تـــوّلــی ( دوست شــنـاســی) « تولی به معنای پذیرش ولایت اولیای الهی با قلب و پیروی از آنها در عمل و نیزدوست داشتن اولیای الهی و دوست داشتن دوستداران آنها است.» « دوست خوب کسی است که آراسته به صفات ایمان واخلاق باشد.» tag:http://dost-1.mihanblog.com 2018-11-14T09:13:29+01:00 mihanblog.com مراجع تقلید در دیدار سردار مؤمنی تأکید کردند: کنترل و آبادی مرزها نقش بسزایی در جلوگیری از ورود مواد مخدر دارد ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ 2018-11-14T05:03:38+01:00 2018-11-14T05:03:38+01:00 tag:http://dost-1.mihanblog.com/post/5774 طاهر مهدوی مراجع تقلید در دیدار سردار مؤمنی تأکید کردند:  کنترل و آبادی مرزها نقش بسزایی در جلوگیری از ورود مواد مخدر دارد  ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ مراجع تقلید در دیدار سردار مؤمنی، دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر تأکید کردند که کنترل و آبادی مرزها نقش بسزایی در جلوگیری از ورود مواد مخدر دارد. آیت‌الله جوادی آملی در دیدار با سردار مؤمنی، دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر با تاکید بر تقویت مرزهای کشور، اظهار داشت: باید مرزهای کشور بیش از پیش تقویت شود، اگر مرزهای خود را آباد و بیکاری و فقر مراجع تقلید در دیدار سردار مؤمنی تأکید کردند:
 کنترل و آبادی مرزها نقش بسزایی در جلوگیری از ورود مواد مخدر دارد
  ۱۳۹۷/۰۸/۲۲
مراجع تقلید در دیدار سردار مؤمنی، دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر تأکید کردند که کنترل و آبادی مرزها نقش بسزایی در جلوگیری از ورود مواد مخدر دارد.
آیت‌الله جوادی آملی در دیدار با سردار مؤمنی، دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر با تاکید بر تقویت مرزهای کشور، اظهار داشت: باید مرزهای کشور بیش از پیش تقویت شود، اگر مرزهای خود را آباد و بیکاری و فقر را در آن مناطق بر طرف کنیم، نقش بسزایی در جلوگیری از ورود مواد مخدر به کشور خواهد داشت.
وی بیان داشت: تنها دیوار کشیدن در مرز کافی نیست، در سراسر مرزهای کشور باید کشاورزی، دامپروری و صنعت توسعه یابد تا جایی که خود مرزنشینان احساس کنند که نفع آنها در حراست آنها از مرزهاست و عضو فعالی از ستاد شما باشند.
آیت‌الله صافی گلپایگانی نیز در این دیدار بر انجام كارهای فرهنگی و تبلیغی علیه مواد مخدر تاكید كرد و ابراز داشت: آموزه‌های دینی نیز نقش مهمی در حوزه پیشگیری از اعتیاد و افزایش آگاهی مردم دارند و اگر جنبه‌های دینی مردم تقویت شوند، در این حوزه موفق خواهیم شد.
آیت‌الله نوری همدانی نیز در این دیدار تصریح کرد: باید جلوی تولید و توزیع مواد مخدر گرفته شود، از زمانی که آمریکا به افغانستان راه پیدا کرده سعی داشته که اهداف شوم خود را در جنبه‌های مختلف برای ضربه زدن به ایران و امت اسلامی اجرایی کند و حضور آمریکا در افغانستان سبب بدبختی‌های بسیاری برای مردم این کشور شده است.
وی بیان داشت: اعتیاد تنها ضرر اقتصادی ندارد بلکه نیروی انسانی کشور را که باید نیروی مولد باشد، آلوده و مریض می‌کند که نتیجه آن آسیب‌های متعدد و افزایش طلاق و از هم‌پاشیدگی خانواده‌ها می‌شود؛ بنابراین کار شما در مبارزه با مواد مخدر و اعتیاد دارای ثواب بسیاری است.
استاد درس خارج حوزه گفت: باید سراغ علت‌ها رفت و از ریشه برخورد کرد، باید فقر و بیکاری و سایر مشکلات را با نگاهی دقیق و تلاشی جهادی ریشه‌کن کنیم، در مسیر مبارزه با مواد مخدر و اعتیاد باید فرهنگ‌سازی شود و رسانه‌ها در این زمینه وظیفه دارند جامعه را با آسیب‌های اعتیاد آشنا کرده و جامعه را هوشیار کنند.
آیت‌الله علوی گرگانی نیز در دیدار دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه نخستین مسئله مهم در مبارزه با مواد مخدر این است که مرزها بیشتر کنترل شوند، اظهار داشت: در مرزها خدمت‌های مهمی انجام می‌دهند و زحمات آنها را هیچگاه نادیده نمی‌گیریم اما باید بیش از این‌ها توجه داشته باشد، اگر به مرزها توجه بیشتری شده و کنترل شوند، در مسیر مبارزه با مواد مخدر موفق‌تر می‌شویم.
آیت‌الله مکارم شیرازی نیز در دیدار سردار مؤمنی اظهار داشت: اسرائیل زمین‌های کشاورزی بسیار کمی دارد اما اجازه داده در یک مقدار از این زمین‌ها کشت تریاک و خشخاش بشود و از آن برای جوانان جنوب لبنان استفاده کنند که اگر بتوانند این جوان‌ها را آلوده کنند، دیگر حزب‌اللهی با آن کیفیت وجود نخواهد داشت ولی موفق نشدند.
وی گفت: در تاریخ هم جنگی به نام جنگ تریاک ثبت شده که انگلستان می‌خواست تریاک را وارد چین کند، چینی‌ها متوجه شدند و مقاومت کردند، بعد متوسل به جنگ شدند و این جنگ در تاریخ به نام جنگ تریاک نامیده شد. استاد درس خارج حوزه بیان داشت: دشمنان نهایت آرزوی شان این است که جوان‌های ما، بسیجیان ما و تحصیلکرده‌های ما آلوده به مواد مخدر بشوند و هرچه این آلودگی در جوامع بیشتر باشد، راه برای اهداف شوم آنها هموارتر می‌شود.
آیت‌الله مکارم شیرازی بر ضرورت مبارزه فرهنگی با پدیده مواد مخدر‌اشاره کرد و گفت: از مهم‌ترین روش‌ها برای مبارزه، مبارزه فرهنگی است. باید رسانه‌ها دست به دست هم بدهند و عواقب شوم و راه‌های جلوگیری و پیشگیری از اعتیاد را نشان بدهند تا دیگران آلوده نشوند که متأسفانه این مبارزه فرهنگی در حال حاضر ضعیف است.
وی بر لزوم جمع‌آوری معتادان از سطح خیابان‌ها تأکید کرد و ابراز داشت: باید کار مطالعاتی و تحقیقاتی وسیعی در مورد راه‌های مبارزه فرهنگی با پدیده مواد مخدر صورت بگیرد، در مساجد، در برنامه‌های مردمی، سؤال و استفتاء از مراجع از جمله این کارهاست. استاد درس خارج حوزه کار ستاد مبارزه با مواد مخدر را جهاد دانست و گفت: این کار شما جهاد است به دلیل اینکه سرمایه یک کشور در درجه اول جوانان آن کشور است و هدف مواد مخدر هم بیشتر جوانان است، اگر نیروی جوان را از یک کشور بگیرند دیگر چیزی برای او باقی نمی‌ماند.
]]>
گلایه همسر دانشمند شهید فضایی از بی‌توجهی مسئولان دولتی نسبت به شهدای مسجدالحرام! ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ 2018-11-14T04:31:53+01:00 2018-11-14T04:31:53+01:00 tag:http://dost-1.mihanblog.com/post/5773 طاهر مهدوی گلایه همسر دانشمند شهید فضاییاز بی‌توجهی مسئولان دولتی نسبت به شهدای مسجدالحرام!  ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ به گزارش  قرارگاه سایبری عمار، فرشته روح افزا، همسر دانشمند شهید فضایی احمد حاتمی  (از شهدای مسجدالحرام سال 94) به بهانه پخش سریال  «در حوالی پاییز» گفت:* تمام خانواده‌های شهدای منا و مسجدالحرام با دیدن لحظه خداحافظی 2 برادر با خانواده و آشنایانشان اشک ریختند و به یاد عزیزان از دست رفته خود افتادند. سریال «حوالی پاییز» خاطرات خانواده‌های شهدای منا و مسجدالحرام را زنده گلایه همسر دانشمند شهید فضایی
از بی‌توجهی مسئولان دولتی نسبت به شهدای مسجدالحرام! 
۱۳۹۷/۰۸/۲۲
Image result for ‫فرشته روح افزا، همسر دانشمند شهید فضایی احمد حاتمی‬‎Image result for ‫فرشته روح افزا، همسر دانشمند شهید فضایی احمد حاتمی‬‎
به گزارش  قرارگاه سایبری عمار، فرشته روح افزا، همسر دانشمند شهید فضایی احمد حاتمی  (از شهدای مسجدالحرام سال 94) به بهانه پخش سریال  «در حوالی پاییز» گفت:
* تمام خانواده‌های شهدای منا و مسجدالحرام با دیدن لحظه خداحافظی 2 برادر با خانواده و آشنایانشان اشک ریختند و به یاد عزیزان از دست رفته خود افتادند. سریال «حوالی پاییز» خاطرات خانواده‌های شهدای منا و مسجدالحرام را زنده می‌کند.
* شهدای مکه و منا از شهدای مظلوم هستند. در حرم امن الهی در حج به شهادت رسیدند و ما هم به شدت از سوی مسئولان کشورمان در فشار هستیم تا صحبتی نکنیم.
* ما از عربستان و دولت خبیث سعودی هیچ انتظاری نداریم. آنها که در بدترین حالت یکی از روزنامه‌نگاران منتقد خود را می‌کشند و هیچ اثری از او باقی نمانده، یا جنایاتی که در یمن انجام می‌دهند و دست به کشتار هزاران مسلمان و کودک بی‌گناه می‌زنند، اصلا عاقلانه به نظر نمی‌رسد و از نظر انسانی هم جایگاهی ندارد.
* از مسئولان کشورمان توقع داریم که در مقابل جنایاتی که سعودی‌ها با حجاج ایرانی در سال ۹۴ انجام داده‌اند، بایستند و آنها را وادار به پاسخگویی کنند.
* متأسفانه مسئولان ما با وجود قول‌هایی که به خانواده شهدا می‌دهند، هیچ اقدام و نتیجه مثبتی برای احقاق حقوق آنها و از همه مهم‌تر روشن شدن دلیل شهادت حجاج انجام نداده‌اند.
* در این فاجعه تنها کسی که همراه خانواده شهدا بود، رهبر معظم انقلاب اسلامی است که با فرمایشات خود به خانواده شهدای منا آرامش می‌دهد.
* هیچ‌کسی حاضر نیست پاسخگو باشد که اگر همسرم در فاجعه مسجدالحرام به شهادت رسیده، چرا پیکرش کیلومترها دورتر از مکه مکرمه پیدا شده است. آن هم در حالی که هیچ ضربه‌ای به او وارد نشده و مشکلی نداشته است.
* براساس دیده‌های همراهان شهید حاتمی، وی از حادثه سقوط جرثقیل در مسجدالحرام جان سالم به در برده بود و حتی از روی انسان‌دوستی اقدام به کمک به سایر مسلمانان کرده است، اما در حین امدادرسانی به افراد مصدوم، ناپدید می‌شود و پس از آن یکی از سایت‌های اسرائیلی از کشته شدن شهید حاتمی به عنوان دانشمند فضایی ایران خبر می‌دهد.
* یکی دیگر از نکات قابل توجه در این فاجعه و شهادت احمد حاتمی، پیکر سالم وی است. تمامی شهدای مسجدالحرام آثاری از ضرب‌دیدگی یا شکستگی بر پیکرهایشان مشهود بود به طوری که حتی روی لباس‌هایشان خون دیده می‌شد اما وقتی پیکر شهید حاتمی را پس از مدت‌ها به ایران منتقل کردند، هیچ اثری از خون بر روی لباسش نبود و فقط چند لکه خون بر روی گوش و بینی وی مشهود بود.
* علاوه بر این یادداشتی در جیب وی با دستخط خودش وجود داشت مبنی بر اینکه سعودی‌ها از صبح پیگیر من هستند و رفت و آمدهایم را تحت نظر دارند.
* یکی دیگر از مسائلی که برای ما قابل توجیه نیست، کالبدشکافی نکردن پیکر شهید حاتمی است. چرا مسئولان ما پیکر وی را بدون کالبد شکافی تدفین کردند؟ آیا واقعا نباید دلیل شهادت وی مشخص می‌شد؟
* شهید حاتمی به عنوان دانشمند فضایی اقدامات خاص و قابل توجهی انجام داده بود که شاید سال‌ها بعد این اختراعات اعلام شود. اختراعات شهید حاتمی به حدی بود که سازمان ناسای آمریکا چندین سال به دنبال اختراعات وی بود، اما شهید آن‌قدر به میهن و کشورش پایبند بود که حاضر نمی‌شد به هیچ قیمتی اختراعات خود را فروخته و در اختیار آمریکایی‌ها
قرار دهد.
* اخیرا هم وزیر امور خارجه پس از 3 سال، زمان گذاشته تا با خانواده شهدای حج ۹۴ جلسه داشته باشد، اما جای سؤال دارد که چرا مسئولان به جای احقاق حقوق شهدا، به ما تذکراتی می‌دهند؟ اگر وزیر امور خارجه می‌خواهد پیگیر تشکیل انجمن باشد تا از خانواده شهدا دفاع کند، چرا از خانواده‌‌های مطالبه‌گر دعوت نمی‌کند؟ آقای وزیر! اگر به دنبال احقاق حقوق و پیگیری کمیته حقیقت‌یاب هستید، چرا آن را در سطح وسیع منعکس نمی‌کنید؟ جالب است که مسئولان هم به ما همواره می‌گویند که مطالبه‌گر نباشید و چنین خواسته‌هایی را منعکس نکنید.
]]>
تهران میزبان مدیرکل وزارت خارجه هلند 5 ماه پس از اخراج دو دیپلمات ایرانی ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ 2018-11-14T04:31:49+01:00 2018-11-14T04:31:49+01:00 tag:http://dost-1.mihanblog.com/post/5772 طاهر مهدوی علی‌رغم وعده اقدام متقابلتهران میزبان مدیرکل وزارت خارجه هلند 5 ماه پس از اخراج دو دیپلمات ایرانی   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ با وجود سپری شدن 5 ماه از اخراج دو دیپلمات ایرانی و علی‌رغم وعده اقدام متقابل از سوی دولت، دیروز وزارت خارجه میزبان مدیرکل وزارت خارجه هلند در تهران بود.«آندره هاسپلز» معاون سیاسی وزارت امور خارجه هلند با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه دیدار و گفت‌وگو کرد.در این دیدار درخصوص آخرین تحولات روابط دوجانبه از جمله توسعه همکاری‌های اقتصادی، تحولات منطقه‌ای علی‌رغم وعده اقدام متقابل
تهران میزبان مدیرکل وزارت خارجه هلند 5 ماه پس از اخراج دو دیپلمات ایرانی
   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲
Image result for ‫تهران میزبان مدیرکل وزارت خارجه هلند 5 ماه پس از اخراج دو دیپلمات ایرانی‬‎
با وجود سپری شدن 5 ماه از اخراج دو دیپلمات ایرانی و علی‌رغم وعده اقدام متقابل از سوی دولت، دیروز وزارت خارجه میزبان مدیرکل وزارت خارجه هلند در تهران بود.
«آندره هاسپلز» معاون سیاسی وزارت امور خارجه هلند با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه دیدار و گفت‌وگو کرد.
در این دیدار درخصوص آخرین تحولات روابط دوجانبه از جمله توسعه همکاری‌های اقتصادی، تحولات منطقه‌ای به ویژه اوضاع سوریه و یمن و نیز برجام تبادل نظر شد.
هاسپلز در سفر یک روزه به ایران همچنین با عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر خارجه دیدار کرد.
عراقچی در این دیدار حمایت دولت هلند از حفظ و اجرای برجام و همچنین موضع هلند نسبت به مقابله با یکجانبه‌گرایی و قوانین فراسرزمینی آمریکا را مورد استقبال قرار داد و افزود: آمریکا با اقدام یکجانبه و غیرقانونی خود در خروج از برجام هم قطعنامه شورای امنیت را نقض کرده و هم دیگران را به نقض آن تشویق یا حتی مجبور می‌کند.
وی گفت: چنانچه برجام از بین برود، به معنی شکست دیپلماسی و غلبه زورگویی در عرصه بین‌المللی است. این امر مسلما به پیچیدگی‌های سیاسی در منطقه خاورمیانه خواهد افزود.
به گزارش فارس، هاسپلز نیز در این دیدار اظهار داشت: هلند هم در ظرفیت ملی و هم به عنوان عضو اتحادیه اروپا و عضو غیر دایم شورای امنیت از برجام حمایت می‌کند و اجرایی شدن مکانیسم مبادلات بانکی و بهره‌مندی ایران از منافع برجام را با جدیت دنبال می‌کند.
رفتار تحقیرآمیز هلند!
برخلاف خبر منتشر شده از سوی وزارت امور خارجه، «آندره هاسپلز» معاون سیاسی وزارت خارجه هلند نیست، بلکه وی مدیرکل سیاسی وزارت خارجه هلند است.
این مسئله آنجا اهمیت پیدا می‌کند که این سفر در پاسخ به سفر «مجید تخت روانچی» به هلند در اواخر سال 95 و براساس تفاهم‌نامه سیاسی است که مقرر می‌کند که نشست‌های منظم سالانه و بین مقامات سیاسی دو کشور در دو سطح «معاون وزیر» و «وزیر» برگزار شود.
در حقیقت هلند در اقدامی تحقیرآمیز و با زیرپاگذاشتن تفاهم صورت گرفته، از اعزام معاون وزیر امتناع و با تحقیر طرف ایرانی، مدیرکل وزارت خارجه را عازم ایران می‌کند.
مطالبات ایران
با وجود سپری شدن 5 ماه از اخراج دو دیپلمات ایرانی و علی‌رغم وعده اقدام متقابل از سوی دولت، دیروز وزارت خارجه میزبان مدیرکل وزارت خارجه هلند در تهران بود. متاسفانه در اخبار منتشر شده از سوی وزارت امور خارجه درخصوص دیدار مقامات ایرانی با طرف هلندی، به هیچ عنوان به موضوعاتی از جمله اعطای پناهندگی 30 ساله هلند به عامل حادثه تروریستی هفتم تیر، اقدام غیرقانونی دولت هلند در اخراج دو دیپلمات ایرانی، حمایت دولت هلند از اعضای گروهک تروریستی جدایی‌طلب الاحوازیه، تعرض به سفارت ایران در دی ماه 96 و حمایت هلند از رسانه‌های معاند‌اشاره نشده است.
رویکرد انفعالی وزارت خارجه در مقابل برخی کشورهای اروپایی موجب شده است تا روز به روز بر گستاخی این دولت‌ها افزوده شود.
]]>
با حضور معاون اول رئیس‌جمهور: مرحله اول آبیاری اراضی ابوفاضل اهواز به بهره‌برداری رسید ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ 2018-11-14T04:31:46+01:00 2018-11-14T04:31:46+01:00 tag:http://dost-1.mihanblog.com/post/5771 طاهر مهدوی با حضور معاون اول رئیس‌جمهور:  مرحله اول آبیاری اراضی ابوفاضل اهواز به بهره‌برداری رسید   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ شبکه فرعی آبیاری و زهکشی، تجهیز و نوسازی اراضی ابوفاضل در منطقه ملاثانی اهواز دیروز (سه‌شنبه) با حضور معاون اول رئیس‌جمهوری به بهره‌برداری رسید.اسحاق جهانگیری در دومین روز از سفر خود به خوزستان در منطقه ملاثانی این طرح را که یکی از پروژه‌های تکمیلی طرح 550 هزار هکتاری استان است، افتتاح کرد. شبکه فرعی آبیاری و زهکشی و تجهیز و نوسازی اراضی ابوفاضل در سطح چهار هزا با حضور معاون اول رئیس‌جمهور:
 مرحله اول آبیاری اراضی ابوفاضل اهواز به بهره‌برداری رسید
   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲
شبکه فرعی آبیاری و زهکشی، تجهیز و نوسازی اراضی ابوفاضل در منطقه ملاثانی اهواز دیروز (سه‌شنبه) با حضور معاون اول رئیس‌جمهوری به بهره‌برداری رسید.
اسحاق جهانگیری در دومین روز از سفر خود به خوزستان در منطقه ملاثانی این طرح را که یکی از پروژه‌های تکمیلی طرح 550 هزار هکتاری استان است، افتتاح کرد.
شبکه فرعی آبیاری و زهکشی و تجهیز و نوسازی اراضی ابوفاضل در سطح چهار هزار و 200 هکتار توسط موسسه جهاد نصر اجرایی شده است.
طرح احیای 550 هزار هکتاری اراضی کشاورزی خوزستان به عنوان بزرگ‌ترین طرح کشاورزی در تاریخ کشور شناخته می‌شود؛ به گفته مدیرعامل جهاد نصر در دولت یازدهم با دستور مقام معظم رهبری 1.5 میلیارد دلار برای این طرح در نظر گرفته شد که تاکنون یک میلیارد و 300 میلیون دلار آن تخصیص یافته است.
پس از خاموشی‌های گسترده در بهمن ماه سال 95، هیئت وزیران در نخستین جلسه سال 96 خود 230 هزار میلیارد ریال در بحث ریزگردها، ساماندهی رودخانه کارون و زیرساخت‌های آب، برق و فاضلاب خوزستان اختصاص داد که از همان زمان فعالیت‌های مختلفی به ویژه در بحث مقابله با ریزگردها در سطح استان آغاز شد.
بهره‌برداری از تصفیه‌خانه فاضلاب شرق اهواز
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب اهواز از بهره‌برداری از تصفیه‌خانه فاضلاب شرق اهواز که یکی از طرح‌های مهم در زمینه آب و فاضلاب استان است خبر داد.
فردوس کریمی در حاشیه افتتاح این طرح، یادآور شد: تصفیه‌خانه فاضلاب شرق اهواز با ظرفیت تصفیه 112هزار مترمکعب در شبانه‌روز برای پوشش جمعیتی 550 هزار نفری ساخته شده است.
وی با ‌اشاره به اینکه کلنگ ساخت این تصفیه‌خانه در سال 88 در مساحتی حدود 11هزار مترمکعب به زمین زده شد افزود: در این سال‌ها به دلیل برخی چالش‌ها، روند اجرایی آن به کندی پیش رفت.
وی ادامه داد: در شرق اهواز روزانه 112هزار مترمکعب فاضلاب تولید می‌شود که از این پس با کمک تصفیه‌خانه شرق اهواز پساب‌های فاضلاب برای امور صنعتی و کشاورزی استفاده می‌شوند.
وی با ‌اشاره به اعتبار یکهزار میلیارد ریالی این پروژه از محل اعتبارات وزارت نیرو خاطرنشان کرد: پیش‌نیاز فعالسازی این پروژه اجرای سه پروژه دیگر شامل پروژه خط انتقال دوقلوی فاضلاب به طول 9 هزار متر، اجرای پایپ جکینگ به قطر 1400 میلیمتر و خط انتقال 1200 میلیمتر پلی اتیلن شرق اهواز (زیرگذر پل قلعه چنان)، عملیات تکمیلی ایستگاه پمپاژ شامل هزینه تجهیزات و محوطه‌سازی بوده است.
مدیرعامل شرکت آبفا اهواز ادامه داد: تصفیه 112 هزار متر مکعب فاضلاب در روز و جلوگیری از ورود آن به رودخانه کارون و همچنین افزوده شدن 112هزار مترمکعب آب به چرخه کشاورزی و صنعت شهر اهواز بخشی از مزایای تصفیه‌خانه شرق اهواز است.
وی ادامه داد: احیای هفت هزار هکتار زمین کشاورزی بایر در اهواز‌، ‌اشتغالزایی 35 هزار نفر در زمینه کشاورزی، کمک به حفاظت کیفی رودخانه کارون در راستای مسایل زیست محیطی، جمع‌آوری برکه‌ها و دریاچه‌های فاضلاب تصفیه‌نشده در حواشی شهر اهواز، استفاده از ظرفیت پساب حاصل از تصفیه خانه به منظور توسعه کمربند سبز و تثبیت خاک و مهار کانون‌های ریزگرد منطقه و جمع‌آوری مرداب فاضلاب روبه‌روی شرکت صنایع فولاد و رفع مشکل زیست‌محیطی از دیگر مزایای این تصفیه‌خانه است
]]>
روحانی در جلسه شورای عالی اجتماعی کشور: اقدامات انجام شده در حوزه پیشگیری و مقابله با آسیب‌های اجتماعی طی سال‌های اخیر امیدوارکننده است ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ 2018-11-14T04:31:43+01:00 2018-11-14T04:31:43+01:00 tag:http://dost-1.mihanblog.com/post/5770 طاهر مهدوی روحانی در جلسه شورای عالی اجتماعی کشور: اقدامات انجام شده در حوزه پیشگیری و مقابله با آسیب‌های اجتماعی طی سال‌های اخیر امیدوارکننده است ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ رئیس‌ جمهور در جلسه شورای عالی اجتماعی کشور، تقویت امید به آینده و تلاش بیشتر برای تحکیم و تقویت اطمینان و امنیت‌خاطر برای مردم را در حوزه رفع نگرانی‌ها از آسیب‌های اجتماعی، مورد تأکید قرار داد. حسن روحانی روز سه‌شنبه و در این جلسه،  اقدامات انجام شده در حوزه پیشگیری و مقابله با آسیب‌های اجتماعی طی سال‌های اخ روحانی در جلسه شورای عالی اجتماعی کشور:
 اقدامات انجام شده در حوزه پیشگیری و مقابله
با آسیب‌های اجتماعی طی سال‌های اخیر امیدوارکننده است
۱۳۹۷/۰۸/۲۲
رئیس‌ جمهور در جلسه شورای عالی اجتماعی کشور، تقویت امید به آینده و تلاش بیشتر برای تحکیم و تقویت اطمینان و امنیت‌خاطر برای مردم را در حوزه رفع نگرانی‌ها از آسیب‌های اجتماعی، مورد تأکید قرار داد.
حسن روحانی روز سه‌شنبه و در این جلسه،  اقدامات انجام شده در حوزه پیشگیری و مقابله با آسیب‌های اجتماعی طی سال‌های اخیر را امیدوارکننده دانست و اظهار داشت: همه دستگاه‌ها به‌ویژه وزارت کشور در پی تأکیدات مقام معظم رهبری در خصوص مسایل و آسیب‌های اجتماعی، با احساس وظیفه بیشتری وارد عرصه شده و آمار اقدامات انجام شده، نشان می‌دهد که گام‌های بسیار مهم و خوبی در این عرصه برداشته شده است.
رئیس جمهور خاطرنشان کرد: موضوع آسیب‌های اجتماعی از مسایل بسیار حساس برای مردم است و چنانچه آمار بهبود شاخص‌ها در حوزه آسیب‌های اجتماعی به مردم منتقل شود، می‌تواند دلگرم‌کننده باشد.
رئیس شورای عالی اجتماعی بیان داشت: مردم بعد از 13 آبان نسبت به قبل از آن، امیدواری بیشتری پیدا کرده‌اند، در حالی که قبل از 13 آبان، عده‌ای تصور می‌کردند که اتفاقات خاصی رخ خواهد داد و همه زندگی مردم بهم خواهد ریخت، اما پس از آن روز همه مشاهده کردند که این تصورات واهی و غلط است و هیچ‌کدام از ادعاهای دشمن، به آن صورتی که انتظار داشتند، تحقق پیدا نکرد، لذا چنین نیست که تصورات دشمن محقق شده و ما ناتوان باشیم.
وی ابراز داشت: باید آمار مربوط به کاهش جرایم و آسیب‌های اجتماعی به درستی به مردم منتقل شود و چنین آمار دلگرم‌کننده‌ای می‌تواند مردم و جوانان را نسبت به آینده امیدوار کند و چه بسا انتشار آمار مربوط به کاهش طلاق می‌تواند جوانان و خانواده‌ها را به ازدواج آسان و سریع ترغیب کند.
]]>
ظریف: اروپا آماده اجرای تعهدات و پرداخت بهای اقتصادی حفظ برجام نیست/ پاسکاری کشورهای اروپایی برای میزبانی کانال مالی ایران و اروپا ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ 2018-11-14T04:31:41+01:00 2018-11-14T04:31:41+01:00 tag:http://dost-1.mihanblog.com/post/5769 طاهر مهدوی ظریف: اروپا آماده اجرای تعهدات و پرداخت بهای اقتصادی حفظ برجام نیست   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ وزیر خارجه ایران ضمن تأکید بر اینکه تحریم آمریکا، بر سیاست تهران تأثیر نخواهد داشت، اعلام کرد که اروپایی‌ها هنوز آماده اجرای تعهد سیاسی و دادن بهای اقتصادی (برای حفظ برجام) نیستند. «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه کشورمان در گفت‌وگو با روزنامه «العربی الجدید» که به کشور قطر نزدیک است، از آماده‌نبودن اروپایی‌ها برای حفظ توافق هسته‌ای خبر داد و تأکید کرد که تحریم آمریکا نمی‌تواند سیا
ظریف: اروپا آماده اجرای تعهدات
و پرداخت بهای اقتصادی حفظ برجام نیست
   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲

Image result for ‫ظریف: اروپا آماده اجرای تعهدات و پرداخت بهای اقتصادی حفظ برجام نیست‬‎
وزیر خارجه ایران ضمن تأکید بر اینکه تحریم آمریکا، بر سیاست تهران تأثیر نخواهد داشت، اعلام کرد که اروپایی‌ها هنوز آماده اجرای تعهد سیاسی و دادن بهای اقتصادی (برای حفظ برجام) نیستند.
«محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه کشورمان در گفت‌وگو با روزنامه «العربی الجدید» که به کشور قطر نزدیک است، از آماده‌نبودن اروپایی‌ها برای حفظ توافق هسته‌ای خبر داد و تأکید کرد که تحریم آمریکا نمی‌تواند سیاست ایران را تغییر بدهد.
به گزارش ایرنا، ظریف در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه چرا با گذشت 5 نوامبر (13 آبان) خبری از اعلام سازوکار اتحادیه اروپا برای ادامه همکاری اقتصادی با ایران نشد و تا کی به این قصد اروپا اعتماد می‌کنید، پاسخ داد: نیاز است که برجام حفظ شود تا ایران از نتایج اقتصادی آن بهره برد. اروپایی‌ها هم تعهدات خود را با جدیت اعلام کردند و بسیاری توقع این موضع‌گیری اروپا در قبال آمریکا را نداشتند. اما در مرحله اجرا، اروپایی‌ها با مشکلاتی مواجه هستند.
وی ادامه داد: همان طور که می‌دانیم دولت‌های اروپایی آمادگی اجرای تعهد سیاسی به همراه پرداخت بهای اقتصادی را ندارند و آنها ترجیح می‌دهند که دستاوردها را بدون پرداخت بهای آن حفظ کنند. این سیاست در بلندمدت به نفع اروپا نیست و آنها بهایی بالاتر پرداخت خواهند کرد. با این وجود ما همچنان با شرکای خود در اروپا، چین و روسیه در ارتباط هستیم و تلاش می‌کنیم که راه‌هایی برای مقابله با تحریم بیابیم و تبعات آن را به حداقل
برسانیم. سؤال دیگر العربی الجدید از وزیر خارجه کشورمان این بود که آیا معافیت‌های موقتی هشت کشور از تحریم‌های نفتی ایران را کافی می‌دانید؟ ظریف در پاسخ به این سؤال گفت: همان طور که پیشتر گفتیم آمریکا نمی‌تواند صادرات نفتی ایران را به صفر برساند و همچنین نمی‌تواند میزان آن را به شکل قابل توجهی کاهش دهد. ایران قدرت صادرات نفت خود را دارد و بازار جهانی به آن احتیاج دارد و ایران به همگان ثابت خواهد کرد که با قدرت در این بازار حضور خواهد داشت.
بلومبرگ گزارش داد
 پاسکاری کشورهای اروپایی برای میزبانی کانال مالی ایران و اروپا

Image result for ‫پاسکاری کشورهای اروپایی برای میزبانی کانال مالی ایران و اروپا‬‎
یک شبکه خبری آمریکایی از بی‌عملی اروپا و پاسکاری کشورهای اروپایی برای میزبانی کانال مالی ایران و اروپا خبر داد.
وبگاه یک شبکه خبری آمریکایی گزارش داده کشورهای اروپایی قصد دارند اتریش را میزبان کانال مالی ایران و اروپا کنند.
بلومبرگ گزارش داده کشورهای عضو اتحادیه اروپا اتریش را بهترین گزینه برای میزبانی کانال ویژه‌ای می‌دانند که قرار است برای تسهیل مبادلات مالی با ایران، در شرایط باز اعمال تحریم‌های آمریکا علیه ایران می‌دانند.
بلومبرگ به نقل از سه منبع نوشته اتریش‌اشتیاق چندانی برای میزبانی ساختار جدید ندارد. بلژیک، لوکزامبورگ و فرانسه هم به عنوان میزبان‌های احتمالی شناسایی شده‌اند. بلژیک و لوکزامبورگ این موضوع را نپذیرفته‌اند، فرانسه چشم امیدش به اتریش است.
وزارت خارجه اتریش بعد از مطرح کردن موضوع با دولت‌های سایر کشورها در وین گفته به این نتیجه رسیده که برای اتریش «ممکن نیست» میزبان این ساختار باشد. سخنگوی وزارت خارجه اتریش از توضیح بیشتر درباره موضوع خودداری کرده است.
دولت‌های اروپایی ادعا کرده‌اند قصد دارند بعد از خروج آمریکا از برجام این توافق را با برخوردار کردن ایران از مزایای اقتصادی آن حفظ کنند.
با وجود این، اتحادیه اروپا تا کنون، جدا از حمایت‌های سیاسی تا کنون هیچ اقدام عملی در راستای این هدف برنداشته است.
اتحادیه اروپا از چند ماه پیش اعلام کرده برای مقابله با تحریم‌های آمریکا علیه ایران، قصد دارد یک کانال ویژه پرداخت مالی ایجاد کند که امکان ادامه همکاری اقتصادی با ایران را
فراهم کند.
به گزارش فارس، در حالی که قرار بود این کانال پیش از اجرایی شدن دور دوم تحریم‌های آمریکا در روز ۱۳ آبان اجرایی شود، اروپایی‌ها با بهانه‌های مختلف اجرایی شدن آن را به تعویق انداخته‌اند.


]]>
نمایندگان مجلس : مدعیان پولشویی گسترده اگر سند نیاورند، باید محاکمه شوند ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ 2018-11-14T04:31:38+01:00 2018-11-14T04:31:38+01:00 tag:http://dost-1.mihanblog.com/post/5768 طاهر مهدوی نمایندگان مجلس : مدعیان پولشویی گسترده اگر سند نیاورند، باید محاکمه شوند  ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ نمایندگان مجلس شورای اسلامی در واکنش به اظهارات عجیب و نسنجیده وزیر امور خارجه مبنی بر پولشویی گسترده مخالفان FATF تاکید کردند : در صورت عدم ارائه اسناد این اتهام ، آقای ظریف باید در مراجع قضائی پاسخ گوی ادعاهای خود باشند. سرویس سیاسی-مجتبی ذوالنور نماینده مردم قم و رئیس‌کمیته هسته‌ای مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار مجلس کیهان درباره اظهارات ظریف گفت: اتهامات آقای ظر نمایندگان مجلس :
 مدعیان پولشویی گسترده اگر سند نیاورند، باید محاکمه شوند
  ۱۳۹۷/۰۸/۲۲
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در واکنش به اظهارات عجیب و نسنجیده وزیر امور خارجه مبنی بر پولشویی گسترده مخالفان FATF تاکید کردند : در صورت عدم ارائه اسناد این اتهام ، آقای ظریف باید در مراجع قضائی پاسخ گوی ادعاهای خود باشند.
سرویس سیاسی-

مجتبی ذوالنور نماینده مردم قم و رئیس‌کمیته هسته‌ای مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار مجلس کیهان درباره اظهارات ظریف گفت: اتهامات آقای ظریف یا براساس اطلاعات و اسناد بوده ، یا بی‌پایه و اساس . اگر اطلاعات و اسناد وجود دارد باید آنها را ارائه کنند تا مردم تکلیف خود را بدانند و دستگاه‌های ذیربط با آن برخورد کنند.
این عضو کمیسیون امنیت ملی افزود: آقای ظریف نه تنها بعضی دستگاه‌های نظام را متهم به پولشویی کرده ، بلکه به تبع آن بسیاری از افراد را به رشوه گیری نیز متهم کرده‌اند. وقتی می‌گوید آنهایی که 30هزار میلیارد پولشویی کرده‌اند ده‌ها هزار میلیارد هم حاضر هستند خرج کنند تا لوایح FATF تصویب نشود، منظورش چه کسانی است؟ آنهایی که نمی‌گذارند این لوایح استعماری تصویب شود یا نمایندگان مجلس هستند، یا اعضای شورای نگهبان و یا اعضای تشخیص مصلحت نظام.
از ظریف شکایت می‌کنیم
ذوالنور تصریح کرد: نکته دیگر اینکه چون ما از مخالفین سرسخت FATF هستیم ، قطعا طرح شکایت می‌کنیم که چرا به ما اتهام زده شد؟ آقای ظریف بار اولی نیست که چنین موضعی می‌گیرند. او در گرماگرم مذاکرات مدعی شد که آمریکا با یک بمب می‌تواند تمام سیستم دفاعی ما را نابود کند، درواقع ظریف خواسته یا ناخواسته این پیام را به طرف مقابل منتقل کرد که ما ضعیف هستیم و قدرت چانه زنی نداریم و دشمن قوی است و اینگونه دشمن راهش را پیدا می‌کند که نباید امتیاز دهد بلکه باید امتیاز بگیرد. در واقع همین هم شد و آنها هیچ تضمینی ندادند آن طور که هر وقت بخواهند بزنند زیر میز.
ذوالنور تاکید کرد: از سوی دیگر ، هم اکنون که مجموعه نظام در تلاش است برای دور زدن تحریم‌های ظالمانه آمریکا کانال ارتباطی مالی با اروپا ایجاد کند آقای ظریف دوباره سربزنگاه می‌آید پیام می‌دهد که در کشور ما مسائلی از قبیل پولشویی در حجم گسترده وجود دارد.
رئیس‌کمیته هسته‌ای مجلس اظهار داشت: نکته پایانی این که طرفداران آقای ظریف او را بسیار آدم باهوش و زیرکی می‌دانند. اگر این گزاره را بپذیریم پس دیگر نمی‌توانیم این موارد را که چندبار هم تکرار شده گاف سیاسی تلقی کنیم. اگر هم اصرار کنیم که این گاف سیاسی بوده پس دیگر آن گزاره (یعنی زیرک و تیزهوش) بودن او در دیپلماسی نقض می‌شود. آیا ما که در برابر کشورهای فریبکاری چون انگلیس و آمریکا و... باید در نبرد دیپلماسی شرکت داشته باشیم رواست که چنین شخصی در بالاترین مقام دیپلماسی کشور حضور داشته باشد؟
افترا بدون ارائه سند و مدرک در قانون جرم انگاری شده
ابوالفضل ابوترابی، نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی نیز در گفت‌و‌گو با کیهان ضمن تاکید بر محاکمه اتهام زنندگانی که سندی برای گفته خود ارائه نمی‌کنند، گفت: در قانون جرمی به عنوان افترا پیش‌بینی شده و جرم انگاری شده است.
این دانش آموخته علوم قضایی در ادامه افزود: کسی که افترا بزند و برای اتهام خود سند و مدرکی ارائه نکند به عنوان مفتری شناخته می‌شود و به مجازات درجه 6 در قوانین کیفری محکوم می‌شود.
همچنین احد آزادی خواه، نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی نیز به خبرنگار مجلس کیهان گفت که اگر وارد‌کننده اتهام به شخص یا ‌اشخاص و یا نهادها نتواند سند و مدرکی برای آن ارائه کند باید محاکمه شود.
ادعای ظریف تهمتی بزرگ به نظام است
احمد امیرآبادی، نماینده قم و عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی با‌اشاره به اظهارات محمّدجواد ظریف، وزیر امور خارجه مبنی بر وجود پولشویی گسترده در ایران، گفت: آقای ظریف باید در مجلس نسبت به این اظهارات پاسخگو باشد که چرا وی تا کنون و در هیچ‌کدام از جلسات علنی و غیرعلنی که به مجلس آمده است این موضوع را مطرح نکرده است؟
امیرآبادی، اظهارات ظریف مبنی بر وجود پولشویی گسترده در ایران را تهمتی بزرگ به نظام جمهوری اسلامی دانست و اظهار داشت: این اظهارات، کاملاً به معنای بازی در زمین دشمن است.
تایید ادعای دشمنان از سوی ظریف زیر سؤال بردن دولت است
سیدناصر موسوی لارگانی در پاسخ به این سؤال که وزیر امور خارجه اخیرا در گفت‌وگو با یک رسانه داخلی عنوان کرده «میزان بالای پولشویی در ایران یک واقعیت است و از این وضعیت خیلی‌ها نفع می‌برند» اظهار داشت: برای اینکه نظر خودمان را در رابطه با الحاق به FATF به کرسی بنشانیم بگوییم پولشویی زیادی در کشور وجود دارد‌، منطقی نیست.
وی در مورد نقش دستگاه‌های نظارتی در رابطه با پولشویی گسترده عنوان کرد: برخی می‌خواهند مشکلات بوجود آمده ناشی از عدم توانایی خود را به دوش دیگران بیندازند، اینکه گفته شده پولشویی گسترده داریم از نظر فنی درست نیست و به نوعی عملکرد سازمان‌های نظارتی مانند مرکز مبارزه با پولشویی در وزارت اقتصاد را نادیده گرفته‌ایم.
این نماینده مجلس با‌اشاره به اینکه نباید با چنین حرف‌هایی خودمان را زیر سؤال ببریم و آتو دست دشمنان بدهیم گفت: پولشویی گسترده در کشور ادعای دشمنان، آمریکا و دیگر کشورهای همسو با آنها است چه معنا دارد که در داخل نیز ما همسو با آنها چنین حرفی را بزنیم.
اظهارات ظریف مغرضانه و ضدمنافع ملی است
علی‌اکبر کریمی نماینده مردم اراک و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی نیز درباره اظهارات اخیر وزیر امور خارجه کشور درخصوص پولشویی اظهار داشت: اگر بنابر گفته آقای ظریف هنوز حجم گسترده‌ای از پولشویی به زعم او در کشور وجود دارد این نشان‌دهنده کوتاهی دولت در اجرای قانونی است که برای این منظور تصویب شده است.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: تلاش برای عدم تصویب کنوانسیون CFT و ربط دادن این موضوع به کسانی که به دنبال پولشویی هستند به نظر می‌رسد که یک قضاوت غیرمنصفانه و غیرکارشناسی و البته اتهام واهی است که به مخالفین داده می‌شود.این موضع‌گیری مغرضانه است چرا که این‌ها نمی‌توانند در مقابل استدلال‌های منطقی و روشن و شفاف برای عدم پذیرش این کنوانسیون و عدم الحاق به آن دلیلی داشته باشند به اینگونه موارد روی می‌آورند.
وی در خاتمه ضمن انتقاد از اظهارات ظریف وزیر امور خارجه کشورمان عنوان کرد: به نظر من باید روی این موضوع دقت شود و ما قطعاً در مجلس این موضوع را پیگیری خواهیم کرد و از آقای ظریف هم سؤال خواهیم کرد که این موضوع را شفاف کند و بگوید که مصادیق پولشویی چه بوده و توضیح دهد که ما هم با این موضوع آشنا شویم.
حامیان FATF جز اتهام‌زنی به مخالفان کار دیگری بلد نیستند
بیژن نوباوه، نماینده مجلس نهم هم با ‌اشاره به اظهارات اخیر محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه درباره مخالفان اجرای برنامه‌های گروه ویژه اقدام مالی (FATF) در داخل کشور گفت: طرفداران FATF همان طرفداران برجام هستند؛ برجامی که امروز بر همه دنیا معلوم شده است که قراردادی یکطرفه، بدون تأمل، تعمق و تأنی کافی و بایسته بود که از سوی دیپلمات‌های ما امضا شد و حتی از داخل همان تیم مذاکره‌کننده جاسوس پیدا شد.
وی در ادامه تصریح کرد: این‌گونه اظهارنظرها که مخالفان پیوستن به FATF پولشویی‌های ۱۰۰۰ میلیاردی دارند، یک خیانت آشکار و بر ضد منافع ملی است؛ الحمدلله چهره کسانی که این اتهامات را به مخالفان FATF در کشور می‌زنند، در برجام آن‌چنان برای مردم روشن شده است که دهه‌های آینده را باید دوران محاکمه این افراد دانست و دست‌کم می‌توان گفت که تاریخ آنها را محاکمه خواهد کرد و مردم خواهند فهمید که چه کسانی پشت این‌گونه تصمیم‌گیری‌ها بودند و چه جریانی در دستگاه دیپلماسی کشور این‌گونه اقدامات را هدایت می‌کرد. برخی‌ حامیان داخلی FATF به جز اتهام‌زنی به مخالفان آن کار دیگری بلد نیستند و وقتی با این‌گونه اظهارنظرها نهادهای رسمی کشور را زیر سؤال می‌برند، در واقع خودشان زیر سؤال هستند.
ظریف باید تحت تعقیب دستگاه‌های امنیتی قرار گیرد
جواد کریمی‌قدوسی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، درباره اظهارات اخیر وزیر امور خارجه درخصوص پولشویی گفت: ظریف منشأ بسیاری از گرفتاری‌‌های فعلی کشورمان است زیرا تنها راهبرد دولت یازدهم و دوازدهم، راهبرد سیاست خارجی بوده و پیگیری این راهبرد سیاست خارجی از طریق مذاکره صورت گرفته و مغز متفکر و کانون این مذاکرات هم وزیر خارجه و تیمش بوده است وی سعی می‌کند با فرافکنی، مشکلاتی که خودش خلق کرده را به دوش مجموعه‌های دیگر بیندازد.
نماینده مردم مشهد در مجلس افزود: ظریف اتهامات بزرگی را گردن جمهوری اسلامی ایران و داخل نظام انداخته است. اینها روزگاری بحث از کاسبان تحریم را بیان می‌کردند و این حرف را امروز بازتحلیل کرده و در موضوع پولشویی با لحن دیگری می‌گویند جریاناتی در کشور نمی‌گذارند ایران به CFT ملحق شود.
کریمی‌قدوسی گفت: متأسفانه اظهارات ظریف مورد استناد آمریکایی‌ها بوده و FATF و دشمنان انقلاب اسلامی و اروپایی‌ها هم مدنظر قرار داده‌اند و گفته‌اند شخصیتی به نام وزیر خارجه ایران این حرف‌ها را زده است. ضمن اینکه روی دیگر اظهارات ظریف مبنی بر پولشویی در ایران آن است که این پولشویی در حمایت از تروریسم رخ می‌دهد و به همین دلیل است که ایران نمی‌خواهد به CFT‌ ملحق شود و این امر باعث تشدید تحریم‌ها و عدم خروج ایران از لیست سیاه شده است.
این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: محمدجواد ظریف بعد از 5 ماه پس از خروج آمریکا از برجام به جای بیان دستاوردهای برجام و معطلی کشور در این خصوص در حال فرافکنی و فرار از پاسخگویی است و متأسفانه داخل نظام و سیستم‌های مختلف کشورمان و نهادهای بزرگ را متهم می‌کند.
وی تاکید کرد: باید ظریف به عنوان مجرم در اتخاذ اظهارات مختلف علیه امنیت ملی تحت تعقیب دستگاه‌های امنیتی به خصوص دبیرخانه شورای‌عالی امنیت ملی قرار گیرد. مجبوریم در شرایط فعلی و با سرعت زیاد با امضای قابل توجهی طرح استیضاح ظریف را در مجلس آماده کنیم در حالی که می‌خواستیم خود مردم ماهیت این قهرمان پوشالی را متوجه شوند.
ایجاد ترس بین مردم هنگام بررسی برخی پروژه‌ها شگرد دولتمردان
حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات و نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی با ‌اشاره به اظهارات محمدجواد ظریف وزیر امورخارجه مبنی بر وجود پولشویی گسترده در ایران گفت: آقای ظریف به جای اظهارنظر غیرمستدل، به شبهات منتقدین درخصوص FATF پاسخ دهد، در حالی که او در خانه ملت به صراحت به نمایندگان گفت که با تصویب FATF در کشورمان هم ضمانتی برای خروج ایران از لیست سیاه وجود ندارد.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تأکید بر اینکه اظهارات ظریف و برخی دولتمردان فقط به دنبال ایجاد ترس در فضای عمومی و بین مردم هنگام بررسی برخی پروژه‌هاست، گفت:‌ این عملیات روانی متأسفانه در دستورکار برخی مسئولین قرار گرفته است، چرا که در آستانه تعیین تکلیف CFT و FATF هستیم.
وی خاطرنشان کرد: هنگام بررسی برجام، برخی مسئولین عنوان می‌کردند که خزانه خالی است و حالا هم هنگام بررسی CFT عنوان می‌کنند پولشویی در ایران گسترده است.
سلیمی با بیان اینکه همه اعضای دولت درخصوص مسائل کشور مسئولیت مشترک دارند و این کار طبق قانون اساسی برعهده همه دولتمردان است، از کل دولت خواست درخصوص ادعای ظریف باید پاسخگو باشند و اگر هم ادعای او واقعیت دارد، باید به دلیل مسئولیت مشترک همه دولتمردان این امر به نهادهای ذیربط گزارش داده شده تا در این خصوص تحقیقات لازم صورت گیرد.
وی از ظریف خواست در موضع‌گیری‌هایش محتاط‌تر رفتار کرده و به دیگران بهانه ندهد و همان‌طور که او در مجلس از نمایندگان خواست با تصویب FAFT به دست خارجی‌ها بهانه ندهیم، اما متأسفانه امروز روشن شده که هیچ کس به اندازه خود ظریف بهانه‌ها را به دست خارجی‌ها نمی‌دهد.
انگشت اتهام ظریف به سمت مجریان قانون است نه منتقدان
حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی، با ‌اشاره به مصاحبه وزیر امورخارجه در رابطه با منتقدان و مخالفان FATF گفت: این حق برای منتقدان و مخالفان FATF که آقای ظریف چنین اظهارنظری درمورد آن کرده است محفوظ است که از نظر حقوقی این موضوع را پیگیری کنند.
وی افزود: اگر از ناحیه منتقدان و ما نمایندگان موضوعی در رابطه با دولت مطرح می‌شد دهها و صدها شکایت علیه ما انجام می‌شد اما مردم مستحضر هستند امروز نمایندگان مجلس که از نظر قانونی حق اظهارنظر در مسائل مختلف را دارند به شدت مورد شکایت و پرونده‌سازی از ناحیه دستگاه‌های دولتی قرار می‌گیرند.
عضو هیئت‌رئیسه فراکسیون روحانیت مجلس اظهار داشت: آقای ظریف که عنوان کرده مخالفان FATF مخالفتشان به این خاطر است که خود مرتکب پولشویی می‌شوند یک نمونه را حداقل در رابطه با نمایندگان مجلس که مدعی هست مرتکب پولشویی شده‌ است اعلام کند و یک مصداق عینی را به عنوان نمونه مطرح کند و گرنه این موضوع بیش از یک تهمت نیست و این حق قانونی ما است که این موضوع را پیگیری کنیم.
پژمانفر خاطرنشان کرد: سؤال اینجاست که آیا ثمره FATF این است که این آقایان می‌توانند جلوی پولشویی را بگیرند ما مشکلی را که در حوزه پولشویی داریم عدم اراده دستگاه اجرایی در مبارزه با این پدیده است و اگر اراده‌ای برای مبارزه با پولشویی داشته باشند حتما قوانین موجود داخلی می‌تواند در ارتباط با موضوع پولشویی توانایی این را دارد که جلوی این پدیده را بگیرد و ما نقص قانون در این باره نداریم.
به دست خودتان راه نقد و دفاع فنی از FATF را مسدود می‌کنید
همچنین جمعی از کارشناسان مالی با انتشار نامه‌ای سرگشاده به محمدجواد ظریف، با ابراز نگرانی شدید درباره سوءاستفاده دشمنان ایران از اظهارات وی درباره پولشویی در نشست آتی FATF،نوشتند : چگونه تایید وجود پولشویی آن هم توسط وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران آن هم بدون‌اشاره به اقدامات بسیار مثبت بانک مرکزی در حوزه مبارزه با پولشویی دستکم در همین چند ماه اخیر مورد سو استفاده نمایندگان دول فوق‌الذکر در پلنری بعدی قرار نخواهد گرفت؟
در این نامه خطاب به ظریف آمده : حضرتعالی بیش از هر کسی از ضربه و ضرر اظهار نظرهای غیر کارشناسی در موافقت یا مخالفت با اکشن پلن FATF مطلعید. پس چرا با دست خودتان راه نقد و دفاع فنی را می‌بندید و موضوع را به سطوحی نازل و غیر قابل اثبات سوق می‌دهید؟
کارشناسان مالی همچنین در نامه خود تاکید کردند : کدام یک از مواد CFT که مورد اعتراض مخالفان است ربطی به پولشویی پیدا می‌کند؟ ماده ٦ ربطی به مبارزه با پولشویی دارد؟ سازوکار ماده ١٢ (با توجه به ناترازی پیش گفته)در عمل کمکی به مبارزه با پولشویی گروه‌های تروریستی در ایران خواهد کرد؟ عضویت در اگمونت چه حسنی برای فرآیند مبارزه با پولشویی دارد؟ در عمل هیچ یک از موارد مورد اعتراض مخالفان ربطی به تقویت مبارزه با پولشویی ندارد که حالا پولشوها! بنا باشد اعتراض آنها را تامین مالی کند.
]]>
محمد ایمانی:اعتبار دولت و کارنامه مدیریت لیبرالی ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ 2018-11-14T04:31:35+01:00 2018-11-14T04:31:35+01:00 tag:http://dost-1.mihanblog.com/post/5767 طاهر مهدوی اعتبار دولت و کارنامه مدیریت لیبرالی   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ 1-مدیریت مسئولیت پذیر و شجاع، نه به بهانه جویی دشمن رسمیت می‌بخشد و تنش‌زدایی یکطرفه را جایگزین اقتدار و تهدید زدایی می‌کند، و نه برای طفره از وعده‌هایش بهانه‌گیری می‌کند. این یکی از شاخص‌های رشد یافتگی مدیران است. مدیریت «بهانه پذیر و بهانه‌گیر»، مبنای اقدام در دیپلماسی را گرفتن بهانه از دشمن قرار داده و مقابل هر بهانه جویی، انفعال نشان می‌دهد اما در حوزه سیاست داخلی و پاسخگویی،بهانه‌گیر و مسئولیت ناپذیر است2- آنها ابتدا عدم م
اعتبار دولت و کارنامه مدیریت لیبرالی
  ۱۳۹۷/۰۸/۲۲
Image result for ‫اعتبار دولت و کارنامه مدیریت لیبرالی‬‎
1-مدیریت مسئولیت پذیر و شجاع، نه به بهانه جویی دشمن رسمیت می‌بخشد و تنش‌زدایی یکطرفه را جایگزین اقتدار و تهدید زدایی می‌کند، و نه برای طفره از وعده‌هایش بهانه‌گیری می‌کند. این یکی از شاخص‌های رشد یافتگی مدیران است. مدیریت «بهانه پذیر و بهانه‌گیر»، مبنای اقدام در دیپلماسی را گرفتن بهانه از دشمن قرار داده و مقابل هر بهانه جویی، انفعال نشان می‌دهد اما در حوزه سیاست داخلی و پاسخگویی،
بهانه‌گیر و مسئولیت ناپذیر است
2- آنها ابتدا عدم مذاکره با آمریکا را بهانه کردند و گفتند مشکلات اقتصادی به شرط مذاکره و توافق هسته‌ای، حل خواهد شد. اما تدبیر آنها موجب کاهش ارزش پول ملی به یک چهارم شد و تورم بی‌سابقه پدید آمد، عدم الحاق به FATF و CFT را بهانه کردند. اروپایی‌ها به خاطر بدعهدی و عدم انجام تعهدات به ما بدهکارند اما از وقتی دیده‌اند اولویت این مدیران، سلب بهانه از حریف است، با وجود احتیاج به ایران، بهانه‌گیرتر و طلبکارتر شده‌اند. همین طیف منفعل و تحمیل پذیر، در داخل میل به خودکامگی و طلبکاری دارد و نمی‌خواهد پاسخگوی سوء مدیریت خود باشد. آنها به عنوان میانه‌رو، توسط غرب نشان شده‌اند. شاید به این دلیل که تنها هنرشان، تضییع ظرفیت‌ها و فرصت‌ها و منابع کم نظیر است. کارویژه (FUNCTION) آنها به تحلیل بردن توانمندی‌ها و منابع قدرت ملی است؛ چیزی که می‌تواند ترمز تبدیل ایران به قدرت بی‌بدیل منطقه‌ای را بکشد.
3- آیا دولت و رئیس‌جمهور با وجود ائتلاف با طیف مذکور، برای اعتبار خود هم که شده، می‌توانند راه خود را جدا کنند ؟ استعفا (یا برکناری) وزیر راه و شهرسازی، یک اتفاق قابل تامل بود. فارغ از شایعات مربوط به مخالفت دولت با شهردار شدن آخوندی، وی در نامه استعفا نوشت «در ارتباط با سیاست دخالت حداکثری دولت در بازار و روش ساماندهی امور اقتصادی به لحاظ شرایط موجود کشور، امکان هماهنگی ندارم. بر این اعتقادم که اقتصاد بازار رقابتی را در هیچ شرایطی نباید زیر پا گذاشت». او در زمره تیمی بود که در دولت سازندگی با شعار تعدیل اقتصادی، تورم بالای 49 درصد را تحمیل کردند و موجب اعتراض مردم شدند. آنها هیچ وقت نقطه توقف قیمت‌ها پس از تعدیل کذایی را معلوم نکرده‌اند.
4- فرشاد مومنی کارشناس حامی دولت، خرداد 94 در مصاحبه با روزنامه شرق، درباره عملکرد لیبرال‌ها تصریح کرد: «مسعود نیلی (دستیار مستعفی روحانی) گزارش داده که اینها در تجربه تعدیل ساختاری دولت هاشمی چه انتظاری داشتند و در عمل چه شد؟ خیلی صریح اعلام می کند که ما از طریق دستکاری نرخ ارز فکر می کردیم، می‌توانیم مسائل اقتصاد را حل کنیم. اما نتیجه دقیقا خلاف انتظارات با شکست روبه رو شد. با پارادوکس غرور و ناتوانی رو برو هستیم. اگر این تحلیل‌اشتباه به سیاست‌گذاران کلیدی منتقل شود و آنها تصور کنند که هنوز هم جا برای واردکردن فشارهای جدید بر مردم و تولیدکنندگان وجود دارد، کشور می تواند در معرض اوضاع خیلی پیچیده تری قرار گیرد و خیلی حیاتی است که دولت از این‌اشتباه فاحش نجات پیدا کند».
5- آقای روحانی به چشم دید که نسخه اقتصادی لیبرال‌ها شفا نمی‌دهد؛ هر چند کور می‌کند. می‌بیند که نسخه مذکور، اقتصاد ملی را دچار التهاب کرد و موجب نارضایتی مردم شد. او در دیدار مدیران وزارت اقتصاد گفت «چند اقتصاددان بودند که سر قیمت ارز همیشه با ما چانه می‌زدند؛ مثلاً ارز 3800 تومان بود می‌گفتند اگر این بشود 4200 تومان تمام ایران، گلستان می‌شود، صادرات ما 2 برابر می‌شود. اما نباید فقط یک بعد داستان را ببینیم. اقتصاد دانش بسیار پیچیده‌ای است. اقتصاد کتاب نیست. بعضی‌ها فکر می‌کنند اقتصاد کتاب است. فرمول‌هایی که در کتاب خواندند، رفتند امتحان دادند و نمره گرفتند، می‌شوند اقتصاددان؛ نه اقتصاد خیلی فراز و نشیب دارد».
6- «دولت-شهر» مطلوب مدیریت لیبرال مآب کدام است؟ دوگانه مهمی درباره سوگیری مدیریت‌ها وجود دارد؛ گران کردن زندگی برای توده‌های ضعیف در جهت تامین درآمد و جلوگیری از تشکیل حاشیه‌های مهاجرتی، یا بازپس‌گیری حقوق پایمال شده طبقات پایین از طبقه امتیاز طلبی که به قیمت تضییع حقوق مردم به آلاف و الوف رسیده‌اند. بی‌تردید، عدالت اقتصادی و توانمند کردن مردم جزو اولویت‌هاست تا مسیر مهاجرت و حاشیه‌نشینی و قطبی شدن شهرها برچیده شود. اما مدیران لیبرال به مردم نمی‌رسند و آنها را تبدیل به حاشیه می‌کنند. وقتی هم مشکل مهاجرت یا حاشیه‌نشینی پدید آمد، نسخه بیمارگونه دیگری می‌پیچند و می‌گویند حالا وقت بستن راه، از طریق گران کردن زندگی در تهران و شهرهای بزرگ است! صفایی فراهانی از مدیران مشارکتی دولت اصلاحات به روزنامه آرمان گفته است «هر شهروندی که در شهر بزرگ زندگی می‌کند باید هزینه زندگی در شهر بزرگ را بپذیرد. شورای شهر باید به دنبال اجرای طرح جامع برای شهر بوده و به آن پایبند باشد. فردی که در تهران زندگی می‌کند نسبت به یک شهر کوچک باید دو نوع عوارض به شهرداری بپردازد. این سبب می‌شود جلوی مهاجرت‌های بی‌رویه گرفته شود، زیرا فرد می‌بیند باید هزینه‌های بسیار بیشتری را متقبل شود».
7- شبیه همین مضمون را رئیس‌«کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران» گفته است. الویری درباره این سؤال که چرا شورا در حال گران کردن عوارض است، می‌گوید «هر کس در تهران زندگی می‌کند، باید هزینه آن را بپردازد. در تمام دنیا این امر مرسوم است که هزینه زندگی در شهرهای بزرگ بیشتر از حومه باشد، برای همین بسیاری تشویق می‌شوند در خارج از کلانشهرها زندگی کنند». قبل از وی، معاون وزیر راه، خواستار اخذ عوارض در بزرگراه‌های تهران شده بود. اما آیا تنها راه کسب درآمد، گران کردن زندگی برای طبقات پایین است؟ آیا با اخذ مالیات از دو میلیون و پانصد هزار واحد مسکونی خالی که فقط 500 هزار واحد آن در تهران است، نمی‌شد هم درآمد کسب کرد و هم معضل احتکار مسکن و تورم 83 درصدی حاصل از آن (فقط در یک سال) را مهار نمود؟ چرا با ولنگاری وزیر مربوطه، 60 درصد از تولید مسکن کاسته شد؟ شبه لیبرال‌های مدعی الگوبرداری از غرب، چرا به اینجاها که می‌رسند، به کشورهای غربی نگاه نمی‌کنند؟ همین آقای آخوندی به‌خاطر راه نیانداختن سامانه شناسایی خانه‌های خالی و شفافیت مالیاتی (ماده169قانون مالیات مستقیم مصوب سال 94)، موجب یک هزار میلیارد تومان ضرر به خزانه عمومی شد؛ تورم کمرشکن ناشی از امکان احتکار مسکن به کنار!
8- ارگان حزب کارگزاران ذیل تیتر«فینال لیبرال ها» نوشت: «شورای شهر تهران به ترتیب آخوندی و حناچی را نامزد نهایی شهرداری کرد، دو گزینه‌ای که از اقتصاد آزاد و
فن‌سالاری حمایت می‌کنند». این هیجان مصنوعی در حالی است که شهروندان هنوز شاهکار مشترک نجفی- آخوندی در برف پارسال و انسداد مطلق معابر شهر و راه‌های مواصلاتی منتهی به پایتخت را به یاد دارند. تیتر ارگان کارگزاران در حالی است که کرباسچی اردیبهشت ۹۴ در مصاحبه با روزنامه شرق گفته بود «آیا دلمان نباید برای اداره کشور شور بزند؟ نمی‌شود معاون یا وزیر باشیم، اما استدلال ما این باشد که اگر بودجه دادند، کار می‌کنیم و اگر ندادند کار نمی‌کنیم!... نوروز امسال 1100 نفر در تصادفات جاده‌ای فوت شدند. در مصاحبه دیگری خطاب به وزیر گفتم بعد از هشت سال که بازنشسته خواهید شد، با خانواده به سفر خواهید رفت. اما اگر در همین ترافیک متوقف شوید، نوه‌های شما نخواهند گفت شما در دوره وزارت چه کاری انجام دادید؟! باید دلمان شور بزند. اینکه تعدادی آدم خسته و سالخورده بنشینیم و بلند شویم که نمی‌شود! فرض کنید مناقشه هسته‌ای هم حل شد، بعد چه؟ این بی‌تحرکی‌ها آدم را نگران می‌کند. چشم بر هم گذاشتیم نصف مهلت این دولت گذشت».
9- مرکز آمار می‌گوید «از تابستان 96 تا تابستان امسال کلا 158 هزار شغل ایجاد شده» و این در حالی است که در تبلیغات انتخاباتی، وعده ایجاد سالانه یک میلیون شغل داده می‌شد. شاید گفته شود خروج آمریکا از برجام، محاسبات را به هم ریخت. اما خروج ترامپ مربوط به اردیبهشت است، هفت ماه قبل چه ؟ ثانیا سهم ظرفیت‌های داخلی در برنامه‌ریزی کجاست؟ یک نمونه از تقصیرها، به رکود کشاندن بخش ساخت‌وساز توسط وزیر مستعفی است. رونق این بخش می‌توانست شغل با تیراژ میلیونی ایجاد کند، چرا که با صدها فعالیت تولیدی و صنعتی در ارتباط است.‌اشتغال، مسکن و ازدواج، سه اولویت نخست اکثریت جوانان محسوب می‌شود و دولت اگر گرفتار خودتحریمی لیبرال‌ها نبود، می‌توانست و هنوز هم می‌تواند با یک تیر، دو نشان ‌اشتغال و مسکن را بزند و بدین ترتیب بخش عمده‌ای از موانع ازدواج را هم برطرف کند.
10- وزیر خارجه به جای اینکه از اروپا و آمریکا درباره بدعهدی برجامی، حمایت از تروریست‌ها و تحمیل جنگ به ملت‌های منطقه طلبکار باشد، صاحب‌نظرانی را که مستندا می‌پرسند تا کجا می‌خواهید برای گرفتن بهانه از غرب، امتیاز بدهید، متهم با پولشویی کرد! او می‌گوید «پشت برخی از این فضاسازی‌ها منافع اقتصادی هست. بالاخره پولشویی یک واقعیت است در کشور و خیلی‌ها از آن سود می‌برند. البته اگر کدی هم داشته باشم، امکانش را ندارم علنی عرض کنم. من نمی‌خواهم این را نسبت بدهم به جایی ولی خب آنجاهایی که هزاران میلیارد پولشویی انجام می‌دهند، حتماً آن قدر توان مالی دارند که صدها میلیارد هزینه فضاسازی بکنند. برخی دستگاه‌های فرهنگی با برخی ارگان‌های قدرتمند کشور ارتباط دارند. یک فضاهایی درست کردند، کسانی که یک قلم مفاسدشان ممکن است 30 هزار میلیارد تومان منافع در آن جابه‌جا بشود. افرادی که در این قضیه منافع دارند، پشت القای این تصورات هستند».
11- این مدل سیاسی‌کاری بی‌سابقه، آن هم از وزیر خارجه، نشانه فقر مطلق استدلال است. آقای ظریف به‌جای بهانه جور کردن برای غرب و FATF می‌تواند رد مفاسد مالی پنهان را یکی پشت دیگری دنبال کند؛ ذره بین هم نمی‌خواهد؛ مانند واردات غیرقانونی هزاران خودرو و نقش وزارت صنعت، اختلاس 16 هزار میلیاردی صندوق ذخیره فرهنگیان، ایجاد رانت 150 هزار میلیارد تومانی در بازار ارز و سکه و خودرو و نقش مدیران ارشدی که به این مفاسد هنگفت دامن زدند. آیا نمی‌دانند رشوه‌های هنگفت در قراردادهای کرسنت و توتال و استات اویل را چه کسانی گرفتند و پولشویی‌های عجیب و غریب در دانشگاه آزاد وقت و بهینه‌سازی مصرف سوخت انجام دادند و خرج انتخابات کردند؟ آقای ظریف با این دروغ، مرتکب خیانت شده و اگر راست هم می‌گفت، باز هم خیانت کرده و شریک جرم بود؛ چراکه قوه قضائیه و دستگاه‌های نظارتی دولت را برای برخورد با خبر نکرده است. اما فراتر از همه این شانتاژ، مردم از یاد نمی‌برند که اظهارات غلط آقای ظریف
- چه آن زمان که گفت آمریکا ظرف پنج دقیقه می‌تواند توان دفاعی ما را نابود کند و چه هنگامی که در شورای روابط خارجی آمریکا، نقش اضطراری توافق در انتخابات مجلس را پیش کشید!- موجب بسیاری از خسارت‌های هنگفت به کشور و رونق کاسبی عناصر فرصت‌طلب شد.

محمد ایمانی
]]>
سوئیفت: از اینکه نتوانستیم بی‌طرف باشیم متأسفیم! ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ 2018-11-14T04:31:24+01:00 2018-11-14T04:31:24+01:00 tag:http://dost-1.mihanblog.com/post/5766 طاهر مهدوی پس از تحریم چند بانک ایرانی: سوئیفت: از اینکه نتوانستیم بی‌طرف باشیم متأسفیم!  ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ مدیر اجرایی سوئیفت در واکنش به قطع دسترسی چندین بانک ایرانی به سوئیفت گفت که متاسفانه نتوانستیم بی‌طرف باشیم! به گزارش جام نیـوز، گوتفرید لیبرانت، مدیر اجرایی سوئیفت در حاشیه نشستی تجاری که میان آلمان و فرانسه در پاریس در حال برگزاری بود، در واکنش به قطع دسترسی چندین بانک ایرانی به سوئیفت گفت که متاسفانه نتوانستیم بی‌طرف باشیم. با این وجود او تصریح کرد که تصمیم سوئیفت یک تصمیم پس از تحریم چند بانک ایرانی:
سوئیفت: از اینکه نتوانستیم بی‌طرف باشیم متأسفیم! 
۱۳۹۷/۰۸/۲۲
مدیر اجرایی سوئیفت در واکنش به قطع دسترسی چندین بانک ایرانی به سوئیفت گفت که متاسفانه نتوانستیم بی‌طرف باشیم!
به گزارش جام نیـوز، گوتفرید لیبرانت، مدیر اجرایی سوئیفت در حاشیه نشستی تجاری که میان آلمان و فرانسه در پاریس در حال برگزاری بود، در واکنش به قطع دسترسی چندین بانک ایرانی به سوئیفت گفت که متاسفانه نتوانستیم بی‌طرف باشیم. با این وجود او تصریح کرد که تصمیم سوئیفت یک تصمیم تجاری بوده و شامل تمامی بانک‌ها نمی‌شود.
لیبرانت از ابراز نظر در خصوص قطع دسترسی بانک مرکزی ایران به سوئیفت خودداری کرد.
سوئیفت، روز دوشنبه ۵ نوامبر اعلام کرده بود که دسترسی شماری از بانک‌های ایرانی را به سیستم خود تعلیق کرده است. مقامات سوئیفت گفته بودند این تصمیم را به منظور «حفظ ثبات و یکپارچگی سیستم مالی» خود گرفته‌اند.
سوئیفت (SWIFT) یا «جامعه جهانی ارتباطات مالی بین بانکی» یک انجمن تعاونی غیرانتفاعی است که با مشارکت ۲۳۹ بانک از ۱۵ کشور اروپایی و آمریکایی با هدف جایگزینی مبادلات کاغذی با یک اتوماسیون جامع، کارا و پرسرعت در سال ۱۹۷۳ راه‌اندازی شد.
بر این اساس در سال ۱۹۷۷ سیستمی مبتنی بر رمزنگاری برای ارسال و دریافت هرگونه نقل و انتقال بین بانکی طراحی شد. با وجود مشارکت کشورهای اروپایی از جمله هلند و بریتانیا در پشتیبانی این سیستم و استقرار مرکز این انجمن در بلژیک، آمریکا به مرور به پشتیبان اصلی این سیستم بدل شده است و این انجمن مجبور به اجرای دستورات آمریکاست.
استیو منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا هفته گذشته به سوئیفت هشدار داده بود که باید رابطه مالی خود را با همه اسامی و نهادهای تحت تحریم قطع کند، در غیر این صورت این نهاد هم می‌تواند مورد تحریم قرار گیرد.
در همین زمینه، کمیسیون اروپایی از تصمیم سیستم مالی سوئیفت برای تعلیق دسترسی برخی از بانک‌های ایرانی به این سیستم ابراز تاسف کرده است.
این در حالی بود که یک نماینده اتحادیه اروپا نیز که نام او ذکر نشده به خبرگزاری روسی تاس گفته است که قطع دسترسی بانک‌های ایرانی به سوئیفت می‌تواند انسجام نظام مالی بین المللی را بر هم بزند.
در همین حال، پیش از این قانون‌گذاران آمریکایی حامی دونالد ترامپ درصدد تهیه یک طرحی در این رابطه بودند. طبق این طرح، در صورتی که سوئیفت دسترسی ایران را به سیستم خود قطع نکند، دولت آمریکا ملزم خواهد شد تحریم‌هایی را علیه اعضای سوئیفت، از جمله برخی بانک‌های آمریکایی، اعمال کند.
به نوشته آسوشیتدپرس، مخالفان قطع دسترسی ایران به سوئیفت در آمریکا می‌گویند چنین اقدامی اولاً ممکن است به دلیل روی آوردن ایران به سازوکارهای جانشین، نظارت بر تراکنش‌های ایران را سخت‌تر کند، و ثانیاً دسترسی ایرانیان به کالاهای بشردوستانه، نظیر دارو، را دشوارتر کند.
گفتنی است، واکنش انگلیس، فرانسه، آلمان و اتحادیه اروپا به تحریم‌های آمریکا علیه ایران نیز طی بیانیه‌ای تنها ابراز تاسف عمیق و بازنشر همان بیانیه بود. حتی وعده‌های اروپا در زمینه تأمین منافع اقتصادی ایران در برجام، نظیر راه‌اندازی کانال ویژه مبادلات مالی و بانکی نیز آنقدر بی اعتبار و حاکی از معطل‌سازی است که برخی ناظران اصلاح‌طلب از هم‌اکنون می‌گویند که این اقدام 2 سال به طول می‌انجامد! نکته قابل تأمل اینجاست که طرف اروپایی خطاب به ایران تاکید کرده است که باید همچنان تعهدات برجامی خود را یکطرفه و بدون چشمداشت ادامه دهد! شرط گذاری، وقت کشی و امتیازخواهی اروپا و همراستایی آن با آمریکا در شرایطی است که دولت به اجرای تعهدات خود در برجام ادامه می‌دهد و بر این اساس آمریکا و اروپا به دلیل برجام‌زدگی حاد دولت می‌دانند که هر نوع معامله و بازی که با برجام داشته باشند، دولت ایران باز هم پایبندی خود به آن را ادامه می‌دهد.
]]>
دست‌نوشته رهبر انقلاب در تقدیر از شهید طهرانی مقدم و همکارانش ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ 2018-11-13T07:40:23+01:00 2018-11-13T07:40:23+01:00 tag:http://dost-1.mihanblog.com/post/5764 طاهر مهدوی در سالروز شهادت شهید طهرانی‌مقدم منتشر شددست‌نوشته رهبر انقلاب در تقدیر از شهید طهرانی مقدم و همکارانش    ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ پایگاه اطلاع‌رسانی رهبر معظم انقلاب در سالروز شهادت سردار سرلشکر حسن طهرانی‌مقدم، تصویری از دست‌نوشته‌‌ رهبر انقلاب برای تقدیر از وی و همکارانش در سازمان جهاد خودکفایی سپاه پاسداران را منتشر کرد. متن دست نوشته رهبرمعظم انقلاب اسلامی به شرح زیر است؛بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیمشما به کمک و هدایت خداوند علیم و قدیر توانسته‌اید کار بزرگی را به سامان برس در سالروز شهادت شهید طهرانی‌مقدم منتشر شد
دست‌نوشته رهبر انقلاب در تقدیر از شهید طهرانی مقدم و همکارانش
   ۱۳۹۷/۰۸/۲۱


Image result for ‫دست‌نوشته رهبر انقلاب در تقدیر از شهید طهرانی مقدم و همکارانش‬‎
پایگاه اطلاع‌رسانی رهبر معظم انقلاب در سالروز شهادت سردار سرلشکر حسن طهرانی‌مقدم، تصویری از دست‌نوشته‌‌ رهبر انقلاب برای تقدیر از وی و همکارانش در سازمان جهاد خودکفایی سپاه پاسداران را منتشر کرد.
متن دست نوشته رهبرمعظم انقلاب اسلامی به شرح زیر است؛
بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم
شما به کمک و هدایت خداوند علیم و قدیر توانسته‌اید کار بزرگی را به سامان برسانید. این، بار دیگر معجزه‌‌ توانایی‌های عزم راسخ انسان مؤمن را در معرض نگاه ما می‌گذارد و ما را امیدوارتر از همیشه به همت و تلاش برمی‌انگیزد.
از پیشروی در راه شناختن هدف‌های بلند و راه‌های میان‌برُ برای رسیدن به آن و آنگاه همت گماشتن و گام برداشتن خسته نشوید؛ به ایستگاه‌های میان راه دلخوش و قانع نشوید؛ به خدای بزرگ اعتماد کنید و همه توان خود را به عرصه بیاورید. خداوند یار و نگهدار شما مردان مؤمن و دانشمند و پرتلاش باد.
سید علی خامنه‌ای
89/3/9
شهید تهرانی‌مقدم که بود؟
۲۱ آبان ماه سالروز شهادت سردار «حسن طهرانی مقدم» و یارانش در انفجار پادگان شهید مدرس ملارد است. شهید طهرانی‌مقدم که بنیانگذار یگان توپخانه و سپس یگان موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود در سال ۱۳۳۸ در محله سرچشمه تهران دیده به جهان گشود و پس از طی دوران کودکی و نوجوانی در سال ۱۳۵۶ با قبولی در مقطع کاردانی مهندسی صنایع وارد دانشگاه شد.
پس از پیروزی انقلاب اسلامی و تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی «طهرانی‌مقدم» به عضویت این سازمان در‌آمد و تا زمان آغاز جنگ به‌عنوان مسئول اطلاعات منطقه ۳ سپاه شمال انجام وظیفه کرد. با آغاز جنگ تحمیلی و پس از عملیات ثامن‌الائمه، شهید طهرانی‌مقدم متوجه ضعف آتش پشتیبانی خودی مستقر در خطوط مقدم جنگ شد و سرانجام در پاییز ۱۳۶۰ طرح ساماندهی آتش پشتیبانی (خمپاره‌اندازها) را به صورت سنجیده و مدون ارائه کرد که با تصویب فرمانده وقت کل سپاه، یگان پشتیبانی آتش خمپاره‌ای سپاه تشکیل شد.
پس از تاسیس یگان پشتیبانی خمپاره‌ای سپاه، با ساماندهی یگان‌های توپخانه‌ای که در تیپ‌های مختلف سپاه وجود داشت به صورت متمرکز، یگان توپخانه سپاه با مسئولیت شهید طهرانی مقدم تاسیس شد که این یگان زمینه‌ای برای تاسیس فرماندهی موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شد.
پس از صدور فرمان تاریخی امام‌(ره) مبنی بر تشکیل نیروهای سه‌گانه سپاه پاسداران، ‌ شهید طهرانی مقدم در سال ۱۳۶۴ به سمت فرماندهی موشکی نیروی هوایی سپاه منصوب شد.
یکی از مسائلی که شهید طهرانی‌مقدم تلاش فراوانی برای به ثمر رسیدن آن کرد، تشکیل یگان موشکی حزب‌الله لبنان بود، بعدها نیز شهید طهرانی مقدم در طراحی و ساخت موشک‌ها توجه ویژه‌ای به گروه‌های مقاومت و حزب‌الله لبنان داشت، چراکه طراحی و ساخت موشک‌های خانواده فاتح و راکت‌های فجر-۵ به منظور مقابله با رژیم صهیونیستی و هدف قرار دادن سرزمین‌های ‌اشغالی بود.
یکی از ویژگی‌های بارز شخصیتی و مدیریتی شهید طهرانی‌مقدم را می‌توان داشتن هدف مشخص در پیگیری صنعت موشکی عنوان کرد، به عنوان مثال اولین هدفی را که شهید طهرانی‌مقدم دنبال می‌کرد، تکمیل برد موشک‌های ایرانی بود که در این زمینه از موشک‌های برد کوتاه مانند «نازعات» تا موشک‌های برد بلند مانند «سجیل» و «شهاب ۳» در دوران مسئولیت طهرانی‌مقدم در سازمان جهاد و تحقیقات خودکفایی سپاه، ساخته شد.
پس از آن تکمیل خلأها در دستور کار قرار گرفت که به عنوان نمونه موشک «قیام» با برد ۸۰۰ کیلومتر، برای هدف قرار دادن پایگاه‌های آمریکایی در منطقه طراحی و ساخته شد.
یکی دیگر از خدماتی که توسط شهید طهرانی مقدم در طول دوران مسئولیت انجام شد و به عنوان یکی از دستاوردهای بزرگ صنعت موشکی کشور مطرح است، دستیابی به سوخت جامد برای موشک‌های دوربرد ایرانی بود. سوخت جامد در صنایع موشکی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است چراکه زمان لازم برای شلیک موشک را بسیار کاهش می‌دهد و همچنین به دلیل یکسان بودن جریان سوخت در حین پرواز، موشک را از پایداری و ثبات بهتری برخوردار می‌سازد که همین موضوع باعث افزایش دقت موشک در فاز نهایی خواهد شد.
تجلی این خدمت شهید «طهرانی‌مقدم» در موشک دوربرد «سجیل» به عنوان سریعترین موشک با سرعتی ۱۴ برابر سرعت صوت است که شاید تحقق بخش آرزوی شهید «طهرانی مقدم» برای نابودی اسرائیل باشد. محسن رفیق‌دوست وزیر اسبق سپاه می‌گوید: «شهید طهرانی مقدم ۶ ماه قبل از شهادت آمد اتاق من و گفت ما الان موشکی داریم که اسرائیل را می‌زند. دعا کن ما روزی چند تا از این موشک‌ها را به اسرائیل شلیک کنیم.»
سرانجام شهید «طهرانی‌مقدم» که خود همواره در کنار کارکنان در میدان عمل حاضر بود در حالی که مشغول تحقیق و آزمایش سوخت موشک بودند، به همراه تعدادی از رزمندگان و مجاهدان عرصه موشکی کشور در اثر انفجار به شهادت رسید.
شهید «طهرانی‌مقدم» وصیت کرده بود: «روی سنگ قبرم بنویسید اینجا مدفن کسی است که می‌خواست اسرائیل را نابود کند.»
]]>
رونمایی از نرم‌افزار چندرسانه‌ای شهید «حسن طهرانی مقدم» ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ 2018-11-13T07:40:15+01:00 2018-11-13T07:40:15+01:00 tag:http://dost-1.mihanblog.com/post/5763 طاهر مهدوی رونمایی از نرم‌افزار چندرسانه‌ای شهید «حسن طهرانی مقدم»    ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ در مراسمی با حضور رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران از نرم‌افزار چندرسانه‌ای شهید «حسن طهرانی مقدم» رونمایی شد. به گزارش ایثار، مراسم رونمایی از نرم‌افزار چندرسانه‌ای شهید «حسن طهرانی مقدم» دیروز هم‌زمان با سالروز شهادت این شهید گران‌قدر با حضور رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، خانواده شهید طهرانی مقدم و جمعی از مسئولان بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد.رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در این مر
رونمایی از نرم‌افزار چندرسانه‌ای شهید «حسن طهرانی مقدم» 
  ۱۳۹۷/۰۸/۲۱

Image result for ‫رونمایی از نرم‌افزار چندرسانه‌ای شهید «حسن طهرانی مقدم»‬‎Image result for ‫رونمایی از نرم‌افزار چندرسانه‌ای شهید «حسن طهرانی مقدم»‬‎
در مراسمی با حضور رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران از نرم‌افزار چندرسانه‌ای شهید «حسن طهرانی مقدم» رونمایی شد.
به گزارش ایثار، مراسم رونمایی از نرم‌افزار چندرسانه‌ای شهید «حسن طهرانی مقدم» دیروز هم‌زمان با سالروز شهادت این شهید گران‌قدر با حضور رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، خانواده شهید طهرانی مقدم و جمعی از مسئولان بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در این مراسم گفت: یکی از مهم‌ترین وظایف بنیاد شهید و امور ایثارگران که در اساسنامه این نهاد نیز ذکر شده است، فعالیت‌های فرهنگی در راستای معرفی شهدا به جامعه و زنده نگه داشتن فرهنگ ایثار و شهادت است. در طول سال‌های گذشته فعالیت‌های زیادی در این راستا انجام شده است و یکی از آن‌ها معرفی شهدایی بوده که خدمات بزرگی را به کشور و انقلاب انجام داده‌اند.
حجت‌الاسلام سید محمدعلی شهیدی با اشاره به جایگاه ویژه شهید طهرانی مقدم در دوران دفاع مقدس و پس از آن، افزود: ایشان به‌واقع پدر صنایع موشکی ایران و همواره مورد عنایت و لطف ویژه مقام معظم رهبری بودند و شهادت ایشان باعث تأثر شدید ایشان شد. شهید طهرانی مقدم شایسته شهادت بود تا اجر سال‌ها خدمت صادقانه خود به اسلام را این‌گونه دریافت کند.
حجت‌الاسلام محمدحسن کاویانی‌راد معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در این مراسم به جایگاه ویژه این شهید نزد مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب از ایشان با سه عنوان «سردار عالی‌قدر»، «دانشمند برجسته» و «پارسایی بی‌ادعا» یاد کرده‌اند.
در این مراسم از نرم‌افزار چند رسانه‌ای شهید حسن طهرانی مقدم که حاوی 160 صفحه متن، 115 قطعه عکس، 430 دقیقه فیلم و 10 دقیقه صوت است رونمایی شد.
گفتنی است، شهیدحسن طهرانی مقدم ملقب، به پدر صنایع موشکی ایران، ٢١ آبان ١٣٩٠ بر اثر انفجار در پادگان امیرالمومنین (ع) شهرستان ملارد به همراه تعداد دیگری از همکارانش به فیض شهادت نائل آمد.
]]>
واکنش معاون عملیات ارتش به تهدید نفتکش‌های ایرانی ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ 2018-11-13T07:12:25+01:00 2018-11-13T07:12:25+01:00 tag:http://dost-1.mihanblog.com/post/5762 طاهر مهدوی واکنش معاون عملیات ارتش به تهدید نفتکش‌های ایرانی   ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ معاون عملیات ارتش با بیان اینکه ارتش جمهوری اسلامی برای حفاظت از ناوگان تجاری از آمادگی لازم برخوردار است، گفت: برخلاف تهدیداتی که وجود داشته، تجارت در دریاها را بدون هیچ مشکلی انجام خواهیم داد. امیر سید محمود موسوی در حاشیه همایش ملی تهدیدهای نوپدید دفاعی در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره تهدیدات اخیر آمریکا، اظهار داشت: صحبت‌هایی که برخی دولتمردان آمریکایی انجام می‌دهند، بحث‌های جدیدی نیست. ای
واکنش معاون عملیات ارتش به تهدید نفتکش‌های ایرانی
   ۱۳۹۷/۰۸/۲۱

Image result for ‫واکنش معاون عملیات ارتش به تهدید نفتکش‌های ایرانی‬‎
معاون عملیات ارتش با بیان اینکه ارتش جمهوری اسلامی برای حفاظت از ناوگان تجاری از آمادگی لازم برخوردار است، گفت: برخلاف تهدیداتی که وجود داشته، تجارت در دریاها را بدون هیچ مشکلی انجام خواهیم داد.
امیر سید محمود موسوی در حاشیه همایش ملی تهدیدهای نوپدید دفاعی در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره تهدیدات اخیر آمریکا، اظهار داشت: صحبت‌هایی که برخی دولتمردان آمریکایی انجام می‌دهند، بحث‌های جدیدی نیست. اینها سخنانی است که از آغاز انقلاب برای مقابله با ارزش‌های جمهوری اسلامی بر زبان آورده‌اند و به این نتیجه هم رسیده‌اند که هیچ یک از این تهدیدات تاثیری نداشته و قطعا پس از این هم ندارد.
به گزارش ایسنا، وی افزود: جمهوری اسلامی قدرت پاسداری از مرزهای خود را دارد و تهدیدات آمریکا خللی در روحیه ارتش و نیروهای مسلح برای حفاظت از ارزش‌های جمهوری اسلامی ایجاد نخواهد کرد.
معاون عملیات ارتش جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: ما بازتاب حمایت مردم از نظام را در راهپیمایی‌های مختلف و مناسبت‌های گوناگون شاهد بوده‌ایم؛ ملت ایران عملا در صحنه حضور پیدا می‌کند و وابستگی خود به ارزش‌های جمهوری اسلامی و پاسداری از ارزش‌های انقلاب را به نمایش می‌گذارند و این موضوع پیام اصلی را به استکبار جهانی خواهد رساند.
امیر موسوی با بیان اینکه دشمن نمی‌تواند بین مسئولان و مردم شکاف ایجاد کند و وحدت ملی ما روز به روز مستحکم‌تر خواهد بود، گفت: تا زمانی که وحدت کلمه همانطور که امام و رهبری فرمودند وجود داشته باشد، هیچ تهدیدی متوجه جمهوری اسلامی نخواهد شد.
وی در پاسخ به پرسشی درباره تهدید نفتکش‌های ایرانی در آب‌‎های بین‌المللی که اخیرا از سوی یکی از مقامات آمریکا انجام شد، تصریح کرد: ایجاد هرگونه مزاحمت برای حمل‌ونقل و تجارت بین‌المللی از طریق آبراه‌های بین‌المللی خلاف قوانین و عرف نظام جهانی است و قاعدتا این اقدامات پسندیده و مورد پذیرش نخواهد بود و ارتش جمهوری اسلامی برای حفاظت از ناوگان تجاری از آمادگی لازم برخوردار است و تجربه ۴۰ ساله نشان می‌دهد که در طول این سالها برخلاف تهدیداتی که وجود داشته، تجارت در دریاها را بدون هیچ مشکلی انجام داده‌ایم.
معاون عملیات ارتش جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران از جمله ارتش این آمادگی را دارند که از طریق دستورات ابلاغی با توجه به سلسله مراتب، همان طور که تا پیش از این از ناوگان تجارت و نفتکش‌های‌مان در برابر تهدیدات حمایت کرده‌ایم، بعد از این هم بطور مستمر این کار را ادامه دهد تا بهره‌برداری لازم از آبراه‌های دریایی جهت تامین منافع خودمان داشته باشیم.
]]>
رئیس قوه قضاییه: قضات از ظرفیت مجازات‌های جایگزین حبس استفاده حداکثری کنند ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ 2018-11-13T07:12:22+01:00 2018-11-13T07:12:22+01:00 tag:http://dost-1.mihanblog.com/post/5761 طاهر مهدوی رئیس قوه قضاییه: قضات از ظرفیت مجازات‌های جایگزین حبس استفاده حداکثری کنند   ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ رئیس قوه قضائیه ابراز امیدواری کرد که با صدور مجازات‌های جایگزین حبس بر مبنای قانون، عدالت، فهم صحیح و بصیرت، گام مهمی در جهت کاهش جمعیت کیفری کشور برداشته شود. به گزارش روابط عمومی قوه قضائیه، آیت‌الله صادق آملی لاریجانی در جلسه مسئولان عالی قضایی، با تبریک ایام میلاد باسعادت پیامبر اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع)، هفته وحدت را فرصتی مغتنم برای اجتماع و اتحاد مسلمانان رئیس قوه قضاییه:
 قضات از ظرفیت مجازات‌های جایگزین حبس استفاده حداکثری کنند
  ۱۳۹۷/۰۸/۲۱
رئیس قوه قضائیه ابراز امیدواری کرد که با صدور مجازات‌های جایگزین حبس بر مبنای قانون، عدالت، فهم صحیح و بصیرت، گام مهمی در جهت کاهش جمعیت کیفری کشور برداشته شود.
به گزارش روابط عمومی قوه قضائیه، آیت‌الله صادق آملی لاریجانی در جلسه مسئولان عالی قضایی، با تبریک ایام میلاد باسعادت پیامبر اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع)، هفته وحدت را فرصتی مغتنم برای اجتماع و اتحاد مسلمانان با محوریت وجود گرامی پیامبر اکرم(ص) دانست و گفت: امروز بیش از دوران گذشته دشمنان به دنبال ایجاد تفرقه میان مسلمانان هستند.
آملی لاریجانی با اشاره به اقدامات آمریکا در کشورهای غرب آسیا و برخی کشورهای آفریقایی افزود: همین که آمریکا به یک کشور ثروتمند اسلامی می‌گوید اگر دو هفته از شما حمایت نکنیم نابود می‌شوید بزرگترین توهین به آن ملت و حکومت است.
وی ابراز امیدواری کرد که برخی حکام منطقه به ندای آسمانی وحدت گوش جان بسپارند و در جهت وحدت هرچه بیشتر مسلمانان درایت لازم را به خرج دهند تا سیاست های غلط استعمارگران و نقشه‌های آنان علیه جهان اسلام خنثی شود.
خدا را شاکریم که قدرت تشخیص را از دشمنان ما گرفته است
رئیس قوه قضائیه در ادامه سخنان خود با اشاره به اقدامات آمریکا درهفته های اخیر در راستای ایجاد عملیات روانی و تشدید فشارهای اقتصادی علیه کشورمان گفت: گفته بودند که 13 آبان تحریم‌ها برمی‌گردد و فروش نفت ایران به صفر می رسد. رئیس‌جمهوری آمریکا نیز از سران برخی کشورهای اروپایی خواسته بود که با او همراهی کنند تا به خیال خودش ظرف مدت سه ماه جمهوری اسلامی مضمحل شود.
آملی لاریجانی ادامه داد: خدا را شاکریم که دشمنان ما را به این حماقت دچار کرده که نمی توانند تشخیص دهند طرف مقابلشان کشوری ثروتمند و غنی با منابع مادی فراوان و مهمتر از آن سرمایه‌های انسانی و مردمی بصیر و فهیم است که هیچ‌گاه به هیچ کشوری باج نمی‌دهد و با تلاش خود از مواهب کشورشان بهره‌مند می‌شوند.
وی با بیان اینکه آمریکا در این خبط همیشگی غرق است و مشاوران افراطی در کنار ضد انقلاب فراری به هیئت حاکمه آمریکا مشاوره‌های نادرستی می‌دهد که آنها را مدام دچار اشتباه محاسباتی می‌کند، اظهار داشت: جمهوری اسلامی امروز در منطقه الگوی مقاومت شده است؛ چنانکه می‌بینیم مردم یمن در محاصره‌ای طولانی طی چند سال گذشته با دست خالی و تنگناهای شدید غذایی و بهداشتی در برابر دشمن مقاومت کرده‌اند و در جنوب لبنان، سوریه و عراق نیز شاهد چنین مقاومت‌های الگو گرفته از ملت بزرگ ایران بوده‌ایم که همین امر موجب هراس دشمنان به ویژه آمریکایی‌ها شده است.
آملی لاریجانی با بیان اینکه مقاومت مردم ایران و حضور آنان در صحنه با پشتیبانی از نظام برخاسته از انقلابشان موجب شکست نقشه‌های دشمن در طول چهل سال گذشته شده است، ابراز امیدواری کرد که این مقاومت موجب شکست کلی سیاست‌های آمریکا در منطقه شود.
70 درصد زندانیان کشور به دلیل جرایم مرتبط با مواد مخدر در زندان هستند
رئیس قوه قضائیه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ظرفیت‌های قانونی مربوط به مجازات‌های جایگزین حبس که در قالب یک بخشنامه نیز به قضات ابلاغ شده است، این قبیل مجازات‌ها و سایر تاسیسات قانونی منجر به کاهش جمعیت کیفری نظیر آزادی مشروط و تخفیف مجازات ها را موجب بهبود وضعیت محکومان و خانواده آنان و نهایتاً بهبود وضعیت جامعه دانست و گفت: موضوع زندان‌ها در همه کشورها مسئله ای اساسی است و در کشور ما نیز خصوصاً به دلیل جرایم مرتبط با مواد مخدر مسئله‌ای قابل تأمل است. در حال حاضر نزدیک به 70 درصد زندانیان کشور به صورت مستقیم یا غیرمستقیم به واسطه جرایم مرتبط با مواد مخدر در زندان به سر می‌برند و باید برای این موضوع چاره‌ای اندیشید.
آملی لاریجانی تاکید کرد: زندان برای تحفظ از افراد خاطی است که به جامعه آسیب می‌زنند و موجب تضییق آزادی و آسایش مردم می شوند یا علیه امنیت کشور اقدام می‌کنند. آزادی این افراد به معنای اضرار به دیگران است اما همه زندانیان از این قبیل نیستند و قضات می‌توانند با نگاه وسیع و ملاطفت‌آمیز خود در چارچوب ظرفیت‌های قانونی در مورد احکام زندان نگاه دیگری داشته باشند و از مجازات‌های متناسب جایگزین حبس استفاده کنند تا محکومان نیز بتوانند با استفاده از این فرصت به بازسازی روحی واجتماعی خود بپردازند.
وی ابراز امیدواری کرد که با صدور مجازات‌های جایگزین حبس بر مبنای قانون، عدالت، فهم صحیح و بصیرت، گامی مهمی در جهت کاهش جمعیت کیفری کشور برداشته شود.
بر اساس این گزارش، ادامه بحث و بررسی پیرامون «دستورالعمل نظارت و پیگیری احیای حقوق عامه» در دستور کار امروز مسئولان عالی قضایی قرار داشت و مواد دیگری از آن به تصویب رئیس قوه قضائیه رسید.
]]>
ظریف مطرح کرد: قول مقامات پاکستانی برای آزادسازی مرزبانان ربوده شده / نگه داشتن ایران در برجام؛ماموریت ترامپ به ماکرون ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ 2018-11-13T07:12:19+01:00 2018-11-13T07:12:19+01:00 tag:http://dost-1.mihanblog.com/post/5760 طاهر مهدوی ظریف مطرح کرد: قول مقامات پاکستانی برای آزادسازی مرزبانان ربوده شده  ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ وزیر امور خارجه گفت: مقامات پاکستانی اعم از نخست‌وزیر، وزیر امورخارجه و فرمانده ارتش پاکستان تعهد کردند که اقدامات خود را برای آزاد کردن همه گروگان‌های ایرانی، افزایش دهند، همچنین این مقامات قول دادند که در آینده خبرهای خوبی برای ایران خواهند داشت. محمد‌جواد ظریف در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، درخصوص سفر اخیرش به پاکستان درخصوص آزادی مرزبانان ربوده شده، اظهار داشت: مقامات پاکستانی ظریف مطرح کرد:
قول مقامات پاکستانی برای آزادسازی مرزبانان ربوده شده
  ۱۳۹۷/۰۸/۲۱
وزیر امور خارجه گفت: مقامات پاکستانی اعم از نخست‌وزیر، وزیر امورخارجه و فرمانده ارتش پاکستان تعهد کردند که اقدامات خود را برای آزاد کردن همه گروگان‌های ایرانی، افزایش دهند، همچنین این مقامات قول دادند که در آینده خبرهای خوبی برای ایران خواهند داشت.
محمد‌جواد ظریف در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، درخصوص سفر اخیرش به پاکستان درخصوص آزادی مرزبانان ربوده شده، اظهار داشت: مقامات پاکستانی اعم از نخست‌وزیر، وزیر امور خارجه و فرمانده ارتش پاکستان تعهد کردند که اقدامات خود را برای آزاد کردن همه گروگان‌های ایرانی افزایش دهند.
وزیر امور خارجه خاطرنشان کرد: مقامات پاکستانی قول دادند که در آینده خبرهای خوبی برای ایران خواهند داشت.
وی افزود: در سفر به پاکستان توافق کردیم تا اقداماتی انجام شود که در دراز مدت از وقوع کارهای شرورانه جلوگیری شود که از جمله این توافقات نزدیک‌تر کردن همکاری‌های مرزی، حضور مشترک در مرز و اقداماتی از این قبیل است.
ظریف ادامه داد: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران نیز پیگیر اجرایی شدن توافقات سفر اخیر به پاکستان هستند.
وزیر امور خارجه در پاسخ به برخی انتقادات که معتقدند از ظرفیت‌های محلی در سفر وزیر امور خارجه به پاکستان استفاده نشده است، گفت: در آن حوزه‌ها سایر دستگاه‌های جمهوری اسلامی ایران یعنی دستگاه‌های نظامی و امنیتی مشغول هستند، آنها نیز دنبال می‌کنند.
وی بیان افزود: وزارت امورخارجه نیز در حوزه مشخص به وظایفش عمل می‌کند و سایر دستگاه‌ها نیز به وظایف خود عمل می‌کنند.
لازم به ذکر است که ۲۴ مهرماه تعدادی از نیروهای هنگ مرزی میرجاوه به دست اعضای گروه تروریستی ربوده شدند که جیش‌‌العدل [جیش‌الظلم] مسئولیت ربایش آنها را به عهده گرفته است.نگه داشتن ایران در برجام؛ماموریت ترامپ به ماکرون
Image result for ‫نگه داشتن ایران در برجام؛ماموریت ترامپ به ماکرون‬‎
رئیس‌جمهور فرانسه در حالی می‌خواهد ماندن اروپا در برجام را به عنوان یک دستاورد و امتیاز به طرف مقابل قالب کند که تقریبا بر همگان روشن شده اروپایی‌ها برای نگه داشتن ایران در برجام از آمریکا ماموریت گرفته‌اند.
امانوئل ماکرون درمصاحبه اختصاصی با شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان درباره اینکه ترامپ به‌رغم توئیتی که علیه شما نوشت، می‌گوید، مشترکات بسیاری با شما دارد، گفت: تصور می‌کنم بنابر رابطه شخصی و مذاکراتی که داشتیم، بتوانیم کارها را بهتر دنبال کنیم، بطور مثال در‌باره ایران، ترامپ تصمیم به ترک برجام گرفت، اما درنهایت وی تصمیم گرفت تا باقی ماندن ما (دیگر طرف‌های امضا‌ءکننده توافق) در برجام را محترم شمارد و بنابر روابط شخصی و گفت وگوهایمان وی پذیرفت که ما دراین توافق باقی بمانیم. هرچند که دو طرف رویکردهای متفاوتی داریم. برای من مهم‌ترین کار (ماندن برجام) اجتناب از یک بحران بزرگ در منطقه (خاورمیانه) و دوری از افزایش تنش در منطقه بود، بنابراین فکر می‌کنم داشتن چنین رابطه‌ای بسیار مفید بود.رئیس‌جمهور فرانسه در حالی تلاش می‌کند که ماندن اروپا در برجام را به عنوان یک دستاورد و امتیاز به مسئولان دولتی ما قالب کند که تقریبا بر همگان روشن شده اروپایی‌ها برای ماندن در برجام از آمریکا ماموریت گرفته‌اند. به عبارت دیگر حضور اروپایی‌ها در برجام به‌رغم خروج آمریکا یک تقسیم کار بین آنها و آمریکا است؛ بدین صورت که پس از خروج آمریکا از برجام و وارد آمدن فشارهای جدید روانی و اقتصادی به تهران، اروپایی‌ها تلاش کنند که مسئولین ایران را آرام آرام راضی به توافقات جدید و در نتیجه پذیرش تعهدات و محدودیت‌های بیشتر نمایند. بر همین اساس بود که ترامپ در زمان اعلام خروج آمریکا از برجام اعلام کرد، از یک توافق جدید استقبال خواهد کرد.استقبال گسترده رسانه‌های بیگانه از اظهارات نسنجیده وزیر امور خارجه
ظریف به جای پاسخ به نقدهای FATF منتقدان را متهم به پولشویی کرد!

سرویس سیاسی-
وزیر امور خارجه به جای پاسخ به نقدها، در اظهاراتی عجیب و خلاف واقع و بدون ارائه هیچگونه سند و مدرکی، منتقدان FATF را متهم به پولشویی کرد.
محمدجواد ظریف در گفت‌وگویی تصویری با سایت حامی دولت خبرآنلاین به جای ارائه استدلال درباره چرایی پافشاری دولت برای تصویب لوایح FATF و پاسخ به نقدهای صورت گرفته در این زمینه، بار دیگر به مثابه برجام سیاست اتهام‌زنی به منتقدان را در پیش گرفت و آنها را به پولشویی متهم کرد.
ظریف در این گفت‌و‌گو با بیان اینکه اعتقاد دارم خیلی از این نگرانی‌ها درباره FATF صادقانه است مدعی شد: فکر می‌کنم پشت برخی از این نگرانی‌ها منافع اقتصادی است.
وزیر امور خارجه درحالی مدعی شد که «پولشویی یک واقعیت در کشور ماست و خیلی‌ها از پولشویی منفعت می‌برند» که درباره اینکه آیا کدی برای این ادعا دارد یا براساس تصورات خود چنین ادعایی را مطرح کرده گفت: اگر کدی هم در این باره داشته باشم امکانش را ندارم که علنی کنم؛ ولی کدهای زیادی در مورد میزان پولشویی در کشور وجود دارد!ظریف در ادامه با بیان اینکه من نمی‌خواهم این پولشویی را به جایی نسبت دهم مدعی شد: جاهایی که هزاران میلیارد پولشویی می‌کنند حتما آنقدر توان مالی دارند که ده‌ها و صدها میلیارد هزینه تبلیغات و فضاسازی کنند.
وزیر امور خارجه در ادامه به ادعاهای بی‌اساس و بدون مدرک خود اضافه کرد: با این وضعیت ما نمی‌توانیم با آن فضاسازی مقابله کنیم. کسانی که یک قلم معامله‌شان ممکن است ۳۰ هزار میلیارد باشد فضاسازی کرده‌اند. آنها می‌توانند بودجه وزارت خارجه را هزینه یک قلم فضاسازی‌شان کنند.
وی باردیگر مدعی شد: من هیچ دستگاهی را متهم نمی‌کنم؛ من افرادی که در این قضیه منافع دارند را پشت القاء این تصورات می‌دانم.
اظهارات عجیب ظریف و اتهام‌زنی وی به منتقدان و مخالفان لوایح FATF که با استقبال گسترده رسانه‌های معاند و ضدانقلاب خارج‌نشین نیز مواجه شد، در حالی است که براساس قانون، پولشویی یک جرم محسوب می‌شود و تهمت پولشویی آنهم به صورت گسترده به منتقدان و مخالفان بدون ارائه سند و مدرک قطعا پیگرد قانونی خواهد داشت و وزیر امور خارجه حتما باید در این زمینه پاسخگو باشد.
از اتهام کاسب تحریم تا پولشویی گسترده
این‌گونه اظهارات برای منتقدان سیاست‌های دولت تازگی ندارد و مدت‌هاست دولتمردان به جای پاسـخ منطقی به پرسش‌های فنی منتقدان به آنها اتهام‌زنی و حتی فحاشی می‌کنند.
این جریان در زمان مذاکرات هسته‌ای به جای پاسخ به نقد منتقدان آنها را به کاسبی از تحریم‌ها متهم کردند. حجت‌الاسلام روحانی مهرماه 94 در جمع مردم مازندران، منتقدان توافق هسته‌ای با آمریکا را کاسب تحریم خواند و گفت: «از مردم می‌خواهم برخی سخنان را نشنیده بگیرند تا در فرصت‌های بعدی و به موقع جواب مفصل و کامل به آنها بدهم. چه کسی است که از افتخار و غرور ملت و از رفع تحریم‌ها ناراحت است؟ والله بدانید که با رفع تحریم‌ها شما نیز منتفع خواهید شد و نیازی نیست که نگران باشید. مطمئن باشید که دکان شما نیز کساد نخواهد شد و اساسا رفع تحریم‌ها کاسبی هیچ فردی را کساد نخواهد کرد.»
تکرار ادعاهای آمریکا و دشمنان علیه ایران
جواد ظریف در حالی در اظهارات نسنجیده خود منتقدان CFT را به پولشویی متهم می‌کند که این لایحه مربوط به تامین مالی تروریسم است و در واقع وزیر امور خارجه کشورمان به جای تلاش برای رفع اتهامات در این زمینه، دقیقا ادعاهای آمریکا و دشمنان جمهوری اسلامی مبنی بر تامین مالی تروریسم از سوی کشورمان را تکرار کرده است. آخرین اتهام آمریکا به ایران در زمینه پولشویی به مهرماه گذشته مربوط می‌شود. آنجا که وزارت خزانه‌داری آمریکا در یک توصیه‌نامه ۱۹ صفحه‌ای ضمن هشدار درباره تجارت با ایران، کشورمان را به پولشویی و تأمین مالی تروریسم متهم کرد. خزانه‌داری آمریکا با بیان این ادعا که فعالیت‌های ایران نظام مالی بین‌المللی را با خطرات پولشویی و تأمین مالی تروریسم مواجه می‌کند هدف این توصیه‌نامه را مرتفع کردن این «خطرات» عنوان کرد.
اتهام‌زنی به منتقدان به‌جای اجرای درست قانون
از سوی دیگر برفرض صحت ادعای وزیر امور خارجه مبنی بر «پولشویی گسترده!» در کشور، جمهوری اسلامی از جمله کشورهایی است که با تصویب قانون مبارزه با پولشویی و آیین‌نامه اجرایی آن، درصدد مقابله با این پدیده مذموم برآمده است و ادعای پولشویی کلان در کشور در سیستم بانکی دولتی صورت گرفته و دولتمردان به‌جای اتهام زنی بدون سند و مدرک باید پاسخ دهند که چگونه با وجود قانون جامع و کامل در این زمینه چنین حجمی از پولشویی در کشور به وقوع پیوسته است و برای مقابله با آن‌چه کرده‌اند؟
این در حالی است که منتقدان و مخالفان CFT و لوایح دیگر مربوط به FATF همواره بر ضرورت مبارزه با پولشویی تاکید کرده‌اند و انتقاد و مخالفت آنها بر این اساس بوده که چرا به بهانه مبارزه با پولشویی، در شرایط جنگ اقتصادی ریز اطلاعات اقتصادی کشور به‌راحتی در اختیار دشمن قرار بگیرد تا تحریم‌های مالی و پولی علیه کشور دقیق‌تر و هدفمند‌تر طرح‌ریزی کنند.
موضوع فنی یا دعوای سیاسی؟!
 جناب ظریف به خوبی می‌دانند مخالفان FATF  دقیقا با چه چیزی مخالف هستند، اما جنابشان به این دلیل كه دستشان از استنادات كارشناسی و فنی خالیست، تعمدا این مسئله فنی را به یك دعوای سیاسی تقلیل داده و به اتهام‌زنی علیه منتقدان پرداخته‌اند.
منتقدان تاكنون بارها با استناد به دلایل كارشناسی تاكید كرده بودند كه یكی از مضرات پیوستن به سازمان مافیایی FATF، داخلی‌سازی تحریم‌های ضدایرانی و به عبارتی اجرای «خودتحریمی» است.
متاسفانه پس از توافق وزارت اقتصاد و وزارت خارجه دولت یازدهم با FATF در سال 95، این خودتحریمی توسط برخی از بانك‌ها از جمله بانك سپه و بانك ملت اجرایی شد.
مدیرعامل بانك كشاورزی نیز-8 شهریور 95- در گفت‌وگو با یكی از پایگاه های خبری با بیان اینكه اجرای FATF از سوی بانك مركزی به این بانك ابلاغ شده است، گفته بود: «تمام نرم‌افزارهای لازم برای FATF هم در بانك كشاورزی آماده است و در این زمینه ما رتبه نخست را در بین بانك‌ها در دست داریم».
بانك كشاورزی همچنین در تاریخ 96/3/8 در اطلاعیه‌ای اعلام كرد: «در راستای الزام نهادهای ناظر داخلی و بین‌المللی درخصوص رعایت قوانین و مقررات مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم و به تبع آن ممنوعیت ارائه خدمات مالی به كلیه ‌اشخاص حقیقی و حقوقی و گروه‌های تحریمی... طبق لیست اعلامی از سوی سازمان‌های بین‌المللی (نظیر سازمان ملل، اتحادیه اروپا، وزارت خارجه آمریكا، خزانه‌داری آمریكا و...) كلیه لیست‌های تحریمی اعلامی از سوی بانك مركزی... برای همكاران ذی‌مدخل در واحدها قابل استرس می‌باشد...».
در حال حاضر، حدود 285 شخص، موسسه و شركت ایرانی در لیست تحریم‌ها قرار دارند و دولت ایران با پیوستن به FATF، متعهد به اعمال تحریم‌ها علیه آنها در داخل كشور شده است! برخی از مهم‌ترین این موسسات عبارتند از: صدا و سیما، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، قرارگاه خاتم‌الانبیا(ص)، وزارت اطلاعات، سازمان صنایع دفاعی، دانشگاه مالك ‌اشتر، گروه صنایع صنام، صنایع شهید صیاد شیرازی، صنایع شهید باقری، باتری‌سازی نیرو، صنایع پارچین و هواپیمایی مركز تحقیقات و فناوری دفاعی و... این فهرست - كه دربرگیرنده جمعی از بهترین متخصصین و مدیران كشور نیز هست- به لطف FATF مشمول تحریم‌های داخلی شده و خواهند شد!
طبق منویات مافیای حاكم بر FATF، قاسم سلیمانی‌ها و حسین همدانی‌ها متهم محسوب می‌شوند، باید اطلاعات آنها را بی‌اغماض به دشمن داد و مورد تحریم قرار داد! در نگاه همین مافیای آمریكایی- اروپایی، جنایتكارانی مانند سازمان تروریستی منافقین، آزادیخواهانی هستند كه مجازند در پاریس و نیویورك و لندن، پایگاه و دفتر و میتینگ داشته باشند و تامین مالی شوند.


]]>
حسین شریعتمداری:آقای ظریف متوجه هستید که... ؟! / ظریف به جای پاسخ به نقدهای FATF منتقدان را متهم به پولشویی کرد! ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ 2018-11-13T07:12:16+01:00 2018-11-13T07:12:16+01:00 tag:http://dost-1.mihanblog.com/post/5759 طاهر مهدوی آقای ظریف متوجه هستید که... ؟!    ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ دیروز آقای ظریف در مصاحبه با یک سایت خبری و در دفاع از پیوستن ایران به گروه اقدام مالی FATF گفت: پولشویی در کشور ما یک واقعیت است و کسانی که هزاران میلیارد تومان پولشویی می‌کنند به راحتی ده‌ها میلیارد هم برای مخالفت با پولشویی هزینه می‌کنند! ایشان در بخش دیگری از مصاحبه خود بدون آنکه از هیچ شخصیت حقیقی یا حقوقی نام ببرد ادعا کرد که آنها فقط در یک قلم ۳۰ هزار میلیارد تومان پولشویی کرده‌اند! اظهارات آقای ظریف بلافاصله با عن
آقای ظریف متوجه هستید که... ؟! 
  ۱۳۹۷/۰۸/۲۱
Image result for ‫حسین شریعتمداری و  ظریف‬‎

دیروز آقای ظریف در مصاحبه با یک سایت خبری و در دفاع از پیوستن ایران به گروه اقدام مالی FATF گفت: پولشویی در کشور ما یک واقعیت است و کسانی که هزاران میلیارد تومان پولشویی می‌کنند به راحتی ده‌ها میلیارد هم برای مخالفت با پولشویی هزینه می‌کنند! ایشان در بخش دیگری از مصاحبه خود بدون آنکه از هیچ شخصیت حقیقی یا حقوقی نام ببرد ادعا کرد که آنها فقط در یک قلم ۳۰ هزار میلیارد تومان پولشویی کرده‌اند! اظهارات آقای ظریف بلافاصله با عنوان «در ایران پولشویی گسترده انجام می‌شود»! به تیتر اول خبرگزاری‌های آمریکایی و اروپایی و سایت‌های خبری ضدانقلاب تبدیل شد. درباره اظهارات دیروز آقای ظریف ‌اشاره به چند نکته و مطالبه پاسخ ایشان ضروری است؛
۱- جناب ظریف! چرا دقیقا هنگامی که آمریکا و اروپا برای تصویب لوایح چهارگانه FATF در کشورمان یقه چاک می‌دهند و فشار می‌آورند، جنابعالی ایران اسلامی را به پولشویی گسترده متهم می‌کنید؟! جنابعالی در حالی که آمریکا اصرار داشت با ترساندن ملت از سایه جنگ اهداف خود را به ایران تحمیل کند، فرموده بودید آمریکا با یک بمب می‌تواند تمام تاسیسات نظامی ما را نابود کند! و با این اظهار‌نظر خود، آن‌هم از جایگاه وزیر امور خارجه به کمک آمریکا در تهدید نظامی علیه مردم وطنتان رفته بودید و نمونه‌های دیگری از این دست که تاکنون از جانب شما بی‌پاسخ مانده است!
۲- فرموده‌اید در ایران هزاران میلیارد تومان پولشویی می‌شود و کسانی یا کسی در یک قلم ۳۰ هزار میلیارد تومان پولشویی کرده است! خب! چرا این پولشویان - به قول خودتان- صدها هزار میلیاردی را به مردم و مخصوصا به مراجع قضایی معرفی نمی‌کنید؟! اگر ادعایتان واقعیت دارد، خود‌داری شما از معرفی آنان خیانت به ملت و نظام و همدستی با پولشویان است! نیست؟!
۳- ممکن است بفرمایید که خودداری شما از معرفی کلان‌پولشویان به علت ترس از آنهاست! در این صورت وقتی جنابعالی از پولشویان در داخل کشور می‌ترسید چه تضمینی هست که در انجام ماموریت خود در وزارت خارجه از کمترین تهدید دشمنان وحشت نکنید و منافع ملت و کشورتان را در پی این وحشت و ترس، بر باد ندهید؟!
۴- این چه دولتی است که در سیستم بانکی آن هزاران میلیارد پولشویی صورت می‌پذیرد و این سیستم بانکی توان کشف آن را ندارد و برای مقابله با آن باید به بیگانگان متوسل شود (پذیرش FATF)! آیا این اظهار‌نظر جنابعالی تخریب دولت و اعتراف به ناکارآمدی آن نیست؟! دولتی که خود یکی از اعضای اصلی آن هستید؟!
۵- آقای رئیس‌جمهور بارها اعلام کرده است که همه توان دولت را برای مقابله با مفسدان اقتصادی که پولشویی یکی از مصادیق آن است به کار می‌گیرد. آیا به رئیس‌جمهور اعتماد ندارید که عوامل هزاران میلیارد پولشویی را به ایشان معرفی نمی‌کنید؟! اگر به رئیس‌جمهور اعتماد ندارید در کابینه ایشان چه می‌کنید و اگر اعتماد دارید چرا پولشویان را معرفی نمی‌کنید؟!
۶- از چهار لایحه FATF، لایحه موسوم به مقابله با تامین مالی تروریسم CFT که اصلی‌ترین آنهاست از سوی شورای نگهبان رد شده است. همان لایحه‌ای که جنابعالی اصرار فراوانی بر تصویب آن داشتید. اکنون جای این سؤال است که آیا اظهارات نسنجیده جنابعالی متهم کردن جمهوری اسلامی ایران به پولشویی برای تامین مالی تروریست‌ها نیست؟! یعنی دقیقا همان که آمریکا و اسرائیل و اروپا همه‌روزه ایران اسلامی را به آن متهم می‌کنند! بیهوده نیست که اظهارات جنابعالی بلافاصله به تیتر اول رسانه‌های دشمن تبدیل شده و برایتان کف و سوت می‌زنند؟!
حسین شریعتمداری
استقبال گسترده رسانه‌های بیگانه از اظهارات نسنجیده وزیر امور خارجه
  ظریف به جای پاسخ به نقدهای FATF منتقدان را متهم به پولشویی کرد!

Image result for ‫ظریف به جای پاسخ به نقدهای FATF منتقدان را متهم به پولشویی کرد!‬‎
وزیر امور خارجه به جای پاسخ به نقدها، در اظهاراتی عجیب و خلاف واقع و بدون ارائه هیچگونه سند و مدرکی، منتقدان FATF را متهم به پولشویی کرد.
محمدجواد ظریف در گفت‌وگویی تصویری با سایت حامی دولت خبرآنلاین به جای ارائه استدلال درباره چرایی پافشاری دولت برای تصویب لوایح FATF و پاسخ به نقدهای صورت گرفته در این زمینه، بار دیگر به مثابه برجام سیاست اتهام‌زنی به منتقدان را در پیش گرفت و آنها را به پولشویی متهم کرد.
ظریف در این گفت‌و‌گو با بیان اینکه اعتقاد دارم خیلی از این نگرانی‌ها درباره FATF صادقانه است مدعی شد: فکر می‌کنم پشت برخی از این نگرانی‌ها منافع اقتصادی است.
وزیر امور خارجه درحالی مدعی شد که «پولشویی یک واقعیت در کشور ماست و خیلی‌ها از پولشویی منفعت می‌برند» که درباره اینکه آیا کدی برای این ادعا دارد یا براساس تصورات خود چنین ادعایی را مطرح کرده گفت: اگر کدی هم در این باره داشته باشم امکانش را ندارم که علنی کنم؛ ولی کدهای زیادی در مورد میزان پولشویی در کشور وجود دارد!ظریف در ادامه با بیان اینکه من نمی‌خواهم این پولشویی را به جایی نسبت دهم مدعی شد: جاهایی که هزاران میلیارد پولشویی می‌کنند حتما آنقدر توان مالی دارند که ده‌ها و صدها میلیارد هزینه تبلیغات و فضاسازی کنند.
وزیر امور خارجه در ادامه به ادعاهای بی‌اساس و بدون مدرک خود اضافه کرد: با این وضعیت ما نمی‌توانیم با آن فضاسازی مقابله کنیم. کسانی که یک قلم معامله‌شان ممکن است ۳۰ هزار میلیارد باشد فضاسازی کرده‌اند. آنها می‌توانند بودجه وزارت خارجه را هزینه یک قلم فضاسازی‌شان کنند.
وی باردیگر مدعی شد: من هیچ دستگاهی را متهم نمی‌کنم؛ من افرادی که در این قضیه منافع دارند را پشت القاء این تصورات می‌دانم.
اظهارات عجیب ظریف و اتهام‌زنی وی به منتقدان و مخالفان لوایح FATF که با استقبال گسترده رسانه‌های معاند و ضدانقلاب خارج‌نشین نیز مواجه شد، در حالی است که براساس قانون، پولشویی یک جرم محسوب می‌شود و تهمت پولشویی آنهم به صورت گسترده به منتقدان و مخالفان بدون ارائه سند و مدرک قطعا پیگرد قانونی خواهد داشت و وزیر امور خارجه حتما باید در این زمینه پاسخگو باشد.
از اتهام کاسب تحریم تا پولشویی گسترده
این‌گونه اظهارات برای منتقدان سیاست‌های دولت تازگی ندارد و مدت‌هاست دولتمردان به جای پاسـخ منطقی به پرسش‌های فنی منتقدان به آنها اتهام‌زنی و حتی فحاشی می‌کنند.
این جریان در زمان مذاکرات هسته‌ای به جای پاسخ به نقد منتقدان آنها را به کاسبی از تحریم‌ها متهم کردند. حجت‌الاسلام روحانی مهرماه 94 در جمع مردم مازندران، منتقدان توافق هسته‌ای با آمریکا را کاسب تحریم خواند و گفت: «از مردم می‌خواهم برخی سخنان را نشنیده بگیرند تا در فرصت‌های بعدی و به موقع جواب مفصل و کامل به آنها بدهم. چه کسی است که از افتخار و غرور ملت و از رفع تحریم‌ها ناراحت است؟ والله بدانید که با رفع تحریم‌ها شما نیز منتفع خواهید شد و نیازی نیست که نگران باشید. مطمئن باشید که دکان شما نیز کساد نخواهد شد و اساسا رفع تحریم‌ها کاسبی هیچ فردی را کساد نخواهد کرد.»
تکرار ادعاهای آمریکا و دشمنان علیه ایران
جواد ظریف در حالی در اظهارات نسنجیده خود منتقدان CFT را به پولشویی متهم می‌کند که این لایحه مربوط به تامین مالی تروریسم است و در واقع وزیر امور خارجه کشورمان به جای تلاش برای رفع اتهامات در این زمینه، دقیقا ادعاهای آمریکا و دشمنان جمهوری اسلامی مبنی بر تامین مالی تروریسم از سوی کشورمان را تکرار کرده است. آخرین اتهام آمریکا به ایران در زمینه پولشویی به مهرماه گذشته مربوط می‌شود. آنجا که وزارت خزانه‌داری آمریکا در یک توصیه‌نامه ۱۹ صفحه‌ای ضمن هشدار درباره تجارت با ایران، کشورمان را به پولشویی و تأمین مالی تروریسم متهم کرد. خزانه‌داری آمریکا با بیان این ادعا که فعالیت‌های ایران نظام مالی بین‌المللی را با خطرات پولشویی و تأمین مالی تروریسم مواجه می‌کند هدف این توصیه‌نامه را مرتفع کردن این «خطرات» عنوان کرد.
اتهام‌زنی به منتقدان به‌جای اجرای درست قانون
از سوی دیگر برفرض صحت ادعای وزیر امور خارجه مبنی بر «پولشویی گسترده!» در کشور، جمهوری اسلامی از جمله کشورهایی است که با تصویب قانون مبارزه با پولشویی و آیین‌نامه اجرایی آن، درصدد مقابله با این پدیده مذموم برآمده است و ادعای پولشویی کلان در کشور در سیستم بانکی دولتی صورت گرفته و دولتمردان به‌جای اتهام زنی بدون سند و مدرک باید پاسخ دهند که چگونه با وجود قانون جامع و کامل در این زمینه چنین حجمی از پولشویی در کشور به وقوع پیوسته است و برای مقابله با آن‌چه کرده‌اند؟
این در حالی است که منتقدان و مخالفان CFT و لوایح دیگر مربوط به FATF همواره بر ضرورت مبارزه با پولشویی تاکید کرده‌اند و انتقاد و مخالفت آنها بر این اساس بوده که چرا به بهانه مبارزه با پولشویی، در شرایط جنگ اقتصادی ریز اطلاعات اقتصادی کشور به‌راحتی در اختیار دشمن قرار بگیرد تا تحریم‌های مالی و پولی علیه کشور دقیق‌تر و هدفمند‌تر طرح‌ریزی کنند.
موضوع فنی یا دعوای سیاسی؟!
 جناب ظریف به خوبی می‌دانند مخالفان FATF  دقیقا با چه چیزی مخالف هستند، اما جنابشان به این دلیل كه دستشان از استنادات كارشناسی و فنی خالیست، تعمدا این مسئله فنی را به یك دعوای سیاسی تقلیل داده و به اتهام‌زنی علیه منتقدان پرداخته‌اند.
منتقدان تاكنون بارها با استناد به دلایل كارشناسی تاكید كرده بودند كه یكی از مضرات پیوستن به سازمان مافیایی FATF، داخلی‌سازی تحریم‌های ضدایرانی و به عبارتی اجرای «خودتحریمی» است.
متاسفانه پس از توافق وزارت اقتصاد و وزارت خارجه دولت یازدهم با FATF در سال 95، این خودتحریمی توسط برخی از بانك‌ها از جمله بانك سپه و بانك ملت اجرایی شد.
مدیرعامل بانك كشاورزی نیز-8 شهریور 95- در گفت‌وگو با یكی از پایگاه های خبری با بیان اینكه اجرای FATF از سوی بانك مركزی به این بانك ابلاغ شده است، گفته بود: «تمام نرم‌افزارهای لازم برای FATF هم در بانك كشاورزی آماده است و در این زمینه ما رتبه نخست را در بین بانك‌ها در دست داریم».
بانك كشاورزی همچنین در تاریخ 96/3/8 در اطلاعیه‌ای اعلام كرد: «در راستای الزام نهادهای ناظر داخلی و بین‌المللی درخصوص رعایت قوانین و مقررات مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم و به تبع آن ممنوعیت ارائه خدمات مالی به كلیه ‌اشخاص حقیقی و حقوقی و گروه‌های تحریمی... طبق لیست اعلامی از سوی سازمان‌های بین‌المللی (نظیر سازمان ملل، اتحادیه اروپا، وزارت خارجه آمریكا، خزانه‌داری آمریكا و...) كلیه لیست‌های تحریمی اعلامی از سوی بانك مركزی... برای همكاران ذی‌مدخل در واحدها قابل استرس می‌باشد...».
در حال حاضر، حدود 285 شخص، موسسه و شركت ایرانی در لیست تحریم‌ها قرار دارند و دولت ایران با پیوستن به FATF، متعهد به اعمال تحریم‌ها علیه آنها در داخل كشور شده است! برخی از مهم‌ترین این موسسات عبارتند از: صدا و سیما، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، قرارگاه خاتم‌الانبیا(ص)، وزارت اطلاعات، سازمان صنایع دفاعی، دانشگاه مالك ‌اشتر، گروه صنایع صنام، صنایع شهید صیاد شیرازی، صنایع شهید باقری، باتری‌سازی نیرو، صنایع پارچین و هواپیمایی مركز تحقیقات و فناوری دفاعی و... این فهرست - كه دربرگیرنده جمعی از بهترین متخصصین و مدیران كشور نیز هست- به لطف FATF مشمول تحریم‌های داخلی شده و خواهند شد!
طبق منویات مافیای حاكم بر FATF، قاسم سلیمانی‌ها و حسین همدانی‌ها متهم محسوب می‌شوند، باید اطلاعات آنها را بی‌اغماض به دشمن داد و مورد تحریم قرار داد! در نگاه همین مافیای آمریكایی- اروپایی، جنایتكارانی مانند سازمان تروریستی منافقین، آزادیخواهانی هستند كه مجازند در پاریس و نیویورك و لندن، پایگاه و دفتر و میتینگ داشته باشند و تامین مالی شوند.
]]>