تـــوّلــی ( دوست شــنـاســی)
پیامر اكرم (ص) : خدایا دوست بدار كسى‏ را ، كه على را دوست دارد.
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


« تولی به معنای پذیرش ولایت اولیای الهی با قلب و پیروی از آنها در عمل و نیزدوست داشتن اولیای الهی و دوست داشتن دوستداران آنها است.»

« دوست خوب کسی است که آراسته به صفات ایمان واخلاق باشد.»

مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
رهبر انقلاب در جمع مردم زلزله‌زده کرمانشاه:
 با یکایک شما همدردم /مسئولان تلاش خود را مضاعف کنند 
۱۳۹۶/۰۸/۲۹

Image result for ‫رهبر انقلاب در جمع مردم زلزله‌زده کرمانشاه‬‎Image result for ‫رهبر انقلاب در جمع مردم زلزله‌زده کرمانشاه‬‎
Image result for ‫رهبر انقلاب در جمع مردم زلزله‌زده کرمانشاه‬‎Image result for ‫رهبر انقلاب در جمع مردم زلزله‌زده کرمانشاه‬‎
Image result for ‫رهبر انقلاب در جمع مردم زلزله‌زده کرمانشاه‬‎Image result for ‫رهبر انقلاب در جمع مردم زلزله‌زده کرمانشاه‬‎
حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در اولین ساعات صبح دیروز (دوشنبه) برای بازدید از مناطق زلزله‌زده به‌صورت سرزده وارد کرمانشاه شدند.
رهبر انقلاب اسلامی ابتدا در شهر سرپل ذهاب حضور یافتند و از مناطق خسارت‌دیده بازدید کردند. ایشان سپس در جمع مردم داغدار و مصیبت‌زده‌ سرپل ذهاب حاضر شدند و دقایقی در جمع آنان سخنرانی کردند.
حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای خطاب به مردم گفتند: بسیار مایل بودم که در زمان شادی دل‌ها و خرمی زندگی به شهر شما مردم مهربان و باوفا بیایم نه در شرایطی که دچار غم و بلا و چنین مصیبت شدیدی هستید.
رهبر انقلاب اسلامی با ابراز همدردی با یکایک دل‌های داغدار در شهرها و روستاهای آسیب‌دیده، افزودند: با غم شما، دل‌های ما پر از غم و افکار ما نیز گرفتار شد.
ایشان با ‌اشاره به مقاومت و ایثار و ایستادگی مردم استان کرمانشاه در دوران دفاع مقدس، خاطرنشان کردند: این اولین باری نیست که شهر شما مردم صبور و مهربان و شهرهای اطراف آن دچار چنین مشکلاتی شده است بلکه شما در دوران جنگ تحمیلی نیز محکم و استوار، مردانگی و استقامت و پهلوانی خود را در مقابل درد و رنج‌ها نشان دادید و امروز نیز نشان خواهید داد.
حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای گفتند: انسان‌های بزرگ و دلاور در مقابل حوادث می‌ایستند و آن حوادث را مغلوب اراده‌ خود می‌کنند، بنابراین اگرچه زلزله، بلا و مصیبت بزرگی است که با ویرانی، همه را داغدار و مصیبت‌زده می‌کند اما همین زلزله در اثر ایستادگی مردم و تلاش آنان برای تجدید حیات و آبادانی و عمران می‌تواند به یک نعمت تبدیل شود.
رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه می‌توان با ایستادگی در مقابل مشکلات و بهره‌گیری از ظرفیت‌های عظیم ملت در مقابل بلایای طبیعی و تحمیلی ایستادگی کرد، افزودند: این حادثه، ملت ایران را به حرکت درآورد و مردم در همه‌ نقاط کشور، با احساس اینکه دلشان در کرمانشاه است و به کرمانشاه مدیونند، به‌قدر وسع و توان خود به وظیفه‌ کمک‌رسانی عمل کردند.
ایشان افزودند: مسئولان به‌ویژه در برخی بخش‌ها در این حادثه خوش درخشیدند و کار و تلاش کردند و در همان ساعات اول حادثه، ارتش در شهرها و سپاه در روستاها با حضور مؤثر، به یاری افرادِ زیرِ آوارمانده شتافتند اما من به این حد از تلاش‌ها قانع نیستم بنابراین مسئولان بخش‌های مختلف باید تلاش و مجاهدت خود را مضاعف کنند.
حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای مردم را به تلاش برای آباد ساختن منطقه و رقم زدن روزگاری بهتر فرا خواندند و خطاب به آنان گفتند: چشم امید را به نیرو، تلاش و قدرت خود معطوف کنید و با تکیه به غیرت خدادادی، زندگی شاد و باطراوتی بسازید.
حضور رهبر انقلاب در روستاهای زلزله‌زده استان کرمانشاه
حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در ادامه‌ حضور در مناطق زلزله‌زده‌ کرمانشاه، از روستاهای کوئیک مجید، کوئیک عزیز، کوئیک حسن، سراب ذهاب و قلعه‌ بهادری بازدید کردند.
حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای در جمع مردم این روستاها ضمن ابراز همدردی با مصیبت‌زدگان، گفتند: من از ساعات اول حادثه دائماً به مسئولان برای رسیدگی به حال مردم سفارش‌های لازم را کردم تا بخشی از مشکلات شما عزیزان حل شود و خوشبختانه نیروهای مسلح و غیرمسلح، کارها و تلاش‌های خوبی تاکنون انجام داده‌اند که لازم است این فعالیت‌ها با قوت ادامه یابد.
رهبر انقلاب اسلامی با ‌اشاره به خسارات سنگین زلزله و نابود شدن کامل برخی از روستاها، افزودند: از اینکه شما جوانان مؤمن و بانشاط را از نزدیک زیارت کردم بسیار خرسندم و مطمئنم به لطف خدا و با تلاش مسئولان و همت مردم و شما جوانان عزیز، روستاها بهتر از قبل ساخته خواهد شد.
ایشان از خداوند متعال، صبر و سکینه و نزول رحمت الهی را بر زنان و مردان غیور و باوفای کرمانشاه مسئلت کردند و گفتند: امروز ما در این تلخی‌ها و غم‌ها با شما شریک هستیم و امیدواریم بتوانید زندگی را از نو بسازید تا در شادی‌ها نیز با شما شریک باشیم و این حادثه، بهانه‌ای برای تخفیف آلام روستاهای کرمانشاه شود که پیش از زلزله نیز مشکلات زیادی داشتند.
جلسه رسیدگی به مشکلات زلزله‌زدگان با حضور رهبر انقلاب
حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای همچنین بعد از بازدید از مناطق زلزله‌زده در جلسه رسیدگی به مشکلات زلزله‌زدگان در جمع مسئولان استانی و محلی و جمعی از فرماندهان نظامی و انتظامی، وظایف مسئولان را در قبال زلزله‌زدگان استان کرمانشاه، بسیار سنگین خواندند و تاکید کردند: مهم‌ترین اولویت کنونی، مسئله تامین مسکن زلزله‌زدگان و بازسازی مناطق تخریب‌شده و آسیب‌دیده است که باید با پشتیبانی دستگاه‌های مختلف نظامی و غیرنظامی و با مدیریت متمرکز و کار جهادی و با سرعت عمل لازم، انجام گیرد.
ایشان با تاکید بر اینکه مردم آسیب‌دیده باید پیشرفت کار را حس کنند، گفتند: در این زمین‌لرزه، وسعت مناطق آسیب‌دیده زیاد است و اگرچه شهر سرپل ذهاب و برخی شهرهای دیگر خسارات سنگینی دیده‌اند اما برخی روستاها به کلی ویران شده‌اند که حادثه مهمی است.
رهبر انقلاب اسلامی با ‌اشاره به مصائب و سختی‌ها و گرفتاری‌های زلزله‌زدگان افزودند: ما چون خودمان به حادثه زلزله مبتلا نشده‌ایم، شاید متوجه مصیبت زلزله‌زدگان نشویم. کسانی که تا دیروز در کنار خانواده خود در یک مسکن، با آرامش زندگی می‌کردند، به یکباره هم زندگی خود را از دست داده‌اند و اکنون در فصل سرما همه زندگی آنان در یک چادر خلاصه شده است.
حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای با تاکید بر اینکه باید اهمیت این حادثه را متوجه شد تا بتوانیم به اهمیت وظایف خود پی ببریم، خاطرنشان کردند: در حوادثی همچون زلزله، یکی از موارد مورد نیاز در همان ساعات اولیه، موضوع نجات است که در این منطقه به دلیل حضور به موقع ارتش، سپاه و نیروی انتظامی، مسئله نجات تقریباً به شکل قابل قبولی انجام شد.
ایشان خاطر نشان کردند: با توجه به بازدیدی که از برخی مناطق زلزله‌زده داشتم و با توجه به گستردگی منطقه آسیب‌دیده، اگر موضوع نجات در همان ساعات اولیه به سرعت انجام نمی‌گرفت، تلفات قطعاً چندین برابر میزان فعلی بود.
رهبر انقلاب اسلامی با‌ اشاره به برگزاری جلسات متعدد خود با مسئولان دولتی در زمان زلزله بم، گفتند: در پی آن جلسات، ستاد مدیریت بحران شکل گرفت تا در همان لحظات اولیه حوادث طبیعی، این ستاد وارد عمل شود.
حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای، موضوع «امداد» را بعد از موضوع «نجات» یکی دیگر از مسائل مهم در حوادث و بلایای طبیعی برشمردند و افزودند: اگرچه در امداد نیز سرعت مورد نیاز است اما امداد، فوری و تمام‌شدنی نیست زیرا در هر برهه از زمان، بخش‌های مخصوص به خود را دارد.
ایشان تاکید کردند: در حادثه‌ای همچون زلزله، در مراحل اولیه امداد، تامین نیازهای فوری همچون غذا، آب، امکانات زندگی و لباس مورد توجه است اما بعد از این مراحل، مهم‌ترین مرحله جمع‌آوری نخاله‌ها در شهرها و روستاها و سپس تامین مسکن است که کار عظیم و دشواری است و باید حتماً انجام گیرد.
رهبر انقلاب اسلامی، سرعت عمل در ساخت خانه‌های مردم آسیب‌دیده و همچنین تامین وسایل گرمایشی را ضروری برشمردند و خاطرنشان کردند: برای انجام این مسئولیت سنگین، مدیریت متمرکز لازم است.
حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای با قدردانی از زحمات مسئولان به‌ویژه دستگاه‌ها و نهادهایی که کمر همت بستند و از همان ابتدای حادثه به‌طور جدی وارد عمل شدند، گفتند: علاوه ‌بر تمرکز مدیریت، کار جهادی و پیگیری مستمر کارها و سرعت عمل باید در دستور کار مسئولان قرار گیرد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 30 آبان 1396
نقوی حسینی:
دولت در روابط با فرانسه تجدیدنظر کند
  ۱۳۹۶/۰۸/۲۹

Image result for ‫نقوی حسینی‬‎
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با‌اشاره به اظهارات ضدایرانی مقامات فرانسه گفت: دولت باید در روابط خود با فرانسه تجدیدنظر کند.
سید حسین نقوی حسینی در گفت‌وگو با تسنیم با ‌اشاره به اظهارات ضدایرانی رئیس‌جمهور فرانسه مبنی بر لزوم محدود کردن نفوذ ایران در منطقه، گفت: علیرغم اینکه فرانسه در مراودات بین‌المللی ایران از جایگاه ویژه‌ای برخوردار بوده و به‌ویژه پس از برجام قراردادهای بزرگی در حوزه نفتی و خودرو با این کشور منعقد شده است با این حال شاهد هستیم که فرانسوی‌ها براساس سیاست‌های آمریکا در منطقه حرکت می‌کنند.
وی افزود: مسئولان فرانسه به‌خوبی بر این واقعیت واقف هستند که سیستم موشکی ما جزو استراتژی دفاعی کشور ماست و هر کشوری برای دفاع از خود تدابیری اتخاذ می‌کند که بتواند هر تهدیدی را خنثی کند، بنابراین ایران در اقدامات دفاعی خود هیچ فعالیتی خلاف مقررات بین‌المللی انجام نداده و این نوع موضع‌گیری‌ها نشان می‌دهد که فرانسوی‌ها در مسائل منطقه‌ای با آمریکا هماهنگ هستند.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه با توجه به اظهارات ضدایرانی مقامات فرانسوی، دولت باید در روابط خود با فرانسه تجدیدنظر کند، تصریح کرد: چرا باید بیشترین تعامل اقتصادی ایران پس از برجام با کشوری باشد که به‌وضوح سیاست‌های ستیزه‌جویانه‌ای با ما دارد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 30 آبان 1396
آیت‌الله جوادی آملی در دیدار نوبخت:
 مردم با وجود همه مشکلات ایستاده‌اند
متأسفانه برخی روی گزینه نظامی آمریکا حساب باز می‌کنند
  ۱۳۹۶/۰۸/۲۹
Image result for ‫آیت‌الله جوادی آملی در دیدار نوبخت‬‎
استاد درس خارج حوزه گفت: مردم با وجود همه مشکلات و سختی‌ها در برابر استکبار و آمریکا ایستادند اما متأسفانه برخی بر گزینه نظامی آمریکا حساب باز می‌کنند.
به گزارش رسا، این مرجع تقلید در دیدار محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت با ‌اشاره به حادثه زلزله کرمانشاه، از تلاش‌های دولت و ملت برای امدادرسانی و کمک‌رسانی به زلزله زدگان تقدیر کرد.
وی با تأکید بر اینکه با رشد و شکوفایی عقلی و علمی می‌توان کشور را اداره کرد، افزود: با شعار و تعارف کارها حل نمی‌شود، از این رو باید برای رشد عقلی و علمی سرمایه‌گذاری شود.
آیت‌الله جوادی آملی با ‌اشاره به وظایف حوزه و دانشگاه برای حل مشکلات جامعه، اظهار داشت: حوزه و دانشگاه باید به علمی توجه کنند که حلال مشکلات جامعه باشد، افراد را باید به گونه‌ای تربیت کرد که تنها به فکر پشت میزنشینی نباشند.
استاد درس خارج حوزه با ‌اشاره به اقتصاد مقاومتی و لزوم توجه عملی به آن، ادامه داد: اقتصاد مقاومتی و اقتصاد اسلامی با سفارش و شعار حل نمی‌شود بلکه مسئله اقتصاد جامعه را باید با علم حل کرد.
این مرجع تقلید با انتقاد از بانک‌های ربوی، ابراز داشت: با این وضعیت بانک‌ها که ربوی عمل می‌کنند، کسی به فکر تولید نمی‌افتد، باید با اصلاح نظام بانکداری سبب ترویج تولید در جامعه شد.
وی خاطرنشان کرد: مناطقی مانند شمال کشور چند برابر کشور هلند وسعت دارند اما متأسفانه هنوز برخی چیزهای بی‌ارزش مانند علف وارد کشور می‌کنیم در حالی که هلند بخشی از لبنیات جهان را تأمین می‌کند.
آیت‌الله جوادی آملی خاطرنشان کرد: مردم با وجود همه مشکلات و سختی‌ها در برابر استکبار و آمریکا ایستادند اما متأسفانه برخی بر گزینه نظامی آمریکا حساب باز می‌کنند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 30 آبان 1396
سردار غیب پرور:
اعتلای بسیج را در خدمت‌رسانی به مردم می‌دانیم 
۱۳۹۶/۰۸/۲۹

Image result for ‫سردار غیب پرور:‬‎
رئیس‌سازمان بسیج مستضعفین گفت‌: حیات بسیج وابسته به تحول است و ما اعتلای بسیج را در خدمت‌رسانی به مردم می‌دانیم.
سردار غلامحسین غیب‌پرور رئیس‌سازمان بسیج مستضعفین در مراسم تجدید میثاق هزاران نفر از بسیجیان با آرمان‌های بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی که صبح دیروز در اولین روز از هفته بسیج در حرم امام خمینی(ره) برگزار شد، با بیان اینکه امام به ما آموخت حیات، نشاط و تعالی انقلاب در حرکت و تحول است گفت: بسیج زمانی می‌تواند به حرکت نقش آفرین خود ادامه دهد که معتقد به تحول و حرکت در مسیر تعالی انقلاب اسلامی باشد و انقلاب اسلامی تا زمانی که تفکر بسیجی در آن وجود داشته باشد راه رشد را طی خواهد کرد.
وی با ‌اشاره به اینکه بسیج دارای شاخصه‌های مختلفی است عنوان کرد: اولین شاخصه بسیج پا در رکاب ولایت بودن است، اگر ولایتمداری را از بسیج بگیرید هیچ چیزی برای آن نمی‌ماند.
رئیس‌سازمان بسیج مستضعفین اظهار داشت: بسیجی اهل درک، فهم و بصیرت عمیق است، شرایط را به خوبی می‌فهمد و به اقتضای شرایط در دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی قیام می‌کند.
سردار غیب‌پرور با بیان اینکه دشمن‌شناسی و دشمن‌ستیزی از دیگر مشخصات بسیج است افزود: بسیجی خادم مردم است و اینکه ما شعار محوری بسیج را در سال 96 «بسیج، مظهر مردم سالاری دینی» قرار‌دادیم بر همین اساس است اما باید توجه داشت که این یک شعار نیست و امروز ما در صحنه عمل هم می‌بینیم که بسیجیان بدون اینکه به آنها دستوری ابلاغ شود به صورت خودجوش برای کمک‌رسانی به مردم زلزله‌زده کرمانشاه از همان ساعات اول در صحنه حاضر شده‌اند.
وی با ‌اشاره به اینکه افتخار بسیج خدمت به مردم است گفت: ما اعتلای بسیج را در خدمت‌رسانی به مردم می‌دانیم. بسیجی باید بداند در دوران غیبت باید خود و جامعه را برای آمدن امام زمان(عج) آماده کند زیرا قرار است برای حکومت جهانی عدالت‌گستر آماده شود.
به گزارش تسنیم رئیس‌سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه دشمنان نمی‌خواهند نامی از اسلام باشد و از روز اول پیروزی انقلاب به دنبال توطئه علیه انقلاب اسلامی ایران بودند اظهار داشت: ملت ما آمریکا، رژیم صهیونیستی و حکومت‌های ظالم منطقه را به خوبی می‌شناسد و فریب نمی‌خورد چرا که ما نه گفتن به دشمن و نهراسیدن از دشمن را از امام(ره) و رهبری معظم انقلاب آموخته‌ایم.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 30 آبان 1396

 رهبرم، آرام جانم

  ۱۳۹۶/۰۸/۲۹

ایرج نظافتی
ساعت‌های پایانی یکشنبه شب ابتدا یکی از دوستان پیامی خصوصی ارسال کرد و سپس در شبکه‌های اجتماعی خبر آمد که حضرت آقا به مناطق زلزله‌زده غرب کشور و شهر سرپل‌ذهاب وارد شده‌اند.
 در تماس با برخی دوستان حاضر در منطقه ‌این خبر تایید شد و شب قبل و دیروز رهبر معظم انقلاب بدون هیچ‌گونه تشریفاتی در میان مردم زلزله‌زده حضور یافتند و از نزدیک و رودررو با مردم مصیبت‌زده منطقه به صحبت پرداختند. این حضور رهبر فرزانه انقلاب از چند زاویه قابل بحث است.
1-مردم مصیبت‌دیده در حادثه زلزله غرب کشور در یک هفته اخیر که دچار این حادثه غمبار شدند با بی‌نظمی‌های خاص مدیران اجرایی دولتی روبه‌رو بودند و از نزدیک با وعده و وعیدها و بازی‌ها و انتقام‌گیری‌های سیاسی حضرات دولتی آشنا شدند و به‌خوبی دیدند که چگونه مصیبت و آوار فروریخته بر سر آنان توسط مدیران ارشد اجرایی نه تنها دیده نشد بلکه هر کدام به نوعی به دنبال این بودند که هر آنچه که اتفاق افتاده را به گردن دولت قبلی بیندازند و استارت این بازی سیاسی هم توسط یک مقام عالی اجرایی زده شد که در جلسه‌ای اعلام کرد «مسکن مهر» بیشترین تخریب‌ها را داشته است!
مردم مصیبت‌زده حادثه زلزله این بازی‌های سیاسی را در یک هفته اخیر به خوبی لمس کردند و دیدند که اگر مدیریت ساماندهی به دست نیروهای خالص و مخلص ارتش و سپاه و بسیج نمی‌افتاد گرفتار هرج و مرجی بسیار وحشتناک‌تر از زلزله می‌شدند و از همین رو رنج و آلام آنان بیشتر بود و برخی از مدیرانی هم که به منطقه سفر کردند، حضورشان برای این مردم آرامش‌بخش و التیام‌آور نبود و چه بسا بر درد و رنج آنان می‌افزود.
2- و اما مردم صبور و مقاوم منطقه یک هفته جار و جنجال‌های سیاسی را دیدند و شنیدند و تحمل کردند تا اینکه خبر حضور ناگهانی و بدون کمترین تشریفات رهبر معظم انقلاب اسلامی در همان شب در شهر کوچک اما مقاوم سرپل‌ذهاب بین مردم دهان به دهان چرخید و چادر به چادر مردم یکدیگر را خبردار کردند که «می‌گویند آقا به سرپل آمده، واقعا راسته؟!»
 یکی از دوستان حاضر در منطقه نقل می‌کرد که در همان شب که مردم این خبر را شنیدند از نیروهای ارتش مستقر در شهر مکرر تایید این خبر را می‌پرسیدند و با خواهش و تمنا از نیروهای ارتشی می‌خواستند این خبر را تایید کنند!
و بالاخره خبر تایید شد و رهبر انقلاب با حضور سرزده خود به چادرهای مردم به آنان دلگرمی و قوت قلب داد و با حضور در جمع‌های مختلف مصیبت‌زدگان شهر سرپل ذهاب، در جمع صمیمانه آنان سخن گفت و دردهای نهفته و پیدا و پنهان مردم را التیام بخشید.
یکی از اهالی سرپل‌ذهاب اذعان می‌کند که حضور رهبر فرزانه انقلاب آرامش خاصی به شهر داد و مردم را از آن اضطراب خارج کرد، به طوری که زلزله‌زدگان منطقه احساس کردند پشتوانه بزرگی دارند.
و اما حضور حضرت آقا در روستاها نیز امیدی به مردم مستضعف منطقه بخشید از اینکه در کنار تمام زدوبندها و تبلیغات سیاسی برخی مسئولان اجرایی، رهبر مقتدری دارند که نفس حضورشان مایه آرامش و استقرار مردم است و همین پشتوانه و دلگرمی مایه آرامشی است که در این برهه حساس و آوار مصیبت، مرهمی بر آلام مردمی است که عزیزان خود را از دست داده‌اند یا بدون خانه و کاشانه شده‌اند.
3- و اما اکنون پس از این سفر مبارک، مدیران اجرایی باید یاد گرفته باشند که التیام بخش باشند و همراه و همدرد مردم، نه اینکه با سخنان نسنجیده خود نه تنها آرامشی به مردم مصیبت‌زده ندهند بلکه آرامش ده - دوازده میلیون ساکن یا متقاضی مسکن مهر را هم برهم بزنند و بر زخم زلزله‌زدگان نمک بپاشند.
 این سفر حضرت آقا به مناطق زلزله‌زده غرب کشور و صمیمیت ایشان در همراهی و همنشینی با مردم زلزله‌زده برای دولتمردان درس‌ها و نکته‌های آموزنده فراوانی داشت، اگر گوش شنوا و چشم بینایی داشته باشند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 30 آبان 1396
واشنگتن‌پست:
وزارت دادگستری آمریکا در حال آماده‌سازی پرونده‌های جدید علیه ایرانیان است 
  ۱۳۹۶/۰۸/۲۹

Image result for ‫وزارت دادگستری آمریکا‬‎
یک روزنامه آمریکایی در گزارشی نوشت: وزارت دادگستری آمریکا در راستای تأمین اهداف دولت ترامپ برای تحت فشار گذاشتن کنگره درباره اعمال تحریم‌های جدید ضدایرانی، ماه آینده اتهامات جدیدی را علیه ایران طرح می‌کند.
مقامات وزارت دادگستری آمریکا در حال آماده‌سازی اعلام چندین پرونده جدید علیه مظنونین ایرانی در ماه آینده هستند.
بنا بر گزارش روزنامه «واشنگتن پست»، برخی منابع مطلع با اعلام این خبر گفتند، ماه گذشته از دادستان‌های امنیت ملی در وزارت دادگستری آمریکا خواسته شده است تا هرگونه تحقیقات درجریان که مربوط به ایران و یا اتباع ایرانی می‌شود را با هدف علنی ساختن این پرونده‌ها مورد بررسی قرار دهند.
به گزارش فارس، براساس اعلام این منابع مطلع، این اقدام برای علنی کردن پرونده‌های مرتبط با ایران باعث بوجود آمدن نگرانی‌هایی در داخل آمریکا شده است چرا که برخی مقامات اجرای قانون در آمریکا نگران این مسئله هستند که مقامات ارشد وزارت دادگستری آمریکا قصد افشای این پرونده‌ها را دارند تا به دولت «دونالدترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا برای تحت فشار گذاشتن کنگره در جریان اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران کمک کنند.
برخی نیز ابراز نگرانی کرده‌اند که علنی کردن این پرونده‌ها می‌تواند تحقیقات درجریان را تضعیف کرده و یا دستگیری مظنونین را دشوارتر سازد.
بر اساس گزارش روزنامه واشنگتن پست، سخنگوی وزارت دادگستری آمریکا از اظهارنظر در این خصوص امتناع ورزیده است.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 30 آبان 1396
انتقادها از همراهی اتحادیه عرب با رژیم صهیونیستی
اتحادیه عرب جز صدور بیانیه علیه ایران توان دیگری ندارد 
  ۱۳۹۶/۰۸/۲۹
Image result for ‫اتحادیه عرب جز صدور بیانیه علیه ایران توان دیگری ندارد‬‎
وزیران امور خارجه اتحادیه عرب به درخواست عربستان در قاهره تشکیل جلسه دادند تا با ادعاهای سعودی‌‌ها علیه ایران و حزب‌الله، همسویی خود را به نمایش بگذارند اما در عمل این نشست با غیبت کشورهای مطرحی چون سوریه، عراق، لبنان، الجزایر، عمان، قطر و حتی امارات از وزن بالایی برخوردار نبود و برخی کشورهای شرکت‌کننده مانند جیبوتی و بحرین هم که در این نشست جز تکرار دیکته‌های سعودی‌ها حرف دیگری نداشتند.
«احمد ابوالغیط» دبیرکل اتحادیه عرب که روابطش با رژیم صهیونیستی و حمایت‌های وی از این رژیم در جریان جنگ علیه غزه در سال 2008 برای همگان معروف است و تصاویر وی در حال خنده و دست دادن با «تسیپی لیونی» وزیر امور خارجه سابق رژیم صهیونیستی چهره‌ای منفور از وی در میان ملت‌های اسلامی و عرب منطقه ساخته است، در اظهارات خود در افتتاحیه نشست وزیران خارجه عرب در قاهره با تکرار ادعاهای ضدایرانی عربستان، دبیرکل اتحادیه عرب به تیتر روزنامه کیهان درباره حمله موشکی به امارات و همچنین سخنان رئیس‌جمهور ایران، مبنی بر نفوذ ایران در کشورهای عربی استناد کرد.
 دبیرکل اتحادیه عرب به‌رغم انتشار گزارش شورای امنیت سازمان ملل مبنی بر عدم هر گونه ارتباط ایران با حمله موشکی گروه‌های مردمی و مقاومت یمن به ریاض همچنین مدعی شد: نشست ما در شرایط غیرعادی، که پایتخت عربی با موشک بالستیک هدف قرار گرفته است برگزار می‌شود. موشکی که حوثی‌ها به عربستان شلیک کردند، در ادامه دخالت‌ها و ایجاد فتنه و تخریب است و در برابر ما غیر از موشک‌های بالستیک ساخت ایران و دشمنی آشکار نیست و اینکه پایتخت‌های عربی در تیررس موشک‌های بالستیک ایران قرار دارد.
وی ادعا کرد: کشورهای عربی قادر به دفاع از ثبات خود هستند و نمی‌پذیرند در سایه ترس به سر ببرند و دخالت‌های ایران در این حد متوقف نشده و آخرین آن انفجار خطوط لوله در بحرین و شبکه العبدلی در کویت و دیگر اقدامات است و شواهدی درباره حمایت از شبه‌نظامیان مسلح در کشورهای عربی وجود دارد. مواضع مسئولان ایرانی، نمایانگر سیاست ایران است و خط مشی هیمنه و سیطره است. ما این مواضع خصمانه را محکوم می‌کنیم و از ایران می‌خواهیم که از مواضع خود در قبال کشورهای عربی دست بردارد. کشورهای عربی دخالت ایران را عامل اصلی بی‌ثباتی در یمن از طریق تجهیز حوثی‌ها می‌دانند. تهدیدات از حد گذشته است و منطقه را به سوی سرنوشت خطرناک سوق می‌دهد.
 عادل الجبیر، وزیر خارجه عربستان نیز در این نشست به سراغ اتهام بی‌اساس ایرانی بودن موشک‌هایی که یمنی‌ها در دفاع از خود به سمت سعودی‌ها شلیک می‌کنند، رفت و گفت: «موشک بالستیکی که به پایتخت کشور من شلیک شد، نشانگر حملات مکرر ایرانی‌ها به پادشاهی سعودی است و تاکنون شاهد شلیک هشتاد موشک بالستیک دارای هویت ایرانی از سوی عاملان ایران یعنی حوثی‌ها به سمت خود بوده‌ایم.»
جبیر در تلاش برای ایجاد حس ناامنی در میان دیگر اعضای اتحادیه عرب، در سخنانی تحریک‌آمیز گفت: «سکوت در برابر این حملات وحشیانه عوامل منطقه‌ای ایران، به نفع امنیت هیچ یک از پایتخت‌های عربی نیست. امروز از همه شما می‌خواهم صادقانه و ثابت‌قدم در کنار مردم و کشورهای‌مان بایستیم و در مسیر پاسخ به اقدامات ایران، به اصول و منشور اتحادیه و قواعد بین‌الملل پایبند بمانیم.»
پس از سخنان «عادل الجبیر» علیه ایران، وزیر خارجه بحرین نیز طبق معمول، همان سخنان را تکرار و ایران را به بی‌ثباتی در منطقه متهم کرد.
خالد بن احمد آل خلیفه در سخنانی بیشتر بخش‌های ادعاهای خود را متوجه حزب‌الله لبنان کرد و گفت، باید با این حزب به علت تهدید امنیت ملی کشورهای عربی مقابله کرد.
او افزود: لبنان تحت سیطره حزب‌الله و لبنان مسئول مشارکت حزب‌الله در دولت این کشور است.
وزیر خارجه بحرین همچنین مدعی شد: اقدامات ایران موجب شده است تا هزاران بحرینی زخمی ‌شوند و ما تاکنون این را تحمل کرده‌ایم و خط لوله نفتی که در منامه منفجر شد، از جمله تجاوزات ایران علیه بحرین بود.
خالد بن احمد با بیان اینکه موشکی که از سوی یمن به ریاض شلیک شد، ایرانی بود، گفت: این اولین تعرض هم‌پیمانان ایران نبود.
همچنین این اتحادیه که هدف از شکل‌گیری آن مقابله با ‌اشغالگری رژیم صهیونیستی بوده است و از زمان تاسیس هیچ خاصیتی جز صدور بیانیه‌های بی‌ارزش نداشته است، در پایان این نشست با فشار و تطمیع سعودی‌ها بیانیه‌ای را علیه ایران و حزب‌الله صادر کرد که در آن تهران به دخالت در کشورهای عربی و ایجاد ناامنی متهم و بار دیگر از حزب‌الله به عنوان یک حزب تروریستی یاد شد. در این بیانیه پایانی نشست وزرای خارجه اتحادیه عرب نیز که از زبان «احمد ابوالغیط» دبیرکل اتحادیه عرب خوانده شد، ایران به دخالت و ناامن‌سازی در منطقه متهم شد. ابوالغیط با تکرار ادعاهایی بی‌اساس در این بیانیه گفت: سخنان خصمانه و تنش‌آفرین ایران را محکوم می‌کنیم و دخالت‌های ایران موجب بی‌ثباتی در یمن شده است و ایران تمامی فرصت‌ها برای اعتماد‌سازی در جهان عرب را از دست داده است.
این بیانیه مدعی شد که ائتلاف سعودی یک کشتی ایرانی حامل سلاح برای حوثی‌های یمن را توقیف کرده است و موشکی که ریاض را هدف قرار داد ساخت ایران بود.
ابوالغیط تأکید کرد: نشست وزرای خارجه عربی هر گونه دست‌اندازی به امنیت عربستان سعودی را رد می‌کند و ایران از شبه‌نظامیان مسلح در چند کشور عربی حمایت می‌کند.
دبیرکل اتحادیه عرب با بیان اینکه زمان خلاصی منطقه از خشونت و فرقه‌گرایی فرا رسیده مدعی شد که تهدیدات ایران تمامی خطوط قرمز را رد کرده و ایران تلاش دارد تا خنجری بر پهلوی عربستان و کشورهای عربی خلیج ‌فارس باشد.
در بخش‌های پایانی این بیانیه ‌ایران به در پیش گرفتن سیاست فرقه‌گرایی متهم شده که با توافق هسته‌ای قدرت یافته است.
انتقادها به نشست وزیران اتحادیه عرب به جایی رسید که بی‌بی‌سی در گزارشی تاکید کرد غیر از صدور بیانیه، از این اتحادیه کار دیگری بر نمی‌آید.
اتحادیه عرب بر طبل جنگ می‌کوبد
عبدالباری عطوان، نویسنده و تحلیلگر مشهور نیز طی یادداشتی از این اجلاس انتقاد کرد و نوشت: وزرای خارجه عرب، از زیر سقف اتحادیه عرب بر طبل جنگ در لبنان می‌کوبند.
وی تصریح کرد: «اتحادیه عرب در ۱۰ سال اخیر به ابزاری برای جنگ‌افروزی و تخریب و تجزیه کشورهای عربی تبدیل شده است. علاوه‌ بر این، به شکل یک چتر «فرقه‌ای» برای فراهم‌سازی پوشش و مشروعیت به تجاوز‌گری آمریکایی و غربی علیه امت عمل می‌کند. این اتحادیه یک جنگ در سوریه برافروخت که هفت سال ادامه داشت. جنگ دیگر آن در لیبی بود که این کشور را به یک کشور ناکام تبدیل کرد. جنگ یمن را تایید کرد و اکنون تحت فشار کشورهای خلیجی، به‌خصوص عربستان، برای شعله‌ور کردن جنگ در لبنان آماده می‌شود.»
پول‌های دولت‌های عرب عامل اصلی بحران‌های منطقه است
همچنین روزنامه «المصری الیوم» در مقاله‌ای به قلم عبدالناصر سلامه با عنوان «بر هم ریختن برگه‌ها در منطقه» با تاکید صریح بر عدم فهم اینکه چه کسی در امور منطقه عربی دخالت می‌کند، به برگزاری نشست فوری وزرای خارجه عرب برای بررسی دخالت ایران در امور منطقه ‌اشاره کرده و با‌ اشاره به اهمیت این جلسه می‌نویسد: «ما نباید از نقش غیرقابل انکار اموال و پول‌های عربی به‌عنوان عامل اصلی در بحران‌های منطقه، همچنین دخالت خطرناک‌تر بیگانگان با حمایت اعراب غافل شویم».
نویسنده با ‌اشاره به نقش پول کشورهای عربی به‌عنوان سوخت جنگ کنونی در سوریه و کشته ‌شدن نزدیک به ششصد هزار نفر و مهاجرت شش میلیون نفر از مردم سوریه، همچنین نقش مشابه اموال عربی در بحران لیبی، یمن و لبنان برای تحمیل سیاست‌های مشخص و نقش منفی اموال عربی در کشورهای عربی و کل جهان و متهم شدن اعراب به حمایت از تروریسم می‌نویسد: «معتقدم نشسست اتحادیه عرب باید همراه با صراحت و تقابل باشد و فرو بردن سرها زیر برف تنها موجب تشدید بحران‌ها می‌شود. در هر نشستی باید اول بر خروج اموال عربی از بحران‌های منطقه تاکید شود.»
صدور بیانیه دیکته شده ریاض از سوی اتحادیه عرب علیه ایران در حالی است که جمهوری اسلامی ایران همواره بر دوستی و همزیستی مسالمت‌آمیز با كشورهای همسایه از جمله كشورهای عربی تاكید داشته و در این راه هزینه‌های مالی و انسانی بسیاری پرداخته است چنان‌كه جهانیان اذعان دارند كه اگر حضور مستشاری ایران در عراق و سوریه و نیز حمایت‌های آن از مقاومت نبود، رژیم صهیونیستی، تروریست‌ها به عنوان مهره‌های آمریكا بر منطقه مسلط شده بودند.
خط بطلان شورای امنیت سازمان ملل بر ادعاهای ریاض
از سوی دیگر غیبت کشورهای مطرح در این نشست بیانگر این واقعیت است که در جهان عرب هم ادعاهای عربستان در مورد ایران و حزب‌الله قابل قبول نیست ضمن اینکه خود سعودی‌ها متهم اصلی بسیاری از حوادث تروریستی در عراق و سوریه و لبنان هستند؛ عربستان اختلافات شدید ارضی و مرزی با برخی اعضا چون کویت و قطر دارد و در برخی دیگر از کشورها چون یمن و بحرین به‌طور مستقیم مداخله کرده است.
از دیگر نکات این نشست این بود که عادل الجبیر وزیر امور خارجه عربستان از کشورهای شرکت‌کننده خواست که موضوع ادعایی دخالت ایران در امور کشورهای عربی را به شورای امنیت ارجاع نمایند اما احمد ابوالغیط دبیرکل اتحادیه عرب گفت هنوز تصمیمی برای بردن پرونده ایران به شورای امنیت وجود ندارد و این موضوع علاوه ‌بر نمایش اختلافات در این اتحادیه این واقعیت را روشن کرد که اتحادیه عرب قصد رویارویی با ایران را ندارد و دلیلی نیز برای رویارویی نمی‌بیند ضمن اینکه ارجاع این ادعاها به شورای امنیت هم ره به جایی نخواهد برد. اکنون برای برخی اعضای شورای امنیت نیز دروغ بودن ادعاها و فرافکنی عربستان روشن شده است چرا که اخیرا یک هیئت منصوب شده توسط شورای امنیت سازمان ملل نامه‌ محرمانه‌ای را به دیپلمات‌های ارشد ارسال کرد که در آن تصریح شده بود که هیچ شواهدی درخصوص ادعاهای عربستان سعودی مبنی بر اینکه ایران مسئول حمله اخیر موشکی انصارالله به ریاض است، وجود ندارد. اکنون برای عربستان پس از شکست در تشکیل جبهه‌ای متحد از اعراب علیه ایران، تنها این راهکار باقی مانده است که به دولت ترامپ و برقراری روابط و ائتلاف با رژیم صهیونیستی دل خوش کند که نتیجه این هم چیزی جز افتادن نقاب نفاق آنان نخواهد بود.
نشست قاهره و رسوایی دیگر برای اتحادیه عرب
می توان گفت آنچه در نشست اتحادیه عرب روی داده یك رسوایی برای این اتحادیه است چرا این اتحادیه برای حل بحران‌ها و حمایت از ملت‌های عربی تشكیل شده حال آنكه در این نشست هیچ اهمیتی به درد و رنج ملت عراق، سوریه، یمن، بحرین و عربستان و فلسطین داده نشده و با رویكرد به مسائل حاشیه‌ای و اتهام‌زنی واهی به ایران و مقاومت رسما از مسیر صحیح خود خارج شده است. این نشست نشان داد راهكار ملت‌ها و كشورهای عربی برای داشتن اتحادیه‌ای كارآمد مقابله با سلطه‌گری سعودی است چرا كه تا زمانی كه این روند بحران‌ساز و منفعت‌طلبانه سعودی بر اتحادیه عرب حاكم باشد هرگز تحقق بخش اهداف ملت‌های عرب نخواهد بود.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 30 آبان 1396

وقت امتیاز گرفتن است/امتیاز ندهید!

۱۳۹۶/۰۸/۲۹

Image result for ‫جعفر بلوری‬‎
منطقه شاهد تحولات بسیار مهم با سرعت عجیب است طوری که به جرأت می‌توان گفت امروز در آن «پیچ تاریخی» حساس قرار داریم. به هر یک از این تحولات که دقیق شویم، به شکلی آن را مرتبط خواهیم یافت با ماجرای «داعش» و پایان عمر این جانوران در عراق و سوریه. دو کشوری که خواب‌های زیادی برای آنها دیده شده بود اما هیچ یک تعبیر نشد!
برخی از این تحولات، گو اینکه از قبل برای آن تدارک مفصلی ندیده باشند و صرفا از سر دستپاچگی و عجله به راه افتاده باشند، با سرعت می‌آیند و محو می‌شوند. انگار تصور نمی‌کردند پروژه پر هزینه و بزرگ «داعش» که حاصل سال‌ها کار اطلاعاتی و شیطانی بوده و برای آن قطعا تدارک جدی دیده بودند، به این زودی و به این شکل زمین بخورد. برخی از مقامات غربی و عربی پس از پایان دوران مسئولیت‌شان،(مثل هیلاری کلینتون و حمد بن جاسم نخست‌وزیر سابق قطر) گفتند که هدف اصلی آنها از راه‌اندازی این عائله چیست؛ مقابله با نفوذ فزاینده ایران در منطقه از طریق تضعیف بازوهای اجرایی آن یعنی حزب‌الله لبنان، عراق، سوریه (بخوانید تضعیف کشورهای منطقه از طریق تجزیه آنها) جهت ایجاد حاشیه امن برای اسرائیل یکی از مهم‌ترین این اهداف بود.
گستردگی این فتنه با پوشش مذهبی به حدی بود که خیلی‌ها آن را «جنگ جهانی سوم» خواندند. جنگی که در یک طرف آن ایران و متحدانش بودند و در طرف دیگر، اسرائیل، آمریکا، چند کشور ثروتمند اما عقب مانده عربی و احتمالا چند کشور اروپایی بعلاوه لشکری از احمق‌ترین آدم‌های روی زمین! ایران اما در این جنگ بزرگ و پیچیده پیروز شد. روز یکشنبه گذشته، آخرین دژ داعش در سوریه هوا شد و چند روز قبل‌تر از آن نیز دولت عراق رسما پایان داعش در کشورش را اعلام کرد. راز این همه تحولاتِ با تدارک و بی‌تدارک صاحبان داعش، همین نکته است یعنی پیروزی ایران و متحدانش بر داعش و صاحبانش.
فراموش نمی‌کنیم بلافاصله پس از نمایان شدن نشانه‌های افول داعش، فتنه «تجزیه کردستان عراق» با پرچم «اختلافات قومی» به اهتزاز در آمد که آن هم با سرعت محو شد. دیروز وقتی دادگاه فدرال عراق مهر«باطل شد» را روی پرونده «همه‌پرسی کردستان عراق» می‌زد، رئیس‌پارلمان اقلیم کردستان گفت، بارزانی با این حماقتی که مرتکب شد، آنها را 25 سال به عقب بازگرداند! توطئه تجزیه «کردستان» قرار بود مقدمه تجزیه کشورهای دیگر منطقه باشد. این توطئه اما خیلی زود از سوی همان کسانی که کمر داعش و صاحبانش را با هم شکستند، خنثی شد. تحلیلگران مشغول تحلیل تحولات اقلیم کردستان عراق بودند که ناگهان، توطئه دیگری از راه رسید با همان هدف؛ ماجراجویی‌های چند کشور مرتجع عربی علیه ایران و متحدانش.
دو روز قبل، قاهره میزبان، یکی از ضدایرانی‌ترین نشست‌های اتحادیه عرب بود. وزرای خارجه کشورهایی مثل عربستان، بحرین، امارات و جیبوتی! با ادبیاتی بسیار تند حملات شدید و غلیظی به ایران کردند. چکیده این حملات هم یک چیز بود؛ «مداخله ایران در امور داخلی کشورهای منطقه! و لزوم مقابله جدی با آن»؛ چیزی شبیه به اعلام جنگ! احمد ابوالغیط به عنوان دبیرکل این اتحادیه نیز برای اینکه نشان دهد خیلی جدی هستند گفت: «فعلا در مرحله کنونی به ایران اعلان جنگ نمی‌کنند.»(!)
اگر از مخالفت عراق و مصر به عنوان میزبان این نشست با بیانیه ضدایرانی و ضدحزب‌الله آن بگذریم و بپذیریم این چند کشور عقب مانده و میکروسکوپی را ترامپ برای دوشیدن شیر نکرده و تهدیدات آنها علیه کشورمان را هم جدی بگیریم و از آن طرف فرض بگیریم که لبنان هم در اعتراض به این نشست آن را تحریم نکرده بود و... باید پرسید، وقتی بزرگتر از آل‌سعود نتوانست حریف فقیر‌ترین و مظلومترین انسان‌های دنیا در یمن شود، وقتی رژیم صهیونیستی با آن دبدبه و کبکبه نتوانست، حریف حزب‌الله لبنان و حماس شود، وقتی همه این کشورها بعلاوه آمریکا، رژیم‌صهیونیستی و انواع و اقسام گروه‌های تکفیری نتوانستند حریف متحدان ریز و درشت ایران در منطقه شوند، چطور خواهند توانست حریف ایران شوند؟!
«کالین پاول» وزیر خارجه اسبق آمریکا که زمانی رئیس‌ارتش این کشور هم بوده، اواسط آذرماه سال 94 وقتی زمزمه‌هایی شبیه به آنچه در نشست قاهره اعلام شد به گوش می‌رسید، سعودی‌ها را «متوهم» توصیف و اعلام کرد، حتی به فکر آغاز درگیری با ایران هم نباشند. ماجرا پس از آن آغاز شده بود که در برنامه کارشناسی شبکه سی ان ان، سه به اصطلاح کارشناس سعودی! ادعا کردند ظرف ۴ تا ۶ ساعت می‌توانند آسمان و حریم هوایی ایران را تصرف کنند! پاسخ پاول اما شنیدنی بود؛ او پس از خنده‌ای تمسخرآمیز گفت: «نه نه، من چنین فکر نمی‌کنم. صحبت‌های شما بیشتر جنبه جوک و خنده دارد. اگر ایران مستقیم با شما وارد جنگ شود شما حتی فرصت پیدا نمی‌کنید که تلفن را بردارید تا از ما تقاضای کمک کنید. بهتر است کمی واقع‌بین باشید و ایران را با یمن و هیچ کشور دیگر مقایسه نکنید. حتی ما هم تاکنون چنین ادعایی نکرده‌ایم.»
می‌توان سر و صداهای این روزهای آل‌سعود علیه ایران و متحدانش را که همزمان شده با ائتلاف‌سازی با رژیم صهیونیستی، در حد همان سر و صدا دانست نه بیشتر. شاید هم به دنبال راه‌اندازی جنگ روانی یا ترساندن عده‌ای در کشورمان باشند. ممکن است حتی این هیاهوها برای تکمیل پروژه «تکمیل برجام» باشد چرا که آنها خوب دریافته‌اند، برخی در کشور بدشان نمی‌آید پس از بتن ریختن بر قلب رآکتور هسته‌ای‌مان، قلب موشک‌هایمان هم بتن بریزند!
 علنی کردن روابط بین رژیم صهیونیستی و همین چند کشور مرتجع عربی، یکی دیگر از تحولات حساس و مهمی است که به نظر می‌رسد بی‌ارتباط با پایان عمر داعش نباشد. رژیم صهیونیستی طی چند روز گذشته تاکید کرده با بسیاری از کشورهای عربی در ارتباط است و به آنها پیشنهاد داده تا یک ائتلاف صهیونیستی-عربی علیه ایران ترتیب دهند. «گادی آیزنکوت»، رئیس‌ستاد مشترک ارتش رژیم‌صهیونیستی حتی تصریح کرد به کشورهای عربی هرگونه اطلاعاتی که بخواهند از آنها علیه ایران استفاده کنند می‌دهد. ترامپ تاجر نیز علنا از تمام این تحرکات استقبال کرده است.
همین روزها است که بشنویم «محمد بن سلمان» سی و چند ساله، کودتا در کشورش را تکمیل و بر تخت پادشاهی نشست و این چند کشور عقب مانده عربی هم رژیم صهیونیستی را به رسمیت شناختند! ترامپ هم به خاطر دستخوش یک میلیارد دلاری که از وی ستانده، او را به آغاز جنگ در ناپایدارترین منطقه جهان یعنی غرب آسیا ترغیب کند تا به زعم خود، هم رونق تازه‌ای به کارخانه‌های اسلحه‌سازی کشورش بدهد و هم ایران و متحدانش را درگیر جنگی دیگر کند. سؤال مهم اما این است: سرنوشت این تحولات چه خواهد بود؟ آیا این کشورهای میکروسکوپی با حمایت‌های اسرائیل و ترامپ، وارد جنگ مستقیم با ایران خواهند شد؟ یا صرفا به مقابله با بازوهای ایران یعنی حزب‌الله لبنان، سوریه و عراق خواهند پرداخت؟
ورود به جنگ مستقیم با ایران منتفی است چون، نتیجه این جنگ از هم اکنون مشخص است. پاول به خوبی پاسخ این سؤال را دو سال پیش وقتی این کشورها داعش را به جان و مال و ناموس مردم انداخته بودند داد. امروز که از داعش جز اسم، چیزی نمانده است! ممکن است عده‌ای با‌اشاره به شخصیت ترامپ و بن سلمان نتیجه بگیرند، این حمله ممکن است صورت بگیرد، که باید گفت، ترامپ شاید دیوانه باشد اما فراموش نکنیم وی قبل از اینکه یک رئیس‌جمهور باشد، یک تاجر است و به تمام قضایا با منطق سود و زیان می‌نگرد. همین منطق به ترامپ می‌گوید، نباید با ایران مستقیما وارد جنگ شد.
فشار به حزب‌الله لبنان با هدف تضعیف آن برای گرفتن امتیاز در سوریه، می‌تواند یکی از جدی‌ترین فرضیه‌های مطرح درباره چرایی این همه ماجراجویی باشد. رژیم صهیونیستی به هزار شکل اعلام کرده، با شکست تروریست‌های تکفیری، متحدان ایران در سوریه بیش از پیش نفوذ یافته و ایران با اسرائیل هم مرز شده و این بزرگترین مزیت برای ایران و بزرگترین خطر برای موجودیت اسرائیل است. به گروگان گرفتن نخست‌وزیر لبنان از سوی سعودی‌ها نیز در همین چارچوب قابل ارزیابی است. سعودی‌ها می‌گویند، حریری در اعتراض به دخالت‌های حزب‌الله، متحد ایران در امور داخلی این کشور استعفا کرده است؛ ایجاد بحران سیاسی در لبنان از طریق ایجاد دو قطبی جهت تحت فشار قرار دادن ایران و حزب‌الله.
همان منطق سود و زیان اما حکم می‌کند، ریاض و متحدانش با حزب‌الله لبنان هم وارد جنگ نشوند، کما اینکه مقامات صهیونیستی هم بارها اعلام کرده‌اند قصد رویارویی مستقیم با حزب‌الله را ندارند. به نظر می‌رسد هدف تمام این جنجال‌ها و نمایش‌ها و ائتلاف‌سازی‌ها، همان افزایش فشارهای سیاسی، اجتماعی و اقتصادی به ایران و متحدانش برای گرفتن امتیازاتی جدید در حوزه موشکی و در چارچوب یک مذاکرات جدید باشد. مذاکراتی شبیه به مذاکرات هسته‌ای! آنها با خود می‌گویند وقتی مذاکره جواب می‌دهد، چرا جنگ؟! یادمان نرود اوباما پس از پایان مذاکرات هسته‌ای چه گفت؛ رئیس‌جمهور مودب آمریکا گفت: «برنامه هسته‌ای ایران را بدون شلیک حتی یک گلوله تعطیل کردیم.»(!)
برخلاف تمام این سر و صداها و آنچه القاء می‌شود، امروز وضعیت ایران و متحدانش در منطقه، در بهترین حالت ممکن است. کمر داعش و متحدانش شکسته، آل‌سعود در باتلاق یمن گرفتار شده، عراق آزاد و سوریه نیز در شرف آزادی قرار گرفته، حزب‌الله لبنان در اوج قدرت و آمادگی قرار دارد، توطئه کردستان هم خاموش شده و آمریکا نیز درگیر بحران‌های عجیب اجتماعی، امنیتی و سیاسی حتی در داخل کاخ سفید است. اگر جنگ 7 ساله با گروه‌های تکفیری را که ده‌ها کشور به‌اشکال مختلف در آن درگیر بودند را جنگ جهانی سوم بگیریم، پیروز این جنگ بزرگ کسی نیست جز ایران و متحدانش. امروز وضعیت برای ملت‌های منطقه شبیه لحظه تقسیم غنایم است. در این شرایط تن دادن به مذاکراتی شبیه به برجام تحت هر عنوانی، حماقت محض است. اکنون در این پیچ تاریخی حساس، زمان گرفتن امتیاز است نه دادن امتیاز؛ امتیازاتی که غالبا پس از پایان جنگ‌های جهانی می‌گیرند!
جعفر بلوری
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 30 آبان 1396

تشییع با شکوه پیکر مطهر شهید مدافع حرم «مرتضی عبداللهی» در تهران

    ۱۳۹۶/۰۸/۲۸

Image result for ‫شهید مدافع حرم «مرتضی عبداللهی»‬‎Image result for ‫شهید مدافع حرم «مرتضی عبداللهی»‬‎
همزمان با سالروز شهادت حضرت امام رضا(ع)، پیکر مطهر شهید مدافع حرم محمد(مرتضی) عبداللهی با حضور انبوه مردم شهید پرور تهران تشییع شد.
 پیکر مطهر شهید مدافع حرم مرتضی عبداللهی دیروز از مقابل مسجد جامع صفا در خیابان نظام آباد به سمت میدان امام حسین(ع) تهران تشییع و برای خاکسپاری در قطعه 26 گلزار شهدای تهران به بهشت زهرا(س) منتقل شد.
این شهید سرافراز سه شنبه گذشته در راه دفاع از حرم حضرت زینب(س) در شهر البوکمال در استان دیرالزورسوریه بر اثر اصابت ترکش خمپاره گروه تروریستی تکفیری داعش به شهادت رسید.
پدر شهید عبداللهی: خودم و هزاران مرتضی فدای رهبر
مراسم وداع با پیکر شهید مدافع حرم مرتضی عبداللهی نیز روز جمعه، با حضور خانواده و دوستان شهید در معراج شهدای تهران برگزار شد.
پدر شهید عبداللهی در مراسم وداع با پیکر فرزند شهیدش گفت: مرتضی را از جان‌ودل بزرگ کردم و فکر نکنید دلم برایش نمی‌سوزد اما چیزی بزرگ‌تر از مرتضی وجود دارد و آن اسلام است، امروز نیز پرچم اسلام در دست رهبر انقلاب قرار دارد، خودم و هزاران مرتضی فدای رهبر.
وی با بیان اینکه مرتضی با شهادت خود معنی تبعیت از رهبر را نشان داد، افزود: هر کسی می‌خواهد برای مرتضی کاری انجام دهد دنباله رو رهبر باشد و شفاعت این شهید که شامل دوستان و خانواده و بسیاری از افراد می‌شود مشروط به حب رهبر است.
این پدر شهید با سر دادن فریاد مرگ بر آمریکا، تصریح کرد: آفرین بر مرتضی که با شهادت خود معنی مرگ بر آمریکا گفتن خانواده ما را نشان داد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 29 آبان 1396

پیکرهای پاک2 شهید مدافع حرم در  نظرآباد و رفسنجان تشییع شد

  ۱۳۹۶/۰۸/۲۸

Image result for ‫شهید مدافع حرم جواد محمدی‬‎Image result for ‫شهید محمدعلی رضایی‬‎

پیکر پاک  دو شهید مدافع حرم شهید محمدعلی رضایی در نظرآباد البرز و شهید جواد محمدی در شهرستان رفسنجان تشییع و به خاک سپرده شد.
پیکر مطهر شهید مدافع حرم محمدعلی رضایی با حضور مسئولان و خیل عظیمی از مردم شهرستان نظرآباد از مصلای امام خمینی(ره) تا میدان سپاه این شهرستان تشییع شد.
پیکر مطهر این شهید فدایی حضرت زینب(س) پس از تشییع به شهرک بختیار از توابع شهرستان نظرآباد که محل زندگی شهید نامبرده است منتقل و در مزار آن شهرک به خاک سپرده شد.
گفتنی است این شهید والامقام از مهاجرین کشور افغانستان به ایران بوده است که در تاریخ 96/5/17 و در سن 29 سالگی دعوت حق را لبیک گفته و جان خویش را در راه دفاع از حرم حضرت زینب(س) فدا نموده است.

همچنین صبح دیروز با حضور جمعی از مردم و مسئولان شهرستان رفسنجان پیکر شهید مدافع حرم جواد محمدی روی دوش مردم این شهر تشییع شد.
مسیر تشییع این شهید از محل معراج شهدا حسینیه ثارالله همراه با قرائت زیارت عاشورا به سمت میدان ابراهیم بود و سپس با اقامه نماز بر پیکرش در گلزار شهدای عباس‌آباد در جوار دیگر همرزمانش از لشگر فاطمیون خاکسپاری شد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 29 آبان 1396

پیکرهای پاک شهید قاسم حسن‌پور کلیدبری در لنگرود تشییع شد

    ۱۳۹۶/۰۸/۲۸


Image result for ‫شهید قاسم حسن‌پور کلیدبری‬‎Image result for ‫شهید قاسم حسن‌پور کلیدبری‬‎
پیکر پاک شهید قاسم حسن‌پور کلیدبری از شهدای تازه تفحص شده در لنگرود تشییع و به خاک سپرده شد.
به گزارش خبرگزاری فارس از لنگرود، مراسم تشییع پیکر مطهر شهید قاسم حسن‌پور کلیدبری از شهدای تازه تفحص شده دفاع مقدس صبح دیروز از مقابل سپاه لنگرود به سمت گلزار شهدای کلیدبر برگزار و به خاک سپرده شد.
شهید قاسم حسن‌پور متولد بیستم بهمن سال 1348 در روستای «کلیدبر» از توابع شهرستان لنگرود است که توسط کمیته جست‌وجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح شناسایی شد.
شهید حسن‌پور در عملیات «والفجر 10» در منطقه عملیاتی بانی بنوک در کنار سردار شهید «حسین املاکی» (فرمانده لشکر قدس گیلان) به درجه رفیع شهادت نائل آمد.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 29 آبان 1396
آیت‌الله مکارم شیرازی:
 نسبت به دشمنان باید با بدبینی نگاه و رفتار کرد 
  ۱۳۹۶/۰۸/۲۸
Image result for ‫آیت‌الله مکارم شیرازی‬‎
استاد درس خارج حوزه با بیان اینکه دشمنان و غربی‌ها سوء نیت دارند و ما هیچ‌گاه نباید به آنها خوشبین باشیم، گفت: همواره نسبت به رفتار دشمنان باید با بدبینی نگاه و رفتار کرد.
به گزارش رسا، این مرجع تقلید در دیدار با محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت به حادثه زلزله در کرمانشاه ‌اشاره کرد و گفت: مهم‌ترین مسئله پرداختن به ساخت و ساز خانه‌ها است که کار اصلی به شمار می‌رود، نباید به گونه‌ای باشد که گذشت زمان سبب فراموشی این مسئله مهم از سوی ملت و دولت شود به ویژه که رو به زمستان می‌رویم، باید برنامه‌ریزی شود که مردم نجات پیدا کنند.
وی تأکید کرد: باید برای ساختمان‌های فرسوده فکری اساسی شود چرا که ضایعات بسیاری دارد، اگر ساختمان‌های فرسوده درست شود، خرج کمتری دارد تا اینکه زلزله رخ دهد و سپس بخواهیم به آن رسیدگی کنیم، باید به این مسائل رسیدگی شود.
آیت‌الله مکارم شیرازی با ‌اشاره به معضلات فضای مجازی، گفت: مشکل فضای مجازی تنها ایجاد مفاسد اخلاقی و تزلزل اخلاقی نیست بلکه در مواردی دام سیاسی محسوب می‌شود. دشمن با استفاده از فضای مجازی دام‌هایی را طراحی کرده تا بتواند به فروپاشی نظام برسد و این موضوع هوشیاری مسئولان را می‌طلبد.
این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: دشمنان و غربی‌ها سوء نیت دارند و ما هیچ‌گاه نباید به آنها خوشبین باشیم بلکه همواره نسبت به رفتار دشمنان باید با بدبینی رفتار کرد، مسائل اخلاقی، اعتقادی، سیاسی و اجتماعی مورد هجمه است که باید با این هجمه‌ها مقابله کرد.
استاد درس خارج حوزه تصریح کرد: باید برای فضای مجازی فکری کنیم تا شاهد آسیب‌های متعدد در این فضا نباشیم، نباید گفته شود که نمی‌توان این کار را انجام داد بلکه با همت و برنامه‌ریزی می‌توان کار را پیش برد، مسئولان باید دست به دست هم دهند و مشکل فضای مجازی را حل کنند، مسئولان کشور هشدار داده‌اند که در پرونده‌های قضایی آثار فضای مجازی دیده می‌شود.
آیت‌الله مکارم شیرازی با بیان اینکه مالیات‌ها باید عادلانه باشد، گفت: نباید به گونه‌ای باشد که گردن‌کلفت‌ها از مالیات فرار کنند و کسبه‌ها و افراد جزء مجبور به پرداخت آن باشند، باید بر مالیات‌ها دقت بیشتری شود.
این مرجع تقلید اظهار داشت: گاهی مسائل عجیبی واقع می‌شود و یک مرتبه گفته می‌شود که در صندوق فرهنگیان رقم نجومی فساد شده و یا اینکه مسئولان می‌گویند بیش از هزار تریلی قاچاق کشف شده است، باید متوجه اوضاع باشیم و درباره مقابله با فساد تصمیمی بنیادین گرفته شود.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 29 آبان 1396
سخنگوی ناجا اعلام کرد
اسکورت شبانه‌روزی 5 هزار محموله امدادی در قالب 84 تیم عملیاتی
   ۱۳۹۶/۰۸/۲۸
Image result for ‫اسکورت شبانه‌روزی 5 هزار محموله امدادی در قالب 84 تیم عملیاتی‬‎
سخنگوی نیروی انتظامی گفت: تأمین امنیت و اسکورت پنج هزار محموله امدادی کمک به زلزله زدگان در قالب 84 تیم عملیاتی به صورت شبانه‌روزی تاکنون انجام شده و این روند کماکان ادامه دارد.
به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار سعید منتظرالمهدی اظهار داشت: از لحظات آغازین وقوع زلزله، پلیس با حضور گسترده و چشمگیر خود در کنار سایر دستگاه‌های امدادی و خدمات‌رسان، به یاری حادثه دیدگان شتافت، تیم‌های پلیس به محل حادثه اعزام شده و تأمین امنیت منطقه و نیز امدادرسانی به زلزله‌زدگان را در دستور‌کار خود قرار دادند.
منتظرالمهدی با بیان اینکه خوشبختانه با تلاش همه دستگاه‌های ذی‌ربط به ویژه ناجا نظم خاصی در این مناطق برقرار شده، افزود: با دستور فرمانده ناجا، حدود 6 گردان از مرکز کشور و دیگر استان‌ها به مناطق زلزله‌زده اعزام شد و ناجا در سه زمینه تامین امنیت مناطق زلزله زده، تامین امنیت و همراهی محموله‌های ارسالی و روان‌سازی آمد و شد انجام وظیفه می‌کند.
به گفته وی، استقرار نیروهای پلیس راهنمایی و رانندگی و کنترل عبور و مرور باعث تسهیل و روان‌سازی ترافیک در محدوده برون و درون شهری محل‌های حادثه دیده شده تا دستگاه‌های کمک‌رسان به خوبی بتوانند کار امداد‌رسانی به زلزله زدگان را انجام دهند.
سخنگوی نیروی انتظامی گفت: یگان ویژه نیز برای امداد‌رسانی از آغازین لحظات حضور داشته و علاوه‌بر کمک به مصدومان و آسیب‌دیدگان، کمک‌ها و محموله‌های ارسالی مردمی و دولتی را تا رسیدن به دست مردم عزیزمان در این مناطق اسکورت کرده و در توزیع اقلام نیز شرکت و نظارت دارد و تامین امنیت و اسکورت پنج هزار محموله امدادی در قالب 84 تیم عملیاتی به صورت شبانه‌روزی تا کنون انجام شده و این روند کماکان ادامه دارد.
وی افزود: آمادگی کامل برای گشت‌زنی‌های مداوم و مقابله با جرایم مختص این شرایط از جمله سرقت اموال، منازل، خودرو، طلا و جواهرات افراد آسیب دیده در دستور‌کار پلیس آگاهی قرار گرفته است که در همین راستا 22 سارق دستگیر شده‌اند.رئیس‌پلیس راهور ناجا خبر داد
 ممنوعیت تردد خودروهای غیربومی در مسیرهای منتهی به شهرهای زلزله‌زده

Image result for ‫سردار تقی مهری‬‎
رئیس‌پلیس راهور ناجا گفت: تنها خودروهای بومی و امدادی اجازه تردد در مسیرهای منتهی به شهرهای زلزله‌زده را دارند
به گزارش فارس، سردار تقی مهری اظهار داشت: از ساعات اولیه بروز زلزله در غرب کشور، اقداماتی برای سهولت تردد در جاده‌های منتهی به مناطق زلزله‌زده در دستور کار قرار گرفت.
مهری افزود: روز جمعه به دلیل گسیل شدن خودروهای شخصی به شهرها بالاخص به شهرستان سرپل ذهاب، محدودیت تردد در مسیرهای منتهی به قصرشیرین و سرپل ذهاب، روانسر، جوانرود، ثلاث باباجانی و ازگله را ایجاد کردیم و به این ترتیب تنها خودروهای بومی و امدادی اجازه تردد در مسیر این شهرها را دارند.
وی ادامه داد: برای تسهیل در تردد در شهر، چراغ‌های راهنمای بیشتری در شهرستان سر‌پل‌ذهاب نصب شد.
رئیس ‌پلیس راهور ناجا گفت: ماشین‌آلات سنگینی چون جرثقیل و بیل مکانیکی در شهرهای زلزله‌زده مشغول به‌کار هستند که تردد در این شهرها را سخت می‌کنند اما در هر حال فعالیت آنها برای آواربرداری ضرورت دارد.
وی با ‌اشاره به ظرفیت کوچک شهر 50 هزار نفری سرپل ذهاب، افزود: از مردم درخواست می‌کنیم که کمک‌های خود را به نهادهای رسمی تحویل دهند و خود به مناطق زلزله‌زده مسافرت نکنند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 29 آبان 1396
فیروزآبادی:
 اجازه دخالت به هیچ‌کس در امور مربوط به استقلال خود را نمی‌دهیم
  ۱۳۹۶/۰۸/۲۸

Image result for ‫فیروزآبادی‬‎
مشاور فرمانده معظم کل قوا گفت: قطعا به هیچ‌کس اجازه دخالت در امور مربوط به استقلال خود را نمی‌دهیم.
سرلشکر بسیجی محمدحسن فیروزآبادی مشاور فرمانده معظم کل قوا در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان؛ گفت: «برنامه موشکی ایران به هیچ وجه قابل مذاکره نیست. ما در جریان مذاکرات قبلی، رسما این موضوع را اعلام کردیم و در بیانیه‌ای 10 صفحه‌ای نیز اعلام نمودم که قدرت دفاعی ایران به هیچ وجه قابل مذاکره نیست. ما برای مقابله با تهدیدات دشمنان نیاز به تقویت برنامه دفاعی خود داریم.»
وی ادامه داد: «ما هیچ‌گاه تحت تأثیر تهدیدها و تحریم‌ها نبوده و نیستیم. ما برای دفاع از اسلام ناب محمدی تلاش می‌کنیم و ذره‌ای در این مسیر کم نگذاشتیم و به هیچ‌کس هم اجازه دخالت در امور مربوط به استقلال خود را نمی‌دهیم.»
مشاور فرمانده معظم کل قوا خاطرنشان کرد: «موشک‌های ما ثمره استقلال ما و مدافع این خاک است و تنها رهبر معظم انقلاب می‌تواند برای برنامه‌‌های ما حدود تعریف کند.»
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 29 آبان 1396

ایران اسلامی عزادار شهادت امام‌الرئوف(علیه‌السلام)

مشهد مقدس میزبان 4 میلیون زائر

    ۱۳۹۶/۰۸/۲۸


Image result for ‫ایران اسلامی عزادار شهادت امام‌الرئوف(علیه‌السلام)‬‎Image result for ‫ایران اسلامی عزادار شهادت امام‌الرئوف(علیه‌السلام)‬‎
در سالروز شهادت امام هشتم، حضرت شمس الشموس علی ابن موسی الرضا(ع) عاشقان و شیفتگان اهل‌بیت عصمت و طهارت با حضور در حرم مطهر رضوی و هیئات مذهبی به عزاداری و سوگواری پرداختند. 401 هزار زائر پیاده نیز به حرم نورانی رضوی مشرف شدند.
به گزارش رسا، در مراسم سوگواری شب شهادت امام رضا(ع) که با محوریت رواق امام خمینی(ره) همراه با پخش صوت سراسری در اماکن متبرکه رضوی برگزار شد، زائران و مجاوران به عزاداری پرداختند و در رثای شهات مظلومانه حضرت ثامن‌الحجج علی بن موسی الرضا(ع) به سوگ نشستند و ‌اشک ماتم ریختند.
آیین سنتی خطبه خوانی شب شهادت حضرت علی بن موسی الرضا(ع) نیز با حضور تولیت آستان قدس رضوی، امام جمعه مشهد مقدس، جمعی از مسئولان استانی و کشوری در صحن انقلاب اسلامی برگزار شد.
طی این مراسم که با قرائت قرآن از سوی جواد پناهی آغاز شد، خدام بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) در حالی که لاله‌هایی از شمع‌های فروزان در دست داشتند گرداگرد صحن حلقه زده و به عزاداری پرداختند.
خطبه‌خوانی آیینی سنتی است که بر اساس وقف‌نامه علیشاه، حاکم وقت خراسان در 1160 هجری قمری، همه‌ساله در شب عاشورای حسینی و شب شهادت امام رضا(ع) برگزار می‌شود.
بر پایه این گزارش، راهپیمایی هیئات عزاداری و دسته‌جات سینه‌زنی در ایام سوگواری اهل‌بیت(ع) و همزمان با سالروز شهادت این بزرگواران با حضور علما و هیئت‌های مذهبی به سوی حرم مطهر حضرت امام رضا(ع) برگزار شد.
دسته‌جات عزاداری از ورودی‌‌های مختلف به حرم رضوی آمدند و با حضور در صحن‌ها و رواق‌‌های حرم مطهر، به عزاداری پرداخته و به سوگ نشستند.
محفل انس با قرآن از دیگر برنامه‌های ویژه دهه آخر ماه صفر بود که در دو نوبت پس از اقامه نماز عشا در دارالقرآن الکریم و پس از اقامه عزا در رواق امام خمینی(ره) برگزار شد.
بر اساس این گزارش، نمایش آیینی «سلسله الذهب» نیز به همت معاونت تبلیغات اسلامی حرم مطهر رضوی در دهه پایانی صفر، هر شب در حرم مطهر برای زائران و مجاوران به اجرا درآمد.
حرم حضرت معصومه(س) و حضرت احمدبن موسی(ع) نیز در سالروز شهادت امام رضا(ع) میزبان عزادارانی که برای سوگواری و عرض تسلیت در این دو بارگاه نورانی حضور یافته بودند.
تشرف 401 هزار زائر پیاده به حرم مطهر رضوی
حسین رضایی، سخنگوی جمعیت خدمتگزار زائران پیاده امام رضا(ع) در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: امسال 401 هزار و 738 زائر پیاده به مشهد مقدس مشرف شدند که از این میان، 204 هزار و 142 نفر مرد و 197 هزار و 596 نفر زائر پیاده زن بودند.
وی افزود: ظرفیت‌های اسکان برای 82 هزار و 550 زائر پیاده ایجاد شد؛ بزرگترین ایستگاه صلواتی امسال مربوط به کفشداران آستان قدس در ملک‌آباد بود و کوچکترین ایستگاه نیز مربوط به خانواده‌ای در مسیر جاده سرخس به مزدواند بوده است.
رضایی خاطرنشان کرد: مسن‌ترین زائر پیاده امسال امام رضا(ع) پیرمرد 76 ساله اهل تربت‌جام وکوچک‌ترین زائر نیز طفل 18 روزه از سیستان و بلوچستان بود.
سخنگوی جمعیت خدمتگزار زائران پیاده امام رضا(ع) با‌ اشاره به اینکه تعداد ایستگاه‌های صلواتی 275 مورد در 9 محور بوده است، افزود: امسال از 21 استان زائر داشتیم و 11 استان نیز در امر برپایی ایستگاه مشارکت داشتند، همچنین تعداد کاروان‌های اهل سنت 8 مورد بوده و خدمات فرهنگی با قرارگاه فرهنگی به مدیریت آستان قدس رضوی ارائه
شده است.
به گزارش تسنیم، سال گذشته آمار زائران پیاده مشرف‌شده به مشهد در مرز 300 هزار نفر بوده است.
مهدی فروزان، مدیرکل رفاهی استانداری خراسان‌رضوی به تسنیم گفت: براساس آخرین برآورد صورت گرفته، تعداد 4 میلیون و 152 هزار و 761 زائر تاکنون وارد مشهد مقدس شده‌اند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 29 آبان 1396


( کل صفحات : 14 )    1   2   3   4   5   6   7   ...   


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی