تـــوّلــی ( دوست شــنـاســی)
پیامر اكرم (ص) : خدایا دوست بدار كسى‏ را ، كه على را دوست دارد.
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


« تولی به معنای پذیرش ولایت اولیای الهی با قلب و پیروی از آنها در عمل و نیزدوست داشتن اولیای الهی و دوست داشتن دوستداران آنها است.»

« دوست خوب کسی است که آراسته به صفات ایمان واخلاق باشد.»

مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
عاشقان حسینی(ع) رقم زدند
بزرگ‌ترین اجتماع در تاریخ بشر 
 ۲۸/  ۰۸ /۵ ۱۳۹

Image result for ‫بزرگ‌ترین اجتماع در تاریخ بشر‬‎


میلیون‌ها عاشق و دلباخته حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع) امسال نیز  از سراسر جهان خود را به عراق رسانده و در اربعین حسینی(ع) بزرگترین اجتماع تاریخ بشر را رقم زدند.
نام و یاد حسین(ع) هر سال بیشتر از سال گذشته در جهان می‌پیچد. زائران اربعین حسینی(ع)،  از 3 میلیون نفر در سال 2003 به 20 میلیون نفر در سال گذشته رسیده و حال خبر می‌رسد که بر اساس پیش‌بینی‌ها امسال نجف تا کربلا شاهد حضور بیش از 25 میلیون عاشق و دلباخته نام و راه حسین (ع) خواهد بود.
25 میلیون نفر خود را به کربلا رسانده‌اند تا فریاد بزنند حسین(ع) تنها نیست و پرچم سبزی که در عاشورای سال 61 هجری با خون آن امام و یاران باوفایش گلگون شد به زمین نیفتاده است. به راستی این چه سری است که سیاه و سفید، از اروپا گرفته تا آسیا و آفریقا از مسلمان گرفته تا مسیحی و زرتشتی همه را عاشق و دلباخته حسین کرده و به کربلا رسانده است تا در راهپیمایی بی‌نظیر اربعین حسینی(ع) شرکت کنند؟ زائرین پیاده اربعین، در طول شب هم در مسیر بین شهر نجف به سوی شهر کربلا حرکت می‌کنند تا هر چه زودتر به زیارت حرم حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع) برسند. این چه سری است که برادران اهل سنت را در عراق همه امکانات خود بسیج کرده و با افتخار تمام میزبان زائران اربعین  کرده است؟ این چه حکمتی است که از کودک سه ساله تا پیرمرد 90 ساله در مسیر نجف تا کربلا به زائران اربعین حسینی خدمت رسانی می‌کنند؟ و بالاخره این که این «حسین کیست که عالم همه دیوانه اوست؟»
در فاصله 85 کیلومتری نجف تا کربلا پیروان همه ادیان آستین‌ها را برای سرور و سالار شهیدان بالا زده‌اند در میان موکب‌های پذیرایی از زائران موکب‌هایی از اهل سنت، مسیحیان و سایر ادیان مختلف برپا شده تا باز هم به این جمله صحه بگذارد که حسین(ع) تنها متعلق به مسلمانان نیست. در میان موکب‌ها  موکب‌های «صابئین مندایی» و پیروان حضرت یحیی(ع) نیز دیده می‌شود. در این موکب‌ها  بدون در نظر گرفتن دین  و اعتقادات طرف،‌ مردم به راحتی پذیرایی می‌شوند.
در مراسم راهپیمایی باشکوه اربعین حسینی(ع) موکبی نیز به نام «شهدای روحانی مدافع حرم» در کربلای معلی برپا شده است. در این موکب تصویر چهار شهید روحانی مدافع حرم به همراه تصویر شیخ نمر باقر النمر روحانی برجسته عربستانی که به دست رژیم سعودی به شهادت رسید، دیده می‌شود. این موکب با نام «عمامه شهید افتخار ماست» در کربلای معلی برپا شده است
پویش «زکزاکی را آزاد کنید»
در میانه راه نیز موکبی بین‌المللی وجود دارد با پرچم بیش از 40 کشور جهان که در کنار آن برافراشته شده است. این موکب فعالیت‌هایی چند زبانه دارد و ملیت‌های مختلفی در آن به ارائه خدمات فرهنگی مشغول هستند. یکی از ابتکارات این موکب، توزیع برگه‌هایی سه زبانه در راستای کمپین آزادی «شیخ زکزاکی» رهبر شیعیان نیجریه است. یکی از این فعالیت‌ها، آگاه کردن زائران از پویش «زکزاکی را آزاد کنید» است. این پویش برگه‌ای حاوی اطلاعاتی از قتل‌عام زاریا است که در 21 آذر 1394 رخ داد و طی آن حسینیه بقیهًْ‌الله در نیجریه تخریب، شیخ زکزاکی دستگیر، سه فرزند او شهید و بیش از 1500 نفر دیگر شهید شدند. جالب اینکه توزیع‌کننده برگه‌های پویش نیز  از جوانان اهل نیجریه  هستند. روی این برگه مطالبی درباره شیخ زکزاکی به سه زبان نوشته شده و حاوی جمله «زکزاکی را آزاد کنید» است همچنین سؤالی به سه زبان پرسیده شده مبنی بر اینکه: آیا می‌دانید بزرگترین راهپیمایی اربعین بعد از عراق در نیجریه برگزار می‌شود؟
از دست دادن شغل و کار و خطرات احتمالی مسیر نیز باعث نشده است خیلی‌ها از این سفر نورانی صرف نظر کنند. «کریم» مسلمانی است که 35 سال است در سوئد زندگی می‌کند و به گفته خود حتی حاضر شده شغل و کسب و کارش را از دست بدهد اما اربعین با پای پیاده به دست‌بوسی ارباب برود.  او می‌گوید امسال مجبور شده برای رسیدن به کربلا و حضور در زیارت اربعین شغلش را رها کند. کریم با همان لهجه شیرین ایرانی-سوئدی اش می‌گوید، امسال 20پرواز از استکهلم به نجف آمده است. ایرانی، عراقی و سوئدی‌های مسلمان. سوئدی‌هایی که به لطف ارباب در طول تمام این سال‌ها و به برکت روضه اباعبدالله مسلمان و شیعه شده‌اند و حالا با عشقی وصف ناپذیر هرسال راهی اربعین حسینی(ع) می‌شوند.
طولانی‌ترین
 نماز جماعت جهان
گزارش‌های رسیده از عراق همچنین حاکی است فوج فوج و گروه گروه از مردم خود را به عراق رسانده‌اند تا در پیاده روی اربعین شرکت کنند. دیروز حتی خبر رسید بزرگترین و طولانی‌ترین نماز جماعت جهان به طول 85 کیلومتر در مسیر کربلا تا نجف برگزار شد. به گفته سید «احمد الحسینی»، استاد برجسته حوزه علمیه نجف «این یک نماز جماعت متصل نیست بلکه در تمام مسیر این جاده 1200 نماز اما همزمان و در طول هم برگزار شد.» مقامات امنیتی عراق نیز می‌گویند در پیاده‌روی اربعین امسال بیش از 30 هزار نیروی امنیتی مسئولیت حفظ امنیت زوار امام حسین‌(ع) را بر عهده گرفته‌اند. به گفته مسئولان عراقی نیروهای امنیتی، بسیج مردمی و پلیس مسئولیت حفاظت و تامین امنیت زوار اربعین را بر عهده دارند.گزارش‌های منتشر شده از عراق همچنین حکایت از این دارد که علی‌رغم تهدیدات گروه‌های تروریستی این مسئله کوچکترین خللی در اراده آهنین زوارحسینی(ع) نگذاشته و مراسم پیاده روی اربعین با سلامت کامل زائران ادامه دارد.
سکوت رسانه‌های غربی
اما در حالی که رسانه‌های بین‌المللی کوچکترین -  تاکید می‌شود - کوچکترین اتفاقی را که علیه اسلام باشد در سراسر جهان بلافاصله پوشش می‌دهند و در طی سال‌های گذشته تمامی جنایات ریز و درشت گروه تروریستی داعش را برای ترسیم چهره‌ای وحشتناک از اسلام پوشش داده‌اند، در مورد این بزرگترین گردهمایی بشری تاریخ جهان سکوت کرده‌اند. پیش از این برخی از رسانه‌های غربی از تعامل گزینشی در پوشش خبرهای راهپیمایی و زیارت اربعین حسینی(ع) به شدت انتقاد کرده و نوشته بودند؛ «آمریکا و انگلیس در رابطه با اربعین دچار کوررنگی شده‌اند.» ایندیپندنت هم در سال 2014 در گزارشی نوشته بود، رسانه‌های غرب با بزرگترین تجمع مسالمت‌آمیز جهان که باید در گینس ثبت شود گزینشی برخورد می‌کنند. «رادیو اوستون» از زیارت و راهپیمایی اربعین به عنوان «بزرگ‌ترین تجمع و راهپیمایی دینی و سیاسی در جهان» یاد و آن را «بی‌مانند» و «بی‌نظیر» توصیف کرده و تاکید کرده بود، «رسانه‌های غربی با نادیده گرفتن این تجمع بزرگ بشری از بیش از 80 کشور جهان و با حضور و مشارکت بیش از 20 میلیون نفر، مرتکب اشتباه و خطای حرفه‌ای می‌شود.»
 نشریه آمریکایی «هافینگتن پست» نیز یکی دیگر از این رسانه‌های غربی بود که به شدت از پوشش سیاسی این مراسم توسط این رسانه‌ها انتقاد کرده است. این نشریه از اصحاب رسانه در غرب می‌خواهد به این سؤال پاسخ دهند که «چگونه است، آنها کوچک‌ترین تجمع و راهپیمایی در انگلیس و یا صدها تجمع محدود در کشورهای مختلف جهان را نادیده نگرفته و از آن ده‌ها فیلم و گزارش و تحلیل و تفسیر تهیه می‌کنند، در حالی که این تجمع خروشان و مسالمت‌آمیز بشری را نادیده گرفته و از آن بی‌تفاوت و در سکوت مطلق می‌گذرند.» هافینگتن پست در پایان تاکید می‌کند، اگر می‌خواهید، با ریشه‌ها و اصول اعتقادی «داعش» آشنا شوید، باید دشمنان این گروه را بشناسید. اما نکته عجیب دیگر این که بروز همین گروه‌های تکفیری و داعش بود که راهپیمایی اربعین چنین مورد استقبال بی‌نظیر مردمی قرار گرفت. داعش با آن جنایات قرون وسطایی تلاش می‌کرد تا مردم را ترسانده و برپایی چنین مراسم‌هایی را متوقف کند اما اینجاه هم عشق به اباعبدالله‌الحسین(ع) کار خود را کرد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه 29 آبان 1395
رهبر انقلاب با اشاره به خصومت هر دو حزب آمریکا علیه ایران:
 نتیجه انتخابات آمریکا نه شادی دارد نه عزا
  ۲۶/  ۰۸ /۵ ۱۳۹

Image result for ‫رهبر انقلاب با اشاره به خصومت هر دو حزب آمریکا علیه ایران: نتیجه انتخابات آمریکا نه شادی دارد نه عزا‬‎

رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح دیروز در دیدار هزاران نفر از مردم اصفهان، استان اصفهان را استان «شهادت و پیشگامی»، «استقامت و ایستادگی»، «علم و فرهنگ»، «دین و ولایت»، و «کار و ابتکار» خواندند و با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران هیچ قضاوتی در مورد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ندارد و همواره از دو حزب مطرح این کشور، شاهد دشمنی بوده است، گفتند: امروز مهم‌ترین نیاز کشور به خصوص برای نخبگان و مسئولان کشور، «بصیرت سیاسی و غافل نشدن از توطئه دشمن»، «حفظ روحیه و جهت‌گیری انقلابی»، «اقدام و عمل در عرصه اقتصاد مقاومتی»، «ادامه پرشتاب مسیر رشد علمی»، «اتحاد و انسجام ملی» و «حفظ استحکام روحی و درونی» است.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی رهبر معظم انقلاب، حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در این دیدار که در ایام سالگرد حماسه مردم اصفهان در تشییع ۳۷۰ شهید عملیات محرم در روز ۲۵ آبان سال ۱۳۶۱ برگزار شد، یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های بارز مردم استان اصفهان را، روحیه «شهادت‌طلبی» و «ایستادگی» دانستند و با تأکید بر لزوم شناخت طراحی دشمن در هر مقطعی و پرهیز از وادادگی در مقابل او، افزودند: ایستادگی بر اصول انقلاب اسلامی یکی از نیازهای مهم امروز است و اصول انقلاب همان مبانی و شاخص‌های مطرح‌شده در بیانات امام(رحمهًْ الله) و وصیت‌نامه ایشان است.
حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای با توصیه مجدد به جوانان برای مطالعه گفتارها و وصیت‌نامه امام(رحمهًْ‌الله) به عنوان نقشه راه حرکت نظام اسلامی خاطرنشان کردند: آن امام که دنیا را تکان داد، مجسَم در همین گفتارها و وصیت‌نامه است و نمی‌توان امام(رحمهًْ الله) را برخلاف آنچه که بود، معنا و تأویل کرد.
ایشان تنها راه حل مشکلات کشور و جبران عقب‌ماندگی‌ها و رسیدن به عزت و رفاه و پیشرفت مادی و معنوی و اخلاقی و فرهنگی را ایستادگی بر اصول انقلاب اسلامی دانستند و گفتند: از لحاظ عملی نیز باید بر روی استحکام درونی کشور به ویژه در بخش اقتصاد تمرکز و اقدام جدی شود.
رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: دشمن، اقتصاد را نشانه گرفته زیرا تصور می‌کند اقتصاد، نقطه ضعف کشور است و بر همین اساس بر «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» تأکید شده است و مسئولان باید «اقدام و عمل» و شاخصه‌های آن را جلوی چشم مردم قرار دهند.
بصیرت سیاسی از نیازهای ضروری
حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای «بصیرت سیاسی» را یکی دیگر از نیازهای ضروری به‌ویژه در میان نخبگان خواندند و تأکید کردند: نبود بصیرت موجب می‌شود که انسان مجذوب مواردی شود که واقعاً جاذبه ندارند، همانند عده‌ای که مجذوب آمریکا هستند در حالی‌که این مجذوبیت دروغین است.
ایشان به مباحث مطرح شده درخصوص مشکلات و واقعیت‌های درون جامعه آمریکا، در رقابت‌های انتخابات اخیر اشاره کردند و افزودند: فردی که به عنوان رئیس جمهور آمریکا انتخاب شده است، در رقابت‌های انتخاباتی گفت، اگر پولی را که در این چند سال خرج جنگ کردیم، برای داخل آمریکا استفاده می‌کردیم، می‌توانستیم این کشور را دو بار بسازیم؛ آیا آن کسانی که مجذوب آن نقطه خیالی هستند، معنی این سخنان را می‌فهمند؟
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به مطالب مطرح شده در رقابت‌های انتخابات آمریکا مبنی بر وجود خرابی‌ها، فقر و مشکلات گسترده در این کشور، خاطرنشان کردند: آمریکا در سال‌های اخیر پول مردم این کشور را صرف جنگ‌های غیرشرافتمندانه‌ای کرد که نتیجه آن، کشتار ده‌ها هزار غیرنظامی و نابودی زیرساخت‌ها در افغانستان، عراق، لیبی، سوریه و یمن است.
واقعیات مطرح‌شده
 در رقابت‌های انتخاباتی آمریکا
حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای با تأکید بر اینکه واقعیات مطرح شده در رقابت‌های انتخاباتی آمریکا، سخنانی بوده که در این سال‌ها همواره مطرح می‌شده اما عده‌ای نمی‌خواستند آن را بپذیرند، گفتند: معنی بصیرت آن است که بدانید با چه کسی طرف هستید و او درباره شما چگونه فکر می‌کند و اینکه اگر چشمان خود را ببندید، قطعاً ضربه خواهید خورد.
ایشان با تأکید بر اینکه توقع از نخبگان سیاسی و غیرسیاسی، داشتن چنین بصیرتی است، افزودند: خوشبختانه مردم عادی دارای این بصیرت هستند اما تعجب از آن است که برخی نخبگان با تکیه بر توهمات، این بصیرت را ندارند.
ما هیچ قضاوتی درباره این انتخابات نداریم
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به نتیجه انتخابات اخیر ریاست جمهوری در آمریکا خاطرنشان کردند: ما هیچ قضاوتی درباره این انتخابات نداریم زیرا آمریکا، همان آمریکا است و در ۳۷ سال گذشته هر یک از دو حزب که بر سر کار بودند، هیچ خیری که نرساندند، دائماً نیز شر آنها متوجه ملت ایران بوده است.
حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای تأکید کردند: بر خلاف عده‌ای که در دنیا، برای نتیجه انتخابات آمریکا، عزا گرفته‌اند یا عده دیگری که شادی می‌کنند ما نه عزا می‌گیریم و نه شادی می‌کنیم زیرا برای ما فرقی نمی‌کند و هیچ نگرانی هم نداریم و به لطف الهی، برای مواجهه با هر حادثه محتملی نیز آماده‌ایم.
ایشان افزودند: موضوعی که ما باید الان بر آن متمرکز شویم، راه عبور از مشکلات فعلی و آینده کشور است که تنها راه نیز حفظ و ارتقای استحکام داخلی نظام است.
رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه در صورت استحکام سیاسی، اقتصادی و فرهنگی و استحکام روحی و روانی نخبگان و مسئولان ارشد، هیچ خطری، کشور را تهدید نخواهد کرد، گفتند: ملت ایران به ویژه جوانان باید رویش مبارکِ روحیه انقلابی را ادامه دهند زیرا مسئله اصلی کشور برخی بحث‌ها و جنجال‌ها و حاشیه‌سازی‌ها نیست بلکه حفظ روحیه و جهت‌گیری انقلابی است.
حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای از لحاظ عملی نیز، اقتصاد مقاومتی، پیشرفت علمی و اتحاد و انسجام داخلی را ضروری برشمردند و تأکید کردند: امتحان‌های مختلف در واقع عرصه‌ای برای شناخت نقطه‌ضعف‌ها و برطرف کردن آنها و تبدیل آنها به نقطه قوت است.
ایشان با یادآوری سابقه مردم استان اصفهان در سربلند بیرون آمدن از امتحان‌های مختلف، به ۲۵ آبان «سالروز عملیات محرم و تشییع شکوهمند و تاریخی حدود ۳۷۰ شهید عملیات در شهر اصفهان»، اشاره کردند و گفتند: آن تشییع فراموش‌نشدنی نشان‌دهنده ظرفیت روحی، استحکام و مقاومت ستودنی مردم اصفهان است زیرا در همان روزِ تشییع شهیدان، جوانان فراوانی در اصفهان برای اعزام به جبهه صف کشیدند.
رهبر انقلاب اسلامی، کمرنگ کردن و به فراموشی سپردن نقاط برجسته و غرورآفرین تاریخ انقلاب را از اهداف اصلی تهاجم دشمنان دانستند و خاطرنشان کردند: حرکت حماسی و پرشور مردم اصفهان هرگز نباید به فراموشی سپرده شود.
ایشان، اصفهان را شهر «علم، دین، ولایت، کار و ابتکار، هنر و فرهنگ، و شهادت» خواندند و افزودند: مردم استان اصفهان در فداکاری و ایثار برای کشور و دین خدا پیشگام و پیش‌قدم بوده‌اند، و شهیدان بزرگ و نام‌آوری همچون آیت‌الله بهشتی، همت، خرازی، کاظمی و ردّانی‌پور از این منطقه برخاسته‌اند که هر یک همچون مشعلی فروزان، راه ملت را روشن می‌کنند.
حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای، «گشاده‌دستی در انفاق مال در راه خدا و خیرات عمومی»، و «صرفه‌جویی در زندگی معمولی و شخصی» را از دیگر خصوصیات خوب و ممتاز مردم اصفهان برشمردند.
رهبر انقلاب اسلامی، همچنین به راهپیمایی اربعین اشاره و آن را سرمایه‌ای ارزشمند خواندند و افزودند: این حرکت عظیم و میلیونی میان نجف و کربلا و این شور و شوق و حرکت، حتی اگر با خطر همراه باشد، همواره در دل مردم و جوانان ما موج می‌زند و این سرمایه را باید حفظ کرد زیرا ضامن بقای کشور است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پایان سخنان خود تأکید کردند: آینده کشور به مراتب بهتر از امروز خواهد بود و به فضل الهی و به برکت اسلام و انقلاب، ملت ایران بر همه مشکلات فائق خواهد آمد و پیش خواهد رفت.
پیش از بیانات رهبر انقلاب اسلامی، نماینده ولی فقیه و امام‌ جمعه اصفهان با گرامی‌داشت ۲۵ آبان‌ماه سالروز تشییع ۳۷۰ شهید عملیات محرم، گفت: مردم مقاوم و مؤمن استان اصفهان مطیع دین اسلام بوده و با همه توان آماده خدمت در راه انقلاب اسلامی هستند.
وی با اشاره به قابلیت‌های استان اصفهان در حوزه‌های اقتصادی و صنعتی، خاطرنشان کرد: مردم استان اصفهان فعالیت‌های زیادی برای تحقق اقتصاد مقاومتی انجام داده‌اند و این استان قابلیت الگو شدن در این عرصه را دارد.
گفتنی است رهبر انقلاب، صبح دیروز پیش از آغاز دیدار مردم اصفهان، در جلسه‌ای کوتاه با نماینده ولی‌فقیه، استاندار و برخی علما و روحانیون برجسته، شخصیت‌های سیاسی و نظامی و مسئولان قبلی و فعلی استان اصفهان دیدار کردند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
جمعه 28 آبان 1395

روحانی در جمع مردم کرج:
دولت شعار نیستیم    
  ۲۶/  ۰۸ /۵ ۱۳۹

Image result for ‫روحانی در جمع مردم کرج:‬‎

رئیس جمهور دیروز در سفر یك روزه خود به استان البرز در ورزشگاه مخابرات شهر کرج حضور یافت وگفت: دولت ما دولت شعار نیست،‌ بلکه دولت عمل است.
شهرستان‌های طالقان، نظرآباد، اشتهارد، فردیس و ساوجبلاغ نیز میزبان وزیران ورزش و جوانان، فرهنگ و ارشاد اسلامی، اطلاعات، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و معاون رئیس جمهوری بودند تا پروژه‌های عمرانی آنها از طریق ویدئو کنفرانس مورد بهره‌برداری قرار گیرد.
حسن روحانی در جمع مردم استان البرز، شهرستان كرج را سرزمین امید و خطه آبادانی کشور خواند و اظهار كرد: بسیار خوشحالم  در ایامی که بوی عطر حسینی به مشام همه مردم ما می‌رسد، میهمان دلاوران این خطه، البرز قهرمان هستم.
وی گفت: اولین نکته‌ای که در حضور شما مردم غیور استان البرز و ملت ایران می‌خواهم عرض کنم عشق این مرز و بوم و این ملت به خاندان رسالت است.
روحانی تصریح كرد: راهپیمایی مسلمانان و شیعیان از ایران و کشورهای مختلف و عراق چه عظمتی را در عشق مسلمانان و شیعیان به اهل بیت (ع )و خاندان رسالت در افکار عمومی سراسر جهان تلالو می‌کند.
رئیس جمهور از عشق مردم در پیاده‌روی مردم و تلاش همه دستگاه‌های اجرایی، همه مردم، فرمانداران، استانداران، هلال احمر، بهداشت و درمان، نیروی انتظامی، ارتش، سپاه، ارشاد اسلامی، حج و زیارت، وزارت خارجه، وزارت کشور تشکر و قدردانی کرد و افزود: این همه ویزا، تامین آن همه وسایل در نوار مرزی برای مردم از سال گذشته تا امسال همت بلندی می‌خواهد که نتیجه تلاش و فداکاری همه نیروها و عشق به امام حسین(ع ) است.
وی بیان كرد: امیدوارم به زودی بتوانیم راه آهن ایران به راه آهن عراق را متصل کنیم و مردم وزائران اربعین وعاشورا بتوانند به راحتی به عتبات بروند.
روحانی یادآورشد: امام حسین (ع ) نمونه‌ای بودند که به ما نشان دادند هر کسی که همه سرمایه و همه عزیزان خود را در راه حق  فدا کند جاودانه خواهد شد وبرای همیشه در دل مردم جهان زنده می‌ماند.
 رئیس جمهور گفت: البرز استان جوان، جامعه البرز جامعه جوان و سرزمینی که سرزمین دلاوران در دوران دفاع مقدس، انقلاب اسلامی و امروز قهرمانان و تلاشگران خطه آبادانی کشور، هستند.
وی با بیان اینكه گرچه همسایگی این استان با تهران، ضمن نعمت‌های فراوان، بار سنگینی هم بر دوش مردم این استان و شهرستان کرج گذاشته از جمله بار ترافیکی افزود: در نظرسنجی‌هایی که قبل از سفر استانی انجام می‌دهیم، استان البرز تنها استانی است که بعد از بیکاری، مسئله مشکل ترافیک را به عنوان مشکل دوم خود مطرح کرده است.
روحانی گفت: این نشان می‌دهد که دولت باید در طرح‌های حمل و نقل نسبت به این استان بیش از پیش فعال باشد.
رئیس جمهور با بیان اینكه افسار تورم در دولت مهار شد افزود: آن روزی که ما کار را شروع کردیم و تورم 45 درصدی بود، وقتی می‌گفتیم روزی باید به تورم تک رقمی زیر 10 درصد برسیم، عده‌ای به ما لبخند می‌زدند.
روحانی افزود: تورم را به یک رقمی رساندیم که این افتخار از آن ملت ایران است. به ما می‌گفتند از تورم می‌توان گذشت، اما رکود قابل گذشتن نیست، اما امروز موج خوبی در کشور شاهد هستیم.
وی  با اشاره به اینكه عده‌ای می‌خواهند مردم را به سمت یاس دعوت کنند اظهار كرد؛ در 7 ماه اول امسال 49/6 درصد تسهیلات بانکی برای بخش صنعت، کشاورزی، خدمات برای حرکت به سمت تولید نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیشتر شده است.
رئیس جمهور از راه اندازی 15 هزار واحد صنعتی در کشور طی 7 ماه گذشته خبر داد و  خاطرنشان کرد: 15 هزار واحد صنعتی متوسط و کوچک در طول این 7 ماه ایجاد شده است.
وی یادآور شد: امسال وعده شكستن ركود را به مردم دادیم که رشد 5 درصدی اقتصاد تا پایان امسال با کمک شما مردم تحقق می‌یابد.
روحانی بیان كرد: ما دشمنان فراوانی پیش رو داریم و دوستان بسیار زیادی هم پشت سر، ما دشمنی مثل فقر پیش رو داریم، ما دشمنی به نام بیکاری داریم، دشمنی به نام رکود داریم که روبروی ما صف کشیده، ما دشمنی به نام تورم در روبروی خود می‌بینیم، ما دشمنی به نام قهر طبیعت، خشکسالی، کم آبی در سراسر کشور پیش رو می‌بینیم.
وی با بیان اینكه وحدت به‌عنوان قدرت بزرگ در کنار ما است ادامه داد: ما مشکلات زیست محیطی، گرد و غبار، ریزگرد، آلودگی هوا، آلودگی آب، زمین و محیط زیست را پیش روی خود داریم. ما خصم خارجی را هم پیش روی خود داریم. گاهی هوای نفس عده‌ای هم به عنوان بدترین دشمن انسانیت با دروغ، تزویر و بداخلاقی و تهمت در جامعه به عنوان دشمن جلوه می‌کنند.
روحانی تأکید کرد: دولت ما دولت شعار نیست،‌ بلکه دولت عمل است، همان دولتی هستیم که تحریم‌ها را شکسته و طرف مقابل را مجبور به لغو تحریم‌ها کردیم.
وی خاطر نشان كرد: رهبری شجاع و آگاه در کنار ما است اتحاد قوای سه گانه و نیروهای مسلح در کنار ما است ؛ تلاش، کوشش و همه زحماتی که برای آبادانی ایران کشیده می‌شود به عنوان لشگر رحمت در کنار ما است.
روحانی افزود: از البرز این خبر خوش را به روستائیان کشور می‌دهیم که یک لایحه دو فوریتی امروز تقدیم مجلس کرده ایم که از مجلس مجوز برداشت 1/5 میلیارد دلار ازصندوق توسعه برای اشتغال روستائیان را بگیریم.
 وی با ابراز امیدواری نسبت به اینکه سال آینده تمام نیروگاه‌ها با گاز کار کنند گفت: نخستین اقدامی که دولت انجام داد این بود که سوخت بسیاری از مراکز صنعتی و نیروگاه‌های را که با سوخت مایع کار می‌کردند را گاز سوز کردیم و اکنون غیراز یکی دو ماه فصل سرما همه نیروگاه‌های ما با گاز کار می‌کنند و یکی دو ماه در فصل سرما مشکل داریم و تولید گاز ما در پارس جنوبی به گونه‌ای است که سال آینده هیچ مشکلی در زمینه گاز نخواهیم داشت.
رئیس جمهور یادآور شد: تولید گاز کشور نسبت به سال گذشته بیش از 100 میلیون مترمکعب افزایش یافته است و امسال شاهد بهره‌برداری از فازهای جدید در عسلویه هستیم و در زمینه تولید نفت و گاز حرکت خوبی در این 3 سال داشتیم و در منطقه غرب کارون چند پروژه نفتی افتتاح شد و تولید نفت در این منطقه از 40 هزار بشکه به 300 هزار بشکه در روز رسید و این کار بزرگی است که صنعت نفت ما انجام داده است.
روحانی به ساخت خودرو مشترک با کشور فرانسه اشاره کرد و گفت: یکی از قراردادهایی که ما بعد از برجام بستیم تولید مشترک اتومبیل و موتورهای جدید خودرو است که این کار آغاز و شروع شده است و در سفر من به فرانسه تفاهمات امضا و قراردادش امضا شد و  نخستین بخش ایران‌خودرو و پژو هستند که با سرمایه‌گذاری 400 میلیون یورو خودروهای جدید تولید می‌کنند و این پروژه ساخت حدود 200 هزار خودرو در سال است و آخر اسفندماه امسال به بازار می‌آید و در آغاز، تولید 40 درصد خودرو به دست ایرانی‌ها و 60 درصد توسط فرانسوی‌ها و در آینده 70 درصد توسط ایرانی و 30 درصد توسط خارجی‌ها است و این‌ها همان خودروهای یورو 5 و یورو 6 هستند و قرارداد دیگر بین سایپا و سیتروئن است که آن هم سرمایه‌گذاری 300 میلیون یورویی است.
روحانی گفت: برای ما اصولگرا و اعتدالگرا یکی هستند، همه جزو ملت بزرگ كشور هستند، همه استان‌ها برادر هستیم و باید دست به دست هم دهیم، دولت و ملت در سایه رهنمودهای مقام معظم رهبری کشور را بسازیم و در مسیر تعالی قرار بگیریم.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 27 آبان 1395

برجام را پاره نمی‌کنند   

  ۲۵/  ۰۸ /۵ ۱۳۹

Image result for ‫برجام را پاره نمی‌کنند‬‎

با توجه به اینکه کنگره و سنای آمریکا هم به دست جمهوری‌خواهان افتاده، این روزها با فضاسازی‌های رسانه‌های خارجی برخی در داخل ترسیده‌اند که ترامپ آن‌گونه که در مناظرات انتخاباتی گفته بود، برجام را پاره می‌کند؟. در پاسخ باید گفت نترسید ترامپ دو دستی برجام را حفظ می‌کند چرا که : اولا برجام محصول تلاش و همفکری هر دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات‌ها بوده و هر دو حزب سرمایه‌گذاری زیادی برای امضاء آن کردند. لذا هم جمهوری‌خواهان و هم دموکرات‌ها در ذات خود حامی برجام هستند. برجام در زمان بوش در نشست‌های اندیشکده ویلسون با «مرکز پروژه ایران» و دیگر اندیشکده‌های آمریکایی شکل گرفت نه در دوره دموکرات‌ها. پیتر والدمن تحلیلگر پایگاه اینترنتی بلومبرگ 12 تیر 94 می‌نویسد رئیس موسسه راکفلرها که برای به نتیجه رسیدن توافق هسته‌ای میلیون‌ها دلار هزینه تحقیقاتی و تبلیغاتی کرده، گفت : «به تشویق دولت بوش با محمد جواد ظریف که آن زمان نماینده ایران در سازمان ملل بود ارتباط برقرار کردم و مرکز موسوم به پروژه ایران را با همکاری موسسه سازمان ملل و برخی نهادهای آمریکایی تاسیس و از طریق این مرکز در زمان بوش با شماری از مراکز سیاسی در تهران ارتباط برقرار کردیم. هدف اولیه ایجاد نقشه راهی برای شروع مجدد نفوذ در ایران بود. بعد از هر نشستی با کارشناسان و نمایندگان ایران، گزارشی در اختیار مشاور امنیت ملی جرج بوش و بعدها اوباما قرار می‌دادیم.» روزنامه نیویورک تایمز هم 26 تیر 94 در این باره نوشت «جمهوری خواهان خاطرات را به یاد آورند که چگونه نه سال پیش، جورج بوش هم حزبی خودشان، آمریکا را در مسیر مذاکرات با ایران قرار داد.» فیلیپ زلیکو هم که در زمان بوش، معاون وزیر امور خارجه آمریکا بود گفته بود «این توافق دیپلماتیک را ابتدا بوش طراحی و مهندسی کرد.» لذا آمریکایی‌ها چه دموکرات و چه جمهوری‌خواه به خوبی می‌دانند برجام محصول هر دو حزب است و توافق بهتری نمی‌توانند با ایران به دست بیاورند، چراکه تمام اهداف و نیات هسته‌ای آنها در برجام تحقق یافته بدون اینکه دستاوردی برای طرف مقابل یعنی ایران داشته باشد.
ثانیا برجام برای آمریکا هدف نبوده و نیست بلکه فقط وسیله‌ای 20 ساله برای نفوذ و تغییر در ارکان نظام جمهوری اسلامی است که تاکنون با روش‌های مختلف تهدید و تحریم و فشارهای سیاسی – رسانه‌ای نتوانسته‌اند به این اهداف برسند. اندیشکده ویلسون طراح اصلی برجام سال گذشته، در وب‌سایت خود نوشت «بعد از بحث‌های فراوان در سال‌های اخیر در مورد چگونگی پیدا کردن راه نفوذ به داخل ایران در جهت تغییر نظام این کشور به این نتیجه رسیدیم که در دوره رهبری آیت‌الله خامنه‌ای همه راه‌ها برای نفوذ به داخل ایران بسته است و باید به فکر پیدا کردن راه نفوذ بعد از رهبری کنونی باشیم. برهمین اساس مذاکرات هسته‌ای با نقش محوری آمریکا طراحی و برنامه‌ریزی شد و یکی از محورهای طراحی مذاکرات هسته‌ای با ایران 15 تا 20 ساله بودن مذاکرات است.»
 ثالثا همان‌گونه که در روزهای اخیر ترامپ به عنوان رئیس‌جمهور آینده آمریکا از مواضع انتخاباتی خود در بسیاری از موارد از جمله کمک‌های آمریکا به ناتو و کره جنوبی، و اخراج مهاجران مکزیک و مسائل داخلی مثل طرح بیمه درمانی اوباما و محاکمه کلینتون و مسائل اقتصادی با بیان اینکه «اوضاع اکنون متفاوت شده!»، عقب نشینی کرده، در‌باره برجام هم چنین خواهد کرد. چنان که مشاور رئیس جمهور منتخب آمریکا در مصاحبه با شبکه تلویزیونی اسکای نیوز عربی تاکید کرده« ترامپ قصد دارد در توافقنامه هسته‌ای با ایران بازنگری کند نه اینکه آن را پاره کند.»
 رابعا موضع آمریکا در دوران ترامپ در خصوص برجام متفاوت از دموکرات‌ها نخواهد بود و فشارها و تحریم‌ها تمام و کمال تشدید خواهد شد. همان گونه پس از برجام بیش از 70 تحریم جدید علیه ایران اعمال شد و تحریم‌های قبلی لغو نشد، به نظر می رسد ترامپ نیز با حفظ برجام، خط مشی بسیار سختگیرانه‌تری در قبال موضوع هسته‌ای ایران در پیش خواهد گرفت. بخصوص که نمایندگان کنگره و سنا هم لایحه جدیدی با حمایت باب کورکر جمهوری‌خواه و رابرت منندز و جو مانچین دموکرات ارائه کردند که به رئیس جمهور جدید آمریکا قدرت جدیدی اعطا خواهد کرد تا تحریم‌های جدیدی علیه ایران اعمال کند.
خامسا سؤال: چرا ترامپ گفت برجام را پاره می‌کنم؟ علت اصلی این بود که در صورت پیروز شدن – که پیروز شده – یک : به جهان پیام بدهد که این ایران نیست که علی رغم عمل به تعهداتش، به علت برداشته نشدن تحریم‌هایش طلبکار است بلکه این آمریکاست که علی رغم عمل نکردن به تعهداتش، هنوز طلبکار و زیاده‌خواه است. دو : این مواضع از آن جهت اهمیت دارد که پیامی به دولت ایران داده باشد که دنبال وزیر امورخارجه جدید آمریکا به هربهانه‌ای راه نیفتد و التماس کند تا تحریم‌ها برداشته شود! لذا سؤال این است که وقتی رئیس‌جمهور آمریکا 48 ساعت پس از پیروزی در انتخابات وعده‌هایی که به ملت خودش داده تا رای بیاورد،، زیر پا می‌گذارد، چگونه برخی توقع دارند وعده‌های داده شده به ملت ایران را عملی کند؟ سه : پیام دیگر مواضع ترامپ این است که برجام از نظر آمریکایی‌ها با اجرای تعهدات ایران تمام شده و تعهدات آمریکا روی کاغذ باقی خواهد ماند و نیازی به پاره شدن ندارد و اگر دولت ایران انتظار وعده نسیه جدیدی! از سوی آمریکا دارد باید امتیاز نقد جدیدی! بدهد . چهار: پیام دیگر مواضع ترامپ این است که کار با ایران از نظر آمریکا ، آن گونه که عده‌ای می‌پنداشتند با امضاء برجام مشکلات با آمریکا حل خواهد شد ، تمام نشده و این تازه اول کار است. لذا ترامپ در دوره جدید ریاست جمهوری آمریکا، از مواضع خود مبنی بر پاره کردن برجام، در جهت ترساندن مذاکره کنندگان ایرانی و فشار بر دولت ایران برای تن دادن به برجام‌های دو و سه در قضایای موشکی و حقوق بشری و امتیاز گیری بیشتر استفاده خواهد کرد. چنان که سخنگویان دموکرات کاخ سفید و وزارت خارجه آمریکا در مدت باقی مانده از دوره ریاست جمهوری اوباما و همچنین آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارش جدید خود در جهت زمینه سازی برای ایجاد چنین فضایی به کمک جمهوری خواهان و ترامپ آمدند. جاش ارنست و مارک تونر در پاسخ به این سؤال که آیا ترامپ ممکن است موافقتنامه هسته ای با ایران را به حال تعلیق درآورد؟ تاکید کردند :«هر چیزی ممکن است». چند ساعت پس از انتخاب ترامپ نیز آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اعلام کرد« ایران در زمینه تولید آب سنگین از سر حد تعیین شده براساس توافق هسته ای فراتر رفته است!.» پنج : لذا با این نگاه مشخص می‌شود آقای ترامپ آن‌گونه که برخی از رسانه‌های جهان می‌گویند ، خیلی هم دیوانه! نیست و علی رغم اینکه سابقه چندانی در مناصب سیاسی ندارد،اما مشاورانی خبره دارد که قبلا در پخت و پز برجام نقش داشتندو براساس دکترین و راهبرد آمریکا در مواجهه با ایران به وی مشاوره می‌دهند. لذا هشدار رهبرمعظم انقلاب مبنی براینکه اگر آمریکا بخواهد برجام را پاره کند، ما آن را آتش خواهیم زد، یک واکنش احساسی نبود بلکه در حقیقت موضعی حکیمانه و مدبرانه در مقابل این باج‌خواهی آمریکایی‌ها در آینده بود تا این راه را ببندند. سادسا ولید فارس مشاور ترامپ گفته «مذاکره مجدد درباره بعضی بندهای توافقنامه هسته ای ایران و ارسال مجدد آن به کنگره امکان پذیر است» . در این خصوص نیز باید گفت‌:
1- ترامپ هرگز قادر نخواهد بود اجماع دوباره‌ای را برای تشکیل میز مذاکره جدیدی به دست آورد. چنان که جان کری هم قبلا در گفت‌وگو با شبکه سی‌بی‌اس نیوز و شبکه ان‌بی‌سی آمریکا تاکید کرده بود «روسیه و چین و سایر شرکا دیگر حاضر به همراهی با آمریکا نیستند». با انتخاب ترامپ تنش بین آمریکا و اروپا هم عمیق شده تا جایی که اولاند در پیامی به سران اروپا هشدار داده باید در برابر ترامپ هوشیار و قاطع و مستقل عمل کنند. فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا هم تاکید کرد برجام یک توافق بین‌المللی است نه دوجانبه. لذا اروپایی‌ها هم حاضر به همراهی با آمریکا نخواهند شد.
2- هم اکنون نیز با توجه به اینکه ایران به تمام تعهداتش در برجام عمل کرده ، اما آمریکا به هیچ‌کدام از تعهداتش عمل نکرده ، ملت ایران از آمریکا عصبانی هستند و بیش از پیش مکر و فریبکاری آمریکایی‌ها عیان‌تر شده است. حال چگونه انتظار است که ملت ایران یک بار دیگر پای میز مذاکره‌ای حاضر شود که تاکنون نفعی برایش نداشته. لذا از نظر ملت ایران هرگونه مذاکره جدید خیانت به منافع ملی تلقی می‌شود.
 3- مهم‌تر اینکه در صورت به شکست کشیدن شدن برجام از سوی آمریکا، جمهوری اسلامی دست بسته نخواهد بود و به سرعت برنامه هسته‌ای خود را دنبال خواهد کرد و با پشتیبانی مردمی تا قله هسته ای شدن به راه خود ادامه خواهد داد. بنابراین از هم اکنون باید آمریکایی‌ها بدانند که وادار کردن ایران به نشستن دوباره پشت میز مذاکره، خواب وخیالی بیش نیست. لذا با توجه به اینکه سیاست آمریکا براساس واکنش‌های طرف مقابل تنظیم می‌شود، کماینکه تاکنون چنین ثابت شده، دولت ایران باید در مقابل هرگونه باج خواهی جدید آمریکا واکنشی قاطع داشته باشد و سیاست لبخند و صبر را کنار بگذارد. چرا که اگر یک قدم دیگر عقب نشینی صورت گیرد آمریکایی‌ها ده قدم دیگر جلو می‌آیند و اگر آمریکایی‌های زیاده خواه با مواضعی قاطع روبرو شوند، مجبور به عقب نشینی خواهند شد. ملت ایران به خوبی می‌داند اگر براساس رهنمودهای رهبری محکم و قاطع در مقابل آمریکا بایستیم، جای هیچ‌گونه نگرانی نیست که چه کسی در آمریکا رای آورده و برجام را پاره می‌کند یا نمی‌کند! و البته این را هم می‌داند اگر پاره کند سودش برای ملت ایران بیشتر از پاره نکردن است!
 دکتر محمدحسین محترم
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 27 آبان 1395

تشییع پیکر پاک شهیدان مدافع حرم در زاهدان و همدان

پیکر پاک شهیدان مدافع حرم محسن خزائی در زاهدان و محمدحسین بشیری در همدان تشییع و به خاک سپرده شدند.

Image result for ‫شهید مدافع حرم محسن خزائی در زاهدان‬‎Image result for ‫شهید مدافع حرم محسن خزائی در زاهدان‬‎
به گزارش خبرنگار کیهان از زاهدان، پیکر مطهر شهید محسن خزائی خبرنگار صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران دیروز بر دستان مردم همیشه در صحنه و شهیدپرور زاهدان تشییع و در گلزار شهدای این شهر به خاک سپرده شد.
پیکر مطهر این شهید مدافع حرم بعد از برگزاری مراسم تشییع در گلزار شهدای زاهدان در کنار دیگر شهدا به خاک سپرده شد.
شهید محسن خزائی روز شنبه 22 آبان در منطقه حلب سوریه بر اثر اصابت ترکش خمپاره به درجه رفیع شهادت نایل آمد.
پیکر پاک این شهید روز یکشنبه در حرم حضرت زینب(س) و روز دوشنبه در مسجد بلال صدا و سیما تهران با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی و شماری از مسئولان ارشد نظام، نمایندگان مجلس و مدیران رسانه‌ها تشییع و سپس به زادگاهش زاهدان برای تشییع و خاکسپاری منتقل شد.همچنین استاندار سیستان و بلوچستان طی پیامی شهادت این شهید رسانه را تسلیت گفت.


Image result for ‫شهید مدافع حرم محمدحسین بشیری، استان همدان‬‎Image result for ‫شهید مدافع حرم محمدحسین بشیری، استان همدان‬‎
به گزارش خبرنگار کیهان از همدان، دیروز پیکر مطهر شهید مدافع حرم با حضور پرشکوه اقشار مختلف مردم همدان نیز تشییع شد.
شهید محمدحسین بشیری، دوازدهمین شهید مدافع حرم از استان همدان، از نیروهای پادگان قدس سپاه بود که در سومین ماموریت خود حین عملیات مستشاری در سوریه به شهادت رسید.
پیکر پاک شهید بشیری پس از برگزاری مراسم باشکوه استقبال و وداع در روز دوشنبه، صبح دیروز (سه‌شنبه 25 آبان ماه) از میدان امامزاده عبدالله همدان تا میدان امام خمینی(ره) تشییع  و در گلزار شهدای باغ بهشت این شهر به خاک سپرده شد.
این شهید والامقام که از مربیان برجسته تخریب نیروی زمینی سپاه به شمار می‌آمد، چند روز پیش در سومین اعزام خود برای حضور در جبهه مقاومت حین  انجام عملیات مستشاری به آرزوی دیرین خود رسید و ردای شهادت را بر تن کرد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 26 آبان 1395

تشییع باشکوه پیکر خبرنگار شهید صداوسیما در مسجد بلال

       ۲۴/  ۰۸ /۵ ۱۳۹

Image result for ‫تشییع باشکوه پیکر خبرنگار شهید صداوسیما در مسجد بلال‬‎Image result for ‫تشییع باشکوه پیکر خبرنگار شهید صداوسیما در مسجد بلال‬‎
مراسم تشییع پیکر پاک خبرنگار شهید «محسن خزایی» صبح دیروز با حضور برخی مسئولان، دوستان و همکاران و خانواده این شهید در مسجد بلال سازمان صدا و سیما برگزار شد.
در این مراسم که رئیس‌مجلس شورای اسلامی، رئیس‌سازمان بسیج، رئیس‌سازمان صدا و سیما، وزیر بهداشت، سفیر سوریه در تهران و برخی دیگر از مسئولان حضور داشتند، دوستان و همکاران شهید خزایی برای آخرین بار با پیکر وی دیدار و وداع کردند.
به گزارش فارس، رئیس‌مجلس شورای اسلامی در این مراسم گفت: عزیزان ما در صدا و سیما جزو نیروهای مسلح نیستند که وظیفه رفتن به جبهه را داشته باشند اما وقتی در کنار رزمندگان حضور پیدا می‌کنند نماد این است که ملت ما پای این آرمان‌ها ایستاده است.
علی لاریجانی افزود: ملتی که اهل مجاهدت باشد هیچ وقت خوار و ذلیل نمی‌شود و برای همه ملت ایران این افتخار است که شهدا و راه جهاد را فراموش نکرده‌اند و این سرافرازی برای ماست.
لاریجانی تصریح کرد: شهادت این شهید عزیز برای کشورهای دیگر دو پیام دارد، آن هم این است که ایران در مراوداتش و در راه انقلاب روشن و قاطع است و اگر یک امری را برای بشریت مهم بداند اهل معامله نیست، این پیام برای روابط دراز مدت یک انقلاب بسیار حائز اهمیت است.
وی افزود: در سوریه کسانی که می‌جنگند و دفاع می‌کنند هدفشان این است که به آرمان‌های اسلام تجاوز نشود و حادثه کربلا به نحو دیگری بروز نکند و به شعائر اسلامی توهین نشود.
رئیس‌قوه مقننه گفت: جریان تکفیری جریانی دست ساز است که کشورهای‌های بزرگ پشت این جریان هستند و وقتی این را مسئولین ایرانی می‌گفتند دیگران می‌گفتند شما حدس و گمان دارید اما امروز معلوم شد آمریکا و اسرائیل پشت این ماجراست، لذا اگر ملت ایران در سوریه می‌جنگد و در این جریان مقابل تکفیر است از روی خودآگاهی است و این در تاریخ ماندگار خواهد شد.
لاریجانی تأکید کرد: تروریست‌ها بدانند این راه را تک تک ایرانیان با قلب می‌پیمایند و به آن باور دارند و این آغازگر یک سلسله از مبارزه است، من به خانواده شهید خزایی می‌گویم شما باید سرتان را بالا بگیرید و خداوند این نعمت خانواده شهید را به هر کسی نمی‌دهد. همچنین رئیس سازمان صدا و سیما نیز در این مراسم گفت: خزایی یک خبرنگار تراز رسانه ملی بود که درک عمیقی از تحلیل‌ها و اوضاع منطقه داشت.
عبدالعلی علی عسگری افزود: خزایی خبرنگاری هنرمند و زیبا شناس بود که فصاحت و بلاغت داشت. او شهادت طلب بود و می‌دانست راهی که می‌رود به سوی شهادت است.
فرزند شهید محسن خزایی نیز گفت: پدرم وظیفه خود را با همه وجود انجام می‌داد و پیامش همیشه به ما این بود که از ولایت جدا نشویم و می‌خواست مظلومیت مدافعان حرم در سوریه را به ملت ایران نشان دهد.
گفتنی است، شهید« محسن خزائی» از خبرنگاران رسانه ملی که چندی پیش برای پوشش آخرین وضع میدان نبرد رزمندگان با تکفیری‌ها به حلب سوریه رفته بود، روز شنبه در زمان تهیه گزارش بر اثر اصابت ترکش خمپاره تروریست‌های تکفیری به ناحیه سر به شهادت رسید. از این شهید والامقام سه فرزند به نام‌های محمد هادی 19 ساله، مهدی 15 ساله و زینب 3 ساله به یادگار مانده است.
پیکرشهید خزایی پس از تشییع باشکوه از مقابل مسجد بلال تا درب ورودی سازمان صدا و سیما، برای خاکسپاری راهی زادگاهش زاهدان شد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 25 آبان 1395
در همایش بین‌المللی بحران‌های ژئوپلتیکی جهان اسلام
ظریف: حزب‌الله عامل امنیت‌ساز و قدرت‌آفرین در جهان اسلام است  
   
۲۴/  ۰۸ /۵ ۱۳۹

Image result for ‫ظریف: حزب‌الله عامل امنیت‌ساز و قدرت‌آفرین در جهان اسلام است‬‎

وزیر امور خارجه گفت: امروز حزب‌الله عامل امنیت‌ساز و قدرت‌آفرین در جهان اسلام است.
محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان پیش از ظهر دیروز در «همایش بین‌المللی بحران‌های ژئوپلتیکی جهان اسلام» که در سالن همایش‌های بین‌المللی ابوریحان دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، طی سخنانی با ذکر این نکته که شرایط در جهان دوقطبی ایستا بود، ولی امروز سیال است، اظهار داشت: امروز ما چالش‌هایی داریم که چالش‌های مشترک جهانی است نه تنها چالش‌های جهان اسلام.
ظریف یکی از این چالش‌های جهانی را تعدد بازیگران خواند و افزود: واقعیت تعدد و تکثر کنشگران در جامعه بین‌المللی یک چالش عمده است، اما همین فرصتی است برای کسانی که پیش از این نمی‌توانستند ایفای نقش کنند.
رئیس ‌دستگاه دیپلماسی با بیان اینکه امروز دولت‌ها بازیگران انحصاری در صحنه بین‌المللی نیستند و کنشگری ضرورت داشتن سرزمین را کنار گذاشته، عنوان کرد: این خصیصه مهم شرایط بین‌المللی است که می‌تواند اثر عمده‌ای بر روابط ما در داخل و خارج جهان اسلام داشته باشد.
به گزارش مهر وی اظهار داشت: ما باید بپذیریم که یک کنشگر تاثیرگذار هستیم و این خودباوری فقط یک شعار نیست بلکه یک واقعیت در جهان امروز است. ما در جمهوری اسلامی باور کردیم که یک عنصر تاثیرگذار هستیم. من معتقدم جهان اسلام هم باید این مهم را بپذیرد.
ظریف با بیان اینکه ما می‌توانیم بازیگران غیر‌دولتی را به صورت عاقلانه و بدون اینکه بخواهیم به مردم آدرس غلط بدهیم، به ابزار قدرت تبدیل کنیم، گفت: امروز حزب‌الله لبنان عامل امنیت‌ساز و قدرت‌آفرین در جهان اسلام است.
وزیر امور خارجه کشورمان تصریح کرد: باید بپذیریم که چالش‌ها قابل مدیریت کردن هستند و این مسئله نیاز به کاری جمعی و مشترک دارد. ما باید به بحران‌هایی که امروز جهان اسلام را تهدید می‌کند، توجه ویژه‌ای داشته باشیم و بحران‌های مصنوعی را با بحران‌های واقعی اشتباه نگیریم.
دنبال راهکارهای عملی برای مقابله با تروریسم هستیم
سردار سرلشکر سید یحیی صفوی دبیر همایش بین‌المللی بحران‌های ژئوپولیتیکی جهان اسلام نیز صبح دیروز طی سخنان کوتاهی در این همایش با بیان اینکه در هیچ جای دنیا اندازه ١٥ سال اخیر در منطقه ما جنگ و درگیری نبوده است، گفت: در این همایش به دنبال بهره‌مندی از مقالات برای درک ریشه چالش‌های موجود و فرارو هستیم.
صفوی با طرح این سؤال که باید ببینیم آیا این بحران در منطقه می‌ماند یا به اروپا و جاهای دیگر می‌رود، تصریح کرد: ما به دنبال ترسیم راهکارهای عملی برای جهان اسلام در مقابله با تروریسم هستیم.
تشکیل تروریسم تکفیری به دست کشورهای عربی و با دستور آمریکا
حجت‌الاسلام والمسلمین سیدابراهیم امین‌السید رئیس ‌شورای سیاست‌گذاری حزب‌الله لبنان نیز طی سخنان کوتاهی در همایش بین‌المللی بحران‌های ژئوپلیتیک جهان اسلام اظهار داشت: کشورهای عربی منطقه دچار آشوب شده‌اند و دشمنان به دنبال مسلح کردن تروریست‌ها به سرکردگی آمریکا بوده و هستند. وی ادامه داد: تلاش برای تجزیه کشورها و هدف قرار دادن کشورهای حامی مقاومت و چراغ سبز به اسرائیل برای نابودی فلسطین از جمله بحران‌های ژئوپولیتیکی جهان اسلام است. رئیس ‌شورای سیاست‌گذاری حزب‌الله با بیان اینکه تروریسم تکفیری به دست کشورهای عرب و به دستور آمریکا شکل گرفته است، تصریح کرد: امروز کشور سوریه درگیر یک نبرد سرنوشت‌ساز است و همه ظرفیت دشمنان برای دست کشیدن سوریه از مقاومت بسیج شده است.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 25 آبان 1395

پیکر شهید خزایی در حرم مطهر حضرت زینب(س) تشییع شد 

   ۲۳/  ۰۸ /۵ ۱۳۹

Image result for ‫آخرین خبرشهید خزایی درحلب‬‎
پیکر شهید محسن خزایی خبرنگار صدا و سیما، در حرم مطهر حضرت زینب (س) تشییع شد.
پیکر شهید محسن خزایی خبرنگار صدا و سیما که روز شنبه در حلب سوریه به شهادت رسید عصر یکشنبه در حرم مطهر حضرت زینب (س) تشییع شد.
محسن خزایی خبرنگار شهید و مدافع حرم عصر روز شنبه ۲۲ آبان ماه سال‌۱۳۹۵ در حلب سوریه در اثر اصابت ترکش ناشی از انفجار خمپاره به ناحیه سر به شهادت رسید.
پیکر پاک شهید محسن خزایی امروز(دوشنبه) صبح، ساعت 9:30 در مسجد بلال صداوسیما تشییع می‌شود.

 پیام تسلیت سازمان‌ها و ارگان‌های مختلف
در پی شهادت محسن خزایی خبرنگار اعزامی خبرگزاری صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در منطقه عملیاتی حلب سوریه، سازمان، ارگان‌ها و شخصیت‌های لشکری و کشوری، در پیام‌های جداگانه، این واقعه را تسلیت گفتند.
علی عسکری رئیس رسانه ملی،در پیامی شهادت محسن خزائی خبرنگار صدا و سیما را تسلیت گفت و افزود: محسن خزایی راوی صادق مظلومیت مردمان سوریه و حلب در برابر استکبار، تروریسم تکفیری و جهل و انحراف بود.
به گزارش باشگاه خبرنگاران، روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز در پیامی تأکید کرد: بی‌تردید خون پاک شهید محسن خزایی و دیگر شهیدان عرصه خبر و رسانه در جبهه‌های مقاومت اسلامی علیه تروریسم تکفیری، پرچم آگاهی و بصیرت را برافراشته‌تر نگه داشته و نظام سلطه و صهیونیسم و حامیان منطقه‌ای گروهکهای تروریستی را رسواتر خواهد کرد.
همچنین اداره سیاسی ارتش سوریه، شهادت محسن خزایی خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما را به خانواده رسانه‌ای جمهوری اسلامی ایران تبریک و تسلیت گفت.
بر اساس گزارش وبگاه «العهد»، در بیانیه صادر شده از سوی اداره سیاسی ارتش سوریه، پیوستن محسن خزایی به قافله شهدای مدافع حق در برابر باطل تبریک گفته شده است.
در ادامه این بیانیه آمده است،: شهید خزایی نمونه بارز شجاعت در انتقال تصویر حقیقی حوادث سوریه بود و به خانواده شهید تسلیت گفته می‌شود.
بهرام قاسمی سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه، شهادت مظلومانه محسن خزائی خبرنگار صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در یکی از مناطق  شهر حلب را به خانواده آن شهید، اصحاب رسانه،  بویژه همه همکاران و دوستان وی در سازمان صدا و سیما تسلیت گفت.
قاسمی در پیام خود اظهار داشت:  نخستین بار نیست که دستان  پلید تروریست‌های تکفیری خون پاک اصحاب رسانه را در سوریه و سایر کشورهای منطقه به ناحق  بر زمین می‌ریزند.
قاسمی همچنین  با ابراز تاسف از مجروح شدن تصویر‌بردار همراه این شهید، برای وی شفای عاجل از خداوند بزرگ مسئلت کرد.
گفتنی است، روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران، محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان، سرتیپ احمدرضا پوردستان  فرمانده نیروی زمینی ارتش، پرویز اسماعیلی معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهور، علی‌اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام، علی‌اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی، بانوان کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان، سازمان بسیج رسانه استان زنجان و مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان در پیام‌های جداگانه، شهادت خبرنگار صداوسیما در سوریه را تسلیت گفتند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 24 آبان 1395

پیکر شهید خزایی در حرم مطهر حضرت زینب(س) تشییع شد 

   ۲۳/  ۰۸ /۵ ۱۳۹

Image result for ‫آخرین خبرشهید خزایی درحلب‬‎
پیکر شهید محسن خزایی خبرنگار صدا و سیما، در حرم مطهر حضرت زینب (س) تشییع شد.
پیکر شهید محسن خزایی خبرنگار صدا و سیما که روز شنبه در حلب سوریه به شهادت رسید عصر یکشنبه در حرم مطهر حضرت زینب (س) تشییع شد.
محسن خزایی خبرنگار شهید و مدافع حرم عصر روز شنبه ۲۲ آبان ماه سال‌۱۳۹۵ در حلب سوریه در اثر اصابت ترکش ناشی از انفجار خمپاره به ناحیه سر به شهادت رسید.
پیکر پاک شهید محسن خزایی امروز(دوشنبه) صبح، ساعت 9:30 در مسجد بلال صداوسیما تشییع می‌شود.

 پیام تسلیت سازمان‌ها و ارگان‌های مختلف
در پی شهادت محسن خزایی خبرنگار اعزامی خبرگزاری صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در منطقه عملیاتی حلب سوریه، سازمان، ارگان‌ها و شخصیت‌های لشکری و کشوری، در پیام‌های جداگانه، این واقعه را تسلیت گفتند.
علی عسکری رئیس رسانه ملی،در پیامی شهادت محسن خزائی خبرنگار صدا و سیما را تسلیت گفت و افزود: محسن خزایی راوی صادق مظلومیت مردمان سوریه و حلب در برابر استکبار، تروریسم تکفیری و جهل و انحراف بود.
به گزارش باشگاه خبرنگاران، روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز در پیامی تأکید کرد: بی‌تردید خون پاک شهید محسن خزایی و دیگر شهیدان عرصه خبر و رسانه در جبهه‌های مقاومت اسلامی علیه تروریسم تکفیری، پرچم آگاهی و بصیرت را برافراشته‌تر نگه داشته و نظام سلطه و صهیونیسم و حامیان منطقه‌ای گروهکهای تروریستی را رسواتر خواهد کرد.
همچنین اداره سیاسی ارتش سوریه، شهادت محسن خزایی خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما را به خانواده رسانه‌ای جمهوری اسلامی ایران تبریک و تسلیت گفت.
بر اساس گزارش وبگاه «العهد»، در بیانیه صادر شده از سوی اداره سیاسی ارتش سوریه، پیوستن محسن خزایی به قافله شهدای مدافع حق در برابر باطل تبریک گفته شده است.
در ادامه این بیانیه آمده است،: شهید خزایی نمونه بارز شجاعت در انتقال تصویر حقیقی حوادث سوریه بود و به خانواده شهید تسلیت گفته می‌شود.
بهرام قاسمی سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه، شهادت مظلومانه محسن خزائی خبرنگار صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در یکی از مناطق  شهر حلب را به خانواده آن شهید، اصحاب رسانه،  بویژه همه همکاران و دوستان وی در سازمان صدا و سیما تسلیت گفت.
قاسمی در پیام خود اظهار داشت:  نخستین بار نیست که دستان  پلید تروریست‌های تکفیری خون پاک اصحاب رسانه را در سوریه و سایر کشورهای منطقه به ناحق  بر زمین می‌ریزند.
قاسمی همچنین  با ابراز تاسف از مجروح شدن تصویر‌بردار همراه این شهید، برای وی شفای عاجل از خداوند بزرگ مسئلت کرد.
گفتنی است، روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران، محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان، سرتیپ احمدرضا پوردستان  فرمانده نیروی زمینی ارتش، پرویز اسماعیلی معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهور، علی‌اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام، علی‌اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی، بانوان کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان، سازمان بسیج رسانه استان زنجان و مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان در پیام‌های جداگانه، شهادت خبرنگار صداوسیما در سوریه را تسلیت گفتند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 24 آبان 1395
سخنگوی قوه قضائیه:
دولت تاکنون از حقوق‌های نجومی هیچ گزارشی به دستگاه قضایی نداده است 
  ۲۳/  ۰۸ /۵ ۱۳۹

Image result for ‫ﺣﺠﺖ‌اﻻﺳﻼم غلامحسین ﻣﺤﺴﻨﯽ‌اژه‌ای‬‎

سخنگوی دستگاه قضا پس از گذشت بیش از 6 ماه از پرونده حقوق‌های نجومی، از گزارش ندادن دولت به قوه قضائیه خبر داد.
ﺑﻪ ﮔﺰارش خبرگزاری‌ها، ﺣﺠﺖ‌اﻻﺳﻼم غلامحسین ﻣﺤﺴﻨﯽ‌اژه‌ای در یکصد و چهارمین ﻧﺸﺴﺖ ﺧﺒﺮی خود با بیان اینکه چند ماه از موضوع حقوق‌های نجومی گذشته است، تاکید کرد: مردم به حق انتظار دارند که نظام، دولت و قوه قضائیه اقدام درخوری انجام دهد.
وی با بیان اینکه دولت گفته در حال بررسی هستیم و قوه قضائیه هم منتظر پاسخ مانده است، خاطرنشان کرد: تا امروز هیچ موردی از سوی دولت به قوه قضائیه گزارش نشده است.
محسنی اژه‌ای ادامه داد: دیوان محاسبات وارد موضوع شده و گزارشی به مجلس داده است که چندی پیش در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی رئیس دیوان محاسبات این گزارش را ارائه کرد.
سخنگوی قوه قضائیه اظهار داشت: در آنجا تعیین شد چه کسانی باید پولشان را مسترد کنند و  اعلام شد که تا پایان آبان ماه صبر کنند تا کار تمام شود.
وی افزود: تا به امروز از ناحیه دیوان محاسبات هم به قوه قضائیه اعلام جرمی نشده است.
اژه‌ای خاطر نشان کرد: چندی پیش دادستان کل کشور ماموریت پیدا کرد موضوع را از جنبه‌های مختلف بررسی کرده و گزارش آن را اعلام کند.
سخنگوی قوه قضائیه با اشاره به اینکه سازمان بازرسی کل کشور لیست‌هایی را تهیه کرده که بیش از اسنادی است که دیوان محاسبات به آن رسیده بود، گفت: این لیست برای دادستان تهران ارسال شده و از طرف دادستان نامه نگاری شده است که سازمان‌ها، گزارشات و اطلاعات خود را ارائه دهند که دولت تا کنون حدود 13 نفر را جابجا یا برکنار کرده است.
وی تصریح کرد: در این خصوص بازرسی کل کشور و اطلاعات سپاه 5، 6 مورد را بطور موردی اعلام کردند که آنها به شعبه بازپرسی اعلام شده و در حال رسیدگی هستند.
امید بستن به کدخدا برای حل مشکلات خجالت آور است
اژه‌ای با اشاره به آنچه که در ماه‌های اخیر در آمریکا رخ داد، اظهار داشت: این مسائل که از زبان مسئولان بلند پایه آمریکا گفته شد، پرده از واقعیت‌های آمریکا و شیطان بزرگ برداشت و بخشی از واقعیت‌های آمریکا را از زبان خودشان افشا کرد.
وی تصریح کرد: آنچه بر زبان این دو نامزد جاری و از تلویزیون‌های سراسر دنیا منعکس شد، خجالت آور است و هر فردی که چنین تصاویری را می‌بیند، خجالت خواهد کشید که چنین انسان‌هایی بخواهند بر دیگران حکم برانند.
محسنی اژه‌ای خاطر نشان کرد: مشاهده مناظرات نامزدهای آمریکایی برای کسانی که آمریکا را کدخدا می‌خوانند و می‌خواهند کدخدا مشکلات را حل کند، خجالت آور است.
معاون اول قوه قضائیه با بیان اینکه من نمی‌دانم با این اتفاقات کسانی که سر بر آستان شیطان بزرگ دارند، چگونه می‌خواهند برای حل مشکلات جهان و کشورشان از اینها کمک بگیرند، با ذکر حدیثی از امام سجاد (ع) گفت: اگر فرد ناتوانی از ناتوان دیگر کمک بخواهد، سفاهت است. حال اگر کسی برای حل مشکلات جهان به سوی اینها دست دراز کند، از سفاهت هم بدتر است.
در پرونده املاک شهرداری
 با انتشار سند محرمانه برخورد شده است
سخنگوی قوه قضائیه در خصوص پرونده املاک شهرداری تهران نیز گفت: پس از آنکه بازرسی کل کشور وارد شد، شهرداری هم در حال بررسی موضوع بود که هنوز گزارش بازرسی کل کشور تمام نشده بود، بعضی از افراد آن را منتشر کردند که نفسِ انتشار سند محرمانه، جرم است.
وی تاکید کرد: در این پرونده با افشای فساد برخورد نشده؛ بلکه با انتشار سند محرمانه برخورد شده است.
معاون اول قوه قضائیه ادامه داد:در این پرونده طبعاً مواردی که جرم محسوب شود بدون هیچ اغماضی و با حداکثر سرعت بررسی خواهد شد.
وی از دادستان تهران خواست روند رسیدگی به پرونده املاک شهرداری را تسریع کند.
پزشک تبریزی به اتهام قتل
 بازداشت است
سخنگوی قوه قضائیه در رابطه با پرونده پزشک تبریزی متهم به قتل گفت: دهه اول محرم بود که خبر مسمومیت دو تن از اعضای خانواده پزشک خیر در آذربایجان شرقی و فوت این دو نفر در فضای مجازی منتشر شد که با انجام تحقیقات، ارائه مدارک و اعتراف پزشک مشخص شد که غذا نذری نبوده و دوربین‌های رستوران نشان داد که این پزشک غذا را از بیرون تهیه کرده است.
وی افزود:‌ این پزشک اکنون به اتهام قتل بازداشت است، اما در مورد چند مطلب شک و شبهه وجود دارد. اول اینکه، چرا گفته غذا نذری بوده و سپس به دروغ خود اعتراف کرده است و دیگر اینکه چرا پزشک به عنوان یک فرد خیر معرفی شده که بیماری را به داروخانه می‌فرستد تا داروی رایگان بگیرد. ما در بررسی‌ها به این نتیجه رسیده‌ایم، اصلاً بیماری به داروخانه نرفته و نسخه‌ای هم وجود ندارد و این اقدام یکی از بستگان نزدیک پزشک بوده است.
اژه‌ای با اشاره به اینکه مطلبی مبنی بر جنون پزشک مطرح نشده، گفت: سم موجود در بدن فوتی‌ها در باقی‌مانده غذا وجود داشته است.
سخنگوی قوه قضائیه در ادامه با ارائه گزارشی گفت: در آبان‌ماه سه وکیل بازداشت شده، یک قاضی و یک نفر در سازمان محیط زیست استان تهران تحت تعقیب قرار گرفته اند.
عمده تخلفات صندوق فرهنگیان
مربوط به دولت یازدهم است
محسنی اژه‌ای در مورد صندوق ذخیره گفت: عمده تخلفات صورت گرفته در این پرونده مربوط به سال‌های 94 و 95 است.
اژه‌ای ادامه داد: این صندوق از سال ٧٤ برای کمک به فرهنگیان تاسیس شد.
وی افزود: هر فرهنگی مختار بوده پنج درصد از حقوق و مزایاش را به این صندوق واریز کند و معادل آن هم سالیانه دولت واریز کند که 100 شرکت تشکیل دادند و یکی از آنها بانک سرمایه بوده است.
محسنی اژه‌ای گفت: بیش از 60 درصد سهام این بانک مربوط به صندوق فرهنگیان و کمتر از 40 درصد هم متعلق به ریخته گران است.
سخنگوی قوه قضاییه تصریح کرد: به دلیل اینکه سهام‌دار بانک دو سرمایه گذار بزرگ یعنی ریخته گران و صندوق ذخیره بوده در طول مدت فعالیت خود ١٣ بار مدیر عوض کرده است!
وی گفت: در اینجا چند مسئله مطرح است که اجمالاً بحث فساد مالی مطرح شده مربوط به دست اندرکاران صندوق و بانک یا کسانی که تسهیلات گرفته‌اند است.
اژه‌ای تصریح کرد: این بانک در مجموع ١٢ هزار و ٥٠٠ میلیارد تومان تسهیلات را در طول زمان تاسیس تا کنون پرداخت کرده که از این میزان هشت هزار میلیارد معوق بوده است.
سخنگوی قوه قضاییه گفت: در اینجا چند فساد رخ داده که بازپرس باید عناوین آنها را تشخیص دهد.
وی گفت: چند نکته مطرح است که در این میان تسهیلات گیرندگان خلاف قانون تسهیلات گرفتند و تسهیلات دهندگان در این میان منفعت برده‌اند، تبانی بین گیرنده و‌دهنده تسهیلات با کارشناس صورت گرفته است برای مثال کارشناس، ملکی را بیش از ارزش واقعی قیمت گذاری کرده و تسهیلات گیرنده به عنوان بدهی ارائه داده است.
اژه‌ای خاطرنشان کرد: در سال گذشته ملکی بیش از ٤١ میلیارد تومان کارشناسی شده و در عرض چند روز کارشناس دیگری ٢٢٧ میلیارد قیمت گذاری کرده است و فرد به عنوان بدهی خود پرداخت کرده که الان بازداشت است.
وی گفت: البته این گونه پرونده‌ها زمان بر است، در حال حاضر تعدادی بازداشت و تعدادی با قرار مناسب آزاد شده‌اند و افرادی هم احضار شدند و حضور نیافتند.
سخنگوی قوه قضاییه افزود: برخی شرکت‌های دیگر هم تخلف داشتند اما فعلاً صندوق ذخیره بانک سرمایه و دو شرکت در دستورکار رسیدگی است.
مسئولان نباید جایی که قانون به ضررشان شد شکایت نکنند
معاون اول قوه قضائیه در خصوص گلایه اخیر رئیس دستگاه قضا از رئیس جمهور بابت دوگانگی برخورد با رسانه‌ها اظهار داشت: اگر همه ما ملتزم به قانون باشیم قطعاً به نفع همه است نباید اینطور باشد که اگر جایی قانون به نفع ما بود آن را بچسبیم ولی اگر در جای دیگر همان قانون به ضرر ما شد شکایت کنیم یا اینکه قانون ابلاغ شود اما عمل نکنید یا تفسیری داشته باشیم که به ضرر دیگری یا نفع خودمان باشد.
وی تصریح کرد: اگر نشریه‌ای، سایتی، دیجیتال یا مکتوب، جرمی مرتکب شود علیه هر کسی که باشد مدعی‌العموم باید وارد شود بدون توجه به اینکه آن نشریه یا خبرگزاری وابسته به کجاست یا علیه چه کسی است.
اژه‌ای ادامه داد: اگر کیفرخواست‌های صادره را ملاحظه کنید می‌بینید که علیه همه دستگاه‌ها در تمام دولت‌ها بوده است، یک زمانی من به دادستان تهران گفتم آن احکامی که قطعی شده را اعلام کند و بگوید که دولت از کجا شکایت داشته است یا اینکه حداقل تعداد شکایت‌ها را اعلام کند.
نظرتان برای خودتان محترم است
وی تصریح کرد: اخیراً یک سایتی مطلبی علیه دولت نوشته بود که وزارت اطلاعات وارد شد و آن فرد دستگیر و بازداشت شد که البته یکی دو روز پیش با قرار وثیقه آزاد شده است. بنابر این هر مطلبی اگر علیه دولت، مجلس یا قوه قضائیه باشد، اگر جرم باشد دستگاه قضایی باید آن را تعقیب کند. گاهی هر فردی یا جناحی تفسیری برای خود دارد اما نظرتان برای خودتان محترم است.
معاون اول قوه قضائیه گفت: اینکه سوال پرسیدید روی سخن قوه قضائیه با چه کسی بوده است شما خودتان مطلب آملی لاریجانی را شنیدید و می‌توانید مصداق آن را بشناسید.
راه اندازی تلفن گویای قوه قضائیه
سخنگوی قوه قضائیه با اشاره به راه اندازی تلفن گویای قوه قضائیه به منظور دریافت انتقادات و پیشنهادات و نیز پاسخ دهی به مشاورات حقوقی اظهار داشت: استقبال مردم رو به افزایش بوده و در این مدت که گذشته نزدیک به 68 هزار تماس تلفنی گرفته شده و نزدیک به 57 هزار مشاوره حقوقی صورت گرفته است.
اژه‌ای اظهار داشت: از طریق وب سایت مربوطه نیز 97 هزار تماس صورت گرفته که بیش از 41 هزار مورد آن مربوط به مهریه بوده که این نشان می‌دهد مسئله مهریه برای مردم از ابعاد مختلف قابل توجه است.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 24 آبان 1395

علت دعا برای مرزداران 

   ۲۲/  ۰۸ /۵ ۱۳۹

Image result for ‫آیت الله جوادی آملی‬‎

بعضی از این ادعیه صحیفه نورانی امام سجاد(ع) را اگر كسی بخواهد درس بگوید آن وقت معلوم می‌شود صحیفه سنگین‌تر است یا  كفایه، فهمش آسان نیست. كفایه را با بنای عقلا، با فهم عرف میشود حلّ کرد، اما صحیفه فقط برهان و جان‌کندن عقلی میخواهد.اِصرار وجود مبارك امام سجاد(ع) در جمله‌های نورانی صحیفه این است كه ما را موحّد كند. فرمود: كلّ عالم ابزارند، آن وقت توسل را برای ما معنا كرده، شفاعت را برای ما معنا كرده.
امنیت ؛ نیازضروری جامعه
 وجود مبارك امام سجاد در عصری بود كه سربازانِ نظام، شیعه نبودند؛ اما كشور امنیت می‌خواهد، آرامش می‌خواهد، به تك تك این سربازانِ غیر شیعی امام سجاد دعا كرد؛ آن دعای اهل «ثغور» همین است، دعای بیست و هفتم،مخصوص سربازان و مرزداران است، آن روز مرزداران شیعه نبودند، حكومت هم كه حكومت شیعی نبود؛ ولی امنیت برای بشر محترم است، جامعه در سایه امنیت باید زندگی كند تا امام سجاد(ع) بیاناتش را القا كند. چقدر به این سربازان دعا می‌كند و چقدر كشورهای مزاحم و شهرهای مزاحم را نفرین می‌كند ،از هند و ترك و خزر و اینها را نام می‌برد ،بعد می‌فرماید: «اللَّهُمَّ اشْغَلِ الْمُشْرِكِینَ بِالْمُشْرِكِین‏» اینها كه اهل شركند، اینها را با هم درگیر كن تا نظام اسلامی ما بماند! این كشوری كه به حسب ظاهر مسلمان است ولو زمام آن را غیر شیعی به عهده دارد ولو مرزدارانشان این چنین نیست كه همه شیعه باشند، اكثریت آنها غیر شیعی بودند؛ ولی امام سجاد به همه اینها دعا می‌كند، این، همان دید بلند وَلَوی است. جامعه امنیت می‌خواهد ،جامعه آرامش می‌خواهد، این طور نیست كه اگر یك برادر سنّی با داعش درگیر شد بر ما حق نداشته باشد یا او حرم وجود مبارك زینب(ع) را حفظ كرد،نسبت به ما حق نداشته باشد، این دید بلند امام سجاد(ع) برای آن است كه كشور بیش از هر چیزی به امنیت محتاج است، فرمود: «اللَّهُمَّ اشْغَلِ الْمُشْرِكِینَ بِالْمُشْرِكِین‏» آنها را با هم درگیر كن! آن روزها بسیاری از این كشورها و شهرها و اماكنی كه حضرت در دعای اهل «ثغور» نام برد آنها مسلمان نبودند، بخشی از هند و ترك و خزرو دیالمه و سقالبه را اسم می‌برد ،(1) بعدها دیلم شده مرکز شیعه، دریای خزر و مازندران شده استان ولایتمدار،اما آن روزها که این طور نبود. فرمود: اهل خزر و دیالمه و سقالبه همه اینها مشمول غضب تو باشد؛بعد می‌فرماید كسی می‌تواند مرزدار باشد كه حبّ دنیا از محدوده دل او جدا شده باشد. خدایا برای اینكه اینها خوب مرزداری كنند و كشور را حفظ كنند محبّت دنیا را، علاقه به زن و فرزند را از دل اینها بیرون ببر! این دعای امام سجاد در این دفاع هشت ساله خوب مشخص شد، خیلی‌ها تازه ازدواج كرده بودند یا تازه خدا به آنها فرزند داده بود، به صورت صریح و سریع از همه اینها خداحافظی می‌كردند و می‌رفتند؛ این دعای امام سجاد بود. عرض کرد خدایا محبّت زن و فرزند را از دل‎های اینها بگیر که اینها بتوانند دین تو را یاری کنند.
 خیلی‌ها تعجب می‌كردند كه چگونه كسی تازه عقد كرده یا خدا تازه به او فرزند نوزاد داده، این شیفته جهاد و جنگ است او نمی‌داند كه این در اثر استجابت دعای امام سجاد است که عرض میکند خدایا محبّت زن و فرزند را از دل‎های اینها بگیر! علاقه به دنیا را از دل‎های اینها بگیر! این دعا همیشه مستجاب است. اگر ما این راه امام سجاد(ع) را برویم، این دعای او شامل حال ما هم می‌شود. این دعا، دعای ولیّ الهی است و زمان و زمین ندارد، همیشه هست. چرا می‌گویند این دعاها را بخوانید، این دعا ظرف زمان ندارد، تاریخ مصرف ندارد، همواره باقی است.
جنگ نابرابر شیطان و انسان
ما اگر از درونمان نجات پیدا کنیم مشکلی در بیرون نخواهیم داشت و اگر دشمن بیرونی، ما را رها کند، دشمن درونی یقیناً ما را رها نمیکند، او سوگند یاد کرده است. در سوره مبارکه «إسراء» که سوگند شیطان ملعون را ذکر می‌کند، او قسم یاد کرده است که من «احتناک» میکنم: (لَأَحْتَنِكَنَّ ذُرِّیَّتَهُ)،(2) «إحتَنَکَ» که باب افتعال است؛ یعنی حَنَک و تحت حَنَک او را گرفته. می‌بینید این سوارکارها وقتی بر اسب مسلّطند که دهنه اسب، افسار اسب در اختیار آنهاست، این را میگویند «إحتناک»، «إحتَنَکَ»؛ یعنی حنک او را گرفته، او را رام کرده. گفت من احتناک می‌کنم، حَنک و تحت حَنک این‌ها را می‌گیرم ،سواری میخواهم؛ سوگند هم یاد کرد؛ (بِعِزّتِکَ)(3) این کار را می‌کنم ؛ یک چنین دشمنی است. اینکه می‌گویند دشمن قسم خورده، این است. این قسم یاد کرده که حَنَک و تحت حَنَک ما را بگیرد، سواری می‌خواهد، دیگر دست‎بردار نیست. آنقدر سلطه دارد كه ما را می‌بیند اما ما او را نمی‌بینیم: (إِنَّهُ یَراكُمْ هُوَ وَ قَبیلُهُ مِنْ حَیْثُ لا تَرَوْنَهُمْ)؛(4) ولی راهی را خدا به ما نشان داد، فرمود این جنگ، جنگ نابرابر است برای اینكه شیطان و قبیل شیطان شما را می‌بیند، ولی شما او را نمی‌بینید؛ این جنگ، جنگ نابرابر است؛ لذا تحت اغوای او قرار می‌گیرید و به دام او می‌افتید؛ ولی شما می‌توانید همین جنگ نابرابر را به سود خود نابرابر كنید كه شما و حامیان شما او را ببینند و او شما را نبیند، می‌توانید این كار را بكنید؛اگر برگشتید به ذات اقدس الهی به حصن و دژ الهی وارد شدید، گفتید: «لَا إِلَهَ إِلَّا اللَّه‏» حصن من است، «وَلَایَةُ عَلِیِّ بْنِ أَبِی طَالِبٍ» حصن من است، «بِشُرُوطِهَا وَ أَنَا مِنْ شُرُوطِهَا»(5) حصن من است؛ اگر وارد این قلعه شدید؛ آن وقت مسئولان این قلعه و كسانی كه وارد این قلعه شدند، مثل خود شما، شیطان را می‌بینید و او دیگر شما را نمی‌بیند، چون او دید الهی ندارد، او فقط خودش و ذریّه خودش را می‌بیند.
علت طرد شدن شیطان
كسی كه در برابر ذات اقدس الهی می‌گوید: (أَنَا خَیْرٌ مِنْهُ)(6) این فقط خودش را می‌بیند، تمام غدّه شیطنتِ شیطان در همین جمله است كه (أَنَا خَیْرٌ مِنْهُ) گناه شیطان این نبود كه سجده نكرد. به تعبیر استاد حكیم الهی قمشه‌ای(رض):
جرمش این بود كه در آینه عكس تو ندید    
                           ورنه بر بوالبشری ترك سجود این همه نیست(7)
 این طور نیست كه اگر كسی یك سجده نکرده و نماز نخوانده ملعون ازل و ابد بشود، خیلی‌ها نماز نمی‌خوانند بعد ممکن است مشمول رحمت بشوند و توبه کنند. گناه شیطان این نبود كه سجده نكرد، گناه شیطان این بود كه در برابر خدا ایستاد؛ گفت شما نظرتان این است، من نظرم این است، این دیگر قابل بخشش نیست، این یک شرک «بیّن الغی» است، این استكبار است، پس این خدا را نمی‌بیند می‌گوید: (أَنَا خَیْرٌ مِنْهُ). اگر كسی وارد حصن الهی بشود، «الله» را می‌بیند لطف الهی را می‌بیند، شیطان را می‌بیند، بر او مسلّط است اما شیطان او را نمی‌بیند.
متّقیان را وقتی قرآن كریم معرفی می‌كند: (إِنَّ الَّذینَ اتَّقَوْا إِذا مَسَّهُمْ طائِفٌ مِنَ الشَّیْطانِ تَذَكَّرُوا فَإِذا هُمْ مُبْصِرُونَ)(8) شیطان طائف است؛ یعنی حرامی است، یك؛ احرام غاصبانه بسته، دو؛ تلاش و كوشش می‌كند كه دور قلب بگردد، سه؛ هر وقت درِ كعبه قلب باز می‌شود، چهار؛ وارد درون كعبه دل بشود، پنج؛ این كار اوست و انسانِ متدیّنِ آگاه، این پنج امر را رصد می‌كند كه (إِذا مَسَّهُمْ طائِفٌ مِنَ الشَّیْطانِ) كه درون كعبه راه پیدا كند (تَذَكَّرُوا فَإِذا هُمْ مُبْصِرُونَ)؛ پس ما می‌توانیم این جنگ نابرابر را به سود خود نابرابر كنیم و اینها به بركت امام سجاد و دعای امام سجاد است كه ماه صفر، ماه اسارت این ذوات قدسی است.
بیانات حضرت آیت الله جوادی آملی (دام ظله) در جلسه درس اخلاق در دیدار با جمعی از دانشجویان و طلاب، قم؛ 13/8/1395.
مرکز اطلاع رسانی اسرا
1. صحیفة سجادیه، دعای27  .        2. إسراء، 62.           3. ص، 82  .
4. اعراف، 27 .        5. ألأمالی(للصدوق)، ص235.           6. اعراف، 12.
7. دیوان الهی قمشه‌ای.         8. اعراف، 201 .
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 23 آبان 1395
دولت چرا پاسخ گستاخی اروپا را نمی‌دهد؟!
 ۲۱/  ۰۸ /۵ ۱۳۹
Image result for ‫دولت چرا پاسخ گستاخی اروپا را نمی‌دهد؟!‬‎

«پس از اشغال لانه جاسوسی آمریکا، واشنگتن یک‌سویه ارتباط خود را با ایران قطع کرد و امام(ره) از این کار استقبال فرمود. با تعطیلی لانه جاسوسی آمریکا در تهران ادامه وظایف لانه جاسوسی آمریکا به گردن برخی سفارتخانه‌‌های غربی از جمله انگلیس، فرانسه و آلمان افتاد. امروز سفرای هر سه کشور یاد شده از مقامات امنیتی و اطلاعاتی هستند اما ظاهرا این کفایت نمی‌کند، بایستی همه ظرفیت اتحادیه اروپا در این باره بسیج شود.»
روزنامه رسالت در یادداشتی نوشت: سند راهبردی اتحادیه اروپا پس از برجام که در حقیقت برجام 2 را کلید می‌زند، حاوی مسائل فوق‌العاده مهم است. این سند بی‌پروا شروطی را برای عادی‌سازی روابط با ایران تصویب کرده که مصداق احیای لانه جاسوسی آمریکا به نام اتحادیه اروپا در تهران است. برخی از آن شروط به شرح زیر است؛ قبول و اجرای «اف.ای.تی.اف»، تضمین امنیت انرژی اروپا با نفت و گاز ایران، عدم برخورد با افراد دوتابعیتی (بخوانید طرد تابعیتی)، عدم حمایت از محور مقاومت در منطقه به ویژه حزب‌الله، محدود کردن فعالیت‌های موشکی، کمک به حل بحران سوریه برحسب اراده غرب و آمریکا، برگزاری انتخابات آزاد و انجام اصلاحات سیاسی در داخل، اجرای مکانیزم‌های حقوق بشری مد نظر غرب، آزادی جاسوس‌های اروپایی و انجام اصلاحات مد نظر آنها.
محمدکاظم انبارلویی در این یادداشت تصریح می‌کند: خانم موگرینی، رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا چندی پیش برای اجرایی کردن این سند راهبردی به تهران آمد که در خبرها فقط آمده بود ایشان برای رسیدگی به بحران سوریه به ایران آمده است. اولین حرف او تاسیس دفتر یا بهتر بگوییم سفارت اتحادیه اروپا در تهران بود. «چالش اصلی» و «پیچیدگی» روابط با اتحادیه اروپا برمی‌گردد به مواضع مداخله‌جویانه اتحادیه اروپا و تحقیر دولت و ملت ایران و احیای نوع پیشرفته‌ای از کاپیتولاسیون! چرا وزارت امور خارجه در این مورد روشنگری نمی‌کند و با دیپلماسی عمومی، مردم را در جریان امور قرار نمی‌دهد؟ در سند راهبردی اتحادیه اروپا در پسابرجام ایران تهدید شده است که اگر به تعهدات خود در برجام عمل نکند، تحریم‌ها به سرعت بازمی‌گردد.
آنها هنوز تحریم‌ها را برنداشته‌اند. سفیر جدید ایران در لندن جناب آقای تخت‌روانچی که عضو تیم مذاکره‌کننده هم بوده است، می‌گوید حساب بانکی سفارت ایران در لندن هنوز مسدود است و 2 پوند پول نمی‌توانند در لندن جابه‌جا کنند، آن وقت اتحادیه اروپا سخن از برجام و اجرای یک‌سویه تعهدات دارد، این واقعا شرم‌آور است. در برابر این رفتار تحقیرآمیز متاسفانه دستگاه دیپلماسی ساکت است و پاسخ گستاخی‌های آنها را نمی‌دهد!
روح سند راهبردی اتحادیه اروپا نشان می‌دهد آنها ایران را یکی از مستعمره‌های اروپا می‌د‌‌انند و برای دولت و ملت ما دستورالعمل صادر می‌کنند. مردم از خود سوال می‌کنند: چرا پاسخ گستاخی اتحادیه اروپا داده نمی‌شود؟ اگر دولت سکوت کرده حداقل مجلس پس از قوه قضائیه در این‌باره موضع شفاف و روشن بگیرد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه 22 آبان 1395
عضو جدا شده از دربار آل‌سعود:
آل‌خلیفه را انگلیسی‌ها به مردم بحرین تحمیل کردند
      ۱۹  /  ۰۸ /۵ ۱۳۹

Image result for ‫«علی الشعیبی» از اندیشمندان جهان اسلام‬‎

وهابی جداشده از دربار آل‌سعود گفت، آل‌خلیفه را انگلیسی‌ها به بحرین آوردند و به مردم این کشور تحمیل کردند، همان‌طور که وهابیت را آوردند و به برخی کشورهای اسلامی تحمیل کردند.
«علی الشعیبی» از اندیشمندان جهان اسلام و کارشناس «وهابیت» که از وهابیت و دربار آل‌سعود جدا شده در اظهاراتی افشاگرانه اعلام کرد که «آل‌خلیفه از قبیله «بنی عتیبه» هستند و اصالت بحرینی ندارند. آنها در زمان «عبدالله مبارک الصباح» بنا به درخواست انگلستان به بحرین آمدند تا به کمک انگلیسی‌ها حکومت تشکیل دهند.»به گفته وی «آل‌خلیفه در گذشته از  کشور کویت به این کشور منتقل شدند و در آن زمان انگلیسی‌ها از آنان خواستند که از میان خویشان خود کسانی را به بحرین بفرستند تا به کمک انگلستان حکومتی تشکیل دهند. کشتی‌های انگلستان در آن  زمان در ساحل بحرین پهلو گرفته بودند.»
 علی الشعیبی در ادامه افزود: هنگامی که احمد بن محمد خلیفه و برادرش عبدالله به کمک انگلستان به بحرین آمدند، حاکمان بحرین شدند و مردم بحرین هم مردمی اهل مسالمت بودند همان‌طور که امروز هم می‌بینیم پنج سال است انقلاب مسالمت‌آمیز خود را آغاز کرده‌اند و تازیانه بالای سر آنها است و از تمام جهان کمک می‌خواهند و صبر عجیبی دارند.
به گزارش خبرگزاری «حوزه»  این کارشناس امور مذهبی همچنین گفت: «پس از آن در سال 1225 مردم بحرین از اوضاع موجود به ستوه آمدند و تعدادی از سران بحرین همراه زنان و فرزندان خود نزد بن سعود در الدرعیه آمدند تا با آل‌سعود صحبت کنند، اما در آنجا همه بازداشت شدند و تمام دارایی آنها را مصادره کردند و فرزندان آنها فرار کردند و این از اخلاق عرب به دور است چون رفتار راهزن‌ها و اوباش این‌گونه است. در آن زمان خیلی از مردم بحرین به عمان فرار کردند.»
 الشعیبی تصریح کرد:  «حکومت آل‌خلیفه در حال غروب است و به زودی نابود می‌شود و همه باید این واقعیت را بدانند و این به فضل خداوند متعال و برکت آگاهی مسلمانان است و البته رهبری انقلاب اسلامی ایران هم خیلی از مفاهیم را در جهان تغییر داد و به این خاطر است که وهابی‌ها نمی‌توانند یک شیعه یا سنی را به راحتی تکفیر کنند، چون همه می‌بینند که شیعه و سنی اهل نماز و روزه و حج هستند و همه می‌بینند شیعیان چگونه به تمام قرآن و احکام قرآن ایمان دارند و به راحتی نمی‌توانند نسل جدید مسلمان را فریب دهند. جوانان امروز مسلمان در عصر اطلاعات زندگی می‌کنند و به راحتی فریب نمی‌خورند.»
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
جمعه 21 آبان 1395


تشییع پیکر شهید مدافع حرم «هادی زاهد» بر شانه‎های مردم قدرشناس تهران 

    ۱۸  /  ۰۸ /۵ ۱۳۹

Image result for ‫شهید هادی زاهد‬‎Image result for ‫شهید هادی زاهد‬‎

Image result for ‫شهید مدافع حرم «هادی زاهد»‬‎
مراسم تشییع و تدفین پیکر مطهر شهید مدافع حرم، هادی زاهد، صبح دیروز در تهران برگزار شد.
به گزارش تسنیم، در این مراسم که با حضور عموم مردم تهران از مسجد امام جعفر صادق(ع) واقع در انتهای بزرگراه یادگار امام(ره)، خیابان دستغیب آغاز شد، پیکر شهید زاهد بعد از اقامه نماز و ذکر مصیبت اهل بیت‌(ع)، به بهشت‌زهرا(س) منتقل و در قطعه 29 گلزار شهدا به خاک سپرده شد.
شهید زاهد یکی از مستشاران زبده نظامی سپاه بود که پس از 6 سال حضور مستشاری در سوریه یک‌شنبه گذشته براثر انفجار مین در حلب به شهادت رسید.
این شهید بزرگوار متولد سال 1357، اهل ساوه و ساکن تهران بود که از وی یک پسر 12 ساله و یک دختر 8 ساله به یادگار مانده است.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 19 آبان 1395
رایزنی‌های سطح بالای ظریف در بیروت
تاکید میشل عون بر ضرورت ارتقای روابط با ایران

Image result for ‫رایزنی‌های سطح بالای ظریف در بیروت‬‎

رئیس‌جمهور لبنان در دیدار وزیر خارجه کشورمان ، از دیدگاه جمهوری اسلامی ایران برای تحکیم ثبات در این کشور قدردانی و بر ضرورت ارتقاء روابط دو کشور در همه زمینه‌های سیاسی و اقتصادی تاکید کرد.
به گزارش فارس محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان بعد از ورود به لبنان با میشل عون رئیس‌جمهور لبنان دیدار و گفت‌و‌گو کرد.
در این دیدار ظریف مراتب تبریک صمیمانه دولت و مردم جمهوری اسلامی ایران را به رئیس‌جمهور لبنان برای پیروزی مردمسالاری در این کشور و انتخاب ایشان توسط مردم لبنان ابراز کرد.
وی افزود: انتخاب رئیس‌جمهور لبنان پس از یک وقفه طولانی، پیروزی همه مردم لبنان بود. به همین دلیل من امروز همراه با یک هیئت عالی رتبه سیاسی و اقتصادی برای تقویت و گسترش همکاری‌ها در همه زمینه‌ها به لبنان آمده‌ام. به نظر ما ایران و لبنان امروز با دو تهدید مشترک ناشی از رژیم صهیونیستی و گروه‌های تکفیری و افراط‌گرا روبرو هستند.‌ فراتر از این دو تهدید مشترک، منافع زیادی است که ایران و لبنان در همکاری سیاسی و اقتصادی در همه زمینه‌ها دارند.
وزیر خارجه ایران خاطرنشان کرد: من به افق همکاری‌های دو کشور بسیار خوشبین بوده و اعتقاد دارم که این همکاری‌ها به نفع صلح و ثبات در منطقه بوده و علیه هیچ کس نیست.
در این دیدار میشل عون نیز ضمن تشکر از پیام تبریک و تماس تلفنی ریاست جمهوری اسلامی ایران در همان ساعات اولیه انتخابش، از دیدگاه جمهوری اسلامی ایران برای تحکیم ثبات در لبنان قدردانی و بر ضرورت ارتقاء روابط دو کشور در همه زمینه‌های سیاسی و اقتصادی تاکید کرد.
وزیر امور خارجه کشورمان همچنین با «تمام سلام» نخست‌وزیر لبنان دیدار و گفت‌و‌گو کرد .
طرفین در این دیدار در خصوص روابط دوجانبه، تحولات منطقه به ویژه سوریه به گفت‌وگو و رایزنی پرداختند.
دیدار ظریف با سید حسن نصرالله
ظریف وزیر امور خارجه همچنین در ادامه دیدارهای خود با مقامات لبنانی ظهر دیروز با سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان دیدار کرد.
پایگاه خبری «العهد»، گزارش داد که سید حسن نصرالله میزبان ظریف و هیئت همراهش بوده و شماری از رهبران حزب‌الله نیز در این دیدار حضور داشتند.
پایگاه خبری الدیار نیز گزارش داد که دبیرکل حزب‌الله لبنان و وزیر خارجه ایران در این دیدار آخرین تحولات منطقه و لبنان را بررسی کرده‌اند.
نشست ظریف
با رهبران گروه‌های مقاومت فلسطینی در لبنان

ظریف وزیر امور خارجه کشورمان که به لبنان سفر کرده است ، صبح دیروز در جمع دیپلمات‌ها و مسئولان نهادهای ایرانی مستقر در لبنان حضور یافت.
رئیس ‌دستگاه دیپلماسی در این نشست لبنان را مظهر مقاومت و پیروزی دانست و گفت: نقش حزب‌الله و رهبر مقاوم آن برادر عزیز جناب آقای سیدحسن نصرالله به عنوان سمبل مقاومت موجب مباهات و افتخار همه ماست.
ظریف ضمن بیان این نکته که مردم مظلوم یمن و سوریه تاوان بازی مخرب سیاسی برخی کشورهای عصبانی در منطقه را می‌پردازند، خاطرنشان کرد: همواره گفته‌ایم برجام برای ایران قدرت نیافرید بلکه موانع مهار قدرت ایران را کنار زد؛ از همین رو عده‌ای از کشورها از این وضعیت جدید نگران و عصبانی‌اند.
وی مسئولیت کارگزاران روابط خارجی را یک مسئولیت تاریخی و خطیر دانست و افزود: باید از تمام لحظه‌ها و فرصت‌ها به خوبی بهره‌برداری هوشمندانه و در راستای ثبات و پیشرفت در منطقه استفاده کرد.
وزیر امور خارجه کشورمان در پایان تاکید کرد: در این مسیر وفاداری به آرمان‌های امام راحل و اجرای فرامین مقام معظم رهبری راهگشای همه ماست تا بتوانیم وظیفه خود در شرایط حساس کنونی را به نتیجه برسانیم تا در برابر خدا و مردم خوب ایران شرمنده نباشیم.
فلسطین محور اصلی سیاست خارجی ایران
وزیر امور خارجه کشورمان همچنین در نشستی با حضور رهبران گروه‌های مقاومت فلسطینی در لبنان اظهار داشت : باید در نظر داشته باشیم که موضوع فلسطین همچنان مسئله اصلی جهان اسلام است.
رئیس‌دستگاه دیپلماسی تصریح کرد: فلسطین محور اصلی سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران است و این سیاست توسط مسئولان جمهوری اسلامی ایران با جدیت دنبال می‌شود.
ظریف با بیان اینکه امروز دو خطر عمده منطقه ما و جهان را تهدید می‌کند، عنوان کرد: مهم‌ترین خطر برای منطقه ما و جهان بشریت خطر رژیم صهیونیستی و این پدیده استعماری منشاء همه تهدیدات علیه صلح، امنیت و حقوق بشر است.
وی ادامه داد: رژیم صهیونیستی با در اختیار داشتن حداقل 200 کلاهک هسته‌ای مهم‌ترین خطر برای نظام بین‌المللی است. این رژیم با اعمال سیاست‌های تجاوزکارانه و با نقض تمام مقررات بین‌المللی خطر‌ناک‌ترین دشمن حقوق بشر است.
وزیر امور خارجه با تاکید بر اینکه رژیم صهیونیستی در شرارت در جهان هیچ رقیبی ندارد ،‌ تصریح کرد: بزرگ‌ترین عامل تاسف بار این است عده‌ای در جهان اسلام تلاش می‌کنند این خطر را کمرنگ کنند و خطرات کاذب را جایگزین آن کنند.
ظریف خاطرنشان کرد: اطمینان داشته باشید دولت و ملت ایران خطری مهم‌تر از اسرائیل نمی‌شناسد.
وی در بخش دیگری از این نشست گفت : اعتقاد راسخ داریم فاجعه انسانی در یمن و سوریه باید با آتش‌بس فوری و رساندن کمک‌های بشردوستانه به همه مردم سوریه و یمن و رسیدن به راه‌حل سیاسی پایان یابد.
رئیس ‌دستگاه دیپلماسی در پایان خاطرنشان کرد: مشکل سوریه و یمن راه‌حلی جز راه‌کار سیاسی ندارد. تنها راه گفت‌وگو میان مردم سوریه و یمن و رسیدن آنها به تفاهم است. وظیفه دولت‌ها و کشورهای خارجی کمک به این راه‌حل است نه دامن زدن به تنش‌ها.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 19 آبان 1395


( کل صفحات : 3 )    1   2   3   


آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی