تـــوّلــی ( دوست شــنـاســی) « تولی به معنای پذیرش ولایت اولیای الهی با قلب و پیروی از آنها در عمل و نیزدوست داشتن اولیای الهی و دوست داشتن دوستداران آنها است.» « دوست خوب کسی است که آراسته به صفات ایمان واخلاق باشد.» tag:http://dost-1.mihanblog.com 2017-12-17T14:32:09+01:00 mihanblog.com تشییع شهید مدافع حرم مهدی قره محمدی ۲۵/ ۱۳۹۶/۰۹ 2017-12-17T08:54:48+01:00 2017-12-17T08:54:48+01:00 tag:http://dost-1.mihanblog.com/post/3088 طاهر مهدوی با حضور مقامات لشکری و کشوری صورت گرفتتشییع شهید مدافع حرم مهدی قره محمدی    ۲۵/ ۱۳۹۶/۰۹ مراسم تشییع پیکر مطهر شهید مدافع حرم سرتیپ دوم پاسدار مهدی قره محمدی در حسینیه امام خمینی ( ره ) ستاد فرماندهی نیروی زمینی سپاه برگزار شد.مراسم تشییع پیکر مطهر شهید مدافع حرم سرتیپ دوم پاسدار مهدی قره محمدی با حضور مقامات لشکری و کشوری در حسینیه امام خمینی ( ره ) ستاد فرماندهی نیروی زمینی سپاه برگزار شد.پیکر مطهر این شهید والامقام پس از تشییع به سوی زادگاهش شهر آمل منتقل با حضور مقامات لشکری و کشوری صورت گرفت
تشییع شهید مدافع حرم مهدی قره محمدی
   ۲۵/ ۱۳۹۶/۰۹
Image result for ‫شهید مدافع حرم مهدی قره محمدی‬‎

مراسم تشییع پیکر مطهر شهید مدافع حرم سرتیپ دوم پاسدار مهدی قره محمدی در حسینیه امام خمینی ( ره ) ستاد فرماندهی نیروی زمینی سپاه برگزار شد.
مراسم تشییع پیکر مطهر شهید مدافع حرم سرتیپ دوم پاسدار مهدی قره محمدی با حضور مقامات لشکری و کشوری در حسینیه امام خمینی ( ره ) ستاد فرماندهی نیروی زمینی سپاه برگزار شد.
پیکر مطهر این شهید والامقام پس از تشییع به سوی زادگاهش شهر آمل منتقل شد تا بر روی دستان مردم شهید پرور آمل تشییع و در کنار دیگر همرزمان شهیدش به خاک سپرده شود.
مراسم وداع با پیکر فرمانده شهید مدافع حرم «مهدی قره محمدی» نیز بعد از ظهر روز جمعه در معراج شهدای مرکز برگزار شد.
در این مراسم مادر، پدر، همسر، فرزندان، بستگان و همرزمان او برای آخرین بار با پیکر مطهرش وداع کردند.
سردار شهید مدافع حرم مهدی قره محمدی متولد سال 1358 و اصالتاً اهل شهر آمل و از تکاوران یگان صابرین نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود که چندی پیش داوطلبانه عازم سوریه شده بود و در حین پاکسازی مناطق از لوث تروریست‌های تکفیری در شهر دیرالزور به فیض شهادت نائل شد.
 از این شهید والامقام دو فرزند دختر 10 و 5 ساله به نام‌های فاطمه و زهرا  و یک فرزند پسر1 ساله به نام محمد جواد به‌یادگار مانده است.
]]>
شهید مدافع حرم مهدی ‌ایمانی : «فردو» افتخار دیگری برای ماست ۲۵/ ۱۳۹۶/۰۹ 2017-12-17T08:53:06+01:00 2017-12-17T08:53:06+01:00 tag:http://dost-1.mihanblog.com/post/3086 طاهر مهدوی به یاد شهید مدافع حرم مهدی ‌ایمانی«فردو» افتخار دیگری برای ماست   ۲۵/ ۱۳۹۶/۰۹ فردو پلمب شدنی نیست،‌ این را همه می‌دانند. ‌این را، از عزم و ارادۀ مردمانش می‌شود دانست و فهمید که فردو بیش از آنکه بهشت هسته‌ای قم باشد، زادگاه مردان مرد روزگار و بهشتیان ‌این سرزمین است. زادگاه یک صد و چهارده پرستوی شکسته بال دفاع مقدس و زادگاه شهیدی از شهدای مظلوم ‌اما سرفراز مدافع حرم، زادگاه رزمندگان شجاع، دلیر، جان‌برکف در لشکر خط‌شکن علی‌ابن‌ابی‌طالب(ع) و شهید مهدی ‌ایمانی که پیکر به یاد شهید مدافع حرم مهدی ‌ایمانی
«فردو» افتخار دیگری برای ماست
  ۲۵/ ۱۳۹۶/۰۹
Image result for ‫شهید مدافع حرم مهدی ‌ایمانی «فردو» افتخار دیگری برای ماست‬‎Image result for ‫شهید مدافع حرم مهدی ‌ایمانی‬‎

فردو پلمب شدنی نیست،‌ این را همه می‌دانند. ‌این را، از عزم و ارادۀ مردمانش می‌شود دانست و فهمید که فردو بیش از آنکه بهشت هسته‌ای قم باشد، زادگاه مردان مرد روزگار و بهشتیان ‌این سرزمین است. زادگاه یک صد و چهارده پرستوی شکسته بال دفاع مقدس و زادگاه شهیدی از شهدای مظلوم ‌اما سرفراز مدافع حرم، زادگاه رزمندگان شجاع، دلیر، جان‌برکف در لشکر خط‌شکن علی‌ابن‌ابی‌طالب(ع) و شهید مهدی ‌ایمانی که پیکر پاکش روز گذشته بر دوش مردم شهید‌پرور قم تشییع شد، از مردمان همین دیار است.
مهدی فرزند رزمنده‌ای از رزمندگان هشت‌سال دفاع مقدس بود، مهدی خادم حرم کریمۀ اهل‌بیت(علیه‌السلام) و فدایی حرم عقیلۀ بنی‌هاشم حضرت زینب سلام‌الله‌علیها است. دوازده سال خادم ‌این حرم و بارها مدافع آن حرم بود.
شهید ‌ایمانی بچۀ روستای350خانواری فردو بود که روزگاری پانصد رزمندۀ خط‌شکن داشت و‌ امروز دویست‌و‌پنجاه جانباز دارد، فردو پلمب شدنی نیست، چه روستا باشد، چه سایت هسته‌ای!
فردو برای همیشه افتخار‌آفرین خواهد بود و عزت و سرفرازی مردم ‌این دیار را به ارمغان خواهد آورد.
شهید مهدی ‌ایمانی فرزند ‌این روستا است که آوازۀ جهانی دارد. نامی‌که روی میز سیاستمداران بزرگ جهان قرار دارد. او بارها و بارها به دفاع از حرم حضرت زینب کبری رفت، بارها به او گفته بودم، پایان ‌این راه شهادت است و او هم گفته بود: می‌دانم. او می‌دانست فرزند هفت‌ماهه‌اش را، کودک چهارساله و هشت ساله‌اش را دیگر نخواهد دید.
مهدی ‌ایمانی، مدیر بود، مدیری از مدیران حرم حضرت معصومه(س) ‌اما دفاع از کیان حرم زینب کبری را تکلیف خود دانست و به خیل مدافعان‌ پیوست.
مهدی در آرزوی شهادت بود. او اهل فردو بود، ‌اما مثل زادگاهش به دور از تعلقات دنیوی و رنگ و لعاب سیاسی سال‌های اخیر، مدال شهادت را از آن خود کرد و از فردو که فردوس ‌این سرزمین است به فردوس برین راه یافت.
او با شهادت خود بار دیگر بر پایداری فردو و استقامت مردان دلیر خود مهر تایید زد.
فردو زنده است و پلمب شدنی نیست.
محمد خامه‌یار
]]>
آیت الله جوادی آملی : چگونه محل زندگی خود را نورانی کنیم؟(خوان حکمت) ۲۵/ ۱۳۹۶/۰۹ 2017-12-17T08:50:33+01:00 2017-12-17T08:50:33+01:00 tag:http://dost-1.mihanblog.com/post/3085 طاهر مهدوی چگونه محل زندگی خود را نورانی کنیم؟(خوان حکمت)    ۲۵/ ۱۳۹۶/۰۹  انسان آن قدرت را دارد كه گذشته از اینكه خود را نورانی كند، زمان و زمین خود را هم نورانی كند، این‌طور نیست كه انسان تابع زمان خود باشد یا تابع سرزمین خود باشد. افراد عادی در هر زمینی كه زندگی می‌كنند، زمینی فكر می‌كنند و تابع سنّت آن سرزمین‌ هستند، یا در هر عصر و زمانی كه به سر می‌برند در رَهن همان زمان می‌باشند؛ امّا افراد میانی و برجسته می‌توانند آن زمین خودشان، چه خانه‌، محلّه‌، روستا و شهرشان

چگونه محل زندگی خود را نورانی کنیم؟(خوان حکمت)

    ۲۵/ ۱۳۹۶/۰۹

Image result for ‫آیت الله جوادی آملی‬‎
 
انسان آن قدرت را دارد كه گذشته از اینكه خود را نورانی كند، زمان و زمین خود را هم نورانی كند، این‌طور نیست كه انسان تابع زمان خود باشد یا تابع سرزمین خود باشد. افراد عادی در هر زمینی كه زندگی می‌كنند، زمینی فكر می‌كنند و تابع سنّت آن سرزمین‌ هستند، یا در هر عصر و زمانی كه به سر می‌برند در رَهن همان زمان می‌باشند؛ امّا افراد میانی و برجسته می‌توانند آن زمین خودشان، چه خانه‌، محلّه‌، روستا و شهرشان و چه كشور و قارّه‌شان را نورانی كنند، این سرزمین را انسان می‌تواند نورانی كند. اگر در یك زمان و عصری به سر‌می‌برد، افراد عادی تابع سنّت آن عصر میباشند، ولی مردان میانی ـ چه رسد به مردان اوحدی ـ اینها می‌توانند عصر خودشان را نورانی كنند. بیانی از وجود نورانی پیغمبر(ص) رسیده است كه فرمود: شما بكوشید خانه‌ و آن محلّی كه زندگی می‌كنید را نورانی كنید: «نَوِّرُوا بُیُوتَكُمْ بِتِلَاوَهًْ الْقُرْآن‏».[1] به این فكر نباشید كه آن مكان و آن زمین، شما را روشن كند، شما آن زمین را روشن كنید. زمین در برابر انسان اصل نیست، زمان در برابر انسان اصل نیست؛ این متمكّن است كه مكان را شرف می‌دهد و این متزمّن است كه آن زمان را حیثیت می‌بخشد. فرمود شما می‌توانید خانه‌ خود را روشن كنید؛ اصلِ این مطلب در سوره مباركه «نور» آمده است. در سوره مباركه «نور» بعد از اینكه «الله» را به عنوان (نُورُ السَّماواتِ وَ الْأَرْضِ) معرفی كرد، فرمود رابطه شما با آن نورِ «الله»‌ بسیار دشوار است، این نور یك نور دیگری دارد (مَثَلُ نُورِهِ)[2] مَثل نورِ خدا این است؛ آنگاه این نور خدا كه مَثلی دارد، درخصوصیت‌هایی است (فی بُیُوتٍ أَذِنَ الله أَنْ تُرْفَعَ)؛[3] مثل مسجد و مثل حرم و مانند آن. این نورِ نور در مراكز خاص است، چرا و به چه مناسبت مسجد مقدس است؟ به چه مناسبت حرم مقدس است؟چرا مسجد محترم است؟ چرا حرم محترم است؟ برای اینكه (فیهِ رِجالٌ یُحِبُّونَ أَنْ یَتَطَهَّرُوا)[4]؛ چون نمازگزارها به مسجد می‌آیند و نماز می‌گزارند ، مسجد قداست پیدا كرد، چون معصوم در حرم آرمیده است حرم آبرو پیدا كرد، چرا (فی بُیُوتٍ أَذِنَ الله أَنْ تُرْفَعَ)؟ برای اینكه (یُسَبِّحُ لَهُ فِیهَا بِالْغُدُوِّ وَ الْآصالِ* رِجالٌ لا تُلْهیهِمْ تِجارَهًُْ وَ لا بَیْعٌ عَنْ ذِكْرِ الله).[5]
قداست‌یابی مسجد به سبب عبادت بندگان
بنابراین این‌طور نیست كه مسجد ذاتاً قداست داشته باشد و انسانها به وسیله مسجد مقدس شوند، انسانها با عبادتشان به مسجد قداست می‌دهند؛ اگر نمازگزار و نمازی نباشد، قداستی برای مسجد نیست، فقط نام مسجد است و اگر انسان كاملی در جایی نیارمد آن دیگر حرم نیست، وقتی از مكّه نام می‌برد:(لا أُقْسِمُ بِهذَا الْبَلَدِ * وَ أَنْتَ حِلٌّ بِهذَا الْبَلَدِ)؛[6] اگر سوگند به مكّه است، به احترام پیغمبری است كه در مكّه به سر می‌برد، این متمكّن است كه فضای مكّه را نورانی كرد، این نمازگزاران‌ هستند كه فضای مسجد را نورانی می‌كنند و این انسانهای كامل‌ هستند كه حرم‌ها را نورانی می‌كنند؛ این انسان است كه مكان را نورانی می‌كند، چه اینكه همین انسان‌، عصر و زمان و زمانه خود را نورانی می‌كند. اگر گفتند عصر نبوّت یا عصر ظهور حضرت یكی از مصادیق بارزه (وَ الْعَصْرِ * إِنَّ الْإِنْسانَ لَفی خُسْرٍ)[7] است، به همین مناسبت است. عصری كه نبیّ ظهور می‌كند، قابل سوگند است؛ عصری كه ولیّ ظهور می‌كند، قابل سوگند است. سوگند به آن عصری كه در آن نبوّت ظهور كرده و می‌كند، ولایت و امامت ظهور كرده و می‌كند، پس این انسان است كه می‌تواند محلّ زیست خود را روشن كند! این بیان نورانی رسول خدا(ص) كه فرمود: «نَوِّرُوا بُیُوتَكُمْ بِتِلَاوَهًْ الْقُرْآنِ وَ لَا تَتَّخِذُوهَا قُبُورا»؛ ما یك قبرستان داریم، یك آرامگاه خانوادگی داریم و خانه‌ای هم در شهر و روستا داریم، اگردرخانه‌ای قرآن خوانده نشود و آیات الهی تلاوت نشود، آن خانه یك مقبره خانوادگی است که چند مُرده در آن هستند! منتها مرده‌ای كه حرف می‌زند! خانه‌ای كه در آن قرآن خوانده نشود، خانه‌ای كه در آن كلام الهی تلاوت نشود چنین است، فرمود خانه‌هایتان را قبرستان قرار ندهید! فرقی بین اینجا و مقبره خانوادگی نیست!
مرده‌های متحرک
یك بیان نورانی از وجود مبارك حضرت امیر هست که فرمود: «فَالصُّورَهًُْ صُورهًُْ إِنْسَانٍ وَ الْقَلْبُ قَلْبُ حَیَوَانٍ... وَ ذَلِكَ مَیِّتُ الْأَحْیَاء»،[8] بعضی‌ها یك جنازه عمودی‌ هستند و بعد می‌شوند جنازه افقی؛ فرمود بعضی‌ها یك مُرده متحرّك‌ هستند «ذَلِكَ مَیِّتُ الْأَحْیَاء». اگر پیغمبر (ص) فرمود: «وَ لَا تَتَّخِذُوهَا قُبُورا» و اگرامیرالمؤمنین(ع) است فرمود: «.. وَ ذَلِكَ مَیِّتُ الْأَحْیَاء»، پس انسان می‌تواند خانه خودش را نورانی كند! فرمود یهودی‌ها و مسیحیانی كه اهل عبادت بودند عبادتشان را در كلیسا و كنیسه می‌گزاردند، آنان كارشان این بود؛ اما بیراهه رفتند و خانه‌شان را مركز عبادت قرار ندادند. به ما گفتند نوافل را در خانه بخوانید و فرائض را در مسجد بخوانید، خانه‌تان جای تلاوت قرآن باشد.
پس انسان طبق این بیان نورانی می‌تواند آن مكانی را كه زندگی می‌كند نورانی كند. اگر در سوره مباركه «نور» خدای سبحان بعضی از مكانها را محترم شمرد و گفت: (بُیُوتٍ أَذِنَ الله أَنْ تُرْفَعَ) سبب آن را هم ذكر كرد، چون مردان الهی در آن خانه‌ هستند! حتی قداستِ مسجد هم به وسیله نمازِ نمازگزاران است! اگر مكانی به عنوان مسجد ساخته شد، ولی كسی در آن نمازی نخواند، این چه قداست و بركتی دارد؟! صِرف نام مسجد كه قداست نمی‌آورد، قداست آن برای این است كه در آنجا سجده می‌شود، ركوع می‌شود و نماز خوانده می‌شود. این انسان است كه می‌تواند شرف ببخشد! اگر «سماوات و أرض» خلق شدند، برای آن است كه خلیفه خدا در اینجا آنها را مدیریت كند و همچنین تنظیم امور روزگار را ذات اقدس اله مرهون عبادت عابدان دانست، فرمود: (لَوْ أَنَّ أَهْلَ الْقُری آمَنُوا وَ اتَّقَوْا لَفَتَحْنا عَلَیْهِمْ بَرَكاتٍ)؛[9] فرمود شما می‌توانید با عبادت‌هایتان، با درست رفتار كردنتان، با صداقتتان، با امنیت و امانتتان طوری زندگی كنید كه همه نیازهای شما برآورده شود. فرمود آسمان و زمین مركز روزی‌ هستند، یك؛ مخزن الهی‌ هستند، دو؛ كلید این مخزن به دست خداست که (لَهُ مَقالیدُ السَّماواتِ وَ الْأَرْضِ)،[10]سه؛ ـ این «مقلاد» یعنی كلید ـ به دست ذات اقدس اله است، فرمود خدایی كه به دست او كلید آسمانها و زمین است، اگر شما بیراهه نرفتید و راه دیگران را نبستید، اگر نگفتید كار، چیز بدی است، اگر نگفتید مگر من می‌توانم كارگری كنم، اگر نگفتید تولید چیز بدی است و ما باید از بیگانه بیاوریم، اگر به خودتان استقلال بخشیدید، درست راه رفتید و سعی كردید از بیگانه و كفار بی‌نیاز باشید (لَفَتَحْنا عَلَیْهِمْ بَرَكات). این كلید را ذات اقدس اله بدون تفویض به افرادی كه اهل نیایش و دعا هستند عطا می‌كند!
سؤال کردن؛ کلیدعلم و دعا؛ کلید گشایش
 فرمود اگر می‌خواهید باسواد شوید، مخزنِ علم ،كلیدی دارد و كلید آن هم سؤال است، بپرسید! سؤال علمی از هر انسانی صادر نیست، چون «حُسْنُ السُّؤَالِ نِصْفُ الْعِلْم‏».[11] اگر كسی شوق فهمیدن نداشته باشد، اهل فهم و اهل اینكه مطلب عمیق را درك بكند نباشد، به دست او كلید نخواهند داد، او هرگز هوس عالِم و ربّانی شدن در سر نپروراند، او عالِم نخواهد شد، یك آدم عادی درمی‌آید. اگر كسی دغدغه و استعداد فهمیدن دارد و برای فهمیدن جان می‌دهد، خدا به دست او به عنوان «حُسْنُ السُّؤَال» كلید می‌دهد و اگر اهل فهمیدن اسرار الهی و حلّ مشكلات خود و دیگران است، كلیدی به نام دعا به او عطا می‌كند كه دعا كلید گشایش است؛[12] فرمود مخزن الهی پُر از نعمت است و اگر بخواهید که مشكلاتتان حل شود كلیدی دارد به نام دعا، این كلید به دست شماست!فرمود دعا كلید گشایش درهای رحمت الهی است، پس اگر كسی خواست اهل فهم شود به این شرط كه درد فهمیدن داشته باشد، كلید آن سؤال است و اگر خواست سؤال علمی كند، مقداری باید تلاش و كوشش كند و به راه بیفتد.
  بیانات حضرت آیت الله جوادی آملی (دام‌ظله) در جلسه درس اخلاق در دیدار با جمعی از دانشجویان و طلاب ، قم؛ 7/3/94
مرکز اطلاع‌رسانی اسرا 
[1]. الكافی(ط ـ الإسلامیهًْ)، ج2، ص610.   [2]. نور ، 35.   [3]. نور ، 36.   [4]. توبه ، 1 .   [5]. نور ،36 و37.   [6]. بلد، 1 و 2.   [7]. عصر ، 1 و 2.   [8]. نهج‌البلاغة صبحی صالح، خطبه87.   [9]. اعراف ، 96 .   [10]. زمر، 63؛ شوری ، 12.   [11]. كنزالفوائد، ج‏2، ص189.   [12]. الدعوات(للراوندی)، ص284؛ «قَالَ أَمِیرُ الْمُؤْمِنِینَ(ع) الدُّعَاءُ مِفْتَاحُ الرَّحْمَهًْ وَ مِصْبَاحُ الظُّلْمَهًْ».
]]>
سردار جزایری: اظهارات نماینده آمریکا در سازمان ملل ناشی از عدم اطلاع آنها از توان موشکی یمنی‌ها است ۲۵/ ۱۳۹۶/۰۹ 2017-12-17T08:48:13+01:00 2017-12-17T08:48:13+01:00 tag:http://dost-1.mihanblog.com/post/3084 طاهر مهدوی سردار جزایری:اظهارات نماینده آمریکا در سازمان ملل ناشی از عدم اطلاع آنها از توان موشکی یمنی‌ها است   ۲۵/ ۱۳۹۶/۰۹ سخنگوی ارشد نیروهای مسلح در واکنش به سخنان نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل گفت: چنانچه آمریکایی‌ها از سطح توان بالای تکنولوژی موشکی یمن اطلاع داشتند، از بیان چنین اظهارات مضحکی خودداری می‌کردند.به گزارش فارس، سردار سیدمسعود جزایری معاون ستادکل نیروهای مسلح در واکنش به سخنان نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل درخصوص شلیک موشک‌های یمن به ریاض و سردار جزایری:
اظهارات نماینده آمریکا در سازمان ملل ناشی
از عدم اطلاع آنها از توان موشکی یمنی‌ها است
  ۲۵/ ۱۳۹۶/۰۹
Image result for ‫سردار جزایری‬‎
سخنگوی ارشد نیروهای مسلح در واکنش به سخنان نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل گفت: چنانچه آمریکایی‌ها از سطح توان بالای تکنولوژی موشکی یمن اطلاع داشتند، از بیان چنین اظهارات مضحکی خودداری می‌کردند.
به گزارش فارس، سردار سیدمسعود جزایری معاون ستادکل نیروهای مسلح در واکنش به سخنان نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل درخصوص شلیک موشک‌های یمن به ریاض و اینکه این موشک‌ها ساخت ایران بوده است، اظهار داشت: اظهارات این فرد را به حساب بی‌اطلاعی و عدم درک او از مسائل نظامی و تسلیحاتی بگذارید.
وی افزود: چنانچه آمریکایی‌ها از سطح توان بالای تکنولوژی موشکی یمن اطلاع داشتند، از بیان چنین اظهارات مضحکی خودداری می‌کردند. جزایری تاکید کرد: آمریکا توان اجماع‌سازی علیه جمهوری اسلامی ایران و مقاومت را ندارد، بنابراین تنها راه برون‌رفت آمریکا از دشواری‌هایی که در آن گرفتار شده است، تغییر رفتار جدی و توقف اقدامات جنگ‌طلبانه و جنایتکارانه‌اش در اقصی نقاط جهان است
]]>
تخصیص 172 میلیارد تومان اعتبار از محل سفر رهبری به کرمانشاه ۲۵/ ۱۳۹۶/۰۹ 2017-12-17T08:46:50+01:00 2017-12-17T08:46:50+01:00 tag:http://dost-1.mihanblog.com/post/3083 طاهر مهدوی تخصیص 172 میلیارد تومان اعتبار از محل سفر رهبری به کرمانشاه   ۲۵/ ۱۳۹۶/۰۹ استاندار کرمانشاه گفت: از محل سفر رهبر معظم انقلاب به استان 172 میلیارد تومان دیگر به استان اختصاص یافته که تاکنون 120 میلیارد تومان آن به استان ابلاغ شده است.به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، هوشنگ بازوند در جلسه پیگیری مصوبات سفر رهبر معظم انقلاب به استان گفت: مدیران برای جذب هر چه سریعتر این اعتبارات تلاش های خود را افزایش دهند. وی حضور رهبر معظم انقلاب به مناطق زلزله‌زده را یک نقطه عطف و ایجاد وفاق

تخصیص 172 میلیارد تومان اعتبار از محل سفر رهبری به کرمانشاه

  ۲۵/ ۱۳۹۶/۰۹

Image result for ‫تخصیص 172 میلیارد تومان اعتبار از محل سفر رهبری به کرمانشاه‬‎

استاندار کرمانشاه گفت: از محل سفر رهبر معظم انقلاب به استان 172 میلیارد تومان دیگر به استان اختصاص یافته که تاکنون 120 میلیارد تومان آن به استان ابلاغ شده است.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، هوشنگ بازوند در جلسه پیگیری مصوبات سفر رهبر معظم انقلاب به استان گفت: مدیران برای جذب هر چه سریعتر این اعتبارات تلاش های خود را افزایش دهند. وی حضور رهبر معظم انقلاب به مناطق زلزله‌زده را یک نقطه عطف و ایجاد وفاق برای سرعت‌بخشی به حل مشکلات زلزله‌زدگان عنوان کرد و گفت: در زمان حضور و سفر معظم له یک وحدت بسیار ارزشمندی در سطح ملی شکل گرفت و زمینه‌های لازم برای بکارگیری همه تلاش‌ها برای کمک به زلزله‌زدگان در سطح کشور میسر شد.
وی در ادامه با اشاره به عمق و گستردگی زلزله رخ داده در استان کرمانشاه تصریح کرد: وقوع پس لرزه‌های فراوان و با ریشتر بالا در سطح استان و کل جغرافیای کشور نشان از عمق فاجعه در استان کرمانشاه دارد.
بازوند تصریح کرد: دستگاه‌ها تا یک ماه فرصت دارند که اجرای پروژه‌های مشخص شده برای استفاده از اعتبارات سفر رهبر معظم انقلاب به استان را به مناقصه بگذارند و این موضوع به سرعت باید انجام شود.
وی بیان داشت: همچنین از محل سفر رهبر معظم انقلاب به استان برای ایجاد اشتغال ۳۲ میلیارد تومان دیگر به سرجمع سفر معظم‌له به استان اختصاص یافته است که برای جذب سریع آن نیز بزودی این موضوع در اولین جلسه شورای اشتغال استان مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
]]>
الحاق هواپیماهای بال ثابت و دوزیست آب‌نشین به نیروی دریایی سپاه ۲۵/ ۱۳۹۶/۰۹ 2017-12-17T08:45:09+01:00 2017-12-17T08:45:09+01:00 tag:http://dost-1.mihanblog.com/post/3082 طاهر مهدوی الحاق هواپیماهای بال ثابت و دوزیست آب‌نشین به نیروی دریایی سپاه    ۲۵/ ۱۳۹۶/۰۹  آئین الحاق رسمی هواپیماهای بال ثابت و دوزیست آب‌نشین از جمله هواپیماهای دو‌موتوره سری LA-8 به مجموعه توانمندی‌های نیروی دریایی سپاه در بندرعباس برگزار شد. این آئین با حضور سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه و سرتیپ پاسدار حسین سلامی جانشین فرماندهی کل سپاه پاسداران‌ در بندرعباس برگزار شد.سرلشکر جعفری در این آئین گفت: روند بالا بردن توان و استطاعت نیروی دریایی و نیروهای دیگر س

الحاق هواپیماهای بال ثابت و دوزیست آب‌نشین به نیروی دریایی سپاه

   ۲۵/ ۱۳۹۶/۰۹

Image result for ‫الحاق هواپیماهای بال ثابت و دوزیست آب‌نشین به نیروی دریایی سپاه‬‎
 آئین الحاق رسمی هواپیماهای بال ثابت و دوزیست آب‌نشین از جمله هواپیماهای دو‌موتوره سری LA-8 به مجموعه توانمندی‌های نیروی دریایی سپاه در بندرعباس برگزار شد.
این آئین با حضور سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه و سرتیپ پاسدار حسین سلامی جانشین فرماندهی کل سپاه پاسداران‌ در بندرعباس برگزار
شد.
سرلشکر جعفری در این آئین گفت: روند بالا بردن توان و استطاعت نیروی دریایی و نیروهای دیگر سپاه یک روند دائمی است و تعطیل‌پذیر نبوده و نخواهد بود و اگر بخواهیم در کشوری امن، آزاد و مستقل، آرام و پیشرفته زندگی کنیم باید قدرتمند باشیم زیرا قدرت‌های سلطه‌گر جهان مدام در حال فتنه‌انگیزی علیه جمهوری اسلامی ایران هستند.
وی خاطر‌نشان کرد: الحاق این پرنده‌های آب‌نشین به نیروی دریایی سپاه در همین راستا می‌باشد.
دریادار پاسدار علی فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز در این آئین گفت: هواپیماهایی که در این مرحله به سازمان نیروی دریایی سپاه پیوستند با قابلیت‌های گوناگون گشت و شناسایی، پشتیبانی، امداد و نجات، آتش‌نشانی و ترابری دریایی از توانمندی فرود در آب، حرکت در آب به مانند یک شناور تندرو و همچنین کلیه عملیات‌های پروازی در ارتفاع‌های گوناگون برخوردارند و به دلیل بهره‌مندی از این قابلیت به پرندگان دوزیست و آب‌نشین مشهور
هستند.
به گزارش ایرنا، همچنین سرتیپ پاسدار حسین سلامی جانشین فرماندهی کل سپاه طی سخنانی در این آئین تاکید کرد: اگر بخواهیم امن، آزاد، مستقل، آرام و پیشرفته زندگی کنیم، باید قدرتمند باشیم.
وی افزود: قدرت‌های سلطه‌طلب جهان هنوز هم از ایده‌آل‌ها، آرمان‌ها و رویاهایشان دست برنداشته‌اند و مدام خواب‌های آشفته می‌بینند و این خواب‌ها را به توطئه، فتنه، طرح و برنامه تبدیل
می‌کنند.
جانشین فرمانده کل سپاه در ادامه افزود: این قدرت‌ها مدام دنبال این هستند که آرزوهایشان را از صفحات ذهنشان به واقعیت‌های روی زمین تبدیل کرده و برای همین هم هزینه می‌کنند.
سلامی اظهار داشت: در چنین میدانی هستیم و باید این قدرت را به تدریج اما پرشتاب به بلوغ برسانیم.
وی افزود: اکنون با آن بخش از قدرت‌هایمان که به بلوغ رسیده‌اند توانسته‌ایم موازنه را با قدرت‌ها برقرار و بازدارندگی ایجاد کرده، دشمن را به عقب رانده و به شکست وادار کنیم و این در خیلی از جنبه‌ها رخ داده است و در سایر جنبه‌ها این برای ما یک راهبرد اساسی است. این هواپیماها از جمله هواپیماهای دو‌موتوره سری LA-8 با قابلیت‌های گوناگون گشت و شناسایی، پشتیبانی، امداد و نجات، آتش‌نشانی و ترابری
است.
توانمندی فرود در آب، حرکت در آب مانند شناور تندرو انجام عملیات‌های پروازی در ارتفاع‌های گوناگون از دیگر قابلیت‌های این هواپیماهاست. این هواپیماها به علت بهره‌مندی از این قابلیت‌ها به پرندگان دوزیست و آب‌نشین مشهور هستند.
]]>
پاسخ مستند نمایندگی دائم ایران در سازمان ملل به ادعاهای آمریکا ۲۵/ ۱۳۹۶/۰۹ 2017-12-17T08:43:11+01:00 2017-12-17T08:43:11+01:00 tag:http://dost-1.mihanblog.com/post/3081 طاهر مهدوی موشک‌های بالستیک یمن از کجا آمدند؟پاسخ مستند نمایندگی دائم ایران در سازمان ملل به ادعاهای آمریکا    ۲۵/ ۱۳۹۶/۰۹ نمایندگی دائم ایران در سازمان ملل متحد با انتشار مستنداتی به ادعاهای نیکی هیلی، نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد پاسخ داد. در این سند با عنوان نام «تکذیب شواهد وارونه: مطالعه موردی یمن» که روز جمعه روی وب‌سایت نمایندگی ایران قرار گرفته تهران ادله‌های خود درباره کذب بودن ادعاهای نیکی هیلی را مطرح کرده است.  در این گزارش، که به مهم‌ترین محورهای این س موشک‌های بالستیک یمن از کجا آمدند؟
پاسخ مستند نمایندگی دائم ایران در سازمان ملل به ادعاهای آمریکا
   ۲۵/ ۱۳۹۶/۰۹
Image result for ‫پاسخ مستند نمایندگی دائم ایران در سازمان ملل به ادعاهای آمریکا‬‎
نمایندگی دائم ایران در سازمان ملل متحد با انتشار مستنداتی به ادعاهای نیکی هیلی، نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد پاسخ داد.
در این سند با عنوان نام «تکذیب شواهد وارونه: مطالعه موردی یمن» که روز جمعه روی وب‌سایت نمایندگی ایران قرار گرفته تهران ادله‌های خود درباره کذب بودن ادعاهای نیکی هیلی را مطرح کرده است.  
در این گزارش، که به مهم‌ترین محورهای این سند اشاره شده آمده است : عربستان سعودی و امارات متحده عربی از مارس ۲۰۱۵ یک فاجعه بشری در مقیاس عظیم را در فقیرترین کشور عربی رقم زده‌اند. ظرف بیش از دو سال حملات هوایی سنگین و درگیری در یمن که باعث تخریب مدارس، بیمارستان‌ها، کارخانجات و سایر هدف‌های شهری شده، بیش از ۱۰ هزار نفر در یمن کشته‌ شده‌اند. این حملات مصداق جرائم جنگی هستند. دست‌کم ۳۱۵۸ مورد از حملات هوایی ائتلاف عربستان در دو سال گذشته به اماکن غیرنظامی اصابت کرده‌اند.
این گزارش با اشاره به اینکه عربستان سعودی با تحمیل محاصره دریایی باعث ایجاد قحطی انسان‌ساخته‌ای شده که ۱۷ میلیون یمنی را در آستانه فاجعه قرار داده تصریح کرده است: شیوع بدترین وبای ثبت ‌شده در تاریخ، زندگی بیش از یک میلیون نفر از مردم یمن را تحت تأثیر قرار داده است. سازمان‌های بین‌المللی هم‌اکنون درباره وقوع دیفتری هشدار می‌دهند.
همدستی آمریکا در جنایت
در بخش دیگری سند نمایندگی دائم ایران به همدستی آمریکا در جنایت علیه مردم یمن اشاره شده و آمده است: سال گذشته، عربستان سعودی، دومین خریدار بزرگ سلاح بود و واردات خود، که عمدتاً از آمریکا بود را به میزان ۲۱۲ درصد افزایش داد.  ترامپ در سفر خود به ریاض در ماه می، یک قرارداد تسلیحاتی ۱۱۰ میلیارد دلاری با عربستان سعودی امضا کرد.  ماه گذشته، گزارش شد که شرکت‌های رییتون و بوئینگ قصد فروش هزاران سلاح نقطه‌زن به ارزش ۷ میلیارد دلار به عنوان بخشی از این توافق عظیم به عربستان دارند.  
این گزارش همچنین تصریح کرده است: سلاح‌های غربی که از هواپیماهای ائتلاف عربستان پرتاب می‌شوند، عمدتاً «مهمات تهاجم مستقیم مشترک» و موشک‌های «پیووی» هستند. اما طبق گزارش موسسه تحقیقات صلح استکهلم، در حملات هوایی ریاض علیه یمن از بمب‌های خوشه‌ای آمریکایی هم استفاده شده است. استفاده از این بمب‌ها طبق مفاد معاهده‌ای که به امضای ۱۱۹ کشور رسیده، ممنوع است.
همگرایی ترامپ و اوباما در جنایت علیه یمن
همگرایی ترامپ و اوباما در همدستی با جنایات سعودی‌ها علیه مردم یمن بخش دیگری از این سند است که در آن اشاره شده‌: دولت رئیس‌جمهور اوباما سال ۲۰۱۵ فرایند فروش بیش از ۸۰۰۰ بمب هدایت لیزری به نیروی هوایی عربستان سعودی را آغاز کرد. دولت اوباما در مجموع ۴۲ قرارداد تسلیحاتی با عربستان سعودی به ارزش ۱۱۵ میلیارد دلار امضا کرد.  این رقم، بالاترین رقم فروش سلاح توسط یک دولت در تاریخ روابط آمریکا و عربستان به شمار می‌رود. در حالی که محاصره دریایی یمن ۱۷ میلیون از شهروندان این کشور را در آستانه قحطی قرار داده دولت آمریکا در اکتبر ۲۰۱۵ توافقی به ارزش ۱۰ میلیارد دلار برای فروش کشتی‌های جنگنده چندمنظوره به عربستان سعودی منعقد کرد. پنتاگون هدف از فروش این کشتی‌ها را در راستای اهداف راهبردی آمریکا اعلام کرد.
بمب‌ها و موشک‌های آمریکایی
در این سند همچنین به بمب‌ها و موشک‌های آمریکایی که علیه مردم مظلوم یمن استفاده می‌شود نیز اشاره و تصریح کرده است: موشک‌های «پیووی۴» شرکت آمریکایی ریتیون از جمله تسلیحاتی هستند که شواهد استفاده از آنها برای حمله به مغازه‌ها و سایر اماکن شهری یمن دیده می‌شود. راکت‌های مرگبار با نام‌های شومی مانند «‌Brimstone» و
«Storm Shadow» (سایه طوفان) و همچنین بمب‌های PGM500 و موشک‌های ALARM نیز به عربستان سعودی فروخته شده‌اند.
موشک‌های بالستیک یمن از کجا آمدند؟
نمایندگی دائم ایران در سازمان ملل در ادامه به تاریخچه ساخت و استفاده از موشک‌های بالستیک در یمن پرداخته و تصریح کرده است: یمن جنوبی و شمالی هر دو از دهه ۱۹۷۰ اقدام به وارد کردن این نوع سلاح‌ها، عمدتاً از شوروی سابق کردند. در واقع، در جریان جنگ داخلی یمن در سال ۱۹۹۴ چندین نوع موشک اسکاد به کار گرفته شد. دیکتاتور مخلوع، علی‌عبدالله صالح با خریداری موشک‌های اسکاد کره شمالی، زرادخانه نسبتاً عظیم خود از موشک‌های بالستیک را غنی‌تر کرد. این موشک‌ها توسط نیروهای اسپانیایی در دسامبر ۲۰۰۲ ضبط شده و تحویل نیروی دریایی آمریکا شدند. در نهایت، صالح، به این دلیل که متحد ثابت‌قدم آمریکا و عربستان بود قوانین مربوط به توقیف این موشک‌ها را دور زد و دولت جورج دبلیو بوش، به وی اجازه داد موشک‌های کره شمالی را نگاه دارد. بنابراین، در زمان آغاز جنگ یمن در سال ۲۰۱۵، این کشور حدود ۳۰۰ موشک اسکاد در اختیار داشت. برخی از این موشک‌ها که ظاهراً مهندسان یمنی‌ در آنها تغییراتی اعمال کرده‌اند در طول دو سال گذشته به تلافی حملات بی‌شمار عربستان سعودی به سمت این کشور شلیک شده‌اند.
دروغ‌های آمریکایی- سعودی
این گزارش تاکید می‌کند: دستگاه اطلاعات کره جنوبی در جولای ۲۰۱۵ گزارش داد که موشک‌های اسکاد شلیک ‌شده به سمت عربستان سعودی همان موشک‌های کره شمالی هستند که با چراغ سبز آمریکا و عربستان سعودی در سال ۲۰۰۲ تحویل یمن شدند. هیئت کارشناسان سازمان ملل که مأمور تحقیق درباره ادعاهای عربستان و آمریکا هستند، نه شواهدی در تأیید انتقال سلاح از ایران به سمت یمن یافته‌اند و نه ادله‌ای درباره کمک‌های خارجی برای استفاده از آن سلاح‌ها ارائه کرده‌اند.
 در سند منتشر شده از سوی نمایندگی دائم ایران در سازمان ملل نتیجه‌گیری شده است: یمنی‌ها می‌توانند موشک‌هایی را شلیک کنند که در یمن مونتاژ شده‌اند. هیچ قطعه موشکی از طریق بنادر تحت محاصره وارد یمن نشده است. نه عربستان و نه آمریکا هیچگونه اطلاعاتی درباره تاریخ تحویل سلاح‌های ادعایی ایران و زمان و مکان استفاده از برخی از آنها ارائه نکرده‌اند.
این سند همچنین به طرح پیشنهادی ایران برای کمک به حل بحران یمن اشاره و تاکید می‌کند: از زمان آغاز جنگ در یمن، ایران روشی معقول و عملی برای رسیدگی به این بحران دردناک و غیرضروری ارائه کرده است و زمان آن رسیده که بدانیم هیچ راه حل نظامی برای یمن وجود ندارد.
]]>
وزیر دفاع آمریکا: دنبال برخورد نظامی با ایران نیستیم ۲۵/ ۱۳۹۶/۰۹ 2017-12-17T08:33:58+01:00 2017-12-17T08:33:58+01:00 tag:http://dost-1.mihanblog.com/post/3078 طاهر مهدوی وزیر دفاع آمریکا: دنبال برخورد نظامی با ایران نیستیم ۲۵/ ۱۳۹۶/۰۹ یک روز پس از طرح اتهاماتی واهی علیه ایران از سوی سفیر آمریکا در سازمان ملل، وزیر دفاع آمریکا تقویت رویکرد نظامی در قبال ایران را غیرضروری دانست.یک روز پس از آنکه «نیکی هیلی» سفیر آمریکا در سازمان ملل در نمایشی مذبوحانه مدعی کمک تسلیحاتی ایران به شبه نظامیان حوثی در یمن شد، «جیمز ماتیس» وزیر دفاع آمریکا روز جمعه اعلام کرد که تقویت و تشدید رویکرد نظامی علیه ایران، امری غیرضروری است.«نیکی هیلی» روز پنج شنبه با وزیر دفاع آمریکا:
دنبال برخورد نظامی با ایران نیستیم
۲۵/ ۱۳۹۶/۰۹


یک روز پس از طرح اتهاماتی واهی علیه ایران از سوی سفیر آمریکا در سازمان ملل، وزیر دفاع آمریکا تقویت رویکرد نظامی در قبال ایران را غیرضروری دانست.
یک روز پس از آنکه «نیکی هیلی» سفیر آمریکا در سازمان ملل در نمایشی مذبوحانه مدعی کمک تسلیحاتی ایران به شبه نظامیان حوثی در یمن شد، «جیمز ماتیس» وزیر دفاع آمریکا روز جمعه اعلام کرد که تقویت و تشدید رویکرد نظامی علیه ایران، امری غیرضروری است.
«نیکی هیلی» روز پنج شنبه با نمایش قطعات سرهم بندی شده یک موشک و سایر ادوات نظامی مدعی شد که «این بقایای سوخته یک موشک پرتاب شده از یمن به سوی فرودگاه بین‌المللی ریاض و دارای نشان ایران است.»
ماتیس در پاسخ به این پرسش که آیا به نظر وی، این شواهد و مدارک مجوز و اختیار یک واکنش نظامی جسورانه یا گسترده علیه ایران را به آمریکا می‌دهد یا خیر، گفت: «رویکرد نظامی خیر.»
به گزارش مهر، وی با ‌اشاره تلویحی به ضرورت اتخاذ رویکرد دیپلماتیک در قبال ایران، به خبرنگاران حاضر در وزارت دفاع آمریکا گفت: «به همین دلیل است که سفیر [نیکی] هیلی در آنجا [سازمان ملل] حضور دارد، نه یکی از فرماندهان نظامی ما.»
در حالی که آل‌سعود با چراغ سبز آمریکا و حمایت تسلیحاتی این کشور هر روز ده‌ها مرد و زن و کودک را در یمن کشته یا زخمی می‌کند، وزیر دفاع آمریکا در ادامه اظهاراتش ادعا کرد: «اقدامات کنونی ایران غیرقانونی است و در کشتار مردم بیگناه مشارکت دارد! بنابراین افشای آنچه که آنها [ایران] انجام می‌دهند، برای آگاه‌سازی جامعه بین‌المللی مفید است!»
در همین راستا، «ریچارد نِفیو» کارشناس پیشین حوزه تحریم‌ها در دولت آمریکا و پژوهشگر ارشد در دانشکده روابط بین‌الملل و امور عمومی در دانشگاه کلمبیا در واکنش به نمایش تبلیغاتی نیکی هیلی گفت که «برای تحمیل تحریمهای جدید یا اتخاذ سایر رویکردها علیه ایران، دست کم در آمریکا گزینه‌های اندکی موجود است.»وی در ادامه افزود: «هرچند که متقاعد ساختن یک عضو کنگره کاملاً آسان و راحت است، اما اثبات ادعاهای نیکی هیلی نزد مقامات اروپایی یا ژاپنی بسیار دشوار خواهد بود و حتی دشوارتر آن است که آنها را متقاعد نمائید که مقصر اصلی جنگ یمن، ایران است!»
]]>
نیمی از گَلّه ما را سگ چوپان خورده ! ۲۵/ ۱۳۹۶/۰۹ 2017-12-17T08:12:20+01:00 2017-12-17T08:12:20+01:00 tag:http://dost-1.mihanblog.com/post/3077 طاهر مهدوی نیمی از گَلّه ما را سگ چوپان خورده ! ۲۵/ ۱۳۹۶/۰۹ خبری که در این نوشته به آن ‌اشاره می‌شود فقط یک نمونه از صدها نمونه مشابه دیگر است که طی چند سال گذشته شاهد آن بوده‌ایم، بنابراین برای پی‌بردن به عمق فاجعه نمی‌توان تنها روی نمونه مورد ‌اشاره متوقف شد بلکه نتیجه را باید در حاصلضرب خسارت‌بار این نمونه در صدها نمونه مشابه دیگر جستجو کرد.ماجرا درباره ورود۶۰۰ دستگاه خودروی سوپرلوکس بنز و پورشه با کارت بازرگانی یک زن روستایی فقیر است که به قول رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی

نیمی از گَلّه ما را سگ چوپان خورده !

۲۵/ ۱۳۹۶/۰۹

Image result for ‫نیمی از گَلّه ما را سگ چوپان خورده‬‎


خبری که در این نوشته به آن ‌اشاره می‌شود فقط یک نمونه از صدها نمونه مشابه دیگر است که طی چند سال گذشته شاهد آن بوده‌ایم، بنابراین برای پی‌بردن به عمق فاجعه نمی‌توان تنها روی نمونه مورد ‌اشاره متوقف شد بلکه نتیجه را باید در حاصلضرب خسارت‌بار این نمونه در صدها نمونه مشابه دیگر جستجو کرد.
ماجرا درباره ورود۶۰۰ دستگاه خودروی سوپرلوکس بنز و پورشه با کارت بازرگانی یک زن روستایی فقیر است که به قول رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس«به نان شب نیز محتاج است»! حرامخواران با پرداخت ۵ میلیون تومان به این خانم فقیر روستایی برای ایشان یک کارت بازرگانی گرفته‌اند و با این کارت تعداد انبوهی خودرو وارد کرده‌اند که ۶۰۰ دستگاه از این خودروهای وارداتی از نوع«بنز» و «پورشه» یعنی از گرانقیمت‌ترین و ‌اشرافی‌ترین انواع خودرو‌های خارجی بوده است.
در این‌باره ‌اشاره به چند نکته ضروری به نظر می‌رسد و می‌تواند تا حدودی-فقط تا حدودی- از فاجعه‌ای که یک مشت کلان‌سرمایه‌دار خونخوار در زد و بند با برخی از مسئولان حرامخوار بر سر مردم مظلوم این مرز و بوم آوار کرده و می‌کنند پرده بردارد.
۱- اسناد موجود که مسئولان گمرک نیز آن را تائید می‌کنند نشان می‌دهد که تا‌کنون صدها مورد کارت بازرگانی به نام مردان و زنان فقیر روستایی صادر شده و با استفاده از این کارت‌های بازرگانی اجاره‌ای که خواهیم دید تقلبی نیز هست، میلیاردها دلار کالا وارد کشور گردیده و از طریق زد و بند با برخی از دست اندرکاران بدون پرداخت مالیات بر کارت بازرگانی، از گمرک ترخیص و به بازارها و مراکز فروش منتقل شده است!
۲- مسئولیت صدور کارت بازرگانی بر عهده وزارت صنعت، معدن و تجارت است. حالا به چند نمونه از شرایط احراز صلاحیت برای صدور کارت بازرگانی توجه فرمائید؛
الف-ارائه«اسناد معتبر (روزنامه رسمی یا حکم کارگزینی و یا لیست تامین‌اجتماعی) مبنی بر تجربه فعالیت در بنگاه‌های صادراتی، وارداتی و تولیدی به عنوان عضو هیئت مدیره، مدیر‌عامل، مدیر بازرگانی(داخلی-خارجی)، مدیرفروش، کارشناس امور بازرگانی، مدیر امور حقوقی، در شرکت‌های دارای عضویت معتبر اتاق بازرگانی».
آیا فلان مرد یا زن فقیر روستایی اسناد مورد ‌اشاره را که در بند ۲ شرایط احراز صلاحیت برای صدور کارت بازرگانی آمده است، به مسئولان وزارت صنعت ارائه کرده است؟! مثلا خانم«م-د» که ۶۰۰ خودروی لوکس بنز و پورشه با کارت بازرگانی ایشان وارد کشور شده است، اسنادی مبنی بر تجربه فعالیت در بنگاه‌های صادراتی و وارداتی! عضویت در هیئت مدیره فلان شرکت و...  را به اداره مسئول در وزارت صنعت و تجارت ارائه کرده و مسئول یا مسئولان مربوطه پس از بررسی اسناد و اطمینان از صحت آن، برای ایشان کارت بازرگانی صادر کرده‌اند؟! حتی تصور ارائه اسناد یاد شده نیز از شدت ناممکن بودن، خنده‌دار است!!
ب- در بند ۳ از شرایط لازم برای صدور کارت بازرگانی تاکید شده است:«ارائه پروانه بهره‌برداری، جواز تاسیس، کارت شناسایی کارگاه، پروانه فعالیت صنعتی، کشاورزی، معدنی، خدمات فنی مهندسی، خدمات فناوری اطلاعات و ارتباطات از مراجع ذیربط». آیا خانم م-د یا خانم س-م زن روستایی دیگری که چندین هزار کانتینر کالا با یک کارت بازرگانی به نام ایشان وارد کشور شده دارای پروانه بهره‌برداری و تاسیس کارگاه صنعتی و کشاورزی و معدنی و خدمات مهندسی و... بوده و با ارائه آن موفق به دریافت کارت بازرگانی شده‌اند؟!
 چند نمونه دیگر از شرایط قانونی لازم برای صدور کارت بازرگانی به شرح زیر است که ناهمخوانی تمامی این شرایط با موقعیت زنان و مردان فقیر روستایی که کارت‌های بازرگانی به نام آنها صادر شده است نیازی به توضیح بیشتر ندارد.
ج- برخورداری از حساب بانکی جاری با گردش مالی حداقل 2میلیارد ریال به مدت یکسال متعلق به یکی از اعضای هیئت مدیره یا مدیرعامل به‌عنوان یکی از شرایط کافی.
د- دارا بودن سند مالکیت محل قانونی به نام متقاضی یا اعضای هیئت مدیره شخص حقوقی و نیز شخص حقیقی داوطلب دریافت کارت بازرگانی.
هـ- حداقل 6 ماه سابقه عضویت در اتاق بازرگانی و نیز شرکت در دوره‌های آموزشی اتاق به‌عنوان یکی از شرایط کافی.
و- اثبات عملکرد اقتصادی با ارائه مدارکی نظیر، گزارش فصلی فروش یا اوراق تشخیص مالیاتی یا آرای هیئت‌های حل اختلاف مالیاتی یا تامین اجتماعی از سوی اعضای هیئت مدیره یا مدیر عامل شرکت و یا شخص حقیقی داوطلب دریافت کارت بازرگانی پس از تائید مدیریت امور مالی اتاق تهران به‌عنوان یکی از شرایط کافی.
ز-دارا بودن سابقه خدمت برای ‌اشخاص حقیقی یا مدیران عامل ‌اشخاص حقوقی متقاضی دریافت کارت بازرگانی که دارای حداقل 3 سال سابقه کار در ادارات تابعه سازمان امور مالیاتی و گمرک ایران تحت عنوان کارشناس با تائید مدیریت عضویت اتاق تهران و نماینده سازمان صنعت، معدن و تجارت استان به‌عنوان یکی از شرایط کافی.
۳- همانگونه که ملاحظه می‌شود صدور کارت بازرگانی به نام افرادی که نه فقط کمترین شرایط، بلکه هیچیک از شرایط قانونی لازم برای دریافت آن را ندارند بدون زد و بند با شماری از مدیران و دست‌اندرکاران صدور کارت بازرگانی در وزارت صنعت، معدن و تجارت امکان‌پذیر نیست، مخصوصا دیده شده که برخی از همین مدیران- و نه خدای نخواسته همه آنان- در مواردی که پای اینگونه زد و بند‌ها در میان نیست«مو را از ماست می‌کشند»!! و تا از انطباق شماره شناسنامه خاله و دائی و عمه و عموی متقاضی با آنچه در رونوشت شناسنامه آنان آمده است اطمینان حاصل نکنند! برگه ورود و خروج متقاضی به اداره مربوطه را هم امضاء نخواهند کرد!! بنابراین باید پرسید چه سازوکار پلشت و زد و بند خائنانه‌ای در کار بوده است که صدها کارت بازرگانی به نام افرادی صادر می‌شود که نه فقط هیچیک از شرایط قانونی را ندارند بلکه شاید تا‌کنون واژه کارت بازرگانی هم به گوششان نخورده و از کارکرد آن نیز کمترین اطلاعی ندارند؟!
۴-خودرو‌های پورشه و برخی مدل‌های بنز در شمار خودروهای لوکس و دارای قیمت‌های کلان هستند که مشتری‌های ویژه‌ای از میان مرفهین بی‌درد دارند. همان‌ها که به قول شاعر؛
آسمان زر نریخته به سرش
یا خودش دزد بوده یا پدرش
این خودروها به علت قیمت بالایی که دارند بدون سفارش قبلی مشتری ساخته نمی‌شوند و از انواع دیگر خودرو‌ها نیستند که از قبل تولید شده و در کارخانه به انتظار خریدار نگهداری شوند. ورود تعداد قابل توجهی از این نوع خودروها حکایت از آن دارد که وارد‌کنندگان این خودروها، پیشاپیش سفارش خرید آن را از مشتریان دریافت کرده‌اند و از بی‌در و پیکر بودن مراکز مسئول به اندازه‌ای اطمینان داشته‌اند که بدون کمترین دغدغه‌ای از انجام این معامله سیاه و غیر قانونی، میلیون‌ها دلار هزینه خرید آن را تقبل کرده‌اند!
راستی اگر رهنمود حکیمانه رهبر معظم انقلاب را به کار بسته و کالای قاچاق را آتش می‌زدیم، با اینگونه خسارت‌های فاجعه‌بار روبرو بودیم؟!
۵- بعد از انتشار خبر ورود چند هزار خودرو با کارت‌های بازرگانی تقلبی که ۶۰۰ دستگاه آن از نوع بنز و پورشه بوده است و اطلاع از واردات هزاران کانتینر کالای لوکس دیگر که از همین طریق وارد کشور شده است با یکی از مسئولان گمرک تماس گرفته و به گلایه‌ای آمیخته با اعتراض پرسیدیم؛ چرا به کارت‌های بازرگانی اجاره‌ای-بخوانید تقلبی-اجازه واردات می‌دهید؟! ایشان که اصرار داشت نامش فاش نشود در پاسخ گفت: در این خصوص به وزارت صنعت، معدن و تجارت اعتراض کردیم ولی آقای... یکی از مدیران بلند پایه دولتی- بیرون از وزارت صنعت-تماس گرفته و با عتاب گفت «به شما چه ربطی دارد که در مسائل بیرون از مسئولیت خود دخالت می‌کنید»!!
۶- متاسفانه بیشترین مشکلات اقتصادی که تعطیلی کارخانجات و مراکز تولید را در پی داشته و دارد و بیکاری بسیاری از مردم مظلوم کشورمان و کسادی کسب و کار آنان را باعث شده است ناشی از همین واردات گسترده و بی‌رویه به صورت قاچاق کالا و یا قاچاق شبه‌قانونی از مبادی رسمی است و البته باید به این ناهنجاری خانمانسوز، بسیاری از مفاسد اقتصادی دیگر را نیز افزود. به بیان دیگر، مشکل اصلی دزدهای داخلی هستند که خود را رفیق قافله جا زده‌اند و چه وصف‌الحال است این بیت که؛
دشت ما گرگ اگر داشت نمی‌نالیدیم
نیمی از گَلّه ما را سگ چوپان خورده!


حسین شریعتمداری
]]>
پیکر مطهر ۳ شهید مدافع حرم سیدنبی حسینی و شهید امین حسینی , غلام ‌حیدر سلطانی در اصفهان تشییع شد ۲۴/ ۱۳۹۶/۰۹ 2017-12-17T08:01:50+01:00 2017-12-17T08:01:50+01:00 tag:http://dost-1.mihanblog.com/post/3076 طاهر مهدوی پیکر مطهر ۳ شهید مدافع حرم سیدنبی حسینی و شهید امین حسینی و   غلام ‌حیدر سلطانی در اصفهان تشییع شد ۲۴/ ۱۳۹۶/۰۹ پیکر مطهر سه شهید مدافع حرم روز پنجشنبه بر دستان مردم شهید پرور اصفهان تشییع و در گلستان شهدای این شهر خاکسپاری شدند. به گزارش ایرنا، پیکر مطهر نخستین شهید روحانی مدافع حرم تیپ فاطمیون استان اصفهان به همراه 2شهید مدافع حرم روز پنج‌شنبه از حسینیه بنی‌فاطمه واقع در خیابان ابن سینای اصفهان به سمت حسینیه رضوی این شهر واقع در خیابان کمال بر روی دستان مردم قدرشناس اصفهان ت

پیکر مطهر ۳ شهید مدافع حرم

سیدنبی حسینی و شهید امین حسینی و   غلام ‌حیدر سلطانی

در اصفهان تشییع شد

۲۴/ ۱۳۹۶/۰۹

Image result for ‫شهید مدافع حرم سید نبی حسینی‬‎Image result for ‫شهید مدافع حرم  غلام ‌حیدر سلطانی‬‎
پیکر مطهر سه شهید مدافع حرم روز پنجشنبه بر دستان مردم شهید پرور اصفهان تشییع و در گلستان شهدای این شهر خاکسپاری
شدند.
به گزارش ایرنا، پیکر مطهر نخستین شهید روحانی مدافع حرم تیپ فاطمیون استان اصفهان به همراه 2شهید مدافع حرم روز پنج‌شنبه از حسینیه بنی‌فاطمه واقع در خیابان ابن سینای اصفهان به سمت حسینیه رضوی این شهر واقع در خیابان کمال بر روی دستان مردم قدرشناس اصفهان تشییع شد.
پیکر مطهر شهید سیدنبی حسینی نخستین شهید روحانی مدافع حرم تیپ فاطمیون و شهید امین حسینی دیگر شهید مدافع حرم تیپ فاطمیون همراه با پیکر مطهر شهید غلام ‌حیدر سلطانی پس از تشییع تا حسینه رضوی اصفهان به گلستان شهدای این شهر انتقال یافت و این شهدا در کنار سایر همرزمان خود آرام گرفتند.
شهید سید نبی حسینی سی‌امین شهید روحانی مدافع حرم کشور است که در جنگ با تروریست‌‌های تکفیری در سوریه به شهادت ‌رسید.
استان اصفهان تاکنون بیش از 45 شهید برای دفاع از حریم اهل‌البیت(ع) و مبارزه با گروه‌های تکفیری و تروریستی در سوریه تقدیم کرده است.
از این تعداد 24 شهید تبعه افغانستان هستند که در اصفهان مقیم می‌باشند.
اصفهان پس از استان‌‌های خراسان‌ رضوی و قم، سومین استانی است که بیشترین تعداد شهدای مدافع حرم اهل‌بیت(ع) را تقدیم جهان اسلام کرده است.
]]>
حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا اعرافی : وحدت و همراهی حوزه و دانشگاه کلید فتح قله‌های پیشرفت همه‌جانبه است ۲۴/ ۱۳۹۶/۰۹ 2017-12-17T08:00:16+01:00 2017-12-17T08:00:16+01:00 tag:http://dost-1.mihanblog.com/post/3075 طاهر مهدوی امام جمعه قم:وحدت و همراهی حوزه و دانشگاه کلید فتح قله‌های پیشرفت همه‌جانبه است   ۲۴/ ۱۳۹۶/۰۹  امام جمعه قم با اشاره به ارتباط آشکار و نهان آل‌سعود با رژیم اشغالگر قدس، گفت: آل‌سعود خطوط قرمز در رابطه با رژیم صهیونیستی را درهم شکسته است.حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا اعرافی در خطبه‌های نماز جمعه قم که با حضور پرشکوه مردم مومن این شهر در مصلای قدس برگزار شد، افزود: وزیر خارجه آل‌سعود رسما از ارتباطات راهبردی با صهیونیست‌ها خبر می‌دهد و این یعنی خنجر زدن از پشت به امت اسلا امام جمعه قم:
وحدت و همراهی حوزه و دانشگاه کلید فتح قله‌های پیشرفت همه‌جانبه است
   ۲۴/ ۱۳۹۶/۰۹

 Image result for ‫حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا اعرافی‬‎
امام جمعه قم با اشاره به ارتباط آشکار و نهان آل‌سعود با رژیم اشغالگر قدس، گفت: آل‌سعود خطوط قرمز در رابطه با رژیم صهیونیستی را درهم شکسته است.
حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا اعرافی در خطبه‌های نماز جمعه قم که با حضور پرشکوه مردم مومن این شهر در مصلای قدس برگزار شد، افزود: وزیر خارجه آل‌سعود رسما از ارتباطات راهبردی با صهیونیست‌ها خبر می‌دهد و این یعنی خنجر زدن از پشت به امت اسلام.
وی با بیان اینکه آل‌سعود خطوط قرمز در رابطه با رژیم صهیونیستی را شکسته است، اظهار داشت: مسلمانان باید خود دست به کار شوند و از قبله اول خویش دفاع کنند. دولت‌های اسلامی نیز باید به صراحت علیه صهیونیست‌ها اعلام موضع کرده و هر کاری از دستشان برمی‌آید ازجمله تحریم‌های اقتصادی علیه صهیونیسم انجام دهند.
رئیس جامعه‌المصطفی العالمیه افزود: اقدام آمریکا علیه قدس اشغالی، به رسمیت شناختن تجاوز و اشغال بود و متاسفانه همراهی برخی کشورهای عربی با این ظلم آشکار دشمنان را برای این اقدام جسور کرد و جرات بخشید. البته آمریکا و صهیونیست‌ها باید بدانند که ما و همه آزادی‌خواهان جهان دربرابر این اقدام خطرناک خواهیم ایستاد.
مدیر حوزه‌های علمیه کشور در ادامه به موضوع سالروز شهادت شهید دکتر مفتح و هفته وحدت حوزه و دانشگاه اشاره کرد و بیان داشت: وحدت و همدلی و همراهی حوزه و دانشگاه کلید و رمز موفقیت‌های کشور در فتح قله‌های پیشرفت همه‌جانبه است لذا هرکسی که می‌تواند در استحکام پایه‌های این تعامل منشاء اثر باشد، باید به این امر مهم اهتمام ورزد.
حجت‌الاسلام والمسلمین اعرافی افزود: طلاب و دانشجویان نیز باید در این راه همت کنند تا انشاءالله حوزه و دانشگاهی متعالی و ایمانی و ناظر به زمان داشته باشیم.
امام جمعه قم همچنین با اشاره به هفته پژوهش از عدم تطابق و تحقق بودجه پژوهش از تولید ناخالص ملی براساس برنامه توسعه پنجم و نیز سیاست‌های ابلاغی رهبر معظم انقلاب انتقاد کرد و گفت: آمارها خلاف این برنامه‌ریزی‌ها را نشان می‌دهد لذا مجلس شورای اسلامی باید به این موضوع توجه ویژه نشان دهد و مانع از رکود علمی و پژوهشی در کشور بشود. وی در بخش دیگری از خطبه‌های نماز سالروز ورود حضرت معصومه(س) به قم را گرامی داشت و گفت: ورود این بانوی بزرگوار به این شهر و درنهایت وفات و مدفون شدن در قم مایه خیرات و برکات بی‌حدوحصری شد.
حجت‌الاسلام والمسلمین اعرافی اظهار داشت: مردم و نیز حاکمیت باید تلاش کنند و شرایط ازدواج را تسهیل نمایند تا از مشکلات و پیامدهای شوم عدم ازدواج و طلاق ممانعت کنند.
امام جمعه قم افزود: اگر فردی در اثر عدم تحقق شرایط ازدواج به گناه کشانده شود، همه کسانی‌که در فراهم آوردن شرایط ازدواج کوتاهی کرده‌اند در گناه او شریک خواهند بود.
]]>
آیت‌الله صدیقی : آنهایی که از شیطان بزرگ اطاعت می‌کنند به سمت ذلت می‌روند ۲۴/ ۱۳۹۶/۰۹ 2017-12-17T07:58:36+01:00 2017-12-17T07:58:36+01:00 tag:http://dost-1.mihanblog.com/post/3074 طاهر مهدوی خطیب جمعه تهران:آنهایی که از شیطان بزرگ اطاعت می‌کنند به سمت ذلت می‌روند   ۲۴/ ۱۳۹۶/۰۹ امام جمعه موقت تهران گفت: رؤسای جمهور قبلی آمریکا با اینکه از نظر ماهیت همین ترامپ هستند؛ ـ منتها ترامپ شرور بدون نقاب است و آنها شرور با پوشش مخملی بودند ـ انتقال پایتخت صهیونیست‌ها را اجرا نکردند چراکه کمی ملاحظه منافع آمریکا را می‌کردند.به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، آیت‌الله کاظم صدیقی در خطبه‌های نماز جمعه تهران گفت: مسئولان سیاسی برخی کشور‌ها وقتی از شیطان بزرگ اطاعت خطیب جمعه تهران:
آنهایی که از شیطان بزرگ اطاعت می‌کنند به سمت ذلت می‌روند
   ۲۴/ ۱۳۹۶/۰۹
Image result for ‫آیت‌الله صدیقی‬‎

امام جمعه موقت تهران گفت: رؤسای جمهور قبلی آمریکا با اینکه از نظر ماهیت همین ترامپ هستند؛ ـ منتها ترامپ شرور بدون نقاب است و آنها شرور با پوشش مخملی بودند ـ انتقال پایتخت صهیونیست‌ها را اجرا نکردند چراکه کمی ملاحظه منافع آمریکا را می‌کردند.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، آیت‌الله کاظم صدیقی در خطبه‌های نماز جمعه تهران گفت: مسئولان سیاسی برخی کشور‌ها وقتی از شیطان بزرگ اطاعت می‌کنند، به سمت ذلت می‌روند.
وی با بیان اینکه نابسامانی در مجاری مدیریت کشور عکس‌العمل گناهان خود جامعه است، ابراز داشت: همه مشکلات به ویژه مشکل اقتصادی با کلید تقوا قابل باز شدن است.
آیت‌الله صدیقی گفت: مسئله حساس، جهانی و منطقه‌ای ما اظهارات خطرناک رئیس‌جمهور بحران زده بی‌اصالت آمریکاست که قدس را برای پایتخت رژیم صهیونیستیِ کودک‌کش، جلاد، جعلی و بی‌هویت معرفی کرده و بنای انتقال سفارتشان را به این شهر شریف دارد.
امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه این اقدام ترامپ نقض قطعنامه‌های سازمان ملل است، اظهار داشت: روسای جمهور قبلی آمریکا با اینکه از نظر ماهیت همین ترامپ هستند؛ ـ منتها ترامپ شرور بدون نقاب است و آنها شرور با پوشش مخملی بودندـ انتقال پایتخت صهیونیست‌ها را اجرا نکردند چرا که کمی ملاحظه منافع آمریکا را
می‌کردند.
وی با بیان اینکه آمریکا و رژیم جعلی صهیونیستی داعش را ایجاد کردند، گفت: هدف آمریکا و هم‌پیمانانش از تشکیل داعش، ایجاد حصار امنی برای اسرائیل غاصب بود تا در کنار آن بتوانند سوریه و عراق را تجزیه کنند؛ آنها نه تنها به اهدافشان نرسیدند بلکه نفوذ منطقه‌ای، عاطفی، سیاسی و... ایران در منطقه تعمیق شد.
آیت‌الله صدیقی با تاکید بر اینکه خطرهایی اتحاد ملت‌های مسلمانان را تهدید می‌کرد، گفت: با تشکیل زینبیون و حیدریون، بسیج، و نجبا در واقع حلقه مستحکم دفاعی و نظامی تشکیل شد و زوال اسرائیل نه در مدت طولانی بلکه به زودی قطعی و غیر قابل انکار است.
امام جمعه موقت تهران تأکید کرد: این انتفاضه‌ای که شروع شده و رهبر عزیزمان توصیه فرمودند که فلسطینی‌ها تسلیح شوند؛ باید تمامی مردم به پا خاسته و ملت فلسطین که مورد ظلم مضاعف قرار گرفته‌اند، مسلح شوند.
وی گفت: حرف ابلهانه ترامپ موجب عکس‌العمل کشورهای اسلامی شد، فلسطینی‌ها به پا خاستند، انتفاضه سوم و کنفرانس اسلامی محقق شد و در اولویت بودن مسئله فلسطین در جایگاه خودش قرار گرفت.
آیت‌الله صدیقی تصریح کرد: همه کشورهای اسلامی باید کالاهای اسرائیلی و آمریکایی را تا رسیدن به نقطه مطلوب تحریم کنند تا آمریکا مورد نفرت جهانی قرار گیرد و دست از یاوه‌گویی‌ها و بی‌قانونی‌ها بردارد.
مدیران نگاه تمدن‌سازی اسلامی ندارند
 حسن بنیانیان، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای عالی انقلاب فرهنگی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران گفت: در کشورهای غربی در بسیاری از موارد از کشور ما که در حال توسعه است، الگوبرداری می‌کنند.
وی با بیان اینکه در 200 سال اخیر الگوی دانشگاه‌های مدرن وارد کشور ما شد، ادامه داد: به تدریج و با توسعه رشته‌های علوم انسانی حوزه‌های علمیه به حاشیه رانده شد کما اینکه تا قبل از اواخر دوره‌ قاجار حوزه‌های علمیه در بسیاری از عرصه‌های اجتماعی حضور داشتند.
رئیس‌ کمیسیون فرهنگی شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: پس از قرن سیزدهم میلادی به تدریج شاخه‌های علم از یکدیگر مستقل و جریان‌های تخصصی علوم از هم گسیخت و علوم طبیعی به طور کامل از جهان‌بینی جدا شد.
بنیانیان با ‌اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری بر وحدت میان دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه، تصریح کرد: ایشان همواره به دو صورت مستقیم و غیرمستقیم ‌اشاراتی به این مسئله داشتند که در صورت تحقق منجر به تعمیق وحدت میان این دو نهاد می‌شود، چراکه ایشان در طول سال‌های مختلف تلاش کردند تا برداشت ناقصی که در ذهن بسیاری از مدیران ما وجود دارد را اصلاح کنند.
وی یادآور شد: اعضای شورای انقلاب فرهنگی در سال 81 به ضرورت وحدت میان این دو حوزه در محضر مقام معظم رهبری دست یافتند و ایشان این سؤال را مطرح کردند که به راستی فرهنگی که باید در تولید، خدمات، تصمیمات امنیتی و غیره رعایت شود و حدود را معین کند، چیست؟
رئیس ‌کمیسیون فرهنگی شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: معنای سؤال رهبر معظم انقلاب اسلامی این است که همه مدیران در تمامی سازمان‌ها باید رفتارهای روزمره و برنامه‌ریزی‌های بلندمدت خود را ذیل رفتاری مبتنی بر دین شکل دهند تا بدین طریق بتوان تمدن‌سازی اسلامی را آغاز کرد.
بنیانیان با ‌اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در سال 89 ابراز داشت: سفر ایشان به قم و سخنرانی‌شان در جمع عالمان آن شهر مبنی بر این بود که ایشان درباره علوم انسانی در دانشگاه‌ها و خطر دانشگاه‌های مسموم هشدار داده بودند.
وی با بیان اینکه حوزه‌های علمیه ما یک رسالت بزرگ بر دوش دانشگاه‌ها دارند، گفت: حوزه‌های علمیه موظفند تا نظریات اسلامی را از متون اسلامی بیرون بکشند و آنها در اختیار همگان قرار دهند.
رئیس‌ کمیسیون فرهنگی شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: مدیران نگاه تمدن‌سازی اسلامی ندارند و به افق‌های بلندمدت فکر نمی‌کنند چراکه به شدت احساس موقتی بودن دارند که این بسیار خطرناک است.
]]>
توضیحات گمرک درباره واردات خودروهای لوکس به نام زنان روستایی ۲۴/ ۱۳۹۶/۰۹ 2017-12-17T07:57:06+01:00 2017-12-17T07:57:06+01:00 tag:http://dost-1.mihanblog.com/post/3073 طاهر مهدوی توضیحات گمرک درباره واردات خودروهای لوکس به نام زنان روستایی   ۲۴/ ۱۳۹۶/۰۹ گمرک ایران درباره ماجرای واردات خودروهای لوکس به نام زنان روستایی در سال ۹۳ و ۹۴ توضیحاتی ارائه کرد.به گزارش تسنیم، گمرک ایران واقعیت‌های ماجرای واردات خودروهای لوکس به نام زنان روستایی را تشریح و بار دیگر با رد ادعاهای یک نماینده مجلس ، تاکید کرد : ادعای قاچاق بودن این خودروها کذب محض است و موضوع صرفا مربوط به فرار مالیاتی سودجویان برای عدم پرداخت مالیات بر کارت بازرگانی بوده که اتفاقا اولین ساز

توضیحات گمرک درباره واردات خودروهای لوکس به نام زنان روستایی

   ۲۴/ ۱۳۹۶/۰۹

Image result for ‫توضیحات گمرک درباره واردات خودروهای لوکس به نام زنان روستایی‬‎

گمرک ایران درباره ماجرای واردات خودروهای لوکس به نام زنان روستایی در سال ۹۳ و ۹۴ توضیحاتی ارائه کرد.
به گزارش تسنیم، گمرک ایران واقعیت‌های ماجرای واردات خودروهای لوکس به نام زنان روستایی را تشریح و بار دیگر با رد ادعاهای یک نماینده مجلس ، تاکید کرد : ادعای قاچاق بودن این خودروها کذب محض است و موضوع صرفا مربوط به فرار مالیاتی سودجویان برای عدم پرداخت مالیات بر کارت بازرگانی بوده که اتفاقا اولین سازمان شاکی این کارت‌های بازرگانی یکبارمصرف هم گمرک بود.
گمرک ایران در این خصوص توضیح داد : ماجرای واقعی واردات خودروهای لوکس به نام زنان روستایی در سال‌های 93 و 94 به سوءاستفاده برخی واردکنندگان از مردان و زنان روستایی و افراد بی‌بضاعت مربوط می‌شود که افراد سودجو برای فرار از پرداخت مالیات بر کارت بازرگانی اقدام به اخذ کارت بازرگانی از اتاق بازرگانی و صنایع و معادن به نام این افراد نموده و خودروهای لوکس را به نام مردان و زنان روستایی و افراد بی‌بضاعت وارد می‌کردند. این ماجرا در طی سالیان متمادی ادامه داشت تا اینکه با الکترونیکی شدن گمرک و راه‌اندازی سامانه جامع گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی امکان رهگیری و تجمیع اطلاعات واردکنندگان به تفکیک واردات هر کالا به ویژه خودرو فراهم شد.
واردات خودروی لوکس به نام دو زن!
دفاتر نظارتی گمرک ایران با رصد اطلاعات سامانه‌های الکترونیکی در سال 1394 متوجه شدند که تعداد زیادی خودروی لوکس به نام دو زن وارد کشور شده است. در بررسی اطلاعات این افراد مشخص شد که خودروهای وارداتی پس از اخذ مجوزهای ثبت سفارش و پرداخت حقوق و عوارض گمرکی وارد کشور شده و تشریفات گمرکی این خودروها کاملا قانونی انجام و از گمرکات ترخیص شده‌اند.
در بررسی بیشتر پرونده‌های الکترونیکی این افراد و واردات تعداد زیادی خودروی لوکس با کارت بازرگانی آنها ، به دستور رئیس‌کل وقت گمرک ایران مقرر می‌شود هویت این دو زن به دلیل احتمال فرار مالیاتی بیشتر بررسی شود. بازرسان گمرک ایران با تحقیقات بیشتر محل زندگی آنها را شناسایی و متوجه می‌شوند که این دو زن ساکن روستا بوده و بضاعت مالی آنها کمتر از 10 میلیون تومان است اما بنام آنها صدها خودروی لوکس وارد کشور شده است و برآورد مالیات بر کارت بازرگانی آنها به چندین میلیارد می‌رسد. در تحقیقات بازرسان گمرک از این زنان روستایی مشخص می‌شود که گر چه در جریان اخذ کارت بازرگانی به نام خودشان هستند اما با دریافت مبلغی ناچیز و با وکالت نامه قانونی و بلا عزل امتیاز استفاده از این کارت‌ها را به افراد دیگری واگذار کرده‌اند و از ورود این تعداد خودروی لوکس به نام خود خبر ندارند.
پس از گزارش ماجرا به دفاتر ستادی گمرک ، احتمال فرار مالیاتی و سوءاستفاده از این زنان برای عدم پرداخت مالیات بر کارت بازرگانی برای مسئولان گمرک محرز و مسئولان گمرک فراتر از وظایف سازمانی دستور متوقف کردن هر گونه عملیات گمرکی به نام آنها را صادر و تعدادی از خودروهای سودجویان در گمرکات توقیف می‌شود.
سوداگران و صاحبان اصلی خودروهای لوکس پس از اینکه متوجه می‌شوند گمرک ایران متوجه ماجرا شده نسبت به این اقدام مسئولان گمرک اعتراض و اعلام می‌کنند که موضوع پرداخت مالیات بر کارت بازرگانی و فرار مالیاتی به لحاظ قانونی ارتباطی با حوزه وظایف گمرک ندارد و اصطلاحا هنوز سال مالیاتی برای کارت بازرگانی این دو زن فرا نرسیده است.
30 مورد شکایت از یک مدیر گمرک!
با جدی شدن موضوع و توقیف تعدادی از خودروهای پورشه این افراد به ویژه در گمرکات استان مازندران ، صاحبان اصلی خودروها به ویژه خانم م.د.د اقدام به شکایت از مسئولان گمرک به ویژه مدیرکل گمرکات استان مازندران به جرم توقیف غیر قانونی خودروهای آنان در گمرک می‌کنند. تعداد 10 دستگاه خودروی پورشه این افراد با مقاومت مدیرکل گمرکات استان مازندران توقیف شده بود که هم اکنون نیز در محوطه گمرکی بندر نوشهر نگهداری می‌شود.
اما تمام ماجرا به اینجا ختم نمی‌شود، در روزهای اخیر یکی از نمایندگان مجلس با روایتی‌اشتباه و غیر واقعی از ماجرای سودجویی با نام یک پیرزن روستایی تفسیر نادرستی از ماجرای واردات 600 بنز و پورشه را داشت. این نماینده مجلس حتی یک جلسه هم برای بررسی واقعیت‌های موضوعات ادعایی با مسئولان گمرک برگزار نکرد و با ادعاهای نادرست مسائل را وارونه جلوه داد در حالی که مدیرکل گمرک مازندران بخاطر ایستادگی درخصوص اخذمالیات بر کارت بازرگانی که هیچ ارتباطی به وظایف گمرک نداشته وهمچنین مقاومت درمبارزه باکارت‌های بازرگانی اجاره‌ای ویکبارمصرف تا این زمان در مظان بیش از 30 موردشکایت توسط سودجویان قرار گرفته و مجبورشده درمحاکم مختلف حضور یابد و ازاقدام گمرک درخصوص کم کاری دستگاههای متولی صدورکارت‌های بازرگانی اجاره‌ای وعلی‌الخصوص مربوط به همین خانم پیرزن روستایی دفاع کند.
در این ماجرا کاملا روشن و شفاف است که مجوز واردات تمامی خودروهای وارداتی به نام این زنان روستایی صادر شده و تشریفات گمرکی این خودروها کاملا قانونی انجام و پس از اخذ حقوق و عوارض گمرکی خودروها ترخیص شده است و پس از آنکه مسئولان گمرک به یکبار مصرف بودن کارت‌های بازرگانی این زنان روستایی پی می‌برند فراتر از وظایف و اختیارات سازمانی عمل نموده و اقدام به توقیف خودروهای موجود سودجویان می‌کنند و جالب‌تر اینکه تاکنون به دلیل توقیف این خودروها توسط مدیرکل گمرکات استان مازندران 30 مورد شکایت در محاکم مختلف از طرف سودجویان بر علیه این مدیر شده است!
]]>
سرلشکر جعفری : در آینده نزدیک شاهد پیروزی در یمن خواهیم بود ۲۴/ ۱۳۹۶/۰۹ 2017-12-17T07:55:32+01:00 2017-12-17T07:55:32+01:00 tag:http://dost-1.mihanblog.com/post/3072 طاهر مهدوی سرلشکر جعفری : در آینده نزدیک شاهد پیروزی در یمن خواهیم بود ۲۴/ ۱۳۹۶/۰۹ فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: در آینده‌ای نزدیک در یمن شاهد پیروزی خواهیم بود.سرلشکر محمد علی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح پنجشنبه در همایش دانشگاه در تراز انقلاب اسلامی گفت : انقلاب اسلامی دو وجه اساسی دارد که متشکل از یک بعد خارجی و یک بعد داخلی است.وی گفت: بعد خارجی انقلاب در مقاومت اسلامی است که در منطقه و در جهان در حال گسترش می‌باشد و پیروزی این جبهه به‌شکل ش سرلشکر جعفری :
 در آینده نزدیک شاهد پیروزی در یمن خواهیم بود
۲۴/ ۱۳۹۶/۰۹

فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: در آینده‌ای نزدیک در یمن شاهد پیروزی خواهیم بود.
سرلشکر محمد علی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح پنجشنبه در همایش دانشگاه در تراز انقلاب اسلامی گفت : انقلاب اسلامی دو وجه اساسی دارد که متشکل از یک بعد خارجی و یک بعد داخلی
است.
وی گفت: بعد خارجی انقلاب در مقاومت اسلامی است که در منطقه و در جهان در حال گسترش می‌باشد و پیروزی این جبهه به‌شکل شگفت‌انگیز در حال گسترش است. این پیروزی نتیجه مجاهدت بی‌وقفه جمعی از مجاهدان انقلاب اسلامی
است.
سرلشکر جعفری ادامه داد: در طول 20 سال اخیر پیروزی‌های پی‌درپی و شکست تلاش‌های دشمنان انقلاب اسلامی را شاهد هستیم. ان‌شاءالله در آینده نزدیک در یمن شاهد پیروزی خواهیم بود.
وی گفت: ما در حال حاضر باید در پی تثبیت این پیروزی‌ها و گسترش آنها باشیم. اینها نتیجه رعایت یک اصل اساسی و قرآنی انقلاب که همان استکبارستیزی می‌باشد است. این اصل چون خوب و دقیق رعایت شد پیروزی‌های جبهه مقاومت حاصل همین موضوع است و رهبر انقلاب پرچمدار این حرکت هستند و مردم ایران و منطقه نیز نقش بسیار تأثیرگذاری در این پیروزی‌ها
داشته‌اند.
فرمانده کل سپاه تصریح کرد: به‌نظر می‌رسد این مسیر با سرعت جلو می‌رود و راهش را پیش می‌برد.
سرلشکر جعفری اظهار داشت: انقلاب اسلامی با تمامی مشکلاتی که به‌خصوص در داخل کشور دارد وضع خوبی در ابعاد بیرونی و جبهه مقاومت دارد اما در داخل کشور هنوز فاصله زیادی با آرمان‌های انقلاب داریم.
به گزارش تسنیم، فرمانده کل سپاه در بخش دیگری از اظهارات خود تأکید کرد: امروز تهدید اصلی انقلاب اسلامی تهدیدات نرم فرهنگی و سیاسی و اجتماعی است که اگر به آنها پاسخ داده نشود می‌تواند برای انقلاب مشکلات جدی به‌وجود آورد.
]]>
مجلس نمایندگان آمریکا 2 طرح ضدایرانی دیگر تصویب کرد ۲۴/ ۱۳۹۶/۰۹ 2017-12-17T07:53:38+01:00 2017-12-17T07:53:38+01:00 tag:http://dost-1.mihanblog.com/post/3071 طاهر مهدوی تازه‌ترین دستاورد آمریکا!مجلس نمایندگان آمریکا 2 طرح ضدایرانی دیگر تصویب کرد ۲۴/ ۱۳۹۶/۰۹ مجلس نمایندگان آمریکا در ادامه اقدامات ضدایرانی خود دو طرح «قانون شفافیت دارایی‌های مقامات حکومت ایران» موسوم به ۱۶۳۸ H.R. و همچنین «قانون تقویت نظارت بر دسترسی ایران به اعتبارات مالی» مربوط به ممنوعیت فروش هواپیما به ایران موسوم به ۴۳۲۴ H.R. را تصویب کرد.طرح ضد ایرانی H.R.۴۳۲۴ در خصوص ممنوعیت فروش هواپیما به ایران با ۲۵۲ رأی مثبت و ۱۶۷ رأی مخالف که به تصویب مجلس نمایندگان آم تازه‌ترین دستاورد آمریکا!
مجلس نمایندگان آمریکا 2 طرح ضدایرانی دیگر تصویب کرد
۲۴/ ۱۳۹۶/۰۹
Image result for ‫مجلس نمایندگان آمریکا 2 طرح ضدایرانی دیگر تصویب کرد‬‎

مجلس نمایندگان آمریکا در ادامه اقدامات ضدایرانی خود دو طرح «قانون شفافیت دارایی‌های مقامات حکومت ایران» موسوم به ۱۶۳۸ H.R. و همچنین «قانون تقویت نظارت بر دسترسی ایران به اعتبارات مالی» مربوط به ممنوعیت فروش هواپیما به ایران موسوم به ۴۳۲۴ H.R. را تصویب کرد.
طرح ضد ایرانی H.R.۴۳۲۴ در خصوص ممنوعیت فروش هواپیما به ایران با ۲۵۲ رأی مثبت و ۱۶۷ رأی مخالف که به تصویب مجلس نمایندگان آمریکا رسید و برای تبدیل شدن به قانون باید در مجلس سنا نیز به تصویب برسد.
بر اساس این طرح مجلس نمایندگان آمریکا خواستار افزایش نظارت کنگره بر مبادلات مالی مرتبط با فروش هواپیماهای مسافربری به ایران است.
 طبق این طرح، وزارت خزانه‌داری آمریکا بایستی ظرف حداکثر ۳۰ روز بعد از صدور مجوزهای مالی برای فروش هواپیمای مسافربری به ایران، گزارشی را در این‌باره به نهادهای مربوط کنگره ارائه کند.
مجلس نمایندگان آمریکا همچنین در ادامه اقدامات ضدایرانی خود طرحی را به تصویب رساند که خواستار بررسی دارایی‌های مقامات ایرانی است.
این طرح که با 289 رأی موافق و 135 رأی مخالف به تصویب رسیده وزارت خزانه‌داری آمریکا را ملزم به بررسی دارایی مقامات ایرانی می‌کند.
بر اساس این طرح وزارت خزانه‌داری آمریکا باید درباره اموال و دارایی‌های زیر نظر مستقیم و یا غیرمستقیم مقامات ایرانی که در نهادها و موسسات مالی آمریکا نگهداری می‌شود گزارش‌هایی را به کنگره آمریکا تحویل دهد.
این طرح‌ها برای تبدیل شدن به قانون باید در سنای آمریکا نیز به تصویب رسیده و رئیس‌جمهور آمریکا نیز آن را امضا کند.
]]>