‌الاسلام والمسلمین عالی در سخنانی، «غیرت» را صفتی برجسته و متعالی خواند و با اشاره به مواردی از سیره‌ اهل ‌بیت(علیهم‌السلام) و غیرت و قاطعیت آن بزرگواران در اجرای احکام و حدود خداوند، حضرت سیدالشهدا‌(علیه‌السلام) را مظهر غیرت الهی در ایستادگی مقابل انحراف‌های آشکار دانست و گفت: اگر قیام امام حسین‌(علیه‌السلام) نبود، از اسلام چیزی جز اسمی باقی نمی‌ماند و مهم‌ترین درس این قیام تاریخی، لزوم پیوند جامعه‌ اسلامی با رهبری و امامت الهی و حفظ غیرت دینی و روحیه‌ انقلابی در مردم است.
در این مراسم همچنین آقایان قاضوی و کریمی به ذکر مصیبت حضرت امام حسین‌(علیه‌السلام) و نوحه‌خوانی پرداختند.
مراسم عزاداری شام غریبان
همچنین در شام غریبان حضرت اباعبدالله‌الحسین‌(علیه‌السلام)حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان در سخنانی، راه اصلاح جوامع بشری را در گروی اصول قرآنیِ «تلاوت کتاب الهی و قرار دادن جامعه در معرض بیان حقایق و خوبی‌ها»، «تزکیه» و «تعلیم کتاب و حکمت» دانست و گفت: راه تزکیه و پاک‌سازی جامعه، ایجاد حکومت و مدیریت اسلامی و قانون‌گذاری و اجرای قوانین الهی است و مهم‌ترین پایه در تعلیم حکمت نیز، تعلیم حکمت سیاسی یعنی بصیرت و تحلیل سیاسی است.
در این مراسم، همچنین آقایان چینی و مطیعی به مرثیه‌خوانی و نوحه‌سرایی در عزای حضرت سیدالشهدا‌(علیه‌السلام) پرداختند.برگزاری مراسم باشکوه عزاداری سالار شهیدان در سراسر کشور 

Image result for ‫برگزاری مراسم باشکوه عزاداری در زنجان‬‎Image result for ‫برگزاری مراسم باشکوه عزاداری در مشهد‬‎

با فرارسیدن ایام تاسوعا و عاشورای حسینی، ایران اسلامی یکپارچه حزن و اندوه شد و عاشقان حسینی با برپایی مراسم عزاداری ارادات خود را بار دیگر به محضر امام حسین(ع) و یاران با وفایش ابراز داشتند.
به گزارش خبرنگار کیهان، مردم مؤمن و شریف ایران اسلامی در تاسوعا و عاشورای حسینی با حضور در مساجد، حسینیه‌ها و تکایا به عزاداری و سوگواری سید و سالار شهیدان و یاران باوفایش پرداختند و حماسه نهضت عاشورا و قیام امام حسین(ع) را زنده نگه داشتند.
سخنرانی، قرائت زیارت عاشورا، روضه‌خوانی، نوحه‌خوانی و سینه‌زنی از جمله برنامه‌های مراسم‌ عزاداری در کشور بود.
شیفتگان حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع) همچنین با برپایی دسته‌جات عزاداری ارادت و محبت خود را به ساحت مقدس آن حضرت ابراز داشتند.
بر اساس این گزارش، اجتماع عظیم عزاداران زنجانی در تاسوعای حسینی از مقابل مسجد احمدیه اعظم زنجان به سمت امامزاده سیدابراهیم(ع) برگزار شد. همچنین روز یازدهم محرم، اجتماع عظیم دیگری با حضور عزاداران و سوگواران زنجانی از مقابل زینبیه اعظم زنجان به سمت امامزاده سید ابراهیم(ع) برپا شد.
همچنین، سوگواران حسینی در دهه اول ماه محرم و تاسوعا و عاشورای حسینی در شهرهای مشهد، قم، شیراز و شهرری با حضور در حرم امام علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع)، حرم کریمه اهل‌بیت حضرت معصومه(س)، حرم حضرت علی‌بن‌موسی(ع) و حرم حضرت عبدالعظیم‌حسنی(ع) با شکوه خاصی به عزاداری حضرت سید الشهدا(ع) پرداختند.
شایان ذکر است، عزاداران حسینی در عمل به پیام عاشورا، به محض فرارسیدن وقت اذان، عزاداری را متوقف و نماز ظهر عاشورا را اقامه کردند. نماز ظهر عاشورا در مشهد مقدس به امامت آیت‌الله علم‌الهدی و در قم به امامت آیت‌الله مکارم شیرازی اقامه شد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه 24 مهر 1395

کاروان کربلا هنوز در حرکت است  

  ۲۳ / ۰۷/ ۱۳۹۵

Image result for ‫حسین شمسیان‬‎

یک عاشورای دیگر را، پرشور‌تر از همیشه پشت سر گذاشتیم و مردم با جان و دل با سید و سالار شهیدان علیه‌السلام تجدید عهد کردند.
هرسال عهد ازلی ما با حسین علیه‌السلام تجدید می‌شود و همانگونه که در پاسخ به پرسش ازلی حضرت حق یعنی «الست بربکم» پاسخ «بلی» دادیم، به ندایی مظلومانه و مانده در هزار توی تاریخ که با صوتی حزین«هل من ناصر ینصرنی» می‌گوید، یک پارچه و پرشور «لبیک یا حسین‌» می‌گوییم.

Image result for ‫کاروان کربلا‬‎
لبیک‌یا‌حسین، پرشور‌ترین شعار و یگانه رمز وحدت ماست.لبیک یا حسین، ذکر عظیم ما و رمز کشف نشدنی اعتقاد ماست.لبیک یا حسین، کلید واژه جانبازی ماست. لبیک یا حسین، پاسخی عاشقانه به ندای فطرت ماست. لبیک یا حسین سند طهارت مولد امت ماست. لبیک یا حسین راز عشقبازی با دلبری نادیده و معشوقی ازلی است که شعاع آفتابش از پس قرن‌ها و اعصار، جانها و دلها را به میقات مقدس و شش گوشه‌اش متوجه کرده است. ما با لبیک یا حسین، شبهای عملیات را به صبح فتح و ظفر تبدیل کردیم. ما با لبیک یا حسین، به ندای «انا بقیه‌الله‌» فرزندش در کنار کعبه پاسخ خواهیم داد. مابا لبیک یا حسین، به یاری فرزندش می‌شتابیم و سنگرهای کلیدی جهان را فتح می‌کنیم و در صبح دل انگیز پیروزی زیر سایه فرزندش حجت ابن الحسن علیه‌السلام، پرچم توحید را بر بلندای قله‌های شرف و انسانیت‌، به اهتزاز در خواهیم آورد، لبیک یا حسین ما، پاسخ به ندای غریب مظلومی است که به دست شقی‌ترین خلق خدا‌، به شهادت رسید و آن روز کسی نبود که یاریش کند.
شور و شعور حسینی‌، دومقوله از هم جدا نشدنی است و نمی‌توان بین آنها تمایز قائل شد.هرکه برای حسین عزاداری می‌کند، به اوج شعور رسیده و خطی بین شور و شعور او وجود ندارد‌. نفس این مویه و‌گریه‌ای که از عاشورای 61 هجری تا امروز در پهنه‌ای به وسعت 1367 سال در دل تاریخ پراکنده شده، نشان از شعوری عمیق و باوری راسخ دارد وگرنه هیچکس برای پدر و فرزند خود هم این همه عزاداری نمی‌کند.
این همان سر عظیمی است که خدا‌، در خاک کربلا به ودیعه نهاده و هرکس حتی اسمی از حسین علیه‌السلام شنیده باشد، به آن سر مبتلا و گرفتار است . رازی که از اغیار پوشیده شده و هرگز به آن راهی پیدا نمی‌کنند و نمی‌فهمند چگونه یک نوجوان سیزده ساله، یا یک پیرمرد هفتاد و چند ساله، سر به پای معشوقی می‌اندازند که با زمانه سید الشهدا‌، چندین و چند قرن فاصله دارند‌! آنها نمی‌فهمند که این فاصله‌، فاصله‌ای زمانی است و عاشق لامکان و لازمان است و جان و روحش، در روز الست، با معشوق بی‌همتایش، پیوندی نا‌گسستنی دارد. حسین راز این پیوند است و خونش، خمیرمایه عاشقان همیشه تاریخ است.
برخلاف همه آنها که در طول تاریخ کوشیدند چراغ هدایت حسین علیه‌السلام را خاموش کنند، این مشعل پرفروغ‌، هر روز پرنور‌تر و روشن‌تر از گذشته، می‌تابد و جهان را به نقطه‌ای به جز زندگی معمول و متعارف متوجه می‌کند. یقینا آن روز که متوکل عباسی -  لعنت الله علیه- فرمان تخریب قبر مطهر سید الشهدا علیه‌السلام و آب بستن بر آن را صادر کرد،فکرش را هم نمی‌کرد که قرنها بعد، مردمانی عاشق و شیدا،جان خود را فدای «نام‌» او کنند! روزگاری که صدام در جنگ تحمیلی و پس از آن در انتفاضه شعبانیه، عاشقان سالار شهیدان را به خاک و خون می‌کشید، تصور می‌کرد که کار تمام است و شاهد پیروزی را در آغوش کشیده است! اما اکنون او کجاست و نام و آوازه امام حسین علیه‌السلام کجا!؟حالا دلی نیست که عزاخانه و غمخانه او نباشد ،حالا شهر و کشیده دیاری نیست که سوگوار او و فرزندان و کاروان اسیرانش نباشد‌. حالا مردم در هر کوی برزنی می‌کوشند بر دیگری در اقامه پرشکوه‌تر این عزای عظما سبقت بگیرند.
سالها قبل، صدام جنوب ایران را جزء خاک خود می‌دانست و مقاومت مردم دست خالی را با موشک‌های نه متری و دوازه متری اربابان آمریکایی و اروپاییش جواب می‌داد! دزفول ،زیر باران موشک‌های صدامیان، هزاران قربانی به پیشگاه امام و مقتدای شهیدان پیشکش کرد و «پایتخت مقاومت» نام گرفت. هربار چندین مزار‌، مختص دست و پاهای قطع شده و غیر قابل شناسایی درست می‌شد و یاد «السلام علی الابدان المقطعات‌» زیارت ناحیه مقدسه را زنده می‌کرد. اما آیا مهر و عشق امام حسین علیه‌السلام هم با موشک از بین رفت!؟ امروز چنان شوری در آن پایتخت مقاومت برای حسین علیه‌السلام برپاست که انگار هر روز در آن سامان عاشورایی دیگر است و مردم حاضرند همه هستی و فرزندان و عزیزانشان را به پای عزیزکرده خدا، حسین علیه السلام قربانی کنند. مردم چنان دو شبانه روز در کوچه‌ها و خیابان‌های شهر - همانجایی که روزگاری آماج موشک‌های حرامیان بود- آواره‌اند و زار می‌زنند که بی‌اختیار هر بیننده‌ای را به تعظیم در مقابل این همه ادب و ارادت و عشق و اخلاص وا می‌دارند. و اصلا کجا اینگونه نیست!؟ کجای این خاک، با مهر حسین علیه السلام و شهیدان راهش بیگانه است!؟
این مشعل پرفروغ، امسال از همیشه تابان‌تر بود و شور حسینی، چشمگیر‌تر از همیشه عالم را مبهوت خود کرد. اینکه چرا چنین است را باید در کلاسی به عظمت و وسعت عاشورا آموخت و از دست و زبان ما چیزی بر نمی‌آید. هیچ چیز! اما نمی‌توان انکار کرد که نام مقدس حسین علیه السلام، یگانه رمز وحدت ما و محور عشق و پیوند دل‌های ماست.
این «کلمه طیبه» هنوز هم دشمنانی دارد که بی‌عبرت گرفتن از سرنوشت شوم پیشینیان خود، درخیال باطل‌، می‌خواهند چراغ خدا را خاموش کنند! آنها مصداق این آیه قرآنند: «یریدون ان یطفئوا نور الله بافواههم والله متم نوره ولو کره الکافرون مى‏ خواهند نور خدا را با دهان خود خاموش كنند و حال آنكه خدا گر چه كافران را ناخوش افتد نور خود را كامل خواهد گردانید‌» (سوره مبارکه صف آیه هشت)
از حوادث عاشورای هشتاد و هشت و هلهله یزیدیان روزگار و ناپاکان زمان تا رقاصی اسلاف آنها در مراسم امسال کانادا، همه و همه تلاش جماعتی حقیر و بدبخت است برای خاموش کردن خورشید بی‌غروب حسین علیه السلام و می‌بینیم که چقدر ذلیل و ناتوانند.
در کنار این تلاش‌ها و همان زمان که ما رمز وحدت را می‌شناسیم، دشمن هم شناخته و می‌کوشد رمز وحدت را به نقطه آغازین اختلاف بدل کند! هرچند این تلاش هم مذبوحانه و نافرجام است اما هوشمندانه‌تر و شیطانی‌تر طراحی شده و می‌کوشند با پیرایه بستن به عزای خون خدا و با تحریف و قلب حقیقت، حاشیه‌ها و نحله‌های تازه‌ای به وجود آورند و دلها را متشتت و متفرق کنند.

Image result for ‫تشیع انگلیسی‬‎
اما مرزبانان حقیقت و روشنایی، بصیر و هوشیار، راه بر این بد سگالی‌ها و شوم نیتی‌ها بسته‌اند و می‌بندند . فتاوی و رهنمود‌های چند سال اخیر رهبر عزیز و مقتدر انقلاب، چنان این قبیل فتنه‌ها و نقشه‌ها را نقش بر آب کرده که رشته‌های چند دهه‌ای آنها را پنبه کرده است و مردم مومن و عاشق، با زیرکی دریافته‌اند که تشیع، همان است که از شاگردان مکتب امام صادق علیه‌السلام بر می‌خیزد نه آنکه از ماهواره‌های آمریکایی و انگلیسی وحدت‌شکن. نه از آنها که به جای ترویج سید الشهدا به ترویج پیرایه‌ها می‌پردازند و تخم کین و نفاق در دل مردم می‌افکنند. تشیع انگلیسی، همان هدف رقاصان فتنه هشتاد و هشت را دنبال می‌کند.همان هدف متوکل عباسی و صدام و همه صدام‌های تاریخ را‌! منتها در پوستینی مردم فریب و منافقانه.
این روش منافقانه، غیرت غیرتمندان و غیوران را بر‌می‌انگیزد و واکنش آنها را بدنبال دارد‌. حتی گاه، به جدال‌هایی ساختگی و از پیش برنامه‌ریزی شده منجر می‌شود! جدل‌هایی که در نهایت، راز وحدت را به کلید واژه اختلاف تبدیل می‌کند! تلاش برخی که همه ساله در این ایام حزن و اندوه، از همه زیبایی‌ها و حماسه‌های عاشقانه مردم‌، تنها به «آسیب‌شناسی‌» هیئات و دسته جات عزادار محدود شده و هیچ نقطه زیبا و نورانی در این همه دلدادگی نمی‌بینند و بیان نمی‌کنند، خواسته یا ناخواسته، حرکت در همین مسیر است و باید در آن تجدید نظر شود. خیمه سید الشهدا علیه‌السلام، مقدس‌ترین ریسمان الهی در زمین است و نقد و تحلیل و آسیب‌شناسی آن، در قواره غواصان طریق عاشقی و بزرگانی چون امام راحل و رهبر عزیز انقلاب است و همان انذارها و رهنمود‌ها هم کافی است و الحق اثر خود را هم در دل‌های آگاه و عاشق گذاشته است. اینکه هرکس به خود اجازه آسیب شناسی و اظهار‌نظر درباره این حماسه عظیم را بدهد، ورود بی‌مناسبت به عرصه و جایگاه بزرگان دین است و اگر اخلاصی در کار است، پرهیز و پروا، سزاوار‌تر و زیبنده‌تر است.
... حالا سر مطهر امام حسین علیه السلام پیشاپیش کاروان اسیران به سوی کوفه و شام بلا در حرکت است و ندای مظلومیت او در تاریخ پیچیده است و هنوز یاری می‌طلبد. همین که با اعمالمان، لبیک گوی آن ندا باشیم، با او همراهی کرده‌ایم و زینب سلام الله علیها را در پیام رسانی عاشورا همراهی کرده‌ایم. این رسالت بزرگی است که بر دوش تاریخ و نسل به نسل فرزندان آدم گذاشته شده است. ما با این رسالت چه خواهیم کرد!؟
حسین شمسیان
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه 24 مهر 1395
به فرموده امام خامنه ای، بینی آل سعود به خاک مالیده می شود
  ۲۱ / ۰۷/ ۱۳۹۵

Image result for ‫سید حسن نصرالله در روز عاشورا:‬‎

دبیر کل حزب‌الله لبنان در مراسم روز عاشورا تأکید کرد همان‌طور که رهبر معظم انقلاب گفته بینی آل‌سعود در نبرد یمن به خاک مالیده خواهد شد.
سید حسن‌نصرالله در مراسم روز عاشورا که در ضاحیه جنوبی بیروت برگزار شد، درباره مداخلات خونین رژیم آل‌سعود در یمن به سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران استناد کرد و گفت: «همان گونه که امام خامنه‌ای تأکید کردند در نبرد یمن بینی آل سعود به خاک مالیده خواهد شد.»
به گزارش تسنیم، دبیر کل حزب‌الله لبنان همچنین خطاب به ملت و ارتش یمن اظهار داشت: «به خداوند اطمینان کنید و خود را به خداوند بسپارید و بدانید که خداوند شما را رها نخواهد کرد و در برابر سرکشان متوحش پیروز خواهید شد.»
وی با اعلام اینکه «امروز در یمن صحنه‌های کربلا تکرار می‌شود» و «صحنه قربانیان و جسدهای تکه‌تکه شده در تمامی نقاط یمن به چشم می‌خورد» افزود: «یمن هیچ گاه در برابر دشمنان سرخم نخواهد کرد و صحنه‌هایی از قهرمانی و مقاومت در برابر ابزارهای کشتار عربستان و آمریکا به نمایش خواهد گذاشت.»
دبیر کل حزب‌الله لبنان همچنین گفت: «جنگ تحمیلی عربستان علیه یمن نشانگر کینه و انتقامی است که نظام عربستان علیه یمن در سینه دارد و این میزان قتل و کشتار و خرابی جنگی برای اهداف سیاسی نیست بلکه کینه وهابیت آل‌سعود را نسبت به مردم یمن نشان می‌دهد.»
وی تأکید کرد: «به هم پیمانان آل‌سعود در منطقه می‌گویم که عربستان را نصیحت کند تا دست از خونریزی بردارد وگرنه خون مردم یمن آنها را به زباله‌دان تاریخ خواهد افکند.»
سید حسن نصرالله همچنین با ملت، ارتش و کمیته‌های مردمی یمن اعلام همبستگی کرد و گفت: «مقاومت همچنان پشتیبان ملت، ارتش و مقاومت مردمی یمن است.»
وی در بخش دیگری از سخنرانی خود به مسئله فلسطین پرداخت و گفت: «بسیاری روی شکست انتفاضه قدس حساب کرده بودند اما عملیات مقاومتی جوانان فلسطینی در روزهای اخیر نشان داد که انتفاضه همچنان در قلب و روح جوانان فلسطینی زنده است. سید حسن نصرالله این را هم گفت که «چانه‌زنی با اسرائیلی‌ها چیزی را عاید ملت فلسطین نخواهد کرد و اسرائیل به صورت دائم از آمریکا سلاح‌های جدید و حمایت نامحدود دریافت می‌کند.»
دبیر کل حزب‌الله لبنان با اشاره به اینکه «نبرد با اسرائیل ادامه خواهد» داشت گفت: «مقاومت اسلامی هیچ گاه میدان مبارزه با اسرائیل را خالی نخواهد کرد و در سوریه، فرزندان و مردان ما از مقاومت، فلسطین، ملت‌های منطقه، تاریخ و آینده دفاع می‌کنند.» سید حسن نصرالله در ادامه تصریح کرد: «چشمان مقاومت به مرزهای جنوبی با رژیم صهیونیستی و به مرزهای شرقی برای مقابله با تکفیری‌ها دوخته شده است، کسانی هستند که بر روی خستگی و تخریب وجهه و شکستن پرچم ما حساب باز کرده‌اند ولی در این مراسم عاشورا به آنها می‌گوییم، هیهات مناالذله.»
سید مقاومت در ادامه سخنان خود به مبارزه ملت بحرین در برابر رژیم آل‌خلیفه اشاره کرد و گفت: «پایبندی ملت بحرین به رهبر و آرمان خود و همچنین مقاومت این ملت که از حقوق قانونی خود دست برنمی‌دارد را گرامی می‌داریم و به آنها می‌گوییم که در راه حق شکیبا باشید و یکدیگر را به صبر تشویق کنید.»
وی اظهار داشت: «یک رهبر حسینی در منطقه الدراز در محاصره است و در اطراف وی جمعیتی وجود دارد که از حسین خود دفاع می‌کنند.»
دبیر کل حزب‌الله همچنین تأکید کرد: «بحرین کشوری است که زندان‌های آن پر است از دانشمندان دینی، رهبران سیاسی و جوانانی که به خاطر آزادی طلبی در زندان به سر می‌برند.»


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 22 مهر 1395


( کل صفحات : 4 )    1   2   3   4   


آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی