تـــوّلــی ( دوست شــنـاســی)
پیامر اكرم (ص) : خدایا دوست بدار كسى‏ را ، كه على را دوست دارد.
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


« تولی به معنای پذیرش ولایت اولیای الهی با قلب و پیروی از آنها در عمل و نیزدوست داشتن اولیای الهی و دوست داشتن دوستداران آنها است.»

« دوست خوب کسی است که آراسته به صفات ایمان واخلاق باشد.»

مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر

صدای سیلی

۳۰/ ۰۳ / ۱۳۹۶

Image result for ‫صدای سیلی‬‎
شلیک موفق و دقیق موشک‌های میان‌برد- و نه دور برد و... - سپاه به محل استقرار تروریست‌های داعش در دیرالزور سوریه، با فاصله کوتاهی پس از شلیک به «خبر اول دنیا» تبدیل شد، این اقدام مقتدرانه با توجه به فضای حاکم برعرصه سیاسی جهان - که به آن اشاره خواهیم کرد - به اندازه‌ای برای محافل سیاسی و مجامع خبری دنیا، غیرمنتظره و باور نکردنی بود که دقایق اولیه را به کسب اطمینان از وقوع آن اختصاص دادند و پس از آن، سیل پرحجمی از تحلیل‌ها و گزارش‌ها را روی خروجی رسانه‌های خود فرستادند. اهمیت این رخداد و دامنه تاثیر آن را نمی‌توان در محدوده دیرالزور و حتی گستره پرماجرای منطقه غرب آسیا به ارزیابی نشست، چرا که موشک‌های یکشنبه شب سپاه به قلب نامعادلات جهانی شلیک شده و سقف سیاه آن را شکافته بود. داعش در حد و اندازه‌ای نبوده و نیست که هدف شلیک چند فروند موشک سپاه باشد. نه این که شلیک موشک به محل استقرار آنها ضروری نبوده است! بلکه در استفاده از موشک برای سرکوب آنها، ارسال پیام به اهداف مهم‌تری از داعش نیز مورد نظر بوده است. و اگر ارسال این پیام‌ها نبود، شاید نیازی به شلیک موشک هم نبود، مگر رزمندگان و سرداران ما، تروریست‌های تکفیری و مورد حمایت آمریکا و اسرائیل و آل‌سعود را در سوریه و عراق بدون استفاده از موشک قلع و قمع نکرده‌اند؟
اما، استفاده از موشک نه فقط لازم، بلکه فراتر از واجب بود و گزارش‌های رسیده و شواهد مستند موجود حکایت از آن دارند که موشک‌های یکشنبه شب سپاه، توانسته‌اند پیام ایران اسلامی را بدون کمترین خدشه و ابهام به مخاطبان مورد نظر برسانند. پیامی که ارسال آن بدون موشک امکان‌پذیر نبود. خبرگزاری «اسپوتنیک» درست فهمیده بود که در اولین گزارش خود آورده بود؛ «سیلی را داعش خورد تا صدایش را دیگران بشنوند. ایران با این اقدام خود خواسته است این پیام را بدهد، کشوری نیست که با تهدید عقب‌نشینی کند و از این پس تهدید را با تهدید پاسخ خواهد داد».
و اما، درباره مخاطبان پیام جمهوری اسلامی ایران می‌توان از موارد زیر با قاطعیت و اطمینان بیشتری یاد کرد.
1- آمریکا بی‌تردید اصلی‌ترین مخاطب حملات موشکی یکشنبه‌ شب سپاه بوده است، این پیام نه فقط از آن جهت که آمریکا از حامیان شناخته‌ شده داعش است، بلکه از آن روی که طی چند سال اخیر و مخصوصا در دوران دولت یازدهم، ضمن رجزخوانی‌های پی در پی علیه کشورمان، دست به توطئه‌های بسیاری نیز زده است که کلاه گشاد برجام و فاجعه‌ای که به دنبال داشت فقط یکی از آن بسیارهاست.
آمریکا، شاید به این توهم افتاده بود که در ایران اسلامی با برخی از جریانات واداده که تعدادی از مسئولیت‌ها را نیز برعهده دارند، طرف است و از این روی با تهدید می‌تواند امتیاز بگیرد.
حرکت قدرتمندانه سپاه به آمریکا فهماند که در ایران با جماعتی طرف نیست که به قول «رکس تیلرسون» وزیرخارجه ترامپ؛ «آماده همکاری با آمریکا برای تغییر نظام اسلامی هستند»!
آمریکا و متحدانش به این واقعیت نیز پی بردند که جمهوری اسلامی برای تهدیدات هر از چندگاه آنها درباره روی میز بودن گزینه نظامی علیه ایران، پشیزی ارزش قائل نیست و اگر غیر از این بود نباید از درون خاک خود با شلیک چند موشک به محل استقرار تروریست‌های تحت حمایت آمریکا در دیرالزور حمله کند.
2- تحریم‌های بی‌سابقه آمریکا علیه ایران اسلامی که با 98 رأی موافق از رأی 100 سناتور عضو سنا به تصویب رسیده و در انتظار تصویب مجلس نمایندگان و سپس امضای نهایی دونالد ترامپ است، از یکسو نه فقط نقض برجام بلکه به مثابه پاره کردن آن است و از سوی دیگر در صورت عملیاتی شدن می‌تواند عرصه اقتصادی کشورمان را با برخی از دشواری‌های جدی روبرو کند. این مصوبه علاوه بر آن که با برجام و قطعنامه پشتیبان آن - 2231 - در تضاد است و از این جهت، مغایر قوانین شناخته شده بین‌المللی است، به گونه‌ای آشکار در تقابل با جبهه گسترده مقاومت در منطقه نیز هست. حمله موشکی سپاه برای آمریکا و متحدان اروپایی و منطقه‌ای آن به وضوح حاوی این پیام است که اگر منطقه برای فعالیت اقتصادی و تجاری ایران ناامن شود، هیچ دلیل و توجیه منطقی و عقلایی وجود ندارد که برای دشمنان تابلودار غربی و عربی و عبری ایران اسلامی، امن باشد و بدیهی است که هزینه این ناامنی باید به دشمنان جمهوری اسلامی ایران نیز تحمیل شود. این نکته‌ای است که شبکه تلویزیونی الجزیره و روزنامه آمریکایی واشنگتن ‌پست - نزدیک به پنتاگون- به درستی آن را درک کرده و خبر داده بودند که؛ «اقدام ایران در شلیک موشک به محل تجمع داعش در شرق سوریه حاوی این پیام است که ایران آماده است در صورت لزوم از تمامی خطوط قرمز عبور کند». همین جا، اشاره به پیش‌بینی حضرت امام رضوان‌الله تعالی علیه ضروری است که در اوج مظلومیت نظام اسلامی و دست‌های تقریبا خالی رزمندگان اسلام از سلاح‌های پیشرفته، خطاب به آمریکا و اروپا فرمودند؛
«همیشه اینگونه نیست که هواپیماهای مسافربری ما توسط ناوهای جنگی شما سرنگون شود که ممکن است فرزندان انقلاب، ناوهای جنگی شما را به قعر آب‌های خلیج‌فارس بفرستند»... و امروز با توجه به اقتدار مثال‌زدنی جمهوری اسلامی ایران و تسلیحات مدرن و پیشرفته‌ای که به همت فرزندان انقلابی خود- از جمله شهید بزرگوار سردار حسن طهرانی‌مقدم پدر موشکی ایران- در اختیار دارد، همان روزهاست که امام راحل ما خبرش را داده بود و خلف حاضر او با تأکید بر سیلی به آمریکا از آن یاد می‌کنند.
3- رژیم اشغالگر قدس یکی دیگر از اصلی‌ترین مخاطبان پیام حمله موشکی یکشنبه شب سپاه است. در این‌باره گفتنی است که متاسفانه برخی از پیام‌های ضعفی که دولت یازدهم با مواضع و عملکرد خود به بیرون ارسال کرده بود، رژیم اشغالگر قدس را به توهم انداخته بود که ایران اسلامی در مقابل تجاوزگری‌ها و توطئه‌های پی در پی این رژیم جعلی راه مماشات درپیش گرفته است و زمان را برای دست زدن به اقدامات خصمانه آشکار علیه کشورمان، مناسب و دلخواه تلقی می‌کرد. تا آنجا که از حمایت آشکار تروریست‌های داعش با انگیزه اعلام شده تقابل با جمهوری اسلامی ایران، ابا و امتناعی نداشت. اسرائیل ضمن حمایت تدارکاتی از تروریست‌های تکفیری و آموزش نظامی آنها، بی‌آن که مانند گذشته وحشتی از ایران اسلامی به خود راه بدهد، تروریست‌های مجروح را در بیمارستان‌های تل‌آویو و حیفا بستری و مداوا کرده و نتانیاهو در کنار آنها عکس یادگاری و تبلیغاتی گرفته و در رسانه‌ها منتشر می‌کرد و...
پیش از این رهبرمعظم انقلاب به صراحت اعلام  کرده بودند که اگر اسرائیل علیه جمهوری اسلامی ایران دست به حماقت بزند، تل‌آویو و حیفا را با خاک یکسان خواهیم کرد.
حمله موشکی دقیق و مقتدرانه سپاه به محل استقرار داعش در دیرالزور برای صهیونیست‌های کودک‌کش این پیام آشکار را داشت که تهدید رهبرمعظم انقلاب جدی است و ایران اسلامی به همان آسانی که تروریست‌های داعش را موشک‌باران کرد، می‌تواند و آماده است تل‌آویو و حیفا را با خاک یکسان کند و دلیلی هم ندارد که نکند.
روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارونوت» به روشنی این پیام را دریافت کرده بود که نوشت «ایران با حمله موشکی به داعش خود را به عنوان قدرت جهانی مطرح کرد» و هاآرتص نوشت: «انتقام موشکی ایران، قدرت‌نمایی و پیامی به آمریکا و اسرائیل است و نشان می‌دهد ایران اهل کوتاه آمدن نیست».
گفتنی است فاصله ایران با مرزهای رژیم اشغالگر در خط مستقیم نزدیک به 940 کیلومتر است که به آسانی در تیررس موشک‌های میان‌برد و دوربرد ما قرار دارد، ضمن آن که این فاصله از برخی نقاط دیگر به مراتب کوتاهتر نیز هست که بماند!
روزنامه آمریکایی نیویورک‌تایمز  از جمله رسانه‌هایی بود که این پیام را به روشنی دریافت کرده و انعکاس داده بود. نیویورک‌تایمز می‌نویسد؛ «حملات موشکی ایران که از فاصله قابل توجهی صورت گرفته، ممکن است به منظور ارسال این پیام برای دشمنان ایران در منطقه از جمله اسرائیل و عربستان سعودی و همچنین ایالات متحده باشد، کشوری که دارای پایگاه‌های نظامی در خاورمیانه است».
4- آل‌سعود و کشور فکسنی عربستان بدون تردید یکی از گیرندگان پیام موشک‌های یکشنبه شب سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است. ماه گذشته دونالد ترامپ در سفر به ریاض و فراخوان کشورهای عربی و سرکیسه کردن 500 میلیارد دلاری آل‌سعود، اقدام به تأسیس تشکل به اصطلاح «ناتوی عربی» کرد و رسما اعلام شد که این تشکل برای مقابله با جمهوری اسلامی ایران است! این تشکل اگرچه بلافاصله با خروج قطر و پاکستان و بی‌رغبتی چند کشور اسلامی دیگر، قبل از شکل‌گیری فرو پاشید ولی اقدام یاد شده یکی از بزرگترین اشتباهات آل‌سعود بود و اکنون حکام آل‌سعود به یقین از حمله موشکی سپاه این پیام روشن را دریافت کرده‌اند که اگر دست از پا خطا کنند، خیلی زودتر از موعد مقرر به جهنم خواهند رفت. بدیهی است که تسلیحات 110 میلیارد دلاری که از آمریکا خریداری کرده‌اند هرگز به کارشان نخواهد آمد. چرا که حتی درگیری نظامی آل‌سعود با یمن مظلوم و بی‌پناه نیز نشان داده است که نظامیان آل‌سعود در آوردگاه‌های نظامی فقط 3 گزینه پیش روی دارند؛ هلاکت، فرار یا اسارت.
خدا بر درجات امام راحل ما بیفزاید که وقتی در گرماگرم جنگ تحمیلی خبر دستیابی صدام به سلاح‌های جدید منتشر شد، فرمودند از این مسئله خوشحال هستیم چون این سلاح‌ها نهایتا به دست رزمندگان ما و مردم مظلوم عراق خواهد افتاد و دیدیم که افتاد.
5- و بالاخره یکی دیگر از مخاطبان اصلی پیام موشکی یکشنبه شب سپاه، برخی از جریانات واداده داخلی هستند که «وحشت از آمریکا» ترجیع‌بند مواضع و اظهاراتشان بود، تا آنجا که با ترساندن مردم از سایه جنگ در پی جمع‌آوری آراء آنان بودند. این جریان، حتی نمایش کریدور موشکی زیرزمینی سپاه را نیز که نشانه اقتدار ملی بود، برنمی‌تافت و آن را باعث حساسیت دشمن - آنهم دشمنی که از هیچ اقدام خصمانه علیه کشورمان کوتاهی نکرده بود - می‌دانست و...
این جریان که رکس تیلرسون با صراحت به همراهی برخی از آنان با آمریکا برای فروپاشی نظام یاد کرده بود باید این پیام روشن را دریافت کرده باشد که دیپلماسی التماسی، فقط باعث جری‌تر شدن دشمن می‌شود و برخلاف نظر آنان، نه فقط سایه جنگ را از سر ملت دور نمی‌کند، بلکه برای  نظامیان دشمن فرش قرمز هم پهن می‌کند!... و این قصه سر دراز دارد که باز هم به آن خواهیم پرداخت.

حسین شریعتمداری
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 31 خرداد 1396
رهبرانقلاب در دیدار نخست‌وزیر عراق:
هرگز به آمریکایی‌ها اعتماد نکنید
 منتظر فرصت هستند تا ضربه بزنند
 ۳۰/ ۰۳ / ۱۳۹۶

Image result for ‫رهبرانقلاب در دیدار نخست‌وزیر عراق‬‎


  حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای رهبر‌معظم انقلاب اسلامی عصر دیروز (سه‌شنبه) در دیدار آقای حیدر العبادی نخست وزیر عراق و هیئت همراه با تجلیل از وحدت و انسجام همه جریانهای سیاسی و مذهبی عراق در مبارزه با داعش، «نیروهای مردمی» را پدیده‌ای مهم و مبارک و عامل اقتدار در عراق خواندند و با تأکید بر لزوم حفظ یکپارچگی سرزمین عراق، گفتند: باید در مقابل آمریکایی‌ها هوشیار بود و به هیچ وجه به آنها اعتماد نکرد زیرا آمریکا و اذناب او، مخالف «استقلال، هویت و وحدت عراق» هستند.
ایشان با اشاره به حضور نیروهای داعش تا نزدیکی بغداد در یک مقطع از زمان، خاطرنشان کردند: اکنون داعش در حال فرار و خروج از عراق است و این موفقیت تحسین‌برانگیز، نتیجه وحدت و انسجام درونی در عراق و همچنین سیاست درست دولت عراق در اعتماد به نیروهای جوان و مؤمن عراق و حضور آنها در وسط میدان است.
رهبر انقلاب اسلامی به مخالفت آمریکا و اذناب او با «حشدالشعبی» یا همان نیروهای مردمی، اشاره کردند و افزودند: مخالفت آمریکایی‌ها با نیروهای مردمی به این علت است که آنها می‌خواهند عراق، عامل مهم اقتدار خود را از دست بدهد.
حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای تأکید کردند: به هیچ وجه به آمریکایی‌‎ها اعتماد نکنید زیرا آنها منتظر فرصت هستند تا ضربه خود را وارد کنند.
ایشان، بروز اختلاف و دو دستگی در عراق را فرصت مورد نظر آمریکا برای ضربه زدن خواندند و گفتند: نباید این فرصت به آنها داده شود ضمن آنکه باید از ورود نیروهای آمریکایی به عراق به بهانه آموزش و مسائل دیگر جلوگیری کرد.
رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه مخالفت آمریکایی‌ها با داعش واقعی نیست، خاطرنشان کردند: آمریکایی‌ها و برخی کشورهای تابع آن در منطقه، به‌دنبال نابودی و ریشه‌کنی داعش نیستند زیرا داعش با حمایت و پول آنها به‌وجود آمده است و تمایل دارند یک داعشی که در مشت آنها باشد، در عراق باقی بماند.
حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای ضمن تقدیر از رسیدن نیروهای عراقی به مرز سوریه، آن را حرکتی راهبردی و بزرگ خواندند و بر لزوم حفظ آن، تأکید کردند.
ایشان بر لزوم حفظ یکپارچگی سرزمین عراق اشاره کردند و گفتند: جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان همسایه، با برخی زمزمه‌ها مبنی بر برگزاری همه‌پرسی برای جدایی یک بخش از عراق مخالف است و دامن‌زنندگان به این موضوع را مخالفان استقلال و هویت عراق می‌داند.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به «غنای مادی، انسانی و تاریخی عراق» تأکید کردند: عراق با چنین ریشه و تمدن تاریخی و فرهنگی و انسانی، باید یکپارچه بماند و حق چنین کشوری، ایستادن بر روی پای خود و مقابله قدرتمندانه با کسانی است که به دنبال برخورد با عراق هستند.
حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای با ابراز امیدواری برای فائق آمدن دولت عراق بر مشکلات و آرزوی فردایی بهتر برای ملت عراق، افزودند: دولت عراق باید از همه جهت تقویت شود و وظیفه همه جریانهای سیاسی و مذهبی در عراق حمایت از دولت مستقر است.
ایشان درخصوص روابط دو جانبه ایران و عراق نیز با تأکید بر لزوم گسترش هرچه بیشتر روابط در زمینه‌های مختلف گفتند: باید از برخی مشکلات اداری موجود در راه گسترش روابط عبور کرد و سطح همکاریها را تا آنجا که ممکن است ارتقاء داد.
در این دیدار که آقای جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور نیز حضور داشت،
 آقای حیدر العبادی نخست وزیر عراق ضمن قدردانی از حمایتهای جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با داعش، هدف از دیدار خود را گفتگو برای گسترش هرچه بیشتر روابط دو کشور در عرصه‌های مختلف بیان کرد و گفت: امروز عراق در مقابله با داعش منسجم و متحد است و همه جریانهای سیاسی و مذهبی بر لزوم استمرار مبارزه با داعش تا ریشه‌کنی آن متفق‌القول هستند.

وی نابودی داعش را امکان‌پذیر خواند و با تأکید بر لزوم استمرار حمایتهای ایران، افزود: ما به کمک و مساعدتهای جمهوری اسلامی ایران در مرحله مبارزه با داعش و همچنین در مرحله پس از داعش که مرحله ثبات و آرامش و سازندگی است، نیازمندیم.
نخست وزیر عراق به ریشه‌های تاریخی، فرهنگی و اجتماعی روابط دو ملت ایران و عراق اشاره و تأکید کردند: ما به دنبال گسترش روابط با ایران در همه زمینه‌ها از جمله افزایش خدمات‌رسانی برای سفر زائران ایرانی به عتبات عالیات هستیم و خدمت به زوار ایرانی را افتخار خود می‌دانیم.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 31 خرداد 1396

بعد از شلیک موشک‌ها

۳۰/ ۰۳ / ۱۳۹۶

Image result for ‫بعد از شلیک موشک‌ها‬‎

قرار گرفتن سه رویداد در فاصله زمانی کوتاه- حدود یک ماهه- از وضعیت جدید در منطقه خبر می‌دهد؛ شکستن قرق آمریکا در نوار مرزهای شرقی سوریه، حمله موشکی ایران به سازمان تروریستی داعش از خاک جمهوری اسلامی و لغو توافق دوجانبه آمریکا و روسیه در خصوص وضعیت پروازها و اقدامات عملیاتی دو کشور در سوریه از جانب مسکو اگرچه جداگانه دارای تفاسیر و معانی خاص نیز هستند ولی مجموعاً هم یک معنای استراتژیک را متبادر می‌نمایند. در این خصوص گفتنی‌هایی است:
1- اگرچه اقدام نظامی از قبیل شلیک موشک از خاک یک کشور به خاک کشوری دیگر در دنیا و بخصوص در منطقه ما سوابق زیادی دارد و در همین هفته‌های اخیر هم بارها شاهد وقوع آن بودیم اما شلیک موشک‌های ایرانی که علی‌القاعده باید در این عداد به حساب می‌آمد به عنوان یک «پدیده مهم» ارزیابی شد و همه محافل سیاسی و مجموعه‌های رسانه‌ای دنیا را به خود متوجه کرد. چرا؟ برای این موضوع می‌توان دلایل زیادی اقامه کرد و به نظر این قلم مهم‌ترین دلیل این است که آن اقدامات از آنجا که در یک گفتمان و روند جاری انجام می‌شد نوعاً چندان توجه برانگیز نشدند مثلاً حمله یگان دریایی آمریکا در غرب یونان به یک پایگاه هوایی در سوریه - الشعیرات- در واقع در ادامه روند خصومتی بود که تاکنون بسیار شدیدتر از آن را در مورد سوریه یا غیر آن شاهد بوده‌ایم و برایمان تعجبی را در پی نداشته است. حمله آمریکا به الشعیرات به همین دلیل هیچ تأثیر پیش‌برندهای برای آمریکا نداشت و نتوانست حتی به اندازه یک میلیمتر معادله امنیتی سوریه را جابجا کند. همینطور حمله 27 ماهه رژیم‌سعودی به یمن نتوانست به اندازه یک میلیمتر وضع امنیتی سعودی را بهبود ببخشد و یا در روند امنیتی یمن کوچک‌ترین تأثیری در پی داشته باشد. به این دلیل اقداماتی که محور نظام سلطه یا کشورهای پیرامونی آن در حوزه امنیتی انجام می‌دهد در برد خبری رسانه‌ها نمی‌نشیند.
حمله موشکی ایران به یک سازمان شبه نظامی منفور به دلیل آنچه در صدر مقاله آمد، اقدامی تحول‌ساز به حساب آمده است. ایران به منطقه‌ای شلیک کرده است که قرار بود آمریکایی‌ها به بهانه حضور داعش و به کمک آنان، منطقه وسیعی در طول مرزهای شرقی سوریه برای مدت خیلی طولانی به تصرف خود درآورند و از این طریق در همگرایی میان ایران، عراق، سوریه، لبنان و فلسطین اخلال به وجود آورند. در این دوران جبهه مقاومت دو اقدام مهم در بر هم زدن طرح امنیتی بلند مدت آمریکا انجام داد اولین اقدام گسیل نیروهای ارتش سوریه و متحدان آن به مرزهای شرقی و اقدام دوم شلیک موشک به -المیادین- قلب فرمانروایی داعش بود که بنا بود این‌ها زمینه‌ساز اجرای طرح آمریکا باشند. در واقع با شلیک اولین موشک‌های میان‌برد ایران به قلب این منطقه، شمارش معکوس آغاز عملیات پاکسازی این منطقه و خارج کردن آن از دایره اقدام آمریکا آغاز شده است. از این رو طی دو روز گذشته و پس از آنکه معلوم شد، اقدام عملیاتی جبهه مقاومت با محوریت ایران در این منطقه،‌ جدی است، لحن آمریکایی‌ها کاملاً تغییر کرده و پرده را بالا زده‌اند. طی روزهای اخیر داعش در منظر رسانه‌های مهم آمریکا نظیر C.N.N از یک «گروه تروریستی» به «پیکارجویان ‌سنی» «یک گروه مسلمان سنی که با شبه نظامیان شیعه مورد حمایت ایران می‌جنگند» تبدیل شدند! تا همین یک ماه پیش مقامات ارتش آمریکا در مذاکرات خود با روس‌ها و بقیه می‌گفتند اگر چه ما درباره تروریست بودن یا نبودن جبهه النصره و احرارالشام به جمعبندی نرسیده و در حال مطالعه هستیم اما در آمریکا هیچ کس تردیدی ندارد که داعش گروهی تروریستی است که باید به هر ترتیب با آن مقابله شود. آمریکایی‌ها در یکی- دو مرحله با انگشت گذاشتن روی حساسیت روس‌ها نسبت به داعش و خطراتی که از ناحیه این‌ها احساس می‌کنند، روس‌ها را متقاعد کرده بودند که روی جنگ با داعش تمرکز کند با این هدف که در جبهه مشترک ایران، سوریه، روسیه و حزب‌الله در آزادسازی حلب و مناطق غربی آن که داعش حضور کمرنگی دارد، خلل ایجاد نمایند. هم اینک خود آن‌ها پرده را بالا زده و در واقع می‌گویند در جریان مبارزه واقعی با تروریزم، بیش از هر گروهی با مبارزه با داعش مشکل دارند.
2- عملیات موشکی ایران که با عبور از همه عرض عراق به منطقه‌ای در عمق سوریه رسید از این نظر که از نظر انطباق با هنجارهای حقوقی و سیاسی خدشه‌ای نداشت یک اقدام منحصر به ایران به حساب می‌آید. هماهنگی با دولت عراق و پذیرش این هماهنگی و اعلام رسمی این هماهنگی از سوی مقامات عراق بسیار حائز اهمیت است این در حالی است که از یک سو کشورهایی نظیر آمریکا اساساً به هنجارهای حقوقی و در واقع به میراث بشری بی‌اعتنا هستند و اگر حتی کشوری را به اشغال درآورند، کاری به هنجارها و دیدگاه‌های مردم ندارند و از سوی دیگر جلب توافق رسمی مقامات عراق نشان داد که اقدام موشکی ایران کاملا قابل تکرار است. همه می‌دانیم که آمریکا برای مانع شدن از همکاری امنیتی عراق با ایران همه تلاش خود را کرده است و زمانی که موشک ایران با عبور از خاک عراق در کشور دیگری فرود می‌آید، شکست تلاش‌های آمریکا را علنی می‌کند این موضوع برای پرستیژ آمریکا هزینه بسیار سنگینی را در پی می‌آورد. کمی به عقب برگردیم آقای اوباما و ترامپ و سایر رؤسای‌جمهور آمریکا با صراحت گفته‌اند که امنیت و اقتدار اسرائیل درصدر اولویت سیاست خارجی آمریکا قرار دارد خب لازمه تحقق این عبارت مهم، توانایی آمریکا در حفظ موقعیت و پرستیژ خود است وقتی آمریکا قادر به اعمال اراده خود بر کشورهای بحران‌زده‌ای نظیر عراق و سوریه نیست چطور می‌تواند اراده خود مبنی بر حفظ امنیت و اقتدار اسرائیل را به عراق و سوریه‌ای که - انشاءالله به زودی- از بحران خارج شده‌اند، اعمال نماید.
موضوع دیگر این است که کمتر از چهار هفته پیش، رژیم سعودی برای آنکه ضریب امنیتی خود را به رخ بکشد، رئیس‌جمهور آمریکا را با وعده‌های بسیار چرب به ریاض آورد تا به همه بگوید کوچکترین چشم زخم به امنیت عربستان، اقدام عملیاتی آمریکا را در پی می‌آورد. این در حالی است که سعودی‌ها در یک اقدام ناشیانه، ایران را به عنوان اولین  دشمن خود معرفی کردند و همه تلاش‌ها را برای آراستن جبهه‌ای ضد ایرانی از منطقه عربی، جهان اسلام و جهان غرب به کار بستند. خب همه می‌دانند که شرط درست بودن چنین سیاستی این است که خدشه‌ای به اقتدار نظامی خود آمریکا درمنطقه وارد نباشد وقتی آمریکا نمی‌تواند اراده خود را بر دو کشور عربی زخم خورده در یک موضوعی که جنبه سیاست خارجی دارد - یعنی عدم همکاری با ایران - حاکم نماید چگونه می‌تواند امنیت و اقتدار عربستان در برابر ایران را تضمین نماید با این وصف کاملا واضح است که حمله موشکی ایران به داعش و مهمتر از آن عبور موشک‌های میان‌برد ایران از خاک دو کشور عربی پشت رژیم‌های سعودی و صهیونیستی را لرزانده باشد. در واقع این عملیات آسیب‌پذیری جدی آنها را به اثبات رساند و این راز استراتژیک بودن شلیک موشک‌های ایرانی به دیرالزور است.
3- براساس آنچه گفته شد بدون تردید در این بین صهیونیست‌ها و سعودی‌ها در دامن زدن به فضاهای ضدایرانی ناچار به تامل جدی خواهند بود. تل‌آویو قاعدتا مثل قبل جسارت آفتابی شدن در پرونده‌های امنیتی ضدایران نخواهد داشت کما اینکه رژیم سعودی هم به ناچار باید با محاسبه جدیدی امور خود را بگذراند. در این ماجرا نه تنها رابطه دلار با امنیت قطع شد بلکه رابطه روابط خارجی هم با امنیت قطع شد. رژیم سعودی پیش از این نیز برای متقاعد کردن دیگران برای شرکت در جبهه‌ای ضد ایران مشکل داشت هم‌اینک این مشکل بسیار جدی‌تر و گسترده‌تر شده است.
4- البته ایران هرگز نمی‌خواهد جنگی را در منطقه به راه اندازد کما اینکه تاکنون این کار را نکرده و هر جا هم که حضوری نظامی پیدا کرده است برای خواباندن جنگی بوده که دشمنان منطقه به راه انداخته‌اند. رفتار ایران در طول این 40 سال رفتاری سازنده بوده و در آینده نیز ایران همین «موقعیت مطلوب» را برای خود حفظ می‌کند. شلیک موشک در واقع حصارها و حدودهای عینی و خیالی را برهم زد و موقعیت انقلابی ایران را به رخ کشید اما همه حرف ما از طریق نمایش صحنه‌های اقتدار زده نمی‌شود. شلیک موشک به قلب دیرالزور توانمندی، اقتدار، اعتبار و زمان‌شناسی ایران و توانایی جمهوری اسلامی برای دفع توامان خطر اشغالگران غربی و تروریست‌های تکفیری را به اثبات رساند اما این ماجرا باید در دو عرصه دیپلماسی رسمی و دیپلماسی عمومی تبیین گردد و ادامه پیدا کند. عملیات موشکی سپاه ممکن است تحت تاثیر تبلیغات خصمانه دشمنان ما، معنایی متضاد به خود بگیرد و اثر خود را از دست بدهد. این وظیفه دستگاه دیپلماسی رسمی است که با گستردن بحث‌های فوری با کشورها و دولت‌ها ابعاد اقدام ایران را توضیح داده و راه ادامه حرکت ایران در عرصه‌های دیگر را هموار نماید. در واقع دستگاه دیپلماسی رسمی و عمومی ما باید دلالت‌ها و نتایج اقدام ایران، از جمله آسیب‌پذیر بودن آمریکا، رژیم صهیونیستی و رژیم سعودی را برای کشورها توضیح دهند و آنان را به تامل بیشتر درباره روندها و رویدادها فرا بخوانند در چنین فضایی و با چنین عملیات دیپلماتیکی کالاهای پرطمطراق آمریکایی و ادعاهای دهان‌پرکن سعودی و ژست‌های اقتدارمآبانه اسرائیل از سکه می‌افتند و آفتاب حقیقت اقتدار معنوی و مادی اسلام ناب و جبهه منطقه‌ای آن نمایان می‌گردد.

سعدالله زارعی
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 31 خرداد 1396
ولایتی:
دست‌ ایران برای مقابله با مصوبه سنای آمریکا باز است
  ۳۰/ ۰۳ / ۱۳۹۶

Image result for ‫ولایتی‬‎

عضو هیئت نظارت بر برجام با اشاره به مصوبه اخیر سنای آمریکا تصریح کرد: دست ما برای مقابله با کاری که آمریکایی‌ها کردند باز است و مسلماً جمهوری اسلامی ایران تردید نخواهد کرد که موضع ابتکار را در صحنه سیاسی و بین‌الملل در این‌باره داشته باشد.
علی‌اکبر ولایتی عضو هیئت نظارت بر برجام، مصوبه اخیر سنای آمریکا را ناقض بندهای مختلف برجام دانست و افزود: این در حالی است که آمریکا و دیگر اعضای 1+5 متعهد شده‌اند که از هر کاری که مستقیم یا غیرمستقیم برجام را دچار مشکل کند بپرهیزند و حال آنکه کشورمان به تعهداتش عمل کرده است؛ مصوبه سنا قطعاً با روح و متن برجام مغایرت دارد و مستقیم و غیرمستقیم با بندهای 26، 27 و 28 مغایر است.
ولایتی افزود: ظریف در نامه به موگرینی، اروپایی‌ها را به صراحت به نقض بندهای ۲۶، ۲۷ و ۲۸ برجام ارجاع داد.
وی خاطرنشان کرد: آنچه اهمیت دارد این است که آمریکایی‌ها بار دیگر نشان دادند که قابل اعتماد نیستند و کسانی که اهل درک و سیاست جهانی هستند و آمریکایی‌ها را در صحنه جهانی آزموده بودند از ابتدا این باور را داشتند که آنان قابل اعتماد نیستند گرچه برخی شاید با خوش‌بینی اینگونه بیان و القاء می‌کردند که اگر ما هم مانند برخی دیگر با آمریکایی‌ها صحبت و با آنان مسالمت‌آمیز رفتار کنیم آنان هم با ما مسالمت‌جویانه رفتار می‌کنند و به قولشان وفادار خواهند بود.
عضو هیئت نظارت بر برجام تصریح کرد: اقدام اخیر آمریکایی‌ها سبب شد افراد خوش‌باور یا دیرباوران هم در این باره به اتفاق نظر برسند بنابراین یکی از برکات این کار شیطانی آمریکایی‌ها و همه دست‌اندرکاران تصویب این تحریم‌ها (دموکرات‌ها و جمهوریخواهان) این بود که نه فقط ایران که همه ملت‌های دنیا فهمیدند که کشتی‌بان را سیاست دیگر آمده است و آنچه در بطن آمریکایی‌ها بود با ترامپ بروز کرد و الا اوباما هم مانند ترامپ است.
ولایتی در پاسخ به اینکه آیا طرح مجلس شورای اسلامی برای مقابله با مصوبه اخیر سنای آمریکا کفایت می‌کند، تأکید کرد: بستگی دارد به اینکه مجلس چه چیزی را تصویب کند اما بدون تردید ملت ایران در مقابله با تهدیدات خارجی یکپارچه است و اختلاف سلایق را کنار می‌گذارد خواهند دید که در همین مجلس با وجود جناح‌های فکری متفاوت در تصویب طرح جامع ضد آمریکایی و تقابل با مصوبه سنا کوتاهی نخواهد شد و آن را با اکثریت قریب به اتفاق تصویب خواهند کرد.
وی افزود: البته این طرح باید بررسی و تصویب و پس از تأیید شورای نگهبان به دولت ابلاغ شود آنگاه می‌توان درباره جزئیات آن سخن گفت اما می‌توانم بگویم با توجه به غیرت ملی که در همه جا به ویژه در مجلس وجود دارد با قوت در مقابل آمریکایی‌ها خواهند ایستاد.
عضو هیئت نظارت بر برجام همچنین درباره زمان برگزاری نشست این هیئت برای بررسی مصوبه سنای آمریکا گفت: جلسه این هیئت هفته گذشته برگزار و مقرر شد که جلسه دیگر این هیئت در فاصله بسیار نزدیک، یعنی شاید در روزهای آینده با طرحی که وزارت امور خارجه خواهد آورد برگزار شود.
به گزارش باشگاه خبرنگاران، ولایتی خاطر‌نشان کرد: دست ما برای مقابله با کاری که آمریکایی‌ها کردند باز است و مسلماً جمهوری اسلامی ایران تردید نخواهد کرد که موضع ابتکار را در صحنه سیاسی و بین‌الملل در این باره داشته باشد.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 31 خرداد 1396
جزئیات خسارات و تلفات سنگین تروریست‌ها
ضربت ذوالفقار با داعش چه کرد؟ سپاه گزارش داد
 ۳۰/ ۰۳ / ۱۳۹۶

Image result for ‫ضربت ذوالفقار با داعش چه کرد؟ سپاه گزارش داد‬‎

همچنان که بازتابها و واکنش‌ها به حملات موشکی سپاه به مراکز داعش در سوریه ادامه دارد، دیروز گزارشی از سپاه منتشر شد که در آن بخشی از خسارتها و نام فرماندهان و افراد داعش که در حمله موشکی به هلاکت رسیده‌اند اعلام شده است.
در  این گزارش که دیروز منتشر شد آمده است: «برابر مختصات ارسالی از مواضع داعش توسط نیروی قدس که با دقت انتخاب شده بود، یکشنبه شب مورخ  28 /3 / 1396  تعداد چهارمرکز ازمراکز داعش مورد هدف موشکی سپاه قرار گرفت.»
نخستین مرکزی که در گزارش سپاه به آن اشاره شده است این چنین معرفی شده است: «انبار مرکزی سلاح و مهمات اصلی داعش در شمال شهر دیرالزور واقع در منطقه عیاش معروف به «مستودعات عیاش» که یک مرکز نظامی سابق ارتش سوریه می‌باشد، به شکل دقیق مورد هدف قرارگرفت و کاملا منهدم گردید. در این مکان علاوه بر انهدام سلاح ومهمات داعش، تعداد 4 دستگاه تانک و پی‌ام‌پی‌، دو دستگاه خودروی انتحاری و تعداد زیادی موشک‌های دوربرد منهدم گردید.»
این گزارش در ادامه افزوده است: «هم چنین برابر اطلاعات واصله ازعوامل خبری، تعداد 6 نفر از عناصر داعش به هلاکت رسیده و 10 نفر نیز مجروح گردیدند. لازم به ذکر است ،صدای شدید انفجار در تمام  مناطق شهر دیرالزور و ریف آن شنیده شده است.»
دومین مرکز مورد اشاره در گزارش به این شرح است: «مرکز فرماندهی و عملیات داعش در شرق دیر الزور واقع در منطقه «الموحسن» که یکی از مراکز مهم و حساس داعش در منطقه می‌باشد مورد هدف قرار گرفت و تعداد بیش از 15 نفر از عناصر داعش با ملیت‌های قزاقستانی، سعودی و افغانی به هلاکت رسیدند از جمله یکی از فرماندهان مهم داعش بنام «سعد القیبی» ملقب به ابوسعد با ملیت سعودی نیز به درک واصل گردید.»
در ادامه آمده است: «شایان ذکر است، تمام عملیات‌های داعش بر علیه موقعیت‌های ارتش در فرودگاه دیرالزور از این نقطه فرماندهی می‌گردید.»
سومین مرکز مورد اشاره در این گزارش چنین تشریح شده است: «مقر تجمع داعش ( ساختمان یک مدرسه سابق ) در شهر المیادین واقع در شرق دیرالزور یکی دیگر از نقاط مهم داعش بود که مورد اصابت موشک قرار گرفته که برابر اخبار واصله از عوامل خبری تعداد 27 نفر از عناصر داعش به هلاکت رسیدند و در میان به هلاکت رسیده‌ها 3 نفر از عناصر غیرسوری (لیبی) به نام‌های: «محمد الویسی ملقب به ابو عاصم» مسئول مالی ولایت الخیر (استان دیرالزور)، «عبدالقادر الفرافی ملقب به ابوحارث» از نزدیکان ابوعاصم و «یوسف بن محسن المبرو ملقب به ابوحیان الموحد» شناسایی گشتند و شمار دیگری نیز مجروح گردیدند.»
همچنین این گزارش چهارمین مرکزی که مورد هدف ذوالفقارهای ایرانی قرار گرفته را چنین معرفی کرده است: «ساختمان بیمارستان نظامی و الشرعیات داعش جنب ساختمان پست و تلگراف شهر المیادین، دیگر نقطه‌ای بود که مورد هدف دقیق موشک قرار گرفته که ضمن انهدام سه دستگاه خودرو از نوع ون و آمبولانس، تعداد 17 نفر به هلاکت رسیده که اسامی تعدادی از آنها بشریح ذیل می‌باشد:
 محمد مهدی الشیخاوی ملقب به ابوبکر مهاجر – اهل تونس
 فاخر فرح ملقب به ابوخوله – اهل تونس
 حمد ابراهیم رجب السلاع ملقب به ناصر الموحد، از عناصر امن داعش
عبدالخالق شاکر القلاع، از عناصر امن داعش – اهل عراق
اکرم رعد الخلیل، از عناصر شرطه اسلامی – اهل عراق
حنیین الصباح همسر اکرم رعد، از عناصر شرطه اسلامی زنان
 الهنوف سعید الحمدان، از عناصر شرطه اسلامی زنان
 نینوان ملقب به ابوزبیر – اهل چین
در این مکان همچنین شمار دیگری بشدت مجروح گردیدند.»
قدردانی مراجع و علما از سپاه
حملات مقتدرانه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مواضع تروریست‌ها همچنان با واکنش‌های گسترده در میان اشخاص، رسانه‌های خبری و شبکه‌های مجازی دنبال می‌شود.
آیت‌الله صافی گلپایگانی در دیدار جمعی از طلاب و فضلای حوزه علمیه قم با اشاره به اقدام اخیر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از اقدامات مهم نیروهای جان بر کف سپاه و نیروهای مسلح تقدیر و تشکر کردند.
وی اقتدار نیروهای مسلح را موجب خرسندی ملت بزرگ ایران دانست و گفت: عزت مملکت در اقتدار نیروهای مسلح است و موفقیت‌های بسیار بزرگی در این زمینه برای آنها حاصل‌ شده که موجب خوشحالی و خرسندی ملت بزرگ ایران شده است.
روز دوشنبه نیز آیت‌الله نوری همدانی مرجع عالیقدر شیعیان با انتشار پیامی از اقدام سپاه تشکر و قدردانی کرد. در بخشی از پیام وی آمده است: « بار دیگر قدرت و عظمت خداوند متعال به‌دست فرزندان غیور این ملت به رخ جهانیان کشیده شد، دلاورمردان مقتدر نیروهای مسلح و امنیتی توانستند با همبستگی و اراده مستحکم و هدایت‌های رهبری معظم انقلاب کشور عزیزمان را از عناصر پلید تکفیری پاکسازی نمایند و سپاه پاسداران عزیز انقلاب اسلامی با مجاهدت و  توانمندی و صلابت با شلیک موشک‌های خود لرزه بر اندام دشمنان این ملت انداخت و با رساترین صدا به جهانیان اعلام کرد ایران کشوری قدرتمند و سلطه‌ناپذیر است و دست هر توطئه‌گری را قطع و وجود متجاوز را محو خواهد نمود.»
حجت‌الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی ظهر روز دوشنبه در جلسه تفسیر قرآن در مسجد گوهرشاد با اشاره به حمله موشکی سپاه پاسداران  انقلاب اسلامی به مواضع داعش در دیرالزور سوریه اظهار داشت: «پیام عملیات اخیر آن است که اگر تلاش‌ها برای ناامنی ایران ادامه یابد، هیچ نقطه امنی در این عالم برای تروریست‌ها و حامیان مستکبر آنها باقی نخواهد ماند.»
وی افزود: «عده‌ای با پول‌های آل‌سعود و نقشه مستکبران آمریکایی سعی کردند تهران را به ناامنی بکشانند؛ امروز نیز پاسخ دندان‌شکن آن اقدام را دیدند و این مقدمه کار است.»
واکنش اهل سنت
ماموستا محمد امین راستی در گفت‌وگو با خبرگذاری تسنیم در سنندج، با اشاره به حمله موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مواضع داعش در دیرالزور سوریه اظهار داشت: «حمله موشکی سپاه پاسداران به سمت داعش «حرکتی مثبت» بود و در ایران و سراسر جهان بازتابی خیلی موثر و مفید داشت.»
وی گفت: «با حمله موشکی سپاه، داعش و حامیان آنها به‌خوبی متوجه شدند که سپاه پاسداران قدرتی توانمند دارد که می‌تواند پاسخ دشمنان را نه تنها در خاک کشور بلکه هزاران کیلومتر دورتر از ایران بدهند.»
ماموستا سید احسن حسینی نیز اظهار داشت: «مردم ایران نسبت به حضور مقتدرانه سپاه دلاور، دلسوز و دشمن‌شکن بی‌حد و اندازه خوشحال هستند و برای این نیروهای زحمت‌کش دعای خیر دارند و قدرت آنها مایه افتخار و مباهات است.»
وی با اشاره به حمله موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مواضع داعش در دیرالزور سوریه گفت: «حمله موشکی سپاه «تنبیه و سیلی محکم برای داعش» بود.»
همچنین ماموستا عبدالرحمن خدایی گفت: «حمله موشکی سپاه به داعش «پسندیده، به‌موقع و بی‌نظیر» بود چراکه تروریسم در ماه مبارک رمضان به‌ناحق به مسلمانان ایران و جایگاه بنیانگذار جمهوری اسلامی حمله کردند.»
غرور ملی
کمال دهقانی فیروزآبادی عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به حمله موشکی سپاه پاسداران به مواضع گروهک تروریستی داعش در دیرالزور سوریه، گفت: «اقدام بی‌سابقه سپاه پاسداران به مواضع تروریست‌ها سبب افزایش اعتماد به نفس و غرور ملی شد. »
ثمره تحریم سپاه
سیدعباس عراقچی، معاون وزیر امورخارجه در واکنش به حمله موشکی سپاه در صفحه شخصی اینستاگرامش نوشت: «این ثمره سال‌ها تحریم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی توسط آمریکا است. سپاه مظهر قدرت، اقتدار، اعتماد به نفس و خودباوری ملت ایران»
بیانیه قرارگاه پدافند هوایی
قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا در بیانیه‌ای تاکید کرد: «بدون تردید اقدام ارزشمند همرزمان عزیزمان در سپاه در حمله موشکی به مواضع تروریست‌های تکفیری در دیرالزور سوریه اقدامی انقلابی و پاسخی کوبنده و سهمگین به یاوه گویان است.»
امیر دریادار حبیب‌الله سیاری نیز ظهر دیروز در حاشیه محفل باشکوه انس با قرآن کریم، ناویان و فرماندهان مرکز دریایی سیرجان با بیان اینکه شلیک موشک به مقر تروریست‌ها نشانه اقتدار جمهوری اسلامی ایران است، اظهار داشت: «همانگونه که در هشت سال دفاع مقدس از ملت و کشور خود دفاع کردیم، امروز هم با اقتدار بیشتر و آمادگی کامل اجازه نمی‌دهیم که کسی به کشور ما تعرض کند.»
نتانیاهو: ما را تهدید نکنید!
در حالی که ایران مواضع تروریست‌های داعشی را مورد حمله موشک‌های بالستیک خود قرار داده است واکنش نخست وزیر رژیم صهیونیستی بسیار جالب توجه بود. بنیامین نتانیاهو در واکنش به حملات موشکی ایران به مواضع گروه‌های تروریستی در دیرالزور گفت: «من یک پیام برای تهران دارم و آن این است که اسرائیل را تهدید نکنی!»
مشخص نیست که هدف قرار دادن مواضع تروریست‌ها چرا نخست وزیر رژیم اشغالگر قدس را عصبانی و ملتهب کرده است به گونه‌ای که نخستین واکنش او چنین جمله‌ای بوده است.
آنگونه که روسیا الیوم گزارش داده است نتانیاهو در ادامه مدعی شده است: «ما رفتارها و اظهارات ایرانی‌ها را دنبال می‌کنیم. ارتش و نیروهای امنیتی ما بطور پیوسته فعالیت‌های ایران در منطقه را زیر نظر دارند.»
پیامی برای آل‌سعود
عبدالباری عطوان سردبیر روزنامه رای الیوم نوشت: «حمله موشکی ایران به مواضع داعش در دیرالزور سوریه در این برهه زمانی و برای اولین بار در طول سی سال گذشته پیامی به طرف‌های متعدد و پیش از همه عربستان است که رهبران ایران آن را به دست داشتن در حمله تروریستی به مجلس شورای اسلامی متهم کردند. آنان در این اتهام به تهدیدهای محمد بن سلمان جانشین ولیعهد عربستان مبنی بر انتقال نبرد به داخل خاک ایران استناد کردند.»
«رامز ترجمان»‌ وزیر اطلاع‌رسانی سوریه در مصاحبه با خبرگزاری تسنیم درباره واکنش دولت سوریه به حملات موشکی اخیر جمهوری اسلامی ایران به مواضع و مقرهای گروه تروریستی داعش در دیرالزور و تأثیر این ضربات بر تحولات میدانی سوریه و منطقه گفت: «چنین ضرباتی با استفاده از موشک‌های میان‌برد یک نقطه عطف و جهش کیفی در ساز و کار تعامل و برخورد با تروریسم به‌طور کلی و به ‌طور خاص با داعش است و یک پیام قاطع به تروریست‌ها برای جلوگیری از تکرار حملات تروریستی اخیر خود به تهران است در نتیجه این حملات موشکی چندین پیام با خود به همراه دارد، اولین پیام می‌گوید که سوریه و محور مقاومت در ایران و عراق مصمم هستند تروریسم را ریشه‌کن کرده و تمام اشکال آن با هر عنوانی را چه در عراق و چه در سوریه نابود کنند و اینکه چنین تروریسمی را با تمام وسایل و  امکانات موجود و در دسترس در هم بکوبد.»
وی در ادامه افزود: «دومین پیام استفاده از چنین نوع موشک‌هایی و به چنین شیوه، پیامی به حامیان و تأمین‌کنندگان مالی تروریسم و حامیان داعش و در رأس آنها آمریکا است که از یک سو ادعا می‌کند با تروریسم و داعش می‌جنگد،‌ اما از سوی دیگر حامی اصلی و اساسی داعش است.»
بعد از شهاب3، ذوالفقار!
روزنامه جروزالم پست در یادداشتی به بررسی انتقام موشکی سپاه پاسداران ایران از گروه تروریستی داعش پرداخته و نوشت: «ایران برای مدت‌ها توان هدف قرار دادن اسرائیل را با شهاب ۳ داشت اما ذوالفقار تهدید جدیدی برای اسرائیل است.»
جروزالم پست تاکید می‌کند: «اینکه ایران بصورت کلامی داعش، عربستان سعودی، آمریکا و اسرائیل را تهدید کند چیز جدیدی نیست. اما اینکه 6 موشک بالستیک ذوالفقار را به فاصله‌ای بیش از 600 کیلومتر در کشوری دیگر شلیک کند، جدید است.»
شبکه الاخباریه سوریه اعلام کرد که حمله موشکی نیروهای ایران به مواضع گروه‌های تروریستی در استان دیرالزور سوریه خسارت‌های قابل توجهی را به گروهک تروریستی داعش تحمیل کرده است.
خبرگزاری روسیه در تحلیل این حمله نوشت که ایران می‌توانست به طرق مختلف به داعش پاسخ دهد اما انتخاب موشکهای میان برد بالستیک هم درس عبرتی برای داعش بود و هم پیامی آشکار برای دیگران.
گزارشگر شبکه الجزیره هم آن را پیامی محکم و قاطع از سوی سپاه به تمام گروه‌هایی دانست که در پی بر هم زدن امنیت ایران هستند. نیویورک تایمز شلیک موشک‌های ایرانی را تنبیه تروریست‌ها توصیف کرد و در این باره نوشت: حمله موشکی ایران نشان از قدرت رو به رشد ایران در منطقه است.
شبکه سی ان ان آن را افزایش نقش و جایگاه ایران در منطقه و جهان عنوان کرد و پایگاه خبری شبکه 7 تلویزیون رژیم صهیونیستی این حمله را پیام آشکار ایران به دشمنانش از عربستان تا اسرائیل و آمریکا دانست.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 31 خرداد 1396

واقعیت؛ آنچه هست آنچه می‌گویند

۲۹/ ۰۳ / ۱۳۹۶

Image result for ‫محمدهادی صحرایی‬‎
محمدهادی صحرایی
هوا گرم است و روزه‌داری در این هوای طاقت فرسا نوعی از جهاد است و تمرین بندگی و جوانمردی. اگرچه روزه داری در هوای سوزان برای جوانمردان و بندگان صالح خدا امتحان معمولی است ولی همین امتحان ساده برای بسیاری سخت است و مشکل. و در اینجاست که فرق بین بندگان صالح و مطیع با سایرین مشخص می‌گردد. هرچه امتحان سخت‌تر شود عیار بندگی بیشتر نمایان می‌گردد و بندگان واقعی از داعیان متمایز می‌گردند. آیات مکرر قرآن بر این سنت خدا تأکید می‌کند که «مردم خیال می‌کنند که چون گفتند ایمان آورده ایم آنها را امتحان نمی‌کنیم؟» و خدا امتحان می‌کند تا دروغگو از راستگو شناخته شود و منافق از مؤمن. واقعیت آن است که عذاب خدا برای کسانی است که از آزمایش‌ها موفق بیرون نیامده و فرصتها را سوزانده باشند و شاید از آن بدتر آن است که در راه فهم دین خدا اعوجاج کنند.
      هوا بسیار گرم‌تر و طاقت فرساتر است برای روزه دارانی که علاوه بر روزه، مبارزه هم می‌کنند. مبارزه نه، بهتر آن است که گفته شود مقاومت می‌کنند. چون برای جنگ با دیو سرتاپا مسلح، نه سلاح کاری دارند و نه رمقی در تن. تنها امیدشان به خداست و وعده او که فرمود «پیروزی مؤمنین بر خدا فرض است.»حدود سه سال است که مسلمانان مظلوم یمن شبانه روز و در ماه حرام و غیرحرام، مقاومت می‌کنند و الگوی خود را نیز سیدالشهدا می‌دانند و مبارزه و مقاومت را تنها راه رهایی یافته‌اند. زیر موشکباران با تکه نانی سحری می‌خورند و زیر سقف‌های نیمه افتاده با کاسه‌ای آب افطار می‌کنند. یمن در محاصره عربهای سعودی این موجودات عاری از درک و شعور - است با وبا بر سر جان گرفتن مردم بی‌گناه یمن مسابقه می‌دهند. در بحرین هم گروهی که ابتدایی‌ترین حق خود را می‌خواهند توسط دولت دست نشانده خود و باز هم با کمک عربهای بدوی سعودی، به بدترین وجه سرکوب می‌شوند.
در میانمار و افغانستان و فلسطین و عراق و شام و نیجریه هم همین‌گونه است. گروهی خدایان دروغین را سجده نکرده‌اند و گفته‌اند خدای ما یکتاست و پس از آن به انواع بلایا مبتلا شده‌اند ولی با استقامتی ستودنی ایستاده‌اند. در قطر نیز خبرهایی است. گروهی از اینان نخواسته‌اند در همه جنایات همداستان جنایتکاران باشند و پس از این مغضوب و مبغوض قبیله سعودی شده‌اند و باز هم استقامت می‌کنند. در عراق و شام نیز که معرکه دیگری برپاست. گروهی مجاهد حق پا بر خرخره صهیون نهاده‌اند و فرزندان چموشش را به خاک ذلت نشانده‌اند. در سراسر جهان همین حکایت ظالم و مظلوم است و جهان می‌بیند که دنیای مستکبر با سلطه شیطانی چه بر سر خداپرستان و آزادگان می‌آورد. در لندن، برجی با ساکنان مسلمانانش در آتش می‌سوزند و کسی دم برنمی آورد که دولت انگلیس اگر مقداری از هزینه جنگ عراق و افغانستان را برای خرید تجهیزات آتش نشانی می‌پرداخت اکنون شهروندانش جزغاله نمی‌شدند. گویی آن کمپین‌های کذایی و فعالان دنیای مجازی فقط برای ایران و پلاسکوی تهران بدون مرزند و اهل لایک.
هوا هنوز گرم است و خبرهای داغ در راه. در دنیا غلغله‌ای‌ است از راست و دروغ و کسانی که کارشان معرکه گیری و آمیختن دوغ و دوشاب است و گویی مأموریتشان فقط هزینه تراشی و انحراف افکار عمومی است. با بازی با کلمات و تفسیرهای من درآوردی. به قول بزرگان، بیگانگان زیرک می‌گویند و این آشنایان خام می‌پذیرند و بازگو می‌کنند. زمانی که گاوشیرده شیطان، فتنه گری می‌کند و پول پلشتی در جهان را می‌پراکند و کدخدای رسوا و نامتعادل، نادرستی می‌کند و برجام نفس بریده را نفس می‌گیرد و با وقاحت تمام، لگد به اعتماد ساده لوحان یک دنده می‌زند، عده‌ای که برجام کاغذی را به مردم تحمیل کردند به جای پاسخگویی و پرداختن به دسته گل خود، بحث عوض می‌کنند و سخنان انحرافی می‌زنند.
نسل دوم تحریمهای پسابرجامی آمریکا علیه ایران شروع شد. تحریم‌هایی که مادر تحریم‌ها و شامل‌تر و کامل‌تر از قبل برجامی هاست که برای بعد از انتخابات ذخیره شده بود. با این حال به جای تقلای دولت برای دفاع از حقوق شهروندی و مردم ایران و انتقام از شیطان، مردم می‌بینند که مکرر پوشه‌های انحرافی باز می‌شود و دولتی که باید مجری باشد، نظریه پردازی می‌کند. گویی عادت برخی از آنهاست که در تنگنای پرسشها و مطالبات، یا توهین کنند و یا شبهه‌ای دیگر بپراکنند. اسلام رحمانی و اسلام انقلابی و ... کم بود که امسال وزیر بهداشتی که به فرماندار، بیشعور می‌گوید و به خبرنگار توهین می‌کند، مدعی کمرنگ شدن اخلاق می‌شود و با آسمان ریسمانی که معمولشان است از «نوفرقانیسم» یاد می‌کند و در روزهای اخیر رئیس دولت راستگویان که از کار مردم فارغ شده است، از اصلاح لحن!!! حتی با دشمنان یاد می‌کند.
ای‌کاش در این سخنرانی به همین اصلاح لحن پرداخته می‌شد و مردم را در دوگانه حرف و عمل دولت رها می‌کردند و با اعتقادات آنان کاری نداشتند ولی چه می‌شود که روحانی با استناد به سه کلمه «لِمنْ وَلَّیْتُمُوهُ أَمْرَکُم» از خطبه 92 نهج البلاغه، مدعی می‌شود که «امیرالمؤمنین مبنای ولایت و حکومت را نظر و انتخاب مردم می‌داند.» این سخنان و استنتاج از آن اگرچه در جمع غیرتخصصی، ناصواب و صدورش از رئیس جمهور بعید بود ولی پاسخش را شاید بتوان در کتابهای معارف دوره راهنمایی و متوسطه جست‌وجو نمود. اگر بنابر فرض رئیس جمهور که روحانی نیز هست و تحصیلاتی دانشگاهی نیز دارد، مبنای حکومت در منظر امیرالمؤمنین انتخاب مردم می‌بود، چه احتیاجی به غدیر بود؟ چه لزومی داشت حضرت زهرا سلام الله علیها شبهای بعد از سقیفه، به همراه علی و حسنین علیهم السلام به در خانه انصار و مهاجر برود و عهد با رسول را به یادشان آورد؟ چه لزومی داشت که طی 25 سال، هرگاه که فرصتی می‌یافت به بدعت ایجاد شده اشاره کند؟ چه لزومی داشت سالهای کوتاه حکومتش را برای جهاد با معاویه بگذارد؟
امام حسن علیه السلام چرا درصدد جهاد با معاویه برآمد و پس از عهد شکنی دوستان سست عنصر، به عهدنامه‌ای بسنده کرد؟ اصلاً چرا سیدالشهداء قیام کرد و با آن وضعیت اسفبار به شهادت رسید؟ و .... متأسفانه باید گفت آن سخن با فقه و تاریخ شیعه همخوانی ندارد و نمی‌شود سپهر بلند اندیشه اسلام ناب را با بال بی‌پر و بی‌رمق تفکرغربی و واژگان عاریتی پیمود؟ ولایت مشروعیتش از جانب خداست و پذیرشش از جانب مردم مثل نماز و روزه، واجب است و مقبولیت تنها انجام واجب توسط امت و سپردن اداره امور ظاهری جامعه به دست ولی است. امامت منصوب خداست نه نماینده و منتخب امت. به دیگر سخن، امیرالمؤمنین در همان 25 سال دوری از حکومت، ولیِّ مشروعی بود که مورد غفلت مردم بود و پس از خلیفه سوم و اقبال مردم، واجب متروک 25 ساله احیاء و محقق شد و بود و نبود مقبولیت لطمه‌ای به مشروعیت نمی‌زند. از سوی دیگر چه بسا حاکمانی که با فریب، رأی مردم بگیرند و مشروعیتی نداشته باشند. حال این کجا و آن سخن مضطرب کجا؟
متأسفانه در همین ایام سخن دیگری در مورد صلح امام حسن نیز گفته شد که آن نیز بنیه‌ای علمی نداشت. امام حسن علیه السلام در دوره‌ای با معاویه تن به صلح داد که مؤمنین در دوره ضعف و رخوت بودند و معاویه در عمق رذالت و پستی. امام برای حفظ اسلام و مؤمنین معدود، چاره‌ای جز صلح نداشت و از سوی دیگر صلح نامه امام، سندی تاریخی و هوشمندانه بود که چهره بنی امیه و نفاق دشمنان اهل بیت را تا ابد نمایاند. آن شرایط، آن صلح و آن سند معقول کجا و مصادره به مطلوب زورکی کجا؟ امروز ایران در دوره بدر و خیبر است و سرپنجه هایش را تا حلقوم اسرائیل رسانده و دشمنان مکرر، معترف به شکست تحریمها بودند و برجام تحمیلی چیزی جز به بند کشیدن علم و قدرت ایرانی و تبدیل فرصت به تهدید نبود. مخصوصاً زمانی که تا خیمه شیطان راهی نمانده بود.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 30 خرداد 1396
سرلشکر باقری:
 جزو قدرت‌های بزرگ موشکی دنیا هستیم
۲۹/ ۰۳ / ۱۳۹۶

Image result for ‫سرلشکر باقری‬‎

رئیس‌ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به نقاط ضعف نظام سلطه در درگیری با ایران گفت: آنها فعلاً توان درگیری با ما را ندارند و البته ما هم قصد درگیر شدن با آنها را نداریم اما در رقابت دائمی با آنها در حوزه‌های مختلف از جمله حوزه موشکی قرار داریم.
به گزارش فارس، سردار سرلشکر محمد باقری، رئیس‌ستاد کل نیروهای مسلح در نشست با فعالان عرصه علم و فناوری کشور در دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به اهمیت و جایگاه علم و پژوهش در کشور گفت: خداوند متعال را شاکریم که در مکتب اسلام و اهل بیت(ع) و ایران اسلامی تنفس کرده و دینی داریم که بر فضیلت علم و دانش تأکید دارد.
وی افزود: انقلاب اسلامی به برکت خون شهدا و رهبری امام خمینی(قدس‌سره) مبنای حرکت بزرگی در جهان شد و امروز آزادی خواهی و استکبارستیزی که در اقصی نقاط جهان شاهد آن هستیم، متأثر از صدور گفتمان الهام بخش انقلاب اسلامی ایران است.
رئیس‌ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه با عوض شدن دولت‌ها در آمریکا تغییری در ماهیت دشمنی آنها با ما رخ نداده بلکه بیشتر هم می‌شود، اظهار داشت: ما در یک رقابت دائمی با دشمنان در حوزه‌های مختلف به سر می‌بریم که بطور مثال توان موشکی ما به عنوان ابزاری بازدارنده به برکت حرکت جهادی دانشمندان بومی کشور به نقطه‌ای رسیده که امروز در زمره قدرت‌های مطرح دنیا در این عرصه هستیم.
سرلشکر باقری خاطرنشان کرد: اینکه کشوری تحت تحریم بتواند در این سطوح فناوری وارد شده و با وجود فشارها و توطئه‌های دشمنان – که اگر ذره‌ای احتمال پیروزی در نبرد را بدهند دقیقه و ثانیه‌ای در تهاجم به این ملت تأخیر نمی‌کنند – به چنین توانی دست یابد اقدامی بزرگ و جهاد علمی است و ما امروز در عرصه‌های مختلفی همچون زمینی، دریایی، هوافضا، اطلاعات، امنیت، سایبر، پدافند و پدافند غیرعامل با دنیا در رقابت هستیم.
وی تصریح کرد: کشف و بهره‌برداری از صنایع و علومی که منشأ غربی دارند، در حوزه‌های فنی مرسوم و قابل درک است، اما در علوم انسانی ما اساسا نمی‌توانیم از محصولات و تولیدات آنها استفاده کنیم زیرا ماهیت نظام اسلامی و شیوه اداره جامعه ما با آنها متفاوت است و آنها در حوزه‌های علوم انسانی درصدد ترویج علوم و باورهای خود در کشور ما هستند که امری خطرناک بوده و ما باید هشیارانه مقابل آنها بایستیم.
رئیس‌ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه استفاده از روش‌های سنتی و روش‌های غربی عقب ماندگی و شکست را در پی دارد، گفت: راه حل جبران عقب ماندگی‌های علمی و تکنولوژی کشور از منظر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) پیمودن راه‌های میان بر، ابتکار، ابداع و نوآوری است که بحمدالله در حوزه‌های دفاعی بخش زیادی از این مسیر را پیموده ایم که شاهد مثال بارز آن توان بازدارندگی و امنیت ایران اسلامی است.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 30 خرداد 1396
واکنش مقامات داخلی و کارشناسان به عملیات موشکی «لیلهًْ‌القدر»
سیلى را داعش خورد تا صدایش را دیگران هم بشنوند
  ۲۹/ ۰۳ / ۱۳۹۶

Image result for ‫سیلى را داعش خورد تا صدایش را دیگران هم بشنوند‬‎

مقامات داخلی و کارشناسان در واکنش به عملیات موفقیت‌آمیز موشکی سپاه پاسداران (لیله‌ًْالقدر) به مقر فرماندهی داعش در دیرالزور، تاکید کردند که پیام آشکار این اقدام علاوه بر ضربه مهلکی که بر بدنه شجره خبیثه داعش و دیگر گروهک‌های تروریستی وارد کرد، هشدار جدی به حامیان تروریست‌ها بود.
خبر حملات موشکی سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران به مقر داعش بازتاب‌های بسیاری در داخل و خارج داشت و مقامات مختلف نسبت به این اقدام واکنش نشان دادند.
«علی‌اکبر ولایتی» رئیس ‌مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در پیامی در خصوص اقدام ارزشمند سپاه در انهدام مواضع داعش واکنش نشان داد.
در بخشی از این پیام آمده است: اقدام ارزشمند، باصلابت و نرم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در انهدام مواضع تروریست‌های داعش نمونه و بخشی از توان بازدارندگی و بالای دفاعی کشور، همه‌جانبه و پشیمان‌کننده است که برای دشمنان می‌تواند بسیار کوبنده‌تر هم باشد. تامین امنیت، آرامش، توسعه و پیشرفت در سایه اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با پشتیبانی ملت شریف و بزرگ ایران اسلامی، رهبری داهیانه مقام معظم رهبری، عزم جزم و همت مسئولان دلسوز و وحدت یاد و نام شهید والامقام حاج حسن طهرانی‌مقدم پدر موشکی ایران گرامی باد.
هیچ نقطه امنی برای تروریست‌ها وجود ندارد
حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی تولیت آستان قدس رضوی در جلسه تفسیر قرآن با اشاره به عملیات موشکی سپاه پاسداران علیه داعش اظهار داشت: پیام عملیات اخیر آن است که اگر تلاش‌ها برای ناامنی ایران ادامه یابد، هیچ نقطه امنی در این عالم برای تروریست‌ها و حامیان مستبد آن‌ها باقی نخواهد ماند.
این فقط یک هشدار نرم بود
«حسین امیرعبداللهیان» مشاور رئیس‌ مجلس و مدیرکل امور بین‌الملل مجلس شورای اسلامی با اشاره به حمله موفقیت‌آمیز موشکی سپاه پاسداران به مقر فرماندهی داعش در دیرالزور، اظهار داشت: سپاه پاسداران به تلافی عملیات تروریستی اخیر در تهران، مرکز فرماندهی تروریست‌ها در سوریه را موشک‌باران کرد؛ این فقط یک هشدار نرم بود.
هرگونه توطئه سرکوب می‌شود
کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پی حمله موشکی ایران به مقر تروریست‌های تکفیری در دیرالزور سوریه بیانیه‌ای صادر کرد.در بخشی از این بیانیه آمده است: پیام آشکار این اقدام اضافه بر ضربه مهلکی که بر بدنه شجره خبیثه داعش و دیگر گروهک‌های تروریستی، در مرکز آنها در خاک سوریه دیرالزور وارد شد هشدار جدی به حامیان تروریست‌ها بود که هرگونه طراحی و توطئه آنها از این به بعد اضافه بر اینکه در داخل کشور قدرتمندانه سرکوب خواهد شد در صدها کیلومتر دورتر از خاک ایران اسلامی سرکوب خواهد شد.
آغاز مرحله جدیدی در مبارزه با تروریسم
«علاءالدین بروجردی» رئیس‌ کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: این اقدام آغاز مرحله جدیدی در مبارزه با تروریسم بود چرا که تا کنون با دعوت دولت‌های سوریه و عراق و حضور مستشاری جمهوری اسلامی ایران این مبارزه انجام می‌شد اما اینکه از صدها کیلومتر دورتر از مقر تروریست‌ها و با دقت بالا و با استفاده از توانمندی موشک‌های نقطه‌زن مرکز تروریست‌ها مورد هدف قرار گیرد مرحله جدیدی در مبارزه با تروریست‌ها بود.
پیام آرامش و امنیت بیشتر برای کشورهای منطقه
سیدحسین‌نقوی‌حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ‌ملی و سیاست‌ خارجی مجلس ضمن حمایت قاطع از اقدام انقلابی سپاه پاسداران در تأمین امنیت ملی کشور و مقابله با منابع تهدیدکننده، گفت: گروه‌‌های تروریستی تکفیری که تولید شده مثلث آمریکا، آل‌سعود و رژیم صهیونیستی هستند، مدت‌‌هاست منطقه را ناامن کرده‌اند.
نقوی حسینی، حمله موشکی سپاه به مواضع داعش در دیرالزور سوریه را حاوی پیام آرامش و امنیت بیشتر برای کشورهای منطقه عنوان و تأکید کرد: کشورهای منطقه با خیال راحت و آرامش و آسایش بدانند که توان نظامی و موشکی جمهوری اسلامی ایران در خدمت امنیت منطقه است.
صدای سیلی سپاه را حامیان داعش بشنوند
ماموستا عبدالرحمن خلیفه‌زاده امام جمعه بوکان با اشاره به حمله موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مواضع داعش در دیرالزور سوریه اظهار داشت: همگان این موضوع را می‌دانند که اگر مسلمانان متحد و همدل شوند هیچ قدرتی نمی‌تواند در مقابل آنان ایستادگی کند.
وی با تأکید بر این موضوع که صدای سیلی سپاه را باید حامیان داعش بشنوند، تأکید کرد: هیچ حرکت تروریستی را بی‌پاسخ نمی‌گذاریم و در برابر اقدامات کارشکنانه دشمنان جواب لازم را می‌دهیم تا دیگر چشم طمع به دین اسلام و خاک کشورمان نداشته باشند.
ایران، تروریسم خوب و بد نمی‌شناسد
به گزارش باشگاه خبرنگاران، کمال دهقانی فیروزآبادی نایب رئیس ‌اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به حمله موشکی سپاه پاسداران به مقر فرماندهی تروریست‌های تکفیری در دیرالزور سوریه، گفت: جمهوری اسلامی ایران همانند کشورهای غربی با معیارهای دوگانه به تروریسم نگاه نکرده و تروریسم خوب و بد نمی‌شناسد، هر جا که تروریسم خطری داشته باشد چه در ایران یا عراق و سوریه با آن مبارزه خواهد کرد.
دهقانی فیروزآبادی افزود: عملیات سپاه پاسداران بسیار دقیق و با استفاده از جنگ‌افزارهای جدید در فاصله چند صد کیلومتری از کشورمان صورت گرفت که شاید چنین عملیاتی تنها از عهده چند کشور در دنیا بربیاید.
سپاه نشان داد که تهران، پاریس و لندن نیست
«احمد امیرآبادی» عضو هیئت‌رئیسه مجلس نیز با تأکید بر اینکه «سپاه در هدف قرار دادن مواضع داعش در سوریه شجاعانه نشان داد که تهران مانند پاریس و لندن و امثال آنها نیست و ما با آنها مقابله می‌کنیم و تروریست‌‌ها باید این را بدانند»، اظهار داشت: این اقدام نشان داد که تهران مرکز امنی است که هر کسی امنیت پایتخت جمهوری اسلامی ایران را به هم بریزد، به اشد مجازات می‌رسد و تنبیه می‌شود.
طبق وعده حمله گستاخانه‌ در تهران بی‌پاسخ نماند
علی نوبخت نماینده تهران و عضو فراکسیون امید مجلس با اشاره به حمله موفقیت‌آمیز موشکی سپاه پاسداران به مقر فرماندهی داعش در دیرالزور، اظهار داشت: خوشبختانه و به حول و قوه الهی حمله سپاه بسیار موفقیت‌آمیز بود و اینکه با 650 کیلومتر فاصله به مقصد برخورد کرد و این بسیار مهم است؛ خیلی‌ها شاکی شدند و انگشت به دهان ماندند که فکرش را هم نمی‌کردند، ولی این قولی بود که انقلابیون سپاهی داده بودند که ما این حمله گستاخانه‌ای که در تهران انجام دادند را بی‌پاسخ نمی‌گذاریم و آن حمله واقعاً محکوم بود که جان عده زیادی را گرفتند، از طرفی مجروحانی هم داشت.
اراده ملت پشتوانه حمله موشکی سپاه است
«سیدمصطفی میرسلیم» رئیس‌ شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی تصریح کرد: پشتوانه حمله موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، اراده مردم قهرمان ایران است که در ٣٨ سال اخیر مبارزه با ظلم و جهل و نفاق را وجهه همت خستگی‌ناپذیر خود قرار داده است.
پایان دوران بزن در‌رو
«حمیدرضا حاج بابایی» نماینده مردم همدان در مجلس درخصوص اقدام ارزشمند سپاه در انهدام مواضع داعش اظهار داشت: آمریکا باید بداند که هر کشوری بخواهد کوچک‌ترین تجاوزی به ایران کند، باید تا مرز نابودی آن کشور پیش‌بینی شود زیرا دوران بزن دررویی به پایان رسیده است.
سپاه، خانواده شهدای حادثه تروریستی ۱۷ خرداد را شاد کرد
«سید عزت‌الله ضرغامی» رئیس ‌اسبق رسانه ملی با انتشار مطلبی تاکید کرد: شلیک مرگبار موشک‌های سپاه به قلب تجمع داعش قلب همه ایرانیان، به ویژه خانواده شهدای حادثه تروریستی ۱۷ خرداد را شاد کرد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 30 خرداد 1396
رئیس ‌قوه قضاییه:
 عده‌ای در داخل کشور با چراغ سبز نشان دادن موجب ایجاد طمع در دشمنان می‌شوند
  ۲۹/ ۰۳ / ۱۳۹۶

Image result for ‫رئیس ‌قوه قضاییه‬‎

رئیس ‌قوه قضاییه گفت: نیروهای امنیتی، وزارت اطلاعات و سپاه باید توجه داشته باشند که چه کسانی از داخل به دشمن چراغ سبز نشان می‌دهند.
به گزارش روابط عمومی قوه قضاییه، آیت‌الله صادق آملی لاریجانی در جلسه مسئولان عالی قضایی با اشاره به در پیش بودن روز جهانی قدس، این روز را نماد اعلام مظلومیت ملت فلسطین و جنایات رژیم صهیونیستی برشمرد و اظهار داشت: امروز کشورهای سلطه تلاش می‌کنند که با ایران‌هراسی، توجه جهان اسلام را از دشمن قدیمی و واقعی‌اش یعنی رژیم صهیونیستی برگردانند و نگاه‌ها را معطوف به ایران کنند. این جنایتی است که توسط آمریکا و اذناب آن در جهان اسلام صورت می‌گیرد. بر همین اساس همگی موظفیم با گرامیداشت روز جهانی قدس و حضور باشکوه در راهپیمایی این روز، توطئه رژیم صهیونیستی و کشورهای سلطه را خنثی کنیم و این روز را به عنوان نماد عظیم وحدت جهان اسلام در برابر دشمن حقیقی مسلمانان مطرح کنیم.
تحریم‌های اخیر سنا جلوه دیگری از دشمنی‌های آمریکاست
آملی لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تصویب تحریم‌های جدید سنای آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران، خاطرنشان کرد: دشمنی‌های آمریکا که جلوه‌های متعددی دارد روز به روز تشدید می‌شود و گروهی که در حال حاضر در رأس قدرت این کشور قرار گرفته‌اند گرچه در اصل مواضع با اسلاف خود مشترکند، اما در ابراز دشمنی صریح‌ترند.
وی یکی از مظاهر این دشمنی را سفر اخیر رئیس‌جمهور آمریکا به عربستان و تحریک کشورهای منطقه علیه جمهوری اسلامی دانست و افزود: تحریم‌های اخیر سنا جلوه دیگری از دشمنی‌های آمریکاست که گرچه این گونه اقدامات، سابقه‌ای طولانی دارد، اما اینکه آمریکایی‌ها بر خلاف برجام دست به این کار زده‌اند و عملاً این توافق را تبدیل به یک امر یک‌طرفه به نفع آمریکا کرده‌اند، غیرقابل قبول است.
رئیس ‌قوه قضاییه با بیان اینکه هیچ ملتی زیر بار چنین مذلتی نخواهد رفت، بر اقدام متقابل جمهوری اسلامی برای پاسخ قاطع به آمریکا تأکید کرد و گفت: یکی دیگر از این دشمنی‌ها سخنان غیر دیپلماتیک و خارج از عرف وزیر امور خارجه آمریکا در روزهای اخیر بود که حسب برخی گزارشات گفته است ما باید جمهوری اسلامی را در زمینه انرژی هسته‌ای و تولید سلاح اتمی مهار کنیم و همچنین از گروه‌هایی که در داخل ایران وجود دارند برای تغییر مسالمت‌آمیز قدرت و حکومت این کشور استفاده و حمایت کنیم.
 عده‌ای در داخل کشور به دشمنان چراغ سبز نشان می‌دهند
آیت‌الله آملی لاریجانی چنین اظهاراتی را بسیار بد و توهین‌آمیز توصیف کرد و با تأکید بر لزوم پاسخ قاطع به چنین اظهاراتی، گفت: متاسفانه عده‌ای در داخل کشور به دشمنان چراغ سبز نشان می‌دهند و با ارسال برخی سیگنال‌ها موجب ایجاد طمع در دشمنان می‌شوند. برخی از این افراد محاربند و برخی مفسد فی الارضند و بر این اساس نیروهای امنیتی به ویژه وزارت اطلاعات و سپاه باید کاملاً هوشیارانه، این قبیل گروه‌ها را رصد و کشف کنند. قوه قضاییه نیز بدون هیچ‌گونه هراسی از هیاهو‌ها و تبلیغات مدعیان حقوق بشر با این افراد برخورد خواهد کرد.
وی با بیان اینکه ملت ایران پای این نظام و آرمان‌های آن ایستاده و هیچ مجالی به دشمن نخواهد داد، اظهار داشت: بیش از ۳۰ سال است که آمریکایی‌ها چنین رویاهای خامی را در ذهن خود پرورش می‌دهند و همیشه هم تیرشان به سنگ خورده است، زیرا مردم ما تحت عنایات حضرت حق و با رهبری‌های داهیانه حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری همواره در صحنه حضور داشته و از نظام خود دفاع کرده‌اند.
رئیس‌ قوه قضاییه با تاکید بر لزوم هوشیاری هر چه بیشتر نیروهای امنیتی و قضات شریف دستگاه قضایی برای ردیابی نفوذ دشمن گفت: خطر نفوذ در ایام اخیر تشدید شده است و همه دستگاه‌های مرتبط باید ابعاد مختلف این نفوذ را تحت نظر داشته باشند.
وی خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی تنها با اقتدار و استحکام خود و اتکا به توان و نیروی داخلی به ویژه در زمینه‌های گوناگون اقتصادی می‌تواند از مخاطرات عبور کند و در برابر دشمنی‌ها و توطئه‌ها بیمه شود.
آملی‌ لاریجانی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به تدوین برنامه چهارم توسعه قضایی هماهنگ با برنامه ششم توسعه کشور، گفت: بیش از یک سال روی برنامه چهارم توسعه قضایی از سوی معاونت راهبردی قوه قضاییه کار شده و نظرات مختلف از دادگستری‌های سراسر کشور جمع‌آوری شده است که از این بابت از همه کسانی که در تهیه این برنامه تلاش کرده‌اند خصوصا معاون محترم راهبردی قدردانی می‌کنیم.
رئیس ‌قوه قضاییه با تأکید بر لزوم همکاری و هماهنگی همه اجزای دستگاه قضایی در اجرا و نظارت بر این برنامه، افزود: این برنامه با ۱۹ هدف راهبردی و با ۶۵ راهبرد، ۳۰۷ برنامه راهبردی و ۱۵۰۷ برنامه عملیاتی، نقشه راه قوه قضاییه در پنج سال آینده را ترسیم می‌کند.
وی با تاکید بر اهمیت برنامه محور بودن همه اقدامات به ویژه در دستگاه قضایی، رهنمودهای مقام معظم رهبری خطاب به قوه قضاییه مبنی بر لزوم داشتن برنامه‌ای منسجم را مورد اشاره قرار داد و گفت: امیدواریم با همکاری و هماهنگی همه بخش‌های دستگاه قضایی و تلاش مسئولان عالی قوه قضاییه، این برنامه به عنوان شاخصی برای سنجش میزان توفیق قوه قضاییه در اجرای وظایف و ماموریت‌هایش به خوبی اجرا شود. البته یکی از ارکان بسیار مهم برای اجرایی شدن برنامه چهارم توسعه قضایی، تامین بودجه و اعتبارات است که امیدواریم دولت و مجلس محترم نیز در این زمینه با دستگاه قضایی همکاری کنند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 30 خرداد 1396
شلیک دوم سپاه به قلب تروریست‌ها
سرکرده گروهک تروریستی انصارالفرقان به هلاکت رسید 
 ۲۹/ ۰۳ / ۱۳۹۶

Image result for ‫جلیل قنبر زهی‬‎

قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه پاسداران اعلام کرد: در عملیات رزمندگان قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه در ارتفاعات قصرقند در سیستان و بلوچستان، جلیل قنبر زهی سرکرده گروه تروریستی انصارالفرقان به هلاکت رسید.
بر اساس این گزارش جسد این تروریست بین‌المللی به همراه 4 نفر از معاونین و عواملش هم‌اکنون در اختیار نیروی زمینی سپاه است. این تروریست تکفیری به خاطر جنایات گسترده در مرزهای جنوب شرق 25 سال سوژه تعقیبی نیروهای امنیتی ایران بوده است.
انفجار در مراسم تاسوعای حسینی چابهار، اعزام عوامل انتحاری برای مساجد، شهادت جمعی از پرسنل ناجا در سال 77، حمله به پست انتظامی در میدان «تامین اجتماعی» زاهدان و ده‌ها جنایت دیگر از اقدامات وی بوده است.
جلیل قنبرزهی، سرکرده گروهک انصارالفرقان از منابع مالی کشورهای عربی حمایت می‌شد و جلسات زیادی با نیروهای آمریکایی مستقر در افغانستان جهت ضربه زدن به ایران داشته است.
بر اساس اسناد اطلاعاتی، گروه‌های تروریستی «جندالشیطان» مالک ریگی٬ «جیش الظلم» و تیم‌های تکفیری زاییده اقدامات و برنامه‌ریزی‌های وی بوده است.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 30 خرداد 1396
آخرین اخبار از عملیات موشکی مقتدرانه سپاه
داعش سیلی خورد/ تل‌آویو و ریاض لرزید
  ۲۹/ ۰۳ / ۱۳۹۶

Image result for ‫داعش سیلی خور‬‎


شامگاه روز یکشنبه تقریبا دو ساعت از سخنرانی رهبر انقلاب گذشته بود که موشک‌های ایرانی بر قلب سیاه دشمن تکفیری در شرق سوریه فرود آمد و منفجر شد، سیلی محکمی که صدای آن تل آویو و ریاض را لرزاند، رهبر انقلاب فرموده بودند: ما به آنها سیلی خواهیم زد.
هنوز اندکی تا اذان و افطار بیست و سوم ماه مبارک رمضان (28خرداد ) زمان باقی مانده بود. خانواده شهدای غیور مدافع حرم و مرزبانان دلیر میهن اسلامی به دیدار رهبر انقلاب رفته بودند.
فرمانده معظم کل قوا وعده سیلی به دشمنان را داده و فرمودند: «ملّت ایران آن ملّتی است که از روز اوّل تا امروز، با همین‌جور توطئه‌ها و با همین‌جور حرفها مواجه بوده؛ آنها خواسته‌اند به ملّت ایران سیلی بزنند، [ولی] ملّت ایران به آنها سیلی زده؛ آنها خواسته‌اند نظام جمهوری اسلامی را ساقط کنند، [امّا] یکی یکی در حسرت این آرزو به گور رفتند... این را همه بدانند -هم دشمن بداند، هم دوستان با اخلاص بدانند، هم آن دوستانی که گاهی دلشان می‌لرزد بدانند- که جمهوری اسلامی مستحکم ایستاده است و بدانید آنها نمی‌توانند به ما سیلی بزنند، ما به آنها سیلی خواهیم زد.»
چند ساعت بعد!
قریب به دو ساعت از سخنان رهبر انقلاب نگذشته بود که ناگهان انتشار خبری نه تنها ایران بلکه جهان را به سرعت برق و باد در نوردید. خبر کوتاه بود اما غرورآفرین برای ملت ایران و هراس‌انگیز برای دشمنان: ایران از خاک خود مواضع داعش را در شرق سوریه مورد هدف موشک‌های دقیق میان برد قرار داد.
در سایت‌های خبری ولوله‌ای به پا شد و در محیط مجازی طوفانی به راه افتاد. همه ایرانیان با غرور خاصی پیام‌ها و ویدئوهای شلیک موشک‌های ایرانی را به قلب دشمن تکفیری برای همدیگر ارسال می‌کردند. فضا یادآور شب‌هایی بود که خبر پیروزی رزمندگان اسلام در یک عملیات و آزادسازی بخشی از خاک میهن منتشر می‌شد.
11روز پیش بود که اعضای وابسته به گروهک تروریستی داعش به حرم مطهر امام (ره) و مجلس شورای اسلامی حمله کردند. در پی این اقدام 17 نفر از هم وطنان ما به شهادت رسیدند. همان روز سپاه در بیانیه‌ای اعلام کرد که انتقام سختی از تکفیری‌های داعشی خواهد گرفت و شب دوشنبه این وعده با لطف پروردگار جامه عمل پوشید.
پاسخی برای خون‌های پاک
روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پس از حمله موشکی به مواضع تروریست‌ها بیانیه‌ای منتشر کرد: «در پی جنایت تروریستی 17 خردادماه 96 تروریست‌های تکفیری در تهران که به شهادت 18 تن از مردم مظلوم و روزه‌دار و مجروحیت جمعی دیگر از هموطنان عزیز منجر گردید، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعلام کرد: «ریخته شدن هیچ خون پاکی را بدون پاسخ نمی‌گذارد.»
در ادامه این بیانیه آمده بود: «بر این اساس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با استعانت از ذات اقدس الهی و به نیابت از ملّت قهرمان و دشمن‌ستیز ایران و خانواده معظم شهدا و آسیب دیدگان عملیات تروریستی در حرم مطهر حضرت امام (ره) و ساختمان اداری مجلس شورای اسلامی، لحظاتی پیش مقرّ فرماندهی و مراکز تجمع و پشتیبانی و ساخت خودروهای انتحاری تروریست‌های تکفیری در منطقه دیرالزور در شرق سوریه را با هدف تنبیه تروریست‌های جنایتکار، مورد حمله موشکی قرار داد.»
پیامی روشن برای حامیان تروریسم
روابط عمومی سپاه در مورد چند و چون این حمله گفته بود: «در این عملیات تعدادی موشک میان برد زمین به زمین از پایگاههای موشکی نیروی هوافضای سپاه در استان‌های کرمانشاه و کردستان، تروریست‌های تکفیری را هدف ضربات مهلک و کوبنده قرار داد. گزارش‌های دریافتی حکایت از هلاکت تعداد زیادی از تروریست‌های تکفیری و انهدام تجهیزات، سامانه‌ها و سلاح‌های آنان دارد. »
سپاه در بیانیه خود تاکید کرد: «پیام این اقدام انقلابی و مجازات‌گونه کاملا روشن است؛ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به تروریست‌های تکفیری و حامیان منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای آنان هشدار می‌دهد، در صورت تکرار اقدامات پلید و شیطانی علیه ملت ایران، خشم انقلابی و شعله‌های آتش انتقام پاسداران انقلاب، عاملین و مسببان آن را در‌بر خواهد گرفت و جنایتکاران را به جهنم رهنمون می‌سازد. »
همچنین سپاه پاسداران در انتهای این بیانیه خطاب به ملت شریف ایران آورده بود: «به ملّت عظیم‌الشأن ایران اسلامی اطمینان داده می‌شود، پاسداران انقلاب به فضل الهی و با همراهی و مشارکت سایر نیروهای نظامی، انتظامی، اطلاعاتی و امنیتی کشور برای صیانت از امنیت ملی و شکست فتنه‌ها و پدیده‌های ضد امنیتی، از هیچ تلاشی فروگذار نکرده و اقدامات متناسب را در دستور کار قرار خواهند داد.»
پیام ظریف
محمد‌جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان پس از حمله موشکی به مواضع تروریستهای داعش در دیرالزور در پیامی توییتری نوشت: «توان موشکی ایران از شهروندانش در دفاع مشروع و قانونی حمایت می‌کند و همزمان مبارزه مشترک جهانی با داعش و تروریزم افراط‌گرا را به پیش می‌راند.»
بهرام قاسمی سخنگوی وزارت خارجه کشورمان با اشاره به حمله موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به پایگاه تروریست‌های تکفیری در دیرالزور سوریه، آن را پاسخ قاطع و به موقع به تحرکات تروریستی اخیر آنها در تهران دانست و اظهار داشت که این اقدام با اطلاع قبلی دولت سوریه بوده است.
سخنگوی وزارت خارجه کشورمان همچنین ضمن هشدار به گروههای تروریستی-تکفیری و حامیان آنها، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران در برابر هرگونه اقدام بی‌ثبات‌کننده‌ای که امنیت ملی و امنیت شهروندان کشور را به مخاطره بیاندازد، مماشات نخواهد کرد و واکنش به اینگونه اقدامات از سوی ایران قاطع، به موقع و همراه با هوشمندی خواهد بود.
سخنگوی دستگاه دیپلماسی تاکید کرد: اقدام شب گذشته در حمله موشکی به عناصر تروریستی و پایگاه‌های آنها نیز در راستای تامین امنیت شهروندان کشور و با اتکا به توان و زیرساخت‌های دفاعی ملی و نیروهای نظامی با ایمان کشور صورت گرفته است.
هلاکت یکی از فرماندهان ارشد داعش
آخرین اطلاعات رسیده حاکی از آن است که تمام موشک‌های شلیک‌شده توسط سپاه به صورت دقیق به مواضع تروریست‌ها در دیرالزور اصابت کرده و عملیات انتقام از تروریست‌ها کاملاً موفقیت‌آمیز برگزار شده است. برآوردهای اولیه حاکی از وارد آمدن خسارات بسیار فراوان جانی و تجهیزاتی به تروریست‌ها در این منطقه حکایت دارد و پیش‌بینی می‌شود حداقل صدها داعشی در این حملات به هلاکت رسیده یا زخمی شده باشند.
همچنین شبکه خبر دیروز در خبری فوری به نقل از منابع میدانی اعلام کرد که یکی از فرماندهان اصلی داعش به نام سعد الحسینی معروف به ابو سعد با تابعیتی سعودی در حملات موشکی شب گذشته سپاه به دیر‌الزور به هلاکت رسیده است.منابع خبری دیگری هم از کشته شدن داماد ابوبکر البغدادی در این حمله خبر می‌دهند.
رصد همزمان اصابت موشک‌ها با پهپاد
به گزارش پایگاه خبری شبکه  العالم، فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: موشک‌ها از ایران شلیک شد و بر فراز عراق عبور کرد و در سوریه فرود آمد و توسط هواپیماهای بدون سرنشینی که از اطراف دمشق به پرواز درآمده بود بر فراز دیرالزور اصابت‌ها را به صورت همزمان برای ما در ایران مخابره می‌کرد.
سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه در جریان شلیک موشک‌های بالستیک سپاه به مقر داعش در دیرالزور سوریه گفت: اگر تروریست‌ها به شرارت ادامه دهند نتیجه پرهزینه‌ای برایشان رقم خواهد خورد.
وی تاکید کرد:‌ در اطراف دیرالزور پایگاه‌های فرماندهی، مراکز ساخت و تولید خودروهای انتحاری و مراکز تجمع آنها توسط موشک‌های میانبرد مورد هدف قرار گرفت. دشمنان باید بدانند تهران، لندن و پاریس نیست و این یک کار کوچکی بود که انجام شد و اگر دست از پا خطا کنند ضربات مهلک‌تر بر سر آنها فرود خواهد آمد.
اشراف اطلاعاتی از 700کیلومتر
فرمانده نیروی هوافضای سپاه اظهار داشت: این موشک‌ها از ایران شلیک شد و بر فراز عراق عبور کرد و در سوریه فرود آمد و توسط هواپیماهای بدون سرنشینی که از اطراف دمشق به پرواز درآمده بود بر فراز دیرالزور اصابت‌ها را به صورت همزمان برای ما در ایران مخابره می‌کرد.
حاجی‌زاده همچنین تاکید کرد: تمام موشک‌ها دقیقا به محل مورد نظر اصابت کرد.
وی افزود: شناسایی و احاطه اطلاعاتی این تروریست‌ها به خودی خود یک دنیا مسئله است و شلیک این موشک‌ها از فاصله 700 کیلومتری و نشاندن روی یک ساختمان کوچک، خودش یک پیام است و آنها می‌فهمند عیار ایرانی‌ها کجاست.
فرمانده نیروی هوافضای سپاه ادامه داد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به تبعیت از فرماندهی معظم کل قوا این عزم و اراده محکم برای دفاع از نظام را به صورت کامل دارد و سر سوزنی هم عقب نمی‌نشیند.
لیله‌ًْالقدر مدافعان میهن
سردار رمضان شریف سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم، با اشاره به عملیات شب گذشته سپاه علیه تروریست‌ها گفت: در این عملیات که «لیلهًْ‌القدر» نام داشت، سپاه پاسداران 6 فروند موشک بالستیک میان برد، به اهداف مختلفی در بُردهای 650 تا 700 کیلومتر شلیک کرد.
وی افزود: این موشک‌ها، موشک‌هایی قدرتمند و نقطه‌زن بودند و با دقت بالایی به اهداف اصابت کرده‌اند. اهدافی که ما در این عملیات هدف قرار دادیم، مقرهای فرماندهی، دپوی تجهیزات انتحاری و لجستیکی در استان دیرالزور سوریه بوده است.
سخنگوی سپاه پاسداران،‌ اجرای این عملیات را پاسخی محکم به عملیات کور تروریستی در مجلس و حرم امام راحل اعلام کرد و اظهار داشت: برای شلیک این موشک‌ها با کشور سوریه از قبل هماهنگ شده بود و موشک‌ها از مسیر کشور عراق وارد آسمان سوریه شده بودند.
سردار شریف در پایان تاکید کرد: تعدادی از این موشک‌ها، موشک‌های دقیق و نقطه‌زن ذوالفقار بوده‌اند و هم‌اکنون نیز تصاویر بسیار خوبی از لحظه اصابت موشک‌ها به اهداف، به دست‌مان رسیده‌ است.
بازتاب جهانی حمله به داعش
خبر حمله موشکی سپاه پاسداران به مواضع تروریست‌ها در دیرالزور سوریه به سرعت در رسانه‌های جهان منعکس شده و به خبر مهم آن رسانه‌ها تبدیل شد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، آسوشیتدپرس در گزارشی ویژه از اقدام روز گذشته نیروهای مسلح کشورمان نوشت که سپاه پاسداران انقلاب روز یکشنبه اعلام کرد که موشک‌هایی را به سوی شرق سوریه شلیک کرده و اهداف شبه‌نظامیان داعش را در پاسخ به حملات صورت گرفته علیه پارلمان ایران و حرم (امام خمینی) در تهران هدف قرار داده است و هشدار داده است که اگر هر طرف دیگری حملاتی را علیه ایران انجام دهد، (با آن) رفتار مشابهی خواهد کرد.
انتخاب جالب اهداف
سی‌ان‌ان با اشاره به شلیک شش موشک ایرانی به سوی اهداف داعش در شرق سوریه، نوشت که این حملات اولین شلیک‌ موشک‌های زمین به زمین ایران به اهدافی در خاک سوریه از ابتدای بحران در این کشور است. این شبکه به نقل از «ریک فرانکونا»، تحلیلگر مسائل نظامی نوشت: «انتخاب اهداف بسیار جالب است. آنها می‌گویند که شلیک‌های صورت گرفته به سوی همان افرادی بوده که حملات تهران را برنامه‌ریزی کرده‌اند، اما همچنین موجب تقویت تلاش‌های کنونی ارتش سوریه می‌شود.»
گاردین نیز در گزارشی نوشت که ایران به تلافی حملات هفته گذشته به پارلمان و آرامگاه آیت‌الله خمینی که 18 قربانی برجای گذاشت، با شلیک موشک‌هایی تروریست‌ها را در شهر دیرالزور که تحت کنترل داعش است، هدف قرار داد.
صدای سیلی را بشنوند!
خبرگزاری اسپوتنیک هم در پی حملات موشکی سپاه، در یادداشتی نوشت: سیلی را داعش خورد تا صدایش را دیگران بشنوند. ایران با این کار خواسته این پیغام را بدهد کشوری نیست که با تهدید عقب‌نشینی کند و از این پس تهدید را با تهدید پاسخ خواهد داد.
روزنامه الاخبار لبنان نیز در گزارشی نوشت که همزمان با شدت تحولات سوریه و فضای متشنج آن و پیام‌های موشکی که رد و بدل می‌شود، نیروهای ایرانی در اقدامی بی‌سابقه مواضع داعش در دیرالزور را هدف قرار دادند. این حمله به مثابه پیام‌هایی شدید‌اللحن به واشنگتن بوده و در چارچوب شدت گرفتن کشمکش آمریکا و ایران در میدان سوریه جا دارد. در این میان رهبر ایران، دروغ‌های دونالد ترامپ را «تهدیدات تو‌خالی» علیه ایران برشمرده و تاکید کرد، کشورش به این دروغ‌ها اهمیتی نمی‌دهد.
نیویورک تایمز نیز در گزارشی از تحولات شب گذشته سوریه نوشت که حملات موشکی ایران که از فاصله قابل توجهی انجام شده است، ممکن است به منظور ارسال پیامی برای دشمنان ایران در منطقه از جمله اسرائیل و عربستان سعودی و همچنین ایالات متحده باشد - کشوری که دارای پایگاه‌های نظامی در خاورمیانه است.
از میان نشریات رژیم صهیونیستی یدیعوت آحارونوت تاکید کرد: ایران با حمله موشکی به داعش خود را به عنوان قدرت جهانی مطرح کرد. ها آرتص هم با بیان این که انتقام موشکی ایران، قدرت نمایی و پیامی به آمریکا و اسرائیل بود نوشت: این اقدام نشانه کوتاه نیامدن ایران از حفظ نفوذش در سوریه است.
یک واکنش نرم!
رادیو بین‌المللی فرانسه هم در گزارشی با اشاره به شلیک موشک‌های ایرانی به سوی اهداف داعش در سوریه نوشت که این اولین بار است که از موشک‌های میان‌برد برای هدف قرار دادن افراطی‌ها در سوریه استفاده شده است. الجزیره قطر نیز در گزارشی به نقل از رئیس‌دفتر خود در تهران نوشت که این اقدام ایران تلاشی برای ارسال این پیام است که آماده است در صورت لزوم از تمامی خطوط قرمز عبور کند.
شبکه المیادین نیز در گزارشی با پوشش لحظه‌ به لحظه از این ماجرا نوشت که نیروهای ایرانی با استفاده از موشک‌های بالستیک مقرهای گروه‌های تروریستی را در دیرالزور در شرق سوریه هدف قرار داد. این رسانه عربی همچنین به نقل از مقامات ایرانی نوشت که شلیک موشک‌ها پیامی برای آمریکایی‌ها بوده است.
رای‌الیوم نیز نوشت که سپاه پاسداران این حملات موشکی علیه دیرالزور را پیامی برای تکفیری‌ها و حامیان منطقه‌ای آنها دانسته و امیرعبداللهیان نیز آن را تنها یک واکنش نرم توصیف کرده است.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 30 خرداد 1396


ادامه واکنش‌ها به سخنان تحریف آمیز روحانی
هدف از انکار غدیر خشنود ساختن لیبرال غربی است
  ۲۹/ ۰۳ / ۱۳۹۶

Image result for ‫ادامه واکنش‌ها به سخنان تحریف آمیز روحانی‬‎

ماجرا از آنجا شروع شد که روحانی در ضیافت افطار با اساتید و پزشکان به بیان برداشت‌های نادرست و شخصی خود از سیره امیرمؤمنان پرداخت و گفت: حکومت علی(ع) با خواست و اصرار مردم تشکیل شد و این در حالی بود که ایشان در برابر اصرار مردم به آنها فرمودند که حکومت عدل من برای شما سنگین است و باید به سراغ فرد دیگری بروید، اما در عین حال این را نیز گفتند که اگر شما مردم فرد دیگری را انتخاب کنید، من در اطاعت از او که شما مردم آن را برگزیدید، اولین نفر خواهم بود. وی همچنین اظهار داشت: مبنای ولایت و حکومت از دیدگاه علی(ع) نیز انتخاب و نظر مردم بود.
اگر مبنای ولایت و حکومت از دیدگاه علی(ع) انتخاب و نظر مردم است، معلوم می‌شود گوینده این سخنان یا خطبه شقشقیه را اصلا نخوانده یا خوانده و فراموش کرده و یا غایت دیگری در نظر دارد. آنجا که امیرمؤمنان(ع) درباره غصب خلافتشان فرمودند: «اما از خلافت چشم پوشیدم، و روى از آن برتافتم، و عمیقا اندیشه كردم كه با دست بریده و بدون یاور بجنگم، یا آن عرصه گاه ظلمت كور را تحمل نمایم، فضایى كه پیران در آن فرسوده، و كم سالان پیر، و مؤمن تا دیدار حق دچار مشقت مى شود! دیدم خویشتندارى در این امر عاقلانه تر است، پس صبر كردم در حالى كه گویى در دیده ام خاشاك بود، و غصه راه گلویم را بسته بود! مى دیدم كه میراثم به غارت مى رود.» اگر مبنا رأی مردم است، چطور ایشان از جنگ برای احقاق حق خود سخن می‌گویند و خلافت و حکومت را میراث به غارت برده خود می‌دانند؟
تحریف و قلب واقعیت‌های مسلم تاریخ اسلام توسط روحانی البته مسبوق به سابقه است چراکه وی چندی پیش نسبت به واقعه عاشورا و همچنین سیره امام حسن مجتبی(ع) نیز تحلیل غیر معتبر خود را اظهار کرده و برای توجیه طرز فکر خاص خود، به تفسیر سلیقه‌ای رویدادهای تاریخ اسلام روی آورده بود.
اما با وجود در دسترس بودن منابع متقن و دقیق از تاریخ اسلام که نتیجه رنج و زحمت، مداقه، دقت وافر و باریک بینی عالمان و محققان است، آیا تفاسیر به رأی از رویدادهای تاریخی و قلب حقایق آن، ناشی از جهل نسبت به تاریخ و رخدادهای آن است یا مقاصد دیگری در کار است؟
اگر امامت به حق علی(ع) به رأی مردم است، این همان دیدگاه سقیفه است
پس از بازتاب سخنان مغلوط رئیس‌جمهور، پاسخ‌ها و واکنش‌های متعددی از سوی نخبگان و پژوهشگران داده شد. در تازه‌ترین واکنش‌ها، آیت‌الله محمد باقر تحریری این سخنان را در راستای توجیه فعالیت‌های تبلیغی سیاسیون و انحراف افکار مردم از برخی کم‌کاری‌های دولت دانست.
به گزارش رسا، وی در جمع روزه‌داران اردبیل ابراز داشت: آیت‌الله جوادی آملی فرموده‌اند که مسئله امامت و ولایت فقیه از مسائل اصولی است، ‌ای کاش دولتمردان امامت و رهبری شهید مطهری و ولایت فقیه آیت‌الله جوادی آملی را تورق می‌کردند تا این سخنان بر زبانش جاری نشود.
آیت‌الله تحریری سخنان برخی دولتمردان را برگرفته از خطبه 92 نهج البلاغه دانست و توضیح داد: وقتی بعد از قتل عثمان به علی(ع) برای رهبری مراجعه می‌کنند؛ حضرت با مردم اتمام حجت می‌کند که من را رها کنید و به سراغ دیگری بروید، منتها حجت را تمام می‌کنند که اگر نزد من آمدید من اینطوری هستم، برنامه‌ام این است، ما مشکلاتی را در پیش داریم، مسائل به این صافی نیست که شما آمدید، یعنی شما حکومت علی را می‌خواهید، باید آمادگی داشته باشید. در آنجا فرمود اگر بفهمم کسی با اموالی که در حکومت عثمان تقسیم شده ازدواج کرده است، من آن ازدواج را باطل می‌کنم.
متولی مدرسه علمیه معیّر تهران مردم را تنها «پذیرنده» ولایت علی(ع) ارزیابی کرد و ادامه داد: آیت‌الله جوادی فرمودند «ولایت در کنار نماز و روزه شمرده شده است و به هیچ چیز مانند ولایت توصیه نشده است» حضرت علی(ع) هم در خطبه 92 ادامه می‌دهند «بدانید که اگر من جواب شما را بدهم اگر شما را دوست داشته باشم طبق علمم عمل می‌کنم نه بر سنت خلفا، من به سخن کسی هم گوش نمی‌دهم» امامت یعنی این، اگر کسی پذیرفت باید مطیع باشد، اگر ما ولایت فقیه را پذیرفتیم باید مطیع باشیم، اگر فرمود ما از برجام بهره‌ای نبردیم باید مطیع باشیم، نه مدام توجیه کنیم.
استاد سطح عالی حوزه علیمه قم استفاده دولتمردان از بخشی از نهج البلاغه را برای مشروعیت دادن به رأی مردم دانست و گفت: امامت به حق علی(ع) به رأی مردم است؟ اگر این باشد که همان دیدگاه سقیفه است.
ماجرای سخنان مکرر آیت‌الله بهجت درباره مسئله امامت
وی خاطرنشان کرد: آیت‌الله جوادی آملی حفظه الله کلام بسیار لطیفی فرمودند، اول امامت را کنار می‌زنند، بعد امام را؛ این فرمایش ایشان هشدار است، لذا صحبت مکرر می‌شود که ما مبانی اعتقادیمان را محکم کنیم به خاطر این است؛ اصل است.
آیت‌الله تحریری خاطرنشان کرد: حضرت آیت‌الله مصباح حفظه الله می‌فرمود ما سال‌ها پای درس حضرت آیت‌الله بهجت می‌رفتیم، بنده هم شاهد بودم، بارها از مسئله امامت ایشان صحبت می‌کرد و ما تعجب می‌کردیم، الان چه وقت بحث این مسائل است؟ دیگر پنبه این مسائل زده شده است، ما در نظام شیعی هستیم، ایشان فرمود که فهمیدیم با این جریاناتی که در حوزه علمیه رخ داد، در علم امام شک کردند، ما باید دقت داشته باشیم.
امامت و رهبری عهدالناس نیست، عهدالله است
حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی نیز طی سخنانی در مسجد شهید بهشتی تهران تأکید کرد: کسانی که اخیرا سخنان باطلی را بیان کرده‌اند، ناشی از اعتقادشان نیست بلکه برای آنکه بتوانند دل لیبرال غرب را به دست بیاورند، برخلاف غدیر که حق است سخن گفته‌اند.
وی با تأکید بر اینکه خداوند مالک و انسان مملوک است، ابراز داشت: انسان مالک خودش نیست و خداوند مالک اوست، بنابراین تنها او اجازه سلطنت بر ملک خودش را دارد و انسان حق حکومت بر املاک خداوند را ندارد مگر با اذن و فرمان الهی باشد پس حکومت و حاکمیت از آن مالک است.
امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه خدا دین خود را یاری می‌کند، تصریح کرد: رئیس‌جمهوری که ترسو باشد، به درد اسلام نمی‌خورد بلکه به درد در جهنم می‌خورد؛ رئیس‌جمهور باید کسی باشد که مانند امام راحل و رهبر معظم انقلاب برای صیانت از اسلام محکم در برابر باطل بایستد، خداوند حضرت داوود(ع) را به سبب ایستادگی در برابر دشمن یاری و پیروز کرد.
حجت‌الاسلام والمسلمین صدیقی با اشاره به اینکه خداوند تعیین‌کننده حاکم است، گفت: کسانی که رأی می‌دهند، فردای قیامت نسبت به رأی‌شان باید پاسخگو باشند و به خداوند بگویند که با رأی‌شان چه کسی را بر مردم مسلط ساختند، امامت و رهبری عهدالناس نیست بلکه عهدالله است، به همین دلیل خداوند به ظالم اجازه حکومت نمی‌دهد، اگر مردم امام علی(ع) را 25 سال خانه‌نشین کردند، در اصل به خود ظلم روا داشتند چرا که خداوند ایشان را به‌عنوان حاکم تعیین کرده بودند.
مبنای ولایت و امامت در اسلام ناب محمدی؛ واجب بودن انتصاب امام از سوی پروردگار
به همین قرار، جمعی از طلاب حوزه‌های علمیه مشهد مقدس نیز طی بیانیه‌ای خاطرنشان کردند: اینکه فقط خداوند به خاطر خالقیت و مالکیتی که نسبت به همه عالم دارد؛ حق منحصر به فرد فرمانروایی و ولایت بر انسان‌ها را دارد و سپس به خاطر اداره امور بشری، افراد شایسته‌ای را با ملاک‌های روشن برای هدایت، فرمانروایی و ولایت بر مردم بر می‌گزیند، از شاخصه‌های ممتاز دین اسلام نسبت به نظام‌های دیکتاتوری، سلطنتی و حتی دموکراسی نما در جهان می‌باشد. بنابراین می‌توان گفت مبنای ولایت و امامت در اسلام ناب محمدی و مکتب تشیع، واجب بودن انتصاب امام از سوی پروردگار است و اتفاقا همین قضیه دلیل مشروعیت حکومت اسلامی می‌باشد.
ضرورت انتصاب امام از سوی خداوند؛ امری کاملا عقلانی
در این بیانیه همچنین تصریح شده است: از آنجا که پذیرش اصول دین در اسلام به عنوان متعالی‌ترین دین آسمانی تقلیدی نیست، بلکه از راه عقل قابل اثبات می‌باشد؛ وجوب انتصاب امام توسط خداوند را می‌توان با دلایل عقلی ثابت کرد. مثلا اینکه نصب امام از جانب خداوند لطفی از سوی پروردگار نسبت به بندگانش است چون حضور امام در جامعه اسلامی باعث کاهش فساد و افزایش خیر و صلاح می‌شود و زمینه هدایت مردم به سوی اطاعت الهی و دوری از گناه را فراهم می‌کند تا همگان به سعادتمندی دنیوی و اخروی برسند. پس به حکم عقل چنین لطفی بر خداوند واجب است، لذا ضرورت انتصاب امام از سوی خداوند امری کاملا عقلانی است.
طلاب حوزه‌های علمیه مشهد مقدس ابراز داشتند: همواره برای تشکیل تمدن شکوفای اسلامی، سه ضلع یک مثلث باید در کنار هم باشند: قانون (کتاب خدا)، رهبری الهی (امام) و مردم. بدون شک در طول تاریخ اسلام با وجود امام و قانون الهی، این مردم بودند که با غفلت‌ورزی خویش از ولایت امام و اطاعت وی دور شدند و با این کار، خودشان ضرر کرده و جامعه را از نعمت حکومت ناب اسلامی محروم نمودند اما این مسئله هیچ ضرری به مشروعیت ولایت وارد نمی‌کند.
جایگاه ریاست جمهوری جای طرح نظرات سطحی و غیرکارشناسی آن هم در حوزه دینی نیست
در ادامه بیانیه یادشده آمده است: البته جای بسی شگفتی است ریاست جمهوری اسلامی ایران، که بر اساس قانون باید زمینه اشاعه فرهنگ و تفکر ناب اسلامی را در کشور فراهم نماید، مطالبی را در موارد مختلفی همچون درس‌آموزی از عاشورا و صلح امام‌حسن علیه‌السلام مطرح نموده که با هیچ یک از آموزه‌های اسلام ناب و انقلابی سازگاری ندارد و این بار نیز بزرگترین موهبت در اسلام، یعنی انتصاب امام از سوی خداوند را نادیده می‌گیرند و با خلط میان مشروعیت و مقبولیت، مغایر با مبانی اسلام سخن می‌گویند!! قطعا جایگاه ریاست جمهوری جای طرح نظرات سطحی و غیرکارشناسی آن هم در حوزه دینی نیست.
در این بیانیه تصریح شده است: بدیهی است که قشر فرهیخته و ملت قهرمان ایران انتظار دارد مسئولین به‌جای پرداختن به مباحث حاشیه ساز به فکر رسیدگی به امور مردم و خدمت‌رسانی بیشتر باشند و همه تلاش خویش را صرف تحکیم نظام و ارزش‌های اسلامی نمایند.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 30 خرداد 1396

شش پیام حمله موشکی سپاه ایران
 به مقر تروریستها در دیرالزور را می توان به شرح ذیل بیان کرد 
۲۹/ ۰۳ / ۱۳۹۶


Image result for ‫شش پیام حمله موشکی سپاه ایران  به مقر تروریستها در دیرالزور را می توان به شرح ذیل بیان کرد‬‎
مالک شریعتی:

1) این حمله ثابت کرد که قدرت موشکی ایران کاملا دفاعی است؛ اما کوچکترین حمله به خود را با محکم ترین دفاع و ترقه بازی را با  موشک باران پاسخ خواهد داد.

2) حقیقتا دوران  بزن در رو تمام شده است و دشمن ملت ایران اگر دست از پا خطا کند، پاسخش را نه در مواضع نیروهای دست چندم خود، که در مرکز فرماندهی و قلب تصمیم گیری اش دریافت خواهد کرد.

3) قدرت  نقطه زنی موشکهای ایرانی از فاصله چند صدکیلومتری، حاصل تلاش دانشمندان ایرانی و بدون کمترین وابستگی به بیگانگان است؛  تهرانی مقدم ها اگر باور شوند در همه زمینه ها می توانند  پیشرفت ایران را رقم بزنند.

4) پاسخ کوبنده سپاه به مقر تروریستها دفاع نظامی بود، اما همزمان حمله پیش دستانه ای هم به روزنه ورود آمریکا و متحدانش به برنامه موشکی ایران بود؛ #برجام_موشکی دیروز در دیرالزور در نطفه خفه شد.

5) گرچه امکان شلیک از شهرهای موشکی در مرکز ایران نیز فراهم بود، انتخاب کردستان و کرمانشاه، برنامه نفوذ دشمن را در این مناطق برهم زد و عامل اتحاد ملی شد.

6) تحلیلگران جهانی اکنون به مقایسه موشک بازی تبلیغاتی چندماه قبل  ترامپ در سوریه با حملات موثر روز گذشته ایران به قلب تروریسم خواهند پرداخت و تغییر موازنه منطقه ای به نفع ایران را ثبت خواهند کرد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 29 خرداد 1396

مراسم تشییع پیکر جانباز شهید سلمان فهیمی در کرمانشاه برگزار شد

۲۸/ ۰۳ / ۱۳۹۶
Image result for ‫جانباز سلمان فهیمی‬‎

Image result for ‫جانباز سلمان فهیمی‬‎Image result for ‫جانباز سلمان فهیمی‬‎

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه گفت: «سلمان فهیمی» جانباز 70 درصد کرمانشاهی پس از 29 سال تحمل درد و رنج به خیل همرزمان شهیدش پیوست.
حجت‌الاسلام هادی عسگری به خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این جانباز شهید سال 1367 و در جریان عملیات مرصاد به درجه جانبازی 70 درصد نائل آمد.
وی ادامه داد: وی در دوران دفاع مقدس یکی از رزمندگان سپاه اسلام بود و در لباس ارتش از مرزهای کشورمان در مقابل تهاجم بعثی‌ها
 دفاع کرد.
عسگری ادامه داد: این جانباز شهید، سرانجام پس از 29 سال، جمعه شب (26 خرداد) به همرزمان شهیدش پیوست و مراسم تشییع پیکرش نیز صبح دیروز برگزار شد.
از این جانباز شهید پنج فرزند (سه پسر و 2 دختر) به یادگار مانده است.
وی گفت: در مراسم تشییع پیکر فهیمی که جمع زیادی از مردم، مسئولان و همرزمان این شهید والامقام حضور داشتند، نماز میت توسط آیت‌الله مصطفی علما نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه اقامه و در گلزار شهدای این شهر به خاک سپرده شد.
شهید فهیمی، یکصد و هفتاد و نهمین جانباز شهید 70 درصدی است که از استان کرمانشاه به شهادت می‌رسد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 29 خرداد 1396
رهبر انقلاب در جمع خانواده‌های شهدای مدافع حرم و مرزبان:
آمریکایی‌ها نمی‌توانند به ما سیلی بزنند
ما به آنها سیلی خواهیم زد
  ۲۸/ ۰۳ / ۱۳۹۶

Image result for ‫رهبر انقلاب در جمع خانواده‌های شهدای مدافع حرم و مرزبان:‬‎

Image result for ‫رهبر انقلاب در جمع خانواده‌های شهدای مدافع حرم و مرزبان:‬‎Image result for ‫رهبر انقلاب در جمع خانواده‌های شهدای مدافع حرم و مرزبان:‬‎


حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر دیروز (یکشنبه) در دیدار جمعی از خانواده‌های شهدای مدافع حرم و شهدای مرزبان، با تأکید بر اینکه شهدا حق حیات بر این کشور دارند و همه مردم و مسئولان باید خود را زیر بار منت شهدا و خانواده شهدا بدانند، به سخنان خصمانه و تهدیدآمیز اخیر مقامات آمریکایی اشاره کردند و با گزافه خواندن آن، گفتند: دولتمردان آمریکایی از ابتدای پیروزی انقلاب همواره به دنبال تغییر نظام جمهوری اسلامی بوده‌اند اما نخواهند توانست به ملت ایران سیلی بزنند بلکه این ملت است که به آنها سیلی خواهد زد.
حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در ابتدای این دیدار، مفهوم «شهادت» را مقوله‌ای عمیق و دارای معانی بلند و یک معامله پرسود با خداوند متعال خواندند و افزودند: شهادت یک «مرگ تاجرانه» است و در این معامله، خداوند جان انسان را که ضایع‌شدنی و از بین‌رفتنی است، در مقابل سعادت ابدی خریداری می‌کند و شهید به مقامی می‌رسد که قدرت شفاعت پیدا می‌کند.
ایشان، صبر و استقامت خانواده شهدا در مصیبت از دست دادن نزدیک‌ترین افراد خود را، یک ارزش بسیار والا دانستند و خاطرنشان کردند: عوامل اصلی حفظ انقلاب اسلامی و قدرت آن، مفاهیم و ارزشهای عظیمی همچون «شهادت، جهاد و صبر و استقامت خانواده‌های شهدا» است و دشمن تلاش دارد تا این ارزشها را از جامعه بگیرد و متأسفانه برخی نیز در این چارچوب قلم‌فرسایی می‌کنند.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به بقای نظام اسلامی با وجود مواجهه با دشمنی‌های سخت، گفتند: گزافه‌گویی‌های رئیس‌جمهور آمریکا موضوع جدیدی نیست زیرا نظام اسلامی از ابتدا با توطئه‌های گوناگونی مواجه بوده است اما بدخواهان ملت ایران هیچ غلطی نتوانسته‌اند بکنند.
حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای تأکید کردند:این انقلاب و نظامی که به وجود آمد، این از اول با دشمنی‌های سخت مواجه بود. حالا به این هارت‌وهورت‌های این بابایی که تازه آمده در آمریکا نگاه نکنید؛ این‌ها جدید نیست؛ این‌ها از اول بود؛ حالا زبان‌ها و لحن‌هایشان فرق می‌کند. از روز اول این هارت‌وهورت‌ها علیه جمهوری اسلامی بوده تا امروز؛ قریب چهل سال است؛ هیچ غلطی نتوانستند بکنند.
 آن زمانی که نظام اسلامی یک نهال تازه‌روییده و نحیف بود، نتوانستند به آن آسیبی برسانند، چه برسد به اکنون که این نظام به یک درخت تناور تبدیل شده است.

ایشان با اشاره به سخنان اخیر مقامات آمریکایی مبنی بر تلاش برای تغییر نظام اسلامی خطاب به آنها گفتند: در طول ۳۸ سال گذشته، چه زمانی بوده که شما نمی‌خواستید نظام اسلامی را تغییر دهید، اما همواره سرتان به سنگ خورده است و از این پس هم همین‌گونه خواهد بود.
رهبر انقلاب اسلامی، مقامات جدید کاخ سفید را بی‌تجربه و تازه‌کار خواندند و تأکید کردند: این افراد بی‌تجربه، ملت و مسئولان ایران را نشناخته‌اند و هنگامی که تو دهنی بخورند، آن زمان متوجه خواهند شد، حساب و کتاب چیست!
حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای افزودند: سردمداران آمریکا، از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی در تلاش برای ساقط کردن نظام جمهوری اسلامی ایران بودند، اما کسانی که چنین حسرتی داشتند، این آرزو را به گور بردند و از این پس نیز همین‌گونه خواهد بود.
ایشان تأکید کردند: همه اعم از دشمنان، دوستان با اخلاص و دوستانی که برخی مواقع دلشان می‌لرزد، بدانند جمهوری اسلامی مستحکم و با اقتدار کامل ایستاده و دشمنان نمی‌توانند به ملت ایران سیلی بزنند بلکه ملت به آنها سیلی خواهد زد.
رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه ارزش شهدا باید در جامعه معلوم باشد، در تجلیل از نقش شهیدان مدافع حرم گفتند: اگر شهیدان مدافع حرم نبودند، امروز باید با «عناصرِ فتنه‌گر، خبیث و دشمن اهل‌بیت(ع)» در شهرهای ایران می‌جنگیدیم، زیرا آنان قصد داشتند از مرزهای عراق وارد ایران شوند اما جلوی آنها گرفته شد و تار و مار شدند و اکنون نیز در عراق و سوریه به‌طور کامل در حال ریشه‌کن شدن هستند.
حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای، امنیتِ کنونی کشور را مرهون مدافعان حرم و مدافعان مرزهای ایران دانستند و افزودند: امنیت مرزها و شهرهای کشور به برکت تلاشهای مرزدارانی است که با همه وجود از ایران دفاع، و همچنین از ورود مواد مخدر جلوگیری می‌کنند، البته این تلاشها به‌خوبی دیده نمی‌شود و مرزداران و شهدای مرزی، مظلوم هستند.
ایشان، شهیدانِ فعالیت‌های امنیتی و اطلاعاتی را از جمله دیگر فداکاران در تأمین امنیت و جلوگیری از اقدامات تروریستی و کشته‌شدن مردم بی‌گناه خواندند و گفتند: خدمت به کشور فقط تأمین آب و نان نیست بلکه بالاتر از آن، تأمین امنیت است و شهیدان و مدافعان حرم و مرزها و شهرهای کشور، با تأمین امنیت، حق حیات بر گردن کشور دارند.
حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای با تأکید بر لزوم قدردانی از شهیدان و خانواده‌های آنان، خاطرنشان کردند: همه زیر بار منت شهیدان هستیم و هر کس در جهت فراموش شدن یاد شهیدان یا اهانت و بی‌اعتنایی به خانواده‌های آنان کاری انجام دهد، در واقع به کشور خیانت کرده است.
در پایان این دیدار، نماز مغرب و عشاء به امامت رهبر انقلاب اسلامی اقامه شد و حاضران روزه خود را همراه با ایشان افطار کردند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 29 خرداد 1396


( کل صفحات : 11 )    1   2   3   4   5   6   7   ...   


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی