تـــوّلــی ( دوست شــنـاســی)
پیامر اكرم (ص) : خدایا دوست بدار كسى‏ را ، كه على را دوست دارد.
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


« تولی به معنای پذیرش ولایت اولیای الهی با قلب و پیروی از آنها در عمل و نیزدوست داشتن اولیای الهی و دوست داشتن دوستداران آنها است.»

« دوست خوب کسی است که آراسته به صفات ایمان واخلاق باشد.»

مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
به مناسبت اعیاد رجبیه،‌ عید نوروز و مبعث پیامبر اعظم(ص) انجام شد
موافقت رهبر انقلاب با شرایط و ضوابط عفو یا تخفیف مجازات محکومان
   ۱۳۹۸/۱۲/۲۷
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه رئیس قوه قضائیه که به مناسبت اعیاد رجبیه، عید باستانی نوروز و به‌ویژه مبعث پیامبر گرامی ‌اسلام (صلی‌الله علیه وآله وسلم) و با توجه به ضرورت کاهش جمعیت زندانیان، شرایط و ضوابط عفو یا تخفیف مجازات محکومانی را که محکومیت آنها تا تاریخ ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ قطعیت یافته باشد، به تفصیل ارائه و درخواست تصویب آن را مطرح کرده بود، موافقت کردند.
متن نامه رئیس قوه قضائیه و پاسخ رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:
بسم‌الله الرحمن الرحیم
محضر مبارک حضرت آیت‌الله العظمی ‌امام خامنه‌ای ادام‌الله ظله الوارف
رهبر معظم انقلاب اسلامی با اهدای سلام و تحیّات
احتراماً، ضمن عرض تبریک به مناسبت فرارسیدن اعیاد رجبیه، عید باستانی نوروز و به‌ویژه مبعث پیامبر اعظم(ص)‌ و با توجه به شرایط حساس کشور و لزوم کاهش جمعیت زندانیان، در اجرای بند ۱۱ از اصل ۱۱۰ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و در راستای بازاجتماعی شدن زندانیان و کاهش اثرات سوء حبس بر خانواده آنان، بدینوسیله شرایط و ضوابط عفو به محضر مبارک تقدیم می‌شود تا در صورت تصویب حضرت مستطاب عالی محکومان دادگاه‌های عمومی و انقلاب، سازمان قضایی نیروهای مسلح و سازمان تعزیرات حکومتی که محکومیت آنها تا تاریخ 28/12/1398 قطعیت یافته باشد به شرح آتی واجد شرایط استفاده از عفو و تخفیف تشخیص داده می‌شوند، مشمول عفو یا تخفیف مجازات واقع و از رأفت اسلامی بهره‌مند شوند.
الف- محکومان به حبس که در زندان به‌سر می‌برند:
۱) باقی‌مانده محکومیت محکومان به حبس تا ده سال، به شرط آنکه تا تاریخ 28/12/1398 حداقل یک سوم از مدت محکومیت را تحمل کرده باشند.
۲) باقیمانده محکومیت محکومان به حبس بیش از ده سال (غیر از حبس ابد)، به شرط آنکه تا تاریخ 28/۱۲/۱۳۹۸ حداقل یک دوم مدت محکومیت را تحمل کرده باشند.
۳) باقی‌مانده محکومیت حبس کلیه محکومان جرائم غیرعمدی.
۴) باقی‌مانده محکومیت حبس (غیر از حبس ابد) زنانی که به حکم قانون سرپرستی یا حضانت فرزندانشان را برعهده ‌دارند، در صورتی که حداقل یک پنجم حبس را تحمل کرده باشند.
۵) باقیمانده محکومیت حبس (غیر از حبس ابد) محکومان ایثارگر و خانواده معظم شهداء (پدر، مادر، همسر، فرزند) به شرط آنکه حداقل یک پنجم حبس را تحمل کرده باشند.
تبصره- مشمولین این بند ملزم به ارائه تأییدیه لازم از مراجع ذی‌ربط بوده و مصادیق ایثارگری نیز تابع قوانین و مقررات مربوط می‌باشد.
۶) باقی‌مانده محکومیت حبس بیماران صعب‌العلاج یا لاعلاج که مراتب بیماری آنان تا قبل از پایان دوره محکومیت مورد تأیید کمیسیون پزشکی قانونی قرار گیرد.
بدیهی است اقدامات دادگاه در جهت مواد ۵۰۲ و ۵۲۲ قانون آئین دادرسی کیفری مانع اعمال این عفو نیست.
۷) باقی‌مانده محکومیت حبس محکومان ذکور بالای ۷۰ سال تمام و اناث بالای ۶۰ سال تمام به استناد اسناد سجلی و در مورد اتباع بیگانه فاقد اسناد معتبر به تأیید پزشکی قانونی به شرط آنکه در محکومیت به حبس (غیر از حبس ابد)، حداقل یک پنجم و در محکومیت به حبس ابد، حداقل ۸ سال تحمل حبس نموده باشند.
۸) باقی‌مانده محکومیت حبس اتباع بیگانه که فقط به جرم ورود یا اقامت غیرمجاز محکوم شده‌اند.
تبصره- مشمولین این بند پس از طرد از کشور چنانچه ظرف مدت ۱۰ سال بدون مجوز وارد قلمرو جمهوری اسلامی ایران شوند، عفو آنان کان لم یکن تلقی و باقیمانده مجازات آنان اجرا خواهد شد.
۹) باقی‌مانده محکومیت محکومان جرائم مرتبط با مواد مخدر که میزان مواد موضوع محکومیت آنها در هروئین، روانگردان‌های صنعتی و مشتقات آنها تا حداکثر پنج گرم و در‌تریاک و مشتقات آن حداکثر ۵۰۰ گرم بوده، در صورت فقدان سابقه محکومیت و تحمل یک پنجم محکومیت.
ب- محکومان به جزای نقدی که به علت عجز از پرداخت جزای نقدی در زندان به‌سر می‌برند:
۱) باقیمانده محکومیت محکومان به جزای نقدی تا دویست میلیون ریال.
۲) باقی‌مانده محکومیت محکومان به جزای نقدی بیش از دویست میلیون ریال تا پانصد میلیون ریال، چنانچه تا تاریخ ۲۸ / ۱۲ / ۹۸ حداقل به مدت چهار ماه تحمل حبس نموده باشند.
۳) باقی‌مانده محکومیت محکومان به جزای نقدی بیش از پانصد میلیون ریال تا یک میلیارد ریال، چنانچه تا تاریخ 28/12/1398 حداقل به مدت یک سال تحمل حبس نموده باشند.
۴)باقی‌مانده محکومیت محکومان به جزای نقدی بیش از یک میلیارد ریال تا دو میلیارد ریال، چنانچه تا تاریخ 28/12/1398 حداقل به مدت دو سال تحمل حبس نموده باشند.
پ-  شرایط استفاده از عفو:
۱) نداشتن بیش از یک فقره سابقه محکومیت مؤثر کیفری.
۲) عدم ارتکاب جرم عمدی جدید مستوجب مجازات درجه یک تا پنج موضوع ماده ۱۹ قانون مجازات اسلامی مصوب 1/2/1392 در ایام تحمل حبس در حال اجرا یا در زمان مرخصی اعطایی.
۳) نداشتن شاکی یا مدعی خصوصی و یا جلب رضایت وی و یا جبران ضرر و زیان و یا‌ترتیب پرداخت خسارت مدعی خصوصی و زیان‌دیده (اعم از‌ اشخاص حقیقی و حقوقی) تا قبل از پایان دوره محکومیت.
تبصره- معاونت در جرائم، به استثناء قتل عمد نیاز به جلب رضایت شاکی یا مدعی خصوصی نداشته و مانع اعمال عفو نمی‌باشد.
۴) عدم استفاده از عفو در محکومیت‌های قبلی و فعلی.
ت- مرتکبین جرائم ذیل از شمول این عفو مستثنی می‌باشند:
۱) ارتکاب هرگونه جرائم مربوط به مواد مخدر به‌صورت مسلحانه یا عمده (منظور از جرائم عمده، کلیه جرائم مربوط به مواد مخدر با مقدار مواد بیش از یکصد کیلوگرم‌ تریاک و ملحقات آن و بیش از دو کیلوگرم هروئین یا روانگردان و ملحقات آنها می‌باشد.)
۲) قاچاق اسلحه و مهمات.
۳) جرائم امنیتی با محکومیت بیش از پنج سال حبس.
۴) آدم‌ربایی در صورت عدم گذشت شاکی خصوصی.
۵) اسیدپاشی.
۶) تجاوز به عنف.
۷) دایر کردن مراکز فساد و فحشاء.
۸) سرقت مسلحانه یا مقرون به آزار یا سرقت سارقینی که میزان محکومیت حبس آنان بیش از پنج سال باشد.
۹) اختلاس.
۱۰) ارتشاء بیش از پانصد میلیون ریال.
۱۱) کلاهبرداری بیش از یک میلیارد ریال.
تبصره- جرائم در حکم کلاهبرداری یا دارای مجازات کلاهبرداری از شمول این عفو مستثنی نمی‌باشند.
۱۲) جعل اسکناس و ضرب سکه تقلبی.
۱۳) پولشویی.
۱۴) اخلال در نظام اقتصادی کشور. (با محکومیت بیش از پنج سال حبس)
۱۵) کلیه جرائم مربوط به مشروبات الکلی.
۱۶) کلیه جرائم موضوع قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز با ارزش ریالی بیش از دو میلیارد ریال.
تبصره ۱- معاونین جرائم موضوع بندهای ۱، ۵، ۱۴ این قسمت نیز از شمول عفو مستثنی می‌باشند.
تبصره ۲- عفو موضوع این دستورالعمل ناظر به محکومیت در حال اجرا در زمان عفو (28/12/1398) بوده و شامل سایر محکومیت‌ها نخواهد شد.
«والامر الیکم والسلام علیکم و رحمهًْ‌الله و برکاته»
سیّدابراهیم رئیسی

بسمه تعالی
با سلام و تحیت و تبریک با پیشنهاد جنابعالی موافقت می‌شود.
والسلام علیکم و رحمهًْ‌الله
سیّدعلی خامنه‌ای
۲۷ اسفند ۱۳۹۸
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 28 اسفند 1398
سخنگوی قوه قضائیه: شعب ویژه‌ای
برای تعقیب دروغ‌پردازان و شایعه‌سازان تشکیل شده است
   ۱۳۹۸/۱۲/۲۷
Image result for سخنگوی قوه قضائیه
سخنگوی قوه قضائیه گفت: دروغ‌پردازان و شایعه‌سازان در اسرع وقت شناسایی و تحت تعقیب قرار می‌گیرند.
به گزارش میزان، غلامحسین اسماعیلی در آخرین نشست خبری خود در سال 98 اظهار داشت: امروز مردم ما بیش از آنکه اخبار ناامید‌کننده بروز فساد را بشنوند، شاهد برخورد و مجازات کسانی هستند که مرتکب مفاسد اقتصادی شده‌اند. امروز مردم ما به جای شنیدن اخبار راجع به غارت بیت‌المال، گزارشات مربوط به استرداد و بازگشت اموال به غارت رفته به بیت‌المال را می‌شنوند که گویای عملکرد مثبت قوه قضائیه در مبارزه با اینکه ویروس است.
محکومیت 2 متهم بانک سرمایه به 20 و 10 سال حبس
اسماعیلی افزود: آخرین رأیی که شعبه سوم ویژه رسیدگی به پرونده‌های اخلال در نظام اقتصادی صادر کرد، راجع به بخشی دیگر از پرونده بانک سرمایه و صندوق تعاونی فرهنگیان است که بر این اساس «محمدرضا جهانبانی» به اتهام اخلال در نظام اقتصادی و تحصیل مال نامشروع به مبلغ 6 هزار و ۴۰ میلیارد ریال، به تحمل 20 سال حبس، ۷۴ ضربه شلاق در انظار عمومی، محرومیت دائم از مشاغل دولتی، استرداد پنج هزار و سه میلیارد و پانصد میلیون و پانصد هزار ریال در حق بانک سرمایه محکوم شده است.
به گفته وی، «عمار صالحی» متهم دیگر این پرونده به جرم معاونت در اخلال در نظام اقتصادی به تحمل 10 سال حبس و محرومیت دائم از خدمات دولتی محکوم شده است.

بازگشت 50 درصد از بدهی‌های ۳ هزار میلیاردی یک بدهکار بانکی
سخنگوی قوه قضائیه با‌ اشاره به استرداد بدهی توسط یکی از بدهکاران بانکی با تلاش
قوه قضائیه گفت: یکی از بدهکاران بزرگ بانکی که بیش از سه هزار میلیارد تومان بدهی داشت، با پیگیری‌های قضایی بیش از ۵۰ درصد از بدهی‌های خود را تسویه کرده است.
به گفته اسماعیلی، این فرد ۵۳۰ میلیارد تومان به بانک اقتصاد نوین، ۳۲۰ میلیارد تومان به بانک پارسیان، ۲۰۴ میلیارد تومان به بانک توسعه صادرات، ۲۰۰ میلیارد تومان به بانک ایران زمین، ۱۴۵ میلیارد تومان به بانک سینا، ۱۱۰ میلیارد تومان به بانک سرمایه، ۵۹ میلیارد تومان به بانک گردشگری، ۲۳ میلیارد تومان به بانک شهر و ۲۸ میلیارد تومان هم به یکی دیگر از بانک‌ها مسترد کرده است.
وی ادامه داد: دو فقره دیگر از بدهی‌های این فرد که شامل ۹۰۰ میلیارد تومان به بانک اقتصاد نوین و ۵۲۵ میلیارد تومان به بانک دی است شناسایی شده و ۳۸۰ میلیارد تومان دیگر سهام شرکت‌های مختلف به نام این بدهکار بانکی توقیف گردیده است. همچنین ملکی به مساحت ۴۱ هزار مترمربع در منطقه ۲۲ تهران و یک ملک با ارزش در منطقه آجودانیه تهران توقیف شده است و فرآیند واگذاری این موارد به این دو بانک در حال انجام است.
مرخصی به 50 درصد زندانیان امنیتی
سخنگوی قوه قضائیه درباره آخرین وضعیت مرخصی زندانیان گفت: با اجرای بخشنامه ریاست قوه قضائیه تاکنون حدود ۸۵ هزار نفر از زندانیان از این مرخصی بهره‌مند شدند.
به گفته اسماعیلی، علی‌رغم فضاسازی‌ها بیش از 50 درصد از زندانیان امنیتی هم از مرخصی استفاده کرده‌اند و در مورد اینکه ادعا می‌شد زندانیان امنیتی از این مرخصی محروم هستند، باید گفت که اصلا این‌گونه نیست.
تعدادی از افراد شایعه‌ساز و دروغ‌پراکن شناسایی و تحت تعقیب قرار گرفته‌اند
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر برخورد دستگاه قضا با شایعه سازان در رابطه با ویروس کرونا گفت: اولا در همه واحد‌های قضایی، شعب ویژه‌ای خاص تعقیب و پیگیری دروغ‌پردازان و شایعه‌سازان هم در دادسرا و هم در دادگاه تشکیل شده است. همچنین ابلاغ و مأموریت ویژه‌ای برای ضابطین و به‌ویژه نیروی انتظامی ‌و پلیس فتا صادر شده است که در اسرع وقت این قبیل از افراد شناسایی و تحت تعقیب قرار گیرند که تاکنون تعدادی از افراد شایعه‌ساز و دروغ پراکن شناسایی شده و تحت تعقیب قرار گرفتند.
پرستار قلابی شایعه‌ساز هنوز دستگیر نشده است
سخنگوی قوه قضائیه درباره کلیپ پخش شده از زنی که مدعی پرستاری و آمار بالای
مرگ و میر بر اثر کرونا در بیمارستان بود، اظهار داشت: بررسی‌ها در این زمینه صورت گرفت و این فرد اصلا جزو جامعه پرستاری نبود. محتوای مطلب دروغ بود و فرد شناسایی و هویت او مشخص گردیده و تحت تعقیب است. خبر دستگیری این فرد صحت ندارد و افراد دیگری در استان‌های مختلف در این موضوعات دستگیر شده‌اند. این فرد تحت تعقیب است و هنوز دستگیر نشده و امیدواریم به زودی دستگیر شود و کذب بودن مطالب وی نیز احراز شده است.
بازگشت ۹۹۴ واحد صنعتی به چرخه تولید با حمایت دستگاه قضایی
اسماعیلی درباره عملکرد قوه قضائیه در سال رونق تولید اظهار داشت: اقدامات بسیار خوبی در این حوزه انجام دادیم و در یک بازه 6 ماهه با تدابیری که اتخاذ کردیم، از تعطیلی بیش از ۵۰۰ واحد صنعتی جلوگیری شد یا برخی از واحد‌های تعطیل شده به چرخه تولید بازگشت. همچنین در مورد ۹۹۴ واحد صنعتی با حمایت دستگاه قضایی، یا از تعطیلی آنها جلوگیری شد یا اگر تعطیل شده بود به چرخه تولید برگشت.
برخورد با محتکران
وی در پاسخ به سؤال خبرنگار کیهان مبنی بر اینکه اخبار احتکار مایحتاج عمومی از گوشه و کنار به گوش می‌رسد، قوه قضائیه در سه حوزه کشف اقلام بهداشتی، رسیدگی به پرونده‌های محتکران و توزیع اقلام بهداشتی مکشوفه چه اقداماتی انجام داده است، بیان کرد: پیگیری گزارشاتی که به ما واصل شده، حکایت از این دارد که کشفیات بسیار خوبی انجام شده و محموله‌های سنگینی کشف شده است.
به گفته سخنگوی قوه قضائیه، کشفیات خرد در حوزه صلاحیت سازمان تعزیرات حکومتی بوده و اقلام درشت در قوه قضائیه مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.
اسماعیلی افزود: ظرف همین چند روزی که گذشته فقط در شهر تهران بیش از ۶۰ متهم توسط مراجع قضایی دستگیر و روانه زندان شدند و ۳۰ فقره از پرونده‌ها نیز رسیدگی در مرحله دادسرایی آنها تمام شده است و تحقیقات تکمیل و کیفرخواست صادر و به دادگاه ارسال شده است و به زودی آراء محکومیت این افراد هم صادر خواهد شد.
انصراف یک تولیدکننده از صادرات هفت کامیون دستکش پس از شیوع کرونا
وی گفت: علی‌رغم این زشتی‌های رخ داده، یک اتفاق زیبایی در استان آذربایجان غربی رخ داد و یکی از هموطنان که تاجر دستکش یک‌ بار مصرف است، بر اثر قراردادی که از دو ماه قبل با طرف تُرک داشت، هفت کامیون دستکش با وزن ۱۳۷ تن برای صادرات آماده کرده بود اما با مذاکرات دستگاه قضایی با این هموطن، وی داوطلبانه از صادرات این کالا منصرف شد و این کالا را به داخل کشور برگرداند.
نرخ دیه در سال آینده اعلام شد
سخنگوی دستگاه قضا در پاسخ به سؤالی در مورد نرخ دیه در سال آینده گفت: به موجب قانون در پایان هر سال برای سال جدید قوه قضائیه باید نرخ جدید دیه را اعلام کند. این موضوع در جلسه روز دوشنبه شورای عالی
قوه قضائیه مطرح شد و نرخ دیه برای سال ۱۳۹۹ در ماه‌های غیرحرام ۳۳۰ میلیون تومان با رشدی 20 درصدی نسبت به نرخ دیه سال ۱۳۹۸ تعیین شد و از اول فروردین ۹۹ لازم‌الاجرا خواهد بود.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 28 اسفند 1398
هتک حرمت حرم‌های مطهر جدیدترین اقدام موهن یک فرقه متحجر
11 نفر از هتاکان به حرم حضرت معصومه(س) بازداشت شدند
    ۱۳۹۸/۱۲/۲۷
پس از اقدام موهن لیسیدن ضریح حرم حضرت معصومه(س) از سوی افرادی که معلوم شد، منتسب به فرقه موسوم به شیرازی هستند، دوشنبه شب نیز افرادی از همین طیف، درب حرم کریمه اهل بیت(س) را که به دلیل کمک به قطع زنجیره انتقال ویروس منحوس بسته شده بود، تخریب کردند و وارد صحن شدند. در مشهد نیز به همین سیاق، به گیت‌های باب‌الجواد(ع) حمله کردند و خادمان را مورد اهانت قرار دادند. دادستان قم از بازداشت 11 نفر از عوامل هتک حرمت به حرم حضرت معصومه(س) خبر داد.
تحجر و جزم‌اندیشی فرسنگ‌ها با اسلام ناب و حقیقی فاصله دارد. متحجران وقتی می‌خواهند به زعم خود کار مهمی انجام دهند، به دلیل عدم آگاهی و ‌اشراف بر مقتضیات زمان و نیازهای روز، حالتی راکد و بدون انعطاف دارند. اکتفای آنها به ظواهر احکام دین است و فاقد ادراک نسبت به حقیقت مبانی اسلام‌اند. مقدس‌مآبان جزم‌اندیش اهل عبادت‌اند اما بدون بصیرت. آنطور که یکی از اصحاب امیر مؤمنان(ع) فردی از خوارج را که نصف شب از صوت خوش قرآن او متأثر شده بود، فردا جزو کشتگان نهروان می‌بیند. در آن سو، اما مؤمنان دارای بصیرت نافذ، وقتی مولایشان علی(ع) که لُبّ و موجودیت اسلام است، در سمتی قرار می‌گیرد، شبهات را از خود دور می‌کنند، پا به‌رکابش می‌شوند.
آفت تحجر منحصر در مقطع خاصی از تاریخ نیست. دوران ما هم باورها و رفتارهای بی‌مایه‌ای وجود دارد که صاحبانش بدون استنادات محکم و دلایل متقن، از آن دفاع و جبهه باطل را تقویت می‌کنند.
اعتراف عجیب مرتکبان هتک حرمت
در هفته‌های گذشته، در فضای مجازی کلیپ‌هایی از لیس زدن ضریح حرم‌های مطهر امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س) منتشر شد اما متعاقب آن، کلیپی منتشر شد که نشان می‌داد یکی از مرتکبان این اقدام موهن، از هواداران فرقه موسوم به شیرازی است که به تشیع انگلیسی معروف است و تحت پشتیبانی انگلیس قرار دارد. این فرقه با حمایت روباه پیر اقدام به تأسیس شبکه‌های ماهواره‌ای کرده و مشغول تفرقه‌افکنی و بر هم زدن وحدت شیعه و سنی، تحریف دین، ترویج قمه‌زنی و اهانت به ساحت عالمان دین است.
فارس می‌نویسد؛ برخی منابع آگاه، اطلاعات جالبی در اختیار خبرنگارش قرار دادند که نشان می‌دهد این افراد بعد از بازداشت در اعترافاتشان عنوان کرده‌اند: «پیش از اقدام به لیس زدن پنجره‌ها، آن را با «پَد الکی» تمیز کردیم.» (!)
در ادامه کنش‌های مرتجعانه این فرقه، عصر دوشنبه نیز به دنبال بسته شدن درب‌های حرم‌های مطهر امام رضا(ع)، حضرت معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران به دلیل کمک به قطع زنجیره ویروس منحوس و بنا بر درخواست و تأکید ستاد ملی مقابله با کرونا، ‌عده‌ای در قم، به درب حرم مطهر آسیب زدند و تقلا کردند وارد حرم مطهر شوند.
قرابت با تکفیری‌ها
این اقدام وقیحانه و ناهنجار در حالی است که عالمان دین رعایت توصیه‌های پزشکی و بهداشتی را شرعا واجب می‌دانند و در جریان شیوع کرونا ضمن تقدیر از تلاش‌ها و مجاهدت جامعه پزشکی و پرستاری، تأکید کردند که از توصیه‌های بهداشتی تخطی نشود. مرتکبان این هتک حرمت از این جهت که به عمد یا از روی جهالت، نقش پیاده‌نظام محور سلطه و شرارت و فریبکاری، دروغ‌پراکنی و عنادورزی دشمنان تابلودار اسلام ناب را بازی می‌کنند، قرابت زیادی با تکفیری‌ها دارند.
رسا می‌نویسد که بر اساس گزارش تکمیلی و میدانی خبرنگارش، لیدرهای وابسته به تشیع انگلیسی سردمدار این حرکت موهن بودند که همواره با رفتارهای افراطی خود درصدد نامعقول نشان دادن چهره شیعه هستند.
به گزارش مهر، در همین حین ویدئویی از فردی منتشر می‌شود که در حال تماس با فرد دیگری است و به آنان می‌گوید که «درب حرم را بستند بیایید اینجا، به هر کسی می‌توانید زنگ بزنید، بیایید اینجا را به آتش بکشیم!»
دقایقی قبل از اذان مغرب به جمع افراد حلقه اول گردانندگان این تجمع غیرقانونی و ساختار شکنانه در خیابان ارم افزوده می‌شود، این افراد که ظاهراً در یک تشکیلات هستند و همدیگر را به اسم کوچک صدا می‌زدند تلاش می‌کنند با سر دادن شعارهای مذهبی به سمت درب حرم مطهر فشار آورند تا مقاومت خادمان در اثر این فشارها شکسته شود و بتوانند درب حرم را باز کنند.
متأسفانه در این زمان رفتارهای زشت برخی از افراد معلوم‌الحال شدت می‌یابد و برخی‌ها با لگد زدن بر قسمت پایینی درب حرم در سمت راست، باعث از جا درآمدن این بخش از درب و شکستن آن می‌شوند.
انعکاس تصویری که وضعیت درب شکسته شده حرم را نشان می‌دهد، موجب تأثر و ناراحتی بسیاری از متدینین می‌شود و در عین حال خوراکی برای رسانه‌های معاند فراهم می‌آورد تا از این طریق، خط قم هراسی را که به بهانه ورود ویروس کرونا در قم آغاز کرده بودند ادامه دهند.
در مشهد نیز عده‌ای به همین سیاق، به گیت‌های ورودی باب‌الجواد(ع) حمله کردند و ضمن توهین به خادمان، موانع قرار داده شده را زمین زدند و وارد صحن شدند.
به گزارش فارس، حالا ابعاد این تجمع در حال روشن شدن است و پیگیری‌ها از منابع آگاه حاکی از آن است یکی از لیدرهای تجمع شب گذشته برادر مسئول دفتر سید صادق شیرازی است.
در این میان، حجت‌الاسلام قریب، دادستان قم گفت: در پی تجمع غیرقانونی در اطراف حرم حضرت معصومه(س) و هتک حرمت تعدادی افراد اجیر شده به حریم حرم مطهر، تعداد ۱۱ نفر دستگیر و در اختیار دستگاه‌های قضایی قرار گرفتند.
اطلاعیه مشترک تولیت‌های حرم‌های مطهر
اقدام موهن مذکور در حالی است که متولیان آستان قدس رضوی، آستان مقدسه حضرت معصومه(س) و آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) با صدور اطلاعیه مشترک، خاطرنشان کردند: آستان مقدس حضرت ثامن‌الحجج علی بن موسی الرضا(ع) و آستانه مقدسه کریمه اهل بیت حضرت معصومه(س) و آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) امسال چونان سالیان گذشته، با برنامه‌ریزی‌های متنوع و متعدد معنوی، فرهنگی، رسانه‌ای، تبلیغی و هنری، حجم انبوهی از مراسم را تدارک دیده بودند تا در ماه‌های متبرک و نیز ایام تحویل سال نو، پاسخگوی شور و ‌اشتیاق مشتاقان اهل بیت(ع) باشند. با ورود و شیوع بیماری کرونا و توصیه‌های مقامات بهداشتی در مخاطرات جدی تجمعات، مدتی است که کلیه‌ اجتماعات و برنامه‌های گروهی عتبات مقدسه به حال تعلیق درآمد و اکنون با گسترش و مخاطرات جدی‌تر کرونا در سطح کشور و جهان، با قلبی شکسته و دلی پردرد، تصمیم سخت ایجاد محدودیت موقت انجام گرفت و لذا با حزن و اندوه فراوان عذرخواهی خود را به پیشگاه اهل بیت(ع) در عدم امکان ارائه خدمات به زائران عزیز حرم‌های مطهر ابراز می‌داریم.
به گزارش آستان نیوز، در این اطلاعیه همچنین خاطرنشان شده است: ان‌شاءالله با همکاری سازمان صداوسیما و مجموعه‌های رسانه‌ای و فضای مجازی، امکان زیارت از راه دور و ارتباط تصویری با مضجع منور حضرت ثامن‌الحجج(ع) و مراقد حضرت معصومه(س) و حضرت عبدالعظیم(ع) برای دلدادگان آن بزرگواران فراهم گردیده است.
محکومیت هتک حرمت حرم از سوی حوزه‌های علمیه و هیئات مذهبی
مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه با صدور بیانیه‌ای نسبت به هتک حرمت به ساحت قدسی حرم کریمه اهل بیت(س) واکنش نشان داد و این اقدام هنجارشکنانه را محکوم کرد.
به گزارش رسا، هیئت‌های مذهبی قم نیز در بیانیه‌ای با محکومیت هتک حرمت حرم مطهر بانوی کرامت، بر برخورد قاطع مراجع انتظامی و قضایی با عوامل این هنجار شکنی تأکید کردند.
سرشاخه‌‌های اهانت به حرم‌‌‌های رضوی(ع) و حضرت معصومه(س)به انگلیس وابسته‌اند
همچنین، حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر، نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، در واکنش به هتک حرمت حرم‌های مطهر، گفت: این افراد که در واقع نیتی غیر از زیارت در آنها مشاهده می‌شد، درصدد بودند که حتی درهای حرم را آتش بزنند و وارد حرم شوند.
وی اظهار داشت: اینها همان کسانی هستند که در طول سال با رفتارهای موهنی که به نام تشیع از خود نشان می‌دهند به دنبال نشان دادن تصویر غیرواقعی از اسلام شیعی هستند و سعی دارند با این اقدامات خود تصویری غلط از شیعه را به جهانیان نشان دهند.
نماینده مردم مشهد در مجلس خاطرنشان کرد: سرشاخه‌های این جریانات که به سرویس‌های جاسوسی انگلیس وابسته هستند باید توسط دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی شناسایی و برخورد قاطع و لازم با آنها صورت پذیرد.
انجمن اسلامی دانشجویان علوم پزشکی ایران نیز طی نامه‌ای هتک حرمت به حرم امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س) را محکوم کرد و از آیت‌الله رئیسی، رئیس‌قوه قضائیه خواست با حرمت‌شکنان برخورد قاطعانه صورت گیرد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 28 اسفند 1398
روسیه:
تحریم‌های آمریکا علیه ایران مایه تأسف و نگرانی است
   ۱۳۹۸/۱۲/۲۷
وزارت خارجه روسیه با ‌اشاره به تبعات شیوع ویروس «کرونای جدید» در ایران سیاست آمریکا در قبال ایران را مایه تأسف و نگرانی توصیف کرده است.
به گزارش فارس، وزارت خارجه روسیه از آمریکا خواست در بحبوحه شیوع بیماری «کووید-۱۹» که بر اثر ورود ویروس «کرونای جدید» به بدن ایجاد می‌شود، تحریم‌ها علیه ایران را رفع کند.
به نوشته اسپوتنیک، وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای گفته سیاست آمریکا در قبال ایران که به شدت از شیوع «کرونای جدید» آسیب دیده باعث تأسف و نگرانی است.
کرونای جدید یکی از ۷ نوع ویروس شناخته شده «کرونا» است که باعث ایجاد بیماری در انسان می‌شود. ۴ گونه از این نوع ویروس‌ها علائمی شبیه سرماخوردگی خفیف ایجاد می‌کنند و سه گونه دیگر باعث ایجاد بیماری‌های حاد تنفسی می‌شوند که در مواردی به مرگ منجر می‌شود.
سازمان جهانی بهداشت بعد از ابتلای بیش از ۱۲۱ هزار نفر در سراسر جهان به این بیماری آن را «همه‌گیر جهانی» اعلام کرد.
دولت چین پیش از این رسماً آمریکا را به احتمال جنگ بیولوژیک با ویروس کرونای جدید متهم کرده است.
دولت چین پنج‌شنبه (۲۲ اسفند) از آمریکا خواسته بود در مورد سابقه ابتلا به بیماری «کووید-۱۹» بر اثر ویروس کرونای جدید در آمریکا و احتمال انتقال این ویروس به چین توسط ارتش آمریکا، شفاف‌سازی کند.
ژائو لیجیان، سخنگوی وزارت خارجه چین در این مورد در توییتر نوشت: «شروع ]ابتلای] بیمار صفر (اولین مورد ابتلا) در ایالات متحده چه زمان بوده است؟ چه تعداد مبتلا شده‌اند؟ نام بیمارستان‌ها چیست؟».
وی افزود: «شاید این ارتش ایالات متحده بوده که این همه‌گیری را به «ووهان» برده است. شفاف باشید! داده‌های خود را علنی کنید! ایالات متحده به ما یک توضیح بدهکار است».
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 28 اسفند 1398
آرایش جنگی سپاه پاسداران در مقابل کرونا؛
از فعال شدن حدود ۶۵۰ هزار بسیجی تا آمادگی
۳۸۰ درمانگاه سپاه برای خدمت رسانی
   ۱۳۹۸/۱۲/۲۷
Image result for آرایش جنگی سپاه پاسداران در مقابل کرونا
فرمانده کل سپاه گفت: همه سپاه‌های استانی در کنار دانشگاه علوم پزشکی آرایش واقعاً جنگی گرفته‌اند.
سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران روز گذشته به صورت ویدئو کنفرانس در قرارگاه زیستی با فرماندهان سپاه در شهرهای مختلف موضوع کرونا را بررسی و ارزیابی کرد و گفت: همه سپاه‌های استانی در کنار دانشگاه علوم پزشکی آرایش واقعاً جنگی گرفته‌اند.
وی گفت: حضور رهبری و کلامشان و توصیه‌هایشان در این شرایط برای ما بسیار آرامش بخش و نجات بخش و نعمت بزرگی است و رهبر معظم انقلاب با تاکید بر امداد و کمک به مردم در شرایط سخت، شرایط اضطرار و شرایط بحرانی؛ برای ما فرمان می‌دهند و ما در همان ابتدای حادثه به فضل الهی حضور پیدا کردیم و در همان موج اولیه سپاه پاسداران در لبه جلوی پیکان و در کنار جامعه پزشکی فداکار و مؤمن به مستهلک کردن موج اولیه این ویروس پرداخت.
فرمانده کل سپاه گفت: ابتدا که این موضوع شروع شد با سپاه استانی قم و با پشتیبانی‌های لازم بیمارستان حضرت علی ابن ابیطالب در قم را مجهز کردیم و وارد این مسئله شدیم.
سردار سلامی گفت: سپاه پاسداران کارها را بر اساس گسترش جغرافیایی تطبیق داد و به شرایطی رسیدیم که امروز کشور برای مهار این پدیده خود را بازیابی کرده است و پروتکل‌ها را برای مواجهه با این موضوع به دست
آورده‌ایم.
آماده‌سازی حدود هزار تخت استراحتگاهی
وی افزود: بیمارستان بقیه‌الله با بیشترین تخت کرونایی به بستری کردن و مداوای بیماران پرداخته است و یکی از بزرگ‌ترین آزمایشگاه تشخیصی ویروسی را دارد و به طوری که تخت‌های آی سی یو این بیمارستان از ۳۰ تخت به ۷۰ تخت افزایش یافت و در آینده‌ای نزدیک به ۱۰۰ تخت رسانده می‌شود و حدود هزار تخت استراحتگاهی برای بیماران کرونایی که ترخیص شده‌اند در نظر گرفته شده است.
پذیرش ۶ هزار بیمار در بیمارستان بقیه‌الله
فرمانده کل سپاه با‌اشاره به اینکه در بیمارستان بقیه‌الله تاکنون ۶ هزار بیمار پذیرفته شده است، افزود: روزانه نزدیک به ۵۰۰ بیمار در این بیمارستان بستری می‌شوند که چرخه عظیمی است به طوری که این چرخه در بیمارستان دیگر کشور مثل بیمارستان‌های ولایت ساری، بیمارستان امام حسین(ع) مشهد هم گسترده شده است.
وی گفت: ۲۰ بیمارستان ثابت نیروی زمینی سپاه و ۹ بیمارستان سیار در سراسر کشور گسترش یافته و آماده خدمت هستند و نیروی دریایی سپاه ۴ بیمارستان ثابت و ۴ بیمارستان سیار را گسترش داده و علاوه‌بر آنها همه سپاه‌های استانی در کنار دانشگاه علوم پزشکی سراسر کشور آرایش واقعاً جنگی به خود گرفته‌اند.
فعال شدن حدود ۶۵۰ هزار بسیجی
فرمانده کل سپاه گفت: حدود ۶۵۰ هزار بسیجی برای توزیع اقلام بهداشتی و ضد عفونی کردن معابر و سطح شهر بسیج شده‌اند و حدود ۱۰۰ هزار بسته معیشتی به عنوان هدیه رهبری برای آسیب دیدگان معیشتی کرونایی در نظر گرفته شده است و همچنین هزاران تیم بسیجی برای طرح غربالگری در کنار نیروهای علوم پزشکی به شناسایی و هدایت بیماران می‌پردازند.
سردار سلامی گفت: بعد از فرمان رهبر انقلاب یک انگیزه بسیار قوی و بیشتری پیدا کردیم و به همه دوستان در قرارگاه‌های امام رضا(ع) که قرارگاه بهداشتی و درمانی سپاه است، ابلاغ کردیم که فعالیت‌ها در ایام تعطیل به صورت شبانه‌روزی باشد.
آمادگی ۳۸۰ درمانگاه سپاه پاسداران
برای خدمت رسانی
وی گفت: ۳۸۰ درمانگاه سپاه پاسداران در شهرهای مختلف برای خدمت رسانی مهیاست و مبادی ورودی و خروجی شهرها توسط تیم‌های بسیج جامعه پزشکی کشور در کنار نیروهای علوم پزشکی در حال تب سنجی هستند تا بتوانند بیمار را از غیر بیمار تشخیص دهند.
سردار شریف: از تجربه درمان
دوران دفاع مقدس کمک گرفتیم
همچنین سردار رمضان شریف سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران به وبگاه لبنانی «العهد» گفت: از روز اول اعلام ورود ویروس کرونا به کشور، فرمانده کل سپاه با وزیر بهداشت تماس گرفت و از آمادگی تمامی بخش‌های سپاه برای کمک در زمینه پیشگیری و درمان خبر داد.
وی ادامه داد، بیمارستان‌ها، درمانگاه‌ها، مراکز پزشکی سپاه و کادر بهداشتی آن وارد میدان شدند و در مرحله دوم کشور شاهد ورود بسیج مردمی، بسیج پزشکی، دانشجویی، روحانیون و شهروندان داوطلب در این زمینه بود.
رمضان شریف سپس تصریح کرد، در گامی دیگر مراکز نقاهت در استان‌ها و شهرهای مختلف شامل پانصد یا هزار تخت ایجاد شد و در این زمینه از تجربه سپاه در دوران مقدس برای درمان مجروحان شیمیایی کمک گرفته شد.
وی تأکید کرد: از سوی دیگر باید به کادر پزشکی نیز کمک می‌شد به همین دلیل از صد و سی هزار شخص فعال در زمینه پزشکی، پرستاری و بخش‌های مرتبط دعوت به عمل آمد و این افراد برای کمک به کادر پزشکی در صورت نیاز، آموزش دیدند.
سخنگوی سپاه گفت: تمام مراکز سپاه در تمام استان‌ها بویژه قم و گیلان آماده هستند و از تجربه‌های این دو استان در تمام مراکز سپاه در استان‌های دیگر نیز استفاده می‌شود.
وی در پایان اعلام کرد، تمامی توصیه‌های لازم به شهروندان در زمینه مقابله با کرونا انجام شده و تحولات جدید نشان می‌دهد ایران از این مشکل خارج خواهد شد.
فعالیت بیمارستان‌های
 نیروی زمینی سپاه در ۱۰ استان
همچنین به گزارش سپاه نیوز، سردار سرتیپ پاسدار علی اکبر پورجمشیدیان معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی سپاه در گفت‌وگویی درخصوص اقدامات انجام شده در مقابله با ویروس کرونا اظهار داشت: بیمارستان‌های صحرایی، بیمارستان‌های استندبای و نقاهتگاه‌های نیروی زمینی سپاه در ۱۰ استان برای مقابله با ویروس کرونا خدمت رسانی می‌کنند.
وی افزود: بیمارستان‌های صحرایی نیروی زمینی سپاه در استان‌های قم، گلستان، کاشان، خراسان رضوی، مازندران، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، خوزستان، سیستان و بلوچستان و کرمانشاه فعال هستند.
معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی سپاه با تأکید بر فعالیت بیمارستان‌های صحرایی نیروی زمینی سپاه در استان قم اظهار داشت: یک بیمارستان در استان قم آماده است تا در صورت نیاز خدمات پزشکی لازم را ارائه دهد؛ سی و یک پزشک عمومی و متخصص و ۱۴ پرستار نیروی زمینی سپاه به منظور کمک برای مقابله با ویروس کرونا به دانشگاه علوم پزشکی قم خدمات لازم را ارائه کردند و سردار مرتضوی به عنوان نماینده تام الاختیار وزارت بهداشت در قم انتخاب شد.
سردار پورجمشیدیان با بیان فعالیت بیمارستان ۲۵۰ تخت خواب نیروی زمینی سپاه در استان گلستان، یادآور شد: ۳۵ بهیار و پرستار نیروی زمینی سپاه نیز به دانشگاه علوم پزشکی گرگان در زمینه مقابله با ویروس کرونا کمک کردند.
 معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی سپاه تاکید کرد: در کاشان، بیمارستان حضرت فاطمه الزهرا (س) به استعداد ۱۵۰ تخت خواب مستقر شده است.
وی ادامه داد: بیمارستان صحرایی ۲۰۰ تخت و نقاهتگاه ۴۰۰ تخت در استان خراسان رضوی و شهر مشهد؛ بیمارستان ۱۵۰ تخت بستری و نقاهتگاهی در شهر بابل در مازندران با محوریت بیمارستان شهید محلاتی تبریز؛ بیمارستان ۲۰۰ تخت و نقاهتگاهی در استان آذربایجان غربی و شهر ارومیه و یک نقاهتگاه به استعداد ۱۵۰ تخت در استان آذربایجان شرقی و شهر تبریز توسط نیروی زمینی سپاه برای مقابله با ویروس کرونا مستقر شده است.
معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی سپاه با بیان استقرار بیمارستان ۱۰۰ تخت خواب در استان خوزستان یادآور شد: این بیمارستان با محوریت بیمارستان شهید بقایی نیروی زمینی سپاه راه‌اندازی شده است. همچنین در استان سیستان و بلوچستان و شهر زاهدان بیمارستان نبی اکرم (ص) نیروی زمینی سپاه یک بیمارستان و نقاهتگاه به استعداد ۱۰۰ تخت را راه‌اندازی کرده است.
سردار پورجمشیدیان با تشریح اقدامات بهداری نیروی زمینی سپاه در استان کرمانشاه گفت: یک بیمارستان صحرایی به استعداد ۱۰۰ تخت توسط بیمارستان امام حسین(ع) نیروی زمینی سپاه در استان کرمانشاه راه‌اندازی شده است.
سردار پورجمشیدیان با بیان تلاش نیروی زمینی سپاه برای مقابله با ویروس کرونا در ابعاد پزشکی تجهیزاتی و بیمارستانی یادآور شد: طبق دستور فوری سردار پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه ۷۰ درصد تخت‌های بیمارستان‌های نیروی زمینی سپاه به ویروس کرونا اختصاص یافت.
معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی سپاه با بیان حضور ۴۰۰ نیروی متخصص پزشکی، بهیار و پرستار نیروی زمینی سپاه برای مقابله با ویروس کرونا تاکید کرد: ۵۰ یگان نیروی زمینی سپاه نیز برای ضدعفونی معابر در سراسر کشور فعالیت می‌کنند. وی در پایان با بیان اینکه خدمت به ملت نجیب ایران باعث افتخار نیروی زمینی سپاه است خاطرنشان کرد: برای از بین بردن این ویروس تا پایان در میدان خواهیم ماند و به وظیفه و تکلیف خود عمل خواهیم کرد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 28 اسفند 1398
ریابکوف:
 کمک‌های روسیه به ایران برای مقابله با کرونا ادامه می‌یابد
۱۳۹۸/۱۲/۲۷
معاون وزیر خارجه روسیه در گفت‌وگوی تلفنی با سفیر ایران اعلام کرد که کمک‌های این کشور به ایران برای مقابله با کرونا ادامه خواهد یافت.
سرگئی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه در تماس تلفنی با کاظم جلالی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه به وی اطمینان داد که کمک‌های روسیه به ایران برای مقابله با بیماری کرونا ادامه خواهد یافت و مقامات روسیه بعد از دریافت نامه حسن روحانی در حال بررسی نحوه اقدام در این زمینه هستند.
معاون وزیر امور خارجه روسیه افزود: مسکو اقداماتی را برای لغو تحریم‌های آمریکا علیه ایران انجام داده و تلاش خواهد کرد از راه‌های مختلف از جمله مشارکت در اینستکس همکاری خود با ایران را گسترش دهد.
به گزارش فارس، جلالی نیز ضمن قدردانی از کمک‌های فدراسیون روسیه به جمهوری اسلامی ایران در مقابله با کرونا، بر تداوم کمک‌های دوجانبه و جهانی در شرایط فراگیری جهانی این بیماری تأکید کرد.
وی در ادامه از موضع گیری منطقی روسیه در قبال تحریم‌های یکجانبه و غیرقانونی آمریکا علیه ایران تقدیر کرد. جلالی بر همکاری همه کشورها برای مقابله با این ویروس تأکید کرد.
گفتنی است معاون وزیر خارجه روسیه ۲۰ اسفندماه نیز در تماس تلفنی سفیر ایران بر غیرقانونی بودن تحریم‌های اعمال شده علیه ایران تأکید کرد و گفت که موضوع آژانس باید به دور از هرگونه ملاحظات سیاسی و کاملا فنی حل شود.
لازم به ذکر است روسیه پیش از این ۵۰ هزار کیت تشخیص ویروس کرونا به ایران ارسال کرده است.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 28 اسفند 1398
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:
وزارت خارجه در مواجهه با آمریکا مماشات می‌کند؛
هیچ کشوری مجاز نیست جلوی دارو را بگیرد 
۱۳۹۸/۱۲/۲۷
ابوالفضل حسن‌بیگی با انتقاد از عملکرد وزارت خارجه گفت: وزارت خارجه باید گام‌های بلندتر و اقدامات موثرتری صورت دهد و از کانال سفرا به کشورها فشار بیاورد تا داروی مورد نیاز کشور و مردم را تامین کند.
حسن‌بیگی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به عملکرد وزیر امورخارجه در مواجهه با کرونا و نامه او به گوترش، اظهار داشت: یکی از وظایف ذاتی وزارت خارجه برقراری ارتباط با 222 کشور عضو سازمان ملل است.
 وی تصریح کرد: در چنین شرایطی طبیعتاً وزارت خارجه باید سفارتخانه‌های خود را فعال کند. نسبت به خباثت آمریکا و اقدامات خصمانه ترامپ برخورد و به مجامع بین‌المللی شکایت کند. این وزارتخانه باید صدای مردم مظلوم کشور را به گوش همه جهانیان برساند و با قدرت از حقوق مردم دفاع کند.
 نماینده مردم دامغان در مجلس با تاکید بر این که یکی از پروتکل‌های مهم و اساسی در سطح بین‌الملل موضوع دارو و رسیدگی به درمان است، گفت: هیچ کشوری مجاز نیست مجروح جنگی را به کشورش راه ندهد و یا نسبت به تحریم دارو و درمان مجروح جنگی اقدام کند. کرونا قطعاً و یقیناً اقدام تروریستی است که از ناحیه آمریکایی‌ها انجام شده است.
 وی افزود: وزارت خارجه باید گام‌های بلندتر و اقدامات موثرتری صورت دهد و از کانال سفرا به کشورها فشار بیاورد تا داروی مورد نیاز کشور و مردم را تامین کند. از طرفی هم در شرایط عادی تولید دارو در داخل می‌تواند کمبودها را جبران و جوابگوی نیازها باشد.
 حسن‌بیگی با اشاره به این که وزارت خارجه در این مسئله ضعیف عمل می‌کند گفت: وزارت خارجه همواره سعی می‌کند مماشات کند و در واقع طوری حرکت می کند که فریاد مردم ایران و حتی فریاد ملت‌های دیگر هم بلند شده است.
 وی ابراز کرد: آقای ظریف به چه دلیل آنقدر نسبت به آمریکایی‌ها ضعف نشان می‌دهد؟ چرا اقدامات اساسی را انجام نمی‌دهد؟ هیچ کشوری مجاز نیست جلوی دارو را بگیرد. ظریف می‌تواند از جایگاه وزارت خارجه و از طریق همه سفرا اعم از کوچک‌ترین و کم‌جمعیت‌ترین تا بزرگ‌ترین کشورها مثل چین اقدامات اساسی را انجام دهد. دولت به دلیل ضعف دستگاه دیپلماسی به‌دنبال وام میفتد. چرا دولت قوی و محکم برخورد نمی‌کند؟
 حسن‌بیگی در مصاحبه با دانا گفت: قرنطینه در خانه بزرگ‌ترین فشار اقتصادی و سخت‌ترین تحریم اقتصادی بر مردم است.
وزارت خارجه ضعیف برخورد می‌کند و نمی‌تواند از جایگاه قانونی ملت ایران دفاع کند و لازم است اقدامات اساسی‌تری انجام دهد و آقایان باید خودشان را از قرنطینه حقوقی خارج کنند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 28 اسفند 1398
سرمشق سال جدید /
الگوی سلیمانی در تبدیل تهدید به فرصت
  ۱۳۹۸/۱۲/۲۷
یکی از شاخصه‌های اصلی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، تبدیل کردن تهدیدها به فرصت‌هاست و به فضل الهی، سرمشق سال جدید، اجرایی کردن این امر مهم خواهد بود.
سردار حاج قاسم سلیمانی-  اسفند 97-  در اجلاسیه کنگره 6 هزار و 500 شهید استان کرمان گفت: «تهدید دشمن برای مردم ایران به فرصت تبدیل شد».
«تبدیل کردن تهدید به فرصت»، نکته بسیار مهمی‌بود که سردار سلیمانی در طول حیات پربرکت خود بارها بر آن تأکید کرده بود و البته هنر حاج قاسم نیز تبدیل تهدید به فرصت بود.
یکی از شاهکارهای سردار حاج قاسم سلیمانی، نابودی خلافت خودخوانده داعش بود. در آبان ماه سال 96، پس از سال‌ها مجاهدت شبانه‌روزی مدافعان حرم و محور مقاومت- به فرماندهی سردار سلیمانی-  کمر داعش شکسته شد و رویای آمریکایی- اسرائیلی «دولت اسلامی در عراق و شام» بر باد رفت.
هیلاری کلینتون، وزیر خارجه اسبق آمریکا در کتاب خود با عنوان «گزینه‌های دشوار» اذعان کرده است که داعش ساخته دست آمریکا با هدف تقسیم خاورمیانه(غرب آسیا) بود.کلینتون در این کتاب نوشته بود:«قرار بود ما در روز پنجم ماه ژوئیه سال 2013 در نشستی با دوستان اروپایی خود دولت اسلامی را به رسمیت بشناسیم. من به 112 کشور سفر کردم تا نقش آمریکا و توافق با بعضی از دوستان را درباره به رسمیت شناختن دولت اسلامی بلافاصله پس از تشکیل آن، توضیح دهم».
از صبح بدون تحریم تا صبح بدون داعش
محور مقاومت در نبرد دشوار و پیچیده‌ای پیروز شدند که تحلیلگران ارشد آمریکایی، آن را جنگ جهانی سوم خوانده بودند.
فتح‌الفتوح و کار کارستانی که سردارسلیمانی و همرزمان گمنام او از ایران و افغانستان و عراق تا سوریه و لبنان و پاکستان کردند، بسیج قدرتمندانه ظرفیت‌های مقاومت و پیروزی در منطقه بود و این بسیج‌گری هنرمندانه چنان ابهت داشت که حتی روسیه را نیز پس از سفر مهم حاج قاسم به مسکو، پای کار جنگ سوریه
آورد.
این فتح‌الفتوح در حالی به وقوع پیوست که پیشتر آمریکائی‌ها اعلام کرده بودند نابودی داعش و گروه‌های ‌تروریستی بین 20 تا 30 سال طول می‌کشد و سردار سلیمانی،کار داعش را 24 سال زودتر از برنامه‌ریزی آمریکایی‌ها به پایان رساند و محاسبات و برنامه‌ریزی آمریکایی‌ها را از بین برد.
این اتفاق مهم در حالی رخ داد که مدعیان اصلاحات پیش از آن بارها اعلام کرده بودند که نبرد نظامی با داعش منطقی و قابل قبول نیست! و در نهایت راه و روش دیپلماسی جواب می‌دهد و سوریه نیز برجام می‌خواهد!
مدعیان اصلاحات در سال 94 با جنجال رسانه‌ای  و تیترهایی همچون «صبح بدون تحریم»، «تحریم‌ها به تاریخ پیوست»، «کلید تدبیر قفل تحریم‌ها را گشود»، «فتح‌الفتوح دیپلماسی ایران»، «غروب تحریم، ساحل توافق»‌، «مهر تدبیر بر پیشانی تحریم»، «فروپاشی تحریم»، «اینک بدون تحریم»، «تحریم رفت»، «پیروزی، بدون جنگ» و... به استقبال برجام رفتند.
یقین به وعده الهی و خودباوری و مجاهدت خستگی‌ناپذیر در میدان‌های سخت، در کنار اعتماد به جوانان مومن و پرتلاش در نهایت صبح بدون داعش را رقم زد.
در نقطه مقابل، اعتماد به دولت‌های خارجی زورگو و بدعهد، غفلت از توانمندی‌های عظیم داخلی و عدم خودباوری و کم‌تحرکی در پیشبرد امور کشور، موجب شد تا صبح بدون تحریم هیچگاه به وقوع نپیوندد.
شجاعت و تدبیر
 لازمه تبدیل تهدید به فرصت
یکی از شاخصه‌های اصلی شهید بزرگوار، سردار حاج قاسم سلیمانی این بود که دو خصلت شجاعت و تدبیر را توامان دارا بود.
رهبر معظم انقلاب- 18 دی 98- در تبیین خصایص سپهبد شهید سلیمانی، شجاعت و تدبیر را دو ویژگی برجسته وی برشمردند و فرمودند: «برخی شجاعت دارند اما تدبیر و عقل لازم را برای به کار بردن شجاعت ندارند و برخی اهل تدبیرند اما اهل اقدام و عمل نیستند و دل و جگر کار را ندارند».
همین شاخصه مهم در شهید سلیمانی موجب می‌شد تا تهدیدها به فرصت تبدیل شود.
شهید سلیمانی، ادامه‌دهنده راه سردار سلیمانی
دولت ‌تروریست آمریکا- 13 دی 98- در اقدامی جنایتکارانه، سردار حاج قاسم سلیمانی را دزدانه به شهادت رساند. سران آمریکا و دیگر دولت‌های مستکبر به خیال خام خود تصور می‌کردند که با شهادت سردار سلیمانی و حذف فیزیکی وی، هم سردار سلیمانی کاملاً حذف خواهد شد و هم ایران با تهدیدی بزرگ مواجه می‌شود.
شهادت این سردار بزرگ، مردم ایران و دیگر مسلمانان و مردم آزاده در سراسر جهان را داغدار کرد اما به فضل الهی شهادت حاج قاسم سلیمانی، باز هم تهدید را به فرصت تبدیل کرد. تشییع میلیونی و باشکوه و وحدت آفرین سردار حاج قاسم سلیمانی در شهرهای مختلف کشورمان، رفراندومی‌در تایید مقاومت بود. شعارهای مردم عزیز و بصیر ایران در این حضور باشکوه بسیار قابل تأمل بود.«مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل»، «مرگ بر منافق»، «نه سازش نه تسلیم، نبرد با آمریکا»، «این همه لشکر آمده، به عشق رهبر آمده» و... نمونه‌ای از شعارهای مردم در این مراسم بی‌نظیر بود. تشییع سردار سلیمانی، درس مقاومت، اقتدار و عزت بود.
از سوی دیگر، تحولات مهمی‌که از زمان شهادت سردار سلیمانی تا امروز در منطقه روی داد، نشان داد که این‌بار نیز دشمن دچار  اشتباه محاسباتی خطرناکی شده است.
یکی از مهم‌ترینِ این تحولات، موشکباران حیثیت آمریکا توسط سپاه در عین‌الاسد عراق بود. بنا بر اعلام دوست و دشمن، انجام چنین حمله‌ای آن هم با این وسعت، تخریب و دقت از زمان جنگ جهانی دوم به این سو بی‌سابقه بود و بنا بر اعلام شبکه تلویزیونی رسمی‌ چین، «تصور انجام چنین حمله‌ای برای ما هم غیرممکن بود». یکی از نظامیان آمریکایی حاضر در عین‌الاسد با سابقه طولانی خدمت در ارتش آمریکا می‌گوید در 16 سالی که خدمت کرده هرگز، چنین حمله‌ای ندیده بود! با وجود گذشت بیش از 2 ماه از این حمله، آمریکایی‌ها هنوز جرأت نمی‌کنند، آمار واقعی تلفات خود را اعلام کنند. در ادامه، تصویب اخراج نظامیان آمریکایی از عراق در پارلمان این کشور نیز اتفاق بسیار مهم دیگری بود که در صورت اجرایی شدن آن، پیروزی بزرگی برای دو ملت ایران و عراق خواهد بود. در ماه‌های اخیر همچنین اوضاع در سوریه، افغانستان و یمن نیز به سود جبهه مقاومت و به ضرر آمریکا و گروهک‌های تکفیری ‌تروریستی رقم خورده است. اسپوتنیک در هفته‌های گذشته در مطلبی نوشته بود:«روح سردار سلیمانی، آمریکایی‌ها را رها نخواهد کرد».
سرمشق سال جدید
این روزها شیوع ویروس کرونا، بسیاری از کشورهای جهان و از جمله ایران را درگیر کرده است. به لطف خدا و با ایثار جامعه پزشکی و پرستاری و پرسنل مراکز درمانی در کنار اقدامات شبانه‌روزی وزارت بهداشت و اقدامات تحسین‌برانگیز سپاه، ارتش، بسیج و نهادهای مردمی، در آینده نزدیک، این ویروس منحوس از کشورمان رخت خواهد بست.  الگوی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، تبدیل کردن تهدیدها به فرصت‌هاست و به فضل الهی، سرمشق سال جدید، تبدیل کردن تهدیدها به فرصت‌ها خواهد بود.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 28 اسفند 1398
 حاج قاسم و ملت دو قهرمان امسال
  ۱۳۹۸/۱۲/۲۷
Image result for حاج قاسم و ملت ایران
روزهای پایان سال برای هر فردی، فرصتی است برای نگاهی به پشت سر و مرور کارنامه خویش. محاسبه نفس در سالی که گذشت؛ آنچه انجام دادیم و ندادیم. این محاسبه ضروری می‌تواند هم در سطح فردی انجام شود و هم در سطوحی کلان‌تر. اگر محاسبه‌ای در کار نباشد، چشم‌انداز و برنامه‌ای برای سال پیش رو نیز در کار نخواهد بود و اهداف، چیزی جز آرزوهای دست نیافتنی و خیالات محال نیستند.
سالی که گذشت پر فراز و نشیب بود و درس و دستاورد و عبرت کم نداشت. با سیل آغاز شد و با کرونا در حال پایان است و در میانه این دو، ماجراها و اتفاقاتی روی داد که به جرات می‌توان گفت هیچ ناظر و تحلیلگری آن را پیش‌بینی نمی‌کرد. سال 1398 دو قهرمان داشت؛ حاج قاسم سلیمانی و ملت.
مردی که پس از 4 دهه مجاهدت و افتخارآفرینی، مزد جهاد ایثارگرانه و بی‌منت خود را به زیباترین شکل ممکن دریافت کرد و به دست شقی‌ترین انسان‌نماهای روی زمین ترور شد. او که شهید زنده بود و سال‌ها در کوه و دشت و بیابان به دنبال گمشده خویش می‌گشت، سرانجام در بامدادان به آرزوی خود دست یافت و خلعت آسمانی شهادت را بر تن کرد.
حاج قاسم مصداق و آیه‌ای امروزین از مردان خداست. همانانی که خدای متعال در قرآن (سوره مبارکه احزاب، آیه 23) در وصفشان می‌فرماید؛ مِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا الله عَلَیْهِ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضَى نَحْبَهُ وَمِنْهُمْ مَنْ یَنْتَظِرُ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِیلًا (در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند (و در راه او به شهادت رسیدند)، و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند.) آنان‌که با خدا معامله می‌کنند، از این و آن تمنای مزد ندارند. خدمتشان به مردم بی‌هیاهوست. با «زنده باد» راست و «مرده باد» چپ، از صراط مستقیم خود منحرف نمی‌شوند.
قهرمان ما، آن‌که پشت دیوان و ددان یورش آورده از مغرب‌زمین بر سرزمین‌های مقدس را بر خاک مالید و مردمان رنج دیده از جنایت و ستمکاری دست‌پرورده‌های این کودک‌کشان را نجات داد، وقتی در خلوت خود با معبودش راز و نیاز می‌کند، اینگونه زبان به عشق‌بازی می‌گشاید؛ «خداوند، ‌ای عزیز! من سال‌ها است از کاروانی به‌جا مانده‌ام و پیوسته کسانی را به‌سوی آن روانه می‌کنم، اما خود جا مانده‌ام، اما تو خود می‌دانی هرگز نتوانستم آنها را از یاد ببرم. پیوسته یاد آنها، نام آنها، نه در ذهنم بلکه در قلبم و در چشمم، با ‌اشک و آه یاد شدند.
عزیز من! جسم من در حال علیل شدن است. چگونه ممکن [است] کسی که چهل سال بر درت ایستاده است را نپذیری؟ خالق من، محبوب من، عشق من که پیوسته از تو خواستم سراسر وجودم را مملو از عشق به خودت کنی؛ مرا در فراق خود بسوزان و بمیران.» او که حتی دشمنانش به هیبت و قدرتش اعتراف دارند و به درستی معمار آینده خاورمیانه‌اش می‌دانند، در مقام عبودیت و بندگی چنان با معبود خود سخن می‌گوید که گویی عارفی خلوت‌گزین و زاهدی گوشه‌نشین و دور از قیل و قال دنیاست. دریغا که او از میان ما رفته است اما قهرمانان و پهلوانان هرگز نمی‌میرند و از همین روست که رهبر معظم انقلاب فرمودند؛ «به شهید حاج قاسم سلیمانی به چشم یک فرد نگاه نکنیم؛ به چشم یک مکتب، یک راه و یک مدرسه درس‌آموز نگاه کنیم.»
قهرمان دیگر سالی که گذشت، ملت ایران بود. این سخن نه تعارف است و نه ادعا. ماجرای سیل را به خاطر بیاورید. سیل چند استان کشور را درگیر کرده بود اما بسیاری از سایر استان‌ها پای کار آمدند و هر کس توانست به نحوی پای در میدان نهاد تا به هموطن گرفتار خود کمک کند. اگر سعدی از فردی حکایت می‌کند که در قحطسالی دمشق، با آنکه او را گزندی نرسیده اما به‌خاطر رنج و درد دیگران رنجور و رنگ پریده است، بخش قابل توجهی از ایرانیان در دوران حاضر این حکایت را به طور واقعی به نمایش گذاشتند؛
که مرد ارچه بر ساحل است، ای رفیق
نیاساید و دوستانش غریق
 من از بی‌نوایی نیَم روی زرد
غمِ بینوایان رخم زرد کرد
نخواهد که بیند خردمند، ریش
نه بر عضوِ مردم، نه بر عضوِ خویش
یکی اول از تندرستان منم
که ریشی ببینم، بلرزد تنم
این روزها که مردم گرفتار ویروسی واگیر شده‌اند و از شرق و غرب زمین خبر می‌رسد که فروشگاه‌ها را خالی می‌کنند و در ینگه دنیا از ترس غارت، مقابل فروشگاه‌های اسلحه صف کشیده‌اند، اینجا ملت از همدلی و ایثار، صحنه‌های زیبا و ماندگار می‌سازند. چنانکه نویسنده آمریکایی که این روزها مهمان ایران است، می‌نویسد: «برخی افراد داوطلبانه دستگاه‌های خودپرداز را ضدعفونی می‌کنند، برای افراد بی‌خانمان دستکش تهیه می‌شود، برخی صاحبخانه‌ها دو ماه از مستاجران خود کرایه نمی‌گیرند، در برخی مناطق به درب منازل می‌روند و رایگان دستکش و مواد ضدعفونی‌کننده به مردم می‌دهند، برخی کارگاه تولید ماسک راه‌اندازی کرده‌اند، کمپینی برای حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده به راه افتاده است و...این چیزها را با سایر نقاط دنیا مقایسه کنید و ببینید ایران چقدر متفاوت است. من آرزو می‌کنم بقیه مردم دنیا در مواجهه با کرونا، از ایرانیان یاد بگیرند. اینها در حالی است که مردم ایران تحت تحریم هستند. با این وضعیت، به نظرم، من اگر در ایران باشم آرامش بیشتری دارم تا اینکه به آمریکا برگردم. چون در اینجا لازم نیست علاوه‌بر ویروس وحشتناک کرونا، با ویروس وحشتناک رفتار اطرافیانم هم روبرو باشم.»
ملت قهرمان ایران در سال 98 با مشکلات و مصائب ریز و درشت متعددی روبرو بودند و اغراق نیست اگر بگوییم از تمامی آنها سربلند بیرون آمدند. اما بزرگ‌تر از مشکلات و مصائب اقتصادی و اجتماعی و... مصیبت هجمه و حمله به روح و روان آنان بود که بی‌وقفه و شبانه‌روزی انجام می‌شد و همچنان در حال انجام است. این حملات بی‌امان که اتاق فکر و عملیات اصلی آن در خارج از کشور است با همراهی برخی عناصر داخلی نیز همراه است که اساساً تا خائنین نباشد، تیر دشمن بردی ندارد. همان تیر زهرآگینی که امید، همت و همدلی ملت را نشانه رفته است و در سایه خواب‌آلودگی و سستی متولیان دفاع از افکار عمومی، روز و شب مشغول تیرباران هستند. این چالش از سیل، کرونا، تحریم و ترور اساسی‌تر و همه گیرتر است. مدافعان امنیت و سلامت مشغول جانفشانی و ایثار هستند و از ملت در برابر تهدید دفاع کرده و تهدید را به فرصت تبدیل می‌کنند اما مدافعان افکار عمومی کجا هستند و چه می‌کنند؟!
سخن را با این دعای پرمغز به پایان بریم که؛ یا مقلب القلوب و الابصار، یا مدبرالیل و النهار، یا محول الحول و الاحوال، حول حالنا الی احسن الحال. اما یادمان نرود برای تبدیل حالمان به احسن احوال، باید قابلیت نیز در خود ایجاد کنیم که دعای بدون همت و تلاش را سودی نیست. به قول مولوی؛
آن‌که غافل بود از کشت و بهار
او چه داند قیمت این روزگار؟
از بهاران کی‌ شود سرسبز سنگ
خاک شو تا گل برویی رنگ رنگ
سال‌ها تو سنگ بودی دلخراش
آزمون را یک زمانی خاک باش

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 28 اسفند 1398
رئیس‌قوه قضائیه:
باید با محتکران و مروجان شایعه و اخبار دروغ در فضای مجازی برخورد شود
   ۱۳۹۸/۱۲/۲۶
رئیس‌قوه قضائیه گفت: در شرایطی که نیازمند همدلی و همکاری همه آحاد ملت هستیم، برخی کالاهای مورد نیاز مردم را احتکار کردند و برخی نیز در فضای مجازی با طرح شایعه و اخبار دروغین سعی کردند فضا را ملتهب کنند.
به گزارش روابط عمومی قوه قضائیه، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در آخرین جلسه شورای عالی قوه قضائیه در سال جاری با تأکید بر لزوم بررسی عملکرد دستگاه قضایی در سال رو به پایان و ارائه گزارش آن به مردم اظهار داشت: صدها کارخانه و کارگاه از رونق افتاده بودند یا در آستانه تعطیلی قرار داشتند اما با تلاش همکاران ما در دادسراها و دادگستری‌ها به ویژه در 6 ماه اخیر مشکلات برطرف شد و بار دیگر به چرخه تولید بازگشتند که این روند باعث افزایش‌اشتغال و جلوگیری از بیکاری کارگران شد.
رئیسی با‌اشاره به رسیدگی به پرونده‌های معوقه گفت: همکاران ما در بخش‌های مختلف قضایی با تلاش و حرکت جهادی به پرونده‌ها رسیدگی کردند و آمار و ارقام گویای آن است که صدها هزار پرونده معوقه مختومه شد.
تقویت بخش دفاع بیولوژیک کشور ضرورتی اجتناب ناپذیر است
وی در ادامه با تقدیر از دست‌اندرکاران عرصه مقابله با کرونا به ویژه در بخش بهداشت و درمان افزود: امروز تقویت بخش دفاع بیولوژیک کشور آمادگی برای پدافند غیرعامل در این حوزه ضرورتی اجتناب ناپذیر است. یقین داریم حضور نیروهای مسلح در کنار دولت و مردم مانند همه عرصه‌ها منشاء برکات زیادی خواهد بود.
اعطای مرخصی به 84 هزار زندانی کار جهادی بود
رئیس‌قوه قضائیه با‌اشاره به اقدام صورت گرفته در اعطای مرخصی به 84 هزار زندانی گفت: در این خصوص واقعا کاری جهادی صورت گرفت؛ چرا که دریافت سند و وثیقه و اجرای فرایندهای قضایی برای این تعداد در مدتی کوتاه، نیازمند یک همت بزرگ و تلاش شبانه‌روزی است.
جلوه‌های زیبای همدلی
رئیسی در بخش دیگری از سخنانش با‌اشاره به زیبایی‌ها و زشتی‌هایی که پس از شیوع کرونا در جامعه بروز و ظهور پیدا کردند، اظهار داشت: یکی از جلوه‌های ارزشمندی که در این عرصه خلق شد، خدمات ارزنده بخش بهداشت و درمان به مردم عنوان کرد که همچون صحنه‌های دوران دفاع مقدس ماندگار خواهد شد.
وی ادامه داد: همدلی مردم در ضدعفونی کردن داوطلبانه اماکن عمومی، تلاش یک معلم برای تعلیم و تربیت در فضای مجازی با هزینه شخصی و گذشت از دریافت اجاره بهای مستاجران توسط صاحبان املاک از دیگر جلوه‌های زیبایی این روزها بود. رئیسی در دستگاه قضا تصریح کرد: در شرایطی که نیازمند همدلی و همکاری همه آحاد ملت هستیم، برخی برای منافع خود کالاهای مورد نیاز مردم را احتکار کردند و برخی نیز قلم به دست گرفتند و در فضای مجازی با طرح شایعه و اخبار دروغین سعی کردند فضا را ملتهب کنند که باید با هر دوی آنها برخورد شود.
براساس این گزارش، در این جلسه رئیس‌مرکز فناوری و آمار قوه قضائیه با‌اشاره به تمهیدات برخط در نظرگرفته شده برای کاهش مراجعات مردمی به محاکم قضایی، از ایجاد امکان نوبت‌دهی برخط برای کاهش معطلی مراجعان به دفاتر خدمات الکترونیک خبر داد که بر اساس آن افراد می‌توانند علاوه‌بر ثبت دادخواست، لوایح و دفاعیات خود را بدون مراجعه به دفاتر مذکور، ثبت و ارسال کنند.
همچنین رئیس‌دیوان عالی کل کشور با‌اشاره به برخورد قاطع دستگاه قضایی با احتکارکنندگان اقلام بهداشتی خواستار تعیین مهلت برای افرادی شد که ممکن است کالای مورد نیاز مردم را همچنان در انبار نگه داشته باشند تا با خود اظهاری، هم کالای آنها طبق روال وارد بازار شود و هم از برخورد قانونی و مصادره انبارهای آنها جلوگیری شود.
همچنین حجت‌الاسلام مرتضوی مقدم پیشنهاد داد زندانیانی که شرایط دریافت مرخصی را نداشته و پیش از این در کارگاه‌های توانمندسازی زندان‌ها مشغول کار تولیدی بوده‌اند، برای تولید ملزومات این روزهای کشور برای مقابله با کرونا، از جمله ماسک، دستکش و لباس سازماندهی شوند که رئیس‌قوه قضائیه به رئیس‌سازمان زندان‌ها دستور داد زمینه‌های اجرای این اقدام را بررسی و در صورت امکان شرایط عملیاتی شدن آن را فراهم کند.
اعضای هیئت امنای پژوهشگاه قوه قضائیه منصوب شدند
رئیس‌دستگاه قضایی در احکامی جداگانه اعضای هیئت امنای پژوهشگاه قوه قضائیه را منصوب کرد.
به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه قوه قضائیه، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در احکام جداگانه‌ای، آیت‌الله عباس کعبی، حجت‌الاسلام‌ علیرضا امینی، حجت‌الاسلام‌ محمد مصدق و غلامعلی صدقی را به عنوان اعضای حقیقی هیئت ‌امنای پژوهشگاه قوه قضائیه منصوب کرد.
طبق اساسنامه این پژوهشگاه، هیئت امنا از سه عضو حقوقی شامل رئیس‌قوه قضائیه به عنوان رئیس‌هیئت امنا، رئیس‌پژوهشگاه قوه قضائیه به عنوان دبیر هیئت امنا و وزیر دادگستری و همچنین چهار عضو حقیقی به پیشنهاد رئیس‌پژوهشگاه و تایید رئیس‌قوه قضائیه تشکیل می‌شود.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 27 اسفند 1398


شایعات کرونایی از تیرانا می‌آیند 
  ۱۳۹۸/۱۲/۲۶
Image result for کانال‌های تلگرامی و اکانت‌های توییتری وابسته به منافقین و سلطنت‌طلبان
یک منبع آگاه با تکذیب چند خبر که طی روزهای گذشته در برخی رسانه‌های داخلی و خارجی و شبکه‌های اجتماعی مطرح شده بود، منشأ تولید این اخبار را تیم خبری منافقین مستقر در شهر تیرانا در کشور آلبانی اعلام کرد.
به گزارش ایسنا، این منبع آگاه با ‌اشاره به انتشار خبری با عنوان «قرنطینه تهران و اجرای حکومت نظامی توسط سپاه» خاطرنشان کرد: با بررسی‌های «مرکز مقابله با شایعات سایبری» مشخص شد که این خبر کذب بوده و هیچ تصمیمی مبنی بر قرنطینه تهران یا سایر شهرها در ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا اتخاذ نشده است.
وی افزود: شایعه دیگری که توسط مرکز مقابله با شایعات سایبری مورد بررسی قرار گرفت خبری با عنوان «قرار گرفتن ماسک‌های تولیدی کارخانجات بهداشتی در اختیار سپاه و خود داری سپاه از تحویل دادن این اقلام به وزارت بهداشت بود»؛ پس از بررسی‌های انجام شده، مشخص شد که این ادعا کذب بوده و کلیه تولیدات ماسک کشور در اختیار وزارت صنعت معدن و تجارت قرار می‌گیرد تا از طریق وزارت بهداشت در مراکز مربوطه توزیع شود.
بر اساس گفته‌های این منبع آگاه طی روزهای گذشته حساب‌های کاربری توییتری و کانال‌های تلگرامی وابسته به منافقین مدعی شده‌اند که «قرار است سپاه برای جلوگیری از شورش منافقین در چهارشنبه سوری در کشور اجرای حکومت نظامی کند»؛ با بررسی‌های مرکز مقابله با شایعات سایبری مشخص گردید که این خبر کذب بوده و هیچ‌گونه طرحی مبنی بر حکومت نظامی در دستور کار نیروهای مسلح نیست.
وی همچنین درباره انتشار مطالبی با عنوان «فرار برخی روحانیون بلند پایه از جمله رئیس‌جمهوری به جزیره کیش» خاطرنشان کرد: طی روزهای گذشته ویدیویی در برخی صفحات اینستاگرامی و کانال‌های تلگرامی داخلی منتشر شد که در آن از فرار برخی روحانیون بلندپایه از جمله رئیس‌جمهوری به جزیره کیش خبر دادند؛ پس از انجام بررسی‌های لازم مشخص شد که این ویدیو برای اولین بار توسط برخی از عناصر وابسته به جریان انحرافی منتشر شده و سپس توسط کانال‌های تلگرامی و حساب‌های کاربری توییتری گروهک تروریستی منافقین به صورت گسترده بازنشر شده است.
بر اساس گزارش روزانه مرکز مقابله با شایعات سایبری، روز یکشنبه خبری در کانال‌های تلگرامی وابسته به سلطنت‌طلبان منتشر شد که طی آن، از «صادرات خفاش به چین توسط هواپیمایی ماهان» خبر می‌داد؛ با بررسی‌های این مرکز مشخص شد که این شایعه کذب بوده و در سال ۹۷ هم تحت عنوان شایعه شکار خفاش و فروش لانه آنها مطالبی منتشر و تکذیب شده است.
بر اساس گزارش این مرکز همچنین طی روزهای گذشته در کانال‌های تلگرامی و اکانت‌های توییتری وابسته به منافقین خبری منتشر شد مبنی بر اینکه «اجساد بیماران کرونایی در قم، به شرط پرداخت ۶۰۰ هزار تومان دفن می‌شود»؛ با بررسی‌های مرکز مقابله با شایعات سایبری مشخص شد برخلاف این شایعه که نخستین‌بار توسط یک خبرنگار حاشیه‌ساز داخل کشور منتشر شده، برای تدفین و تحویل قبر، هزینه‌ای از صاحبان اموات دریافت نمی‌شود و هزینه اعلام‌شده درواقع مربوط به هزینه‌های جاری و بیمارستانی مربوط به انتقال اموات است.
در ادامه گزارش مرکز مقابله با شایعات سایبری آمده است: روز یکشنبه کانال‌های تلگرامی و اکانت‌های توییتری وابسته به منافقین و سلطنت‌طلبان به صورت هماهنگ اقدام به انتشار شایعه‌ای درخصوص رزمایش مقابله با جنگ بیولوژیک ارتش کرده و آن را بهانه‌ای برای برخورد با فعالان فضای مجازی منتقد معرفی کردند که با بررسی‌های مرکز مقابله با شایعات سایبری مشخص گردید که این خبر کذب بوده و ارتش به غیر از فعالیت‌های بهداشتی و درمانی، هیچگونه برنامه عملیاتی در داخل کشور ندارد.
همچنین اخیراً بعضی از کانال‌های تلگرامی داخل کشور (وابسته به بعضی رسانه‌های رسمی) شایعه‌ای درخصوص «شیوع کرونا در پادگان دوکوهه (اندیمشک) و پایگاه چهارم شکاری (دزفول)» مطرح کردند که به‌طور گسترده توسط کانال‌های تلگرامی سلطنت‌طلبان بازنشر شد؛ با بررسی‌های مرکز مقابله با شایعات سایبری مشخص گردید که این خبر کذب است و تا به حال هیچ موردی از ابتلا به کرونا در این دو پایگاه نظامی مشاهده نشده است.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 27 اسفند 1398
روحانی در جلسه ستاد ملی کرونا:
 مسافران در خروجی شهرها کنترل می‌شوند/ مردم به سفر نروند
۱۳۹۸/۱۲/۲۶
رئیس‌جمهور با قدردانی از تلاش‌های بی‌وقفه تمامی‌کادر درمانی کشور برای مبارزه با بیماری کرونا، آمارها و ارقام روند مبارزه با بیماری کرونا در کشور را امیدوارکننده دانست و تأکید کرد: طبق آمار ارائه شده، ما از مرحله پیک بیماری کرونا عبور کرده‌ایم و به مردم توصیه می‌کنم همچنان در خانه بمانند و در صورت ضرورت برای خروج از منزل، همه پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.
حجت‌الاسلام حسن روحانی دیروز (دوشنبه) در جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا  ضمن تقدیر از رهبر معظم انقلاب برای مقرر کردن قرارگاهی با فرماندهی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: از ایشان و از همه نیروهای مسلح که همیشه و در همه ابتلاها و سختی‌ها در صف مقدم بودند و تلاش و کوشش کردند تشکر می‌کنیم. در این حادثه هم وارد صحنه شدند و الحمدلله بخشی از تخت‌های بیمارستانی و نقاهتگاه‌های آنها فعال شده است. این کمک بزرگی به کشور و مردم است.
روحانی افزود: در کنار تشکر بسیار زیاد از همه کادر درمانی و بهداشتی در کشور از بخش درمانی و پزشکی نیروهای مسلح و فرماندهان آنها که این کار را سامان می‌دهند و اجرا می‌کنند تشکر می‌کنم. همچنین از نیروی انتظامی ‌که در این روزها بسیار فعال بوده است تشکر می‌کنم.
روحانی با‌ اشاره به جزئیات تصمیم‌گیری شده در جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا تأکید کرد: توصیه جلسه به همه مردم این است که حتی‌الامکان از خانه خارج نشوند و حتی‌الامکان به سفر نروند و اگر ضرورتی هست همه پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند. از همه کسبه محترم و شاغلین در دولت و بخش خصوصی که در این روزها شبانه‌روز حضور دارند هم می‌خواهم دستورالعمل‌های بهداشتی را مورد توجه قرار دهند.
وی افزود: وزارت بهداشت و وزارت کشور با هم هماهنگ کردند و مردم در خروجی شهرها و جاده‌هایی که اعلام می‌شود، از لحاظ تب با وسایل تب‌سنج و تدبیری که در اختیار دارند کنترل می‌شوند و اگر موردی را تشخیص دادند که باید از جامعه جدا و قرنطینه شود و به خانه برگردد یا در برخی موارد به مراکز درمانی مراجعه کنند، علی‌القاعده نمی‌گذارند ادامه مسیر بدهند و ماشین را برمی‌گردانند.
روحانی تصریح کرد: خواهش می‌کنیم مردم با همه عوامل اجرایی همکاری کنند و اگر به آنها گفته می‌شود ادامه سفر به ضرر خودشان و مردمی است که در مسیر راه و مقصد هستند، از سفر صرف‌نظر کنند. همه این کارها برای این است که زودتر از شرایطی که این ویروس برای ما ایجاد کرده عبور کنیم و به یک جامعه توأم با سلامتی برگردیم.
روحانی افزود: در مورد کنترل فضای مجازی مسئولیت به مرکز ملی فضای مجازی سپرده شد که با حضور ارگان‌های مختلفی که امروز ‌ترکیب آن مشخص شد، جلسات مشخصی را برگزار می‌کنند و در این زمینه به افراد توصیه‌های لازم و تذکر داده خواهد شد. پلیس فتا هم در این زمینه نقش خود را مانند همیشه ایفا خواهد کرد.
عقب‌ماندگی درسی دانش‌آموزان
و دانشجویان جبران خواهد شد
وی اظهار داشت: از روزنامه‌ها و فضای مجازی می‌خواهم با کمک همگانی بتوانیم از شرایطی که در آن قرار داریم، عبور کنیم. همچنین برای آموزش و آگاهی مردم باید کار شود تا با همکاری بیشتر از وضعیت کنونی عبور کنیم و همکاری مردم با بخش درمان را بیشتر کنیم.
رئیس قوه مجریه ادامه داد: مورد دیگری که بحث شد، بحث هماهنگی بیشتر در فضای تبلیغات بود. مسئولیت کمیته تبلیغات به عهده وزیر ارشاد است و باید با هماهنگی تنگاتنگ با دیگر اعضا و به‌خصوص صداوسیما کمک کنند تا بتوانیم با هدایت بهتر تبلیغات، این روزها را سپری کنیم.
رئیس‌جمهور گفت: بحث جبران زمانی که در اسفندماه از دست رفت و موضوع عقب‌ماندگی از درس دانش‌آموزان و دانشجویان را ما تصمیم گرفتیم که نظام آموزشی ما چه ۱۶ فروردین یا با تأخیر شروع شود، به همان نسبت جبران شود و در جلسات بعدی ستاد آن را مشخص می‌کنیم و زمان پایان تحصیلات، امتحانات و به‌طور طبیعی کنکور مشخص خواهد شد. سال جدید آموزشی برای سال آینده در مهرماه خواهد بود و برنامه‌ریزی‌ها باید بر این مبنا انجام شود.
هیئت وزیران در ایام عید
تعطیلات نخواهند داشت و سر کار خواهند بود
وی خاطرنشان کرد: مردم ما به‌صورت طبیعی تعطیلات دارند و مانند همه‌ساله عید تعطیل هستند؛ ولی مقامات مسئول، هیئت وزیران و اعضای این جلسه در ایام عید، تعطیلات نخواهند داشت و سر کار خواهند بود.
رئیس‌جمهور اظهار داشت: البته نیروهای مسلح همیشه پای کار هستند. ما در دفاتر خود و مردم در خانه خود، کار را پیش خواهیم برد. در تعطیلات نوروز به‌طور منظم جلسات را خواهیم داشت و تصمیمات ضروری را خواهیم گرفت.
رئیس‌جمهور در ادامه گفت: کسانی که در حوزه بهداشت و درمان و چه در بخش دولتی و چه در بخش نیروهای مسلح در این ایام کمک می‌کنند، هزینه‌های آنها به‌عنوان هزینه‌های قابل قبول در بخش مالیات مورد توجه قرار می‌گیرد و این در جلسه اقتصادی تصویب شد.
روحانی در پایان گفت: ان‌شاءالله آغاز سال بعد هم با ثبت پیروزی بر این ویروس خطرناک همراه باشد و سال ۹۹ سال شادمانی و سال تلاش و کوشش برای همه ملت بزرگوار ما باشد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 27 اسفند 1398
بر اثر ابتلا به کرونا
آیت‌الله بطحایی دعوت حق را لبیک گفت 
   ۱۳۹۸/۱۲/۲۶
نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری سحرگاه دوشنبه در 78 سالگی بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت.
آیت‌الله سید هاشم بطحایی گلپایگانی، نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری سحرگاه دوشنبه در 78 سالگی در گذشت. وی بر اثر ابتلا به کرونا در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان شهید بهشتی قم بستری بود.
به گزارش رسا، آیت‌الله سید هاشم بطحائی در سال ۱۳۲۰ در گوگد گلپایگان بدنیا آمد. وی تحصیلات ابتدایی خویش را در گلپایگان گذراند. در سال ۱۳۳۵ جهت فراگیری علوم دینی وارد حوزه علمیه قم شد. در کنار تحصیل علوم حوزوی، تحصیلات کلاسیک خود را نیز ادامه داد. در سال ۱۳۴۰ از مدرسه دارالفنون تهران دیپلم گرفت و در سال ۱۳۴۱ در رشته فلسفه دانشگاه تهران پذیرفته شد و موفق به کسب مدرک کارشناسی ‌ارشد گردید.
پس از سپری کردن خدمت وظیفه مجدداً به حوزه علمیه برگشته و ضمن استخدام در آموزش و پرورش قم در سمت دبیری، در حوزه علمیه مشغول به ادامه تحصیل شد و از کلاس درس حضرت امام(ره) و آیات عظام سید محمدرضا گلپایگانی، هاشم آملی و علامه طباطبایی به مدت ۲۷ سال استفاده کرد.
وی در سال ۱۳۶۵ از آموزش و پرورش به آموزش عالی منتقل شد و در گروه حقوق مجتمع آموزش عالی قم، مشغول تدریس بود. آیت‌الله بطحایی در کنار تدریس در دانشگاه، در حوزه علمیه قم به تدریس درس خارج در بحث‌های قضاء، شهادت، حدود، دیات و عقود تملیکی ‌اشتغال داشت. وی دارای مدرک دکتری فلسفه از دانشگاه الازهر مصر و دکتری فقه و حقوق اسلامی از دانشگاه تهران بود.
به گزارش فارس، عضو فقید مجلس خبرگان در سوابق اجرایی خود، اولین استاندار و نماینده حضرت امام(ره) در چهارمحال‌وبختیاری را در کارنامه دارد. نمایندگی ولی فقیه و امامت جمعه گلپایگان از دیگر سوابق آیت‌الله بطحایی است.
بورسیه دانشجویی از آمریکا (سال ١٣۵۶)، عضویت در هیئت علمی دانشگاه تهران، استاد سطح خارج حوزه علمیه قم، پژوهشگر نمونه دانشگاه تهران (سال ١٣٨٢) و عضویت در انتشارات دانشگاه تهران از دیگر سوابق آیت‌الله بطحایی است.
وی در سال ۹۴ از حوزه انتخابیه تهران، کاندیدای مجلس خبرگان رهبری شد که موفق به اخذ رأی مردم تهران گردید.
در سابقه علمی عضو فقید مجلس خبرگان، تالیفاتی از این قرار به چشم می‌خورد: قواعد الفقهیه، ترجمه تلفیقی تکمله المنهاج، استفتاءات، رساله توضیح المسائل، آیات‌الاحکام جزائی، آیات الاحکام سیاسی، فاطمه کوثر رسالت، مهدی گل ولایت، مناسک حج، احکام بانوان، احکام نوجوانان، ندای فطرت، اخلاق تحلیلی اسلام، فمینیسم از نظر اسلام و دیگر ملل، حقوق بشر از دیدگاه اسلام و غرب؛ و مجموعه مقالات علمی و فقهی در مجلات مختلف از جمله مجله مکتب اسلام و مجله دانشکده‌های دانشگاه تهران.
سپاه؛ استخوان در گلوی دشمن
وی پس از تروریستی خواندن سپاه پاسداران توسط آمریکا، سپاه را عامل امنیت، اقتدار و ثبات نظام و کشور دانست و گفت: سپاه به همین دلیل خار چشم و استخوان در گلوى دشمنان شده است. من به پاسدار بودن افتخار می‌کنم.
مغزهای الکلی قابل اعتماد نیستند
عضو فقید مجلس خبرگان با‌اشاره به تحریم‌های آمریکا معتقد بود؛ بافت حکومتی آمریکا را کسانی تشکیل می‌دهد که مغزشان الکلی است، لذا قابل اعتماد نیستند. ما باید از تحریم خدا بترسیم. اگر این‌ها ما را تحریم کنند، مانند این است که روباه‌ها و شغال‌ها، باغی را تحریم کنند.
وی، انقلاب اسلامی را ارثیه انبیاء(ع)، شهدای تاریخ و قیام حسین بن علی(علیه‌السلام) می‌دانست که در ایران به ثمر رسیده است.
در مقابل تقوای رهبر انقلاب زانو می‌زنم
آیت‌الله بطحایی با ‌اشاره به تقوای مقام معظم رهبری می‌گوید که من در برابر تقوای رهبر معظم انقلاب، زانو می‌زنم.
وی همچنین معتقد بود؛ صدیق‌ترین مفسری که نسل ما برای تبیین خط حضرت روح‌الله(ره) می‌شناسد، شخص آیت‌الله خامنه‌ای است.
هیچ اعتمادی به حرف‌ آمریکایی‌ها نیست
مرداد ۹۷، زمانی که انتشار یک مصاحبه از آیت‌الله بطحایی درباره مذاکره با آمریکا، خبرساز شد، وی با گلایه از انتشار هدفمند محتوای مصاحبه توسط برخی رسانه‌ها به خبرنگار فارس گفت: «آنچه بنده درباره پیشنهاد مذاکره رئیس‌جمهور آمریکا گفتم این بود که این، یک سناریو و تاکتیک جدید از سوی آمریکایی‌ها است. چون آنها تا دیروز می‌گفتند مردم ایران را به شورش دعوت می‌کنیم و وقتی با عکس‌العمل مسئولین و ملّت روبه‌رو شدند و در دهان آنها زدند، سناریوی خود را تغییر دادند.
وی با بیان اینکه آمریکا همان شیطان بزرگی است که بوده و نباید گول آن را خورد، به سابقه دروغ‌گویی و نقض عهد آنها در مقاطع مختلف، از جمله در رابطه با برجام و مذاکرات با کره شمالی ‌اشاره و تصریح کرد: بنابراین هیچ اعتمادی به حرف‌ آمریکایی‌ها نیست.
پیام تسلیت آیت‌الله جنتی
رئیس‌مجلس خبرگان رهبری در پیامی رحلت آیت‌الله بطحایی گلپایگانی را تسلیت گفت.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای نگهبان به نقل از دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری، در پیام آیت‌الله جنتی آمده است: خبر رحلت نماینده مردم شریف تهران در مجلس خبرگان؛ مرحوم آیت‌الله بطحائی «رحمهًْ الله علیه»، موجب تأسف و تأثر گردید. ایشان عمر خویش را مصروف خدمت به نظام اسلامی، ترویج معارف اهل البیت «علیهم‌السلام» و تدریس در حوزه و دانشگاه نمود.
وی افزود: اینجانب ضمن عرض تسلیت محضر رهبر معظم انقلاب «مدظله العالی»، مراجع عظام تقلید، حوزه علمیه قم، شاگردان و ارادتمندان ایشان و خانواده محترم آن مرحوم، علوّ درجات ایشان را از خداوند متعال مسألت دارم.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 27 اسفند 1398
یادکردی از طلایه‌دار انقلاب اسلامی سردار عشق برادر دکتر ناصر شعبانی:
  در سوگ آن عاشق پاکباخته  
۱۳۹۸/۱۲/۲۶
بسم الله الرحمن الرحیم
«یا ایتهاالنفس المطمئنه ارجعی الی ربک راضیه مرضیه فادخلی فی عبادی و ادخلی حینتی» - قرآن شریف
دست از مس وجود چو مردان رو بشوی
    تا کیمیای عشق بیابی و زر شوی
انقلاب اسلامی انقلاب، ارزش‌هاست و تبلور قدسی و شکوهمند آن در انسان‌های پرورش یافته مکتب حیاتبخش آن است. آنانی که مسیر طولانی و پرمخاطره عارفان را در مسلخ عشق با سجاده‌نشینی و جهاد دائمی به یکباره پیمودند و در گمنامی به چنان اوجی رسیدند که امام شهیدان آنان را کسانی می‌دانند که کشور خویش را بر بال ملائکه‌الله نشانده‌اند و بر خلوص آنان غبطه
می‌خورند.
الله اکبر که چه عظمتی این انقلاب سرخ‌فام در دل‌های رهپویان صدیقش و چه غوغائی سرشار از معنویت در این نفس‌های مطمئن ایجاد نموده و چگونه کمند عشق حضرت دوست را برایشان محکم نموده به خط مقدم عشق و عرفان کشیده و ذوب در خویش نموده است.
یکی از رهپویان پرصلابت و پایدار این عرصه عشق یادگار دوران حماسه و خون و طلایه‌دار پاسداری از انقلاب اسلامی و پیشتاز عرصه‌های دفاع مقدس سردار عشق برادر دکتر ناصر شعبانی است، او از خاصانی است که از آغاز سعادت گشایش باب جهاد برایش در خط مقدم مقابله با کفر و نفاق فراهم گردید، انسان با صلابتی که مهربانی و صمیمیت در چهره نورانی‌اش نمادی زیبا و دوست داشتنی داشت، کسی که در صحنه‌های سخت انقلاب اسلامی چون کوهی استوار در مقابل سختی‌های صحنه‌های نبرد می‌ایستاد و پیشران رزمندگان اسلامی برای نیل به پیروزی بود. برای این سردار پرافتخار آنچه مهم بود ادای رسالت پاسداری از انقلاب اسلامی تحت ولایت و رهبری امامین انقلاب اسلامی بود. او از سرمایه‌های پرخیر و برکت انقلاب اسلامی در دوران مبارزه با رژیم ستم شاهی در ایران اسلامی و از بنیان‌گذاران نهاد مقدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی می‌باشد. نقش ماندگار و ارزشمند این سردار پرافتخار در مبارزات مردمی بر علیه جریانات معاند در شهر هزارسنگر آمل قهرمان در آغاز پیروزی انقلاب اسلامی فراموش ناشدنی است. این عزیز سفر کرده در منطقه کردستان با عشق به مردم آن خطه از فرماندهان کارساز و تاثیرگذار در جهت آرام‌سازی آن منطقه به شمار می‌رود و در دوران دفاع مقدس در غرب کشور یکی از ارکان تاثیرگذار بر صحنه‌های نبرد با عوامل استکبار جهانی و رژیم بعثی در دوران دفاع مقدس بودند. او کسی بود که مشتاقانه خود را وقف پیشبرد اهداف مقدس انقلاب کبیر اسلامی نموده بود و بر این اساس با پایان دوران دفاع مقدس به تلاش‌های ارزشمند خویش تداوم بخشیده برای ایجاد ایرانی امن و آباد و تداوم امنیت پایدار داخلی با پذیرش مسئولیت‌های فرماندهی نیروی انتظامی سیستان و بلوچستان و سپس عملیات قرارگاه ثارالله و انجام تلاش‌های ارزشمند علمی در مجامع دانشگاهی کشور نسبت به تداوم راه نورانی‌ای که انتخاب نموده بود همت گماشت و تا آخرین لحظات زندگانی پربرکت خویش بر عهد و پیمانی که با خدای خویش برای یاری دین خدا بسته بود پایدار و استوار باقی ماند. عاش سعیدا و مات
سعیدا.
اکنون این پیرو صدیق راه ولایت با کارنامه‌ای درخشان به ملکوت اعلی پرواز نموده و یارانش در غم فراغش سوگوارند، اما پیام شکوهمند این سردار عشق و یار سفر کرده تداوم راه پر افتخارش برای نیل به اهداف الهی انقلاب اسلامی است. آری این ناصر دین خدا و رهپوی صدیق راه ولایت به ندای هل من ناصر سالار شهیدان تاریخ که در گوش زمان پیچیده است لبیک گفت و در این راه پس از عمری مشحون از ایثار و تلاش به حق پیوست، او بر عهد خویش با خدای سبحان استوار ایستاد. اما راه نورانی‌اش برای پیروزی نهایی رهرو می‌طلبد، آیا ما از منتظرانیم و چون او لبیک‌گوی برای نصرت حسین زمانمان خواهیم بود، بکوشیم که چون این سرباز پاکباز ولایت در تمامی دوران زندگی اینگونه باشیم و با جهاد دائمی از خون پاک و راه مطهر سید شهدای مقاومت شهید عزیز حاج قاسم سلیمانی و سردار عشق حاج ناصر شعبانی و یاران ایشان در گستره زمان و زمین پاسدار ‌نماییم. ان شاءالله
پاسدار انقلاب اسلامی
سرلشکر پاسدار مصطفی ایزدی
۱۳۹۸/۱۲/۲۶
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 27 اسفند 1398


چین خواستار لغو فوری تحریم‌های ایران شد
  ۱۳۹۸/۱۲/۲۶

Image result for چین خواستار لغو فوری تحریم‌های ایران شد
دولت چین با‌ اشاره به تاثیر منفی تحریم‌ها علیه ایران روی روند مقابله با ویروس جدید کرونا، از کشورهای جهان خواست هرچه سریعتر این تحریم‌ها را لغو کنند.
«گنگ شوانگ» سخنگوی وزارت خارجه چین دیروز (دوشنبه) از کشورهای جهان خواست به دلیل شیوع ویروس «کووید۱۹»، هرچه سریعتر تحریم‌های غیرانسانی علیه جمهوری اسلامی ایران را لغو کنند.
به نوشته وبگاه «چاینا دیلی»، شوانگ بعد از اظهارات امروز «حسن روحانی» رئیس‌جمهور ایران درباره تحریم‌های آمریکا، گفت: «تحریم‌های یک‌جانبه بر ایران در چنین برهه حساسی، تاثیر شدیدی بر [توانایی] این کشور در مبارزه با کروناویروس جدید می‌گذارد».
وی با «غیرانسانی» خواندن تحریم‌های آمریکا و دیگر کشورها بر ایران، تاکید کرد: «چنین تحریم‌های غیرانسانی فقط اوضاع را برای کسانی که در دشواری قرار دارند، بدتر می‌کند. چین از کشورهای مرتبط می‌خواهد فوراً این تحریم‌های ایران را لغو کنند.»
پیش از این نیز «شی جینپینگ» رئیس‌جمهور چین طی نامه‌ای به همتای ایرانی خود عزم چین برای ادامه کمک به ایران برای مقابله با ویروس کرونا خبر داده بود.
«محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران نیز با انتشار لیستی از تجهیزات پزشکی مورد نیاز ایران برای مقابله با شیوع ویروس کرونا، از جهانیان خواست برای تأمین این نیازها تبعیض قائل نشوند.
وزیر خارجه ایران همچنین تشدید تحریم‌ها و تروریسم اقتصادی آمریکا علیه ایران و تاثیرات آن بر مرگ شهروندان ایرانی مبتلا به ویروس کرونا را محکوم کرد.
به گزارش فارس دولت چین تا کنون چند تیم متخصصان پزشکی و محموله‌های درمانی شامل کیت‌های تشخیص ابتلا به کرونا، ماسک و دیگر تجهیزات پزشکی را در اختیار ایران قرار داده است.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 27 اسفند 1398


( کل صفحات : 18 )    1   2   3   4   5   6   7   ...   


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic