تـــوّلــی ( دوست شــنـاســی)
پیامر اكرم (ص) : خدایا دوست بدار كسى‏ را ، كه على را دوست دارد.
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


« تولی به معنای پذیرش ولایت اولیای الهی با قلب و پیروی از آنها در عمل و نیزدوست داشتن اولیای الهی و دوست داشتن دوستداران آنها است.»

« دوست خوب کسی است که آراسته به صفات ایمان واخلاق باشد.»

مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر

با احکام جداگانه رهبر انقلاب صورت گرفت:
 انتصاب رؤسای بنیاد مستضعفان و کمیته امداد امام خمینی(ره) 
   ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای رهبر عظیم‌الشان انقلاب اسلامی در احکام جداگانه‌ای آقای مهندس پرویز فتاح را به ریاست بنیاد مستضعفان و آقای مرتضی بختیاری را به ریاست کمیته امداد امام خمینی(ره) منصوب کردند.
متن احکام رهبر معظم انقلاب اسلامی به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
جناب آقای مهندس پرویز فتاح دام توفیقه
با پایان گرفتن دوره‌ مسئولیت جناب آقای مهندس سعیدی‌کیا در بنیاد مستضعفان و با تقدیر و تشکر فراوان از مدیریت پرتلاش و مبتکرانه‌ ایشان، جنابعالی را برای مدت پنج سال به ریاست آن بنیاد و آقای سعیدی‌کیا را به ریاست هیئت امنای آن منصوب می‌کنم.
اهمّ توصیه‎‌های اینجانب اولاً اهتمام به توانمندسازی تهیدستان و مصروف کردن این امانت ملّی در جهت آبادانی و پیشرفت جامعِ مناطق محروم، و ثانیاً رعایت دقیق بندهای اقتصاد مقاومتی، و ثالثاً به‌کارگیری نیروهای جوان و متخصص و انقلابی و جریان‌سازی فعالیت جهادی در همه‌ بخش‌های این بنیاد است.
توفیقات شما را از خداوند متعال مسألت می‌کنم.
سیّد علی خامنه‌ای
۳۱ تیر ۱۳۹۸
بسم الله الرحمن الرحیم
جناب آقای سیّدمرتضی بختیاری دام توفیقه
اکنون که جناب آقای مهندس فتاح به مسئولیت دیگری منصوب شده‌اند، به پیشنهاد هیئت امنای محترم و با آگاهی از صلاحیت‌های دینی و اخلاقی و مدیریتی جنابعالی، شما را به ریاست کمیته‌ امداد امام خمینی منصوب می‌کنم. توجّه به محورهای مذکور در حکم مدیریت آقای فتاح، توصیه حتمی اینجانب است. تأکید می‌شود که دو محور: توانمندسازی و ایجاد درآمد با ثبات برای خانواده‌های تهیدست و رعایت کرامت و حرمت کمک‌شوندگان را در صدر اقدامات خویش قرار دهید. بهره‌گرفتن از همکاری نیروهای جوان و مؤمن و انقلابی توصیه مؤکد دیگر اینجانب است.
توفیقات جنابعالی را از خداوند متعال مسألت می‌کنم.
سیّد علی خامنه‌ای
۳۱ تیر ۱۳۹۸


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 31 تیر 1398
در دیدار هیئت عالیرتبه حماس:
 رهبر انقلاب:‌ فلسطینی‌ها امروز به جای سنگ
مجهز به موشک‌های نقطه‌زن هستند
۱۳۹۸/۰۴/۳۱
حضرت آیت‌الله ‌العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح روز گذشته در دیدار هیئتی عالی‌رتبه از جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس)، قضیه فلسطین را قضیه اول و مهم‌ترین مسئله دنیای اسلام دانستند و با تمجید از ایستادگی و مقاومت شگفت‌آور مردم فلسطین و گروه‌های مقاومت از جمله حماس، تأکید کردند: پیروزی بدون مقاومت و مبارزه به دست نمی‌آید و ما براساس وعده تخلف‌ناپذیر الهی معتقدیم که موضوع فلسطین قطعاً به نفع مردم فلسطین و دنیای اسلام، تمام خواهد شد.
در ابتدای این دیدار آقای صالح العاروری نایب‌رئیس دفتر سیاسی حماس نامه آقای اسماعیل هنیه رئیس‌دفتر سیاسی حماس را تقدیم رهبر انقلاب کرد.
حضرت آیت‌الله‌ العظمی خامنه‌ای با قدردانی از مواضع بسیار خوب و مهم آقای اسماعیل هنیه در این نامه، گفتند: حماس در قلب حرکت فلسطین قرار دارد همان‌گونه که فلسطین در قلب حرکت دنیای اسلام قرار گرفته است.
ایشان ایستادگی و مقاومت مردم غزه و ساکنان ساحل غربی رود اردن را بشارت‌دهنده فتح و پیروزی خواندند و افزودند: خداوند به کسانی که ثابت‌قدم در راه او ایستادگی کنند، وعده یاری و پیروزی داده است و البته تحقق این وعده الزاماتی دارد که از مهم‌ترین آنها جهاد و مبارزه و تلاش خستگی‌ناپذیر در ابعاد مختلف سیاسی، فرهنگی، فکری، اقتصادی و نظامی است.
رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران در قضیه فلسطین با هیچ کشوری در دنیا رودربایستی ندارد، خاطرنشان کردند: ما همواره دیدگاه خود را درباره فلسطین به‌طور صریح و شفاف اعلام کرده‌ایم و حتی در عرصه بین‌المللی کشورهای دوست ما که در این زمینه با آنها اختلاف‌نظر داریم می‌دانند که جمهوری اسلامی در قضیه فلسطین کاملاً جدی است.
حضرت آیت‌الله ‌العظمی خامنه‌ای افزودند: یکی از علت‌های مهم دشمنی با جمهوری اسلامی ایران، موضوع فلسطین است اما این دشمنی‌ها و فشارها موجب نخواهد شد که ایران از مواضع خود در موضوع فلسطین کوتاه بیاید، زیرا حمایت از فلسطین یک مسئله اعتقادی و دینی است.
ایشان تأکید کردند: اگر دنیای اسلام به ‌صورت متحد بر موضوع فلسطین ایستادگی می‌کرد، اکنون شرایط بهتری داشت و دوری برخی کشورهای دنباله‌رو آمریکا همچون سعودی از موضوع فلسطین یک حماقت بود زیرا اگر از فلسطین حمایت می‌کردند، می‌توانستند در مقابل آمریکا، امتیاز بگیرند.
رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه براساس سنت الهی، پیروزی مردم فلسطین و بازگشت این سرزمین مقدس به دنیای اسلام، موضوع عجیب و غیرقابل تحقق نیست، گفتند: ۴۰ سال قبل کسی باور نمی‌کرد در ایران که مرکز نفوذ و امید آمریکایی‌ها بود، یک حکومت دینی بر سرکار بیاید و سفارت اسرائیل در تهران به سفارت فلسطین تبدیل شود اما این موضوع غیرقابل باور محقق شد، بنابراین تحقق موضوعاتی که در ظاهر عجیب به نظر می‌رسند، امکان‌پذیر است.
حضرت آیت‌الله‌ العظمی خامنه‌ای افزودند: اینکه آقای سیدحسن نصرالله می‌گوید من ان‌شاءالله در مسجدالاقصی نماز می‌خوانم، برای ما یک امید کاملاً عملی و قابل تحقق است.
ایشان با تأکید بر اینکه یکی از الزامات تحقق این امید، همان مواضع مستحکم و ایستادگی است که آقای هنیه در نامه خود به آن‌ اشاره کرده است، گفتند: اگر همه ما به وظایف خود عمل کنیم، وعده الهی قطعاً محقق خواهد شد.
رهبر انقلاب اسلامی با‌ اشاره به طرح خیانت‌آمیز «معامله قرن» تأکید کردند: هدف از این توطئه خطرناک، از بین ‌بردن هویت فلسطینی در میان آحاد مردم و جوانان فلسطینی است که باید با همین نقطه اصلی، مقابله کرد و نگذاشت که آنها با استفاده از پول، هویت فلسطینی را از بین ببرند.
حضرت آیت‌الله‌ العظمی خامنه‌ای با تأکید بر اینکه مقابله با این طراحی نیازمند کارهای تبلیغاتی و فرهنگی و فکری است، افزودند: یک راه دیگر مقابله با این توطئه این است که مردم فلسطین، احساس پیشرفت کنند که این موضوع تا به حال به لطف خداوند اتفاق افتاده است.
ایشان خاطرنشان کردند: در سال‌های نه چندان دور، فلسطینی‌ها با سنگ مبارزه می‌کردند، اما امروز به‌جای سنگ، مجهز به موشک‌های نقطه‌زن هستند و این، یعنی احساس پیشرفت.
در این دیدار آقای صالح العاروری نایب‌رئیس دفتر سیاسی حماس ضمن ابلاغ سلام و تحیات آقای اسماعیل هنیه و مردم فلسطین خطاب به رهبر انقلاب اسلامی تأکید کرد: همان‌گونه که جناب عالی‌ اشاره کردید، ما معتقدیم براساس وعده الهی قدس و فلسطین از چنگال صهیونیست‌ها آزاد خواهد شد و همه مجاهدان و امت اسلامی، در مسجدالاقصی نماز خواهند خواند.
نایب‌رئیس دفتر سیاسی حماس با‌ اشاره به مواضع قاطع امام خمینی(ره) در حمایت از موضوع فلسطین، قبل از پیروزی انقلاب اسلامی و بعد از انقلاب، و همچنین مواضع صریح رهبر انقلاب گفت: ما همواره قدردان حمایت‌های همیشگی و غیرقابل تغییر جمهوری اسلامی از مردم فلسطین بوده و هستیم.
آقای صالح العاروری با‌ اشاره به دشمنی‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی با جمهوری اسلامی و تحریم‌ها و تهدیدها، خاطرنشان کرد: ما به‌عنوان حرکت مقاومت و جنبش حماس همبستگی خود را با جمهوری اسلامی ایران اعلام و تأکید می‌کنیم هرگونه اقدام خصمانه در مورد ایران در واقع اقدام خصمانه بر ضد فلسطین و جریان مقاومت است و ما خود را در خط مقدم حمایت از ایران می‌دانیم.
وی با‌ اشاره به توانایی‌های دفاعی جریان مقاومت در فلسطین افزود: پیشرفت‌های دفاعی حماس و دیگر گروه‌های مقاومت به هیچ وجه قابل مقایسه با سال‌های گذشته نیست و امروز تمام سرزمین‌های‌ اشغالی و مراکز اصلی و حساس صهیونیست‌ها در تیررس موشک‌های مقاومت فلسطین قرار دارند.
نایب‌رئیس دفتر سیاسی حماس با‌ اشاره به طرح «معامله قرن» آن را خطرناک‌ترین توطئه برای از بین‌بردن هویت فلسطینی دانست و گزارشی از آخرین تحولات و وضعیت غزه و سرزمین‌های ساحل غربی رود اردن بیان کرد.
در پایان این دیدار، هیئت حماس تابلوی منقش به تصویری از مسجدالاقصی را به رهبر انقلاب اسلامی تقدیم کردند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 31 تیر 1398
رئیس قوه قضائیه:
آنچه مردم را امیدوار می‌کند اقدام علیه فساد است نه اعلام فساد
  ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
رئیس قوه قضائیه گفت: اعلام فساد برای مردم امیدآفرین نیست بلکه آنچه مردم را امیدوار می‌کند، اقدام علیه فساد است؛ یعنی مردم ببینند که با مفسد برخورد صورت گرفته است.
به گزارش روابط عمومی‌قوه قضائیه، آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی در جلسه شورای عالی قضایی با‌ اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری در دیدار ائمه جمعه سراسر کشور، تصریح کرد: یکی از نکات مورد تأکید ایشان، مردمداری و گشاده‌رویی بود که نه تنها ائمه محترم جمعه بلکه همه مدیران، کارگزاران و مسئولان نظام در هر سه قوه باید این نکته را مورد توجه جدی قرار دهند تا مردم احساس کنند پیش از باز بودن درها، گوشی شنوا و رویی باز برای دریافت سخنان آنان وجود دارد. داشتن این روحیه برای کارکنان و قضات شریف دستگاه قضایی نیز بسیار ضروری است و باید به آن توجه شود.
رئیسی، امیدآفرینی به‌ویژه برای نسل جوان را یکی دیگر از تأکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی‌برشمرد و افزود: سلوک و رفتار قضایی، اداری و نظارتی در قوه قضائیه نیز باید امیدآفرین باشد و مردم با دیدن کیفر ظالم و احقاق حق مظلوم، امیدوار شوند و به این ‌ترتیب سرمایه اجتماعی تقویت شود.
 مسئولان وظیفه دارند فساد را مربوط به هر دوره‌ای باشد اعلام کنند
وی اظهار داشت: وزرا، نمایندگان مجلس و مسئولان کشور اگر متوجه وقوع فسادی شدند، چه این فساد قبل از دوره مسئولیت آنها بوده و چه در زمان آنها شکل گرفته است، وظیفه دارند نسبت به آن واکنش نشان دهند و به مرجع قضایی گزارش کنند اما باید به این نکته توجه داشته باشند که اعلام فساد برای مردم امیدآفرین نیست بلکه آنچه مردم را امیدوار می‌کند، اقدام علیه فساد است؛ یعنی مردم ببینند که با مفسد برخورد صورت گرفته، زمینه‌های فساد از بین رفته و ساختارها برای جلوگیری از مفاسد بعدی اصلاح شده است. بر همین اساس از همه می‌خواهم که اگر با فسادی مواجه شدند، این موارد را با اسناد و مدارک برای دادستانی‌ها، سازمان بازرسی و... ارسال کنند و پیگیر باشند تا کار به ثمر و نتیجه برسد و مردم نیز از نتیجه آن باید مطلع شوند.
 ردپای آشکار صاحبان قدرت و ثروت در دست اندازی به منابع طبیعی
رئیس قوه قضائیه با‌ اشاره به یکی دیگر از تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر عدم تأثیرپذیری از صاحبان قدرت و ثروت، به موضوع دست اندازی برخی افراد به اراضی ملی و منابع طبیعی‌ اشاره کرد و گفت: چند پرونده را در این زمینه شخصا دنبال کردم و چند گروه بازرسی نیز در تهران و سایر استان‌ها مامور به بررسی شدند. در همه این پرونده‌ها، آشکارا رد پای صاحبان قدرت و ثروت و تأثیرپذیری از آنها به چشم می‌خورد. این افراد از طریق برقراری ارتباطات ناسالم با نهادهای قانونی نظیر شوراهای اسلامی‌شهر و روستا، شهرداری‌ها و برخی کمیسیون‌هایی که به موجب قانون وظیفه صیانت از اراضی ملی و منابع طبیعی را دارند، اقدام به دریافت مجوز، تغییر کاربری و تصرف در این اراضی کرده‌اند که همه این موارد برای رسیدگی‌های دقیق و سریع به قضات و همکاران ارجاع شده است.
اعلام حمایت قاطع قضایی از اقدامات قانونی پلیس
رئیسی در بخش دیگری از سخنان خود با اعلام حمایت قاطع قضایی از اقدامات قانونی پلیس، خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی‌باید هوشیارانه در قبال ناامنی‌ها اقدام مناسب داشته باشد زیرا جامعه‌ای پیشرفت می‌کند که امنیت داشته باشد. حضور با بصیرت، هوشیارانه و به موقع عزیزان نیروی انتظامی‌در میدان مبارزه با ناامنی‌ها می‌تواند آرامش و امنیت را به جامعه هدیه دهد. بر همین اساس، نیروی انتظامی‌نباید با برخی سخن‌ها و اقدامات، سست و دلسرد شود بلکه باید با قدرت و قوت، اتکال به خدا و اعتماد به نیروهای خود در میدان باشد و امنیت کشور را ارتقا بخشد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 31 تیر 1398
رحیم‌پور ازغدی:
هرجا کوتاه بیاییم غربی‌ها بیشتر دست به تحقیر می‌زنند  
  ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه غرب تحقیر می‌کند و هرجا کوتاه بیاییم بیشتر دست به تحقیر می‌زند، تصریح کرد: ما هیچ وقت به اندازه حال حاضر اینقدر تحریم و تحقیر نشده‌ایم، چون تا به‌حال تا این حد عقب‌نشینی نکرده بودیم.
حسن رحیم‌پور ازغدی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در نشست دانشجویی بازخوانی پیام قطعنامه 598 که در حسینیه هنر تهران برگزار شد، گفت: برخی پیام‌های امام مانند پیام قطعنامه 598 جوهره فکر انقلابی را نشان می‌دهند و اصول نهضت در آن نهفته است.
وی ابراز داشت: امام(ره) یک دهه حکومت کرد و در سن 80، 90 سالگی مدام جوان‌تر، انقلابی‌تر و محکم‌تر می‌شد به گونه‌ای که می‌توان گفت، شاید او بهترین حرف‌های انقلابی خود را در سال‌های آخر عمرش زد. امام(ره) در سال‌های آخر عمر خود مانند یک جوان چریکی که در حال جنگ پارتیزانی است، حرف‌های انقلابی می‌زد.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان کرد: امام(ره) از این جهت گفت: من جام زهر را نوشیدم، چون می‌خواست صدام مجازات و اعدام شود.
به گزارش تسنیم، رحیم‌پور ازغدی با بیان اینکه امام(ره) با صدور حکم اعدام سلمان رشدی یک جبهه جهانی و نبرد بی‌پایان علیه آل‌سعود، آمریکا و اسرائیل باز کرد، اظهار داشت: امروز آثار این جبهه جهانی را در دنیا شاهد هستیم.
وی با اشاره به اینکه مخاطب پیام امام(ره) درخصوص قطعنامه 598 بچه‌های انقلاب بوده‌اند، تصریح کرد: زمانی که این قطعنامه صادر شد، همه ما تعجب کردیم، چون تصور اینکه جنگ تمام شود، در حالی که ما زنده بودیم و صدام هنوز مجازات نشده بود، برایمان سخت بود.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی بیان داشت: امام(ره) در پیام قطعنامه 598 گفت، انقلاب تمام نشده و ما وارد مرحله‌ای سخت‌تر از انقلاب می‌شویم، بنابراین باید پشتیبانی‌های معنوی و مادی از انقلاب ادامه یابد.
رحیم‌پور ازغدی گفت: تنها کسی که در این مبارزه به نتیجه رسیده کسی بود که گفت: ما مامور به تکلیفیم و نه مامور به نتیجه. با این وجود تمام کسانی که مامور به نتیجه و مادیات بودند شکست خورده‌اند.
وی با بیان اینکه فتنه بزرگی که این ملت را تهدید می‌کند، محاسبات مادی و نگاه مشرکانه است، خاطرنشان کرد: امام(ره) می‌گفت، کسانی که از ابرقدرت‌ها می‌ترسند، علتش این است که تهذیب نفس نکرده‌اند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی به توقیف نفت‌کش انگلیس در تنگه هرمز ‌اشاره کرد و افزود: این نفت‌کش علیرغم اینکه ناو جنگی انگلیس نیز آن را پشتیبانی می‌کرد، توسط چند بچه توقیف شد و این در حالی است که انگلیسی‌ها 200 سال است به دنیا زور می‌گویند و عادت نداشته‌اند که این بلا‌ها سرشان بیاید.
رحیم پور ازغدی خاطرنشان کرد: زمانی که ناو‌های آمریکا به خلیج‌فارس آمدند، امام گفت، این ناو‌ها را بزنید که مسئولین زیر بار نمی‌رفتند تا اینکه چند تا از بچه‌های انقلابی مانند امام(ره) عمل کردند و این کار را انجام دادند البته پس از این کار مسئولین می‌خواستند آنها را توبیخ کنند که این اقدام به گوش امام(ره) رسید و ایشان از این بچه‌ها دعوت کرد و به آنها سکه هدیه داد.
وی گفت: وقتی که انگلیسی‌ها کشتی ما را گرفتند در صورتی با ما گفت‌وگو می‌کنند که ما نیز کشتی آنها را بگیریم، چون به گفته امام(ره) این‌ها وحشی هستند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه غرب تحقیر می‌کند و هر جا کوتاه بیاییم بیشتر دست به تحقیر می‌زند، تصریح کرد: ما هیچ وقت به اندازه حال حاضر اینقدر تحریم و تحقیر نشده‌ایم، چون تا به حال تا این حد عقب‌نشینی نکرده بودیم.
رحیم پور ازغدی با اشاره به اینکه ما در خواب هم نمی‌دیدیم یک روز سیل سیل انسان بین نجف و کربلا راهپیمایی کنند، تصریح کرد: همین الان که برخی‌ها با ذلت عقب‌نشینی کردند خطر جنگ بیشتر شده. در هر حال این‌ها می‌گفتند که وقتی ما مرگ بر آمریکا می‌گوییم خطر جنگ بیشتر شده است، ولی شاهد بودیم وقتی این افراد ضعف نشان دادند و سیگنال ضعف فرستادند، خطر جنگ بیشتر شد.
وی با بیان اینکه تا پیش از انقلاب اسلامی هر جنگی که به وقوع می‌پیوست اسرائیل بزرگ‌تر می‌شد، افزود: بعد انقلاب شوروی از افغانستان بیرون رانده شد و اسرائیل از لبنان و غزه عقب‌نشینی کرد. در هر حال رزمندگان کشور‌های اسلامی امروز جنگیدن را از بچه‌های ما یاد گرفته‌اند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 31 تیر 1398
قاضی کشکولی: رأی دادگاه در مهلت قانونی اعلام می‌شود
پایان رسیدگی به پرونده قتل «میترا استاد»   
  ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
سومین جلسه رسیدگی علنی به پرونده قتل «میترا استاد» صبح دیروز در دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی محمدی کشکولی برگزار شد.
به گزارش میزان، در ابتدای جلسه دادگاه، قاضی کشکولی با اشاره به مصاحبه برخی از وکلای طرفین و یا افراد حاضر در پرونده با رسانه‌ها، اظهار داشت: پس از پایان جلسه قبل اظهاراتی از سوی وکلا و سایرین مطرح شد که این اظهارات از حیث هیئت قضایی فاقد ارزش قضایی است و بار حقوقی دارد.
در ادامه وکیل متهم نجفی با حضور در جایگاه با بیان اینکه موکل من در هیچ کجای پرونده نگفته است که اقدام شلیک به خانم میترا استاد کرده باشد، گفت: این پرونده صرفا قتل شبه عمدی است که از جمله دلایل آن می‌توان به اظهارات موکل استناد کرد. ما می‌گوییم نجفی در زمان شلیک گلوله کنترلی روی آن نداشته و خود به خودی گلوله شلیک شده است.
گودرزی با اشاره به اظهارات کارشناس اسلحه‌شناسی، افزود: طبق موارد اعلامی از دست‌های مرحومه نمونه گاز باروت‌تر و خشک انجام شده است و مثبت بودن آزمایش گاز باروت حاکی از این است که مرحومه اسلحه را در زمان شلیک گرفته بود. وکیل نجفی با بیان اینکه در این پرونده موکل به در و دیوار شلیک غیر ارادی کرده است، ادامه داد: بر این اساس می‌توان گفت عمدی در ارتکاب وجود نداشته و موضوع قتل عمدی و جرح عمدی وجود نداشته است.
 دفاعیات نجفی
در ادامه متهم نجفی به دستور رئیس‌شعبه ۹ دادگاه کیفری یک استان تهران در جایگاه قرار گرفت.
قاضی کشکولی خطاب به متهم نجفی گفت: در مطالبی که آقای گودرزی مطرح کردند ابهاماتی وجود داشت و همچنین در مصاحبه با یکی از رسانه‌ها مطالبی را مطرح کردند که شاید شائبه‌ای را ایجاد کرده باشد و در این خصوص دفاعیات آقای نجفی قابل توجه است؛ چرا که مقتول همسر وی و مکان وقوع قتل محل سکونت دائمی وی بوده است. سوال این است که غیر از شما سه نفر در آن محل تا زمان وقوع قتل کسی سکونت داشته یا خیر؟
متهم نجفی در پاسخ گفت: اگر منظورتان در شب قبل بوده تا زمان وقوع حادثه پاسخ منفی است.
قاضی کشکولی با اشاره به اظهارات متناقض نجفی درباره مسلح بودن اسلحه از وی پرسید: در نحوه استفاده از سلاح چند روایت از شما وجود دارد. یکی اینکه از زمانی که آن را از کمد برداشتید تا ورود شما به حمام، روایت دیگر اینکه گفتید اسلحه مسلح نبود بعد وارد حمام شدم مسلح کردم، روایت دیگر نیز گفتید که یادم نمی‌آید، روایت دیگر اینکه گفتید بله از قبل مسلح بود. در خصوص این اختلافات اظهارات توضیح بدهید؟
متهم نجفی گفت: در آن شرایط که وارد حمام شدم مطمئن نیستم؛ اما الان که فکر می‌کنم اسلحه مسلح بود. البته بنا داشتم وقتی آن را از چمدان بیرون می‌آوردم برگردم و خشاب را خالی کنم.
قاضی کشکولی پرسید: وکیل شما می‌گوید ۹ گلوله بوده که شلیک شده است شما روشن بگویید از زمان استفاده از اسلحه چند گلوله شلیک شد؟
متهم نجفی پاسخ داد: اول فکر کردم ۴ گلوله بود که در دادسرا گفتم ۵ گلوله در مورد تعداد نمی‌توانم اظهار نظر قطعی کنم فقط متوجه شدم گلوله آخر که به مرحومه اصابت کرد او مرا رها کرده و کمی عقب رفت و در وان افتاد. ظاهرا همان ۵ گلوله بود به دلیل اینکه ۸ گلوله در خشاب باقی مانده است و نشان می‌دهد همان ۱۳ گلوله کامل در خشاب قرار داشت.
قاضی پرسید: یکی از ابهامات وکیل که ادعا داشته انجام نشده آزمایش و تطبیق خون در کف حمام است. آیا این خون ناشی از بدن شما یا بدن مرحومه بود؟
متهم نجفی گفت: از من نبود از مرحومه بود.
قاضی پرسید: دکمه‌های پیدا شده در سالن از ابهامات است، آیا متعلق به شماست؟
متهم نجفی پاسخ داد: از زمانی که به منزل جدید رفته بودیم مشاجره فیزیکی نداشتیم، اما یک دکمه از آستین پیراهن من افتاده و دکمه دیگری را در خاطرم نیست.
در ادامه بخشی از فیلم بازسازی صحنه جرم از لحظه ورود متهم نجفی به اتاق تا خروج، در دادگاه پخش شد.
در ادامه سرگرد خانم اسماعیلی از عوامل بررسی صحنه جرم درباره نحوه اصابت گلوله به ارائه توضیحات خود پرداخت.
همچنین کارشناس اسلحه سرگرد عزتی‌راد، درباره ابهامات، نحوه شلیک گلوله، زاویه و شیب بر اساس دلایل علمی توضیح داد.
کارشناس اسلحه گفت: درباره درگیری مرحومه و متهم بر ما محرز است کشمکش وجود داشت و تیراندازی متهم بی‌هدف بوده و دقیق نبوده است.
در ادامه رئیس‌دادگاه از دکتر میر رئیسی خواست تا در جایگاه قرار گیرد تا به عنوان شخصی که در بررسی صحنه جرم جسد را معاینه کرده در خصوص موضوع اظهار نظر کند.
وی با بیان اینکه گلوله‌ای که به صورت مایل شلیک شده باشد ایجاد سوراخ بیضوی می‌کند، گفت: در شلیک‌های مستقیم ما سوراخ‌های مدور داریم، اما این سوراخ بیضوی بوده است که نشان از مایل شلیک شدن گلوله دارد.
در ادامه قاضی کشکولی خطاب به کارشناس اسلحه گفت: از نظر علمی و فنی توضیح دهید که حالتی که گلوله اصابت کرده به چه شکل بوده است؟
سرگرد عزتی‌راد گفت: در آن هنگام دست آقای نجفی آزاد نبوده و اظهارات قریب به واقعیت است. در ادامه فرزند میترا استاد در جایگاه حضور یافته و گفت: دکمه‌هایی که در سالن کشف شده متعلق به پیراهن وی است.
همچنین مسعود استاد، برادر مقتول درباره اختلاف خواهرش و متهم نجفی توضیحاتی ارائه داد.
قاضی کشکولی در ادامه درباره اظهارات وکیل متهم نجفی گفت: خیلی از مسائل با دفاعیات متهم و قرائن و دلایل جمع آوری شده مطابقت دارد و روشن است و با دلایل متقن موجود دادگاه بی‌نیاز است. به تشخیص دادگاه دلایل فنی و علمی در خصوص نحوه اصابت گلوله، تعداد گلوله‌ها که جنبه تخصصی دارد مورد ارزیابی قرار گرفت. از جمله سرعت رسیدگی به پرونده، دادگاه مجاز است به سرعت دلایل را جمع آوری کند که این مهم انجام شده است.
وی ادامه داد: تعداد سلاح جزو ایرادات بود که وکیل به آنها پرداخت و مجددا روشن شد، تعداد گلوله‌های همراه سلاح و مباحثی دیگر است که چنانچه به زعم وکیل ایرادی باشد هیئت قضایی در چارچوب موازین قانونی آن را تطبیق خواهد داد.
با اخذ آخرین دفاع از متهم نجفی و دفاعیات وکیل وی، قاضی کشکولی با اعلام ختم رسیدگی گفت: در مهلت مقرر قانونی دادگاه اتخاذ تصمیم خواهد کرد.
همه موارد قضایی انجام شده در مرحله تحقیقات و در دادگاه منطبق با موازین قانونی بود
قاضی کشکولی همچنین در حاشیه آخرین جلسه رسیدگی به پرونده قتل میترا استاد در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که تا صدور رای چقدر زمان لازم است، گفت: قانون مشخص کرده از زمان اعلام ختم رسیدگی به مدت ۷ روز که مدت معقولی است و هیئت قضایی تصمیم خواهد گرفت.
وی در پاسخ به اینکه آیا بر اساس ادعای وکیل کیفرخواست عجولانه نوشته شده است، اظهارداشت: این ادعای وکیل است، اما همه موارد قضایی انجام شده در مرحله تحقیقات و در دادگاه منطبق با موازین قانونی بود و به درستی انجام شده است.
کشکولی در پاسخ به موضوع قتل شبه عمد و امکان بررسی گفت: اجازه بدهید رای صادر شود.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 31 تیر 1398
قاضی‌زاده‌ هاشمی‌ خبر داد:
 بنا به درخواست دولت، طرح تشکیل
وزارت بازرگانی از دستور کار مجلس خارج شد 
۱۳۹۸/۰۴/۳۱
Image result for ‫قاضی‌زاده‌ هاشمی‌‬‎
عضو هیئت‌رئیسه مجلس می‌گوید که بنا به درخواست دولت طرح تشکیل وزارت بازرگانی از دستور کار مجلس خارج شد، این طرح هفته جاری در دستور کار صحن علنی مجلس قرار داشت.
دیروز جلسه علنی مجلس در حالی آغاز شد که روزهای دوشنبه جلسات مجلس در دو نوبت صبح و عصر برگزار می‌شود. دیروز وزیر دفاع سرتیپ امیرحاتمی ‌به صحن علنی آمده بود تا به سؤال نمایندگان پاسخ دهد. وی در‌باره پخش مستند دو تابعیتی‌ها در صحن علنی مجلس گفت که بنابر استعلام از اطلاعات سپاه فیلم مذکور محرمانه نبوده است.
امیرحاتمی، وزیر دفاع جمهوری اسلامی‌ایران با‌‌ اشاره به مفاد نامه سپاه و سازمان اطلاعات تصریح کرد: در این نامه اعلام شده است فیلمی‌که در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی به نمایش درآمد با آن فیلمی‌که درصحن علنی مجلس پخش شد به لحاظ موضوع، شباهت دارد اما به لحاظ اصالت متفاوت است و انتساب آن به سپاه را غیرمسئولانه اعلام کردند.
وی با بیان اینکه بنده از همه نمایندگان به جهت حمایت از نیروهای مسلح و همچنین رای قاطعی که به حمایت از سپاه دادند، تشکر می‌کنم، گفت: تقاضای ما این است که ضمن استمرار حمایت مجلس از نیروهای مسلح از ما، اجرای قاطع ماموریت‌های نیروهای مسلح و اجرای امور دفاعی را مطالبه کنید.
تصمیم خوب دولت
«امیرحسین قاضی زاده‌هاشمی» دیروز در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر، اعلام کرد: طرح تشکیل وزارت بازرگانی به درخواست دولت از دستور کار مجلس شورای اسلامی‌خارج شد.
وی گفت: این طرح هفته جاری در دستور کار صحن علنی مجلس قرار داشت.
به گزارش مهر، چندی پیش کمیسیون اجتماعی مجلس طرح تشکیل وزارت بازرگانی را به تصویب رساند و به هیئت‌رئیسه مجلس ارسال کرد.
به ارتش و سپاه می‌بالیم
طرح سؤال بی‌ربط «علیرضا رحیمی» نماینده لیست امید از وزیر دفاع در مورد پخش فیلم مستندی در صحن مجلس سبب شد تا نمایندگان به تذکراتی در این‌باره بپردازند.
مهرداد لاهوتی در جلسه علنی عصر دیروز مجلس شورای اسلامی‌ طی اخطار قانون اساسی اظهار داشت: براساس قانون اساسی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ‌نقش حفاظت از انقلاب اسلامی‌ را دارد و حافظ ارزش‌های نظام است. ما امروز باید افتخار کنیم که سپاه پهپاد آمریکایی را نابود کرد و همچنین اقدام قانونی و متقابل در مقابل اقدام نابخردانه انگلیسی‌ها در توقیف نفتکش ایرانی انجام داد.
نماینده مردم لنگرود در مجلس با‌‌ اشاره به طرح سؤال رحیمی‌از وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح مبنی بر علت پخش یک فیلم امنیتی در صحن علنی مجلس، گفت: این موضوع ضعف هیئت‌رئیسه مجلس را نشان داد چرا که یک نماینده‌ای فیلمی‌را پخش کرده و همان فرد باید پاسخگو باشد و اینکه این فیلم را به یک تشکیلات نظامی‌ارتباط دهیم درست نیست.
لاهوتی تأکید کرد: ما به‌وجود ارتش و سپاه مقتدر خود افتخار می‌کنیم و امروز هیئت‌رئیسه مجلس ضعف خود را نشان داد و نتوانست مدیریت خوبی داشته باشد چرا که نباید این سؤال در مجلس مطرح می‌شد.
محمدحسین فرهنگی نماینده مردم تبریز هم در این ارتباط خطاب به رحیمی‌گفت: سؤال ما این است که این موضوع چه ارتباطی به وزیر دفاع داشت؟ اگر این فیلم واقعیت داشته است چرا ناراحت می‌شوید؟ و اگر این فیلم جعلی بود و مستند نبود، باید آن فردی که در هیئت‌رئیسه مجلس اجازه انتشار آن را داده است از عضویت در هیئت‌رئیسه تعلیق شود.
پاسخ کریمی‌‌قدوسی به نماینده هتاک
در جلسه علنی دیروز جواد کریمی‌قدوسی نماینده مشهد در واکنش به اظهارات روز یکشنبه جلیل رحیمی‌جهان آبادی نماینده ‌تربت‌جام که اتهاماتی را علیه وی مطرح کرده بود، گفت: دیروز اصل صحبت‌های آقای رحیمی‌که بیان کردند این بود «شما چه‌کاره مملکت هستید که به رئیس‌جمهور، وزیر و حالا به نماینده مجلس گیر می‌دهید؟ به شهر‌تربت جام آمدید و به مردم گفتید نماینده شما انقلابی نیست، نامه جمع کنید تا رد صلاحیت شود.»
کریمی‌قدوسی ادامه داد: اولاً اینکه بنده و شما از رئیس‌جمهور و وزیر سؤال می‌کنیم به کسی ربطی ندارد؛ از وظایف قانونی ماست. الان هم کشور دچار بحران شده و باید به وظیفه خود عمل کنیم.
این نماینده مجلس با بیان اینکه بنده به دعوت ستاد یادواره شهید ‌تراز انقلاب و اولین نماینده مجلس شورای اسلامی ‌به شهر‌تربت‌جام رفتم، یادآورشد: از من خواستند که درباره ویژگی‌های نماینده در ‌تراز انقلاب صحبت کنم. تمام صحبت‌های من در این خصوص در فضای مجازی منتشر شده است.
وی با بیان اینکه من از هیچ مسئول و نماینده‌ای، اسمی‌در آنجا نبردم حتی‌‌ اشاره‌ای به نماینده آنجا هم نکردم، اظهار داشت: براساس ملاک‌ها و معیارهایی که ولی‌امر مسلمین از نمایندگان می‌خواهند که به وظایفشان عمل کنند، بنده اعلام کردم نماینده‌ای از‌تریبون مجلس، اتحاد جماهیر شوروی و فروپاشی آن را به فروپاشی جمهوری اسلامی‌تطبیق داد و گفت: «به دلیل اینکه مردم خیابان‌های مسکو گرسنه بودند، تکه‌تکه شد»؛ این در حالی است که امام راحل، فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی را ناشی از مقابله آن اتحادیه با دین می‌دانستند.
کریمی‌قدوسی تأکید کرد: بنده درباره آقای رحیمی ‌هیچ کلمه‌ای به زبان نیاوردم، او اصلاً در کلاس کار بنده نیست؛ همه بنده را می‌شناسید و می‌دانید اولویت من چیست. موضع‌گیری علیه فتنه و سران فتنه، نفوذ و سران نفوذ، فساد و سران فساد، خیانت و سران خیانت، همیشه موضوع اصلی صحبت‌های من است. کسانی که مخفیانه با سفیر انگلیس جلسه گذاشتند و مورد خطاب و عتاب آیت‌الله یزدی قرار گرفتند، مورد خطاب من هستند و من با آنها کار دارم و با امثال شما کاری ندارم. آیت‌الله یزدی رئیس جامعه مدرسین اخیراً فرموده‌اند «به یک نماینده‌ای گفتم آن روز کجا بودی؟»؛ رنگش پرید، بنده به شخصی کار ندارم بلکه به وظیفه خود عمل می‌کنم.
نماینده مردم مشهد در مجلس افزود: آقای رحیمی! آنچه که شما درباره من فرمودید، حدیث نفس خود شماست و شما چنین ویژگی‌هایی دارید. بنده هیچ ادعایی در مورد سوابق حضور در دفاع‌مقدس ندارم. از کسی هم مُزدی طلب نکرده‌ام اما از آقای کرم‌پور نماینده فیروزآباد بپرسید که کریمی‌را چگونه دیدی و چگونه شناختی، تا به شما بگوید.
کریمی‌قدوسی خاطرنشان کرد: به آقای رحیمی‌وعده داده‌اند که اگر شما رد صلاحیت شدید، ما شما را در آینده به‌عنوان سفیر ایران در کابل منصوب می‌کنیم. به او با اطمینان عرض می‌کنم که «شما نه گندم کابل را خواهید خورد و نه عدسی مجلس یازدهم را».
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 31 تیر 1398


اقامه نماز دانش‌آموز برنده مدال نقره المپیاد جهانی ریاضی بر پل لندن
    ۱۳۹۸/۰۴/۳۱

Image result for ‫اقامه نماز دانش‌آموز برنده مدال نقره المپیاد جهانی ریاضی بر پل لندن‬‎
«سیدمحمد مهدی حاتمی» که مدال نقره شصتمین المپیاد جهانی ریاضی ۲۰۱۹ لندن را کسب کرد در اقدامی تحسین برانگیز روی پل لندن نماز خود را اقامه کرد.
سرپرست وزارت آموزش و پرورش در پیامی به یکی از دانش‌آموزان شرکت‌کننده در المپیاد جهانی ریاضی که مدال نقره این مسابقات را کسب کرده است؛ اقامه نماز وی بر پل لندن را نشانه‌ای از تربیت تمام ساحتی دانست.
به گزارش روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، در پیام سید جواد حسینی خطاب به سیدمحمد مهدی حاتمی دانش‌آموز دبیرستان علامه حلی تهران آمده است:« کسب مدال نقره شصتمین المپیاد جهانی ریاضی 2019 لندن، توسط جنابعالی را به جامعه فرهنگیان و دانش‌آموزان کشور، خصوصا همکاران عزیز و تلاش‌گرم در دبیرستان علامه حلی تهران و خانواده بزرگوارتان تبریک عرض می‌نمایم. حرکت زیبا و بی‌نظیر اقامه نماز شما برروی پل لندن، نشان از تربیت تمام ساحتی شما عزیز خود ساخته دارد که موجب مباهات وافتخار برای همه ما است. برایتان از صمیم قلب سلامتی، شادابی و موفقیت از پروردگار متعال مسالت دارم.»وزیر صنعت، معدن و تجارت:
موانع تولید در صنعت فولاد را باید از میان برداشت
وزیر صنعت، معدن و تجارت با تأکید بر این که تسهیل و رفع موانع تولید در صنعت فولاد از اولویت‌هاست، تصریح کرد: در راستای حمایت از رونق تولید و رفع مشکل کمبود سنگ‌آهن فولادسازان، در پی راه‌حل مناسب برای رفع کمبود گندله و کنستانتره هستیم و به زودی به این موضوع رسیدگی خواهیم کرد.
رضا رحمانی اضافه کرد: همه ما باید باور کنیم که «می‌توانیم» و این خودباوری همان چیزی است که همواره در فرمایشات مؤکد امام راحل و رهبر معظم انقلاب بوده و هست و ما باید در جهت آن حرکت کنیم.
وی تأکید کرد: کشور ما دارای موقعیتی استراتژیک و بهره‌مند از منابع طبیعی و انسانی قابل توجهی است. اگر صنعت و تولید فعال باشد آثارش فراگیر خواهد شد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: اگر تولید رونق بگیرد، اشتغال ایجاد می‌شودو موضوعاتی مانند مالیات و روابط کارگر و کارفرما نمود بیشتری خواهد داشت.
رحمانی اعلام کرد: امسال روحیه جدید، انگیزه، شور و اراده جدی و جهادی در بخش تولید و صنعت پدید آمده که باید تقویت شود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: اگر واحدهای بزرگ در حوزه‌های فولاد، خودرو و پتروشیمی فعال شوند، قطعاً بر واحدهای کوچک و پایین‌دست نیز تأثیر خواهند داشت.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 31 تیر 1398
ظریف در کاراکاس:
 اقدامات آمریکا ‌تروریسم اقتصادی است
با‌ تروریست‌ها مذاکره نمی‌کنیم
   ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
Image result for ‫ظریف در کاراکاس‬‎
وزیر امور خارجه گفت: اقدامات آمریکا‌ تروریسم اقتصادی است، با‌ تروریست‌ها مذاکره نمی‌کنیم.
محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در نشست «دفاع از منشور ملل متحد و هنجارهای حقوق بین‌الملل» در کاراکاس اظهار داشت: اقدامات آمریکا تروریسم اقتصادی است. خالص و ساده، هیچ ابهامی ‌در این مورد نیست، فقط واژه ‌تروریسم را جست‌وجو کنید.
ظریف افزود: ‌تروریسم استفاده غیرقانونی از خشونت یا ارعاب است، به خصوص علیه غیرنظامیان برای دنبال کردن اهداف سیاسی، این تعریف گوگل از ‌تروریسم است.
وی تصریح کرد: استفاده از واژه تحریم را متوقف کنید. تحریم وسیله‌ای برای تحمل یک فرمان قانونی است. تحریم‌ها دارای یک پشتوانه قانونی هستند، اما اقدام آمریکایی‌ها یک ‌تروریسم اقتصادی است.
وزیر امور خارجه بیان کرد: درباره آن چیزی که ایالات متحده در حال حاضر اعمال می‌کند باید از واژه ‌تروریسم استفاده کنیم.
به گزارش مهر، ظریف خاطرنشان کرد: استفاده غیرقانونی از واژه تحریم را تحریم کنیم به خصوص استفاده بی‌حد و حصر دولت آمریکا از این واژه برای نشان‌دادن پشتوانه قانونی‌بودن اقداماتش را، چرا که این اعمال دولت آمریکا‌ تروریسم اقتصادی است و ما نیاز داریم که دائماً آن را تکرار کنیم. ما با‌ تروریست‌ها مذاکره نمی‌کنیم.
محمدجواد ظریف در ادامه سفر خود به آمریکای لاتین، دیروز با استقبال وزیر امور خارجه، دو تن از مشاوران رئیس‌جمهوری و رئیس گروه دوستی ایران و نیکاراگوا وارد ماناگوآ پایتخت این کشور شد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 31 تیر 1398
سخنگوی دولت:
 توقیف کشتی انگلیسی اقدامی حقوقی درست و بجا از سوی ایران است
    ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
سخنگوی دولت گفت: توقیف کشتی انگلیس در تنگه هرمز در جهت تضمین امنیت کشور در آب‌های سرزمینی و براساس قوانین جاری و قوانین عبور از تنگه صورت گرفته و یک اقدام حقوقی درست و به‌جا از سوی جمهوری اسلامی ایران است.
«علی ربیعی» عصر دوشنبه در نشست خبری هفتگی، با‌ اشاره به توقیف کشتی انگلیسی در تنگه هرمز در خلیج ‌فارس گفت: خیلی جالب است که تا کشتی انگلیسی یک تخلف حقوقی انجام داده و جمهوری اسلامی ایران برای امنیت منطقه با این کشتی برخورد می‌کند، برخی از کشورها برای رفع توقیف فوری این کشتی به ما درخواست می‌دهند اتفاقاً ما از این کشورها می‌خواهیم همین درخواست را به انگلستان اعلام کنند.
سخنگوی دولت اظهار داشت: نفتکش انگلیسی برخلاف قوانین و مقررات دریانوردی، نخست دستگاه موقعیت‌یاب خود را خاموش کرده بود و به جای حرکت به سمت ورودی به خلیج ‌فارس در تنگه هرمز، از مسیر جنوبی وارد شده و به هشدارها و تذکرهای متعدد نیروهای ما توجه نکرده است.
ربیعی گفت: معتقدیم مقایسه توقیف نفتکش حامل نفت ایران و کشتی انگلیسی یک خوانش نارواست که می‌خواهند تلافی از اقدام ناروای دیگری صورت بدهند. نفتکش انگلیسی مطابق مدارک موجود در محدوده آبی ایران توقیف شده است.
وی افزود: انگلیسی‌ها وقتی کشتی ایرانی را متوقف می‌کنند و رفتار خصمانه از خودشان نشان می‌دهند نباید انتظار داشته باشند که ما واکنشی نداشته باشیم؛ البته ما تا به حال در تنگه هرمز براساس حسن نیت، اغماض می‌کردیم. وقتی آنها به‌صورت غیرقانونی در جبل‌الطارق نفتکش حامل نفت ایران را توقیف می‌کنند که حتی اسپانیایی‌ها معتقدند در خاک آنها این کار را غیردوستانه و خصمانه انجام داده‌اند ما هم ملزم به اغماض نیستیم.
ربیعی با تاکید بر اینکه «راه‌حل‌های دیپلماتیک برای حل مشکل نفتکش‌های (ایران و انگلیس) وجود دارد» گفت: متأسفانه به سنت دیرینه آمریکایی- انگلیسی عادت کردیم که وقتی آنها اقدام می‌کنند به حق است، اما اقدام حقوقی و قانونی دیگری که نه تلافی جویانه، بلکه برای اعمال حاکمیت یک کشور در آب‌های سرزمینی است را ناحق می‌دانند.
وی گفت: دنیا سال‌هاست به این موضوعات عادت کرده که یک کشور به زور تحریم‌هایی را اعلام می‌کند و به زور آن را پیگیری می‌کند. گروهی از کشورها تحریم‌هایی را اعلام می‌کنند و بر روی آن می‌ایستند و اعلام می‌کنند بقیه کشورها ملزم به اجرای آن تحریم‌ها هستند. با این رویکرد ببینید چه هرج و مرج بین‌المللی رخ خواهد داد، هر گروهی از کشورها تحریمی یک‌جانبه را پایه‌ریزی می‌کنند و نظم و قاعده تجاری دنیا را براساس آن نظم اداره کنند.
در برابر رفتارهای خصمانه اغماض نمی‌کنیم
سخنگوی دولت تصریح کرد: در قبال اتفاقاتی که درباره نفتکش انگلیسی که در تنگه هرمز افتاده با این نوع رفتارها مواجه هستیم، اما به‌طور قطع اقدام ما یک اقدام حقوقی بوده و در راستای امنیت و حفظ محیط زیست آب‌های منطقه انجام شده است و قطعاً وقتی رفتارهای غیردوستانه و خصمانه مشاهده می‌شود، دلیلی برای اغماض از رفتارهای غیرقانونی وجود ندارد.
ربیعی در رابطه با ادعای ترامپ مبنی بر هدف قرار دادن پهپاد ایرانی گفت: آن کسی که ادعا می‌کند پهپاد ما را هدف قرار داده است باید شواهد خود را ارائه کند.
وی با تاکید بر اینکه ما هیچ پهپادی را از دست ندادیم و چنین حمله‌ای به ما انجام نشده است، افزود: پرواز پهپادهای جمهوری اسلامی ایران به منظور کمک به امنیت منطقه همواره انجام می‌شود و امری طبیعی است؛ اقدامات ما در پروازهای پهپادی علیه هیچ کشوری نیست بلکه برای امنیت خود و امنیت منطقه انجام می‌شود.
بلاتکلیفی دولت انگلیس درباره توقیف کشتی استنا ایمپرو
این در حالی است که روز گذشته در حالی سومین نشست اضطراری دولت انگلیس درباره توقیف کشتی «استنا ایمپرو» در تنگه هرمز برگزار شد که به نظر می‌رسد مقام‌های دولت این کشور در نوع واکنش به این حادثه در وضعیت بلاتکلیفی قرار دارند.
نماینده دائم انگلیس در سازمان ملل متحد روز شنبه در نامه‌ای به شورای امنیت و دبیرکل سازمان ملل ماجرای توقیف کشتی این کشور را اطلاع داد. در این نامه ادعا شده است کشتی انگلیس به‌صورت قانونی در آب‌های بین‌المللی در حال حرکت بوده و طبق مقررات بین‌المللی نبایستی مانعی برای آن ایجاد می‌شد.
نماینده انگلیس با بیان اینکه سطح تنش‌ها در حال حاضر به شدت نگران‌کننده است مدعی شد که اولویت لندن تنش‌زدایی است و خواهان تقابل با ایران نیست.
در این نامه همچنین ادعا شده که انگلیس در تلاش است تا از طریق راهکارهای دیپلماتیک این مسئله را حل و فصل کند.
همچنین جرمی هانت وزیر خارجه این کشور نیز شامگاه یکشنبه در گفت‌وگوی تلفنی با همتایان فرانسوی و آلمانی خود پیرامون توقیف کشتی انگلیسی در تنگه هرمز رایزنی کرد. به گزارش وزارت امور خارجه انگلیس طرف‌ها توافق کردند که تردد امن کشتی‌ها در تنگه هرمز برای کشورهای اروپایی اهمیت بالایی دارد، ضمن آنکه بایستی از افزایش تنش‌ها در منطقه جلوگیری شود.
آمریکا: انگلیس خود باید از کشتی‌هایش مراقبت کند!
از سوی دیگر در حالی که روز یکشنبه نشریه آبزرور نسخه هفتگی روزنامه گاردین انگلیس صراحتا از نقش مستقیم آمریکا در توقیف نفتکش ایرانی پرده برداشت و تاکید کرد که «جان بولتون» مشاور امنیت ملی کاخ سفید، لندن را در مورد ایران فریب داده و به دام خطرناکی کشانده است، وزیر خارجه آمریکا روز گذشته رسما پشت لندن را خالی کرد و گفت که توقیف نفتکش انگلیسی به آمریکا مربوط نیست.
مایک پمپئو دیروز دوشنبه در گفت‌وگو با شبکه فاکس بیزینس در پاسخ به سؤالی درباره توقیف نفتکش انگلیسی توسط ایران در تنگه هرمز تاکید کرد، این وظیفه انگلیس است که از کشتی‌های خود محافظت کند.
وی در ادامه گفت که آمریکا به دنبال جنگ با ایران نیست.
گفتنی است اقدام احمقانه دولت انگلیس در تبعیت از آمریکا و واکنش مقتدرانه ایران موجب سرخوردگی و تحقیر انگلیسی‌ها شده و ضمن ایجاد اختلافات بی‌سابقه در داخل این کشور سبب شده تا محافل سیاسی رسانه‌ای انگلیس دولت خود را به خاطر تن دادن به خواست آمریکا و کشاندن پای این کشور به تنش با ایران سرزنش کنند.
معلوم نیست تحریمی باشد که بتوانیم علیه ایران اعمال کنیم
همچنین در حالی که روزنامه «تلگراف» در نسخه روز یکشنبه خود گزارش داد که «جرمی هانت» وزیر خارجه بریتانیا قرار است طرحی برای تحریم علیه ایران و مصادره اموال و دارایی‌های آن در انگلیس بدهد، که «فیلیپ هاموند» وزیر دارایی انگلیس خواستار کاهش تهدیدات علیه ایران شد.
وی که با شبکه «بی‌بی‌سی» مصاحبه می‌کرد، گفت: «پیشتر نیز تحریم‌های گسترده‌ای علیه ایران به خصوص در بخش تحریم‌های اقتصادی داشتیم. بنابراین معلوم نیست که چیزهای اضافی دیگری وجود داشته باشد که بتوانیم انجام دهیم البته تمامی گزینه‌ها را مدنظر خواهیم داشت.»
وزیر اقتصاد انگلیس اضافه کرد: «این (توقیف نفتکش انگلیسی) اقدامی غیرقانونی بوده و ما قصد داریم تمامی راه‌های دیپلماتیک ممکن برای حل این موضوع را دنبال کنیم.»
ادامه جهش قیمت نفت در واکنش به توقیف نفتکش انگلیسی
بر اساس گزارش‌های منتشره همچنین قیمت نفت پس از آنکه ایران در انتهای هفته گذشته یک نفتکش انگلیسی را توقیف کرد، در شروع معاملات هفتگی جهش کرده است.
رویترز روز دوشنبه گزارش داد پس از این‌که سپاه پاسداران ایران در انتهای هفته گذشته یک نفتکش انگلیسی را توقیف کردند، با بالا بودن تنش‌ها در منطقه آسیای غربی قیمت نفت معاملات خود را با جهش آغاز کرد.
بر اساس این گزارش قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام برنت، بنچ‌مارک بین‌المللی ۹۲ سنت یا 1/47 درصد جهش کرد و به 63/38 دلار رسید. قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام آمریکا هم ۵۲ سنت یا 0/93 درصد جهش کرد و به 56/15 دلار رسید.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 31 تیر 1398


وزیر خارجه آلمان: از رویکرد ترامپ در قبال ایران پیروی نمی‌کنیم
   ۱۳۹۸/۰۴/۳۱

Image result for ‫هایکو ماس‬‎
وزیر خارجه آلمان ضمن رد رویکرد ضدایرانی «دونالد ترامپ» اظهار داشت که کشورش به راهبرد فشار حداکثری آمریکا علیه ایران نمی‌پیوندد.
  به گزارش خبرگزاری «آسوشیتدپرس» «هایکو ماس» وزیر خارجه آلمان گفته که برلین از رویکرد «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در قبال ایران پیروی نمی‌کند و اولویت آلمان «تنش‌ زدایی» از طریق «دیپلماسی» است.
بر اساس این گزارش، «جرمی هانت» وزیر خارجه انگلیس یکشنبه به صورت تلفنی با هایکو ماس وزیر خارجه آلمان و «ژان ایو لودریان» وزیر خارجه فرانسه درباره تنش در تنگه هرمز رایزنی کرد.
براساس بیانیه‌ای که در این زمینه منتشر شده است، وزرای خارجه این سه کشور اروپایی توافق دارند که امنیت عبور و مرور کشتی‌ها از طریق تنگه هرمز اولویت اصلی برای کشورهای اروپایی است، در عین حال باید از هرگونه تشدید تنش در منطقه خودداری شود.
به نوشته آسوشیتدپرس، هایکو ماس بعد از دیدار روز گذشته خود با همتای انگلیسی و دیدار روز دوشنبه خود با وزیر خارجه فرانسه اظهار داشت، علاوه‌بر بررسی خطرات تنگه هرمز، اروپا همچنان بازی با «کارت دیپلماتیک» را ادامه خواهد داد.
 وی در ادامه گفت: «آنچه نیاز داریم تنش‌زدایی است و همتایان انگلیسی و فرانسوی من هم چنین عقیده‌ای را دارند.»
وزیر امور خارجه آلمان روز گذشته نیز به تحولات اخیر در خلیج‌فارس و توقیف نفتکش انگلیسی واکنش نشان داد و به نشریه آلمانی «بیلدام‌زونتاگ» گفت: «مهم است که از وقوع جنگ جلوگیری شود. به این منظور همه شرکای اروپایی و کشورهای منطقه در تلاش هستند.»
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 31 تیر 1398
ضرب شست سربازان گمنام امام زمان(عج) به آمریکا:
 فصل شکار جاسوس 17 مأمور سیا در تور وزارت اطلاعات
   ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
مدیرکل ضد جاسوسی وزارت اطلاعات از دومین ضربه بزرگ به سازمان جاسوسی آمریکا خبر داد.
مدیرکل ضد جاسوسی وزارت اطلاعات از شناسایی 17 جاسوس ‌تربیت‌یافته سازمان اطلاعاتی آمریکا (سیا) خبر داد و گفت: احکام این جاسوسان صادر شده و برخی به‌عنوان مفسد فی‌الارض اعدام می‌شوند.
معاونت ضد جاسوسی وزارت اطلاعات در تشریح اقدامات این وزارتخانه گفت: در تاریخ 28 خرداد سال جاری موفق به انهدام یک شبکه جاسوسی مرتبط با سازمان اطلاعاتی آمریکا شد.
وی ادامه داد:‌ جاسوس‌های شناسایی‌شده شامل شاغلین مراکز حساس و حیاتی، همچنین بخش خصوصی مرتبط با این مراکز هستند که به‌عنوان پیمانکار یا مشاور در حال فعالیت بوده‌اند.
مدیرکل ضد جاسوسی وزارت اطلاعات با بیان اینکه 17 جاسوس دستگیرشده در مراکزی شامل حوزه‌های اقتصادی، هسته‌ای، زیرساختی، نظامی‌و سایبری کشور فعالیت می‌کردند، خاطرنشان کرد: تعداد کل جاسوس‌های شناسایی‌شده 17 نفر است که این افراد به‌صورت سلولی در ایران فعالیت می‌کردند و هیچ‌کدام از آنها با دیگری ارتباطی نداشتند و هرکدام با یک افسر اطلاعاتی سیا در ارتباط بودند.
وی با‌ اشاره به چگونگی برقراری ارتباط میان سازمان اطلاعاتی آمریکا و جاسوسان ایرانی پرداخت و گفت: برخی از این افراد به‌واسطه سوءاستفاده سیا از تقاضای ویزای آمریکا در دام ویزا گرفتار شدند و در ازای اعطای ویزا به آنها پیشنهاد جاسوسی ارائه شده است.
مدیرکل جاسوسی وزارت اطلاعات اضافه کرد: برخی دیگر نیز به‌واسطه حفظ یا تمدید انواع ویزای آمریکا از طرف سیا مورد فریب واقع شدند. سازمان اطلاعاتی آمریکا همچنین با تأسیس شرکت‌های جعلی و به بهانه استخدام متخصصین ایرانی در این شرکت‌ها یا تأمین تجهیزات از خارج از کشور مبادرت به مراجعه اطلاعاتی به اتباع ایرانی کرده‌اند.
وی گفت:‌ مراجعات مستقیم افسران سیا تحت عنوان دیپلماتیک به شهروندان ایرانی در حاشیه کنفرانس‌های علمی‌در کشورهای اروپایی، آفریقایی و آسیایی را از دیگر روش‌های برقراری ارتباط میان افسران اطلاعاتی با اتباع ایرانی بود. در برخی موارد نیز مشاهده شده است که افسران سیا با معرفی خود به‌عنوان یک مأمور اطلاعاتی آمریکایی و همچنین با ارسال ایمیل یا پیام از طریق شبکه‌های اجتماعی، از اعضای شبکه تشکیل‌شده دعوت به همکاری اطلاعاتی کرده‌اند. افسران اطلاعاتی سرویس جاسوسی آمریکا برای موفقیت در پروسه جلب و استمرار همکاری شبکه جاسوسی خود در ایران متوسل به وعده‌های فریبنده‌ای ازجمله اعطای ویزا و مجوز اقامت دائم در ایالات‌متحده و همچنین پول کرده‌اند.
وی با بیان این مطلب که مهم‌ترین وعده‌ای که به شبکه جاسوسان ایرانی داده شد، وعده تأمین امنیت آنها در ایران و خارج از کشور بود، اظهار داشت: تحقیقاً در مورد همه 17 جاسوس شناسایی و دستگیرشده، هیچ‌کدام از وعده‌های سیا محقق نشده است و همه این جاسوسان به‌واسطه خیانتی که به کشور کرده‌اند، گرفتار شدند. تمامی‌افراد این شبکه جاسوسی دوره‌های پیچیده برقراری ارتباطات امن از داخل کشور با خارج را به‌وسیله ابزارهای مخصوص جاسوسی از سوی افسران سیا فراگرفته بودند، همچنین تجهیزات فنی پیچیده‌ای برای جاسوسی در اختیار این افراد قرار گرفته بود.
به گفته مدیرکل جاسوسی وزارت اطلاعات سیا جهت انتقال ابزار ارتباط امن و تجهیزات فوق پیشرفته جاسوسی برای شبکه خود در ایران از ناقل اطلاعاتی استفاده کرده است؛ ناقل‌ها عمدتاً به شکل سنگ تهیه شده‌اند که وسایل موردنیاز جاسوسان در آنها جاسازی می‌شود و جاسوس‌ها با روش‌هایی پیچیده مأموریت برداشتن آنها از نقاط مختلف شهری ازجمله مناطق پارکی و نواحی کوهستانی را عهده‌دار می‌شدند.
وی با‌ اشاره به اقدام سیا به جعل دولتی، اوراق هویتی شبکه جاسوسی خود در ایران افزود: سازمان اطلاعاتی آمریکا، همچنین اقدام به ارسال مدارک هویتی جعلی برای جاسوس‌های خود در ایران برای عملیات‌های خاص از طریق ناقل‌ها کرده‌اند. بررسی‌های سرویس ضد جاسوسی وزارت اطلاعات حاکی از آن است که مدارک جعلی به‌صورت ناشیانه‌ای توسط سیا، انجام شده که این اقدام جعل دولتی محسوب می‌شود. در پی کشف موضوع توسط ضد جاسوسی وزارت اطلاعات، دستور امحای همه مدارک موجود از سوی افسران سیا، برای جاسوس‌ها صادر شده است.
مدیرکل ضد جاسوسی وزارت اطلاعات با‌ اشاره به پیش‌بینی خط خروج اضطراری برای جاسوسان از سوی سازمان اطلاعاتی آمریکا خاطرنشان کرد: با وجود وعده تأمین امنیت جاسوسان، سیا با پیش‌بینی احتمال شناسایی شبکه جاسوسی خود همچون سال 92، اقدام به طراحی خط خروج اضطراری از کشور برای مواقع بحرانی و خطر کرده بود. بر این اساس جاسوس‌ها آموزش دیده بودند که با احساس خطر، طی هماهنگی با سیا و رساندن خود به نقطه‌ای از پیش تعیین‌شده در شهرهای مرزی، منتظر حضور رابط اطلاعاتی سیا درصحنه شوند و با هدایت وی از کشور خارج گردند که البته در این زمینه جاسوس‌هایی که قصد فرار اضطراری از کشور را داشتند، با‌اشراف اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان به‌جای ملاقات با رابط سیا در مرز، با رابط ضد جاسوسی وزارت اطلاعات ملاقات کردند و نهایتاً دستگیر شدند.
وی اضافه کرد: آموزش ویژه ضدبازجویی به جاسوس‌ها از دیگر تدابیر اتخاذشده برای مواقع دستگیری بود که با مشاهده‌اشراف اطلاعاتی وزارت، توسط جواسیس، کارساز نشد و تمامی‌اعضای این شبکه جاسوسی به ارتباط خود با سیا اعتراف کردند.
مدیرکل ضد جاسوسی وزارت اطلاعات در ادامه به سرنوشت جاسوس‌های دستگیرشده توسط دستگاه اطلاعاتی کشور‌ اشاره کرد و گفت: افرادی که آگاهانه و عامدانه به کشور خود خیانت کردند و حاضر به جبران مافات نشدند را به دستگاه قضایی تحویل دادیم و چند روز پیش نیز سخنگوی قوه قضائیه از صدور احکامی‌برای این جاسوسان خبر داد که برخی از آنها به‌عنوان مفسد فی‌الارض معرفی و برخی دیگر نیز به حبس‌های درازمدت محکوم شدند. همچنین آن دسته از کسانی که با صداقت کامل با دستگاه اطلاعاتی کشور تعامل کردند و ندامتشان نیز ثابت شد، علیه آمریکایی‌ها مورد مدیریت اطلاعاتی قرار گرفتند.
وی در ادامه با‌ اشاره به همکاری سرویس اطلاعاتی جمهوری اسلامی‌ایران با سرویس‌های اطلاعاتی کشورهای متحد در این پرونده اظهار داشت: تجربه موفق تبادل با متحدین اطلاعاتی در سال 92 باعث شد تا سرنخ‌های اطلاعاتی پرونده اخیر اعم از افسران سیا، سرنخ و روش‌های مورد استفاده در این شبکه در اختیار سایر سرویس‌های اطلاعاتی قرار گیرد تا شکست جهانی مجددی برای سیا اتفاق بیفتد.
به گزارش تسنیم، مدیرکل ضد جاسوسی وزارت اطلاعات همچنین به همکاری سرویس‌های اطلاعاتی برخی کشورهای آسیایی و اروپایی با سازمان اطلاعات آمریکا در این زمینه‌ اشاره و خاطرنشان کرد: با توجه به بهره‌برداری سیا از برخی کشورهای اروپایی و آسیایی جهت برقراری ارتباط با منابع خود و همچنین با عنایت به اطلاع قبلی سرویس‌های اطلاعاتی این کشورها از موضوع، قطعاً مسئولیت امر بر عهده این کشورها خواهد بود.
به زودی حکم اعدام جاسوسان ایرانی اجرا می‌شود
در همین زمینه، غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه درباره مجازات جاسوسان گفت: به زودی حکم اعدام جاسوسانی که به وطن خود خیانت کرده‌اند اجرا می‌شود.
وی در مستند شکار جاسوس‌ها که از شبکه یک سیما پخش شد، اظهار داشت: براساس مستندات ارائه شده، دادسرا نوع اتهامات آنها را جاسوسی منتهی در حد افساد فی‌الارض تشخیص داده و به‌عنوان مفسد فی‌الارض از دادگاه برای آنها تقاضای مجازات اعدام شده است و برای تعدادی از این متهمان در دادگاه بدوی، حکم حبس طویل‌المدت به اتهام جاسوسی برای سرویس جاسوسی آمریکا صادر شده است.
سیلی‌های ایران به آمریکا ترامپ را به هذیان‌گویی انداخت
دستگیری جاسوسان سیا که در امتداد سیلی‌های اخیر ایران به آمریکا است، رئیس‌جمهور آمریکا را به هذیان‌گویی انداخته است. ترامپ در پیامی نوشت: «گزارش‌های منتشر شده در مورد دستگیری جاسوسان سازمان سیا در ایران کاملاً دروغ است. هیچ واقعیت ندارد. صرفا دروغ‌ و جوسازی رسانه‌ای رژیمی است که به‌شدت در حال شکست است و نمی‌داند چه باید بکند. آنها در مورد پهپادشان که ساقط شد نیز همین‌گونه رفتار کردند. اقتصاد آنها مرده است و بسیار بدتر هم خواهد شد. ایران کاملاً آشفته است.»
شکست در عراق و سوریه و یمن، موضع مقتدرانه و عزتمندانه رهبر معظم انقلاب در برابر پیغام ترامپ برای مذاکره، انهدام پهپاد فوق‌پیشرفته آمریکا، دروغ از آب درآمدن ادعای ترامپ مبنی بر سرنگونی پهپاد ایرانی با انتشار تصاویر فیلم‌برداری آن از ناو آمریکایی، وفق یافتن ایران با تحریم‌ها، ناکامی آمریکا در تروریسم اقتصادی و رشد ارزش پول ملی ایران به اذعان رسانه‌های غربی و در آخرین فقره، به دام انداختن جاسوسان آمریکا حکایتگر آن است که آمریکا در مقابل اقتدار مثال‌زدنی ایران همه گزینه‌هایش را از دست داده و به درماندگی رسیده است.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 31 تیر 1398
  آخرین وضعیت جنگ راهبردها   
۱۳۹۸/۰۴/۳۱
Image result for ‫محمد ایمانی‬‎
  وقتی بازی حریف، از پیچیدگی و تنوع، میل به سادگی و محدودیت گزینه‌ها می‌کند، بشارت پیروزی است. وقتی دشمن مجبور می‌شود «رو» بازی کند، یعنی قدرت جنگ نرم و هوشمند از او سلب شده است. هنگامی که رفتار دشمن، میل به استراگیجی می‌کند، یعنی راهبرد شما قدرتمند‌تر است. این واقعیت، در رفتار آمریکا و انگلیس و برخی دولت‌های اروپایی قابل مشاهده است.
1- نقشه مثلث صهیونیسم مسیحی در دو دهه اخیر، مبتنی بر محاصره و تحریم و مهار و براندازی بود. اما همین نقشه، عملا موجب بسط ید بی‌سابقه جمهوری اسلامی و محور مقاومت شد. چند نفر 20 سال قبل پیش‌بینی می‌کردند به دست خود دشمن، مجالی فراهم شود که بتوان ضربات پیاپی به عمق رژیم صهیونیستی، مراکز اقتصادی و نظامی سعودی، و نیروها و امکانات ارتش آمریکا وارد کرد؟ یا فناوری‌های پیشرفته نظامی را در میدان واقعی به آزمایش گذاشت؟ یا پهپاد آمریکا را سرنگون و نفتکش انگلیسی را توقیف کرد و حاکمیت بر تنگه هرمز را به مفهوم واقعی به نمایش گذاشت؟ دشمن آمده بود ابتدا با جنگ مستقیم و سپس جنگ و آشوب نیابتی، و سرانجام با استحاله از طریق برجام و نُرمالیزاسیون جاسازی شده در متن آن، کار را یکسره کند. نُرمالیزاسیون، اسم رمز عملیات در ابعاد مختلف بود و FATF، CFT، پالرمو، سند فرهنگی 2030، معاهده موشکی MTCR و... ذیل آن تعریف می‌‌شد. این فرآیند قرار بود کاری بکند که شمشیر اقتدار ایران دیگر نتواند از غلاف بیرون بیاید. اما چون در دایره مکر الهی و نیروهای مومن انقلابی قرار گرفتند، رفتارشان به بسط ید بی‌سابقه جمهوری اسلامی انجامید.
2- یک چالش مهم غرب همواره این بوده که راهبردهای بلندمدت و مبتنی بر صبر را فدای طمع و عجله خویش کرده است. این البته تقدیر اردوگاه شیطان است که آینده را قربانی اخلاق استکباری کند. آنها پس از انقلاب اسلامی گفتند، اگر دولت سکولار مصدق را تحمل می‌کردیم و مرتکب کودتا علیه این سیاستمدار خوش بین به غرب نمی‌شدیم، مجبور نبودیم 25 سال بعد، در برابر انقلاب اسلامی زانو بزنیم. مثال متاخر، برجام است که بر مبنای راهبردی بلندمدت تنظیم شد و باید صبر می‌کردند تا اثر کند و مجال مانور قدرت را از ایران انقلابی برباید. اما هول و عجله برای امتیاز گیری و طمع در انفعال برخی مدیران ایرانی، موجب گستاخی و ارتکاب رفتارهایی شد که برجام را به عنوان یک روند (نه یک پروژه محدود) به بن‌بست رساند و انقلابیگری و قاطعیت را ضرورت بی‌بدیل روزگار کرد.
3- لابد به خاطر دارید که جان ساورز (عضو سابق تیم مذاکرات هسته‌ای انگلیس) مهر 94 درباره برجام و نُرمالیزاسیون چه گفت. رئیس‌سرویس جاسوسی MI6، همزمان با شروع اجرای برجام از سوی ایران، به CNN گفت «برجام، ظرف 15 سال آینده، ایران را به کشوری میانه‌ رو تبدیل خواهد کرد. ما شاهد کشوری هستیم که در مرحله انتقال از پایه‌های انقلابی به کشوری نُرمال ‌تر قرار دارد اما در داخل ایران در این مسیر، چالش وجود دارد. ما نیاز داریم صبر استراتژیک داشته باشیم تا به آن فرصت دهیم در 10- 15 سال آینده توسعه یابد و ایران را به کشوری نُرمال تبدیل کند». همچنین رکس تیلرسون وزیر خارجه قبلی ترامپ، دو سال قبل ضمن دفاع از مصوبه تحریمی سنا گفته بود «ما از عناصر داخلی در ایران که بتوانند به ما در تغییر مسالمت‌آمیز قدرت کمک کنند، پشتیبانی می‌کنیم. همان‌طور که می‌دانیم، چنین عناصری در داخل ایران هستند». مایک پمپئو وزیر خارجه فعلی نیز که قبلا رئیس‌سازمان جاسوسی آمریکا بود، چند ماه قبل در نشست فعالان ضدانقلاب گفت «ما به دنبال اقدام نظامی برای تغییر حكومت ایران نیستیم... ماموریت ما ایجاد فرصت و فراهم كردن حمایت انتقالی است. بهترین نفع ما این است كه رهبران ایران، غیر انقلابی باشند». در عین حال، هم او اخیرا بر خلاف لاف‌های یک سال گذشته ترامپ اذعان کرد «ایران باید تصمیم بگیرد نُرمال و عادی شود اما هیچ نشانه‌ای از تغییر در رفتار ایران دیده نمی‌شود». آیا از عهدشکنی و لگد زدن آمریکا و انگلیس به برجام، لزوم نُرمال شدن و خلع قدرت از خود استخراج می‌شد؟!
4- آمریکایی‌ها و سپس اروپایی‌ها با زیر پا گذاشتن تعهدات برجامی، به نقشه‌های راهبردی خود پشت پا زدند. همین خبط را دزدان دریایی انگلیس مرتکب شدند. آنها یقینا پس از تلافی تحقیر آمیز ایران، بارها خود را لعنت کرده‌اند. انگلیسی‌ها روزگاری نه چندان دور، خود را بریتانیای کبیر و امپراتور دریا‌ها می‌نامیدند. آنها دو قرن قبل تصمیم گرفتند هرات (افغانستان فعلی) را از ایران جدا کنند. بنابراین، دوست محمدخان حاکم کابل و قندهار هرات را تحریک کردند ساز جدایی بزند. وقتی ارتش ناصرالدین‌شاه، هرات را بازپس گرفت، انگلیس از خلیج‌فارس به جنوب ایران حمله کرد و بوشهر و خارک را به‌اشغال درآورد. رژیم قاجار هم مجبور شد در سال ۱۲۳۶ شمسی، معاهده پاریس را با موضوع جدایی هرات از ایران امضا کند تا نیروهای انگلیس از بنادر و جزایر‌اشغال شده خارج شوند.
5- انگلیسی‌ها 63 سال بعد، به واسطه کودتای سوم اسفند 1299، وارد عرصه تعیین شاه برای ایران شدند. رضاخان را که از اصطبل‌داری هلندی‌ها به میر‌پنجی قشون رسیده بود، جای احمدشاه گماشتند و برای 16 سال، حکومت را به او سپردند. ارتش متفقین 20 سال پس از آن کودتا، ایران را در کمتر از سه روز‌اشغال کردند. سران متفقین در تهران جلسه گذاشتند اما اعتنایی به حکومت ایران نکردند. انگلیس و آمریکا، محمدرضا را جای پدرش گماشتند. او که ظرف سه دهه تبدیل به دیکتاتوری بی‌رحم و سرکوبگر شده بود، ادعای ژاندارمی منطقه را داشت. اما سال 1350 در مقابل فشار آمریکا و انگلیس کرنش کرد و دستور جدایی بحرین از ایران را صادر نمود... 48 سال پس از آن ماجرای تلخ، تکاوران شجاع ایرانی، نفتکش Stena Impero را توقیف و به سواحل ایران منتقل می‌کنند و ناو اسکورت‌کننده انگلیسی هم مجبور می‌شود تماشاچی باشد. واقعا انگلیسی‌ها، با خودشان و با آن پروژه «صبر راهبردی» برای نرمالیزاسیون انقلاب چه کردند؟ کار به جایی رسیده که حتی روزنامه‌ای که زمانی تحلیل‌های BBC را بدون ذکر منبع منتشر می‌کرد و از بزک کنندگان برجام به شمار می‌رود، عنوان «بریتانیای صغیر» را برای قدرت‌نمایی عزتمندانه ایران در خلیج‌فارس انتخاب می‌کند. مشابه همین خبط را آمریکایی‌ها انجام دادند. آنها در حالی که خشم و کینه از سپاه پاسداران داشتند و می‌خواستند با زدن بر چسب «سازمان تروریستی» به گوشه رینگ ببرند، عملا کاری کردند که به اعلام حمایت فراگیر از سپاه منتهی انجامید. «ما همه سپاهی و پاسدار هستیم»، به شعاری ملی تبدیل شد؛ تا جایی که برخی عناصر بازیگر در پروژه نُرمالیزاسیون، مجبور شدند لباس سپاه بر تن کنند و چفیه بیندازند!
6- امروز به مشیت الهی و پایمردی نخبگان انقلابی، روحیه نا امیدی از دشمن و اعتماد به انبوه ظرفیت‌های داخلی، در فضای عمومی کشور منتشر شده است. رهبر انقلاب اخیرا به استناد انبوه واقعیت‌ها فرمودند «زمان جنگ، به ما نه سلاح می‌دادند، نه حتی امکانات سطح پایین. چون چنین وضعیتی پیش آمد، عناصر توانا در داخل کشور به فکر نجات افتادند و به خودشان فشار آوردند و به اینجا رسید که کشور امروز از لحاظ امکانات تسلیحاتی به جایگاه خوبی رسیده است... امروز به برکت بریدن مسئولین و ملت از بیگانگان، کشور درحال جوشیدن از درون است». اکنون روزگار قدرت‌نمایی جمهوری اسلامی است. لشکر انبوه جوانان نخبه، کاربلد، مومن و شجاع در راهند و هرچه مجال و میدان فراهم شود، امکانات تازه‌تری را برای اقتدار و پیشرفت کشور فراهم می‌کنند. نخبگان جوانی که در هر حوزه‌ای از فرهنگ و فناوری و سیاست و اقتصاد و مدیریت وارد شده‌اند، تار عنکبوت تحریم‌ها را پاره کرده، طعم شیرین خودکفایی را به مردم چشانده، و به تحقیر دشمن همت گماشته‌اند. از تولید سوخت بیست درصد هسته‌ای و بنزین و موشک‌های دوربرد نقطه زن و پهپاد و سامانه پیشرفته دفاعی بگیرید تا احداث پالایشگاه‌های پیشرفته و بومی‌سازی فناوری‌های روز دنیا.
7- تعدد و تنوع مسائل نباید تمرکز و توجه ما را به هم بزند. اولویت مهم امروز، احیای الگوی درونزای اقتدار و پیشرفت بر مبنای تجدید نظر اساسی در مدل اعتماد به غرب است. برخی عملیات ایذایی انگلیس و آمریکا را باید ناشی از نگرانی نسبت به همین اولویت قطعی شده در ایران دانست. هدف دشمن، به هم زدن تمرکز ما در زمینه پایان دادن به اجرای یکطرفه برجام و استفاده از ظرفیت‌های فراوان ملی و منطقه‌ای بود. اما در عمل، مجال و موقعیت‌های جدیدی را برای ما فراهم کرد. انبوه جوانان نخبه و غیور ما بلدند تحریم‌ها و تهدیدها را چگونه تبدیل به فرصت کنند. راهبرد مهم ابرقدرت‌ها، ترساندن و ربودن اعتماد به نفس ملت‌هاست. قدرت‌ها با رعب افکنی غلبه می‌کنند و اگر ملتی مرعوب این تروریسم نشد، شیشه عمر مستکبران شکسته می‌شود. ما اکنون در چنین موقعیتی قرار داریم؛ ضمن اینکه بار روانی و واقعی تحریم حداکثری نیز خالی شده و فوّاره آن به نزول افتاده است. این همان واقعیتی بود که اوباما و کری و شرمن بارها گفتند؛ مبنی بر اینکه رژیم تحریم‌ها در حال فروپاشی بود و توافق، یک دستاورد مهم را بدون شلیک حتی یک گلوله نصیب آنان کرد.
8- آقای ظریف اخیرا در پاسخ به سؤال خبرنگار NPR گفت «تعامل با غرب اعتبارش را در داخل ایران از دست داده است. مردم دیگر نگاهشان به تعامل با جامعه بین‌المللی نیست، به آمریکا نیست. به دلیل اینکه به قولش عمل نکرد و به اروپایی‌ها هم نیست، به خاطر اینکه آنها نتوانستند در برابر آمریکا ایستادگی کنند.، بنابراین، بله، تعامل با غرب اعتبارش را از دست داده و بر همین اساس، من هم اعتبارم را از دست داده‌ام». چرا؟ آیا مجال جبران وجود ندارد؟ حتما فرصت اصلاح وجود دارد. چرا باید اعتبار خود را به توافق پایمال توسط قدرت‌های بدعهد غربی گره زد و قاطعیت به خرج نداد؟ اصلاح مسیر و جبران مافات، عین شجاعت و حرّیت است. اقتدار انقلاب اسلامی را باور کنیم.
محمد ایمانی


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 31 تیر 1398
پیرامون توقیف نفتکش قانون‌گریز انگلیسی صادر شد
بیانیه 160نماینده مجلس در حمایت از اقدام اقتدارآفرین سپاه در تنگه هرمز   
   ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
دیروز نمایندگان مجلس شورای اسلامی با صدور بیانیه از اقدام اقتدارآفرین سپاه در توقیف نفتکش قانون‌گریز انگلیسی حمایت و تاکید کردند: درخواست داریم در این مهم همچنان با قاطعیت و قدرت برخورد نمایند.
جلسه علنی مجلس دیروز به ریاست علی لاریجانی و با حضور اکثریت نمایندگان آغاز شد. برخی از مهم‌ترین دستور کارهای جلسه علنی دیروز عبارت بودند از گزارش کمیسیون داخلی و شوراها در مورد لایحه کمک به ساماندهی پسماندهای عادی با اولویت استان‌های ساحلی و کلان شهرها با مشارکت بخش غیردولتی و گزارش کمیسیون اجتماعی در مورد طرح تشکیل وزارت تجارت و خدمات بازرگانی.
دیروز در حاشیه صحن علنی مجلس عکس‌هایی از مناطق سیل‌زده به نمایش گذاشته شده بود. علی لاریجانی به همراه برخی نمایندگان مناطق سیل‌زده از این نمایشگاه دیدن کردند.
اخذ عوارض از کشتی‌های عبوری
در جلسه علنی دیروز بیانیه حمایت نمایندگان از اقدام هوشمندانه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در توقیف کشتی انگلیسی قرائت شد.
در ابتدای این بیانیه آمده است: در هفته‌های اخیر تحرکاتی مشکوک از خرابکاری و انفجار در برخی از نفت‌کش‌های منطقه با توقیف غیرقانونی نفتکش ایرانی توسط استعمار پیر دولت انگلستان و در آخرین اقدام مشکوک، نفتکشی با پرچم انگلیس، ضوابط عبور از تنگه هرمز را زیرپا گذاشت.
نمایندگان در ادامه بیانیه خود آورده‌اند: به نظر می‌رسد مدعیان قدرت جهانی در تدارک ناامن نشان دادن آب‌های منطقه برای انتقال انرژی مورد نیاز جهان می‌باشند، لذا هوشیاری و قاطعیت در برخورد با تخلفات در این حوزه را از وظایف ذاتی دولت و حاکمیت می‌دانیم و از اقدام به‌جا و قاطع نیروی دریایی سپاه در توقیف نفتکش متخلف انگلیسی حمایت می‌کنیم و درخواست داریم در این مهم همچنان با قاطعیت و قدرت برخورد نمایند.
این بیانیه در پایان تاکید می‌کند: از دولت و رئیس‌جمهور درخواست داریم موضوع اخذ عوارض از کشتی‌های عبوری از تنگه هرمز را در دستور کار خود قرار دهند.رحیمی اعلام کرد: تاکنون این بیانیه به امضای بیش از ۱۶۰ تن از نمایندگان رسیده است و همچنان در حال افزایش است.
پاسخ انگلیس را دادیم
حسینعلی حاجی دلیگانی در جلسه علنی دیروز مجلس با اشاره به توقیف نفتکش متخلف انگلیسی، اظهار داشت: این اتفاق یک پیروزی بزرگ است.
وی درخصوص افسارگسیختگی بازار به‌ویژه در حوزه مسکن، افزود: شرکت‌های دولتی آغاز‌کننده گرانی‌ها هستند و انتظار ما این بود که براساس ماده ۱۱۰ آئین‌نامه داخلی مجلس، رئیس‌جلسه در نطق پیش از دستور به این موضوعات مهم ‌اشاره می‌کرد.
علی لاریجانی در پاسخ به این تذکر، گفت: آنان(انگلیسی‌ها) دزدی کردند و پاسخ‌شان را دادیم.
رئیس‌مجلس شورای اسلامی درباره گرانی‌ها خاطرنشان کرد: ما در جلسات غیرعلنی این موضوع را بررسی کرده‌ایم و نیاز است که دولت در این زمینه گام عملی بردارد.
مرهم اگر نیستید، نمک هم نپاشید
دیروز همچنین حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر نماینده مردم مشهد در تذکری خطاب به رئیس‌جمهور، گفت: اگر مشکلات مردم را حل نمی‌کنید، حداقل نمک به زخم مردم نپاشید.
وی ادامه داد: رئیس‌جمهور روز گذشته اعلام کردند که قیمت مسکن تنها ۳۰ درصد افزایش داشته است. به نظر می‌رسد بنگاه‌هایی که او مراجعه می‌کنند، قیمت واقعی را اعلام نمی‌کنند یا وی(رئیس‌جمهور) از وضعیت مردم خبر ندارد.
نماینده مردم مشهد در مجلس با اشاره به عدم توجه بنیاد شهید به بیمه ایثارگران گفت: داروخانه‌ها و بیمارستان‌ها بیمه ایثارگران را قبول نمی‌کنند.
احتکار مسکن
و طرح‌هایی که خاک می‌خورد
عباس گودرزی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در تذکری به هیئت‌رئیسه مجلس، گفت: مجلس تاکنون چندین جلسه غیرعلنی برای بررسی مسائل و چالش‌های کشور برگزار کرده است اما سؤال این است که آیا با اتمام این جلسات همه چیز تمام می‌شود!؟ ما این جلسات را با مسئولان دولت و وزراء برگزار کرده‌ایم تا مسائل و چالش‌های کشور احصاء شود و باید وزرا همچنان پاسخ دهند که چه اقداماتی برای بهبود اوضاع انجام می‌دهند.عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس تصریح کرد: ما از هیئت‌رئیسه مجلس درخواست کرده‌ایم که در سال ۹۸ رویه خود را تغییر دهد و جلسات مجلس را به گونه‌ای مدیریت کند که دولتمردان هر هفته گزارش عملکرد و پیشرفت خود را به نمایندگان ارائه دهند اما تاکنون اینچنین نبوده است.گودرزی با بیان اینکه وضعیت مسکن بسیار آشفته است و قیمت‌ها در برخی از بخش‌ها ۱۰۰ تا ۲۰۰ درصد افزایش یافته، خاطرنشان کرد: طرح عایدی بر مالیات، مدت هاست که در کمیسیون اقتصادی در حال بررسی است و باید هرچه سریعتر تعیین تکلیف شود چرا که احتکار مسکن نسبت به دیگر چیزها بسیار بالاست و باید با آن برخورد جدی شود.
ساماندهی پسماندهای عادی
نمایندگان مجلس در جلسه علنی دیروز، ماده ۳ لایحه کمک به ساماندهی پسماندهای عادی با مشارکت بخش  غیردولتی را به تصویب رساندند.
بر اساس این مصوبه، شهرداری‌های حوزه تأسیسات تبدیل پسماند به انرژی، موظف هستند بر اساس ضوابط شورای اقتصاد، بخشی از منابع مالی لازم جهت سرمایه‌گذاری بخش غیردولتی در ایجاد و بهره‌برداری از تأسیسات مذکور را به عنوان هزینه ورودی، متناسب با میزان پسماند تحویلی پرداخت کنند.در صورت عدم پرداخت اعتبارات تعهد شده توسط شهرداری‌ها، دولت می‌تواند نسبت به پرداخت آن از محل منابع مالی پیش‌بینی شده برای همان شهرداری‌ها در قانون مالیات بر ارزش افزوده با تصویب شورای برنامه‌ریزی استان، اقدام کند.
لغو برخی خصوصی‌سازی‌ها
حجت‌الاسلام محمود علوی وزیر اطلاعات دیروز در جلسه فراکسیون نمایندگان ولایی با بیان اینکه در زمینه پولشویی و فساد، فضاسازی بیشتر از واقعیت است و بنابراین تاثیر منفی دارد، گفت: در زمینه مبارزه با مواد مخدر سراغ دانه درشت‌ها رفته‌ایم و آنها در رصد اطلاعاتی ما هستند.
وی با بیان اینکه اکثر رانت‌ها و سلطان‌های اقتصادی حاصل کشفیات وزارت اطلاعات است، اظهار داشت: در زمینه خصوصی‌سازی‌ها ورود داشتیم و بعضا با گزارشات وزارت برخی از آنها لغو شد.وزیر اطلاعات همچنین تصریح کرد: در قانون تعیین صلاحیت‌ها، وزارت اطلاعات نظر کارشناسی خود را اعلام می‌کند اما رئیس‌دستگاه می‌تواند نظر مخالفت خود را اعلام کند که در این زمینه خلاء قانونی داریم.
علوی گفت: دشمن دنبال اختلاف افکنی بین مجموعه‌های امنیتی نظام است که در این زمینه باید مراقب باشیم.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 31 تیر 1398
پس از جلسه کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس مطرح شد
تعجب سردار حاجی‌زاده از دروغ بزرگ ترامپ  
۱۳۹۸/۰۴/۳۰
فرمانده هوافضای سپاه پاسداران گفت: دروغ بزرگی که ترامپ گفت، آن‌قدر بزرگ بود که خودمان نیز اول باور کردیم که توانسته‌اند یک پهپاد ما را ساقط کنند.
سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده هوافضای سپاه پس از جلسه کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس در جمع خبرنگاران گفت: پس از ادعای ترامپ درخصوص سرنگونی یک پهپاد ایرانی یگان‌های مختلف را چندبار کنترل کردیم، زیرا موضوع برای ما باورپذیر نبود که دروغ به این بزرگی را خودش به‌صورت مستقیم در رسانه بیان کند.
سردار حاجی‌زاده افزود: به همین علت چند ساعتی در تکذیب خبر تأخیر داشتیم و در نهایت دیدیم که پهپاد بدون سرنشین ما فعالیت ناوگروه را قبل از تنگه هرمز و تا زمان خارج شدن از آن رصد کرده است.
وی خاطرنشان کرد: خود آنها نیز پس از مدتی تقصیر را به گردن بولتون انداختند.
فرمانده هوافضای سپاه اظهار داشت: در جلسه امروز کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری گزارشی از پیشرفت‌ها و دستاوردها در عرصه‌های مختلف موشکی، هواپیماهای بدون سرنشین و بمب‌های هوشمند ارائه کردیم.
سردار حاجی‌زاده گفت: همه این دستاوردها در واقع با تلاش افراد و مسئولانی که در مجموعه هوافضای سپاه بوده‌اند و همچنین به‌کارگیری نخبگان کشور، دانشگاه‌ها و جوانان به دست آمده است.
وی افزود: نکته مهم این است که اگر ما در سایر بخش‌ها که مشکل داریم از دانشگاه‌ها و جوانان استفاده کنیم، مسائل با تکیه بر توان داخلی به سرعت قابل حل است.
فرمانده هوافضای سپاه خاطرنشان کرد: دستاوردها با قدرت و ظرفیت‌های دانشگاه‌ها، شرکت‌های دانش‌بنیان و توانمندی‌های داخلی بدست آمده و خواهش ما این است که سایر مسئولان نیز این روش را آزمایش کنند، ضرر نخواهند کرد.
سردار حاجی‌زاده در پاسخ به پرسشی درخصوص اختصاص یک پادگان به پژوهشگران برای انجام تحقیقات گفت: ما چند سالی است که با حجم زیادی از نخبگان کشور مواجه هستیم که ظرفیت به‌کارگیری آنها را نداریم و در نهایت تلاش کردیم مکانی در اختیار این افراد قرار دهیم که بتوانند فعالیت کنند.
وی خاطرنشان کرد: هم اکنون حدود ۷۰۰ نفر در یک پادگان مشغول فعالیت هستند که البته شعبه‌هایی نیز در سراسر کشور ایجاد کرده‌اند و قرار شد اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نیز از آن بازدید کنند.
به گزارش ایسنا، در این جلسه از تلاش‌ها و فعالیت‌های سردار حاجی‌زاده با اهدای لوح قدردانی شد که وی در این‌ باره گفت: ما خادم ملت و سرباز مقام معظم رهبری هستیم.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 31 تیر 1398

در پاسخ به سؤال تعدادی از نمایندگان مجلس مطرح شد
روایت قابل تأمل علوی از نحوه تأیید صلاحیت نجفی
    ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
وزیر اطلاعات در پاسخ به سؤال تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی درباره چرایی تأیید صلاحیت نجفی از سوی این وزارتخانه، در اظهارنظری تأمل برانگیز گفت: در آن زمان که ما در وزارت اطلاعات او را تأیید کردیم، از نظر شرعی و قانونی مسئله‌ای نداشته که بخواهیم او را رد کنیم.
محمدعلی پورمختار، عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم با‌ اشاره به جزئیاتی از جلسه دیروز این فراکسیون که با حضور محمود علوی وزیر اطلاعات برگزار شد، گفت: در این جلسه سؤال تعدادی از نمایندگان از آقای علوی درباره این‌که با توجه به سابقه‌ای که آقای نجفی شهردار اسبق تهران داشته، چگونه و در چه شرایطی از سوی وزارت اطلاعات تأیید شده است، مطرح شد که آقای علوی هم در پاسخ، توضیحات مفصلی مطرح کرد.وی افزود: در ادامه این جلسه، آقای علوی درباره وضعیت تأیید شدن آقای نجفی از سوی وزارت اطلاعات، مثالی از انتصاب یک والی از سوی حضرت علی(ع) را مطرح کرد و گفت که وقتی ایشان یک والی را نصب کرد، بعد از این‌که فساد وی کشف شد، او را از زمامداری عزل کرد؛ در قضیه آقای نجفی هم به این موضوع استناد کرد که در آن زمان که ما در وزارت اطلاعات او را تأیید کردیم، از نظر شرعی و قانونی مسئله‌ای نداشته که بخواهیم او را رد کنیم. عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اضافه کرد: نمایندگان مجلس نسبت به اظهارات علوی درباره تأیید شدن نجفی در وزارت اطلاعات قانع نشدند و به اظهارات وی ایراد وارد کردند و اظهارات علوی را نپذیرفتند، گفتند که سابقه آقای نجفی از مدت‌ها قبل نیز مشخص بوده است.علوی:
مستند شناسایی و دستگیری جاسوسان آمریکایی امروز پخش می‌شود
وزیر اطلاعات گفت: جزئیات شناسایی و دستگیری جاسوسان آمریکایی امروز از طریق مستندی که تهیه شده است به اطلاع مردم می‌رسد.
حجت‌الاسلام محمود علوی وزیر اطلاعات در جلسه دیروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در زمینه‌های زیادی جاسوسان آمریکایی و جاسوسان سرویس‌های بیگانه را در مراکز حساس مختلف شناسایی کردیم و آنان را پس از دستگیری به دستگاه قضا تحویل دادیم.وی افزود: جزئیات شناسایی و دستگیری این جاسوسان آمریکایی امروز (دوشنبه) از طریق مستندی که تهیه شده است به اطلاع مردم می‌رسد. وزیر اطلاعات خاطرنشان کرد: سربازان گمنام امام عصر(عج) همیشه در حال حماسه‌آفرینی هستند و مجاهدت خاموش آنان به کشف یک سلسله توطئه‌ها در زمینه‌های جاسوسی در حوزه‌های ضد تروریسم، ضد مفاسد اقتصادی و سایر زمینه‌ها منتهی می‌شود که بسیاری از آنها زمان گفتنش فرا نرسیده است اما در زمینه ضربه به جاسوسان سیا زمانش فرا رسیده است که امروز به استحضار مردم شهیدپرور و بزرگوار ایران اسلامی خواهیم رساند.ظریف در کمیته فلسطین وزیران امور خارجه جنبش عدم تعهد:
 برای مواجهه با دشمنی رژیم اسرائیل و آمریکا
نسبت به فلسطین تردیدی به خود راه ندهیم
وزیر امور خارجه ایران گفت: در شرایط حاضر، وظیفه ما است که متحد بمانیم و در صفی واحد با دیگر سازمان‌های همفکر و اکثریت قریب به اتفاق اعضای مجمع عمومی سازمان ملل متحد علیه تاکتیک‌های قلدرمآبانه و نقض حقوق بین‌الملل ایستادگی نماییم و برای مواجهه با دشمنی رژیم اسرائیل و آمریکا نسبت به فلسطین تردیدی به خود راه ندهیم.
به گزارش فارس، محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در جلسه کمیته فلسطین وزیران امور خارجه جنبش عدم تعهد در کاراکاس پایتخت ونزوئلا شرکت کرد و به ایراد سخنرانی پرداخت.
ظریف تصریح کرد: دولت آمریکا با تمام توان در پی آن است تا موضوع فلسطین را به حاشیه رانده و مرکزیت و ربط آن به‌عنوان مسئله محوری در خاورمیانه را کاهش دهد. در دستیابی به این هدف، کوشش‌هایی برای اولویت بخشیدن به برخی موضوعات غیرمهم و جایگزین کردن آنها به جای مسئله فلسطین در دستورکار برخی کشورهای وابسته در منطقه در حال انجام است.
وی ادامه داد: مایه تأسف است که برخی در این دام گرفتار آمده‌اند و با تمرکز بر موضوعات غیرمهم، در مسیر پیشبرد دستور کار آمریکا و رژیم اسرائیل گام برداشته و در نتیجه توجهات را از آلام مردم فلسطین منحرف می‌سازند. این مسئله‌ای مهم است که جنبش ما باید در مقابل آن مقاومت کرده و تمامی کوشش خویش را برای خنثی ساختن آن
مصروف دارد.
به گزارش فارس، وزیر امور خارجه اظهار داشت: تلاش‌های ساده‌لوحانه و ناشیانه در زمینه تحمیل به اصطلاح «معامله قرن» بر فلسطینی‌ها و منطقه نمایانگر آن چیزی است که آمریکا برای فلسطین در انبان خویش دارد. آنان در توهم این اندیشه قرار دارند که صلح و رفاه اقتصادی می‌تواند بدون پرداختن به موضوع ‌اشغال که در مرکزیت مسئله فلسطین قرار دارد، محقق شود. از آنجا که این طرح توطئه‌آمیز حق فلسطینیان برای تعیین سرنوشت خویش را انکار می‌کند و معامله خرید استقلال سیاسی و تشکیل دولت فلسطینیان در مقابل برخی کمک‌های مالی را مطرح می‌سازد، پر واضح است که تلقی تمامی فلسطینیان از آن به‌عنوان یک پیشنهاد غیرقابل قبول و غیرقابل اجرا، امری قطعی باشد. تردیدی نیست که هرگونه ابتکار منفصل از حقوق بین‌الملل و مخالف حقوق انسانی و سیاسی فلسطینیان، شدنی و عادلانه نخواهد بود و بنابراین، با نگون بختی و خواری شکست را پذیرا خواهد شد.
ظریف تأکید کرد: نیاکان ما در جنبش عدم تعهد حق داشتند که موضوع فلسطین را در اولویت دستور کار خویش قرار دهند. در شرایط ناخوشایندتر و دشوارتر کنونی برای فلسطین، لازم است که ما بر این سیاست پایمردی و پایداری بورزیم. در شرایط حاضر، وظیفه ما است که متحد بمانیم و در صفی واحد با دیگر سازمان‌های همفکر و اکثریت قریب به اتفاق اعضای مجمع عمومی سازمان ملل متحد علیه تاکتیک‌های قلدرمآبانه و نقض حقوق بین‌الملل ایستادگی‌ نماییم و برای مواجهه با دشمنی رژیم اسرائیل و آمریکا نسبت به فلسطین تردیدی به خود راه ندهیم.
دیدار ظریف و مادورو
گفتنی است، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران عصر شنبه به وقت محلی با «نیکولاس مادورو» رئیس‌جمهور ونزوئلا دیدار و درخصوص ابعاد مختلف روابط دوجانبه و سایر مسائل مورد نظر گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 31 تیر 1398


( کل صفحات : 22 )    1   2   3   4   5   6   7   ...   


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic