تـــوّلــی ( دوست شــنـاســی)
پیامر اكرم (ص) : خدایا دوست بدار كسى‏ را ، كه على را دوست دارد.
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


« تولی به معنای پذیرش ولایت اولیای الهی با قلب و پیروی از آنها در عمل و نیزدوست داشتن اولیای الهی و دوست داشتن دوستداران آنها است.»

« دوست خوب کسی است که آراسته به صفات ایمان واخلاق باشد.»

مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
رهبر انقلاب در دیدار پرشور جمعی از مردم تبریز تاکید کردند:
 مردم در انتخاب نمایندگان دقت کنند/
برخی از آنها نوکر و کلفت آمریکا شدند
    ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح سه‌شنبه در دیدار هزاران نفر از مردم آذربایجان شرقی، حضور در انتخابات مجلس را وظیفه شرعی، ملی، انقلابی و حق مدنی آحاد مردم برشمردند و با ‌اشاره به دو رکن مهم «حضور پرشور» و «انتخاب خوب» گفتند: انتخابات یک جهاد عمومی و نعمت و امتحان الهی است که اگر با حضور حداکثری مردم همراه شود، مایه آبروی نظام اسلامی و تقویت کشور و مصونیت‌بخش در برابر توطئه‌ها و زمینه‌ساز ایران قوی خواهد بود.
آمریکا؛ در حال حرکت به سمت فروپاشی از درون
رهبر انقلاب اسلامی همچنین با‌ اشاره به مشکلات عمیق و گسترده اجتماعی و اقتصادی جامعه آمریکا برخلاف ظاهر بزک کرده آن، افزودند: آمریکا در حال حرکت به سمت فروپاشی از درون است و شکوه و جلال ظاهری آن مانع از غرق شدنش نخواهد شد.
مهم‌ترین ویژگی آذربایجانی‌ها
حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای در این دیدار که به مناسبت چهل و دومین سالروز قیام تاریخی مردم تبریز در ۲۹ بهمن سال ۱۳۵۶ برگزار شد، مهم‌ترین ویژگی مردم آذربایجان را تبلور عزت ملی، دینی و انقلابی و حضور در صحنه به وقت نیاز و دفاع از کشور و انقلاب و هویت دینی برشمردند و گفتند: حضور بهنگام مردم تبریز در چهلم قیام ۱۹ دی مردم قم مایه برکت خداوند متعال شد و این حرکت به‌صورت سلسله‌وار تا آغاز حرکت عمومی ملت و سقوط رژیم طاغوت و استقرار حکومت اسلامی ادامه یافت.
انتخابات؛ جهاد عمومی و آبروی نظام
ایشان انتخابات بسیار مهم روز جمعه دوم اسفند را از مصادیق میدان‌های نیاز به حضور بهنگام دانستند و افزودند: انتخابات جهاد عمومی، مایه تقویت کشور و آبروی نظام اسلامی است و حضور گسترده و پرشور مردم در پای صندوق‌های رأی، به توفیق الهی مایه برکت و تأثیرات تحول‌آفرین در کشور خواهد شد.
رهبر انقلاب اسلامی با ‌اشاره به تبلیغات و تلاش‌های گسترده آمریکایی‌ها برای تأثیرگذاری بر افکار عمومی ایران و جدا کردن مردم و جوانان از نظام اسلامی، خاطرنشان کردند: با وجود همه این تلاش‌ها، آنها به نتیجه نرسیده‌اند که نمونه بارز آن، تشییع شهید سلیمانی و راهپیمایی ۲۲ بهمن بود و انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز بار دیگر نشان خواهد داد مردم در کنار نظام اسلامی و پشتیبان آن هستند.
چشم دوستان و دشمنان به انتخابات روز جمعه
حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای با تأکید بر اینکه چشم دوستان و دشمنان به انتخابات روز جمعه است، افزودند: دشمنان می‌خواهند ببینند نتیجه فشار حداکثری آمریکا و بدعهدی‌های اروپایی‌ها و مشکلات اقتصادی که در کشور وجود دارد، چه بوده است و دوستان هم با نگرانی منتظر نحوه حضور مردم در انتخابات هستند.
ایشان گفتند: البته من همواره به دوستان نظام اسلامی گفته‌ام، از ملت ایران نگران نباشید زیرا این ملت کاربلد است و می‌داند که چه بکند.
انتخابات؛ بدلِ فنِ مکر و کَید دشمنان
رهبر انقلاب اسلامی، انتخابات را خنثی‌کننده بسیاری از نیت‌های شوم آمریکایی‌ها و صهیونیستها و بدلِ فنِ مکر و کَید آنها دانستند و خاطرنشان کردند: تنها راه مأیوس شدن دشمنان، قوی شدن ایران است و یکی از مصادیق ایرانِ قوی، مجلسِ قوی است، مجلسی که بتواند با تصویب قوانین لازم و با هدایت دولت‌ها به مسیر مطلوب، کشور را مصونیت ببخشد.
حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای یک رکن قوی بودن مجلس را حضور هرچه بیشتر مردم در پای صندوق‌های رأی برشمردند و افزودند: تأثیرات مجلس فقط محدود به چهار سال نیست بلکه مجلس قوی و یا مجلس ضعیف و خودباخته با تصمیمات خود می‌توانند تأثیرات بلندمدتی بر کشور بگذارند.
انتخابات؛ وظیفه شرعی و ملی
ایشان افزودند: انتخابات و رأی دادن، وظیفه شرعی، ملی و انقلابی، جشن ملی و احقاق حق آحاد مردم برای دخالت در سرنوشت کشورشان است.
ویژگی‌های نمایندگان شایسته ملت
رهبر انقلاب اسلامی، رکنِ دوم یک مجلس قوی را کیفیت انتخاب دانستند و در تبیین ویژگی‌های نمایندگان شایسته ملت بزرگ ایران تأکید کردند: باید برای مجلس شورای اسلامی، افراد «باایمان»، «شجاع»، «کارآمد»، «وظیفه‌شناس»، «پرانگیزه»، «وفادار به اسلام، مردم، انقلاب و کشور»، «سرسخت در مقابل دشمنان» و «دل نبسته به دنیا و مطامع مالی» برگزیده شوند.
حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای خاطرنشان کردند: مردم باید در انتخاب نمایندگان بسیار مراقبت کنند زیرا ما در همین دوره انقلاب، نمایندگانی در مجلس داشتیم که اکنون نوکر و کُلفَت آمریکا و دشمنان ایران هستند.
جوان‌گرایی چشم‌پوشی از افراد با تجربه نیست
ایشان همچنین درباره حضور جوانان و افراد با تجربه در مجلس، گفتند: مجلس باید یک ترکیب متناسبی از جوانان و افراد مجرب، دانا و راه بلد باشد. جوان‌گرایی یک ضرورت قطعی برای کشور است و کُنشگر اصلی و پیشران حرکت رو به جلو جوانان هستند اما تکیه بر جوانان به معنای چشم‌پوشی از افراد با تجربه نیست.
کسی که قدرت ایستادگی ندارد مناسب نمایندگی ملت ایران نیست
رهبر انقلاب اسلامی، سابقه دلبستگی به دشمنان و انفعال در برابر آنها را یک نکته منفی برشمردند و تأکید کردند: ملت ایران دارای روحیه اعتماد به نفس ملی است و بسیاری از اندیشمندان و سیاسیون جهان نیز ملت ایران را رشید و بزرگ و نیرومند و نترس توصیف می‌کنند، بنابراین کسی که قدرت ایستادگی و اعتماد به نفس، در برابر دشمنان را ندارد، برای نمایندگی ملت ایران مناسب نیست.
حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای همچنین اهمیت بالای انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان را یادآور شدند و افزودند: وظیفه مجلس خبرگان بسیار مهم است و نباید انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان در برخی شهرها به حاشیه برود.
دوستداران اسلام، انقلاب و ایران باید در انتخابات شرکت کنند
ایشان تأکید کردند: همه کسانی که دوستدار اسلام، انقلاب، نظام اسلامی و ایران هستند باید در انتخابات شرکت کنند و انتخاب خوب و درست انجام دهند.
رهبر انقلاب اسلامی با‌ اشاره به گزارشی مبنی بر پرداخت مبالغ زیادی دلار نفتی از جانب یکی از کشورهای عَنود منطقه به یکی از رسانه‌های انگلیسی فارسی‌زبان برای منصرف کردن مردم ایران از گرایش به افراد انقلابی در انتخابات، افزودند: این گزارش نشان می‌دهد کیفیت و چگونگی انتخاب تا چه حد مهم است.
انتخابات؛ میدان امتحان الهی
ایشان انتخابات را میدان امتحان الهی دانستند و ابراز امیدواری کردند ملت ایران در این امتحان، سربلند بیرون بیاید.
حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای در بخش دیگری از سخنانشان درباره یاوه‌گویی‌های اخیر مقام‌های آمریکایی درباره ایران و انتخابات، گفتند: بخشی از اظهارات این احمق‌های درجه‌ یک برای تأثیرگذاری در انتخابات و با هدف مأیوس کردن مردم از صندوق رأی است اما بخش دیگری از آن، ناشی از انفعال است.
رهبر انقلاب اسلامی انفعال آمریکایی‌ها را نتیجه اثرات معکوس ترور سردار سلیمانی دانستند و خاطرنشان کردند: در این قضیه رئیس‌جمهور آمریکا و اطرافیان او منفعل و متوجه شدند کارشان حساب‌نشده بود چرا که هم در داخل آمریکا و هم در دنیا به شدت به آنها حمله شد.
ایشان افزودند: آمریکا می‌خواست با ترور سردار عزیز ما که تأثیرات عمیقی در منطقه داشت، بر منطقه مسلط شود اما ماجرا بر عکس شد و راهپیمایی بزرگ ضدآمریکایی در بغداد، مسائل سوریه و حلب و قضایای دیگر منطقه، درست نقطه مقابل خواست آنها را رقم زد، بنابراین یک هدف از یاوه‌گویی‌ها اخیر آنها، جبران این انفعال است.
حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای شهادت سردار سلیمانی را یک فقدان تلخ خواندند و گفتند: شهید سلیمانی حقیقتاً بسیار خوب، مفید و تحسین‌برانگیز بود اما در این حادثه غلبه با لطف الهی بود زیرا آن بزرگوار به هر دو حُسن «پیروزی» و «شهادت» دست یافت، چرا که در این سالها در منطقه، پیروزِ میدان سلیمانی بود و مغلوب میدان، آمریکا و عوامل آن، و در نهایت به فوز شهادت هم رسید.
رهبر انقلاب اسلامی، اجتماعات بی‌نظیر و دهها میلیونی مردم در تشییع شهید سلیمانی را از برکات الهی و نشان‌دهنده عظمت، اتحاد، حضور، قدرشناسی و بصیرت ملت ایران دانستند و با‌ اشاره به همدردی بسیاری از ملت‌ها با مردم ایران در این قضیه، افزودند: در یکی از کشورها هزار مجلس به یاد شهید سلیمانی برگزار شد که این واقعیت‌های شوق‌انگیز نشانه عمق راهبردی نظام اسلامی است، بنابراین باطن این قضیه برخلاف ظاهر بسیار تلخ آن، برای جبهه حق سراسر پیروزی است.
باطن شهادت حاج قاسم
ایشان با یادآوری تعبیر امام بزرگوار از درگذشت فرزند فاضل و برجسته خود مرحوم حاج‌آقا مصطفی به «الطاف خفیه الهی» خاطرنشان کردند: آن‌زمان کسی متوجه مفهوم تعبیر امام نشد اما پس از حرکت مردم ایران و عکس‌العمل دربار و حوادث قم و تبریز و آغاز حرکت عمومی ملت که به سقوط حکومت طاغوت منجر شد، مفهوم آن مشخص شد، همچنانکه در حادثه تلخ شهادت سردار سلیمانی نیز دشمن تصور کرد ضربه‌ای زده است اما باطن قضیه، پیروزی و شکست دشمن خبیث است.
ایران هزار برابر قوی‌تر شده، آمریکا ضعیف‌تر
حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای با تأکید بر اینکه دشمن نه فقط در این ماجرا بلکه در یک نبرد ۴۰ ساله دائماً از ملت ایران ضربه و شکست خورده است، افزودند: آمریکایی‌ها در این ۴۰ سال همه سلاح‌های سیاسی، نظامی، امنیتی، اقتصادی، فرهنگی، رسانه‌ای و هر اقدام ممکن را برای ساقط کردن نظام اسلامی به‌کار گرفتند اما نظام اسلامی نه تنها ساقط نشد بلکه هزار برابر قوی‌تر و در مقابل، آمریکا ضعیف‌تر از قبل شده است.
آمریکا، مقروض‌ترین دولت دنیا
رهبر انقلاب اسلامی در تبیین ضعف روزافزون آمریکا، ظاهر فعلی آن را بزک کرده خواندند و افزودند: امروز آمریکا با ۲۲ هزار میلیارد دلار بدهی، مقروض‌ترین دولت‌های دنیا است و اختلاف طبقاتی در این کشور، وحشتناک و از همیشه بیشتر است.
ایشان با ‌اشاره به نمونه‌هایی از مشکلات عمیق آمریکا از زبان یکی از سناتورهای برجسته این کشور، گفتند: این سیاستمدار آمریکایی می‌گوید در دولت ترامپ به ثروت پنج تن از ثروتمندترین‌های آمریکا بیش از صد میلیارد دلار اضافه شده و ثروت سه نفر از آنها به اندازه نیمی از جمعیت آمریکا است. ۸۰ درصد کارگران فقیرند و حقوقشان کفاف زندگی آنها را نمی‌دهد. از هر پنج آمریکایی تنها یک نفر توان خرید دارو‌های تجویز شده‌اش را دارد و فاصله ثروت سفیدپوستان و سیاه‌پوستان آمریکایی در ۵۰ سال گذشته سه برابر شده است.
رهبر انقلاب اسلامی در ادامه نقل قول از این مقام آمریکایی افزودند: رئیس‌جمهور آمریکا می‌گوید اوضاع در دوران وی بهتر شده، بله، اما نه برای مردم بلکه برای میلیاردرها و به قول یکی از رؤسای‌جمهور سابق آمریکا، «آمریکا حکومت یک طبقه خاص بدون دخالت مردم و با رشوه‌خواری سیاسیِ نامحدود» است.
آمریکا غرق خواهد شد
حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای با ‌اشاره به آمارها و واقعیت‌های تکان‌دهنده از تبعیض، فاصله طبقاتی فقر و جنایت در آمریکا که مانند خوره به جان این کشور افتاده است، تأکید کردند: همچنانکه شکوه و جلال کشتی معروف تایتانیک مانع از غرق شدن آن نشد، تلاش برای آرایش ظاهر آمریکا و شکوه و جلال آن نیز مانع از غرق شدنش نیست و آمریکا غرق خواهد شد.
رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی با هیچ ملت و نژادی مخالف نیست بلکه با استکبار، ظلم و طغیان علیه ارزش‌های انسانی مخالف است، گفتند: امروز قله طغیان و استکبار، آمریکایی است که در دست ثروتمندان و کمپانی‌دارهای صهیونیست می‌چرخد و در دنیا نیز منفور است.
استکبار آمریکایی در حال فرو ریختن است
ایشان افزودند: آمریکا در کشورهای اطراف ما دهها پایگاه نظامی دارد اما اگر روزی مسئله‌ای پیش بیاید، این پایگاه‌ها نه به درد آمریکا خواهد خورد و نه به درد آنها که پولشان را به آمریکا می‌دهند و چشم امید به آن دارند، چرا که استکبار آمریکایی در حال فرو ریختن است.
جوانان عزیز خودتان را آماده کنید
حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای با تأکید بر لزوم حفظ حرکت پر شتاب نظام اسلامی به سمت اهداف والا، وجود جوانان را برای ادامه این حرکت امیدبخش خواندند و خطاب به آنان گفتند: جوانان عزیز خود را از لحاظ علمی، عملی، تجربی و ایمانی آماده کنید چراکه فردای این کشور در دستان شماست و باید بتوانید این مملکت را به اوج برسانید که ان‌شاءالله این کار را خواهید کرد.
رهبر انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنانشان با ‌اشاره به نقش تأثیرگذار مردم آذربایجان و تبریز در حوادث تاریخی و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، گفتند: مردم آذربایجان همواره در مقاطع و حوادث مختلف جلودار بوده‌اند که نمونه‌های آن را می‌توان حرکت ۲۹ بهمن سال ۵۶، دوران دفاع مقدس، فتنه سال ۸۸، اجتماع عظیم در تجلیل از سردار سلیمانی و در راهپیمایی امسال ۲۲ بهمن دید که با وجود بارش شدید برف، مردم حضور پرشوری داشتند.
پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین آل‌هاشم نماینده ولی‌فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز، لحظه‌شناسی و اقدام بهنگام در میادین دفاع از انقلاب را از خصوصیات برجسته مردم تبریز خواند و با بیان گزارشی از اقدامات انجام شده در زمینه استفاده از ظرفیت‌های جوانان در گام دوم انقلاب گفت: در مقابل جنگ شناختی دشمن که امید و باورهای جوانان را هدف گرفته است، معتقدیم مساجد به‌عنوان خاستگاه اصلی نیروهای انقلاب باید مرکز طراحی، اندیشه‌ورزی و فعالیت باشند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 30 بهمن 1398
آیت‌الله جنتی:
شورای نگهبان از پیروزی و شکست هیچ جناحی منتفع یا متضرر نمی‌شود
  ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
دبیر شورای نگهبان گفت: شورای نگهبان به عنوان داور ملی و بی‌طرف در انتخابات، از پیروزی و شکست هیچ جناحی منتفع یا متضرر نمی‌شود.
  آیت‌الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان در بیانیه‌ای خطاب به ناظران انتخابات یازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی در سراسر کشور اعلام کرد که انتخابات در نظام جمهوری اسلامی ایران یک امر تشریفاتی و نمایشی نیست و اراده این نظام بر حاکمیت مردم شکل گرفته است.
دبیر شورای نگهبان با تصریح بر اینکه «سلامت نظام به سلامت مجلس وابسته است و یک مجلس سالم، قوی، کارآمد و دارای اعضای مؤمن و منطبق با ضوابط، خواهد توانست پشتیبانی قانونی نظام اسلامی را به شکل صحیحی انجام دهد» افزود: اعضای عزیز شبکه بزرگ و سراسری نظارت بر انتخابات لازم است در گام دوم انقلاب، نظارت بر انتخابات، دقیق‌تر، کارآمدتر و مؤثرتر باشد و تکالیف قانونی شورای نگهبان در انتخابات با حساسیت بیشتری انجام پذیرد که اهم محورهای آن را متذکر می‌شوم:
اولاً؛ انتخابات در نظام جمهوری اسلامی ایران یک امر تشریفاتی و نمایشی نیست و اراده این نظام بر حاکمیت مردم شکل گرفته است. این مردم‌اند که سرنوشت خویش را تعیین می‌کنند و جریان امور را به مقصود خویش رهنمون می‌سازند.
ثانیاً؛ برگزاری یک انتخابات سالم و پرشور بدون تعامل سازنده و همکاری با دستگاه‌های مسئول، امکان‌پذیر نخواهد بود و همه‌ ناظران شورای نگهبان باید با نظارت دقیق و بدون مداخله در روند برگزاری انتخابات، هیئت‌های اجرایی را در برگزاری یک انتخابات سالم و قانونی یاری سازند.
ثالثاً؛ شورای نگهبان به عنوان داور ملی و بی‌طرف در انتخابات، از پیروزی و شکست هیچ جناحی منتفع یا متضرر نمی‌شود و به تعبیر امام راحل «میزان رأی ملت است». یکایک آرایی که در صندوق ریخته می‌شود محترم و حق‌الناس است و تضییع آنها از سوی هرکس، مستوجب عقوبت اخروی و الهی خواهد بود.
رابعاً؛ همانطور که در سیاست‌های کلی انتخابات ابلاغ شده است، بر عدم ورود نیروهای مسلح، قوای سه‌گانه اعم از وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های تابعه آنها، دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی، سازمان‌ها، نهادها و شرکت‌های دولتی و نهادهای عمومی در دسته‌بندی‌های سیاسی و جناحی انتخاباتی و جانبداری از داوطلبان، نظارت و دقتی ویژه صورت گیرد و کلیه موارد خلاف، به صورت فوری به شورای نگهبان گزارش و منعکس گردد.
خامساً؛ در بررسی گزارش‌ها و نظارت بر فرآیندهای انتخابات به هیچ‌وجه به گزارش‌های غیر مستند و منابع غیر معتبر توجهی نشود و در تنظیم گزارش‌ها، ادله و مستندات کافی لحاظ گردد. در برابر کوچک‌ترین تخلف نیز چشم‌پوشی نشود تا راه برای تخلفات بزرگ‌تر باز نگردد.
سادساً؛ همانطور که رهبر معظم انقلاب مدظله‌العالی در بیانیه‌ گام دوم انقلاب فرمودند، طهارت اقتصادی شرط مشروعیّت همه‌ مقامات حکومت جمهوری اسلامی است.
سابعاً؛ در برابر حقوق مردم و حقوق داوطلبان هیچ‌گونه مسامحه و کوتاهی نشود. کلیه‌ شکایات و اعتراضات داوطلبان با دقت شنیده و رسیدگی شده و کلیه مدارک و مستندات آنها دیده و بررسی شود. قضاوت در این خصوص صرفاً بر مبنای قانون و عدالت صورت گیرد و پاسخگویی لازم در برابر اعتراضات و سؤالات آنان وجود داشته باشد.
آیت‌الله جنتی همچنین در پایان ابراز امیدواری کرد که ملت بزرگ ایران اسلامی با عزمی راسخ و همتی بلند، در این انتخابات نیز حماسه‌ای رقم زنند و مکر و کید دشمنان این ملت را در ناامیدکردن آنان از صندوق رأی و آینده روشن ایران باطل سازند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 30 بهمن 1398
 چرایی ابهام‌زایی رئیس‌جمهور؟! 
   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
Image result for دکتر محمدحسین محترم:  چرایی ابهام‌زایی رئیس‌جمهور؟
هرچه به روز انتخابات نزدیک‌تر می‌شویم تناقضات جریان غربگرای داخلی بیشتر آشکارتر می‌شود. معاون حقوقی رئیس‌جمهور از آماده شدن پیش‌نویس «لایحه همه‌پرسی نظارت استصوابی» براساس دستور رئیس‌جمهور خبر داده است! در خصوص این لایحه غیرقانونی و غیرانقلابی و ضد منافع مردم و امنیت ملی سخن بسیار است که نشان از دیدگاه و تفکرات افراطی تهیه‌کنندگان آن دارد، اما توجه به چند نکته مهم در آستانه انتخابات دوم اسفند برای ابهام‌زدایی ضروری است:
۱- همان‌گونه که آمریکا برجام را برای اجرا نشدن امضا کرد، امضای رئیس‌جمهور هم پای این لایحه برای اجرا نشدن است، چنان‌که مدیر مسئول یکی از روزنامه‌های اصلاح‌طلب در سرمقاله خود تاکید می‌کند«اجباری نیست که مسئولی در برابر دوربین دست به اقدامی بزند و سخنانی به زبان براند که خود نیز بر عدم تحقق آن واقف است». این لایحه در حقیقت مثل پوست خربزه لوایح دوقلوی مجلس ششم است که یک حزب معلوم‌الحال زیر پای رئیس‌جمهور وقت و رئیس ‌دولت اصلاحات انداخت و سرنوشت او را به عنوان یکی از سران فتنه رقم زد. این حزب اکنون با عنوانی جدید در حالی این پوست خربزه را زیر پای آقای روحانی انداخته که خواستار استعفای رئیس‌جمهور هم شده است. آیا این جای تعجب و سؤال ندارد؟! لذا اولا از هم‌اکنون معلوم است که این لایحه حتی بعد از انتخابات نیز پیگیری نخواهد شد چون در ارائه این لایحه صداقت وجود ندارد و بعد از انتخابات هم دیگر منافعی برای آقای روحانی و جریان حامی او نخواهد داشت، و فقط در جهت بهره‌برداری قبل از انتخابات به منظور ابهام‌زایی برای دلسرد کردن مردم از حضور در پای صندوق‌های رای و انحراف افکار عمومی از مسائل و مشکلات اصلی کشور و تاثیرگذاری بر رای مردم برای ماندن در قدرت است. البته مردم در شش سال عملکرد تناقض‌آلود رئیس‌جمهور و حامیانش، با فهم و درک خود به خوبی واکسینه و ابهام‌زدایی شده‌اند و دیگر این ابهام‌زایی‌ها نمی‌تواند جواب دهد. ثانیا خود آقای روحانی واقف است که در فاصله برگزاری انتخابات و تشکیل مجلس یازدهم دیگر فرصتی نیست که مجلس دهم بخواهد این لایحه را در دستور کار خود قرار دهد و همچنین به خوبی می‌داند این لایحه به دلیل اینکه ناقض و خلاف قانون اساسی است هیچ‌گاه نمی‌تواند از طرف شورای نگهبان مورد تایید قرار گیرد. ثالثا اکنون که در این دوره کار بررسی صلاحیت‌ها تمام شده و مردم آماده حضور در انتخابات دوم اسفند هستند، ارائه این لایحه محلی از اعراب ندارد و ضرورت آن در فضای کنونی کشور احساس نمی‌شود و سؤال این است که این لایحه چه مشکلی از مشکلات اقتصادی که مهم‌ترین مسئله مردم است، حل می‌کند؟! رئیس‌جمهور وظیفه اصلی خود که حل مشکلات اقتصادی مردم است را بر زمین گذاشته و به دنبال اقداماتی است که در حوزه اختیارات او نیست. رئیس‌جمهور مسئول اجرای برخی از اصول قانون اساسی است که در حوزه اختیارات او به عهده‌اش گذاشته شده است. حافظ قانون اساسی شورای نگهبان است و «توهم حافظ قانون اساسی بودنِ خارج از اختیارات و وظایف رئیس‌جمهور»، باعث شده که آقای روحانی مثل برخی از سلف خود راه افراط را در پیش بگیرد و برای مسئله‌ای لایحه بدهد که اصلا رفراندم‌پذیر نیست. کجای دنیا و کدام منطق عقلانی و سیاسی برای اصول قانون اساسی درخواست رفراندم می‌کنند؟! مگر برای یک اصل قانون اساسی می‌توان رفراندم برگزار کرد؟! اگر چنین بود که دیگر چیزی از قانون اساسی باقی نمی‌ماند! مزید بر آن همه‌پرسی نیاز به لایحه ندارد و تکلیف همه‌پرسی در قانون اساسی مشخص است همان‌گونه که برای قانون اساسی دو بار- یک ‌بار در اول انقلاب و یک ‌بار در سال ۶۸ برای اصلاح آن- رفراندم برگزار شده است.
۲- آقای روحانی خودش ده بار از همین فیلتر و ساز و کار استصوابی شورای نگهبان گذشته است. ایشان باید پاسخ دهد چه ساز و کاری می‌تواند جایگزین ساز و کار کنونی شود و چرا تاکنون ساز و کار قانونی و اجرایی بهتری برای تحقق شایسته‌سالاری بیشتر ارائه نداده است؟! چون در نگاه خوشبینانه، نگاه آنها به مدل‌های غربی است اما در نگاه سیاسی- امنیتی نه تنها شواهد و قرائن بلکه مستندات و مدارک فراوانی وجود دارد که مطرح کردن چنین مسائلی در فضای سیاسی- رسانه‌ای کشور، آن‌ هم در آستانه انتخابات از سوی نفوذی‌ها القا می‌شود و فضاسازی و جشن گرفتن رسانه‌های آمریکایی- صهیونیستی روی این موضوعات بهترین گواه بر این ادعا است. تناقض اصلی در سخنان رئیس‌جمهور و جریان غربگرای حاکم بر مدیریت اجرایی کشور این است که از یک طرف اذعان می‌کنند که انتخابات در ایران نماد دموکراسی است اما در جهت ابهام‌زایی ادعا می‌کنند باید این سازو کار عوض شود؟! اگر انتخابات در ایران واقعی است که هست و خود شما از دل آن بیرون آمده‌اید، پس چرا باید ساز و کار آن عوض شود؟! در حالی فریبکارانه ادعا می‌کنند که در‌باره روند انتخابات نگرانند و دغدغه دارند که مردم از اول انقلاب تاکنون با حضور معنادار خود در انتخابات متعدد نشان داده‌اند که این نگرانی‌ها از نظر آنها بی‌مورد و بیجاست. همه‌پرسی برای موضوعی برگزار می‌شود که مورد دغدغه اکثریت جامعه باشد. این در حالی است که برخی اصلاح‌طلبان حامی رئیس‌جمهور نیز ضرورت چنین لایحه‌ای را انکار و دلیل ارائه این لایحه را چنین عنوان می‌کنند: «با توجه به عملکرد حسن روحانی در دولت و اعضای فراکسیون امید در پارلمان دهم، مردم دیگر حاضر نیستند آنها را راهی مجلس یازدهم کنند و به بهانه نظارت شورای نگهبان نمی‌توانند از پاسخگویی درباره عملکرد ناموفق خود فرار کنند». برخی تئوریسین‌های اصلاح‌طلبان نیز تاکید می‌کنند «مقصر تمام مشکلات مردم گفتمان اصلاح‌طلبی است و علت بی‌هویتی و غیردموکراتیک بودن ما اصلاح‌طلبان نه شورای نگهبان و نه نظارت استصوابی است». لذا این جریان در حالی انتخابات در کشور را زیر سؤال می‌برند که برای انتخابات ۱۴۰۰ نیز از هم‌اکنون خیز برداشته‌اند و در حالی فریبکارانه از نداشتن کاندیدا سخن می‌گویند که نیک می‌دانند راه رسیدن به انتخابات ۱۴۰۰ از انتخابات دوم اسفند امسال می‌گذرد.
۳- اما چرا در ارائه این لایحه صداقت وجود ندارد؟ به هزاران دلیل از جمله‌: ۱- رئیس‌جمهور وعده داده بود مشکلات اقتصادی مردم را در صد روز حل کند، اما به دوربین و چشم در چشم مردم نگاه کرد و گفت «من کی گفتم»؟! ۲- وعده داده بود با برجام تمام تحریم‌ها بالمره لغو شود و مردم نیاز به یارانه و مسکن مهر نداشته باشند اما اکنون با تشدید تحریم‌ها و پس از آن تحقیر کذایی در توزیع کالا مدعی پرداخت بسته معیشتی به مردم است‌؟! ۳- رئیس‌جمهور وعده داده بود علاوه‌ بر چرخ سانتریفیوژها، چرخ اقتصادی کشور هم باید بچرخد اما اکنون چرخ هیچ‌کدام نمی‌چرخد؟! ۴- رئیس‌جمهور بارها اعلام کرده بود بنزین گران نمی‌شود اما علاوه‌بر افزایش قیمت بنزین و ایجاد آن حوادث تلخ برای مردم و کشور، برای فریب افکارعمومی گفت«من هم صبح از خواب بیدار شدم مطلع شدم»؟! ۵- رئیس‌جمهور ده‌ها بار اعلام کرده بود دیگران توان حل مشکلات مردم را ندارند و من بلدم با دنیا – آمریکای بدعهد و چند کشور خبیث اروپایی- تعامل و مشکلات را حل کنم، اما چند هفته قبل اذعان کرد«من بلد نیستم»!؟ ۶-..... ۱۰۰- به دروغ ادعا کرد که انتخابات ملت ایران فرمایشی و انتصابی است؟!
۴- این جریان نگرانند که لیست آنها از هم‌اکنون از ذهن مردم حذف شده است و نگرانند که با رای مردم به جریان ولایی و انقلابی، بساط قدرت‌طلبی و رانت‌خواری و مفاسد اقتصادی و استبداد سیاسی و زد و بندهای آنها با آمریکایی‌ها در قالب مذاکره برچیده و مردم با انتخاب خود و تکیه به توان داخلی به حل مشکلاتشان امیدوار می‌شوند. نگرانند با ماندگاری تفکر و مکتب شهید سلیمانی عزیز رویش حاج قاسم‌ها ادامه داشته باشد. لذا مزورانه درصدد ابهام‌زایی در شخصیت انقلابی و مکتب جهادی و راه مقاومت شهید سلیمانی با ادعای دروغین اینکه این نماد مقاومت «مرد مذاکره بود»!!! هستند. اگر حاج قاسم عزیز اهل مذاکره بود پس چرا در‌باره داعش آن‌گونه که شما به دنبال آن بودید، حاضر نشد با تروریست‌پرورهای آمریکایی مذاکره و معامله کند و چرا ترامپ جنایتکار مستقیما دستور ترور آن عزیز جبهه مقاومت را داد؟! و مگر دولت تروریست آمریکا دیوانه است که یک مهره مذاکره‌کننده و اهل معامله پشت پرده خود را ترور کند؟! اگر آمریکا حاج قاسم را به دلیل اینکه اهل مذاکره بود، ترور کرد، پس چرا ظریف را که مدعی مرد میز مذاکره است، ترور نمی‌کند؟! این جماعت با ابهام‌زایی همزمان در شخصیت شهید سلیمانی و روند انتخابات به‌جای اینکه شرمنده ملت ایران باشند که با وعده‌های دروغین، خود را شش سال بر مردم تحمیل کردند، شرمنده وعده‌های پشت پرده‌ای هستند که در سند ۲۰۳۰ و معاهده آب و هوایی پاریس و برجام و اف‌ای‌تی‌اف به جنتلمن‌های تروریست و دلقک‌های آمریکایی و غربی داده‌اند. اینها اصلا نگران نیستند که به مردم خود چه بگویند؟! این بازی‌های سیاسی و اداهای دموکراسی‌خواهی و نگران رای مردم بودن‌ها همه تلاشی است برای پیدا کردن مفرّی در جهت اینکه در پیش کدخدا شرمنده نشوند این نشان می‌دهد که در هیچ ادعایی صداقت ندارند. آن‌ها‌ نگران رد صلاحیت کاندیداها از سوی شورای نگهبان نیستند، بلکه نگران «رد صلاحیت گفتمان غربگرای اصلاحات و لیبرالی کارگزاران و متناقض اعتدالی» از سوی مردم هستند.
 دکتر محمدحسین محترم
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 30 بهمن 1398
پاسخ سخنگوی دستگاه قضا به برخی شبهات مطرح شده:
رئیس قوه قضائیه از هیچ کاندیدا و لیستی حمایت نکرده است
  ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
سخنگوی قوه‌ قضائیه با رد شایعات مطرح شده درباره نقش رئیس دستگاه قضا در حمایت از لیست‌های انتخاباتی گفت: رئیس قوه قضائیه بعضی درخواست‌ها درباره تهیه لیست و تأیید صلاحیت‌ها را مغایر شأن قوه قضائیه می‌داند.
به گزارش خبرگزاری میزان، غلامحسین اسماعیلی در بیستمین نشست خبری خود با خبرنگاران، با‌ اشاره به نقش قوه قضائیه در حمایت از تولید داخلی گفت: با پیگیری دادگستری استان اردبیل شاهد فعال‌سازی مجدد کارخانه «آرتا کابل» بودیم که با ورود کمیته حمایت قضایی از سرمایه‌گذاری به چرخه تولید بازگشت. در این کارخانه علاوه‌بر‌ اشتغال کارگران سابق، تعدادی از زندانیان رای باز نیز مشغول به کار شدند.
بازگشت هزار میلیارد تومان به بیت‌المال در پرونده شرکت ایران ‌ترانسفو
اسماعیلی با‌ اشاره به مشکلات گروه صنعتی «ایران ‌ترانسفو» اظهار داشت: با ورود دادستانی تهران به این پرونده مشخص شد که خریدار این مجموعه اهلیت لازم را نداشته و علی‌رغم برخورداری از تسهیلات بانکی، نه تنها اقساط تسهیلات را پرداخت نکرده بلکه میلیارد‌ها تومان به‌صورت غیرقانونی از حساب این شرکت خارج کرده بود.
وی افزود: قرارداد این واگذاری فسخ و مقرر شد این شرکت از طریق بورس به خریداران واگذار گردد و تنها در همین یک اقدام حدود هزار میلیارد تومان به بیت‌المال بازگشت.
محکومیت قطعی بیش از 50 مفسد اقتصادی در دو هفته اخیر
سخنگوی قوه قضائیه با‌ اشاره به پرونده‌های فساد اقتصادی گفت: طی هفته‌های اخیر برای بیش از ۵۰ نفر از مفسدان اقتصادی محکومیت قطعی به شرح زیر صادر شده است: «حمیدرضا مرادی» به جرم اخلال در نظام ارزی به‌صورت عمده به تحمل ۲۰ سال حبس تعزیری، ۷۴ ضربه شلاق، رد مال و پرداخت جزای نقدی محکوم شد. «محمد نائینی تهرانی» به جرم مشارکت در اخلال در نظام ارزی به‌صورت عمده، به تحمل ۱۵ سال حبس، ۷۴ ضربه شلاق، رد مال و پرداخت جزای نقدی محکوم شد. «امیرخسرو علایی» به جرم اخلال در نظام ارزی به تحمل ۱۰ سال حبس تعزیری و شلاق و رد مال، «سعید علیزاده» به جرم مشارکت در اخلال در نظام ارزی به تحمل ۱۰ سال حبس و شلاق و رد مال، «مرتضی فلاح ‌اشتری» به جرم مشارکت در اخلال در نظام ارزی به تحمل 20 سال حبس و شلاق و رد مال و جزای نقدی، «مهرداد داوودی» به جرم مشارکت در اخلال در نظام ارزی به تحمل ۱۰ سال حبس، «رحیم تبریزی» به جرم مشارکت در اخلال در نظام ارزی به تحمل ۱۲ سال حبس و محرومیت از مشاغل مختلف، «مجید هرسی» به جرم مشارکت در اخلال در نظام ارزی به تحمل ۱۰ سال حبس، «مهرداد صفری» به جرم اخلال در نظام ارزی به تحمل ۱۲ سال حبس و ضبط ۱۲۸۰ میلیارد ریال به‌عنوان جزای نقدی، «حمید عبادی کجانی» به جرم معاونت اخلال در نظام ارزی به تحمل ۸ سال حبس و ضبط ۲۰ میلیون لیر ‌ترکیه به‌عنوان جزای نقدی و محرومیت از برخی مشاغل محکوم شده‌اند.
احکام قطعی پرونده جاسوسی در پوشش محیط‌زیست صادر شد
اسماعیلی با اعلام خبر تایید احکام پرونده موسوم به محیط‌زیست در دادگاه تجدیدنظر اظهار داشت: در این پرونده «مراد طاهباز» به جرم همکاری با آمریکا به ۱۰ سال حبس، «نیلوفر بیانی» به جرم همکاری با آمریکا به ۱۰ سال حبس، «هومن جوکار» به جرم همکاری با آمریکا به ۸ سال حبس، «طاهر قدیریان» به جرم همکاری با آمریکا به 8 سال حبس، «سام رجبی» به جرم همکاری با آمریکا به 6 سال حبس، «سپیده کاشانی دوست» به جرم همکاری با آمریکا به 6 سال حبس، «امیرحسین خالدی» به جرم جاسوسی به 6 سال حبس و «عبدالرضا کوهپایه» به جرم اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور به تحمل چهار سال حبس محکوم شدند.
آخرین وضعیت پرونده اغتشاشات آبان‌ماه
وی درباره برخورد قوه قضائیه با لیدر‌های اغتشاشگران آبان 98 گفت: جمعی از عناصر اصلی اغتشاشات در استان‌های مختلف شناسایی شدند. هم در تهران، هم در اصفهان، شیراز و خوزستان عناصر متعددی از اغتشاشگران اصلی محاکمه و حکم بدوی صادر شده و در فرآیند تجدیدنظر است.
ارجاع باند تبهکار «امیر آلمانی» از ‌ترکیه
سخنگوی دستگاه قضا با‌ اشاره به یک نمونه از این پرونده‌ها افزود: یکی از باندهای تبهکار در تهران که اصطلاحا به «امیر آلمانی» مشهور شده بود، سابقه اعمال مجرمانه از جمله سرقت مسلحانه و سلب آسایش عمومی داشتند و در اغتشاشات اخیر دست به انجام اقداماتی همچون آتش زدن بانک و پمپ بنزین و ارسال فیلم به شبکه‌های خارجی کرده بودند. این افراد بعد از خروج از کشور به ‌ترکیه رفتند و سردسته این باند در کمپ پناهندگان با عناصر وابسته به گروهک نفاق همکاری‌هایی داشته است که با پیگیری‌های قضایی از ‌ترکیه برگشتند و بازداشت شدند.
تبادل 2 زندانی در ایران و آلمان با همکاری قوه قضائیه
اسماعیلی از تبادل دو زندانی ایرانی و آلمانی خبر داد و گفت: یک شهروند ایرانی به بهانه نقض تحریم‌ها و درخواست دادستانی آمریکا بازداشت شده بود که با مساعدت دستگاه قضایی یک تبعه آلمان زندانی در کشورمان با این فرد مبادله شد که روز یکشنبه وارد کشور شده است.
احتمال محاکمه «اکبر طبری» قبل از پایان سال
وی درباره آخرین وضعیت پرونده طبری اظهار داشت: تحقیقات این پرونده به اتمام رسیده است. پیش‌بینی‌های لازم انجام شده تا در صورت صدور کیفرخواست قبل از پایان سال، جلسات محاکمات آغاز می‌شود.
تکذیب حمایت رئیس قوه قضائیه از کاندیداها و لیست‌های انتخاباتی
سخنگوی قوه قضائیه درباره شایعات مطرح شده درباره حمایت رئیس قوه قضائیه از برخی کاندیداها گفت: برخلاف شایعات مطرح شده، ریاست قوه قضائیه به هیچ عنوان از هیچ فرد، لیست یا جریانی حمایت نمی‌کند و لیست و کاندیدایی ندارد. ملاقات و مراجعاتی شده ولی رئیس دستگاه قضا گفته‌ که در امر تهیه لیست و تأیید صلاحیت‌ها به لحاظ رعایت شأن قوه قضائیه ملاحظه‌ای را نمی‌پذیرد و از ورود به این موضوع معذور است.
بازداشت افرادی از شورا و شهرداری در پرونده «کلاک»
اسماعیلی درباره آخرین جزئیات پرونده زمین‌خواری در کلاک، اظهار داشت: علی‌رغم صدور رای به نفع مالکان این اراضی، ولی مشخص شد آراء صادره مبتنی بر مستندات غیرقضایی است. همچنین این موضوع در نهاد‌های ذی‌ربط یک فرآیند غیرقانونی را طی کرده و مستندات آن مخدوش است و نمی‌بایست برابر ضوابط و مقررات این اراضی وارد محدوده شهر می‌شد. با نقض آرا توسط دیوان عالی کشور، این اراضی به حالت سابق خود اعاده شده است.
به گفته وی، تاکنون افرادی در حوزه شورای شهر و شهرداری این منطقه تحت تعقیب قرار گرفته و بازداشت شدند.
20  کلاهبردار از نامزدهای رد صلاحیت شده  مجلس دستگیر شدند
سخنگوی دستگاه قضا درباره سوءاستفاده از نامزدهای رد صلاحیت شده انتخابات گفت: تا الان حدود ۲۰ نفر شناسایی و دستگیر شدند. برخی از آنها با قرار تامین آزاد شدند و چهار یا پنج نفر از آنها هنوز در بازداشت هستند.
3 هزار میلیارد تومان از بدهی ابربدهکار بانکی تسویه شد
اسماعیلی با‌ اشاره به دستگیری یک ابربدهکار بانکی افزود: مجموع بدهی این فرد حدود چهار هزار میلیارد تومان بود که حدود سه هزار میلیارد تومان در فرآیند تحقیقات اولیه با مذاکرات صورت گرفته به بانک بازگردانده شد. از سویی سعی می‌کنیم مابقی مطالبات را در صورت امکان از محل اموال و دارایی‌های این شخص به بانک برگردانیم.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 30 بهمن 1398
دعوت آیت‌الله مکارم شیرازی از مردم برای حضور در انتخابات:
 با حضور گسترده و آگاهانه در پای صندوق‌های رأی دشمن را مأیوس کنیم
  ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
استاد برجسته درس خارج حوزه آحاد ملت را برای حضور گسترده و دشمن‌شکن در پای صندوق‌های رای دعوت کرد و این مهم را عامل یأس دشمنان دانست.
آیت‌الله مکارم شیرازی در آغاز درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، از همگان برای حضور گسترده در پای صندوق‌های رای دعوت کرد.
به گزارش رسا، این مرجع تقلید با تاکید بر این که ما چشم‌مان بر حقایق بسته نیست و مردم واقعا بابت گرانی و مسائل اقتصادی و جوانان به دلیل بیکاری و مشکلات ازدواج و مسکن تحت فشار هستند، گفت: ما گرفتاری‌های مردم را می‌دانیم و معتقدیم برخی از این مشکلات غوغا می‌کند؛ اما تاکید می‌کنیم انسان باید در خصوص انتخابات هوشیارانه عمل کند.
وی تصریح کرد: دشمنان به حضور و استقبال کمرنگ مردم از انتخابات دوم اسفندماه امید بسته‌اند، بنابراین ما باید با حضور گسترده و آگاهانه در پای صندوق‌های رای، دشمن را ناکام و مایوس کنیم؛ اما اگر استقبال کم باشد آنها برای فشار و تحریم بیشتر امیدوار می‌شوند. استاد برجسته درس خارج حوزه یادآور شد: دشمنان سخت‌ترین تحریم‌های تاریخ را علیه ایران و ملت ما اعمال کردند اما اثر نکرد، عقل می‌گوید که باید در انتخابات، حضوری گسترده و پرشور داشته باشیم و ثابت کنیم ایران کشوری مستقل و نظام اسلامی نظامی پایدار و باصلابت است.
آیت‌الله مکارم شیرازی تصریح کرد: بر همه لازم است که روز جمعه در انتخابات شرکت کنند و ان‌شاءالله نتیجه خوبی هم گرفته خواهد شد.
این مرجع تقلید با اشاره به دلایل مشکلات اقتصادی کشور، اظهار داشت: بخشی از این مشکل ناشی از فشار و تحریم ظالمانه دشمن و هزینه استقلال کشور و بخش دیگر نیز ناشی از مشکل مدیریتی است؛ ما معتقدیم اگر مدیریت صحیح باشد، بخش قابل توجهی از مشکلات حل می‌شود.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 30 بهمن 1398
سرلشکر سلامی در مصاحبه با شبکه المیادین:
 پاسخ اصلی ایران به آمریکا /زمان تحقق اهداف سردار سلیمانی است
  ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
سرلشکر حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ایام چهلم شهید سپهبد قاسم سلیمانی و ایام چهل‌ویکمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، با شبکه خبری المیادین گفت‌وگو کرد.
سرلشکر سلامی گفت: ما به اسرائیلی‌ها اخطار می‌دهیم مراقب شرارت‌های خودشان باشند، آنها خیلی کوچکتر از آمریکایی‌ها هستند، بسیار کوچکتر و در محاسبات ما بسیار ناتوان‌تر. آنها همه نقاط تحت اشغال‌شان در معرض آتش‌های ما است، نه فقط از مبدا ایران، امروز آنها می‌توانند به لهجه‌های مختلف از ملت‌های مسلمان را در کنار مرز‌هایشان بشنوند، لهجه پاکستانی‌ها، عراقی‌ها، افغانی‌ها، ایرانی‌ها، لبنانی‌ها، سوری‌ها، بحرینی‌ها، یمنی‌ها و دیگران و سعودی‌ها، می‌توانند بشنوند.
وی افزود: ظرفیت‌های قوی برای زوال رژیم صهیونیستی شکل گرفته است، ولی شرایط هنوز برای زوال نهایی آماده نیست. من معتقدم خود اسرائیلی‌ها این شرایط را آماده می‌کنند با ادامه شرارت‌ها، یعنی خود آنهاعامل نابودی خودشان خواهند شد. آنها باید به این واقعیت توجه کنند در یک باریکه‌ای تحت محاصره هستند، این حصارهای بتنی یا این دیوار‌های الکترونیکی و یا این سربازان خسته از جنگ و ترسیده از مرگ که بخش مهمی از سرشت صهیونیست‌ها را تشکیل می‌دهد، نجات بخش آنها نیست.
فرمانده کل سپاه پاسداران خاطرنشان کرد: هم آمریکایی‌ها و هم اسرائیلی‌ها بدانند که ایران سرزمین پاسخ‌های سخت و حساب شده است به هر مهاجم در هر مقیاسی. ما جهانی فکر کردیم، جهانی قدرت‌افزایی کردیم، ما بزرگترین قدرت نظامی جهان را میزان افزایش قدرت خودمان قرار دادیم.
سرلشکر سلامی اظهار داشت: من واقعاً برام خیلی سخت هست از شخصیت سردار سلیمانی سخن بگویم، احساس می‌کنم آنقدر این شخصیت رفیع هست که دسترسی ما به ارتفاع شخصیت او ممکن نیست. شهید سلیمانی از هر زاویه‌ای که به شخصیت او نگاه کنید در اوج هست، از نظر اخلاقی و عاطفی، او یک انسانی بسیار مهربان و رئوف و سرشار از عاطفه بود. یعنی من معتقدم زبان حاج قاسم به قلب او متصل بود و همیشه با قلب سخن می‌گفت. پر حرارت بود، وقتی احوال‌پرسی می‌کرد معمولا می‌گفت فدای شما بشوم، این کلمه نبود، احساس درونی او بود، او واقعا برای فدا شدن برای همگان آماده بود و فدا شدن آرزوی او بود. این شخصیت بسیار متواضع بود، خاشع بود، در مقابل مردم احساس فرودستی می‌کرد. او محبوبیتی فوق‌العاده داشت، شهرت او جهانی بود همه شخصیت‌های جهان او را تحسین می‌کردند، حتی دشمنان از او ستایش می‌کردند.
وی در ادامه گفت: سردار سلیمانی اشداء علی الکفار بود، اگر سخت‌گیر بود در مقابل دشمنان ولی رئوف بالمومنین، مردم برای او بسیار مقدس بودند. جلوه‌های عاطفی شخصیت سردار سلیمانی واقعا، از نظر من می‌توانم به اندازه ظرفیت خودم از او یاد کنم نه به اندازه وسعت وجود او.
فرمانده کل سپاه افزود: ما قادر هستیم هر پایگاهی را در منطقه با هر شدت دلخواه مورد هدف قرار بدهیم، اینها واقعیت‌های امروز قدرت ما است و در زمین ما یک نیروی پایان ناپذیری داریم که متصل به بسیج مردمی  و این هرگز خاتمه پیدا نمی‌کند.
سرلشکر سلامی خاطرنشان کرد: هم سپاه و هم ارتش، این دامنه قدرت مربوط به همه نیروهای مسلح ما هست، نه فقط سپاه. ارتش ما امروز یک ارتش قدرتمند، یک ارتشی با دست برتر و یک ارتشی با انگیزه‌های قوی، ایمان‌های مستحکم، سلاح‌های پیشرفته، تاکتیک‌های مدرن، یک ارتش شکست‌ناپذیر، نیرومند و مومن، مهمتر از همه ایمان جوانان و رزمندگان و فرماند‌هان ما است. در جنگ عنصر اصلی ایمان است و الحمدلله این در جبهه اسلام کاملا عیان و آشکار هست. ایمان نقطه کلیدی قدرت ما است. ما البته بر سلاح تکیه نداریم ولی سلاح را به دست جوانان مومن می‌سپاریم تا از اون قدرت‌های عجیب و شگفت‌انگیز بسازند.
وی اظهار داشت: دشمن هرچه که بخواهد رابطه مردم با سپاه را به هم بزند و این رابطه را تلخ کند مردم بیشتر به سپاه معتقد می‌شوند، البته ما پاسداران فدائیان این مردم هستیم و دوست داریم در راه آرزوهای آنها فدا بشویم. زیباترین آرمان ما فدا شدن برای آرزوهای مردم هست.
به گزارش ایکنا، فرمانده کل سپاه در ادامه گفت: پاسخ‌های ما به آمریکا ادامه خواهد یافت اما در اشکال متفاوت، پاسخ اصلی هنگامی است که هدف‌های سردار سلیمانی این شهید بزرگ محقق بشود، راه او ادامه پیدا کند و این هدف‌ها عموماً پیرامون اضمحلال و زوال رژیم صهیونیستی است در این منطقه، که نقطه کانونی شرارت هست و خاتمه دادن به حضور آمریکا در منطقه و شکست دادن کامل سیاست‌های آمریکاست. پاسخ استراتژیک ما وقتی کامل می‌شود که این واقعیت‌ها تحقق پیدا کند و ما این را تعقیب می‌کنیم تا انتهای کار، یعنی تا زمانی که آخرین آمریکایی‌ از این منطقه خارج نشود ما راه این سردار شهید را ادامه می‌دهیم، این مسیر انقلاب اسلامی است.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 30 بهمن 1398


پیکر شهید مدافع حرم حافظ نظری در ساوه تشییع شد
    ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
Image result for شهید مدافع حرم حافظ نظری
Image result for پیکر شهید مدافع حرم حافظ نظری
پیکر شهید مدافع حرم حافظ نظری که در درگیری‌های اخیر کشور سوریه به شهادت رسید با حضور اقشار مختلف مردم، تشییع و در گلزار شهدای امامزاده سید اسحاق (ع) ساوه به خاک سپرده شد.
فرمانده سپاه ناحیه در آیین تشییع این شهید مدافع حرم، گفت: شهید نظری از برادران افغانستانی مقیم شهرستان ساوه بود که در دفاع از بارگاه معصومین  به درجه رفیع شهادت نائل شد. سرهنگ «حجت‌الله دستجانی» اظهار داشت: شهید نظری 23 ساله و مجرد بود. وی افزود: پیکر این شهید مدافع حرم که در عضویت تیپ فاطمیون قرار داشت دیروز  با حضور اقشار مختلف مردم، خانواده‌های معظم شهدا، افغانستانی‌های مقیم ساوه و مسئولان از میدان شهدا تا حرم امامزاده اسحاق(ع) تشییع و در گلزار شهدا به خاک سپرده شد.
به گفته دستجانی، ساوه تاکنون 13 شهید برای دفاع از حرم معصومین تقدیم راه آرمان‌های اسلام کرده است.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 30 بهمن 1398
لاریجانی در تشریح سفر منطقه‌ای خود عنوان کرد:
الگوهای سرمایه‌گذاری تجار و صنعتگران ایرانی در سوریه بررسی شد
  ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
رئیس مجلس شورای اسلامی با مثبت ارزیابی کردن سفر دو روزه خود به سوریه و لبنان گفت: در این سفر درباره همکاری‌های اقتصادی، بین سوریه، ایران و لبنان مذاکراتی با مقامات دولتی و پارلمانی دو کشور داشتیم.
  دکتر علی لاریجانی که برای انجام سفری دو روزه عازم سوریه و سپس لبنان شده بود، در بدو ورود به تهران در تشریح دستاوردهای سفر خود گفت: ‌یکی از محورهای گفت‌وگو در این سفر،  همکاری‌های پارلمانی بود.‌ در این سفر علاوه بر مذاکره با روسای مجالس سوریه و لبنان، گفت و گوهایی در زمینه همکاری‌های اقتصادی بین  ایران، سوریه و لبنان با روسای جمهور و نخست‌وزیران‌ دو کشور داشتیم.  دکتر لاریجانی ادامه داد: با توجه به ظرفیت‌هایی که در ایران وجود دارد و امکان همکاری در حوزه‌های تجاری، کشاورزی و صنعتی، بحث‌هایی با مسئولان دو کشور انجام شد ‌که در این زمینه اظهار علاقه برای سرمایه‌گذاری در سوریه وجود داشت.  رئیس قوه مقننه کشورمان با بیان اینکه بخش‌های زیادی از سوریه هم اکنون در وضعیت امن قرار دارد، تاکید کرد: امن بودن شرایط باعث شده تا امکان سرمایه‌گذاری وجود داشته باشد. برای اجرایی شدن سرمایه‌گذاری‌ها در این سفر روی مدل‌هایی بحث شد تا تجار و صنعتگران ایرانی با آرامش خاطر سرمایه‌گذاری کنند که بحث‌ها در این خصوص باید ظرف یک ماه آینده پیگیری و کمیته‌هایی تشکیل شود.
وی بخش دیگر گفت‌وگوها را مربوط به مسائل منطقه‌ای به ویژه  بحث مبارزه با تروریسم عنوان کرد و افزود: ایران و سوریه در زمینه مبارزه با تروریسم همکاری‌های تنگاتنگی دارند و خوشبختانه در نتیجه مجاهدت‌هایی که انجام شد، ضربه جدی به تروریسم در منطقه وارد آمد. البته بقایایی در گوشه و کنار سوریه احتمالا با مداخله برخی کشورها  وجود دارد، ولی پیشرفت‌های خوبی برای دفع این غائله در حال انجام است.  رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با تروریسم با یک طراحی خوب و شایسته به کشورهای منطقه کمک کرد که دستاورد خوبی برای امنیت پایدار در منطقه داشت.
دکتر لاریجانی اظهار داشت: همه مسئولان و افراد موثر در سوریه بر نقش مهم ایران در مبارزه با تروریسم تاکید داشتند.  وی همچنین  در تشریح دستاوردهای سفر به لبنان گفت: در لبنان با نخبگان این کشور از بخش‌ها و فِرَق مختلف دیدار داشتیم که دیدگاه‌های خوبی درباره شرایط فعلی منطقه، نقش مقاومت و جایگاه ایران داشتند. در این زمینه پیشنهادهایی ارائه شد که استماع و برخی از آنها را پیگیری می‌کنیم.  به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین از دیدار با جریان‌ها  و گروه‌های فلسطینی در سفر به لبنان خبر داد و اظهار داشت: در این دیدار دیدگاه‌های گروه‌های فلسطینی برای استمرار مبارزاتشان استماع شد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 30 بهمن 1398


نخستین کشتی یخچال‌دار کشور در بندرعباس به آب انداخته شد
   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹

Image result for نخستین کشتی یخچال‌دار کشور در بندرعباس به آب انداخته شد
نخستین کشتی یخچال‌دار (پشتیبانی ماهیگیری) به دست متخصصان داخلی در مجتمع کشتی‌سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) در بندرعباس ساخته و با موفقیت آب‌اندازی شد.
به گزارش ایرنا، مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: همه مراحل ساخت این  شناور به دست متخصصان ایرانی ساخته  و کلیه فرآیند تولید و به آب‌اندازی این شناور نیز در مجتمع کشتی‌سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) انجام شد.
الله‌مراد عفیفی‌پور افزود: این شناور وظیفه حمل کالای یخچالی و پشتیبانی از شناورهای صیادی، جمع‌آوری و نگه‌داری ماهی و هم‌چنین رساندن آب شیرین به شناورهای صیادی دیگر را برعهده دارد.
وی ظرفیت انبارهای ماهی این شناور را ۹۰۰ متر مکعب و ظرفیت تونل انجماد آن را ۱۰۰مترمکعب اعلام کرد.
به گفته مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان، این شناور یخچال‌دار که پارس صدف یک نام دارد از مخازن سوختی۵۰۰ تنی برخوردار است، قابلیت حمل و نگه‌داری ۳۵۰ تن آب شیرین را در مخازن تعبیه شده دارد.
عفیفی‌پور اضافه کرد: این شناور به سه دستگاه ژنراتور ۶۱۰ کیلو واتی و یک دستگاه ژنراتور اضطراری نیز مجهز است و دو دستگاه موتور یکهزار و ۲۰۰ کیلووات کار رانش شناور پارس صدف یک را انجام می‌دهند.
وی ابراز داشت: در حال حاضر این شناور در مرحله انجام تست‌های دریانوردی و تعادلی قرار دارد و با توجه به موفقیت‌آمیز بودن تست‌ها پیش‌بینی می‌شود گواهینامه ثبتی را تا قبل از ورود به سال جدید دریافت کند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 30 بهمن 1398
البناء:
عربستان مایل به مذاکره با ایران بود اما آمریکا اجازه نداد
   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
یک روزنامه لبنانی فاش کرد که عربستان سعودی پس از ماجرای تأسیسات نفتی آرامکو برای مذاکره با ایران ابراز تمایل کرد اما در نهایت این آمریکایی‌ها بودند که مانع از تحقق خواسته ریاض شدند.
  روزنامه لبنانی «البناء» به نقل از منابع فرانسوی از تمایل ریاض برای مذاکره با ایران پس از ماجرای تأسیسات نفتی آرامکو پرده برداشت.
بر اساس گزارش البناء، منابع فرانسوی به نقل از مقامات سعودی اعلام کردند که پس از حمله یمنی‌ها به تأسیسات آرامکو در سپتامبر سال ۲۰۱۹ عربستان سعودی برای مذاکره با ایران ابراز تمایل کرد، زیرا دیگر نمی‌خواست حملات به آرامکو تکرار و اقتصاد عربستان با آسیب جدی مواجه شود.
این منابع اعلام کردند: با این حال، ایالات متحده آمریکا مانع از مذاکره ریاض با ایران شد.
طبق اعلام این منابع، آمریکایی‌ها با دادن وعده وعیدهای مختلف به ریاض مانع از مذاکره آن با ایران شدند.منابع فرانسوی به نقل از مقامات سعودی اعلام کردند: آمریکایی‌ها به مقامات ریاض اعلام کردند که پس از آغاز تظاهرات در عراق، لبنان و ایران، نظام ایران در وضعیت سختی قرار دارد و اساساً نیازی به مذاکره با آن وجود ندارد.
این منابع تأکید کردند: عربستان بر این باور است که امکان گفت‌وگو میان ریاض و تهران و همچنین توافق آنها بر سر پرونده‌های مختلف منطقه وجود دارد.
طبق اعلام منابع مذکور، در آن برهه سعودی‌ها اعلام کردند که برای دست کشیدن از حمایت از «سعد الحریری» رئیس ‌جریان المستقبل آماده هستند و با حزب‌الله در لبنان مشکلی ندارند و در یمن نیز تنها از ایران می‌خواهند که با انصارالله مذاکره کرده و آن را قانع به مشارکت دادن دیگر گروه‌ها در اداره یمن، سازد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 30 بهمن 1398

رقابت لیست‌ها /مجلس قوی حاصل مشارکت حداکثری
  ۱۳۹۸/۱۱/۲۹

Image result for رقابت لیست‌ها /مجلس قوی حاصل مشارکت حداکثری
در شرایطی که نوک پیکان فشار حداکثری دشمنان به ‌سوی اقتصاد و امنیت کشورمان است، شکل‌گیری مجلس قوی، یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌های مقاومت در برابر نظام سلطه، تقویت عزت و ابهت جمهوری اسلامی و خروج از چالش‌های منطقه‌ای و بین‌المللی است.
8 صبح فردا پنج‌شنبه
30 بهمن یعنی ۲۴ ساعت قبل از شروع اخذ رأی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، فعالیت‌های تبلیغاتی کلیه نامزدهای تأیید صلاحیت ‌شده پایان می‌یابد. طی روزهای گذشته هر دو طیف اصولگرا و اصلاح‌طلب صرفاً به ارائه لیست و یکی دو نشست خبری و همایش انتخاباتی بسنده کرده و برخی چهره‌ها و ستادهای هر دو جریان، از رسیدن به لیست واحد و یا وحدت حداکثری در طیف خود خبر می‌دهند. شایان‌ ذکر است همچنان اخبار مربوط به رقابت‌های انتخاباتی داغ است.
گرچه از ابتدا بنا بود از طیف اصولگرایان، فقط یک لیست نهایی و منتشر شود اما در نهایت آنها با 2 لیست وارد میدان رقابت‌های انتخاباتی شدند.
لیست‌های انتخاباتی اصولگرایان
در تهران، اولین لیست اصولگرایان از سوی «شورای ائتلاف نیروهای انقلاب» با نام «ایران سربلند» و با سرلیستی محمدباقر قالیباف منتشر شد. این طیف از اصولگرایان با مدیریت چهره‌هایی مانند حداد عادل، مهدی چمران، پرویز سروری، قالیباف و میرسلیم با شعار «برای نجات اقتصاد ایران» خود را در معرض رأی شهروندان قرار دادند. دومین لیست اصولگرایان هم مربوط به لیست «جبهه پایداری» است که با شعار «مجلس فریادرس قوی و انقلابی» با سرلیستی مرتضی آقاتهرانی منتشر شد.
البته شایان‌ ذکر است که در اولین ساعات بامداد روز گذشته خبرگزاری فارس از توافق «شورای ائتلاف نیروهای انقلاب» و «جبهه پایداری» بر روی انتشار یک لیست مشترک خبر داد و نوشت: شامگاه دوشنبه 28 بهمن، نمایندگان شورای ائتلاف نیروهای انقلاب و جبهه پایداری پس از مذاکراتی فشرده بر روی انتشار یک لیست مشترک به توافق رسیدند.
این خبر حاکی است در این جلسه مشکل اصلی اختلافی، حل و طرفین روی کلیات به توافق رسیدند.» ساعاتی از این خبر نگذشته بود که گمانه‌زنی‌ها مبنی بر توافق و عدم توافق این دو گروه در فضای مجازی آغاز شد و تا لحظه تنظیم این گزارش (عصر سه‌شنبه) همچنان موضوع وحدت بین «شورای ائتلاف نیروهای انقلاب» و «جبهه پایداری» در‌ هاله‌ای از ابهام قرار دارد.
گفتنی است که در کنار این دو گروه از اصولگرایان، برخی فعالان و شخصیت‌های سیاسی اصولگرا نیز به ارائه لیست‌های شخصی و مشورتی و همچنین حمایت از کاندیداهای اصولگرا پرداختند که بیشتر در شبکه‌های اجتماعی بروز و ظهور داشته است.
حمایت چمران از لیست «شورای ائتلاف»
مهدی چمران، رئیس سابق شورای شهر تهران با صدور بیانیه‌ای در آستانه انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، ضمن حمایت از فهرست «شورای ائتلاف» تأکید کرد: لیست «ایران سربلند» یا لیست شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اگرچه کمی ‌دیر ارائه شد، اما می‌تواند فصل‌الخطاب باشد.
موج انصراف کاندیداها به نفع لیست «شورای ائتلاف»
یکی از موضوعاتی که روز گذشته در برخی خبرگزاری‌ها دیده می‌شد اخباری از انصراف برخی نامزدهای انتخابات مجلس به نفع لیست شورای ائتلاف نیروهای انقلاب بود.
کبری خزعلی رئیس شورای فرهنگی-  اجتماعی زنان و خانواده در گفت‌وگو با فارس اعلام کرد «به نفع لیست شورای ائتلاف نیروهای انقلاب کناره‌گیری می‌کنم». همچنین محمد ناظمی‌اردکانی، روح‌الله سلگی، احمد غلامحسینی و فاطمه رحمانی از دیگر کاندیداهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس هم روز گذشته به نفع جریان انقلابی از کاندیداتوری در انتخابات انصراف دادند. پیش از آن نیز چهره‌هایی مانند محمدحسن قدیری ابیانه، ابراهیم انصاریان و جلیل بشارتی از حوزه انتخابیه تهران انصراف خود را از حضور در انتخابات اعلام کرده بودند.
لیست‌های انتخاباتی در اردوگاه اصلاحات از تکثر لیست‌ها تا حرکت به‌سوی «لیست واحد»
اصلاح‌طلبان که تا یک هفته پیش، از تحریم انتخابات، قهر با صندوق‌های رأی و انتخابات مشروط سخن می‌گفتند و در مقطعی هم در اعتراض به حوادث آبان‌ماه، مسئله ضرورت انصراف از نمایندگی مجلس را کلید زدند! در نهایت به صحنه انتخابات آمدند. در مرحله بعد و پس از ثبت‌نام در انتخابات، فشار به شورای نگهبان و نظارت استصوابی را کلید زدند تا برای فرار از پاسخگویی و توجیه شکست احتمالی و البته حفظ پرستیژ انتقادی خود، پروژه «کاندید نداریم» و «لیست نمی‌دهیم» را در دستور کار خود قرار دادند. سرانجام آنها نتوانستند حقیقت تورم و ‌تراکم کاندیداها در اردوگاه اصلاحات را کتمان کنند و همین شد که با مجوز شورای‌عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان با حفظ این دو گزاره که «لیست واحد نمی‌دهیم» و «احزاب اصلاح‌طلب لیست بدهند» به انتشار لیست‌های انتخاباتی خود روی آوردند؛ چیزی که کیهان در گزارش‌های قبلی آن را پیش‌بینی کرده بود.
اولین گروه اصلاح‌طلبی که وارد میدان شد، حزب «کارگزاران سازندگی» بود که با همکاری حزب «اعتدال و توسعه» لیست انتخاباتی خود تحت عنوان «یاران ‌هاشمی» را با شعار «عبور از ناامیدی، اعتراض به انحصارطلبی و احیای کارآمدی» و سرلیستی «مجید انصاری» منتشر کرد.
گفتنی است که لیست «یاران ‌هاشمی» مرکب از کاندیداهای احزابی همچون کارگزاران، اعتدال و توسعه، حزب اسلامی کار، خانه کارگر، حزب ندا، مجمع اسلامی فرهنگیان، انجمن اسلامی معلمان، انجمن مدرسین دانشگاه‌ها و مجمع روحانیون مبارز و برخی اصلاح‌طلبان غیرحزبی است. بعد از فهرست انتخاباتی «یاران ‌هاشمی»، دومین لیستی که از سوی مدعیان اصلاحات منتشر شد، «ائتلاف ۸ حزب اصلاح‌طلب» (حزب مردم‌سالاری، حزب اسلامی کار، مجمع فرهنگیان ایران اسلامی، خانه کارگر، انجمن اسلامی معلمان، مجمع فرهنگیان ایران اسلامی، حزب وحدت و همکاری و همچنین حزب آزادی) بود که با شعار «ائتلاف برای ایران» و سرلیستی «مجید انصاری» در صحنه رقابت‌های انتخاباتی عرض‌اندام کرد.

سومین لیستی که از سوی مدعیان اصلاحات منتشر شد، فهرستی تحت عنوان «یاران اصلاحات» بود که در صفحه اول روزنامه اعتماد نشست و از سوی برخی رسانه‌های وابسته به اصلاح‌طلبان تندرو بازنشر شد.
نکته جالب ‌توجه آنکه اولاً 20 نفر از چهره‌ها و کاندیداهای اصلاح‌طلبان در هر 2 لیست کارگزاران و ائتلاف اصلاح‌طلبان مشترک هستند. و ثانیاً تمام اعضای لیست «یاران اصلاحات»، مخرج مشترکی از لیست‌های «کارگزاران» و «ائتلاف اصلاح‌طلبان» هستند.
از دیگر لیست‌های منتشرشده نزدیک به اردوگاه اصلاحات می‌توان به لیست‌هایی مانند «جبهه متحد و مستقلین» (با شعار «دروغ ممنوع» و سرلیستی «رامین مهمان‌پرست») و «لیست علی مطهری» (با سرلیستی مجید انصاری)‌ اشاره کرد. همچنین برخی رسانه‌ها طی روزهای اخیر از لیست‌هایی مانند فهرست انتخاباتی مورد حمایت «عارف» و همچنین لیست مورد حمایت «آقای تَکرار می‌کنم» خبر دادند.
روزنامه سازندگی چند روز پیش از فهرست پنجم اصلاح‌طلبان برای تهران رونمایی کرده و نوشته بود: «محمدرضا عارف به‌عنوان رئیس فراکسیون امید مجلس دهم تصمیم گرفته است فهرستی شامل همه نامزدهای فراکسیون در تهران منتشر کند».
شایان‌ ذکر است بر اساس اخباری که از گوشه و کنار می‌رسد قرار است مدعیان اصلاحات لیست‌های خود را یک‌کاسه کرده و در انتخاباتی که دو روز بعد برگزار می‌شود، در برابر اصولگرایان با ارائه یک «لیست واحد» قد علم کنند.
اصلاح‌طلبان پایتخت خبر دادند که قرار است امروز چهارشنبه، همایش انتخاباتی خود را با حضور کاندیداهای «ائتلاف ۸ حزب اصلاح‌طلب» برگزار کنند.
مجلس قوی، حاصل مشارکت حداکثری
فارغ از ابعاد و مختصات آرایش سیاسی احزاب و گروه‌های اصلاح‌طلب و اصولگرا آنچه در این دوره از انتخابات مهم‌تر از هرچیزی به‌نظر می‌رسد، مشارکت حداکثری مردم در پای صندوق‌های رأی و تقویت ایران و نظام جمهوری اسلامی و نمایش همبستگی و انسجام ملی در برابر نظام سلطه است.
در شرایطی که نوک پیکان فشار حداکثری دشمنان نظام به‌ سوی اقتصاد و امنیت کشورمان است و جمهوری اسلامی با تهدیدها و تحریم‌های بی‌سابقه‌ای رو‌به‌روست، شکل‌گیری مجلس قوی، یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌های مقاومت در برابر نظام سلطه، تقویت عزت و ابهت جمهوری اسلامی و خروج از چالش‌های منطقه‌ای و بین‌المللی است. پرواضح است که این هدف (تشکیل مجلس قوی) تنها از رهگذر مشارکت حداکثری مردم در پای صندوق‌های رأی محقق می‌شود.
رهبر معظم انقلاب، دو هفته پیش و در دیدار با اقشار مختلف مردم فرمودند: «علاج مشکل ما با دشمنان قوی‌پنجه بی‌رحمِ بین‌المللی این است که باید قوی بشویم؛ یکی از مؤلفه‌های قوی شدن این است که مجلس قوی داشته باشیم. مجلس شورای اسلامی که محل قانون‌گذاری است بایستی قوی باشد؛ کِی مجلس قوی خواهد شد؟ آن‌وقتی که مجلس شورای اسلامی با رأی بالایی تشکیل بشود.»
معظم‌له همچنین روز گذشته در دیدار هزاران نفر از مردم آذربایجان شرقی، حضور در انتخابات مجلس را وظیفه شرعی، ملی، انقلابی و حق مدنی آحاد مردم برشمردند و با‌ اشاره به دو رکن مهم «حضور پرشور» و «انتخاب خوب» گفتند: انتخابات یک جهاد عمومی و نعمت و امتحان الهی است که اگر با حضور حداکثری مردم همراه شود، مایه آبروی نظام اسلامی و تقویت کشور و مصونیت بخش در برابر توطئه‌ها و زمینه‌ساز ایران قوی خواهد بود.
با تأکید بر اینکه چشم دوستان و دشمنان به انتخابات روز جمعه است، افزودند: دشمنان می‌خواهند ببینند نتیجه فشار حداکثری آمریکا و بدعهدی‌های اروپایی‌ها و مشکلات اقتصادی که در کشور وجود دارد، چه بوده است و دوستان هم با نگرانی منتظر نحوه حضور مردم در انتخابات هستند.
ایشان گفتند: البته من همواره به دوستان نظام اسلامی گفته‌ام، از ملت ایران نگران نباشید زیرا این ملت کاربلد است و می‌داند که چه بکند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 30 بهمن 1398
 آسیب شعارهای پرطمطراق 
  ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
Image result for کمال احمدی: آسیب شعارهای پرطمطراق


این روزها شور انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به اوج خودش رسیده و کاندیداها و حامیانشان سعی می‌کنند برای کسب آرای بیشتر از لحظات باقی‌مانده زمان قانونی تبلیغات حداکثر استفاده را ببرند و با بیان وعده‌های مختلف سلایق رای‌دهندگان را به سمت خود جذب کنند. البته در این میان، برخی شعارهای عجیب و غریب نیز دیده و شنیده می‌شود که تناسبی با جایگاه مجلس شورای اسلامی ندارد؛ شعارهایی نظیر «لغو قانون سربازی»، «محو کلی بیکاری»، «تورم صفر درصدی» و... . این شعارها در خوشبینانه‌ترین حالت به نظر می‌رسد به دلیل عدم شناخت جایگاه خانه ملت و در حالت بدبینانه با هدف فریب افکار عمومی بیان می‌شود. متاسفانه این وعده‌های نامتناسب در ادوار مختلف انتخابات نیز تکرار شده و منحصر به این دفعه نیست ولی آنچه مسلم است اینکه تکرار شعارها و وعده‌های غیرمعقول منجر به افزایش انتظارات نابجا از نمایندگان مجلس و در نهایت شکل‌گیری یک مجلس ضعیف خواهد بود. لذا برای پیشگیری از بروز این وضعیت باید اولا اختیارات و وظایف قانونی مجلس و وکلای ملت را شناخت و ثانیا براساس همان وظایف ذاتی نیز انتظارات مردمی را تعریف کرد.
وظایف مجلس شورای اسلامی طبق اصول مصرح قانون اساسی، تقنین و نظارت است و نمایندگان در چارچوب همین اختیارات می‌توانند عمل نمایند البته اگر این وظایف به درستی برای وکلای ملت خصوصا جدیدالورودها تبیین و تشریح شود و آنها هم در شعار و عمل به این وظایف پایبند باشند قطعا می‌توانند مجلس را در راس امور و همان جایگاهی که در جمهوری اسلامی برایش تبیین شده قرار دهند اما نکته اینجاست که متاسفانه در برخی موارد این وظایف به خوبی دیده نمی‌شود و بر همین مبنا نیز برخی کاندیداها در زمان تبلیغات انتخاباتی، شأن قوه مقننه را با شئون سایر قوا خصوصا دستگاه اجرایی درهم می‌آمیزند و وعده‌های فراوان اجرایی و عمرانی و... می‌دهند که اساسا خارج از حیطه وظایفشان است مثلا کاندیدای فلان شهرستان وعده می‌دهد اگر به مجلس بروم جاده‌سازی می‌کنم، دیگری می‌گوید پل احداث می‌کنم، آن یکی وعده ساخت پالایشگاه را می‌دهد و کاندیدای دیگری قول آوردن صنایع پتروشیمی یا ساخت کارخانه فولاد در وسط کویر را می‌دهد!
آسیب این شعارهای اجرایی و عمرانی که عمدتا در سایه فراموشی وظیفه تقنینی و نظارتی مجلس بیان شده این است که:
1- وقتی این کاندیداها رای آورده و نماینده کل ملت می‌شوند مجبورند برای تحقق وعده‌هایشان صرفا به حوزه انتخابیه خویش بیندیشند و از توجه به سایر امور کشور پرهیز کنند، در حالی که اگر نگاه ملی داشته باشند نه تنها می‌توانند به بخش اعظمی از مطالبات موکلان حوزه انتخابیه خود پاسخ دهند بلکه کل ملت ایران نیز از تصمیمات قانونگذاری و یا نظارتی او بهره‌مند شوند. نمونه بارز این مسئله در قضیه بررسی بودجه سالانه، صادق است یعنی اگر نمایندگان در حین بررسی بودجه به جای اینکه صرفا به ردیف‌های عمرانی شهر خود توجه کنند، بکوشند به فکر انتفاع اغلب مردم و کشور از بودجه باشند یقینا هم بودجه‌ریزی بهتری خواهیم داشت و هم مشکلات تورمی و رشد نقدینگی کمتر رخ خواهد داد. متاسفانه تجربه نشان داده عده‌ای از نمایندگان به دلیل وعده‌های انتخاباتی خود تلاش می‌کنند در هنگام تصویب بودجه ضمن لابی با دستگاه‌های اجرایی و سازمان برنامه پول بیشتری برای شهر خود تخصیص دهند همین مسئله موجب فشار بیشتر به دولت برای استقراض از بانک مرکزی می‌شود که نتیجه استقراض هم رشد پایه پولی است و این رشد هم منجر به افزایش نقدینگی و در نهایت تحمیل تورم بالا به جامعه می‌شود. حالا ببینید اگر این نماینده به جای اینکه نگاه خود را محدود به منافع شهر خویش کند، ملی بیندیشد یقینا هم مردم شهرش و هم مردم کل کشور منتفع می‌شوند و شر تورمی که همه آحاد جامعه را به رنج انداخته تا حدود زیادی از سر ملت کم می‌شود. متاسفانه این تفکر مشتری چندانی در مجلس ندارد و بر اساس مشاهدات عینی نگارنده که دو دوره خبرنگار پارلمانی کیهان در مجلس بوده، بسیاری از نمایندگان شهرستان‌ها خصوصا شهرهای کوچک در حین بررسی بودجه بیشتر به فکر تخصیص همان ردیف‌های بودجه برای حوزه خودشان هستند.  
2- آسیب دیگر این است که چون برخی نمایندگان، وقت و دانش کافی برای مطالعه برنامه‌های کلی کشور و اسناد بالادستی نظیر برنامه پنج‌ساله، چشم‌انداز20ساله و یا سیاست‌های کلی ندارند، زمانی که دولت برنامه‌های توسعه پنج‌ساله کشور را به مجلس می‌آورد، این برنامه را به دقت بررسی نمی‌کنند و سرسری از کنارش می‌گذرند که همین مسئله تا کنون سبب شده اغلب برنامه‌های پنج‌ساله به اهداف غایی خود دست نیابند و حتی در برخی موارد برخلاف هدف اولیه حرکت کنند و در نتیجه، قوانین بودجه سالانه با رای دوسوم مجلسیان نقض‌شده است. در حالی که اگر نمایندگان با صرف وقت مناسب به بررسی دقیق برنامه‌های پنج‌ساله بپردازند چه‌بسا اولا نیازی به اصلاح یا نقض سریع آنها نخواهد بود و ثانیا بسیاری از مشکلات اقتصادی فعلی همچون بی‌انضباطی پولی حل خواهد شد. البته همین ‌اشکال بررسی سرسری لوایح مهم در بررسی برخی قوانین مادر نظیر قانون تجارت نیز صادق است. مجلس فعلی بخش مهمی از اصلاحات این قانون را در مدت زمان بسیار اندکی انجام داد که بازتاب وسیعی در رسانه‌ها داشت مثلا تصویب ده‌ها ماده از این لایحه ظرف چند دقیقه در مجلس بسیار سؤال‌برانگیز بود که جا داشت لایحه به این مهمی در وقت موسعی بررسی و تصویب می‌شد تا از تبعات بعدی جلوگیری نماید.
3- آسیب دیگر وعده‌های غیرمعقول کاندیداها آن است که این دست از نامزدها در زمان نمایندگی، وامدار فلان وزارتخانه و دستگاه اجرایی می‌شوند و همین امر تاثیر مستقیمی بر وظیفه نظارتی آنها داشته و سبب می‌شود تا ابزارهای نظارتی‌شان همچون سؤال یا استیضاح در زمان به‌کارگیری کند شده یا اساسا برعکس عمل نماید و نماینده ملت را در حد وکیل‌الدوله تقلیل دهد. بر همین مبنا در مجلس دهم مشاهده کردیم که بسیاری از نمایندگان با وجودی که از کارنامه غیر قابل دفاع آقای عباس آخوندی وزیر سابق راه و شهرسازی مطلع بوده و دیده بودند که عملکرد منفعلانه او در عدم تولید مسکن سبب افزایش شدید تقاضا و گرانی چند برابری قیمت خانه در طول شش سال شده است اما با این وجود هر بار که موضوع استیضاح ایشان مطرح شد با رای بیشتری به استیضاح او رای منفی دادند و چه‌بسا با همین رای به نوعی وزیر سابق راه را جری‌تر ساختند تا جایی که آخوندی پس از پنج سال و نیم تصدی پست وزارت راه و شهرسازی در مراسم تودیع خود نه‌تنها از عملکرد خویش بابت گرانی سرسام‌آور مسکن عذرخواهی نکرد بلکه به نساختن حتی یک مسکن هم افتخار کرد! همین وضعیت را در مورد وزارت نفت و نوع تعامل نمایندگان فعلی با آقای زنگنه می‌بینیم که علی‌رغم کارنامه ضعیف وی باز هم بخشی از نمایندگان حامی سرسخت ایشان هستند. این در حالی است که فقط یک نمونه از نتایج خسارت‌بار عملکرد آقای زنگنه در موضوع قیمت سوخت رخ داد. او چهار سال پیش ضمن مخالفت صریح با سهمیه‌بندی بنزین و کارت سوخت موجبات تک‌نرخی شدن قیمت بنزین و افزایش بی‌رویه مصرف و قاچاق سوخت را فراهم کرد و در نهایت این روند به جایی رسید که همین جناب زنگنه پس از چهار سال مجبور شد دوباره سهمیه‌بندی بنزین و کارت سوخت را احیا کند ولی با کلی خسارت به مردم و کشور که شرح آن خارج از این نوشته است.
4- آسیب دیگر شعارهای بی‌منطق برخی کاندیداها، شکل‌گیری مجلس ضعیف است. به عبارتی نماینده‌ای که تمام هم و غمش تحقق چند وعده انتخاباتی با هدف انتفاع شخصی یا قبیله‌ای‌اش است چه‌بسا برای نیل به این هدف، از برخی اصول ارزشی یا آرمانی انقلاب دست برداشته و خدای ناکرده ضمن پیوند با باندهای قدرت و ثروت دچار فسادهای مالی و... ‌شود کمااینکه در همین ماه‌های اخیر شنیدیم که شورای نگهبان بیش از 80 تن از نمایندگان فعلی مجلس را به جهت مسائل مالی رد صلاحیت کرد. طبیعی است این روند در صورتی غیر قابل تکرار است که مردم در زمان انتخاب، بی‌توجه به وعده‌های فریبنده به بررسی برنامه‌ها و سوابق فردی و اجتماعی کاندیدا بپردازند این مسئله خصوصا در شهرستان‌ها بسیار ساده‌تر از شهرهای بزرگ تحقق‌پذیر خواهد بود. به هر حال امید است آحاد ملت روز جمعه با حضور پرشور و آگاهانه در پای صندوق‌های رای به تشکیل مجلسی قوی همت گمارند همان‌طور که رهبر معظم انقلاب دیروز تاکید فرمودند: «تنها راه مأیوس شدن دشمنان، قوی شدن ایران است و یکی از مصادیق ایرانِ قوی، مجلسِ قوی است، مجلسی که بتواند با تصویب قوانین لازم و با هدایت دولت‌ها به مسیر مطلوب، کشور را مصونیت ببخشد.»

کمال احمدی
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 30 بهمن 1398
آیت‌الله رئیسی در دیدار با نهادهای مردمی:
 برای اجرای عدالت به قوه قضائیه قوی می‎اندیشیم نه دستگاه قضایی بزرگ
    ۱۳۹۸/۱۱/۲۸
رئیس قوه قضائیه گفت: ما به دنبال ایجاد دستگاه قضایی بزرگ نیستیم بلکه به قوه قضائیه قوی می‎اندیشیم که عدالت را اجرا می‎کند، حق را پیاده می‎کند و در فرایند دادرسی و پیگیری مسائل اجتماعی نگاه مردم را با خود همراه می‎کند.
به گزارش روابط عمومی قوه قضائیه، آیت‎‌الله سید ابراهیم رئیسی در نشست هم‌اندیشی شورای عالی قضایی با نهادهای مردمی اظهار داشت: انقلاب اسلامی مبتنی بر خواست و اراده و رأی مردم است و نهادهای اساسی کشور با رأی و اراده مردم شکل می‎گیرد.
رئیسی افزود: حضور مردم در عرصه‎های مختلف، پشتوانه جدی برای حرکت نظام و مسئولان و جلوه‌ای از خواست مردم برای تداوم انقلاب و نظام و لزوم تحقق خواست آنهاست. وی با مهم خواندن نقش مردم در انتخابات، اظهار داشت: این نقش با رأی دادن تمام نمی‌شود و لازم است ساز و کاری برای تداوم آن در سایر ارکان نیز طراحی شود.
رئیس قوه قضائیه با اشاره به حکم رهبر انقلاب برای رئیس قوه قضائیه ادامه داد: مقام معظم رهبری در یکی از بندهای حکمی که صادر فرمودند، نگاه قوه قضائیه به مردم را مورد تاکید قرار دادند. قطعاً مردمی بودن و توجه به مردم با حرف محقق نمی‎شود و باید برای اجرایی شدن آن سازوکاری طراحی می‎کردیم.    
رئیسی تاکید کرد: ما به دنبال ایجاد دستگاه قضایی بزرگ نیستیم بلکه به قوه قضائیه قوی می‎اندیشیم که عدالت را اجرا می‎کند، حق را پیاده می‎کند و در فرایند دادرسی و پیگیری مسائل اجتماعی نگاه مردم را با خود همراه می‎کند. وی  با بیان این‎‎که تعامل قوه قضائیه و مردم یک رابطه دوسویه است، افزود: این که ما از زندانیان معسر حمایت کنیم کار ارزشمندی است اما نقش مردم در بازسازی شخصیت و بازاجتماعی کردن یک زندانی پس از آزادی هم مهم است و باید به نقش تربیتی خود نیز توجه داشت.
رئیس دستگاه قضا با اشاره به کلام حضرت امام‌(ره) برای تبدیل شدن زندان به دانشگاه، اظهار داشت: قوه قضائیه فقط نهاد مجازات‎کننده نیست بلکه در کنار عدالت باید به موضوع احسان هم توجه شود تا آسیب‎های فردی و اجتماعی کاهش یابد.
رئیسی با بیان این‎که همدلی از شاخص‎های کار امروز دستگاه قضایی است، گفت: نتیجه کار مشترک قوه قضائیه و مردم و سازمان‎های مردم‎نهاد، اعتمادسازی در جامعه و شکل‎گیری قوه قضائیه‎ای در تراز است.
وی خاطرنشان کرد: در گام دوم انقلاب، نقش مردم و مشارکت آنها در پیشبرد همه امور کشور از جمله مسائل مربوط به قوه قضائیه، در چارچوب دستورالعمل تعامل نهادهای مردمی با دستگاه قضا جدی‌تر و سازمان‌یافته‎تر خواهد شد.
بر اساس این گزارش، پس از سخنرانی رئیس قوه قضائیه، معاون حقوقی قوه قضائیه گزارشی از روند تدوین دستورالعمل نحوه مشارکت و تعامل نهادهای مردمی با قوه قضائیه ارائه کرد و جمعی از مدعوین نیز نظرات خود را درباره این دستورالعمل و الزامات و اقتضائات اجرایی آن بیان کردند.
اتفاق مهم و بی‌سابقه در قوه قضائیه
گفتنی است، یک ماه پیش قوه قضائیه در فراخوانی از مردم و تشکل‌های مردمی خواست نظر بدهند که برای  مشارکت‌جویی بیشتر و بهتر از مردم در مسیر کمک به اجرای  وظایف این قوه و هر چه نزدیکتر شدن به آرمان عدالت، چارچوبی تدوین شود‌.
در ادامه طرح‌های بسیاری به دستگاه قضا رسید و‌ مصوب شد هیئتی از خود نهادهای مردمی و NGO‌ها سند مشارکت را تدوین کنند و دیروز در اقدامی بی‌سابقه در قوه قضائیه، نمایندگان تشکل‌های مردمی در شورای عالی قضایی حاضر شدند و دستورالعمل نحوه مشارکت نهادهای مردمی با قوه قضائیه که خودشان تدوین کرده‌اند رونمایی و به تصویب رئیس قوه قضائیه رسید و مقرر شد در حوزه‌های زیر از ظرفیت آنان استفاده شود: سیاستگذاری قضایی، پیشگیری از وقوع جرم، حمایت از بزه‌دیدگان، تسهیل دسترسی متهمان به عدالت، میانجیگری و صلح و سازش، نظارت بر اجرای قوانین و رسیدگی و اصلاح مجرمان.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 29 بهمن 1398
سعید جلیلی تأکید کرد:
 هر رأی، چک سفید امضایی است برای نحوه تخصیص صدها هزار میلیارد بودجه
  ۱۳۹۸/۱۱/۲۸
عضو مجمع تشخیص مصلحت با بیان اینکه نماینده مجلس اختیار دارد که راجع به چگونگی هزینه‌کردِ حدود ۴٠٠ هزار میلیارد تومان بودجه تصمیم بگیرد، گفت: هر رأیی یک چک سفید امضاء برای چگونگیِ تخصیص این بودجه است.
سعید جلیلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، در اجتماع بزرگ مردم اصفهان که به مناسبت چهلمین روز شهادت سردار سلیمانی برگزار شد، اظهار داشت: شهید سلیمانی عصاره فضائل ملت بود و این پیام را با همه وجود درک کرد؛ امروز فرمایشات حضرت زهرا(س) باور ملت ما شده و این تجربه را به دست آوردند که اگر در زندگی فردی و اجتماعی خود دعوت اولیای خدا را اجابت کنند چه جایگاه و عزتی پیدا خواهند کرد و این عزت نیز در سایه جهاد و تلاش میسر خواهد شد. امثال شهید سلیمانی فرزندان همین ملت بودند، چه بسیارند پدران و مادرانی که اینچنین فرزندانی را در دامن خود پرورش دادند.
ایران را یکی از سه قدرتی می‌دانند که باید با آن مقابله کرد
عضو شورای عالی امنیت ملی اظهار داشت: ملت ما یک انتخاب بزرگ کرد که آن انتخاب اسلام بود این توفیق بزرگی برای ملت ما در این عصر بود که به این آگاهی رسید که انتخاب خود را خدا قرار دهد، دعوت خدا و پیامبر را اجابت کرده و جمهوری اسلامی را انتخاب کند. چه بسیارند افرادی که راه‌های دیگری جز راه خدا را به دلایل مختلف انتخاب کردند و دنباله‌روی غیرخدا نه تنها موفقیتی برای آنها به‌دنبال نداشت بلکه تنها نوکری آنها برای دیگران را برایشان به ارمغان آورد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: وقتی یک انتخاب صحیح صورت می‌گیرد به همان نسبت شما قوت پیدا می‌کنید، انتخاب قوی یعنی کشوری که یک زمان او را در حد ژاندارم خودشان می‌دانستند امروز به صراحت بیان می‌کنند این قدرتی است که جزو سه اولویت اول آنها است.
وی در ادامه تصریح کرد: انتخاب صحیح که باشد، یک مسیر صحیح که انتخاب بشود تولید اقتدار و عزت می‌کند. عزیزی مثل شهید قاسم سلیمانی فرزند روستای قنات ملک در «رابر» کرمان در پرتو این انقلاب چنان عزّت و قدرتی پیدا می‌کند که بالاترین مقام کشوری که خود را ابرقدرت می‌داند اعتراف می‌کند که تصمیم به هدف گرفتن این فرد گرفته‌ایم و برای مقابله با او مستأصل می‌شوند.
جلیلی بیان داشت: رئیس قبلی آنها یعنی اوباما هنگامی ‌که کارنامه عملکرد خود را ارائه می‌کرد گفت که ما نتوانستیم با گذشت ۵ سال از حضور در سوریه موفقیتی کسب کنیم زیرا کسی مثل سلیمانی در آن‌جا حضور داشت.
عضو شورای‌عالی امنیت ملی ادامه داد: باید پرسید که این فردِ روستایی چه قدرتی داشت که همه را مستأصل می‌کرد؛ اگر انتخاب ملت صحیح باشد و مسیر درستی را طی کند و در صحنه حاضر شود، این قدرت پیدا می‌شود.
جلیلی خاطرنشان کرد: در شرایطی که دشمن رسماً اعلام می‌کند که ما به‌دنبال فشار حداکثری بر ایران هستیم، تنها انتخاب قوی و نقطه‌زن جوابگو است و این انتخاب قوی است که تحریم‌های دشمن را هدف‌گیری کرده و آن ‌را بی‌تأثیر می‌کند و در این شرایط است که هر رأی یک موشک نقطه‌زن می‌شود البته در صورتی که درست و دقیق باشد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: ملت زمانی می‌تواند یک مجلس قوی پدید آورد که بداند اولویت‌های ۴ سال آینده کشور چیست و چه مسائلی باید در این زمان حل شود و راه‌حل این مسائل نیز چیست.
نیمی ‌از مردم ایران یک ریال وام نگرفته‌اند
وی افزود: یک نماینده مجلس اختیار دارد که راجع به چگونگی هزینه شدن بودجه که چیزی حدود ۴٠٠ هزار میلیارد تومان است تصمیم گیرد، لذا رأی هر فرد به مانند یک چک سفید امضا برای چگونگی تخصیص صدها هزار میلیارد تومان  است.
جلیلی عنوان کرد: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری گام دوم انقلاب باید گام جهش و ارتقا باشد؛ انتخابات یک عرصه جدی است و باید با دقت به آن وارد شد و مشکلات مردم نیز در نتیجه همین انتخابات باید حل شود.
عضو شورای‌عالی امنیت ملی بیان داشت: امروز نزدیک به ۵٠ درصد از مردم ایران تا به حال حتی یک ریال هم تسهیلات بانکی نگرفتند، ۴٠ درصد مردم نیز ١٠ درصد تسهیلات بانکی گرفتند ولی ١٠ درصد دیگر به میزان ٩٠ درصد تسهیلات را به خود اختصاص داده‌اند و ما اگر از عدالت صحبت می‌کنیم به این مشکل جدی نیز باید توجه کنیم.
وی ادامه داد: امروز در کشور روزی ١٠٠٠ میلیارد تومان خلق پول می‌شود، مقام معظم رهبری چندین سال است که بر روی هدایت درست نقدینگی تأکید دارند، در سال ٩٢ که دولت کنونی دولت را تحویل گرفت نقدینگی ۴٧٠ هزار میلیارد تومان بود ولی این مقدار در حال حاضر به بیش از ٢٠٠٠ میلیارد تومان رسیده است. اگر ما در این شرایط یک مجلس قوی داشته باشیم که به این موضوعات ورود پیدا کند مقدار زیادی از مشکلات کشور حل خواهد شد.
وی اظهار کرد: دشمن رسماً می‌گوید که ما می‌خواهیم فروش نفت ایران صفر شود، در این شرایط ما نه‌تنها می‌خواهیم کشور را اداره کنیم بلکه می‌خواهیم وضع کشور را ارتقا دهیم و جهش داشته باشیم و این امر با برنامه‌ریزی میسر است.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: اگر می‌خواهیم گره‌ها باز شود باید چشم‌ها را باز کنیم و همه با جدیت وارد کار شویم و وقت بگذاریم. اگر در این اولویت‌ها به یک فهم رسیدیم وظیفه داریم که ببینیم چه کسی می‌تواند این کارها را انجام دهد. لذا جلسات انتخاباتی باید در راستای تشخیص اولویت‌های ما و راه‌حل رسیدن به آنها باشد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 29 بهمن 1398
وزیرخارجه آلمان در یک میزگرد تلویزیونی:
 آمریکا با ترور قاسم سلیمانی عراق را به ایران نزدیک‌تر کرد
   ۱۳۹۸/۱۱/۲۸
هایکو ماس می‌گوید که اگر نتیجه ترور قاسم سلیمانی این باشد که عراقی‌ها آن را خدشه‌دار کردن حاکمیت خود بدانند در واقع ما عراق را در یک سینی نقره‌ای تقدیم ایران کرده‌ایم.
«هایکو ماس» وزیرخارجه آلمان در یک میزگرد تلویزیونی در پاسخ به این پرسش که «آیا از نظر شما دونالد ترامپ با ترور سلیمانی از خط قرمز سیاسی گذشته و حقوق بین‌الملل را زیر پا گذاشته است؟» گفت: «ببینید ما الان نگاه کنیم به مسایل مطرح در بغداد در آنجا مجلس عراق در قطعنامه‌ای خواستار خروج تمامی نیروهای مسلح کشورهای خارجی شده که شامل نیروهای ائتلاف [به اصطلاح] ضدداعش هم می‌شود... ما آنجا دولت عراق را حمایت می‌کنیم گرچه داعش الان اراضی جداگانه ندارد اما همواره فعال است.»
وزیرخارجه آلمان در ادامه تصریح کرد: «و اگر نتیجه ترور سلیمانی این باشد که عراقی‌ها این عمل [تروریستی] را خدشه دار کردن حاکمیت خود می‌دانند و آن نیروهایی [از اروپا و آمریکا] که به کمک‌شان آمده‌اند[!] بیرون کنند در واقع ما عراق را روی یک سینی نقره‌ای تقدیم ایران کرده‌ایم.»
ماس در ادامه گفت: «خب این نمی‌تواند در راستای منافع آمریکا باشد، حداقل در راستای منافع ما نیست. به همین خاطر با دولت عراق گفت‌و‌گو می‌کنیم تا زمینه‌ای برای فعالیت‌های مشترکمان بر علیه داعش آماده کنیم[!] تا این زمینه را برای ایران آماده نکنیم که هر چه در عراق (برای خود) ساخته بودیم، این ساختارها را تخریب کند.»
مجری دوباره از هایکو ماس می‌پرسد «آیا دونالد ترامپ حقوق بین‌الملل را زیر پا گذاشت؟ آیا این ترور سلیمانی و البته یک مقام نظامی عراقی مغایر با حقوق بین‌الملل بود؟» و وزیرخارجه آلمان در پاسخ می‌گوید: «خب ایالات متحده‌اشاره می‌کند به اصل 51سازمان ملل یعنی حق دفاع از خود، بدون شک قبل از آن حملاتی به تاسیسات آمریکایی صورت گرفته بود اعتراضاتی بود مقابل سفارت آمریکا که برنامه‌ریزی شده بود و ایالات متحده می‌گوید که نشانه‌های خاصی از حملات در آینده وجود داشته و به همین علت سلیمانی ترور شده و در اینجا به حق دفاع از خودشان رجوع می‌کنند.»
وزیرخارجه آلمان در ادامه تاکید می‌کند: «ما هیچگونه اطلاعی از این نشانه‌های مشخص نداریم و باید این اطلاعات را داشته باشیم تا بتوانیم در این رابطه اظهار نظر کنیم. و ظاهرا در خود دولت آمریکا هم بحث‌هایی هست که تا چه حد این اطلاعات دقیق و قابل اعتماد است؟! و این باید در واشنگتن روشن شود. بعد از آن شما می‌توانید از ما بپرسید و ببینیم که آیا این قراین کافی است که ثابت شود که یک خطر مستقیم تهدید می‌کرده یا نه؟!»
مجری «همین را هم وزیر دفاع آمریکا مارک اسپر نفی کرده و گفته هیچ‌گونه سندی در این رابطه نیست یعنی در واشنگتن هم بحث است.»
در این رابطه لازم به ذکر است که ادعاهای ترامپ مبنی بر طراحی حملاتی علیه منافع و نیروهای آمریکایی توسط شهید سپهبد قاسم سلیمانی به قدری بی‌اساس و حتی بدون کوچکترین مدرکی است که در همین برنامه تلویزیونی وزیرخارجه آلمان برای پاسخ به سؤال مجری برنامه ضمن آنکه نخواسته اقدام آمریکا را نقض حقوق بین‌المللی بخواند و برای توجیه آن نیز به اظهارات و ادعاهای ترامپ‌اشاره کرده‌اما هم او و هم مجری برنامه به سست بودن و بی‌پایه بودن این ادعاها‌اشاره می‌کنند و چنانکه مجری برنامه گفته مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا نیز این ادعاها را بی‌اساس خوانده است.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 29 بهمن 1398


( کل صفحات : 20 )    1   2   3   4   5   6   7   ...   


آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات