تـــوّلــی ( دوست شــنـاســی)
پیامر اكرم (ص) : خدایا دوست بدار كسى‏ را ، كه على را دوست دارد.
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


« تولی به معنای پذیرش ولایت اولیای الهی با قلب و پیروی از آنها در عمل و نیزدوست داشتن اولیای الهی و دوست داشتن دوستداران آنها است.»

« دوست خوب کسی است که آراسته به صفات ایمان واخلاق باشد.»

مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
رهبر انقلاب در دیدار پرشور مردم آذربایجان شرقی:
 تکلیف آمریکا مشخص است /مراقب خدعه اروپا باشید 
حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح دیروز (دوشنبه) در دیدار هزاران نفر از مردم استان آذربایجان شرقی، ضمن تشکر صمیمانه از حرکت بزرگ و آگاهانه ملت ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال، نظام جمهوری اسلامی را در بهترین موقعیت و جبهه استکبار و در رأس آن آمریکا را در ضعیف‌ترین شرایط دانستند و گفتند: مردم به‌ویژه جوانان و همچنین مسئولان باید با وقت‌شناسی و اقدام بهنگام، از ظرفیت‌های فراوان به منظور حل مشکلات کشور استفاده کنند.
حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در ابتدای سخنان خود با ‌اشاره به راهپیمایی عظیم ۲۲ بهمن امسال افزودند: من در بیانیه چند روز پیش از مردم ایران تشکر کردم اما آن تشکر خیلی کمتر و کوچکتر از حق ملت ایران است زیرا مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال، کار بزرگی انجام دادند.
ایشان با‌ اشاره به حضور پرحجم و گسترده مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن، تأکید کردند: گزارش‌ها و ارزیابی‌ها نشان می‌دهند، در اکثر شهرهای کشور حضور مردم نسبت به سال‌های قبل، بیشتر و متراکم‌تر بوده است که با همه وجود از مردم سپاسگزاری می‌کنم.
دشمن معنای این حضور عظیم مردمی را
متوجه می‌شود
رهبر انقلاب اسلامی افزودند: اگرچه دشمن در تبلیغات خود این حضور را کتمان و یا سعی در کوچک‌نمایی آن می‌کند، اما این واقعیت را می‌بینند و معنای این حضور عظیم مردمی را متوجه می‌شوند.
حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای با تأکید بر اینکه هر کشوری که مردم آن اینگونه در میدان حضور داشته باشند، از کِید و آسیب دشمن مصون خواهد بود، گفتند: حضور گسترده مردمی در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال، در واقع یک حرکت سیاسی، امنیتی، انقلابی، آگاهانه و پرمعنا بود و مردم همان شعار اصلی یعنی «مرگ بر آمریکا» را که به معنای مرگ بر سلطه‌گری و توطئه‌گری و تجاوزگری و دست اندازی به حقوق ملت‌ها است، سردادند. ایشان افزودند: باید شکرگزار خداوند بود زیرا دل‌های مردم به دست او است و در واقع خداوند متعال بود که مردم را به خیابان‌ها آورد.
رهبر انقلاب اسلامی با ‌اشاره به برخی افراد ضعیف و منفعل که همواره ضعف‌های خود را به مردم نسبت می‌دهند و مدعی ضعیف شدن انقلاب هستند، خاطرنشان کردند: مردم همین‌هایی هستند که در روز ۲۲ بهمن در خیابان‌ها دیدید و خداوند این ملت را که با بصیرت از هویت و کشور خود دفاع می‌کنند، مورد لطف قرار خواهد داد.
این شهادت‌ها باید ما را هوشیار و آگاه کند
حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در ادامه به شهادت جمعی از پاسداران حافظ امنیت و مرزها‌ اشاره و تأکید کردند: این شهادت‌ها باید ما را هوشیار و آگاه کند که امنیت کشور به قیمت خون بهترین جوانان کشور به دست می‌آید و همه باید قدردان این جان‌فشانی‌ها باشیم.
رهبر انقلاب اسلامی امنیت کشور و امنیت مراسم‌هایی همچون راهپیمایی عظیم ۲۲ بهمن و عزت ملی کشور را مرهون جان‌فشانی حافظان امنیت در سپاه، ارتش و نیروی انتظامی دانستند.
حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای همچنین با تجلیل از مردم شهیدپرور اصفهان و حضور پرشکوه و اعجاب‌آور آنان در تشییع شهدای حافظ امنیت، تأکید کردند: مردم اصفهان همواره جزو پیشگامان نهضت و انقلاب اسلامی بوده و هستند.
ایشان در ادامه سخنان خود، ۲۹ بهمن سال ۱۳۵۶ و قیام مردم تبریز را یوم الله واقعی خواندند و با‌ اشاره به پیشگامی و بصیرت و عملکرد انقلابی مردم تبریز و آذربایجان در حوادث مهم انقلاب گفتند: این قیام مردمی دو ویژگی مهم داشت، ۱- وقت شناسی و ۲- اقدام بهنگام.
جمهوری اسلامی در بهترین شرایط قرار دارد
رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه مردم آذربایجان باید در گام دوم انقلاب نیز همچون مراحل قبل پیشگام و پیشتاز باشند، افزودند: امروز نظام جمهوری اسلامی از لحاظ فرصت و موقعیت و از لحاظ زمان اقدام و حرکت در بهترین شرایط قرار دارد.
حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای گفتند: امروز روز کار و حرکت دولت، مسئولان، ملت و به‌خصوص جوانان است که باید ظرفیت‌های بلااستفاده فراوان و گسترده کشور را شناسایی و بهره‌برداری کنند.
جوانان مومن و انقلابی
معطل کسی نباید بمانند
ایشان استفاده از ظرفیت‌های کشور را نیازمند حرکت آتش به اختیار جوانان دانستند و خاطرنشان کردند: گروه‌های جوانِ مؤمن و انقلابی باید هر کاری را که امکان‌پذیر است در چارچوب قوانین و مصلحت کشور انجام دهند و معطل کسی نباید بمانند.
رهبر انقلاب اسلامی با‌ اشاره به موقعیت ضعیف دشمن یعنی جبهه استکبار و در رأس آن رژیم متجاوز آمریکا، تأکید کردند: ما نمی‌خواهیم خود را به ساده‌لوحی بزنیم و از دشمن غافل شویم اما واقعیات نشانگر آن است که دشمن به‌شدت گرفتار مسائل داخلی و خارجی است.
حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای «مشکلات اجتماعی»، «افسردگی و سرخوردگی جوانان»، «افزایش آمار قتل و جنایت»، «گسترش اعتیاد و مواد مخدر»، «درگیری میان سران آمریکا» و «بدهی‌های عجیب و غریب» را بخش‌هایی از گرفتاری‌های آمریکا برشمردند و افزودند: همه این موارد مستند به آمارها و گزارش‌های رسمی و داخلی آمریکا است و به‌دلیل همین مشکلات و گرفتاری‌ها، دچار وضعیت کنونی در سوریه و عراق و افغانستان شده‌اند و به‌شدت نیز عصبانی هستند.
نشست ورشو به هیچ نتیجه‌ای نرسید
ایشان با‌ اشاره به برگزاری ناموفق نشست ورشو گفتند: دولتمردان ضعیف‌العقل آمریکا از برخی دولت‌های همکار خود و دولت‌های ضعیف و مرعوب برای نشست ورشو و تصمیم‌گیری ضد ایران دعوت کردند اما این نشست به هیچ نتیجه‌ای نرسید و همه اینها نشانه ضعف است و دشمن که در حالت ضعف دچار عصبانیت می‌شود، شروع به جنجال و فحاشی می‌کند.
رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: این جنجال‌ها که از روی ضعف است، نباید دل فلان مسئول را خالی و یا فلان جوان را دچار خطا کند.
حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای خاطرنشان کردند: آن روزی که این انقلاب یک نهال ضعیف بود، همه دشمنان متحد شدند ولی نتوانستند کاری بکنند، بنابراین امروز که آن نهال تبدیل به یک درخت تناور شده است، هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند. ایشان با یادآوری سخنان حضرت زینب سلام‌الله‌علیها در دربار یزید، گفتند: امروز هم ما به دشمن می‌گوییم، هر غلطی می‌توانی بکنی، بکن اما بدان که هیچ غلطی نمی‌توانی بکنی. رهبر انقلاب اسلامی، نشست شکست‌خورده ورشو و هم‌نشینی مقامات کشورهای به‌ظاهر مسلمان با رژیم صهیونیستی و هم‌پیمانی با آمریکا را موجب رفتن آبروی آنان دانستند و تأکید کردند: این افراد در میان ملت خود نیز هیچ آبرویی ندارند.
حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای، با‌ اشاره به نشاط چهل سالگی انقلاب اسلامی و آمادگی و قدرت لازم برای حرکت رو به جلو خاطرنشان کردند: همه مشکلات کشور اعم از گرانی‌ها، کاهش ارزش ریال و مسائل تولید داخلی قابل حل است اما نیازمند صبر، تدبیر، اتحاد و جدیت مسئولان در حرکت است.
ایشان با تأکید مجدد بر ظرفیت‌های فراوان کشور و ضعف دشمن و لزوم استفاده از فرصت‌ها، خطاب به جوانان گفتند: شما جوانان عزیز موتور پیشران حرکت کشور هستید و باید خود را از لحاظ روحی، معنوی، اخلاقی، صمیمی، علمی و توانایی‌های مدیریتی و تشکیلاتی آماده کنید و مدیریت کشور را به دست بگیرید. البته از تجربه پیران نیز باید استفاده کنید.
رهبر انقلاب اسلامی آینده کشور را متعلق به جوانان دانستند و تأکید کردند: جوانان می‌توانند کشور را به قله برسانند و باید آمادگی خود را در عمل و همچنین با ثبات قدم نشان دهند.
حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای یک توصیه هم به مسئولان کردند و گفتند: دشمن را درست بشناسید و مراقب باشید فریب او را نخورید، چه هنگامی که مشت و دندان نشان می‌دهد و چه هنگامی که لبخند می‌زند.
ایشان افزودند: بدانید، دل‌های دشمنان بسیار بیشتر از حرف‌هایی که بر زبان می‌آورند، مملو از بغض و کینه نسبت به اسلام و مسلمانان و جمهوری اسلامی ایران است، بنابراین نباید خدعه دشمن را قبول کرد. رهبر انقلاب اسلامی، رفتار و اقدامات غربی‌ها را به معنی واقعی کلمه خدعه‌آمیز خواندند و گفتند: تکلیف آمریکایی‌ها که مشخص است زیرا شمشیر را از رو بسته‌اند اما باید مراقب اروپایی‌ها بود زیرا آنها نیز با خدعه عمل می‌کنند. حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای افزودند: من به مسئولین و دولتی‌ها نمی‌گویم چه کنند اما باید بنشینند، فکر کنند و به‌گونه‌ای عمل کنند که فریب آنها را نخورند و به امید آنکه حالا کاری بکنیم، خودشان و ملت را دچار مشکل نکنند.
دست خدا بالای همه دست‌ها است
ایشان خطاب به مسئولان گفتند: از دشمن وحشت هم نکنید و بدانید که دست خدا بالای همه دست‌ها است و خداوند پشتیبان ملتی است که دین او را یاری می‌کنند.
رهبر انقلاب اسلامی در پایان سخنان خود، تجلیل از شهدا و تکریم خانواده‌های شهدا را از کارهای خوب و اصلی برشمردند و تأکید کردند: باید نام و اعتبار و جایگاه شهدا و خانواده‌های آنان را روزبه‌روز افزایش داد زیرا شهدا، شاخص‌های مسیرحرکت انقلاب هستند.
حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای با گرامیداشت یاد امام و شهدا، گفتند: به لطف خداوند، جوان‌های عزیز روزی را خواهند دید که همه آنچه را که به دنبال آن هستیم، محقق و متجلی خواهد شد.
پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین آل‌هاشم نماینده ولی‌فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز، سه درس بزرگ قیام مردم تبریز در ۲۹ بهمن سال ۵۶ را «اقدام به موقع»، «نهراسیدن از طاغوت» و «اتحاد انقلابیون» دانست.
نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی، جوانان فعال و متعهد را مزیت مهمی برای پیشرفت برشمرد و گفت: مردم غیرتمند آذربایجان شرقی در راستای تحقق بخشیدن به بیانیه راهبردی گام دوم انقلاب پیشگام خواهند بود.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 30 بهمن 1397


پرسش‌های صریح برنامه گفت ‌وگو محور «۱۰:۱۰ دقیقه»
و پاسخ‌‌های مدیر مسئول کیهان-قسمت اول 
  ۱۳۹۷/۱۱/۲۹
Image result for ‫حسین شریعتمداری‬‎
بیست و نهمین قسمت از برنامه گفت‌و‌گو محور «۱۰:۱۰ دقیقه» با حضور حسین شریعتمداری، مدیر مسئول روزنامه کیهان برگزار شد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، مدیر مسئول روزنامه کیهان در این برنامه به موضوعات مختلفی از جمله اظهارنظر بیژن زنگنه درباره او، انتقادات روزنامه کیهان از برجام، تفاوت برداشت از CFT و ماجرای آی‌مک در اتاق کار خود پرداخت.
گفتنی است، برنامه «۱۰:۱۰ دقیقه» یک گفت‌وگوی رو‌در‌روست که قرار است به شفافیت فضای سیاسی کشور کمک کند و ابهامات موجود در ذهن مخاطبان در حوزه‌های مختلف را با حضور یک میهمان شاخص مرتبط با آن حوزه، به صورت صریح در یک زمان ۴۵ دقیقه‌ای بررسی می‌نماید.
آنچه از نظر خوانندگان گرامی می‌گذرد، بخشی از آن مصاحبه است با این توضیح که به علت طولانی بودن مصاحبه یاد شده و تراکم گزارش‌ها و اخبار این روزها، ادامه آن در شماره‌های بعدی کیهان از نظر خوانندگان محترم می‌گذرد، ضمن آنکه متن کامل و تصویری و صوتی این برنامه در سایت باشگاه خبرنگاران جوان قابل دسترسی است و کیهان نیز آن را روی سایت خود ارائه خواهد کرد.
حضرت امام(ره)نه تنها نقد
 بلکه تخطئه را هم یک نعمت الهی می‌دانستند
مجری برنامه از شریعتمداری پرسید؛ اگر بخواهیم امشب با شما راحت‌تر و منتقدانه صحبت کنیم، آقای شریعتمداری که خودشان اهل نقد هستند، از این نقدهای ما ناراحت نمی‌شوند؟
شریعتمداری: حضرت امام (رضوان‌الله تعالی علیه) می‌فرمودند نه فقط نقد، بلکه تخطئه هم یک نعمتِ الهی است یعنی به انسان کمک می‌کند مسیرش را اصلاح کند، چون به هر حال ما این کوله‌بار را می‌خواهیم به آن طرف ببریم و باید در آنجا پاسخگو باشیم، بنابراین هر چه سبک‌تر باشد بهتر است و هرچه ایرادات حذف شده‌تر باشد، شایسته‌تر و بایسته‌تر است.
باشگاه خبرنگاران جوان: از ابتدای بحث می‌خواهم خیلی جدی وارد بحث شوم، می‌گویند به حاج حسین آقا شریعتمداری نمی‌توان گفت که بالای چِشمت ابرو است، راست می‌گویند؟
شریعتمداری: خب اگر بگویید بالای چشمت ابرو هست یا نیست که این را همه می‌بینند و می‎گویند نه اینطوری نیست، اینگونه نیست که هیچ نقدی به من وارد نشود؛ بسیاری از نقدها به من در رسانه‌های داخلی و خارجی با چاشنی تهمت همراه است.
باشگاه خبرنگاران جوان: اینکه مثال بود اما منظور این است که به هیچ صورت نمی‌توان شما را نقد کرد.
شریعتمداری: بهترین پاسخ به سؤال شما، نقدها و ناسزاهای فراوانی است که در برخی از رسانه‌های داخلی و مخصوصاً در برخی از رسانه‌های خارجی علیه کیهان می‌بینید و می‌شنوید، نقدهایی که بعضاً با اتهام و تهمت همراه است. البته جایی که خودم مورد نقد قرار بگیرم، دنبال پاسخ دادن نیستم، اما اگر فلش اتهام به سوی انقلاب و نظام و اسلام باشد، حتما پاسخ می‌دهیم.
مدیر مسئول کیهان در ادامه این برنامه در پاسخ به سؤالی در رابطه با اظهارات اخیر آقای زنگنه وزیر نفت علیه کیهان گفت: ایشان اتهام بزرگی را به کیهان نسبت دادند که البته برای ما تازگی ندارد! آقای زنگنه به جای پاسخ به سؤال خبرنگار کیهان اظهار داشتند که شما مثل خوارج برخورد می‌کنید و توصیه کردند که مراقب باشید به فرقان تبدیل نشوید. ما به هیچ کدام از اینها پاسخی ندادیم. البته موضوع را مورد ارزیابی قرار ‌دادیم، منتهی بعد از آن موضوع را درز گرفتیم و ادامه‌اش ندادیم و لازم هم نمی‌دانستیم. آنجایی هم که مربوط به خود شخص من بود، اصلا به آن پاسخ ندادیم.
وی ادامه داد: بحث ما این بود که جناب آقای زنگنه خبرنگار ما یک سؤال از شما کرد، شما بهتر بود که به خود سؤال پاسخ می‌دادید، اینکه ما کیهانی‌ها شبیه خوارج هستیم یا اینکه به مارقین تبدیل شده‌ایم و یا اینکه باید مراقب باشیم که مبادا به گروهی مثلِ گروهِ فرقان تبدیل شویم اینها دیگر ضرورتی نداشت که شما آنجا مطرح کردید. در همین حد.
ما عذرخواهی نکردیم
و تنها در‌باره تیتر توضیح دادیم
 شریعتمداری در پاسخ به سؤالی دیگر در رابطه با عذرخواهی از ظریف در خصوص یادداشت خود با عنوان «مذاکره کردید یا دیکته نوشتید؟» نیز گفت: آنچه نوشته بودیم را نفی نکردیم چرا که یادداشت کیهان کاملا مستند بود و کماکان بر درستی آن اصرار داریم.
وی ادامه داد: ببینید نکته‌ای که اکنون شما به آن ‌اشاره می‌کنید به گزارش «فرد کاپلن» یکی از خبرنگاران آمریکایی برمی‌گردد که او می‎گوید ما به اتفاق تعدادی از خبرنگاران از طرف اوباما به کاخ سفید دعوت شدیم و در آنجا پیش‌نویسی را به ما دادند و گفتند این پیش‌نویسی است که می‌خواهیم به تیم مذاکره‌کننده ایرانی مطرح کنیم و شما نظرتان را بدهید. این خبرنگار می‌گوید ما چند خبرنگار بودیم که آن پیش‌نویس را مطالعه کردیم و به اتفاق گفتیم محال است ایرانی‌ها این متن را بپذیرند ولی صبح بعد از توافقِ لوزان وقتی من متنِ توافق را دیدم، دقیقاً همان بود.
مدیر مسئول کیهان گفت: ما عذرخواهی نکردیم و به آقایان هم اعتراض نکرده بودیم بلکه گفته بودیم که شما بایستی دقت می‌کردید و این سند و متن پیش‌نویسی است که حتی خبرنگارانِ آمریکایی هم که حدود ۸ تا ۱۰ نفر دعوت شده بودند، هم به اتفاق گفتند محال است تیم ایرانی بپذیرد، ولی اکنون پذیرفتند. ما گفتیم شما مذاکره کردید یا دیکته نوشتید؟ یعنی چرا سندی را که جلوی شما گذاشتند، همین طوری پذیرفتید؟ باید آن را حلاجی و ارزیابی می‌کردید. از این نمونه‌ها در طول مذاکرات هسته‌ای فراوان بوده، ولی به خودِ آقایان مذاکره‌کننده ما هیچ وقت هیچ تعریضی نداشتیم حتی در آن یادداشت هم به این ‌اشاره کرده بودیم که ما تعریضی به خودِ اعضا نداریم.گفته بودند تیتر یادداشت اهانت‌آمیز است و ما نوشتیم اگرچه اینگونه نیست ولی چنانچه چنین تصوری دارید برای رفع توهم شما پوزش می‌خواهیم نه اینکه متن یادداشت را خطا بدانیم.
یک موی ظریف را
 با همه 1+5 عوض نمی‌کنیم!
شریعتمداری در ادامه اظهار داشت: یک زمانی خبرنگار واشنگتن‌پست در مصاحبه‌ای از من پرسید شما و آقای ظریف با هم اختلاف دارید؟ به او گفتم خیر اختلافِ‌سلیقه داریم و بعد گفتم ما یک تمثیلی در ایران داریم با این مضمون که ما حتی یک موی آقای ظریف را با همه تیم‌های مذاکره‌کنندۀ ۱+۵ عوض نمی‌کنیم، واشنگتن‌پست همین نکته را، البته با بیان دیگری نقل کرد، بنابراین ما به خودِ آقایان و شخصیتِ حقیقیِ آنان تعریضی نداشتیم، البته بعضی وقت‌ها نگرانی‌های جدی داشتیم و همه آنها نیز درست از آب درآمد. مثلاً ما از ابتدا می‌گفتیم نباید به آمریکا و اروپا اعتماد کنید ولی آقای عراقچی می‌گفتند امضای کری تضمین است و ما همان زمان اعتراض کردیم که چرا و به چه دلیل؟! ولی توجه نکردند و دیدید که آن نگرانی و ده‌ها نمونه دیگر جدی بود.
 از ابتدای سفر البرادعی به ایران گفتیم
هسته‌ای بهانه است
شریعتمداری در پاسخ به سؤالی که اگر شما بودید در مسئله برجام چه می‌کردید گفت: اینکه ما چه می‌کردیم؟ ما که تیمِ هسته‌ای نبودیم، ولی از برناردشاو می‌پرسند که تو که کفاش نیستی، چرا به کفش فلان کفاش انتقاد کردی؟ گفت: من مرغ نیستم، ولی مزه اُملت را تشخیص می‌دهم، تمام گزارشات ما مستند بوده و مربوط به تیمِ کنونی هم نبوده است.
وی ادامه داد: اولین بار وقتی آقای البرادعی وارد ایران شد، در یادداشتی با استناد به اظهارات او و برخی شواهد پیرامونی، نوشتم مسئله هسته‌ای بهانه است و بهترین راه این است که ما با استناد به ماده ۹ معاهده NPT از آن خارج شویم.
شریعتمداری گفت: آن زمان دوستان خیلی سروصدا کردند و البته بیرونی‌ها هم همینطور برای مثال آقای کمال خرازی وزیر خارجه وقت به فرانسه رفته بود، می‌گفتند که رئیس‌جمهور فرانسه به او گفته بود، شما دارید مذاکره می‌کنید، ولی نماینده رهبری در ایران می‌گوید که باید از NPT خارج شوید. ایشان گفته بودند که خیر، نماینده رهبری، همین آقای روحانی است که داریم مذاکره می‌کنیم! بعد آقای ژاک شیراک متنِ ترجمه شده مقاله من به زبان فرانسه را آورده بود و گفته بود که ایشان دارد می‌گوید که خارج شویم! آقای خرازی در پاسخ به او گفته بود او نماینده رهبری در موسسه کیهان است و کسی که مذاکره می‌کند، ما هستیم.
مدیر مسئول کیهان گفت: استدلال ما این بود و بعدها مو به مو درست درآمد، برای مثال اخیرا آقای صالحی می‌گویند که اگر از من بپرسند NPT خوب است یا بد است؟ نمی‌گویم خوب است. خب، ما که از ابتدا چنین گفتیم ولی تخطئه‌مان کردند!
اسبِ زین شده را دادیم
 اما افسار پاره را تحویل گرفتیم
مدیر مسئول کیهان در بخش دیگری از این گفت‌و‌گو اظهار داشت: اگر یادتان باشد برجام را ما همان زمانی که تایید شد و توافق اولیه صورت پذیرفت، دقیقاً آخرین روزهای تعطیلات فروردین در سال ۹۴ بود، سروصدا شد که برجام پذیرفته شده و به توافق رسیدیم. من همان شب وقتی به سایت سازمان انرژی اتمی IAEA مراجعه کردم، دیدم که فقط امتیاز داده‌ایم و خیلی هم تعجب کردم!
وی ادامه داد: گفتنش سخت هم بود، ولی دیدیم ما مجبور هستیم بگوییم، چون اینجا پای منافع ملی در میان است لذا اگر یادتان باشد فردای آن روز در یادداشتی با عنوان «دستاوردها یا از دست داده‌ها» به موضوع پرداختیم و مصاحبه‌ای هم با خبرگزاری فارس در همان نیمه شب داشتم که نصف شب از من پرسیدند نظر شما در این مورد چیست و در پاسخ گفتم  اسبِ زین شده را داده‌ایم و افسار پاره تحویل گرفته‌ایم ، حالا سؤالِ ما از آقایان این است که این فتح‌الفتوح چه شد؟ اینها مستنداتی است که وجود دارد.
برخی از اصلی‌ترین مشکلات اقتصادی
 به برجام بر می‌گردد
شریعتمداری در ادامه گفت: بسیاری از کسانی که حتی انتقادهایی هم داشتند، بعداً به این نتیجه رسیدند که برجام فاجعه بوده است. در حالی که قبلا بعضی از آنها صد و چند دستاورد برای آن می‌شماردند! و بعد هم کنار رفتند. حالا که همه فهمیده‌اند هیچ دستاوردی نداشته است، می‌گویند اگر برجام نبود مشکلات اقتصادی ما بیشتر بود ولی من می‌خواهم عرض کنم اتفاقاً برخی از مشکلات اقتصادی و اگر نگوییم بسیاری از آنها به خودِ برجام می‌گردد، ما همه چیزمان را به آنها گِره زدیم و از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های خودمان غافل شدیم.
اگر FATF را بپذیرید
با تحریم‌های ثانویه چه می‌کنید؟
مدیر مسئول کیهان در پاسخ به سؤال دیگری در‌باره FATF نیز گفت: ما همین حالا می‌گوییم مشکلِ اصلی ما تحریم‌های ثانویه آمریکا است، آمریکایی‌ها دو نوع تحریم می‌کنند یکی تحریم‌های اولیه و دیگری تحریم‌های ثانویه است.
شریعتمداری گفت: تحریم‌های اولیه آمریکا این است که هر شرکت آمریکایی یا شخصیت حقیقی یا حقوقی که با ایران روابط تجاری داشته باشد مورد تحریم، مواخذه و جریمه قرار می‌گیرد، اما تحریم ثانویه این است که هر شرکت غیرآمریکایی یا شخصیت حقیقی و حقوقی که با ایران روابط تجاری داشته باشد باید بین رابطه تجاری با آمریکا و ایران یکی را انتخاب کند که غالب شرکت‌های اروپایی، آمریکا را انتخاب کردند.
وی اظهار داشت: اکنون ما با FATF می‌خواهیم چه کنیم؟ سؤال ما این است و این سؤال هم بی‌پاسخ مانده است و بارها هم این سؤال را مطرح کردیم! دوستان در یک جادۀ یک‌طرفه می‌نشینند و مصاحبه می‌کنند و تختِ‌گاز می‌روند، خب این طرف قضیه چه می‌شود؟
شریعتمداری گفت: شما می‌گویید که FATF را می‌پذیریم، خب تحریم‌های ثانویه چه می‌شود؟ خانم مرکل رسماً می‌گوید ما نمی‌توانیم شرکت‌های آلمانی را وادار کنیم که با ایران روابط تجاری داشته باشند، چون آنها بینِ رابطه تجاری با ایران و رابطه تجاری با آمریکا باید یکی را انتخاب کنند و آنها آمریکا را ترجیح می‌دهند، خب بعد از آن می‌خواهیم چه کنیم؟ آن وقت در این بین ما تعهداتِ جدیدی را می‌پذیریم که واقعاً برای ما خطرآفرین است.
مجری برنامه به کامپیوتر «آی مک» روی میز کار شریعتمداری ‌اشاره کرد و گفت: در اتاقِ شما هم لوازم لوکس وجود دارد مگر شما در اتاقتان از
«آی مک» استفاده نمی‌کنید؟ و مدیر مسئول کیهان گفت: بعد از پاسخ مستند بنده به برنامه موسوم به «بهتان» بی‌بی سی که در آن با ارائه چند سند مکتوب پته ضد‌انقلابیون فراری در گزارش بی‌بی سی روی آب افتاده بود، یکی از مدعیان اصلاحات به تصویری که این کامپیوتر را روی میز کار من نشان می‌داد ‌اشاره کرده و نوشته بود چرا فلانی از کامپیوتر اپل استفاده می‌کند؟! ما به این پرسش پاسخی ندادیم ولی حالا که شما می‌پرسید باید عرض کنم: سیستم کامپیوتری کیهان از ۴۰ و چند سال قبل یعنی قبل از انقلاب «آی بی‌ام» و «مکینتاش» بوده است و هرچه ما افزوده‌ایم از سیستم‌های دیگر است ولی تغییر سیستم اصلی که صفحه‌بندی و چاپ با آن انجام می‌شود مستلزم هزینه‌های فراوان است یعنی اگر ما می‌خواستیم آن را تغییر بدهیم حداقل باید دو سه میلیارد هزینه کنیم، اینها از قبل بوده و آن دستگاهی را هم که در آنجا می‌بینید به خاطر این است که با آن می‌توانم صفحات را ببینم، مطالب را تصحیح یا جابجا کنم ، با استان‌ها ارتباط برقرار کنم و موارد دیگری از این دست را انجام بدهم چون اصلاً سیستم این است و حالا آن را چه کار کنیم؟ باید چند میلیارد هزینه کنیم، از کجا این هزینه را بیاوریم؟
خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان گفت: شنیده‌ام که دو عدد هم بیشتر در کل مجموعه کیهان از آن دستگاه وجود ندارد؟ و شریعتمداری ضمن تصدیق نظر وی گفت؛ بله، دو دستگاه است، یکی در اتاق من است و یکی هم در اتاق تیتر است، چون این دو جا به این دستگاه نیاز دارند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 30 بهمن 1397


بزرگداشت 161 روحانی شهید مدافع حرم در قم برگزار می‌شود
    ۱۳۹۷/۱۱/۲۹

Image result for ‫بزرگداشت شهید ای مدافع حرم روحانی در قم‬‎
مسئول نمایندگی ولی فقیه در نیروی قدس سپاه گفت: کنگره بین‌المللی بزرگداشت شهدای روحانی مدافع حرم دوم اسفند در سالن همایش‌های جامعه الزهرا(س) قم برگزار می‌شود.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، حجت‌الاسلام علی شیرازی، مسئول نمایندگی ولی فقیه در نیروی قدس سپاه در نشست خبری اظهار داشت: در جنگ با داعش در سوریه و عراق ۱۶۱ شهید روحانی در دفاع از حرم اهل بیت(ع) تقدیم شده است که به همین مناسبت، کنگره بین‌المللی بزرگداشت شهدای روحانی مدافع حرم دوم اسفند در سالن همایش‌های جامعه الزهرا(س) قم برگزار می‌شود. وی افزود: از این تعداد ۲۵ نفر از ایران، ۹۶ نفر از عراق، ۲۴ نفر از سوریه، هفت نفر از افغانستان و ۹ نفر از پاکستان هستند که از خانواده آنها تجلیل می‌شود.
مسئول نمایندگی ولی فقیه در نیروی قدس سپاه ادامه داد: در این مراسم که شخصیت‌های کشوری و‌ لشکری و‌ خانواده‌های این شهدا حضور دارند، آیت‌الله نوری همدانی به ایراد سخن می‌پردازد. همچنین برای شهدای این کنگره ۲۴ مستند تهیه شده است که از دوشنبه شب از شبکه افق پخش می‌شود. حجت‌الاسلام شیرازی خاطرنشان کرد: همچنین برای این کنگره سه کلیپ رونمایی خواهد شد که یکی از آنها حاوی سخنان منتشر نشده رهبر معظم انقلاب درخصوص شهدای مدافع حرم است؛ علاوه‌بر این سه فیلم هم ساخته شده که دو فیلم در کنگره و یک فیلم هم بعد از برگزاری کنگره رونمایی می‌شود. تشییع پیکر مطهر شهید یونس امیری در بروجن

Image result for ‫شهید یونس امیری‬‎Image result for ‫شهید یونس امیری‬‎

دیروز شهید مدافع آسایش و امنیت ایران اسلامی، یونس امیری از شهدای حادثه تروریستی زاهدان در زادگاهش روستای «دهنو» از توابع شهرستان بروجن در استان چهارمحال وبختیاری تشییع و به خاک سپرده شد.
پیکر این شهید مدافع وطن با حضور گسترده مردم شهرستان بروجن پس از تشییع در شهرهای بروجن و فرادنبه و طواف در امامزاده علی ابن احمد و اقامه نماز بر پیکر شهید در روستای دهنو زادگاهش به خاک سپرده شد.
به گزارش ایرنا، شهید یونس امیری متولد 1362 دارای یک فرزند دختر بود که در حادثه تروریستی زاهدان به همراه 26 تن دیگر از همرزمان خود شهید شد.
عوامل گروهک تروریستی به اصطلاح جیش‌العدل وابسته به گروه القاعده، چهارشنبه شب‌(24 بهمن) در یک اقدام کور تروریستی، یک دستگاه اتوبوس حامل نیروهای مرزبان نیروی زمینی سپاه پاسداران از لشکر امام حسین‌(ع) اصفهان را منفجر کرد.
در این حادثه تروریستی که بوسیله یک دستگاه وانت مملو از مواد منفجره در جاده خاش- زاهدان محدوده روستای چانعلی رخ داد 27 نفر از نیروهای جان برکف سپاه شهید و 13 نفر دیگر زخمی شدند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 30 بهمن 1397
به بهانه سالروز وفات حضرت ام‌البنین(س) و تکریم مادران و همسران شهدا
 شمیم ملکوتیان در زمین
حجت‌الاسلام موسوی طباطبائی
شکوه و عظمت ایران اسلامی مرهون کیست و اولیای نعمت ما در این انقلاب چه کسانی هستند؟ پاسخ هر چه که باشد یقینا نام «شهیدان» چون ستاره‌ای پرفروغ بر عنوان این لوح، جلوه‌گر است. فرشته‌سیرتانی که گرامی‌ترین سرمایه خود را در کف خلوص نهاده و تقدیم اسلام کردند.
شهیدان بزرگوار در سلوک عارفانه خود، مجذوب جمال الهی شدند، قفس را شکسته و زنجیرها را گسستند آنگاه به خیزشی بلند و پروازی پر شکوه، شاهد شهادت را در آغوش کشیدند و به لقای رب جلیل نایل آمدند.
آنان با کوچ آسمانی خود، هم جامعه را از عطر معنویت آکنده نموده و هم الگویی قابل اقتدا برای تمامی نسل‌ها گردیدند و نیز استقلال و امنیت جمهوری اسلامی را تضمین کردند و این همه و بیشتر از این، برکات وجود شهیدان گرامی است.
 اما چنانچه گامی عقب رویم، در چشم‌اندازی بزرگ‌تر به «شهیدپروران» می‌رسیم. بانوانی والاگهر و گوهرهایی ارجمند که به کیمیای وجود خود انسانهایی خاکی را تا آستان قرب الهی به اوج رسانیدند.
مادران شهدا در کنج گمنامی خویش، نامورانی پرآوازه‌اند که دامان پاکشان معراجگاه شهیدان گردید. مادران وارسته‌ای که عزت و شرافت و آرمان خواهی را با شیره وجود خویش به فرزندان، انتقال دادند. لذا شهیدان، آینه تمام‌نمایی در بازتاب صفای باطن مادران هستند. حضرت سیدالشهدا(ع) این موضوع را به زیباترین شکلی بیان می‌فرمایند:
«ألا إنّ الدَعی بنَ الدعی قَد رَکَزَ بینَ اثنتینِ بینَ السِلهًْ و الذِلهًْ و هَیهاتَ مِنٌّا الذِله: هان که ناپاک زاده فرزند ناپاک [ابن زیاد] مرا بین شمشیر آخته و تن به خواری سپردن مخیر ساخته حال آنکه زبونی و پستی از ما به دور است.»
آنگاه حضرت، دلیل روحیه بلند و الهی خود را اینچنین بیان می‌فرمایند: «یأبی اللهُ ذلک لنا و رسولُه و المؤمنون و حُجورٌ طابت و طهُرَت.. : خداوند و رسولش و مومنان و دامن‌های پاک و طاهر نمی‌پسندند که زیر این بار رویم...» آن حضرت به صراحت، روحیه عزت‌طلبی و شهادت‌جویی خود را از جمله، در گرو دامان پاکی می‌داند که در آن پرورش یافته است.
مادران شهدا، نمونه‌های بسیار والا و سرمشق‌های کاملی از انسان‌های تربیت شده در مکتب اسلام هستند. آنان صفاتی دست نایافتنی مانند صبر و ایثار و استقامت و یقین و شُکر را همچون شاخسار طوبی از فراز خیال، در دسترس آورده و ناممکن‌ها را در جامعه، قابل حصول ساختند!
این ظرفیت عظیم و حجم تناور، خواه‌ناخواه در جامعه، فرهنگی ارزشمند ایجاد می‌کند که در پرتو آن، بی‌تفاوتی، بی‌دردی و دلسردی، صفاتی نابهنجار و ضد ارزش معرفی می‌گردند و نشاط، خدمت، صداقت، خودباوری و ازخود گذشتگی، به عنوان اوصافی مورد انتظار و بدیهی - و نه آرمانی - شناخته می‌شوند. اما چنانچه هم‌اکنون باورهای جامعه را در این جایگاه نمی‌بینیم، حاصل کوتاهی مسئولان غرب زده و غرب‌هراسی است که از فرهنگ ایثار و شهادت روی گردانیده و قبله آمال را در جای دیگری می‌جویند.
خاطرات مادران شهدا، خوراک فرهنگی غنی و سرشاری است که به جامعه انگیزه و تحرک می‌بخشد و خاطر مردم را از چرخه بی‌پایان روزمرگی به افق‌های بلند معنویت سوق می‌دهد. از جمع مادران عزیز شهدا، بسیاری هستند که چندین نازدانه خود را تقدیم اسلام نموده‌اند. برخی دیگر به گونه‌ای باور نکردنی هنوز چشم به راه شهید خود هستند. گروهی دیگر هیچ‌گاه نشانی از فرزند خود نیافتند و حسرت دیدار را در نقاب خاک به همراه بردند و مادران دیگری، پیکر پاره پاره یا بدون سر یا قطعه استخوانی از فرزند شهید خود را تحویل گرفته‌اند. کدام انسان است که از کنار این مصیبت‌های کوه‌شکن بی‌تفاوت گذر کند و لحظه‌ای خود را همدرد این اسطوره‌های شکیبایی قرار ندهد؟
مادران عزیز شهدا که به حق ذخایر فرهنگی جامعه ما هستند، در گذرگاه دشوار مصیبتها به بانوی ادب و وفا یعنی حضرت ام البنین (س) اقتدا و تأسی نمودند. آن بزرگوار که اکلیل همسری حضرت امیرالمؤمنین(ع) را بر سر دارد چهار فرزند رشید خود از جمله حضرت ابوالفضل العباس(ع) را فدای سیدالشهدا کرد و به پیام‌رسان کربلا که به زحمت می‌کوشید خبر شهادت فرزندانش را به او بدهد فرمود: «از حسین(ع) برایم بگو که فرزندانم و همه عالم به فدای حسین باد.»
اسطوره‌های دیگری که ذکرشان ضروری است همسران شهدا هستند. بانوانی که به دست خود بر اندام شوهران دلاور خویش لباس رزم پوشاندند و در وداعی سخت جانگداز با آنان پیمان بستند که در راه آرمان‌هایشان  لحظه‌ای از پا ننشینند و همه همت خود را به تربیت فرزندان به کار گیرند. آرامش خیال رزمندگان در جبهه‌ها، حاصل قوت قلبی بود که این بانوان اهل ایمان در پشت جبهه به ایشان می‌دادند.
همچنین از حقایق باور نکردنی این مرز و بوم بانوان جانبازان هستند که شکیبایی را به زانو درآورده‌اند. این زنان عرشی، سالیان متمادی به پرستاری و تیمار همسران جانباز خود مشغولند و پروانه‌آسا به گرد بستر آنان می‌چرخند. جانبازان عزیز که روزگاری شیران شجاع جبهه‌ها بودند، امروز ناتوان و رنجور، به تلاش‌های عاشقانه و فداکارانه بانوی خود می‌نگرند و دردهای جانکاه خود را پشت لبخند رضایتشان پنهان می‌دارند.
درود بی‌کران خدا و ملایک و اولیایش نثار این انسان‌های ارجمند، والامقام و بزرگوار و همواره سایه هماگونه‌شان بر آسمان این سرزمین برقرار باد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 30 بهمن 1397


دستگیری ۳ تن از عوامل حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان
کشف۷۵۰ کیلو مواد انفجاری
  ۱۳۹۷/۱۱/۲۹

Image result for ‫دستگیری ۳ تن از عوامل حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان‬‎
روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اطلاعیه‌ای از اقدام قرارگاه قدس در شناسایی و متلاشی‌کردن خانه‌های تیمی عوامل جنایت تروریستی اخیر سیستان و بلوچستان، در سراوان و خاش و دستگیری آنان خبر داد.
  در پی دستور سردار سرلشکر پاسدار محمد علی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مبنی بر پیگیری سریع و قاطع قرائن و سرنخ‌ها برای دستیابی به عوامل جنایت تروریستی اخیر سیستان و بلوچستان که منجر به شهادت و مجروح شدن جمعی از پاسداران امنیت کشور و ملت گردید، روابط عمومی کل سپاه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: به‌فضل الهی و با همت و تلاش‌های مجاهدانه نیروی زمینی سپاه، با پیگیری سرنخ‌ها توسط نیروهای اطلاعاتی و عملیاتی قرارگاه قدس این نیرو، شب گذشته طی عملیاتی سریع و مقتدرانه چندین خانه تیمی در سراوان و خاش که برخی از عوامل جنایت اخیر در آن استقرار یافته بودند، شناسایی، متلاشی و تروریست‌های مستقر در آن دستگیر شدند.
این اطلاعیه افزوده است: در این عملیات موفق، سه تن از تروریست‌ها دستگیر و 150 کیلوگرم مواد آماده انفجار و 600 کیلوگرم مواد انفجاری در حال ساخت و مقادیری سلاح و مهمات نیز کشف گردید.
در این اطلاعیه با ‌اشاره به اینکه تروریست‌های دستگیرشده همان عواملی بودند که خودروی انتحاری عامل جنایت تروریستی اخیر در جاده خاش ــ زاهدان را تهیه، هدایت و پشتیبانی کرده‌اند، تأکید شده است: اقدامات سپاه در پیگیری سرنخ‌ها برای انتقام قطعی و کامل از هسته مرکزی گروهک عامل این جنایت، ادامه داشته و انتظار است با همکاری دولت و ارتش پاکستان این امر به‌سرعت محقق گردد.
«حمایت اطلاعاتی عربستان و امارات»
 از تروریست‌ها قطعی اعلام شد
از سوی دیگر محمدابراهیم رضایی، عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون امنیت‌ ملی و سیاست خارجی مجلس در تشریح جزئیات جلسه این کمیسیون با مسئولان ذیربط درباره حادثه تروریستی زاهدان گفت: در این جلسه ابعاد مختلف حادثه تروریستی اخیر زاهدان با حضور عباس عراقچی، معاون وزیر امورخارجه، مسئولان وزارت اطلاعات، مسئولان وزارت کشور، نماینده سپاه پاسداران و استاندار سیستان و بلوچستان بررسی شد.
وی افزود: طبق گزارش‌های ارائه شده این حمله تروریستی با حمایت اطلاعاتی عربستان و امارات انجام شده و مواد منفجره استفاده شده در این حادثه از خاک پاکستان وارد کشور شده است.


قاسمی:
 15 توصیه در پیام «گام دوم» مربوط به
سیاست خارجی و در کمیته‌ای در حال مطالعه است
سخنگوی وزارت امور خارجه با‌اشاره به اینکه 15 توصیه در سیاست‌های جدیدی که توسط رهبر معظم انقلاب اعلام و گام دوم نامیده شد، درباره سیاست‌ خارجی مطرح شده است،اظهار داشت: این موضوع در کمیته‌ای در حال مطالعه است.
بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه، صبح دوشنبه در نشست خبری با حضور خبرنگاران داخلی و خارجی به تشریح آخرین تحولات در عرصه سیاست خارجی پرداخت و به سؤالات مطرح شده پاسخ داد.
خبرنگار کیهان از قاسمی پرسید:«برنامه وزارت امور خارجه برای عملیاتی کردن بخش‌های سیاست خارجی بیانیه گام دوم انقلاب چیست؟».
قاسمی در پاسخ گفت: در حدود 15 توصیه در سیاست‌های جدیدی که توسط رهبر معظم انقلاب اعلام و گام دوم نامیده شد، درباره سیاست‌ خارجی مطرح شده است. تصورم این است بخش عمده‌ای از آنها از گذشته و در گذشته در حال اجرا بوده و باید با جدیت بیشتری و نگاه عمیق و دقیق‌تری این موارد پیگیری شود.
وی با بیان اینکه این موضوع در کمیته‌ای در حال مطالعه است، اظهار داشت: ما سعی خواهیم کرد که به‌ عنوان مجری سیاست خارجی کشور همه این نکات را در فرآیندهای آتی سیاست خارجی و روابط دیپلماتیک در عرصه جهانی، بین‌المللی و منطقه‌ای با دقت تمام اجرا کنیم.
صبر ایران حدی دارد
سخنگوی وزارت خارجه با‌اشاره به اینستکس گفت: تاکنون در ثبت این سازوکار موفقیت لازم را از اروپا ندیدیم و با کندی بسیار پیش رفته‌ است و البته این صرفا گام اول است، آنچه اهمیت دارد گام‌های بعدی آنهاست و خواسته ما از آنها اجرایی کردن این سازوکار است.
قاسمی افزود: آنها نمی‌توانند در این شرایط این انتظار را داشته باشند که تعهدات ایران کاملا اجرا شود، ما بارها به آنها تاکید کردیم که صبر ما حدی دارد.
وی خاطرنشان کرد: بحث FATF هیچ ارتباطی با سازوکار اینستکس ندارد و ایران کشوری نیست که شرطی بپذیرد و شرط پذیر نیست و در بیانیه اروپا هم پیوستن به این کنوانسیون به عنوان شرط مطرح نشده و آنچه مطرح شده توصیه است و نمی‌توانند در این خصوص شرطی را مطرح کنند.
شرارت در مرزها
سخنگوی وزارت خارجه درباره حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان و در پاسخ به این سؤال که به نظر می‌رسد پاکستان به دنبال پیوستن به ائتلاف‌ ضدایرانی است که عربستان و اسرائیل در حال راه انداختن آن هستند و واکنش دستگاه دیپلماسی به این اقدامات دولت پاکستان، گفت: بعد از حادثه تلخ سیستان و بلوچستان که به شهادت عزیزان ما انجام شد، اقدامات اولیه لازم چه در اسلام آباد و چه در تهران دنبال شد، در تماس تلفنی وزیر خارجه پاکستان با ظریف این حادثه را محکوم کرد و درباره همکاری‌های بیشتر که مانع چنین اقدامات ناگواری شود، صحبت‌هایی شده است.
قاسمی با بیان اینکه ملاقات‌های متعددی را در اسلام آباد و تهران داشتیم، خاطرنشان کرد: این موضوع با جدیت دنبال خواهد شد. برای ما قابل تحمل نیست که دولت و ارتش پاکستان نتوانند از این نوع شرارت‌ها و اقدامات تروریستی از درون خاک خودش نسبت به ایران جلوگیری کنند و امیدواریم این ماجرا با اراده بیشتر و تصمیم جدی‌تر در اسلام‌آباد حل و فصل شود و ما شاهد افزایش این نوع تنش‌ها در مرزهای شرقی خود نباشیم.
وی اضافه کرد: من فعلا درباره پیوستن پاکستان به ائتلاف‌ یا ائتلاف‌هایی در منطقه صحبت نمی‌کنم، ما  منتظر نوع اقدامات و بیان راه‌حل‌هایی که قرار است دولت پاکستان ارائه کند، هستیم و در نهایت تصمیمات خود را خواهیم گرفت. علاقه‌مندی ما این بوده و خواهد بود که مرزهایمان با پاکستان مرز دوستی باشد و این نوع اقدامات با مرزهای صلح آمیز مغایر است. امید من این است که نهایتا دولت پاکستان بتواند و بخواهد بر این روایت تلخ یک نقطه پایان بگذارد و شاهد این نوع وقایع نباشیم.
به گزارش مهر، سخنگوی وزارت خارجه در بخش دیگری از نشست خبری گفت: ما درخصوص یمن با کشورهای اروپایی هم مذاکراتی داشتیم و تمام تلاش خود را به کار بستیم تا حملات ائتلاف متجاوز به یمن را متوقف کرده و فضای مناسبی را برای آتش بس و کمک‌های بشردوستانه به یمن فراهم کنیم.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 30 بهمن 1397


 سر رسید این بدهی نزدیک است! 
۱۳۹۷/۱۱/۲۹

Image result for ‫سعدالله زارعی‬‎

سعدالله زارعی
اقدام تروریستی روز چهارشنبه 24 بهمن علیه یک اتوبوس حامل نیروهای سپاه در جاده خاش از ابعاد مختلفی قابل تجزیه و تحلیل است. اولین نکته‌ای که درباره چرایی این رخداد خودنمایی می‌کند، اقدام امنیتی علیه کشوری است که در منطقه پرآشوب غرب آسیا، «نقطه ثبات» به‌حساب می‌آید. از همین منظر انتساب این اقدام به یک گروهک شرور قابل قبول نیست مگر اینکه اقدام این گروهک به بمب‌گذاری علیه نیروهای سپاه را در یک پازل بزرگ‌تر قرار دهیم. با این وصف این پرسش به میان می‌آید که مسئول اصلی در این اقدام کیست و کانون آن کجاست. در خصوص این موضوع نکته‌های زیر قابل توجه می‌باشند:
1ـ سیاست کنونی آمریکا در منطقه بر مبنای «تغییر» استوار است و از این رو تحرکات اخیر نیروهای این کشور در سوریه، عراق، پاکستان و افغانستان با این ادبیات از سوی ترامپ شروع شد، «شرایط منطقه خوب نیست. ما هفت تریلیون هزینه کرده‌ایم بی‌آنکه به نتیجه‌ای رسیده باشیم.» سیاست تغییرطلبانه آمریکا درباره ایران نیز مشهودتر از آن است که استنادی نیاز داشته باشد. از سوی دیگر سخنان مقامات ارشد سیاست خارجی آمریکا در ورشو که درست در روز انفجار اتوبوس پاسداران علیه جمهوری اسلامی صورت گرفت، معنادار بود و به نظر این قلم، اقدام تروریستی در خاش برای «معتبرسازی» اظهارات تروریستی در ورشو بود. خب از این منظر نیروهای نظامی آمریکا به نیروهای نظامی جمهوری اسلامی یک «بدهی» پیدا کردند که برای «سر رسید» آن تاریخی وجود دارد.
2ـ همان‌گونه که در هر عملیات تهاجمی خارجی و یا هر اقدام تروریستی به «کشوری متصل به جغرافیای هدف» نیاز است و بدون آن اصل عملیات منتفی است، در این اقدام تروریستی نیز نقش کشور متصل به جغرافیا یعنی «پاکستان» حائز اهمیت بسیار است. واقع مطلب این است که سرویس اطلاعاتی پاکستان ـ حسب سوابق و اقتداری که دارد ـ پشت این عملیات تروریستی و حتی مجموعه عملیات‌های تروریستی که در استان سیستان و بلوچستان روی داده و یا پیش از وقوع کشف و خنثی شده‌اند، قرار دارد. آن گروهک تروریستی که در بیانیه‌ای پرتناقض، مسئولیت اقدام تروریستی در جاده خاش ـ زاهدان را پذیرفته است، در درون ایالت بلوچستان قرار دارد و همه می‌دانند که ISI سیطره‌ای مطلق بر گروه‌ها، ‌اشخاص و روندهای امنیتی این ایالت دارد و حتی در ساختار پاکستان، قدرت اول به حساب می‌آید. از این رو گروهک حقیری که جمهوری اسلامی سرکرده آن را با اقتدار تمام دستگیر و اعدام کرد را نباید حتی به عنوان «مباشر» در این اقدام تروریستی قلمداد کرد. در واقع در این ماجرا، «مباشر»، سرویس اطلاعاتی پاکستان است کمااینکه پرونده اقدامات ضدایرانی این سرویس تروریستی در افغانستان، پاکستان و ایران قطور است هر‌چند جمهوری اسلامی ایران تاکنون از علنی کردن ارتباطات ISI با این اقدامات خودداری کرده است.
در این بین مقامات پاکستانی در مواجهه با مسئولین ایرانی ادعا می‌کنند که قادر به پوشش اطلاعاتی در ایالت بلوچستان نیستند و این در حالی است که آنان از یک‌سو در مهار اقدامات ضددولتی جریانات جدایی‌طلب این ایالت که لااقل شامل 13 جریان می‌شود، موفق بوده‌اند و از سوی دیگر درست در همین زمان، سیستم نظامی ـ امنیتی پاکستان در تماس‌های مکرر با مسئولین ایرانی، از تعقیب تروریست‌های پناه گرفته در ایالت بلوچستان توسط نیروهای جمهوری اسلامی ابراز نگرانی و حتی اعتراض کرده‌اند. این‌ها نشان‌دهنده آن است که اقدامات تروریست‌های ضدایرانی نه تنها با بی‌اعتنایی سرویس پاکستان که حتی از همراهی و احیاناً «پوشش» آن برخوردار است. از این رو این نظریه که گروه‌های تروریستی ضدایرانی ماهیت «نیابتی» دارند، در عملکرد ISI برجستگی زیادی دارد.
3ـ در اینجا سؤال این است که آیا پناه دادن به تروریست‌های مخالف ایران و دادن پوشش اطلاعاتی و حمایت مالی و تسلیحاتی از آنان یک سیاست در پاکستان است؛ به این معنا که این تصمیمی از سوی «حاکمیت» پاکستان است و یا سازمان اطلاعاتی پاکستان بدون آنکه از سوی ارتش و دولت مأموریتی داشته باشد، در زد و بند با سرویس‌های امنیتی آمریکا، عربستان و... اقدامات امنیتی ضدایرانی را مستقیماً «مدیریت» می‌کند؟ تردیدی وجود ندارد که اقدامات سرویس‌ اطلاعاتی رسمی هر کشور به معنای اقدامات حاکمیتی تلقی می‌شود و دستگاه‌های نظامی و سیاسی آن کشور نمی‌توانند با تحلیل‌های سیاسی، مسئولیت اقدامات سرویس رسمی را قبول نکنند. با این حال این احتمال که ISI نه از رئیس‌دولت و نه از فرمانده کل ارتش پاکستان بلکه از سرویس‌ها و سیستم‌های خارجی «مستقیماً» دستور گرفته باشد، هم وجود دارد. در این صورت هم ضمن آنکه باید تأکید کرد که چیزی از مسئولیت ارتش و دولت پاکستان کم نمی‌کند، باید حکومت و مردم پاکستان دریابند که کشورشان در چه وضعیت خطرناک و شرم‌آوری قرار گرفته است. اقدامات ضدایرانی سرویس پاکستان در حالی که میان مردم این کشور و مردم ایران و نظام جمهوری اسلامی پیوندهای محکمی وجود دارد، برای پاکستان مخاطرات زیادی در پی می‌آورد. وقتی مرزهای شرقی، شمالی و غربی پاکستان به کانون تروریزم علیه سه همسایه یعنی ایران، افغانستان و هند تبدیل شده و به واقع همه مرزهای پاکستان در سیطره تروریزم علیه همسایگان بدل گردیده است، مردم این کشور در درون مرزها و شهرها و روستاهای خود نمی‌توانند امنیت داشته باشند. برای کشوری که از درون مرز همسایه آسیب امنیتی می‌بیند، این حق طبیعی به وجود آمده که به کانون‌های فتنه در هر کجا که باشند، یورش ببرد. در این شرایط و در جریان تعقیب و‌گریز تروریست‌ها، هر نقطه از پاکستان به یک موقعیت ناامن تبدیل می‌گردد. ضمن آنکه حیثیت ملت پاکستان بسیار ارزشمندتر از آن است که روا باشد توسط حکومت اسلام‌آباد یا سرویس امنیتی آن به فنا رود.
4ـ براساس مواضعی که مقامات وزارت خارجه دو کشور عربستان و امارات در ورشو داشتند و به طور معناداری از اقدامات ضدایرانی حرف زدند و در واقع با داعیه‌های ضدایرانی آمریکا همراه شدند، می‌توان گفت این دو کشور نیز در اقدام تروریستی روز چهارشنبه خاش مسئولیت دارند و بر این اساس ایران نمی‌تواند چنین رویکردی را از این دو کشور بپذیرد و پاسخی به آنها ندهد. هر چند در این ماجرا به ترتیب آمریکا، پاکستان، عربستان و امارات مسئولیت دارند، در عین حال شواهد و قرائن نشان می‌دهد این دو کشور در خط‌دهی سرویس امنیتی پاکستان از یک سو و تأمین مالی و تسلیحاتی تروریست‌ها از سوی دیگر نقش اساسی داشته‌اند. این دو کشور باید بدانند اگر استفاده از خاک پاکستان برای ضربه زدن به ایران یک موقعیت خوب می‌باشد، دستیابی ایران به «موقعیت خوب» فراهم‌تر است حتی اگر نیاز باشد ایران می‌تواند با حضور مستقیم در یک کشور دوست، به انبوهی از نیروهای سعودی اماراتی در این کشور دوست ضربه بزند و سبب فرار هزاران نظامی آنان از این کشور شود. در واقع سعودی و امارات در این بازی به یک فرضیه که تاکنون کابوسی برای سران آنها بود، مجال تحقق داده‌اند.
ایران در پرونده سوریه نشان داد که چگونه می‌تواند در فرادست‌های خود و بدون آنکه مرزی آبی یا خاکی با کشور هدف داشته باشد، روند امنیتی را معکوس نماید و این در حالی است که بحران سوریه به اعتبار نقش‌آفرینی آمریکا، اروپا، ترکیه، عربستان، امارات، قطر و... در آن، یک بحران سنگین جهانی بود. با این حال نقش ایران آن‌گونه بود که در نهایت دربار سعودی با اعزام «عمر‌البشیر» رئیس‌جمهور سودان، بازگشایی سفارتش در دمشق را از سوریه «گدایی» نمود. پس کاملاً واضح است که سعودی و امارات با مشارکت در ریخته شدن خون تعدادی از مدافعان سلحشور ایرانی، وضعیت جدیدی را برای خود رقم زده‌اند.
5ـ اقدام تروریستی چهارشنبه جاده خاش ـ زاهدان، برای جمهوری اسلامی یک هشدار به حساب می‌آید. ایران مسلماً قدرتمند است و باید گفت در سطح منطقه از هند تا مدیترانه، نیرویی قدرتمندتر از آن وجود ندارد. ارتش، سپاه، نیروی انتظامی و بسیج مردمی و تجربه چهل ساله‌ای که آنان در داخل و خارج کشور در مقابله با انواعی از توطئه‌های سنگین داشته‌اند، به ایران موقعیت ممتازی داده است. محبوبیت بسیار بالای جمهوری اسلامی در کشورهای همسایه و تا فرادست‌ها هم به ایران امکان داده تا از ظرفیت‌های متنوع اطلاعاتی و نظامی کشورهای پیرامونی برای خنثی کردن توطئه‌ها استفاده کند. نمونه‌هایی از تشکل‌های قوی مردمی منطقه که در ظرفیت امنیتی، نظامی و سیاسی ایران محسوب می‌شوند، در ظرفیت هیچ قدرت و کشور دیگری نیست. با این وصف سؤال این است که با این همه قدرت و اقتدار، چرا در داخل کشور، شاهد تکرار رخدادها و اقدامات امنیتی که از خارج علیه ایران برنامه‌ریزی، تجهیز و هدایت می‌شود، هستیم؟ هر پاسخی که به این سؤال داده شود که اکثر آنها می‌تواند درست هم باشد، اما حل‌کننده این مسئله نیست.
 که در سیستم دفاعی ـ امنیتی ایران حفره‌هایی وجود دارند و تا زمانی که پر نشوند، وقوع رخدادها و اقدامات ضدامنیتی در داخل کشور دور از انتظار نیست.
الان پاسخ دقیق به دو سؤال لازم است؛ آیا بین سپاه، نیروی انتظامی و وزارت اطلاعات که سه رکن مهم امنیت و ثبات کشور و نظام اسلامی به حساب می‌آیند، «به‌اندازه لازم و کافی» هماهنگی وجود دارد؟ آیا این سه نیرو در عمل و نه صرفاً در هدف‌گذاری
 «ید واحده»‌اند و یا سه واحد مسئول بدون هم‌پوشانی کافی هستند؟ دومین سؤال مهم این است که هماهنگی اطلاعاتی این سو و آن سوی مرز که منجر به موفقیت عملیات‌های
ضد ایرانی شده، چگونه انجام می‌شود؟ آیا آن دسته از نیروهای داخلی این استان که پیش از این براساس مستندات در بروز حوادث نقش داشته‌اند و متأسفانه با تحلیل‌های رأی‌جویانه طی دو دهه گذشته به نوعی از حمایت بعضی از نیروها و نهادهای نظام برخوردار شده‌اند، هم‌اینک در چرخه و تکمیل پازل ضدامنیتی سرویس‌های دشمن نقشی برعهده دارند یا نه؟
مسلم است که تهدیدات امنیتی ایران تا آنجا که به برنامه دشمنان ایران برای تضعیف امنیتی ایران بازمی‌گردد، از سایر نقاط‌ مرزی ما به نقطه مرزی جنوب شرق یعنی مرز پاکستان منتقل گردیده است. روابط امنیتی و سیاسی ایران با افغانستان و نیروهای مختلف آن، با ترکمنستان، با آذربایجان، با ارمنستان، با ترکیه و با عراق، «بسیار خوب» است. البته ما با مقامات امنیتی، نظامی و سیاسی پاکستان نیز طی سال‌های گذشته و به خصوص طی ماه‌های اخیر دیدارها، مذاکرات و حتی توافقات مهمی داشته‌ایم اما در این میان یک تفاوت آشکار بین پاکستان و سایر همسایگان ما به چشم می‌خورد و آن در واقع خدعه مقامات پاکستانی با ایران است و این پایه‌های هر توافقی را متزلزل کرده و مذاکرات سیاسی بین تهران و اسلام‌آباد را بی‌معنا و بی‌نتیجه کرده است. ایران با سفر اخیر رئیس‌ستاد کل نیروهای مسلح، وزیر اطلاعات و وزیر امور خارجه، در بالاترین سطح گام‌های لازم را برداشته و در واقع حجت مذاکرات تمام شده است. وقوع حادثه امنیتی علیه پاسداران امنیت ایران نشان داد که این سفرها به طور کامل شکست خورده‌اند و ـ قبل از دیده شدن نشانه‌های دقیقی از اصلاح اساسی در سیاست اسلام‌آباد در مواجهه با تهران ـ تکرار آن کاملاً بی‌معناست. کما اینکه پذیرش هر مقام سیاسی و یا امنیتی پاکستان از سوی ایران تا بروز تغییر اساسی در سیاست و اعمال مسئولان سیاسی، امنیتی و نظامی پاکستان بی‌معناست.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 30 بهمن 1397
سردار نقدی در مراسم اختتامیه شنبه‌های انقلاب:
به 40 ساله شدن انقلاب اسلامی می‌بالیم و افتخار می‌کنیم
  ۱۳۹۷/۱۱/۲۸
مراسم اختتامیه سلسله نشست‌های «شنبه‌های انقلاب» و تجلیل از رسانه‌های فعال در این عرصه با حضور سردار محمدرضا نقدی، معاون فرهنگی اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در خبرگزاری فارس برگزار شد.
سردار نقدی در این مراسم خاطرنشان کرد: باید به 40 ساله شدن انقلاب اسلامی بالید و به آن افتخار کرد. به گزارش فارس، وی با تأکید بر لزوم مطالبه‌گری از دستگاه‌های مختلف جهت تحقق خواسته‌های هفت‌محوری رهبر معظم انقلاب در دهه چهارم، گفت: من به همه دوستان توصیه می‌کنم که یکبار پیام امام خمینی(ره) به مهاجران جنگ تحمیلی را مرور کنند.
رئیس‌جنبش مردمی بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ادامه داد: امام‌خمینی(ره) در آن پیام خیلی روشن می‌گویند مسئولان بدانند که انقلاب اسلامی مقدمه ظهور حضرت حجت(عج) است؛ ایشان در ادامه به مسئولان اخطار می‌کند که به زندگی و معیشت مردم رسیدگی کنید اما این اصل توجه شما را از مسئولیت اصلی باز ندارد.
سردار نقدی ابراز داشت: امام(ره) همچنین خطاب به مردم می‌گویند که بدانید پیمودن این راه مستلزم هزینه‌ها و دشواری‌هایی است اما امید به آینده را نباید از دست داد. به گزارش تسنیم، حسین امانلو، مسئول ستاد اطلاع‌رسانی جنبش مردمی بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی نیز در این مراسم ابراز داشت: در ابتدای کار تصور نمی‌کردیم با این بضاعت اندک بتوانیم انبوه دستاوردهای انقلاب اسلامی را منعکس کنیم اما به مدد رسانه‌ها این کار محقق شد، در 41 نشست با حضور 300 کارشناس از رسانه‌ها و 300 پژوهشگر 3 هزار گزاره تدوین شد و در قالب کتاب گلستان انقلاب گردآوری و به چاپ رسید.
همچنین، عبدالله گنجی مدیر مسئول روزنامه جوان در مراسم اختتامیه سلسله نشست‌های «شنبه‌های انقلاب» اظهار داشت: ابتکار و ایده «شنبه‌های انقلاب»" به طور پیوسته در طول یکسال پیگیری شد و بخشی از جنگ رسانه‌ای ما با استکبار را تشکیل می‌داد؛ این کار سازماندهی به امور متفرقه‌ای بود که در نهایت در کتاب گلستان انقلاب جمع‌آوری شد؛ با توجه به پیام مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب باید به مسئله چگونگی آن بپردازیم و باید راه‌های عملی 7 بندی که در این پیام آمده مورد بررسی قرار بگیرد. علیرضا حبیبی، مدیر رادیو انقلاب نیز در این مراسم خاطرنشان کرد: رادیو به سهم خود در این حرکت جمعی اثرگذار بود، ما در یک نظرسنجی از این موج‌آفرینی، بازتاب رسانه‌ای خوبی را شاهد بودیم؛ نام شنبه‌های انقلاب به یک برند تبدیل شد و 41 برنامه در کنداکتور پخش شبکه‌ها قرار گرفت.
وی بیان داشت: راه‌اندازی این رادیو کار نویی بود، این رادیو مناسبتی بود و محصور در دهه فجر بود اما امسال با عزم آقای شاه‌آبادی معاون صدای رسانه ملی، برنامه‌های این رادیو بعد از پایان کار رادیو اربعین آغاز شد که موج‌آفرینی ملی را ایجاد کرد و در بازه زمانی 4 ماهه در 3 دوره تبیینی به پخش برنامه‌های متنوع پرداخت که بخشی از آنها به پخش برنامه‌های شنبه‌های انقلاب اختصاص داشت.
 بروجردی دیروز 165 دستاورد برای برجام تراشید امروز منتقدان را تهدید ‌می‌کند!
Image result for ‫بروجردی!‬‎
علاء‌الدین بروجردی که تا دیروز برای برجام 165 دستاورد می‌تراشید و در تبلیغات انتخاباتی برای ورود به مجلس خود را عامل اصلی و محوری تصویب اجرای برجام می‌دانست امروز در پاسخ به منتقدان ضمن تهدید آنان به برخورد امنیتی، برجام را کار نظام دانست!
علاء‌الدین بروجردی نماینده بروجرد در خصوص انتقاد برخی از حاضران در مراسم تشییع پیکر شهدای  حادثه تروریستی اخیر سیستان و بلوچستان از خود گفت: متاسفانه در پایان مراسم عده‌ای از افراد که از خانواده شهدا هم نیستند به رئیس‌جمهور و رئیس مجلس شورای اسلامی بی‌احترامی کردند و تحت عنوان برجام مطالب تندی گفتند که در مواجهه با آن‌ها پاسخ مختصری دادم.
وی ادامه داد: می‌توان گفت که به طور طبیعی افرادی در این مراسم‌ها حضور پیدا می‌کنند تا اقداماتی انجام دهند و سپس با موبایل در فضای مجازی منتشر کنند.
به گزارش ایسنا بروجردی با اشاره به اینکه نیرو‌های اطلاعاتی و امنیتی نباید شناسایی این افراد را رها کنند، تصریح کرد: در واقع این‌ها کسانی هستند که سابقه حضور در جبهه و جنگ، ایثارگری و حتی در زمره خانواده شهدا هم نیستند، اما همیشه مدعی و کاسه داغ‌تر از آش می‌شوند!
گفتنی است بروجردی در پاسخ به منتقدین در محل تشییع پیکر مطهر شهدای حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان که در مرکز سپاه پاسداران اصفهان برگزار شد اعلام کرد برجام کار نظام بوده است!
از دستاوردسازی برای برجام تا فرار از پاسخگویی!
بروجردی که امروز در پاسخ به انتقادهای مردم آنان را به برخورد امنیتی تهدید و به مردم توهین و اعلام می‌کند برجام کار نظام بوده است تا دیروز برای برجام 165 دستاورد ساخته و در رسانه‌ها به نام خود منتشر کرده بود.
بروجردی به همراه 4 نفر دیگر از همفکران خود در مهر 1394 در پاسخ به گزارش کمیسیون ویژه برجام، 165 دستاورد برای برجام تراشیده بود و در دوره تبلیغات انتخابات مجلس دهم در یک پوستر و دفترچه تبلیغاتی ضمن تاکید بر این که نقش محوری در تصویب و اجرای برجام داشته اقدامات و سخنان خود را در روز تصویب برجام و به اصطلاح آثار مثبت و دستاوردهای برجام را برشمرده بود!
امروز با مشخص شدن نتیجه تحقیقا خسارت‌بار برجام برای مردم ایران، بروجردی با فرار به جلو برجام را تصمیم نظام می‌خواند تا از زیر بار پاسخگویی به انتقادات مردم خود را رها کند.
گفتنی است علاء‌الدین بروجردی که در مراسم تشییع شهدا در اصفهان حضور یافته بود با انتقاد حاضران و گروهی از خانواده شهدا مواجه شد که با اشاره به نقش نامبرده در تصویب برجام به تاثیرات آن در امنیت کشور پرداخته و اعلام کردند این ترورها نتیجه مصوباتی چون برجام است.
گویا آقای بروجردی فراموش کرده‌اند که 40 سال است در این کشور انقلاب شده و دوره ساکت کردن منتقدان با تهدید به برخورد امنیتی و اطلاعاتی گذشته است!
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 30 بهمن 1397

رئیس‌جمهور:
بی‌تردید انتقام خون شهیدان مرزبان ‌را می‌گیریم
   ۱۳۹۷/۱۱/۲۸
رئیس‌جمهور با بیان اینکه ملت ایران بی‌تردید انتقام خون شهیدان مرزبان خود را می‌گیرد، گفت: اجازه نمی‌دهیم مزدوران جنایتکاری که سلاح و منابع مالی آنها را بیگانگان تأمین می‌کنند، از دست انتقام الهی و مردم مؤمن ایران فرار کنند.
  حجت‌الاسلام روحانی روز گذشته در جمع مردم بندرلنگه ‌‌‌با بیان اینکه ایران عزیز و قدرتمند همواره برای منطقه امنیت‌آفرین بوده است، اظهار داشت: ‌مسلمانان باید متحد باشند و با ایجاد روابط دوستانه و برادرانه، امنیت منطقه را حفظ کنند و انقلاب ما انقلاب اسلامی و مردمی است و 40 سال این واقعیت را نشان دادیم که دنبال معنویت، امنیت و پیشرفت کل منطقه هستیم و امروز هم عمل، زبان، رفتار و گفتار ما همین را
ی‌گوید.
وی با یادآوری اینکه ایران هیچ‌گاه آغازگر تجاوزی در کل منطقه نبوده است، افزود: این اشتباه است که برخی فکر کنند صهیونیست‌ها و یا آمریکایی‌ها برای آنها امنیت‌آفرین هستند، مسلمانان باید متحد باشند و با ایجاد روابط دوستانه و برادرانه، امنیت منطقه را حفظ
کنند.
روحانی با ابراز اینکه «انقلاب ما انقلاب اسلامی و مردمی است و 40 سال این واقعیت را نشان دادیم که دنبال معنویت، امنیت و پیشرفت کل منطقه هستیم و امروز هم عمل‌، زبان، رفتار و گفتار ما همین را می‌گوید»، تصریح کرد: یکی از تصمیمات مهم دولت‌های یازدهم و دوازدهم مسئله تلاش در مسیر تقویت بیش از پیش وحدت میان اقوام و مذاهب در ایران بوده
است.
‌‌روحانی ‌با اشاره به حادثه تروریستی روز چهارشنبه گذشته در زاهدان خاطر نشان کرد: تروریست‌هایی که به هیچ عنوان معیارهای انسانی مد نظر آنها نیست در یک اقدام تروریستی جمعی از مرزبانان کشور که برای دفاع از امنیت کشور و مرزها تلاش می‌کردند را به شهادت رساندند، اما باید بدانند که ملت ما بی‌تردید انتقام خون این شهیدان عزیز را خواهد گرفت.
وی تصریح کرد: ما اجازه نمی‌دهیم و نخواهیم گذاشت مزدوران جنایتکاری که سلاح و منابع مالی آنها را بیگانگان تامین می‌کنند، پاسداران عزیز و مرزداران غیور ما را به شهادت رساندند و بتوانند از دست انتقام الهی و مردم مؤمن ایران فرار کنند.
رئیس‌جمهور تأکید کرد: آنهایی که سبوعانه به پاسداران و مرزبانان ما حمله کرده و آنها را به شهادت رساندند باید بدانند که این کار خصمانه و سبوعانه، ما را در مبارزه با تروریسم، بیشتر تشویق می‌کند و ما برای دستیابی به این هدف به تلاش خود خواهیم افزود و نخواهیم گذاشت تروریست‌هایی که سلاح و پولشان را از جاهای دیگر تأمین می‌کنند، در منطقه ما فعالیت کنند و دست به اقدامات تروریستی بزنند.
‌روحانی با تأکید بر اینکه امنیت منطقه به دست خود ما تأمین می‌شود و باید با اتحاد و همبستگی خودمان امنیت را تأمین کنیم، گفت: متأسفانه برخی همسایگان ما راه اشتباه را انتخاب کردند و به سراغ آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها رفتند. به اشتباه فکر می‌کنند که ایران چشم طمع به سمت آنها دارد در حالی که ایران خواهان روابط صمیمانه با همه کشورهای منطقه است.
‌روحانی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه امروز روز آزمایش برای همه ما در دولت، مردم و مدیران کشور است، به ظرفیت‌های استان هرمزگان اشاره کرد و گفت: با تقویت گردشگری در منطقه بیکاری ریشه‌کن خواهد شد و یکی از اهداف دولت تأمین آسایش مردم و رفع مشکلات آنان است.
رئیس‌جمهور یکی از نیازمندی‌های مردم استان را لوله‌کشی گاز و توسعه صنعت عنوان کرد و گفت: این موضوع را به عنوان هدف، در تصمیمات خود برای استان دنبال می‌کنیم.
 رئیس‌جمهور با بیان اینکه 550 میلیارد تومان برای توسعه غرب استان هرمزگان علاوه بر اعتبارات قبلی اختصاص یافته، گفت: توسعه بندر مهم و قدیمی لنگه از اهداف و موضوعاتی است که آن را دنبال می‌کنیم و تا پایان دولت به نتیجه خواهد رسید. تشییع ۲۲ شهید مدافع امنیت در نقاط مختلف استان اصفهان
Image result for ‫تشییع ۲۲ شهید مدافع امنیت در نقاط مختلف استان اصفهان‬‎
پیکر پاک ۲۲لاله مدافع حریم امنیت در شهرهای مختلف استان اصفهان تشییع و خاکسپاری ‌شد.
به گزارش خبرنگاران کیهان از استان اصفهان؛ پیکر این شهیدانِ والامقام پس از وداع جانسوز و باشکوه اصفهانی‌ها در روز شنبه، دیروز در زادگاهشان تشییع شدند تا بار دیگر نوای شهادت و ایثار در شهرهای کاشان، آران و بیدگل، شرق اصفهان، فلاورجان، چادگان، سمیرم، فولادشهر، نجف‌آباد، درچه، خمینی‌شهر، تیران، خور و بیابانک شاهین شهر و دستگرد اصفهان هم طنین‌انداز شود و پیکر پاک 22شقایق پرپر در آغوش خاک آرام بگیرد.
در این حادثه شهر اصفهان پنج شهید، خمینی شهر و دُرچه پنج شهید، کاشان سه شهید، نجف‌آباد 2 شهید، سمیرم 2 شهید، شهرضا 2 شهید، فولادشهر یک شهید، شاهین شهر یک شهید، فلاورجان یک شهید، خُور یک شهید، چادگان یک شهید، تیران یک شهید و آران و بیدگل یک شهید تقدیم میهن کرده‌اند.
در حادثه تروریستی حمله به اتوبوس حامل مرزبانان ایران اسلامی در جاده خاش- زاهدان 27 نفر از نیروهای سپاه شهید و 12 نفر مجروح شدند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 30 بهمن 1397

با حضور روحانی در بندر لنگه صورت گرفت
الحاق زیردریایی پیشرفته فاتح به ناوگان نیروی دریایی ارتش
  ۱۳۹۷/۱۱/۲۸ ‌

Image result for ‫الحاق زیردریایی پیشرفته فاتح به ناوگان نیروی دریایی ارتش‬‎

نخستین زیردریایی نیمه‌سنگین ساخت ایران تحت عنوان «فاتح» روز گذشته با حضور رئیس‌جمهور، فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، نماینده ولی فقیه و رئیس‌سازمان عقیدتی سیاسی ارتش و وزارت دفاع و فرمانده نیروی دریایی ارتش، نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان، استاندار و جمعی از مسئولین کشوری و لشکری با صدور فرمان الحاق توسط رئیس‌جمهوری اسلامی ایران به ناوگان نیروی دریایی ارتش پیوست.
زیردریایی کاملا بومی فاتح توسط متخصصان و دانشمندان سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با همکاری نیروی دریایی ارتش و دانشگاه‌ها و مراکز دانش‌بنیان طراحی و ساخته شده است. نقش اصلی این زیردریایی مقابله با یگان‌های شناور سطحی و زیرسطحی با استفاده از اژدر و موشک است. این زیردریایی می‌تواند به صورت انفرادی و یا گروهی (به همراه سایر زیردریایی‌ها، یگان‌های شناور و تجهیزات ساحلی) عمل کند.
ماموریت مهم دیگر این زیر دریایی قابلیت مین ریزی در دریا می‌باشد و چنانچه تهاجم آبی خاکی به سواحل کشور متصور باشد، از این کلاس زیردریایی در فاصله مناسب از ساحل به عنوان یگان جلودار، با هدف مقابله با یگان‌های آبی خاکی حامل نفر و تجهیزات دشمن استفاده می‌شود. از دیگر ماموریت‌های حائز اهمیت زیردریایی فاتح در زمان صلح، عملیات تجسس و جمع‌آوری اطلاعات می‌باشد.
زیردریایی فاتح با بهره‌مندی از 76 عنوان فناوری روز دنیا، از سامانه‌های پیشرفته سوناری، رانش الکتریکی، مدیریت نبرد ترکیبی، سامانه هدایت موشک زیرسطحی به سطح، هدایت اژدر، جنگ‌های الکترونیکی و مخابراتی، سامانه مخابراتی امن و یکپارچه و ده‌ها سامانه مدرن دیگربرخوردار است که به نوبه خود موجبات افزایش قدرت دفاعی و آفندی نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران را فراهم می‌کند.
این زیردریایی توانایی حمل انواع موشک‌ها، حمل اژدر و مین و همچنین امکان حمل نیروهای تکاور و رساندن آنها به نقاط مورد نظر
را نیز دارد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 30 بهمن 1397
گزارش تکان‌دهنده از کمپ منافقین در آلبانی
اشپیگل: منافقین سه روز در هفته سر بریدن را تمرین می‌کنند!
   ۱۳۹۷/۱۱/۲۸
یک نشریه آلمانی در گزارشی درباره وضعیت اسف‌بار گروهک تروریستی منافقین در آلبانی ضمن‌اشاره به آزارهایی که متوجه این افراد شده نوشت آمریکا با استفاده از این گروهک در تلاش برای پیشبرد سیاست‌های خود علیه ایران است.
نشریه آلمانی «اشپیگل» در گزارشی با عنوان «زندانیان شورش» به وضعیت اعضای گروهک تروریستی منافقین و حمایت دولت آمریکا از آنان پرداخت و نوشت که دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا از سیاستی پیروی می‌کند تا دولت ایران را سرنگون کند و در این زمینه اعضای این سازمان هم‌ سیاستی هم‌راستا با آمریکا دارند. بیش از دو هزار نفر از  افراد عضو سازمان در کمپی در آلبانی به سر می‌برند. افرادی که از سازمان جدا شده‌اند از شکنجه و آزارهای روانی سخن می‌گویند.
به گزارش فارس، در ادامه، ترجمه متن این گزارش آمده است: در انتهای خیابانی طولانی در شمال غربی آلبانی زنان و مردانی عجیب خود را برای سرنگونی حکومت ایران آماده می‌کنند. یکی از افرادی که از این سازمان جدا شده‌ می‌گوید که آنها سه بار در طول هفته بریدن گلو با چاقو، شکستن دست، درآوردن چشم با انگشت و پاره کردن دهان را تمرین می‌کنند.
این کمپ مساحتی به اندازه ۵۰ زمین فوتبال دارد که به وسیله حصارهای بلند احاطه شده است. جدا شدگان می‌گویند که بیشتر دو هزار نفری که در کمپ به سر می‌برند، اجازه ندارند تلفن همراه داشته باشند. برخی از آنها حتی مجاز به داشتن ساعت و تقویم هم نیستند.
آمریکا تا سال ۲۰۱۲ نام این سازمان را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داده بود اما در سال‌های اخیر این سازمان حامی دولت ترامپ شده، چراکه دو طرف خواهان سرنگونی حکومت ایران هستند. این گروه به حدی در این زمینه مصر است که امیدوار است آمریکا در برنامه‌های خود علیه ایران موفق باشد.
پس از اینکه این افراد از عراق به آلبانی منتقل شدند، عده‌‌ای از این گروه جدا شدند. این افراد از شکنجه، تشکیل جلساتی که در آنها افراد مجبور می‌شوند افکار جنسی خود را اعتراف کنند و... سخن می‌گویند. اینها تحت رهبری مسعود رجوی صورت گرفته است که از سال ۲۰۰۳ هیچ‌کس او را  ندیده و مشخص نیست که آیا زنده است یا خیر.
اشپیگل با ۱۵ نفر از افرادی که این گروهک را ترک کرده‌اند، صحبت کرده است. «غلامرضا شاکری» ۵۰ ساله یکی از آنان است که ۲۷ سال با این سازمان زندگی کرده است و می‌گوید: «از خارج به نظر می‌آید که این سازمان لیبرال است، اما از داخل مشخص می‌شود که عملکرد آن بر مبنای دروغ، تقلب و ترس است.»
وی زمانی که ۲۰ ساله بود به عراق‌گریخت و با این سازمان آشنا شد. شاکری می‌گوید که اعضای سازمان از آزادی و دموکراسی برای وی گفتند و به او اطمینان داده‌اند که برایش ویزای اروپا تهیه می‌کنند. شاکری گفت: «آنها به ما دروغ گفتند تا ما را فرمانبردار خود کنند. ما تحت نظارت بودیم و ما را وادار کردند که ارتباط خود را با خانواده‌مان قطع کنیم.» این سازمان مدعی است که ارتباط اعضای خانواده، با عضو یک نهاد نظامی ممنوع است.
این عضو جدا شده از مجاهدین خلق می‌گوید که همواره از مقامات می‌پرسیده که چه زمانی می‌تواند سازمان را ترک کند. اواسط دهه ۹۰ میلادی افرادی که می‌خواستند سازمان را ترک کنند و یا پرسش‌های چالشی می‌پرسیدند، شکنجه شدند. شاکری می‌گوید که به جاسوسی متهم شده بود. وی محلی را روی دست خود نشان داده و گفت که آنها (منافقین) روی دستش سیگار خاموش کردند و به سینه‌اش ضربه زدند تا خون جاری شد و به مدت یک هفته در شرایطی بود که پاهایش سیاه شدند و هنوز هم جای آسیب روی پاهایش وجود دارد.
در نهایت هم مسعود رجوی همه افراد شکنجه دیده را فراخواند و به آنها گفت که اگر در این مورد حرفی بزنند به نیروهای امنیتی عراقی تحویل داده خواهند شد و چنین اقدامی به معنای شکنجه و مرگ بود.
وی گفت که پس از جدایی از این سازمان،‌ آنها بیش از ۶ ماه، هر ماه حدود ۳۵۰ یورو به عنوان حق‌السکوت به وی پرداخت می‌کردند.
در طول سال‌های گذشته تندروها در آمریکا از جمله دونالد رامسفلد وزیر دفاع پیشین آمریکا و دیک چنی معاون رئیس‌جمهور پیشین خواسته‌اند که از این سازمان به عنوان سلاحی علیه ایران استفاده کنند.
فهرست حامیان سازمان مجاهدین خلق (منافقین) به حدی طولانی است که پیش از این هرگز تا این حد مفصل نبوده است. این فهرست از سناتورها و نظامیان آمریکایی گرفته تا ترکی الفیصل رئیس‌سرویس اطلاعات پیشین عربستان را شامل می‌شود. در پارلمان اروپا هم به این گروه نام سازمان صلح برای ایران آزاد داده شده است. در پارلمان آلمان هم گروهی در همین ارتباط با نام «کمیته همبستگی آلمان برای ایران آزاد» وجود دارد و نمایندگان حزب دموکرات مسیحی، به همراه ریتا زوسموس رئیس‌پیشین پارلمان از کمپ آلبانی دیدار کرده‌اند.
سازمان منافقین برای جذب ایرانی‌ها
از تلگرام استفاده می‌کند
استیگر ویتر از کارشناسان امور رایانه می‌گوید: «گفته می‌شود که آنها با حساب‌های جعلی در توییتر و فیسبوک مشغول پروپاگاندا برای سازمان هستند. اعضا همچنین از پیام‌رسان تلگرام برای جذب ایرانی‌های بیشتر و کشاندن آنها به آلبانی استفاده می‌کنند.»
وزارت کشور آلبانی به این پرسش که چرا دولت آلبانی این افراد را در خاک خود پذیرفته، پاسخی نداده است. جواب این سؤال را در مدارک دولت آمریکا می‌توان پیدا کرد. پس از سقوط صدام، عراق دیگر برای این سازمان امن نبود و «هیلاری کلینتون» وزیر خارجه وقت آمریکا به همراه سازمان ملل متحد تلاش کردند تا جایی برای آنها بیابند و سرانجام آلبانی با پذیرش این افراد موافقت کرد. در مقابل آمریکا و کمیساریای آوارگان سازمان ملل موافقت کردند که ۲۰ میلیون دلار برای توسعه به آلبانی کمک کنند تا اینکه سازمان مجاهدین (منافقین) به مرور زمین‌های بیشتری را خرید و سرانجام یک کمپ ساخت.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 30 بهمن 1397
آیت‌الله نوری‌همدانی:
 حوزه برای تمرکز‌زدایی از قم چاره‌اندیشی کند
  ۱۳۹۷/۱۱/۲۸
استاد برجسته درس خارج حوزه با‌اشاره به خالی شدن شهرها از علمای بزرگ تأکید کرد که حوزه باید برای این موضوع و تمرکززدایی از قم چاره‌اندیشی کند.
آیت‌الله نوری همدانی در دیدار آیت‌الله حسینی همدانی نماینده ولی فقیه در استان البرز با بیان اینکه روحانیت و علما دارای مسئولیت‌های مهمی هستند، گفت: بنا بر فرموده روایات، علمای شیعه مرزبانان عقیده جامعه در برابر نفوذ شیاطین هستند.
به گزارش رسا، این مرجع تقلید بیان داشت: انسان نباید از مسئولیت‌های خود شانه خالی کند بلکه باید در میدان حاضر بوده و به وظایف خود عمل کند، امروز مساجد فراوانی وجود دارد که از امام جماعت محروم هستند، نباید مساجد از حضور روحانیت خالی باشد، مساجد باید در 3 نوبت اقامه نماز کنند و ائمه جماعات باید با مردم ارتباط نزدیک داشته باشند.
وی خاطرنشان کرد: متأسفانه امروز شهرهای کشور از وجود فقهای بزرگ خالی شده است، حوزه باید برای خالی شدن شهرها از روحانیت و فقهای بزرگی چاره‌اندیشی کند، حوزه‌های علمیه باید برای تربیت طلاب فقیه و آگاه به زمان سرمایه‌گذاری‌های لازم را انجام دهند.
استاد برجسته درس خارج حوزه با بیان اینکه قبل از انقلاب دشمنان اسلام را به حاشیه رانده بودند، ابراز داشت: حضرت امام با انقلاب، اسلام ناب را به صحنه زندگی مردم آوردند و بساط استکبار و استعمار را برچیدند.
آیت‌الله نوری همدانی تصریح کرد: باید در برابر دشمنان و بدخواهان داخلی مقاوم باشیم، برخی مسئولان به صورتی که لازم است که به میدان نمی‌آیند و وظایف خود را به درستی انجام نمی‌دهند، این در حالی است که باید با تبعیت از فرمایشات رهبری تمام توان خود را برای خدمت به مردم و انقلاب به کار گیرند.
وی با تأکید بر هجرت طلاب از قم به شهرستان‌ها و پاسخگویی به نیازهای جامعه افزود: طلاب نباید در قم متمرکز باشند بلکه با حضور در شهرستان‌ها باید رسالت طلبگی خود را ایفا کنند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 30 بهمن 1397


شهید راه نظم و امنیت جابر بیرانوند در خرم‌آباد تشییع شد  
  ۱۳۹۷/۱۱/۲۸

پیکر مطهر شهید جابر بیرانوند، شهید راه نظم و امنیت در خرم‌آباد تشییع و به خاک سپرده شد.
به گزارش ایسنا، مراسم تشییع و خاکسپاری جابر بیرانوند، شهید راه نظم و امنیت صبح دیروز (یکشنبه، ۲۸ بهمن ‌ماه ) با حضور نیروهای نظامی و انتظامی، مسئولان استان، خانواده‌های معظم شهدا و اقشار مختلف مردم از ستاد فرماندهی انتظامی لرستان به طرف گلزار شهدای شهر خرم‌آباد تشییع شد.
بنابراین گزارش، ساعت دو بامداد ۱۷ بهمن‌ماه سالجاری، مأموران گشت انتظامی شهرستان خرم‌آباد حین گشت‌زنی در محله دره‌گرم این شهر، به دو سرنشین خودرو پراید که در کنار پمپ بنزین پارک شده بود، مشکوک شدند که آنها به‌محض مشاهده پلیس اقدام به تیراندازی می‌کنند، مهاجمان به‌تانکر خالی سوخت گاز مایع که در محوطه پمپ بنزین پارک شده بود، تیراندازی می‌کنند که به انفجار مهیب و شکسته شدن شیشه‌های ساختمان‌های مجاور منجر می‌شود.
در این درگیری، نجم‌الدین باوی، از سربازان دلاور و جان بر کف نیروی انتظامی به درجه رفیع شهادت نائل آمد و همچنین جابر بیرانوند، افسر ناجا نیز به‌شدت مجروح شد که پس از چند روزی که در بیمارستان شهدای عشایر خرم‌آباد بستری بود، با پیشنهاد و رضایت خانواده، غروب روز پنج‌شنبه، ۲۵ بهمن‌ماه از بیمارستان شهدای عشایر خرم‌آباد، به بیمارستان ولی‌عصر (عج) ناجا تهران منتقل شده بود که جمعه، ۲۶ بهمن‌ماه به مقام والای شهادت نائل آمد.

  تشییع پیکر مطهر شهید مدافع وطن
ستوان یکم پاسدار عبدالرضا بروجی در بروجرد
Image result for ‫شهید  عبدالرضا بروجی‬‎
پیکر مطهر شهید مدافع وطن ستوان یکم پاسدار عبدالرضا بروجی که در عملیات تروریستی گروه تکفیری در زاهدان به درجه رفیع شهادت نائل آمد صبح امروز بر روی دوش هزاران تن از اقشار مختلف مردم بروجرد با شعار مرگ بر آمریکا، مرگ بر آل سعود و حسین، حسین شعار ماست، شهادت افتخارماست از مسجد امام خمینی(ره) بروجرد تا بهشت شهدای این شهرستان تشییع و در کنار دیگر شهدا به خاک سپرده شد.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 30 بهمن 1397
علما و شخصیت‌های سیاسی مطرح کردند
منشور «گام دوم» چراغ راه نظام اسلامی
این بیانیه باید در حوزه مورد بحث قرار گیرد
   ۱۳۹۷/۱۱/۲۸
علما و شخصیت‌های سیاسی در اظهاراتی با بیان اینکه منشور گام دوم چراغ راه نظام اسلامی است تاکید کردند این بیانیه باید در حوزه مورد بحث قرار گیرد.
آیت‌الله جنتی در نشست هیئت ‌رئیسه مجلس خبرگان رهبری به پیام مهم رهبر معظم انقلاب ‌اشاره و این پیام را جامع، مفید و کارساز دانست و تأکید کرد: لازم است ابعاد این پیام مهم و تاریخی علاوه‌بر اینکه از سوی جوانان مؤمن و انقلابی مورد بررسی و تحلیل قرار گیرد باید از سوی مسئولان مورد عمل و چراغ راه آینده انقلاب و نظام باشد. امیدواریم خداوند ما را قدردان زحمات مقام معظم رهبری قرار دهد.
حوزه یکی از مخاطبان پیام رهبری است
رئیس ‌مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) نیز پیش از آغاز درس خارج خود پیام رهبر معظم انقلاب را دارای نکات راهگشا و ارزنده‌ای دانست که باید مورد توجه همگان قرار گیرد.
به گزارش رسا آیت‌الله محمدجواد فاضل لنکرانی با بیان اینکه حوزه یکی از مخاطبان رهبری برای تبیین نامه به نسل امروز و آینده است، گفت: من از نتایجی که از این پیام می‌توانم بگیرم برای حوزه، در زمان ما و نسل امروز حوزه جدایی دین از سیاست یک افسانه باید باشد و هست، بحث جدایی دین از سیاست اگر در قبل از انقلاب، بالأخره در حوزه صدایی هرچند بسیار ضعیف داشت، در انقلاب آن صدا کاملاً خاموش شد در این 40 سال گذشته، الآنکه گام دوم انقلاب است اصلاً‌ دیگر این یک خیال است، یک توهم محض است و این واقعاً از برکات این انقلاب و نظام است.
بیانیه راهبردی رهبری باید در حوزه مباحثه شود
آیت‌الله محمد مهدی شب زنده‌دار عضو فقهای شورای نگهبان نیز در درس خارج خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، بیانیه راهبردی اخیر رهبر معظم انقلاب در گام دوم انقلاب اسلامی را پرمغز، عالمانه و دلسوزانه دانست و گفت: رهبر معظم انقلاب در ابتدای 40 سالگی دوم انقلاب این بیانیه مهم را بیان فرمودند که باید مورد توجه همگان باشد.
وی افزود: در جلسه‌ای که خدمت رهبری معظم بودیم ایشان فرمودند برای این بیانیه بسیار زحمت کشیدم و بنای بر این ندارم اگر مطلبی می‌گویم از دیگران بخواهم که درباره آن مطالعه و کار کنند اما درباره این بیانیه ‌این کار را انجام دهید.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه با بیان اینکه طلاب، فضلا و اساتید باید بیانیه گام دوم انقلاب را در دستور کار خود قرار دهند، اظهار داشت: بنده روز گذشته در جمع طلاب و فضلای مشهد عرض کردم که مانند رسائل، مکاسب و کتاب‌های درسی که مباحثه می‌شوند تا به عمق مطلب پی برده شود، این بیانیه باید به مباحثه گذاشته شود و هرکس در راه نشر، تبیین و پیاده‌سازی آن ایفای نقش کند.
مخاطب اصلی بیانیه گام دوم دانشگاه‌ها هستند
حجت‌الاسلام رستمی، رئیس‌ نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها نیز در چهارمین همایش ملی مردم‌سالاری دینی اظهار داشت: مخاطب اصلی بیانیه گام دوم دانشگاه‌ها هستند.
به گزارش تسنیم وی گفت: مخاطب اصلی نامه اخیر رهبر انقلاب که به گام دوم انقلاب‌اشاره شده دانشگاه‌ها هستند. مطالبات مقام معظم رهبری به عنوان اهدافی که باید در گام دوم به دنبال آن بود عبارت است از موضوع علم و پژوهش، معنویت و اخلاق، اقتصاد، عدالت و مبارزه با فساد، عزت ملی و سیاست خارجی، استقلال و آزادی و سبک زندگی که این محورهای 7 گونه به عنوان مسیرهای جدی تحقق اهداف برای همه کارگزاران و همه ملت به ویژه جوانان در این بیانیه و فراخوان عمومی آورده شده است.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 30 بهمن 1397
سفیر اسلام‌آباد به وزارت خارجه احضار شد
اعزام هیئتی تخصصی از پاکستان به ایران
در پی اقدام تروریستی اخیر سیستان و بلوچستان 
۱۳۹۷/۱۱/۲۸

Image result for ‫اعزام هیئتی تخصصی از پاکستان به ایران در پی اقدام تروریستی اخیر سیستان و بلوچستان‬‎
وزیر خارجه پاکستان در تماس تلفنی با ظریف از اعزام یک هیئت تخصصی از پاکستان به ایران در پی اقدام تروریستی اخیر سیستان و بلوچستان خبر داد و گفت: اسلام‌آباد آماده هرگونه همکاری برای بررسی این حادثه است.
روز گذشته بهرام قاسمی سخنگوی وزارت خارجه از احضار سفیر پاکستان به وزارت امور خارجه و ابلاغ مراتب اعتراض شدید جمهوری اسلامی ایران به وی خبر داد و گفت: در پی حادثه تروریستی ۲۴ بهمن ماه در جاده خاش - زاهدان خانم «رفعت مسعود» سفیر پاکستان توسط دستیار وزیر و مدیرکل آسیای غربی به وزارت امور خارجه احضار شد. قاسمی افزود: در این ملاقات ضمن‌اشاره به افزایش اقدامات تروریستی از داخل خاک پاکستان، از جمله حادثه تروریستی اخیر در جاده خاش- زاهدان، اعتراض کشورمان ابلاغ و با صراحت تاکید شد که جمهوری اسلامی ایران از دولت و ارتش پاکستان انتظار دارد با قاطعیت و جدیت لازم علیه پایگاه‌ها، تحرکات و استقرار گروهک‌های تروریستی فعال در مناطق مرزی این کشور با جمهوری اسلامی ایران برخورد کند و اجازه ندهد این گروهک‌های تروریستی بیش از این با اقدامات تروریستی و غیرانسانی خود موجبات تشدید ناامنی و بدبینی و بی‌اعتمادی بین دو کشور را فراهم کند.
وی اضافه کرد: در ادامه از دولت پاکستان خواسته شد که اقدامات سریع و لازم جهت شناسایی و دستگیری عوامل جنایت تروریستی جاده خاش- زاهدان را انجام دهد.
همچنین «شاه محمود قریشی» وزیر امور خارجه پاکستان دقایقی پیش در تماس تلفنی با محمدجواد ظریف ضمن ابراز همدردی، تسلیت و محکوم کردن شدید حادثه تروریستی اخیر در شرق کشور اظهار داشت: یک هیئت تخصصی امروز برای گفت‌وگو با مقامات ذیربط به ایران اعزام خواهند شد.
وی افزود: پاکستان آماده هرگونه همکاری برای بررسی این حادثه تاسف‌بار و مبارزه مشترک با گروه‌های تروریستی است. گفتنی است روز شنبه سردار جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراسم تشییع پیکر مطهر حادثه تروریستی خاش-زاهدان هشدار داده بود سازمان اطلاعاتی پاکستان که بدون تردید محل اختفا و توطئه‌گری تروریست‌ها را می‌داند، باید پاسخ دهد اما متاسفانه سکوت می‌کنند. صبر جمهوری اسلامی به سر آمده و دیگر حمایت‌های شما از جانیان اسلام‌ستیز و گروهک‌های تکفیری را تحمل نخواهد کرد. فرمانده سپاه خطاب به مقامات پاکستان تاکید کرده بود: دولت پاکستان نیز بداند که از این پس باید هزینه حمایت آی‌اس‌آی از گروهک جیش‌الظلم و حضور آنها در کشور خود را بپردازد و بی‌شک این هزینه برای آنها بسیار سنگین خواهد بود. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همچنین روزگذشته در پیامی با قدردانی از حضور حماسی ملت در تشییع باشکوه پیکر مطهر شهدای جنایت تروریستی سیستان و بلوچستان بر عزم و اراده خود در صیانت از سپر امنیت، شرف و حیثیت مردم ایران اسلامی تاکید کرد.
سپاه پاسداران در بخشی از این بیانیه تاکید کرد : به همگان اطمینان می‌دهیم با انتقام خون‌های پاک شهدای مظلوم حادثه اخیر، مصمم‌تر از گذشته به صیانت از سپر امنیت، شرف و حیثیت مردم عزیز پرداخته و اجازه نخواهد داد رویای باطل و تعبیرناشدنی دشمنان و بدخواهان انقلاب و نظام اسلامی و حامیان تروریست‌های تکفیری آرامش جامعه را خدشه‌دار و به مخاطره اندازد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 30 بهمن 1397

در اجلاس امنیتی مونیخ
دفاع قاطع ظریف از توان موشکی کشور:
مگر قرار است با شمشیر از خود دفاع کنیم؟! 
   ۱۳۹۷/۱۱/۲۸

Image result for ‫دفاع قاطع ظریف از توان موشکی کشور‬‎
وزیر امور خارجه در کنفرانس امنیتی مونیخ با دفاع قاطع از توان موشکی ایران، گفت: اگر مورد حمله قرار بگیریم قرار است با شمشیر از خود دفاع کنیم؟
محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه در سخنرانی خود در پنجاه و پنجمین کنفرانس امنیتی مونیخ در واکنش به تهدید فرانسه در مورد اعمال تحریم‌های موشکی عنوان کرد: آن زمان که ما با جنگنده‌های فرانسوی، تسلیحات شیمیایی آلمانی،‌تانک‌های انگلیسی و آواکس‌های آمریکایی و تسلیحات روسی تحت حمله بودیم، زمانی که ما را موشک‌باران می‌کردند، هیچ‌کس کوچکترین ابزار دفاعی به ما نمی‌داد، نه پدافند و نه موشکی برای پاسخ.
ظریف در ادامه گفت: همین امروز آیا کسی به ما سلاح می‌فروشد؟ آیا کسی به ما جنگنده‌ای برای دفاع از خود می‌فروشد؟ اگر مورد حمله قرار بگیریم قرار است با شمشیر از خود دفاع کنیم؟
ایران را بی‌دفاع نمی‌کنیم
وی در پاسخ به سؤال مجری نشست با این عنوان که «برخی از کشورهای اروپایی از جمله فرانسه معتقدند که ایران باید در ارتباط با فعالیت‌های موشکی خود به صورت جداگانه با اروپایی‌ها مذاکره کند و این فعالیت‌ها را متوقف کند» گفت: آیا ایران باید مثل مرده دراز بکشد و به همه خواسته‌ها تن بدهد؟ من برای راضی‌کردن آقای لودریان (وزیر خارجه فرانسه) کشورم را بی‌دفاع نمی‌کنم، تا کسانی در منطقه بیایند و مردم ما را بکشند و به آنها آسیب برسانند. هنوز مردم زیادی در کشور ما هستند که به‌خاطر سلاح‌های شیمیایی که اروپایی‌ها در اختیار صدام قرار دادند اذیت هستند. اگر اروپایی‌ها می‌خواهند با ما مذاکره کنند نمی‌توانند در نقش بازجو عمل کنند و ما را محاکمه کنند.
وزیر امور خارجه با ‌اشاره به ادعای حمایت ایران از تروریسم، گفت: در سال ۱۹۸۴ آمریکا صدام را از فهرست تروریسم خارج کرد و ایران را وارد این فهرست کرد. آمریکا منافقین را در فهرست تروریسم قرار داد و بعد این گروه را از فهرست خارج کرد. این یک بازی است. باید به این بازی پایان داد. چند روز پیش جولیانی در جمع اعضای منافقین سخنرانی کرد. بولتون در جمع آنها سخنرانی کرده است. بولتون عصبانی است، چون به آنها قول داده بود که ۲۰۱۹ را در تهران با هم جشن می‌گیرند، اما هنوز در پاریس هستند.
ظریف خاطرنشان کرد:ایستادگی ما در کنار مردم عراق و سوریه برای مقابله با تروریست‌ها، داعش را در مرز کامل محو قرار داده است.
وی اظهار داشت: اکنون لازم است که اروپایی‌ها در مسیری دیگر قدم بگذارند. برای مثال، ایجاد اینستکس بسیار کمتر از تعهدات سه کشور اروپایی که برای نجات برجام داده بودند، انجام گرفته است.
وزیر امور خارجه در ادامه گفت: برای امنیت ، ثبات ، رشد و پیشرفت خود وابسته به دیگران نیستیم. ما تنها به ملت خود متکی هستیم. از این رو است که ۴۰ سال فشار حداکثری ادعایی آمریکا شامل مشوه کردن چهره ایران، جنگ، تحریم‌ها و ترور - از جمله حمله وحشیانه تروریستی چهارشنبه هفته گذشته در خاک کشور من که از خارج حمایت شد –هیچگاه نتوانسته است ملت ایران را به زانو درآورده و یا منطق تصمیم گیری ملت ایران را تحت تاثیر قرار دهند.
آمریکا، عامل ناامنی
ظریف افزود: ارتش ایالات متحده ده هزار کیلومتر راه طی کرده تا پایگاه‌های خود را در مرزهای ما برپا کند. در عین حال ، منابع منطقه را از طریق معادلات تسلیحاتی دوشیده است. بنابراین، چه کسی واقعا ناامنی را به منطقه صادر می‌کند؟ چه چیزی منطقه را بیشتر تهدید می‌کند؟ موشک‌های بیشماری که برای وحشت یمن به‌کار رفته‌اند؟ یا موشک‌های دفاعی ایران که تنها و صرفا بر ضد داعش در دفاع مشروع از خود استفاده شده‌اند؟
وی تصریح کرد: آیا این ایران است که تهدید به نابودی به دیگران می‌کند و یا نتانیاهو رئیس ‌همه چوپان‌های دروغگو است که آشکارا  کشور من را تهدید نموده است، آن هم زمانی که در کنار کارخانه ساخت بمب‌های هسته‌ای‌اش ایستاده است.
وزیر امور خارجه خاطرنشان کرد: اینجا هیچ تئاتری – از جمله آنچه نمایش پنس معاون رئیس‌جمهور آمریکا بازی کرده است – نمی‌تواند حقیقت را مشوه کند. در واقع هر روز ملت‌های بیشتری مواضع صریح خود درخصوص این واقعیت را آشکار می‌کنند که ایالات متحده اکنون به تنهایی بزرگترین منبع بی‌ثبات‌کننده در منطقه ما است.
به گزارش مهر، ظریف اظهار داشت: این تمرکز بیمار گونه و وسواس فکری بدخیم نسبت به ایران هزینه‌های زیادی را بر بقیه و به‌ویژه منطقه، که برای ۴۰ سال از پیامدهای ناشی از اصرار آمریکا بر انتخابات‌های غلط آن آسیب دیده ، تحمیل کرده است. آمریکا مبتنی بر این تمرکز بیمار گونه و وسواس روان‌پریشانه خودش، برای مدت طولانی مشوق ماجراجویی مخرب و یاغی‌گری دولت‌های اقماری خودش بوده است: از تسلیح صدام در جنگ بر ضد ایران تا حمایت از افراط‌گری؛ از کمک و معاونت در جرم ویران کردن سوریه و بمباران بی‌گناهان در یمن تا سرپوش گذاشتن بر حبس یک نخست‌وزیر و مسلح کردن یک خبرنگار.
وی در ادامه گفت:همزمان، ایالات متحده به صورت سیستماتیک تجاوزهای دائمی و شرم‌آور اسرائیل بر ضد فلسطینی‌ها را موجه جلوه داده و بر نقض جدی حاکمیت لبنان و سوریه سرپوش گذاشته است و همه به بهانه مهار ایران انجام شده است.
وزیر امور خارجه تصریح کرد: ایالات متحده ادعا می‌کند و برخی نیز طوطی‌وار و چشم بسته اتهامات مطروحه را تکرار می‌کنند، که ایران در منطقه دخالت می‌کند. اما هیچکس تاکنون از آن کشور پرسیده است که منطقه چه کسی ؟ و فقط یک نگاه کوتاه به نقشه بیندازید.
ظریف خاطرنشان کرد: میلیون‌ها ایرانی با شرکت در راهپیمایی‌های گسترده چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را جشن گرفتند که چنان زلزله‌ای ستون سلطه آمریکا در غرب آسیا را نابود کرد.

وی در ادامه گفت: یکی باید بایستد و به آمریکایی‌ها بگوید اینجا جنگل نیست و قانون جنگل نیز نیست که عده‌ای بخواهند در امور داخلی دیگر کشورها دخالت کنند.وزیر امور خارجه تصریح کرد: آمریکا هیچگاه نتوانسته ملت ایران را به زانو
دربیاورد.
رایزنی‌های ظریف
یوسف بن علوی وزیر امور خارجه عمان در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ با محمدجواد ظریف همتای ایرانی خود دیدار و درخصوص روابط دوجانبه و موضوعات منطقه‌ای گفت‌وگو و تبادل نظر کرد. بورگه برَنده رئیس‌مجمع جهانی اقتصاد و وزیر امور خارجه اسبق نروژ نیز در مونیخ با وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و درخصوص مهم‌ترین مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی تبادل نظر کرد. «پاتریاک ایگناتیوس آفرم دوم» رئیس‌کلیسای ارتدوکس سوریه نیز در حاشیه پنجاه و پنجمین کنفرانس امنیتی مونیخ با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار کرد. ظریف همچنین در نشست هم‌اندیشی جمعی از ایرانیان فرهیخته مقیم جنوب آلمان حاضر شد و درخصوص مسائل و دغدغه‌های مشترک ایرانیان داخل و خارج از جمله مسائل فرهنگی، اقتصادی، حقوقی و کنسولی تبادل‌نظر کرد و به سؤالات چند تن از شرکت‌کنندگان پاسخ داد. لازم به ذکر است که وزیر امور خارجه در مصاحبه با شبکه خبری ‌ان‌بی‌سی‌، گفت:کشورهای اروپایی تاکنون نتوانسته‌اند هیچ‌کدام از تعهداتشان ذیل برجام را اجرا کنند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 30 بهمن 1397


( کل صفحات : 15 )    1   2   3   4   5   6   7   ...   


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic