تـــوّلــی ( دوست شــنـاســی)
پیامر اكرم (ص) : خدایا دوست بدار كسى‏ را ، كه على را دوست دارد.
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


« تولی به معنای پذیرش ولایت اولیای الهی با قلب و پیروی از آنها در عمل و نیزدوست داشتن اولیای الهی و دوست داشتن دوستداران آنها است.»

« دوست خوب کسی است که آراسته به صفات ایمان واخلاق باشد.»

مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
آیت‌الله نوری همدانی:
 وظیفه روحانیت کنار زدن فضای غبار‌آلود و روشنگری درباره فتنه‌ها است
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۹
آ‌یت الله نوری همدانی با بیان اینکه باید در برابر فتنه‌ها بایستیم و در جامعه روشنگری کنیم، گفت: وظیفه روحانیت کنار زدن فضای غبار آلود و شناساندن فتنه‌ها است.
به گزارش رسا، آیت‌الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید در دیدار جمعی از طلاب بسیجی با بیان اینکه جریان‌های فتنه انگیز باید شناخته و در جامعه تبیین شود، اظهار داشت: طلاب باید با نهج‌البلاغه، صحیفه سجادیه و معارف غنی اسلامی آشنایی داشته باشند و معارف آن را در زمینه‌های مختلف مانند مقابله با فتنه‌ها تبیین کنند.
استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم ابراز داشت: اگر باطل را با حق مخلوط نکنند وضع حق و باطل مشخص خواهد بود اما دشمنان همواره این دو را مخلوط می‌کنند تا فضا را غبار آلود کرده و جامعه را فریب دهند، فتنه یعنی لباس حق پوشاندن به باطل تا جذابیت ایجاد کنند.
وی عنوان کرد: کسانی که با خدا و فرهنگ ربانی و عقلانی ارتباط دارند می‌توانند تشخیص این فضای غبار آلود را که دشمنان ایجاد می‌کنند تشخیص دهند، باید در برابر فتنه‌ها بایستیم و در جامعه روشنگری کنیم، وظیفه روحانیت کنار زدن فضای غبار آلود و شناساندن فتنه‌ها است.
این مرجع تقلید با‌اشاره به فتنه‌های امروز جبهه استکبار علیه امت اسلام خاطرنشان کرد: مسلمانان نباید در برابر فتنه‌ها ساکت و آرام بنشینند، هیاهوهای امروز فتنه‌های دشمنان بوده و آمریکا رئیس‌فتنه‌گران و شیطان بزرگ است.
وی اضافه کرد: جبهه مقاومت به رهبری ایران جبهه حق است اما دشمن از همه ابزارهای خود استفاده می‌کند تا این جبهه حق را زمین بزند، وظیفه مهم علما و روحانیت تبیین و روشنگری است، زمانی کشور تحت سیطره استکبار بود اما حضرت امام نقاب از چهره نفاق کنار زد و استکبار را شناساند و اتقلاب را به پیروزی رساند، کار دشمن اسلام هراسی و شیعه هراسی است تا اجازه ندهد صدای حق مکتب اهل بیت(ع) و اسلام به جهانیان برسد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 30 مهر 1397


۴ گزینه رئیس‌جمهور برای وزارتخانه‌های بدون وزیر معرفی شدند
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۹
Image result for ‫۴ گزینه رئیس‌جمهور برای وزارتخانه‌های بدون وزیر معرفی شدند‬‎
رئیس‌جمهور گزینه‌های پیشنهادی برای وزارتخانه‌های راه، رفاه، صمت و اقتصاد را طی نامه‌ای به رئیس‌مجلس شورای اسلامی معرفی کرد.
حجت‌الاسلام حسن روحانی روز شنبه 28 مهرماه با استعفای محمد شریعتمداری از سمت وزارت صنعت، معدن و تجارت و عباس آخوندی از سمت وزارت راه و شهرسازی موافقت کرده و رضا رحمانی را به عنوان سرپرست «وزارت صمت» و محمد اسلامی را به عنوان سرپرست «وزارت راه و شهرسازی» منصوب کرد.
با قبولِ این دو استعفا، جمع وزارتخانه‌های بدون وزیر به چهار وزارتخانه رسید. وزارتخانه‌های اقتصاد، صمت، راه و شهرسازی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی وزیر ندارند و اکنون چهار گزینه پیشنهادی رئیس‌جمهور برای تصدی پست وزارت این وزارتخانه به مجلس معرفی شدند. در میان وزرای پیشنهادی، دو گزینه پیشتر از سوی رئیس جمهور به عنوان سرپرست وزارتخانه‌های صمت و راه و شهرسازی انتخاب شده‌اند. حال باید دید سرنوشت این وزارتخانه‌ها به کجا می‌رسد.
 وزارت راه؛ محمد اسلامی
محمد اسلامی متولد اول مهرماه 1335 در اصفهان است‌. وی دانش‌آموخته مهندسی راه و ساختمان از دانشگاه دیترویت میشیگان آمریکا در سال 1358 در مقطع کارشناسی و همچنین کارشناس ارشد مهندسی راه و ساختمان از دانشگاه تولیدو اوهایو آمریکا در سال 1360 و MBA مدیریت جهانی هوانوردی مشترک دانشگاه رویال رودز کانادا و دانشگاه شریف در سال 1383 است.
معاون مهندسی و طرح‌های توسعه سازمان صنایع دفاع بزرگ1374- 1366،‌ مدیرعامل شرکت هواپیماسازی ایران1382- 1374،‌ قائم‌مقام سازمان صنایع هوافضا 1384-1383، ‌رئیس ‌موسسه آموزشی و تحقیقاتی صنایع دفاعی 1386-1383، ‌معاون امور صنعتی و تحقیقاتی وزارت دفاع 1396- 1386،‌ ‌ ‌عضو شورای عالی معماری و شهرسازی ایران، ‌عضویت هیئت امنای دانشگاه صنعتی اصفهان و شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان از سال 1385-1382،‌ رئیس ‌هیئت ‌مدیره شرکت ملی ساختمان وابسته به بنیاد مستضعفان از سال 1390- 1391،‌ رئیس ‌هیئت‌مدیره شرکت عمران و مسکن ایران 1395- 1391، ‌عضو انجمن هوافضا ایران و عضویت در نظام مهندسی ساختمان بخشی از رزومه کاری اسلامی در سه دهه اخیر است.
وزارت صنعت؛ رضا رحمانی
رحمانی متولد ۱۳۴۵ در شهر تبریز و دارای مدرک تحصیلی لیسانس حقوق، فوق‌لیسانس مدیریت منابع انسانی و دکتری در رشته مدیریت استراتژیک است. وی قبل از تصدی به‌عنوان سرپرست وزارتخانه صمت قائم ‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور تولید، بوده است.
رحمانی در دوره‌های هفتم، هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی از شهر تبریز به مجلس راه پیداکرده بود. سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در دوره نهم مجلس شورای اسلامی ریاست کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی را بر عهده داشت.رحمانی پیش از نمایندگی در مجلس، مدیرعامل شرکت آلومینیوم المهدی، همچنین مدیرکل بازرسی و مدیرکل اداری مالی استانداری آذربایجان شرقی بود.
کارمند وزارت صنایع و معادن، معاون منابع انسانی گروه صنعتی تراکتورسازی تبریز، مدیرعامل کارخانه آلومینیوم المهدی، مدیرکل بازرسی استانداری آذربایجان شرقی، مدیرکل اداری مالی استانداری آذربایجان شرقی و نایب ‌رئیس ‌اول کمیسیون صنایع و معادن مجلس از جمله فعالیت‌های رحمانی است.
وزارت کار؛ محمد شریعتمداری
محمد شریعتمداری، متولد سال 1339، دارای مدرک کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی است.تصدی وزارت صنعت، معدن و تجارت از مرداد 1396 تاکنون، سرپرستی وزارت ورزش و جوانان از 6 تا 26 آبان 1392 به‌مدت 20 روز، معاونت اجرایی رئیس‌جمهور در دولت یازدهم، تصدی وزارت بازرگانی از سال 1376 تا 1384، ریاست هیئت عالی نظارت بر سازمان‌های صنفی از سال 1376 تا 1384، ریاست شورای عالی نظارت بر اتاق‌های بازرگانی، صنایع و معادن ایران از سال 1376 تا 1384، ریاست ستاد اجرائی فرمان حضرت امام(ره) از سال 1373 تا 1376، عضویت هیئت امنای دانشگاه‌های مازندران و علامه طباطبائی تهران از سال 1376 تا 1384، قائم‌مقامی وزیر بازرگانی، معاونت بازرگانی داخلی، معاونت هماهنگی وزارت بازرگانی و ریاست کمیسیون نظارت بر سازمان‌های صنفی از سال 1368 تا 1372 از مسئولیت‌ها و سوابق کاری شریعتمداری است.
نکته قابل تامل در معرفی وی به عنوان وزیر کار آنجاست که شریعتمداری دیروز در همایش روز ملی صادرات خطاب به معاون اول رئیس‌جمهور گفته است: «هیچ جای دیگری من را به کار نگیرید زیرا اگر این شرایط مهیا نباشد نمی‌توان کار کرد.»
وزارت اقتصاد؛ فرهاد دژپسند
پس از اینکه در چهارم شهریور ماه کرباسیان دومین وزیر اقتصادی دولت روحانی استیضاح شد، سید رحمت‌الله اکرمی خزانه‌دار کل کشور به عنوان سرپرست منصوب شده و پس از گمانه‌زنی‌های انجام شده در نهایت فرهاد دژپسند به عنوان گزینه نهایی از سوی رئیس‌جمهور برای سکان‌داری وزارت اقتصاد معرفی شد.
فرهاد دژپسند سیاستمدار ایرانی متولد بهشهر است. او معاون هماهنگی برنامه و بودجه محمدباقر نوبخت رئیس ‌سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور است. وی فارغ‌التحصیل رشته اقتصاد در مقطع دکترا از دانشگاه آزاد اسلامی و استادیار دانشکده علوم اقتصادی و سیاسی دانشگاه شهید بهشتی است. در دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه شهید بهشتی اقتصاد ایران و اقتصاد بخش عمومی تدریس می‌کند.
دژپسند از سوی محمدباقر نوبخت رئیس ‌سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور به عنوان معاون هماهنگی برنامه و بودجه این معاونت منصوب شد. در دولت هشتم معاون برنامه‌ریزی اقتصادی وزارت بازرگانی بود و در دوره یکساله (۱۳۸۴- ۱۳۸۵) حضور فرهاد رهبر در ریاست سازمان مدیریت برنامه‌ریزی، معاونت تولیدی این سازمان بر عهده او بود.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 30 مهر 1397
یک اربعین عاشقی (۹)
 کاروان مقاومت 
۱۳۹۷/۰۷/۲۹
محمد خامه‌یار
هیچ دوربین و تصویربرداری نمی‌تواند زوایای این حرکت را به نمایش بگذارد و هیچ قلم و صاحب قلمی هم نمی‌تواند آن را ترسیم کند. احساس می‌کنم عراقی‌ها در طول سال عمده درآمدشان را برای خیرات در ایام اربعین ذخیره می‌کنند تا این حرکت معنادار که از قداست بالایی برخوردار است به ثمر بنشیند و تداوم یابد.
عراقی‌ها میزبان خوبی برای زائران هستند و سر از پا نمی‌شناسند. اخلاص ویژگی برجسته این جماعت است که به همه درس ایثار می‌دهد
می‌گویم کاش این جماعت که در مکانِ گام‌های اسیران کربلا خدمت می‌کنند آن روز هم بودند و سنگ تمام می‌گذاشتند.
 هنگام خداحافظی با بچه‌های موکب که شب را میهمانشان بودیم و میزبانی را خوب و شایسته برگزار کردند،‌اشک از چشمان همه جاری می‌شود.
دوباره جاده مملو از جمعیت می‌شود. هر چه به میانه راه می‌رسیم، امکانات و خدمات بیشتری را می‌بیینم. برخی موکب‌ها به آنان که آسیب می‌بینند خدمات درمانی ارائه می‌دهند و برای ادامه دادن مسیر کمک کار می‌شوند.
شور حسینی با عبور برخی کاروان‌ها از کنارم دو چندان می‌شود. مثل کاروان جبهه مقاومت و حزب‌الله لبنان، مثل کاروانی که بحرینی‌ها آن را تشکیل داده‌اند و کاروان شیعیان قطیف عربستان سعودی. انگار با دیدن این کاروان‌ها کسی به من و همراهان توان مضاعفی می‌بخشد و ما را پای پرچم آنان می‌کشد تا در کنارشان سینه زنان قدم برداریم.
و چه تصاویری از شهدا می‌بینم که بر کوله‌پشتی‌ها خودنمایی می‌کند و هر بیننده‌ای را تحت تاثیر قرار می‌دهد. تصاویر جوانان برومند و عزیزی که در جهاد با ایادی استکبار جهانی و در مبارره با آنان جامه سرخ شهادت به تن کردند.
و حالا همراه داشتن این تصاویر استمرار راه آنان، عهد بستن با آنان و قدردانی از مجاهدت این عزیزان در اذهان تداعی می‌شود. البته عراقی‌ها هم به پاس پایمردی و مردانگی از جهاد و مقاومت رعنا جوانان سرزمین مقدس‌شان، پوزه داعش را به خاک مذلت مالیدند، اقدام به نصب تصاویر آنان در طول مسیر نجف تا کربلا کرده‌اند که این اقدام شایسته درخور تحسین است.
 نباید فراموش کرد ملتی که به دوران جهاد و مقاومت خود مفتخر است همواره عزتمند و پایدار و سربلند خواهد ماند.
البته حجله‌آرایی تصاویر صدها شهید گرانقدر عراقی که در مبارزه با داعش آسمانی شدند، در این مسیر از دیگر جلوه‌های زیبا است. مثل بسیاری از زائران برای دقایقی کوتاه در مقابل عظمت‌شان دست به سینه می‌گذارم و روی زمین می‌نشینم و با تلاوت چند آیه قرآن روحم را جلا می‌دهم.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 30 مهر 1397
پدر شهید محمد طاها اقدامی:
شخصاً در محل شلیک موشک‌ها حضور داشتم
بعد از شهادت محمد طاها برادری ام با سپاه بیشتر شد
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۹
پدر شهید اقدامی با ‌اشاره به عملیات ضربت محرم گفت: شخصاً در محل شلیک موشک‌ها حضور داشتم و احساس شور و غرور خاصی پیدا کردم و می‌دانم برای همه مردم ایران این احساس به وجود آمده است.
سعدالله اقدامی پدر شهید محمد طاها اقدامی، کودک 4 ساله‌ای که در حادثه تروریستی اهواز به شهادت رسید، در واکنش به هلاکت طراح اصلی حادثه تروریستی اهواز گفت: هلاکت طراح اصلی حادثه تروریستی اهواز به دست با کفایت نیروهای مقاومت اتفاق افتاد و قطعاً این انتقام تا نابودی حامیان اصلی تروریست‌ها ادامه دارد.
وی افزود: هرچند حادثه تروریستی اهواز کار و برنامه‌ریزی یک نفر بوده و این شخص هلاک شد، ولی حتماً نفرات دیگری هستند که در این جریان برنامه‌ریزی و حداقل حمایت مالی کردند، این راه ادامه دارد و تروریست‌ها و حامیان آنها با خیال راحت نباشند این عملیات‌ها به حدی ادامه پیدا می‌کند تا تمام افرادی که پشتوانه این گونه مسائل در ایران هستند به درک واصل شوند.
پدر شهید اقدامی با ‌اشاره به حمله موشکی سپاه به تروریست‌ها در سوریه تصریح کرد: قبل از شهادت محمدطاها با برادران سپاه در ارتباط بودم چون یک نظامی و ارتشی هستم با برادران سپاه یکی بودیم و برادر خودم نیز یک پاسدار است، اما بعد از شهادت محمدطاها برادری و اخوت من با برادران سپاه بیشتر شد من از نیروهای مقاومت و نیروی قدس به خاطر این عملیات و انتقام تشکر می‌کنم.
وی تصریح کرد: محمدطاها فقط فرزند یک ارتشی نبود؛ فرزند همه ایران و همه نیروهای نظامی و سپاه بود، آنها انتقام فرزند خودشان را گرفتند؛ حادثه تروریستی اهواز این مورد را برای برخی که از روی ناآگاهی می‌گفتند چرا نیروهای ما در عراق و سوریه مبارزه می‌کنند خوب روشن کرد که اگر نبودند مدافعان حرم در جبهه‌های عراق و سوریه باید مردم ایران مثل مردم عراق و سوریه هر روز حوادثی مانند حادثه اهواز را مشاهده می‌کردند.
آرامش دل
اقدامی عنوان کرد: چند اتفاق پس از 31 شهریور باعث آرامش دل من و مادر محمدطاها شد؛ یکی عملیات نیروهای مقاومت و هلاک شدن طراح اصلی حادثه تروریستی، بوسه رهبر معظم انقلاب بر پیراهن عزای محمدطاها و مورد دیگر عملیات ضربت محرم بود که موشک‌های هوا فضای سپاه بر سر تروریست‌ها فرود آمد.
وی با ‌اشاره به عملیات ضربت محرم گفت: شخصاً در محل شلیک موشک‌ها حضور داشتم و احساس شور و غرور خاصی پیدا کردم و می‌دانم برای همه مردم ایران این احساس به وجود آمده است؛ جا دارد از زحمات هوا فضای سپاه و به خصوص سردار حاجی‌زاده تشکر و قدردانی کنم، موشک‌های ذوالفقار و قیام بسیار نمایان و آشکار از فضای چند کشور و از میان همه رادارهای موجود در منطقه عبور کرد و بر سر تروریست‌ها فرود آمد.
پدر شهید 4 ساله حادثه تروریستی اهواز یادآور شد: این عملیات که در منظر همگان بود با عمل تروریستی، مزدوران و کوردلان قابل مقایسه نیست آن بزدل‌ها به‌اندازه‌ای حقیر بودند با لباس مبدل، جمع مردم بی‌گناه و بی‌دفاع را از پشت به رگبار بستن و محمدطاها را در آغوش مادرش به شهادت رساندند.
تیر دشمنان به سنگ خورد
وی تاکید کرد: تروریست‌ها و حامیان آنها به دنبال نفاق و جدایی در ایران بودند ولی تیر آنها به سنگ خورد و خون محمدطاها و شهدای دیگر حادثه اهواز، ملت ایران و نیروهای نظامی را متحدتر کرد و مردم این را در تشییع محمدطاها که با چهره مظلومانه شهید شده بود نشان دادند.
به گزارش فارس، وی خاطر نشان کرد: خطاب من به برخی مسئولان که در بعضی از دستگاه‌های اجرایی کشور حضور دارند، آنها نباید از جانب ما خانواده شهدا صحبت کنند اگر خسته شدند و اهل مسامحه و دنبال کنار آمدن با دشمن هستند و می‌گویند با مسامحه با دشمن مشکلات کشور حل می‌شوند به هیچ عنوان این سخن خانواده شهدا نیست، ما تا آخرین قطره خون خویش پای آرمان‌ها و رهبری ایستاده‌ایم و در برابر دشمن کوتاه نمی‌آییم.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 30 مهر 1397


 آغاز میزبانی موکب‌های ایرانی و اهل تسنن از زائران اربعین در سامراء
۱۳۹۷/۰۷/۲۹
Image result for ‫آغاز میزبانی موکب‌های ایرانی و اهل تسنن از زائران اربعین در سامراء‬‎
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات سامراء با اشاره به بیتوته نخستین گروه زائران اربعین در حرم مطهر امامین عسکریین علیهم‌السلام، از آغاز فعالیت موکب‌های ایرانی و اهل تسنن در این شهر مقدس خبر داد.
به نقل از خبرنگار کیهان از سامراء و به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات، عباس قطب‌الدینی در تشریح اقدامات صورت گرفته برای آماده‌سازی شهرهای سامراء و بلد برای مراسم اربعین حسینی اظهار کرد: با همت خیرین و هیئت‌های مذهبی، ۲۶ موکب ایرانی در کنار 5 موکب اهل تسنن سامراء، به زائران اربعین خدمات اسکان و تغذیه ارائه می‌کنند.
وی افزود: از 26 موکب ایرانی، ۱۶ موکب در خود شهر مقدس سامراء پذیرای زائران هستند و مابقی در مسیر منتهی به سامراء و شهر «بلد»که زیارتگاه امامزاده سید محمد(ع) عموی بزرگوار امام زمان(عج) می‌باشد، برپا شده است.
مسئول قرارگاه اسکان و تغذیه اربعین در سامراء گفت: موکب‌های ایرانی از استان‌های خراسان رضوی، خراسان جنوبی، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، سیستان و بلوچستان، قم، اصفهان، اردبیل و قرارگاه سپاه به سامراء اعزام شده‌اند.
وی با اشاره به مشارکت اهل تسنن سامراء در میزبانی از زائران اربعین گفت: طی نشست‌هایی که با بزرگان قبایل و شیوخ اهل تسنن سامراء داشتیم به نقطه مشترکی رسیده‌ایم و ان شاء الله با وحدت شیعه و سنی شاهد خدمت رسانی بیشتر به زوار اربعین در جوار حرم مطهر امامین عسکریین علیهم‌السلام که خانه پدری امام عصر(عج) می‌باشد، خواهیم بود.
قطب‌الدینی با بیان اینکه ظرفیت اسکان زائران اربعینی سامراء نسبت به سال گذشته ۸۰ درصد افزایش یافته است گفت: با همت موکب‌ها، ظرفیت اسکان و بیتوته ۹هزار و۱۰۰  نفر در روز فراهم شده که از این میزان۳۰ درصد جهت اسکان خواهران در نظر گرفته شده است.
وی یادآور شد: سال گذشته ظرفیت اسکان نزدیک به ۵هزار و200 نفر در روز و در مجموع ۵۲ هزار نفر خواب طی مدت ۱۰ روز اربعین در سامراء فراهم شده بود.
وی اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود طی ایام اربعین امسال، روزانه ۷۴۰ هزار پرس میان وعده، ۴۲۰ هزار پرس صبحانه، ۴۵۰ هزار پرس ناهار و ۴۰۰ هزار پرس شام  جمعا  به مقدار دومیلیون و ده هزار  پرس غذای گرم بین زوار اربعین در شهر مقدس سامرا توزیع شود.
قطب‌الدین ادامه داد: امسال دو گروه پزشکی و پرستاری در دو نقطه از شهر سامراء مستقر شد‌ه‌اند که یک اکیپ در میدان اصلی و دیگری در ورودی حرم مطهر استقرار خواهد داشت.
وی گفت: با عنایت خداوند متعال و اهل بیت علیهم‌السلام و به برکت خون شهدای مدافع حرم، منطقه از وجود عناصر تکفیری پاکسازی شده و نسبت به سنوات گذشته، شهر مقدس سامراء از امنیت بالاتری برخوردار است.
قطب‌الدین ضمن تشکر از همکاری عتبه عسکریین علیهم‌السلام و ملت و دولت عراق که میزبانان اصلی مراسم اربعین حسینی هستند گفت: به حول و قوه الهی امسال جهت اسکان زوار در این شهر مقدس هیچ مشکل خاصی نخواهیم داشت. مردم عراق در پذیرایی از زائران سنگ تمام گذاشته‌اند
Image result for ‫مردم عراق در پذیرایی از زائران سنگ تمام گذاشته‌اند‬‎

استاندار ایلام گفت: تردد زوار از مرز مهران افزایش یافته است ومردم عراق در پذیرایی از زائران اربعین حسینی سنگ تمام گذاشته‌اند.

به گزارش ایرنا، قاسم سلیمانی دشتکی در دیدار با استاندار واسط عراق اظهار داشت: تردد بدون هیچ مشکلی در پایانه مرزی مهران در جریان است و هر روز بر تعداد زائران اربعین اضافه می‌شود.
وی افزود: تردد زوار از این مرز سال گذشته 260 هزار نفر بوده که امسال تاکنون بیش از 310 هزار زائر از اول ماه صفر از پایانه مرزی مهران تردد داشته‌اند که نسبت به سال گذشته 16 درصد رشد داشته است.
استاندار ایلام یادآور شد: 100 گیت گذرنامه در مرز مهران فعال شده و زائران در کمترین زمان ممکن از مرز خارج می‌شوند.
وی با اشاره به همکاری بسیار خوب مردم و مسئولان عراق برای تسهیل در تردد زوار، گفت: مردم عراق در پذیرایی از زائران اربعین حسینی سنگ تمام گذاشته‌اند.
وی اضافه کرد: در استان ایلام نیز بیش از 340 موکب (قرارگاه) برای خدمات رسانی به زائران اربعین پیش‌بینی شده است.
سلیمانی دشتکی با اشاره به تمهیدات امنیتی در مرز مهران اظهار دشت: از پل زائر تا پایانه مرزی شش ایستگاه کنترلی برای زوار وجود دارد و افرادی که بدون روادید (ویزا ) و گذرنامه باشند از مرز برگشت داده می‌شوند.
وی یادآور شد: از خروج هرگونه مواد ممنوعه از مرز توسط زائران به خاک عراق جلوگیری می‌شود.
استاندار ایلام عنوان کرد: به علت حجم زائران در پایانه مرزی ، تردد خودروهای سنگین حامل بار موکب‌ها و همچنین خودروهای ترانزینی با مشکل مواجه شده بود که با رایزنی انجام شده با طرف عراقی در شرایط کنونی مشکل تردد سه هزار کامیون حامل بار موکب‌ها و سه هزار کامیون حامل کالاهای تجاری حل شده است.
سلیمانی دشتکی با اشاره به اینکه تمامی زیرساخت‌های لازم در مرز مهران و استان برای ایام اربعین فراهم شده است، گفت: 114 کیلومتر راه اصلی و بزرگراهی به راه‌های استان برای اربعین اضافه شده است. تاکنون بیش از ۱۵ هزار زائر پاکستانی اربعین وارد ایران شدند
Image result for ‫تاکنون بیش از ۱۵ هزار زائر پاکستانی اربعین وارد ایران شدند‬‎
دبیر ستاد مردمی استقبال از زائران پاکستانی اربعین در سیستان و بلوچستان گفت: تاکنون بیش از ۱۵ هزار زائر پاکستانی اربعین حسینی از طریق پایانه مرزی میرجاوه در سیستان و بلوچستان وارد کشور شده‌اند.

رضا بختیاری در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: از 21 مهرماه تاکنون بیش از 15 هزار زائر پاکستانی اربعین حسینی از طریق پایانه مرزی میرجاوه در سیستان و بلوچستان وارد کشور شده‌اند و از خدمات ستاد مردمی استقبال سیستان و بلوچستان بهره‌مند شده‌اند.
دبیر ستاد مردمی استقبال از زائران پاکستانی اربعین در سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه پیش‌بینی می‌شود امسال حدود 80 هزار زائر پاکستانی از طریق سیستان و بلوچستان وارد کشور شده و عازم کربلا شوند، بیان کرد: ستاد استقبال مردمی در استان تا هفت آبان‌ ماه فعال و آماده پذیرایی از این زائران است.
وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه در پی همکاری مردمی و مشارکت نهادهای مختلف در حال حاضر مشکلی در زمینه محل اسکان زائران پاکستانی در استان وجود ندارد و تنها به کمک‌های مالی مردمی جهت پذیرایی از این زائران عزیز نیازمند هستیم.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 30 مهر 1397
نامه سرگشاده اساتید و دیپلمات‌ها به شورای نگهبان:
 تأیید CFT کمک به افزایش فشار
تحریم‌ها علیه ایرانیان با نام شورای نگهبان است
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۹
در نامه سرگشاده اساتید و دیپلمات‌ها به شورای نگهبان تاکید شده است: تایید CFT کمک به افزایش فشار تحریم‌ها علیه ایرانیان با نام شورای نگهبان است.
تعدادی از اساتید حقوق، علوم سیاسی و دیپلمات‌ها پیرامون بررسی لایحه CFT به شورای نگهبان نامه نوشتند.
در بخشی از این نامه آمده است: گروه ویژه اقدام مالی بر اساس توصیه شماره ۳۶ خود، ایران را موظف کرده است تا به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم(CFT) بپیوندد. لایحه دولت برای الحاق به این کنوانسیون را نمی‌توان جدای از انجام درخواست‌ها و الزامات FATF دانست و بیان این مطلب که «این لایحه به FATF ربطی ندارد»، کاملاً نادرست و خلاف واقع است.
در بخش دیگری از این نامه آمده است: بر دولت نیز آشکار شده است که الحاق به این کنوانسیون برای «نهضت‌های آزادیبخش و مبارزات گروه‌های مقاومت و ایران» مشکلات متعدد ایجاد خواهد نمود و برای رفع آن، متوسل به اعلامیه تفسیری شده و اعلام کرده است: «دولت جمهوری اسلامی ایران اعلام می‌دارد مبارزات مشروع مردمی علیه سلطه استعماری و ‌اشغال خارجی در راستای اعمال حق تعیین سرنوشت که به عنوان یک اصل حقوق بین‌الملل عمومی به رسمیت شناخته می‌شود، در چارچوب مصادیق اعمال تروریستی مندرج در جزء (ب) بند (۱) ماده ۲ کنوانسیون نخواهد بود» لیکن این اعلامیه تفسیری، فاقد آثار حقوقی لازم و صرفاً نظر ایران را مطرح می‌سازد، در صورتی‌که کشور‌های غربی، کاملاً با این تفسیر مخالف بوده و هستند. هدف و منظور اصلی این کنوانسیون و کشور‌های غربی ایجاد‌کننده این سامانه، تروریستی شناخته شدن گروه‌های مقاومت و مقابله با آنهاست.
در بخشی از این نامه آمده است: اعلامیه تفسیری مذکور، یک موضع‌گیری سیاسی، برای مصرف داخلی است؛ و از نظر حقوقی نیز نمی‌تواند «حق شرط» یا «حق تحفظ» نسبت به تعریف تروریسم و ماده ۲ کنوانسیون، تلقی شود، زیرا ماده ۶ کنوانسیون، هرگونه حق شرط یا حق تحفظ در این زمینه را ممنوع می‌شمرد؛ بنابراین امکان اعلام هیچ‌گونه شرط و یا تحفظی از نظر حقوقی در این خصوص وجود ندارد؛ بنابراین در صورت الحاق به آن، تکالیف مندرج در کنوانسیون برای ایران لازم‌الاجرا خواهد شد.
در نامه تعدادی از اساتید حقوق، علوم سیاسی و دیپلمات‌ها پیرامون بررسی لایحه CFT به شورای نگهبان تاکید شده است: آمریکا و اروپایی‌ها، با حقّ شرط‌ها و اعلامیه‌هایی که کشور‌های اسلامی صادر کرده تا «مبارزات جنبش‌های آزادیبخش به عنوان اَعمال تروریستی شناخته نشوند»، به استناد «مغایرت با هدف منظور کنوانسیون»، صریحاً مخالفت کرده‌اند. کشور‌های آمریکا، فرانسه، انگلیس، آلمان، هلند سوئد، نروژ و...، به شروط کشور‌های سوریه، اردن، مصر و یمن و...؛ اعتراض و با آن مخالفت کردهاند (متن نامه‌ها و مخالفت‌های مکتوب آنها در سایت سازمان ملل درج است).
در بخش دیگری از این نامه آمده است: از جمله موارد اختلاف میان کشور‌های غربی و اسلامی، انگیزه اقدامات گروه‌ها است؛ کشور‌های اسلامی انگیزه مشروع همانند مقابله و مبارزه با ‌اشغالگری، مبارزه با استعمار و مبارزه با سلطه را خارج از تعریف تروریسم می‌دانند، لیکن کشور‌های غربی کاملا با این موارد مخالف بوده و برعکس مصداق اعمال تروریستی محسوب می‌کنند. این تعریف، با سیاست‌های اصولی ج. ا. ا. در حمایت از مبارزات مشروع نهضت‌های آزادیبخش و گروه‌های مقاومت؛ در تعارض و مغایر با اصول ۳ و ۱۵۴ قانون اساسی است.
به گزارش مهر، در این نامه تاکید شده است: الحاق ایران به «کنوانسیون بین‌المللی مقابله با تامین مالی تروریسم (ICSFT)»؛ ناقض اصول ۳، ۴، ۱۱، ۱۵۲، ۱۵۳،۱۵۴و ۱۵۵ قانون اساسی مبنی بر «طرد کامل استعمار و جلوگیری از نفوذ اجانب»، «تنظیم سیاست خارجی کشور بر اساس معیار‌های اسلام، تعهد برادرانه نسبت به همه مسلمانان و حمایت بی‌دریغ از مستضعفان جهان»، «هرگونه قرارداد که موجب سلطه بیگانه بر... و دیگر شئون کشور گردد ممنوع است»، «سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران بر اساس نفی هرگونه سلطه‌جویی و سلطه‌پذیری، حفظ استقلال همه‌جانبه...، دفاع از حقوق همه مسلمانان و عدم تعهد در برابر قدرت‌های سلطه‌گر»، «از مبارزه حق‌طلبانه مستضعفین در برابر مستکبرین در هر نقطه از جهان حمایت می‌کند» که از اصول اساسی انقلاب است؛ خواهد بود و قطعاً تایید CFT کمک به افزایش فشار تحریم‌ها علیه ایرانیان با نام شورای نگهبان است.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 30 مهر 1397
سنایی در نشست سه جانبه ایران، روسیه و هند در مسکو:
همکاری تهران و مسکو و دهلی بیش از هر زمان دیگری اهمیت یافته است
   ۱۳۹۷/۰۷/۲۹
سفیر ایران در روسیه گفت: توسعه همکاری‌های تهران، مسکو و دهلی در طرح‌های منطقه‌ای بیش از هر زمانی اهمیت یافته است.
نمایندگان کشور‌های ایران، روسیه و هند در نشست سه جانبه بنیاد روسکی میر به بحث و تبادل نظر درخصوص تهدیدات جهان امروز و مشکلات همکاری‌های منطقه‌ای پرداختند. مهدی سنایی سفیر کشورمان در روسیه، در آغاز این نشست اظهار کرد: مشارکت سه کشور در طرح‌های منطقه‌ای و توسعه همکاری‌ها در چارچوب دوجانبه و سه جانبه بیش از هر زمانی اهمیت یافته است.
وی خاطرنشان کرد: موضوعاتی همچون سازمان همکاری شانگهای، راهگذر بین‌المللی شمال-جنوب و طرح انتقال گاز ایران به هند با مشارکت پاکستان و روسیه از طرح‌های منطقه‌ای مهم برای سه کشور است.طرح‌هایی وجود دارد که سه کشور ایران، روسیه و هند در آن مشارکت دارند.
سفیر ایران همچنین گفت: دو اجلاس سران ایران، روسیه و جمهوری آذربایجان در باکو و تهران برگزار شده است که در آن راهگذر بین‌المللی شمال -جنوب مورد بررسی قرار گرفته است.
سنایی راهگذر شمال-جنوب را برای ایران و روسیه مهم خواند و افزود: مطمئنم که مشارکت هند در این راهگذر هم برای دولت این کشور اهمیت فراوانی خواهد داشت.
به گزارش باشگاه خبرنگاران، سفیر ایران در روسیه در ادامه سخنان خود به امضای موافقتنامه‌هایی بین ایران و روسیه در تسهیل صدور روادید‌اشاره کرد و افزود: چنین موافقتنامه‌هایی را هند در گذشته امضا کرده است. همچنین نشست سه جانبه می‌تواند فرصت مناسبی برای گفت وگو درباره همکاری‌های مشترک سه کشور در موضوعاتی همچون مبارزه با تروریسم، تبهکاری فراملی و قاچاق مواد مخدر از افغانستان باشد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 30 مهر 1397


وزیر خزانه‌داری آمریکا: به خریداران نفت ایران معافیت می‌دهیم
   ۱۳۹۷/۰۷/۲۹

Image result for ‫وزیر خزانه‌داری آمریکا‬‎
وزیر خزانه‌داری آمریکا با عقب‌نشینی از سیاست به صفر رساندن صادرات نفت ایران گفت: خریداران نفت ایران باید بیشتر از رقم ۲۰ درصدی که در سال‌های۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ ملزم بودند، واردات نفت ایران را کاهش دهند تا بتوانند از معافیت‌های آمریکا برخوردار شوند.
استیون منوچین با عقب‌نشینی از سیاست توقف صادرات نفت ایران از 4 نوامبر گفت کشورش در نظر دارد واردکنندگان نفت ایران را از تحریم‌ها معاف کند.
به گزارش تسنیم، وی در مصاحبه با رویترز اظهار داشت: خریداران نفت ایران باید بیشتر از رقم 20 درصدی که در سال‌های2013 تا 2015 ملزم بودند، واردات نفت ایران را کاهش دهند تا بتوانند از معافیت‌های آمریکا برخوردار شوند.
وزیر خزانه‌داری آمریکا افزود: من انتظار دارم اگر معافیتی بدهیم، کاهشی بیشتر از 20 درصد در واردات نفت ایران را از سوی کشورها شاهد باشیم. استیون منوچین در مورد تاثیرات تحریم ایران بر قیمت نفت نیز گفت: قیمت نفت تا حالا بالا رفته است و بنابراین معتقدم بازار نفت پیش‌بینی کرده است روند کاهش صادرات نفت ایران تا چه حدی پیش می‌رود. من معتقدم این موضوع هم‌اکنون تاثیر خود را بر قیمت نفت گذاشته است.
وی افزود: من انتظار ندارم در ماه نوامبر صادرات نفت ایران به صفر برسد اما انتظار دارم در نهایت به صفر برسد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 30 مهر 1397


مدعیان اصلاحات؛ از بزک اصلاحات قلابی تا تطهیر جنایت آل‌سعود
    ۱۳۹۷/۰۷/۲۹

Image result for ‫مدعیان اصلاحات؛ از بزک اصلاحات قلابی تا تطهیر جنایت آل‌سعود‬‎
مدعیان اصلاحات که پس از اصلاحات نمایشی بن‌سلمان در عربستان از فرط ذوق‌زدگی هر روز گزارش‌هایی را در نشریات و رسانه‌های خود در مقایسه این اصلاحات با ایران منتشر می‌ساختند بعد از علنی شدن جنایت سعودی در قتل یک روزنامه‌نگار منتقد بار دیگر در تطهیر عربستان پا به میانه میدان گذاشته و با خون «خاشقجی» دست به کاسبی سیاسی زدند!
به گزارش دانا؛ برخی از مدعیان اصلاحات در برابر وقایع عربستان سعودی دقیقا بر اساس منافع خود موضع می‌گیرند، زمانی که بن‌سلمان در عربستان دست به اصلاحاتی ظاهری و پوشالی زد و به‌عنوان آخرین کشور به زنان حق رانندگی داد این جریان در رسانه‌های وابسته به خود با ذوق‌زدگی خاصی از اصلاحات بن‌سلمان تمجید و آن را به رخ جمهوری اسلامی کشید!
به‌عنوان نمونه روزنامه زنجیره‌ای همدلی نوشته بود: «به نظر می‌رسد حالا دیگر ما هیچ کشوری را نداریم که خودمان را در حوزه بعضی از محدودیت‌های تبعیض‌آلود شناخته شده زنان با آن مقایسه کنیم؛ حتی عربستان.»
امروز که موضوع قتل خاشقجی و پوشالی بودن اصلاحات در این کشور مشخص شده و عربستان نیز به قتل این روزنامه‌نگار سعودی اعتراف کرده است، همین مدعیان اصلاحات با توئیت‌های معنادار سعی می‌کنند که جنایت سعودی را به وقایع داخلی ایران نسبت داده و ماهی خود را از این آب گل‌آلود بگیرند.
«کاملیا انتخابی‌فرد» خبرنگاری که این روزها به‌عنوان تحلیلگر در ایران اینترنشنال حضور پیدا می‌کند از جمله معدود افرادی بود که قتل خاشقجی به دست سعودی‌ها را بعید دانست. با این تلاش رسانه‌ای برای تطهیر سعودی به خوبی مشخص می‌شود که ریشه این تلویزیون ضدانقلاب کجا است و از کجا تغذیه می‌شود. موضوعی که این روزها به دفعات مطرح شده که این تلویزیون تازه تاسیس با پول سعودی‌ها علیه ایران راه‌اندازی شده است.
وصل کردن جنایت سعودی‌ها به ایران توسط مدعیان اصلاحات!
همچنین «مسیح علی نژاد» خبرنگار فراری مدعی اصلاحات دست به کاسبی با خون «خاشقجی» و بزرگنمایی خود زده است.
 مجله wrap مصاحبه‌ای با تیتر بزرگ درباره خاشقجی و در خطر بودن جان بقیه خبرنگاران منتشر می‌کند. شخصیت مصاحبه کسی نیست جز مسیح علی‌نژاد که می‌گوید از مرگ خاشقجی وحشت‌زده شده و معتقد است دولت ایران می‌خواهد او را هم سر به نیست کند. وصل کردن موضوع خاشقجی به ایران موضوعی که در وهم و گمان هیچ کسی نمی‌گنجد. البته غیر از این خبرنگار فراری مدعی اصلاحات محمدعلی ابطحی نیز به همین روش عمل کرده است تا خودی نشان دهد.
در همین رابطه، «محمدعلی ابطحی»، از فعالان سیاسی اصلاح‌طلب با بیان اینکه «عربستان از خودسری‌های برخی از افراد ضربه خورده است» با کنایه به کشورمان افزوده است این موضوع در همه جا ممکن است اتفاق بیفتد.
ابطحی در این اظهارات تلاش کرده است ضمن تطهیر آل‌سعود از جنایت بزرگی که دست به آن زده است منافع خاص جناحی خود را نیز تامین کند!
در حالی که اکثریت کشورها ادعای سعودی در رابطه با دست داشتن خودسرها در قتل خاشقجی را به سخره گرفته و آن را دروغین خوانده‌اند، ابطحی دست به تطهیر مقامات این کشور زده و حرف آنها را واقعیت پنداشته است.
این درحالی است که حتی خبرنگارهای شبکه بی‌بی‌سی فارسی هم نسبت به اعترافات و تبرئه مقامات عربستانی درباره قتل خاشقجی موضع می‌گیرند و با شک و شبهه به آن می‌نگرند.
«بهمن کلباسی»، خبرنگار بی‌بی‌سی نیز در همین رابطه در توئیتی نوشت: «سناتور از ایالت کنتیکت در واکنش به معتبر خواندن توضیح عربستان از سوی ترامپ: سعودی‌ها ۲ هفته به دنیا دروغ‌ گفتند. مدعی شدند خاشقجی زنده است در حالی که می‌دانستند مرده است. توضیح جدیدشان‌ مضحک است. اعتبار اخلاقی آمریکا [در جهان] کاملا از بین می‌رود، اگر واکنش نشان ندهیم/اقدام نکنیم.»
پیشتر اخباری درباره رابطه مدعیان اصلاحات با مقامات آل‌سعود در فضای رسانه‌ای مطرح شده بود اما این نوع اظهارات که به نوعی تطهیر اقدامات جنایت‌آمیز عربستان است، شک و شبهه‌ها درباره مدعیان اصلاحات را بیشتر و گمانه‌زنی درباره این ارتباطات را تقویت می‌کند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 30 مهر 1397
برای تفهیم اتهام
مدیر مسئول کیهان با 14 شکایت جدید دولت به دادگاه رفت
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۹
صبح دیروز، حسین شریعتمداری مدیر مسئول کیهان برای تفهیم اتهام درباره ۱۴ شکایت جدید دولت، به دادگاه رفت. بیشترین تعداد شکایت‌ها از سوی نهاد ریاست جمهوری علیه مدیر مسئول کیهان مطرح شده است و شورای عالی امنیت ملی، وزارت نفت، وزارت صنعت و معدن، وزارت کشور و وزارت علوم، سایر شاکیان شریعتمداری هستند. طی چند ماه گذشته ۱۸ فقره شکایت دیگر نیز از سوی نهاد ریاست جمهوری علیه کیهان به دادگاه ارائه شده است و در حال حاضر فقط تعداد شکایات دولت از شریعتمداری بالغ بر ۳۰ فقره است که در خصوص تعدادی از این شکایت‌ها تفهیم اتهام صورت گرفته و ادامه تفهیم اتهام درباره انبوه شکایت‌های دیگر ادامه دارد.
مدیر مسئول کیهان صبح دیروز با حضور در شعبه دوم بازپرسی به پرسش‌های بازپرس این شعبه در خصوص تعدادی از پرونده‌ها پاسخ داد و ادامه بازپرسی به جلسات بعد موکول شد.
گفتنی است متن و فحوای برخی از شکایت‌ها به اظهارات خود آقایان مربوط می‌شود که کیهان فقط آن را نقل کرده است ولی ظاهرا آقایان اظهارات قبلی خود را فراموش کرده‌اند و از این روی باید گفت در اینگونه موارد، از خودشان شکایت کرده‌اند! تعدادی از شکایت‌ها نیز به خبررسانی کیهان درباره برخی از مفاسد اقتصادی، رانت‌خواری، ریخت‌و‌پاش‌های بیت‌المال، حضور عناصر مشکوک در برخی از مسئولیت‌ها، سوءاستفاده از مسئولیت‌ها برای دست‌اندازی به بیت‌المال، ادامه دریافت حقوق‌های نجومی، به‌کارگیری افراد فاقد ‌صلاحیت در برخی از مدیریت‌ها، علل آشفتگی بازار ارز، قراردادهای مشکوک و... مربوط می‌شود که امروزه تشت رسوایی برخی از همان شاکیان با سر‌و‌صدای زیاد از بام افتاده است که گواه غیر‌قابل تردیدی بر درستی و صحت گزارش‌های کیهان است.
ریاست جمهوری از انتشار برخی از آمار اقتصادی در کیهان نیز شکایت کرده است و این درحالی است که کیهان آمار یاد شده را از اسناد رسمی خود دولت استخراج نموده و منتشر کرده است، بنابراین اگر آماری را که خود ارائه کرده‌اند غلط می‌دانند و کیهان را به‌خاطر انتشار آن به نشر اکاذیب متهم کرده‌اند، عدالت و انصاف حکم می‌کند که خود آقایان به اتهام نشر اکاذیب و تشویش افکار عمومی تحت تعقیب قضایی قرار بگیرند! منتظر می‌مانیم تا ببینیم آیا دستگاه قضایی به این وظیفه قانونی خود عمل می‌کند یا از کنار آن به آسانی می‌گذرد؟! تهمت، تهمت است و نشر اکاذیب، روزنامه و دولت ندارد! دولت هم اگر معلوم شود که نشر اکاذیب کرده است نیز باید مجازات شود. آیا این انتظار از دستگاه قضایی، انتظار بی‌جایی است؟!
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 30 مهر 1397
دولت از جمهوری اسلامی جا نماند 
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۹
Image result for ‫محمد ایمانی :‬‎
برخی مدیران متاسفانه در چند سال اخیر، همپای مقاومت جانانه و پیروزی و پیشرفت‌های جمهوری اسلامی حرکت نکرده‌اند. دولت در حالی که باید برای پیروزی‌های دیپلماتیک در منطقه خیز بردارد، درگیر ستاد نابسامان خود است. دولت ترازِ جمهوری اسلامی نمی‌تواند با برجام تمام شود یا دستخوش تسویه حساب دو حزب ائتلافی در درون خود گردد. نقشه دشمن در اوج اقتدار ایران، دامن زدن به تصویر بی‌ثباتی است و عجیب اینکه محافلی در درون دولت به این تصویر دامن می‌زنند.
1- آنچه از جبهه دشمن می‌بینیم، سرشار بشارت است. حاکم شدن سفیهانی مانند بن سلمان در ریاض و بروز تدریجی عواقب سکانداری آنها، بشارتی بزرگ دارد؛ اینکه ستون سیاست‌های آمریکا در منطقه، در معرض انتحار و انهدام درونی است. مکمل این بشارت، ترامپ است. قبلا وقتی مقامات آمریکا و عربستان، یکدیگر را برای تصمیمات راهبردی ملاقات می‌کردند. اما حالا کار آن قدر مبتذل شده که پمپئو برای خلاصی سعودیها از شر افتضاح قتل خاشقجی به ریاض می‌رود. وزارت خارجه و استخبارات سعودی ادعا می‌کردند در معادلات مهم منطقه از افغانستان وعراق تا سوریه و لبنان و یمن و قطر تعیین‌کننده‌اند. حالا اما از کثرت شکست و سردرگمی، گرفتار پرونده‌هایی مثل خاشقجی و گروگانگیری نخست‌وزیر لبنان شده‌اند. تا چند سال قبل، عربستان و ترکیه هم آهنگ با نقشه صهیونیسم مسیحی می‌خواستند عراق و سوریه را از جبهه مقاومت جدا کنند. اما وقتی داعش به عنوان پیمانکار نقشه تجزیه، زیر پای رزمندگان مدافع حرم له شد، آنها با یکدیگر گلاویز شدند. در ماجرای کودتا در آنکارا، رژیم سعودی جزو متهمان بود و پرونده خاشقجی، دستمایه انتقام اردوغان از عربستان شده است.
2- شاهکار گروگان گرفتن سعد حریری در ریاض و شوراندن همه لبنان علیه خود، کم از ماجرای خاشقجی نداشت و زوال تدبیر را در ریاض نشان داد. رفتار توهین آمیز عربستان با حریری و تحقیرعربستان توسط ترکیه در حالی است که آنها درپوشش «دوستان مردم سوریه»(!)، جبهه حمایت از گروههای تروریستی را تشکیل داده بودند. آیا این روند، عبرت آموز نیست؟ جبهه مقاومت با ایستادگی در شرایط سخت توانست جبهه آمریکا را که توانسته بود جنگ را تا کنار مرز ما بکشاند، گرفتار آشفتگی و درگیری کند. آنها به سربالایی مقاومت خوردند که بر صورت هم پنجه کشیدند. پاییز 96 در حالی که 25 میلیون زائر شیعه و سنی و مسیحی و...، با راهپیمایی اربعین، جنازه داعش که نه، هیمنه آل‌سعود و آمریکا و اسرائیل را زیر پا می‌گذاشتند، تدبیر عربستان به گروگانگیری و ضرب و شتم سعد حریری ختم شد. آیا این روند، اتفاق کوچکی است؟
3- گزارش خبرنگار BBC از لبنان خواندنی است که آبان 96 نوشت «راننده لبنانی از ولیعهد عربستان با عبارت یا عیب‌الشوم (ای لکه ننگ) و طفل مجنون یاد می‌کرد. این احساس بسیاری از لبنانی‌ها نسبت به عربستان است، فارغ از اینکه هوادار کدام جریان سیاسی یا مذهبی باشند. برای همه قطعی شده که نخست‌‌‌وزیرشان دست سعودی‌ها اسیر است. در عین حال، بر این باورند که این سناریو، شکست خورده است. آگاهان امور منطقه تقریبا همصدا هستند که نقشه بن سلمان شکست خورده؛ قرار بود هواداران سعد حریری مثل 13 سال پیش به خیابان‌ها بریزند و علیه دخالت ایران و سلطه حزب‌الله بشورند! اما نه‌تنها چنین موجی راه نیفتاد، بلکه جریان مستقبل که حریری در رأس آن است و اکثریت اهل سنت را نمایندگی می‌کند، با جریان‌های سیاسی مخالف عربستان هم‌صدا شد. این جریان با اینکه همواره پایگاه سعودی‌ها بود، اکنون در بدنه و بخش عمده‌ای از رهبری‌اش ، نشانه‌های دلسردی از عربستان را نشان می‌دهد... نتیجه فراخواندن حریری به ریاض و اعلام استعفای او، دلزدگی دوستان عربستان در لبنان بوده و تقویت جایگاه حزب‌الله، تا آنجا که هم آنان که در مراسم اربعین شرکت جستند، به سیدحسن نصرالله لبیک گفتند و هم جوانانی که در عشرتکده با آواز خواننده رقصیدند که می‌خواند؛ اذا ما بترده السعودیه بالقوه، بیجیبه السید (اگر عربستان به زودی حریری را برنگرداند، سید او را برمی‌گرداند)».
4- در وضعیت توفیقات راهبردی جبهه خودی و استیصال جبهه غرب، و در حالی که فوکویاما تئوری پرداز «پایان تاریخ» درباره بن بست ناشی از بی‌عدالتی و شکاف طبقاتی لیبرالیسم هشدار می‌دهد، مایه تاسف است لیبرال‌های وطنی بخواهند مانند وزیر بی‌کفایت راه، مشق لیبرالیسم و اقتصاد آزاد کنند. آنها همواره تاخیر فاز دارند؛ هنگامی که مارکسیسم در حال فروپاشی بود، اغلب سوپر چپ بودند و حالا که لیبرالیسم در حال زمین خوردن است، ادای راست درمی‌آورند! دولت از یک سو دچار نابسامانی ستادی (به هم ریختگی چهار وزارتخانه اقتصادی) است و از سوی دیگر گویا نمی‌خواهد از سیطره «روح استیلا طلب برجام» خارج شود. بی‌علت نیست آزاد ارمکی جامعه‌شناس حامی دولت می‌گوید «دولت روحانی با هاشمی و احمدی‌نژاد فرق می‌کند. دولت، بعد از برجام تمام شد. وقتی برجام به هم ریخت، دولت روحانی نیز به اتمام رسید؛ چون تمام هویت خود را به برجام گره زده بود. کشور مشکل اقتصادی دارد اما دولت، وزیر اقتصاد ندارد». شبیه همین انتقاد را کارشناسان اقتصادی حامی دولت مطرح می‌کنند.
5- نمایندگان مجلس که از رای اعتماد به وزرا تا تصویب لایحه CFT با دولت همراهی کرده‌اند، از چهار پاسخ رئیس‌جمهور به پنج سؤال اقتصادی قانع نشدند. اما باز هم، اراده درستی شکل نگرفته و دولت همچنان در تعلیق به‌سر می‌برد. وزیر راه و شهرسازی با استعفای طلبکارانه، و وزیر صنعت و تجارت با معرفی شدن برای تصدی وزارت رفاه و کار، از استیضاح و مواخذه در ساحت افکار عمومی شانه خالی کردند. اما مشکل، باقی است. وقتی آقای روحانی وزیرِ در معرض استیضاح را برای تصدی وزارت رفاه و کار معرفی می‌کند؛ یعنی از عملکرد او راضی است؛ ولو اینکه مردم و نمایندگان و فعالان اقتصادی رضایت نداشته باشند. آیا مهم نیست وزارت صنعت، با تولید و تجارت و مصاف نابرابر صنایع داخلی با سیل واردات و همچنین قیمت خودرو و سایر تولیدات انحصاری دولت چه کرده است؟ اگر وزیر صنعت، رئیس ‌ستاد انتخاباتی دولت در انتخابات 96 بوده، وزیر راه نیز همین سمت را برای اصلاح‌طلبان در انتخابات 88 داشته است.
6- آقای آشنا مشاور رئیس‌جمهور حرف درستی زده که «کاش در کشور یک بخش تخصصی برای حسابداری فرصت‌های از دست رفته ایجاد شود». وزیر راه و شهرسازی به شهادت کارشناسان حامی و منتقد دولت، باید برکنار می‌شد، اما آن قدر با او مماشات شد تا طلبکارانه استعفا کرد. او پنج سال فرصت رونق اقتصادی و رفع یکی از اصلی‌ترین مشکلات بیش از نیمی از مردم را نابود کرد. بخش مسکن، یکی از حوزه‌های راهبردی است که ارتباط چندانی با تحریم ندارد و به همین دلیل می‌توانست اسباب رونق تولید باشد. مزیت دیگر اینکه صدها شاخه صنعتی و تولیدی، مستقیم و غیرمستقیم با تولید مسکن ارتباط دارند و ظرفیت ایجاد صدها هزار شغل در این بخش وجود دارد. می‌شد نقدینگی 1600 هزار میلیارد تومانی را که یکی از دلایل اصلی آشفتگی بازار است، به سمت تولید مسکن هدایت کرد تا هم مشکل چند ده میلیون متقاضی مسکن مرتفع گردد و هم اقتصاد ملی دچار تورم شدید نشود. در اینجا ما نه از تحریم، بلکه از بی‌کفایتی خسارت دیدیم.
7-وزیری که ادعا می‌کند نمی‌توانسته با دولت کار کند، چرا پنج سال کشور را معطل خود کرد؟ و چرا پنج سال از سوی رئیس‌جمهور تحمل شد؛ برای کدام تخم دو زرده در مدیریت؟ یکی از چندین خسارت او آن است که طبق قانون، از سال 94 مکلف به راه‌اندازی سامانه برای شفاف‌سازی معاملات مسکن و اخذ مالیات از خانه‌های احتکار شده بود اما طفره رفت. تعداد واحدهای احتکار شده ظرف شش سال، از یک میلیون و نهصد هزار به دو میلیون و پانصد هزار واحد رسید. چنین مدیری فراتر از برکناری، باید محاکمه شود اما او در حالی که فقط در یک سال موجب افزایش 72 درصدی قیمت مسکن شده، با بهانه‌تراشی استعفا می‌دهد!
8- معیشت مردم و آینده و پیشرفت کشور چرا باید گروگان دعوا و تسویه حساب میان دو حزب دولتی کارگزاران «(طیف کرباسچی- جهانگیری- زنگنه) و «اعتدال و توسعه (تیم نوبخت، واعظی، ترکان و بانک) باشد؟ مگر کل ظرفیت نخبگان یک ملت 80 میلیونی در این دو حزب چند صدنفره خلاصه می‌شود؟ مسئولیت رئیس‌جمهور، استفاده از ظرفیت انبوه نخبگان فکری و اجرایی (اعم از موافق و منتقد) است که معطل برخی تلقی‌های حزبی و سیاسی مانده و عملا حربه ناکارآمد تحریم دشمن را موثر می‌کند. دولت نیازمند تحول در رویکرد، تیم و تدبیرهاست. آقای روحانی نباید خود را از ظرفیت‌های عظیم فکری و عملیاتی موجود در کشور محروم کند و معطل یک حلقه بسته مدیریتی بماند که هرچه در چنته داشتند، عرضه کرده‌اند. الزام نیست که مثلا در وزارت راه و شهرسازی و ظرفیت ضدتحریمی آن، وزیر دولت قبل از خود (با کارنامه ساخت دو میلیون واحد مسکونی و صاحب خانه شدن ده میلیون نفر) را به همکاری دعوت کنند اما منطق حکم می‌کند وزیر فعلی بهتر یا لااقل هم‌تراز وزیر قبل از خود باشد. وزارتخانه‌هایی مانند وزارت راه و شهرسازی، مدیریتی غیرسیاسی و فنی و تخصصی هستند. رئیس‌جمهور می‌تواند از ظرفیت‌هایی مانند قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) که خلاقیت و توانمندی خود را در احداث پالایشگاه، اتوبان، سد و تاسیسات صنعتی و عمرانی عظیم نشان داده، استفاده کند. باید از سپاه و بسیج و دیگر مراکز حضور نخبگان پرانگیزه و کارآمد به‌عنوان توانمندی برآمده از متن ملت، برای شکستن حصار تحریم و خودتحریمی استفاده کرد. به یاد بیاوریم چگونه تحریم‌های سنگین در حوزه‌هایی مثل بنزین از همین طریق مضمحل شد.
9- حتما باید از دولت به عنوان خط مقدم ایستادگی مقابل فشار دشمن حمایت کرد و قوای دیگر باید بر این امر اهتمام داشته باشند؛ اما نه درباره خطاها و ‌اشتباهات.آقای جهانگیری می‌گوید «در جلسه شورای هماهنگی اقتصادی سران سه قوه تصریح شد تصویب FATF در مجلس از نیاز‌های ضروری کشور است». آیا این شورا، روابط عمومی وزارت خارجه است؟ قرار است در آن شورا تدابیر اقتصادی درون‌زا اتخاذ شود یا بی‌توجه به عبرت‌های اجرای یک‌طرفه برجام و دو سال همکاری زیانبار با FATF ، دوباره درس عبرت شویم؟ نقشه غرب، چنانکه در آخرین بیانیه FATF هم دیده می‌شود، هُل دادن ایران به وادی انتظار، معطلی و روزمرگی، و جا ماندن از پویش پیشرفت است. آنها می‌خواهند ما را در وضعیت «تعلیق و استثنا» نگه دارند؛ همان که در برجام برخلاف معاهده NPT انجام دادند. اعتراف نیکی هیلی سفیر آمریکا در سازمان ملل گویاست؛ «در راستای سیاست مرد دیوانه، همواره ترامپ را تند مزاج، ترسناک و غیرقابل پیش‌بینی به تصویر می‌کشیدم تا رقبا خواست ما را بپذیرند». آمریکا یقین دارد تحریم در ایران اثر نمی‌کند. آنها به انواع شگردهای خودتحریمی از داخل امید بسته‌اند.
محمد ایمانی
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 30 مهر 1397
تشییع پیکر پاک شهید کرامت جهش مدافع وطن
    ۱۳۹۷/۰۷/۲۸
Image result for ‫پیکر پاک شهید مدافع وطن کرامت جهش دیروز بر دستان مردم قدرشناس رودبار جنوب تشییع و به خاک سپرده شد‬‎Image result for ‫شهید کرامت جهش‬‎
پیکر پاک شهید مدافع وطن کرامت جهش دیروز بر دستان مردم قدرشناس رودبار جنوب تشییع و به خاک سپرده شد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما‌، این شهید والامقام که 22 سال داشت‌، چهار روز پیش در درگیری با اشرار مسلح از جمله شرور سابقه‌دار ارسلان فرامرزی  در منطقه برجک رودبار جنوب به درجه رفیع شهادت نائل آمد. در این درگیری شرور معروف ارسلان فرامرزی که از پارسال پس از به شهادت رساندن شهید خاوش‌زاده فراری بود، به هلاکت رسید. قتل‌، راهزنی‌، سرقت مسلحانه و حمل و نگهداری انواع سلاح و مهمات از دیگر جرائم این شرور سابقه‌دار بود.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 29 مهر 1397
آیت‌الله مجتهد شبستری:
۵۰ سال آینده برای ایران درخشان است
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۸
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: برخی می‌گویند که ما باید با مستکبرین مذاکره کنیم تا از بن‌بست خارج شویم، این حرف درستی نیست و ما امیدواریم و آینده درخشانی در انتظار کشور است.
آیت‌الله محسن مجتهد شبستری در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره فراخوان رهبر معظم انقلاب به اساتید و صاحب نظران برای تکمیل و ارتقای الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت و برنامه‌ریزی برای ۵۰ سال آینده کشور، گفت: مقام معظم رهبری بار‌ها تصریح کرده‌اند که مردم به آینده امیدوار باشند و ما بن‌بستی نداریم.
وی ادامه داد: برخی می‌گویند که ما باید با مستکبرین مذاکره کنیم تا از بن‌بست خارج شویم، این حرف درستی نیست و ما امیدواریم و آینده درخشانی در انتظار کشور است.
عضو مجلس خبرگان رهبری درباره فراخوان رهبری درباره الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، خاطرنشان کرد: رهبری از چند ارگان مانند مجمع تشخیص مصلحت نظام، مجلس شورای اسلامی، دولت، دانشگاه‌ها و حوزه‌ها خواسته‌اند که اگر پیشنهادی در مورد این منشور دارند، ارائه دهند تا این منشور آماده عملیاتی شدن شود.
آیت‌الله مجتهد شبستری افزود: البته این منشور جامع است، ولی این امکان را دارد که بند‌هایی بر آن اضافه شود، برای مثال می‌توان به مذهبی‌تر شدن دانشگاه‌ها، تحول در آموزش و پرورش، و تلاش برای تحقق اقتصاد غیرنفتی‌اشاره کرد.
وی ابراز داشت: باید منتظر پیشرفت‌های جدی کشورمان در عرصه‌های مختلف در سال‌های آینده باشیم و امیدواریم که با تکمیل این منشور عدالت اجتماعی برقرار شود.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 29 مهر 1397
فوکویاما، لیبرال دموکراسی را که سینه‌چاک آن بود، به چالش کشید
   ۱۳۹۷/۰۷/۲۸
«فرانسیس فوکویاما»، که از او به عنوان مدافع بزرگ لیبرال دموکراسی نام برده می‌شد، این نحله فکری را به چالش کشید وگفت، سوسیالیزم باید بازگردد و در پایان کتاب «پایان تاریخ»، از خطرات دموکراسی گفته‌ام.
«جرج ایتون» دبیر سیاسی «نیواستیتس من» طی گزارشی تحت عنوان «فرانسیس فوکویاما: سوسیالیزم باید بازگردد» نوشت: تاریخ دارد از فرانسیس فوکویاما انتقام می‌گیرد. در سال ۱۹۹۲ و اوج اقتدار لیبرالیسم پس از پایان جنگ سرد، این تئوریسین در کتابی با عنوان «پایان تاریخ و آخرین بازمانده» نوشت: آنچه شاهدش خواهیم بود نقطه پایان تکامل ایدئولوژیک بشریت و جهانی شدن ‌اندیشه لیبرال دموکراسی غربی به عنوان آخرین شکل حکومت بشری است.
به گزارش «انتخاب»؛ در ادامه این مطلب آمده است: بیست و شش سال پس از چاپ این کتاب از آمریکا گرفته تا روسیه، از ترکیه تا لهستان و از مجارستان تا ایتالیا، یک نظام بین‌المللی لیبرال حاکم است. کتاب جدید فوکویاما که نهمین آنها به شمار می‌رود، با عنوان «هویت: تقاضا برای شأنیت و سیاست خشم» به دنبال گلاویز شدن با این نیروهاست. اما وقتی با این استاد ۶۵ ساله استنفورد در محل کارمان در لندن ملاقات کردم، او با احتیاط بر تداوم افکارش تاکید می‌کرد. « منظورم در آن زمان (۱۹۹۲) این بود که مشکل دموکراسی مدرن این است که صلح و پیشرفت به ارمغان می‌آورد، اما مردم چیزی بیشتر از آن می‌خواهند... لیبرال دموکراسی‌ها حتی تلاش نمی‌کنند که آنچه یک زندگی خوب تلقی می‌شود را تعریف کنند. این امر بر عهده افراد گذاشته می‌شود که احساس غریب افتادن و بی‌هدفی می‌کنند و به همین علت، به عضویت گروه‌های هویتی در می‌آیند، تا نوعی احساس تعلق اجتماعی به آنها بدهند.» او در ادامه گفت: منتقدانش «احتمالا پایان کتاب اصلی (پایان تاریخ) را نخوانده‌اند، بخش مربوط به آخرین بازمانده که در حقیقت تماما درباره مخاطرات بالقوه دموکراسی است.»
فوکویاما کیست؟
«یوشی‌هیرو فرانسیس فوکویاما» سال ۱۹۵۲ در شیکاگو متولد شد و اکنون همراه همسرش در کالیفرنیا زندگی می‌کند. پدرش یک ژاپنی-آمریکایی بود (پدربزرگ او سال ۱۹۰۵ به آمریکا مهاجرت کرد) و مادرش ژاپنی بود. او هرگز زبان اجدادی‌اش را نیاموخت و خود را فقط آمریکایی می‌داند.
فوکویاما که فلسفه سیاسی را نزد «آلن بلوم»، نویسنده کتاب بسته شدن ذهن آمریکایی، در دانشگاه «کورنل» آموخت، ابتدا با جنبش «نومحافظه‌کار» شناخته شد. او زمانی که در سال‌های ریاست جمهوری «رونالد ریگان» و «جرج بوش» پدر پستی دولتی داشت، از «پل وولفویتز» تاثیر گرفت. اما در پایان سال ۲۰۰۳ به خطای خود در حمایت از جنگ آمریکا علیه عراق اعتراف کرد که اکنون آن را خطاهایی در کنار تغییر مقررات مالی و ایجاد بی‌منطق «یورو» قرار می‌دهد. «تمام اینها سیاست‌هایی هدایت شده از سوی نخبگان بودند که معلوم شد فاجعه‌آمیز بودند و مردم حق دارند که از آنها نازاضی باشند».
کتاب پایان تاریخ، پاسخی به کمونیست‌ها بود که کمونیزم را آخرین مرحله پیشرفت ایدئولوژیک بشریت می‌دانستند. از او پرسیدم که احیای مجدد چپ سوسیالیست در انگلستان و آمریکا را چگونه می‌بیند؟ او در پاسخ گفت، تمامش به این بستگی دارد که سوسیالیزم را چگونه تعریف کنید. بعید می‌دانم مالکیت ابزار تولید -غیر از جاهایی که کاملا مستثنی هستند مانند خدمت عمومی- چندان کارآمد باشد.»
«اما اگر آن را برنامه بازتوزیعی بدانید که شکاف بزرگ میان درآمد کارگران و ثروتمندان را جبران کند، نه تنها قابلیت ظهور مجدد دارد بلکه اجبارا باید بازگردانده شود. دوره متمادی استقلال بازار که در زمان ریگان و تاچر آغاز شد، از جوانب مختلف آثار فاجعه‌باری داشته است.»
در کمال تعجب او در ادامه گفت: در شرایط فعلی به نظرم می‌رسد برخی چیزهایی که مارکس گفته، درست از آب در آمده است. او درباره بحران تولید مازاد هشدار داده بود که فقیر شدن کارگران و تقاضای ناکافی را به دنبال خواهد داشت.» فوکویاما معتقد است با وجود این، تنها رقیب برای لیبرال دموکراسی، مدل کاپیتالیستی دولتی چین است. «چینی‌ها آشکارا مدعی‌اند که این سیستم برتری دارد زیرا آنها می‌توانند رشد اقتصادی و ثبات را در بلندمدت به گونه‌ای تضمین کنند که دموکراسی نمی‌تواند. اگر در طول ۳۰ سال آینده نیز این کشور سرپا بماند، اقتصادشان از آمریکا بزرگتر شود و مردم چین ثروتمندتر بشوند، من خواهم گفت که ادعای آنها بجاست». اما او در ادامه می‌گوید که آزمون واقعی این رژیم، نحوه عملکرد آنها طی یک بحران اقتصادی خواهد بود.
چالش نظرات فوکویاما احتمال وقوع جنگ بین آمریکا و چین است. «گراهام آلیسون» از دانشگاه هاروارد می‌گوید: فکر می‌کنم نادیده گرفتن این احتمال احمقانه است. سناریوهای زیادی برای آغاز این جنگ به ذهنم می‌رسد. بعید می‌دانم به صورت یک حمله از پیش حساب شده به کشور دیگر باشد (مانند حمله آلمان به لهستان در سال ۱۹۳۹) اما می‌تواند ناشی از یک درگیری منطقه‌ای مانند مسئله تایوان، کره شمالی یا دریای جنوب چین باشد که به سرعت تنش‌های مرتبط با آن در حال افزایش است.
من فوکویاما را در روزی ملاقات کردم که بریتانیا با اتحادیه اروپا بار دیگر بر سر برگزیت به توافق مشترکی نرسید. او به طور خلاصه گفت که «برگزاری همه‌پرسی در کشوری که دارای پارلمان است، ‌اشتباه بزرگی است. داشتن نمایندگانی در حکومت دلایل بجایی دارد. اگر کامرون به آن عمل می‌کرد، اکنون با این مشکل مواجه نبودیم.» در پایان فوکویاما به لیبرال‌ها هشدار می‌دهد که فکر نکنند لیبرال دموکراسی پایان جدید تاریخ است.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 29 مهر 1397
کریمی قدوسی:
 یکی از نمایندگان گفت اگر CFT تصویب نشود
جنگ راه می‌افتد و فرزندم یتیم می‌شود!
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۸
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه برخی نمایندگان اصلا لایحه سی اف تی را نخواندند، ماجرای نماینده‌ای که نخوانده به این لایحه رای داد را تشریح کرد و گفت: مراجع تقلید و جامعه مدرسین حوزه علمیه خود به صراحت با این لایحه مخالفت کردند.
جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد و کلات در گفت‌وگو با الف با‌ اشاره به تصویب لایحه سی اف تی یا همان لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم در مجلس در هفته گذشته گفت: این لایحه ضد حقوق بشری است که در مجلس تصویب شد و برخی از نمایندگان نخوانده به آن رای دادند.
وی استدلال‌های نمایندگان برای رای به این لایحه را سطحی توصیف کرد و اظهار داشت: اینجانب استدلهای نمایندگان را فهرست کردم. یکی از نمایندگان می‌گفت اگر این لایحه تصویب نشود، جنگ به راه می‌افتد و من نمی‌خواهم بچه‌ام یتیم و زنم بیوه شود.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: این نماینده‌ای که به لایحه مذکور در صحن مجلس رای مثبت داد، آمد در کنار من. به من گفت لایحه را داری تا آنرا بخوانم. به وی گفتم شما همین الان برای رای دادن به لایحه در صحن مجلس داد میزدی. نگران یتیم شدن بچه هایت بودی، نخوانده به لایحه رای دادی؟
کریمی قدوسی گفت: آقای لاریجانی رسما در جلسه غیرعلنی مجلس برای رای دادن به سی اف تی می‌گفت شما نگران حماس و حزب‌الله نباشید. راهکار داریم.
وی با بیان اینکه در راس لیست سازمان‌های تروریستی آمریکا، سپاه پاسداران، نیروی قدس و قرار‌گاه خاتم الانبیاء قرار دارد، افزود: می‌گویند که دور زدن تحریم‌ها با این لایحه علاج می‌شود اما یکی از مقامات آمریکا می‌گوید ما باید تمام اقدامات مالی ایران را در بیاوریم تا جلوی دور زدن تحریم‌های ایرانی‌ها را بگیریم.
وی تاکید کرد: آیت‌الله یزدی در تماس تلفنی با آقای لاریجانی مخالفت خود و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برای تصویب این لایحه را بیان کرد و جامعه مدرسین حتی نگرانی خود را طی نامه‌ای اعلام کرد.
نماینده مشهد و کلات گفت: رئیس‌کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نزد مراجع تقلید می‌رود تا آنها را نسبت به تصویب این لایحه در مجلس توجیه کند اما آیت‌الله مکارم شیرازی و نوری همدانی به صراحت مخالفت خود را بیان می‌کنند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 29 مهر 1397


( کل صفحات : 17 )    1   2   3   4   5   6   7   ...   


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات