تـــوّلــی ( دوست شــنـاســی) « تولی به معنای پذیرش ولایت اولیای الهی با قلب و پیروی از آنها در عمل و نیزدوست داشتن اولیای الهی و دوست داشتن دوستداران آنها است.» « دوست خوب کسی است که آراسته به صفات ایمان واخلاق باشد.» tag:http://dost-1.mihanblog.com 2017-10-20T00:45:47+01:00 mihanblog.com آیت‌الله مصباح یزدی : شرط اخلاص در اجرای فرمان آتش به اختیار(زلال بصیرت) ۱۳۹۶/۰۷/۲۶ 2017-10-19T14:12:41+01:00 2017-10-19T14:12:41+01:00 tag:http://dost-1.mihanblog.com/post/2639 طاهر مهدوی شرط اخلاص در اجرای فرمان آتش به اختیار(زلال بصیرت)    ۱۳۹۶/۰۷/۲۶ آیا ما به صورت اتفاقی به دنیا‌ آمده‌ایم و یا خلقت ما بر اساس حساب و کتاب دقیقی در این نظام بوده است؟ بر اساس نظر بسیاری از دانشمندان مادی‌گرا، همه این عالم بر اساس یک اتفاق و به خاطر یک انفجار در عالم ماده رخ داده و کم‌کم سلول زنده‌ای یافت شده و تکامل یافته تا به صورت انسان فعلی درآمده است و این به معنای یک اتفاق کور و غیرحکیمانه است.اما قرآن کریم وجود انسان‌ها را عبث و غیرحکیمانه نمی‌داند. آنچه خ

شرط اخلاص در اجرای فرمان آتش به اختیار(زلال بصیرت)

    ۱۳۹۶/۰۷/۲۶

Image result for ‫آیت‌الله مصباح یزدی‬‎

آیا ما به صورت اتفاقی به دنیا‌ آمده‌ایم و یا خلقت ما بر اساس حساب و کتاب دقیقی در این نظام بوده است؟ بر اساس نظر بسیاری از دانشمندان مادی‌گرا، همه این عالم بر اساس یک اتفاق و به خاطر یک انفجار در عالم ماده رخ داده و کم‌کم سلول زنده‌ای یافت شده و تکامل یافته تا به صورت انسان فعلی درآمده است و این به معنای یک اتفاق کور و غیرحکیمانه است.
اما قرآن کریم وجود انسان‌ها را عبث و غیرحکیمانه نمی‌داند. آنچه خداوند بعد از آفرینش به ما داده است، ابزار حرکت اختیاری و مسئولانه است و اگر پذیرفتیم که خداوند ما را مختار آفریده و برای هر انتخاب خود باید روزی پاسخگو باشیم، باید ببینیم راه درست کدام است. مگر خدا نگفته است که انا هدیناه السبیل؟ کجاست این راه؟ آیا یافتن آن راه خیلی مشکل و پیچیده است، یا ما راه را ‌اشتباهی می‌رویم؟
حال که خداوند به ما عنایت کرده و در بین میلیاردها انسانی که در ابهام و غفلت و حیرت‌ها به سر می‌برند، مسیر درست را به ما به عنوان شیعه مسلمان انقلابی نشان‌ داده است، ما در مقابل این نعمت چه وظیفه‌ای نسبت به خودمان و خانواده و همسایه و شهر و کشور و دنیا داریم؟ آن هم در دوره‌ای که این جهّال سفیه شیطان‌صفت پرده از روی سفاهتشان برداشته و این بساط را در عالم به راه انداخته‌اند.
عزت بخشی مثال زدنی خداوند به ملت ایران
 در روی کره زمین در این گوشه عالم، خداوند به دست یکی از بندگانش که در وجودش غیر از خدا چیزی یافت نمی‌شد، چنان عزتی به ما بخشید که باور کردنی نبود؛ آن هم بعد از ذلتی که بر مردم ما حاکم شده بود و ارزش انسان‌های کشور از سگ اروپایی‌ها کمتر تلقی می‌شد. از آن ذلت به جایی رسیدیم که شخصیت‌های اول دنیا موقع سخنرانی امام(ره) کارشان را تعطیل می‌کردند که به صورت مستقیم سخن این پیرمرد را بشنوند؛ عزتی که هنوز ما هم نتوانسته ایم عمق آن را درک کنیم.
باید دانست که این عزت، تضمین شده نیست؛ همان طوری که قوم بنی اسرائیل بعد از اینکه خداوند آنها را بر تمام دنیا برتری داده بود، به خاطر ناسپاسی، به نهایت ذلت رسیدند، ممکن است عزتی که خدا به ما داده است در اثرناسپاسی از بین برود و این هشداری برای ماست.
اگر بخواهیم مورد غضب خدا واقع نشویم، باید فرمان آتش به اختیار رهبری در عرصه فرهنگی را جدی بگیریم و منتظر ننشینیم تا دیگران کاری را شروع کنند و ما هم به دنبال آنها برویم؛ کاری که بر عهده ما به عنوان طلبه است و وجود ما و حتی لباس ما بر آن شهادت می‌دهد، این است که ما در زمینه فرهنگی وظیفه داریم؛ و اگر هر صنف دیگری کار دیگری داشته باشد، اولویت اول ما کار فرهنگی است.
ابتدا باید بفهمیم در این عالم کجای کاریم و خدا از ما چه انتظاری دارد و امام زمان از ما شیعیانش چه توقعی دارد؛ حتی اگر یک دهم آنچه می‌توانیم را انجام دهیم نیز خوب است؛ اما متأسفانه حتی نسبت به توانایی خودمان آگاهی نداریم و خیلی راحت می‌گوییم: نمی‌توانم! البته روزی باید برای این کم‌کاری جواب دهیم.
نقش اخلاص امام در پیروزی نهضت
 حجت بر علیه ما، خود امام(ره) است که انجام داد و شد! او نه یار و یاوری داشت، نه بودجه‌ای داشت و نه قدرتی، اما تنها سرمایه‌اش خلوص بود و با این سرمایه، دنیا را متحول کرد! لذا باید توان خود را بسنجیم و در راهی که خدا ما را برای همان آفریده و از ما می‌خواهد، حرکت کنیم.
شرط  موفقیت در عمل به فرمان آتش به اختیار اخلاص است. آنچه سبب شد تا امام(ره)، امام(ره) شود، زور بازو نبود، حزب نبود؛ سرمایه کلانی نداشت؛ زندگی خودش نیز به سادگی و با زحمت اداره می‌شد؛ اما عده‌ای مستضعف به دنبال او راه افتادند و این اتفاق عظیم را در جهان به وجود آوردند؛ و این برکات تنها به خاطر اخلاصش بود.
در شرایطی که شاید اکثریت مردم باهوش و آگاه به اوضاع اجتماعی کشور، نگران ترور امام(ره) [به واسطه آمدن به ایران] بودند و ترور امام(ره) از همه راه‌ها برای رژیم طاغوت ساده‌تر بود، وقتی خبرنگار در هواپیما از ایشان می‌پرسد: چه احساسی دارید، می‌گوید: وظیفه‌ای دارم که می‌روم انجام دهم.
امام(ره) در ماجرای از دنیا رفتن فرزندشان آن را لطف خفی الهی دانست، درحالی که کسانی که آگاه هستند می‌دانند مرحوم حاج آقامصطفی نزد ایشان چه جایگاهی داشت. گفتن این مسائل آسان است، اما در عمل چنین نیست. ما اگر بچه شیرخوارمان مریض شود، شب نمی‌توانیم بخوابیم، اما وقتی خبر مرگ آقا مصطفی که حاصل عمر امام(ره) بود را آوردند و از آنجا که از علاقه امام(ره) به آقامصطفی خبر داشتند، نمی‌دانستند چگونه خبر را به ایشان بدهند، ایشان به ذکر جمله «انالله و اناالیه راجعون» اکتفا کرد.
پس اول باید جایگاه خود در دنیا و وظیفه و راه را بشناسیم و سپس با سرمایه اخلاص در این مسیر قدم برداریم. اگر این سرمایه بود، بقیه امور هم درست می‌شود و اگر نبود، سرمایه‌های کلان مادی دیگر نمی‌توانند اثری داشته باشند.
بیانات آیت‌الله مصباح یزدی(دام ظله)  در آیین افتتاحیه سال تحصیلی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)؛ قم؛ 19 /6 / 396 1.

]]>
رهبر انقلاب در دیدار نخبگان جوان تاکید فرمودند : برجام به نفع آمریکاست/اگر آن را پاره کند ما ریزریز می‌کنیم ۱۳۹۶/۰۷/۲۶ 2017-10-19T14:07:22+01:00 2017-10-19T14:07:22+01:00 tag:http://dost-1.mihanblog.com/post/2638 طاهر مهدوی رهبر انقلاب در دیدار نخبگان جوان تاکید فرمودندبرجام به نفع آمریکاستاگر آن را پاره کند ما ریزریز می‌کنیم   ۱۳۹۶/۰۷/۲۶ حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح دیروز (چهارشنبه) در دیدار صدها نفر از نخبگان جوان و استعدادهای برتر علمی، جوانان نخبه میهن را مایه امید به آینده درخشان ایران خواندند و با اشاره به ضرورت هوشیاری در مقابل مکر و حیله‌شیطان‌بزرگ، خطاب به مردم، مسئولان و فعالان سیاسی و مطبوعاتی هفت نکته مهم را درباره قضایای اخیر پیرامون برجام مور رهبر انقلاب در دیدار نخبگان جوان تاکید فرمودند
برجام به نفع آمریکاست
اگر آن را پاره کند ما ریزریز می‌کنیم
   ۱۳۹۶/۰۷/۲۶


Image result for ‫رهبر انقلاب در دیدار نخبگان جوان تاکید فرمودند‬‎Image result for ‫رهبر انقلاب در دیدار نخبگان جوان تاکید فرمودند‬‎

حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح دیروز (چهارشنبه) در دیدار صدها نفر از نخبگان جوان و استعدادهای برتر علمی، جوانان نخبه میهن را مایه امید به آینده درخشان ایران خواندند و با اشاره به ضرورت هوشیاری در مقابل مکر و حیله‌شیطان‌بزرگ، خطاب به مردم، مسئولان و فعالان سیاسی و مطبوعاتی هفت نکته مهم را درباره قضایای اخیر پیرامون برجام مورد تأکید قرار دادند.
حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای، وابستگی سیاسی را بسیار خطرناک و مایه توسری‌خوری ملت‌ها دانستند و با اشاره به قطع کامل وابستگی ایران به آمریکا خاطرنشان کردند: دشمن با رصد تحولات و فعالیت‌های جمهوری اسلامی ایران، از تبدیل ایران از «کشوری عقب‌افتاده و وابسته» به کشوری «اثرگذار، متنفذ و برخوردار از اقتدار روزافزون سیاسی، دفاعی و علمی»، کاملاً عصبانی و به‌شدت نگران است.
رهبر انقلاب، دشمنی رژیم آمریکا با ملت ایران را از همان روزهای اول پیروزی انقلاب یادآور شدند و افزودند: آن روزها نه مسئله انرژی هسته‌ای مطرح بود و نه موشک و نفوذ منطقه‌ای، اما آمریکایی‌ها فهمیده بودند که با پیروزی انقلاب، ایران را به‌عنوان کشوری «زیردست، مطیع و بسیار پرمنفعت» از دست داده‌اند.
الگو شدن ایران در ذهن ملت‌ها موجب خشم سلطه‌گران
حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای، الگو شدن ایران در ذهن ملتها را موجب خشم و ناامیدی بیشتر سلطه‌گران خواندند و افزودند: ملت ایران در چهل سال اخیر به جهانیان ثابت کرده است که می‌توان از ابرقدرت‌ها نترسید، در مقابل آنها ایستادگی کرد و با وجود تحریم‌ها و فشارها، به رشد و پیشرفت روزافزون نیز دست یافت.
ایشان، پیشرفت‌های نظامی و موشکی ایران در عین تحریم کامل را موجب حیرت و حتی تحسین برخی دشمنان کینه‌ورز خواندند و افزودند: مقاله چند سال قبل یک ژنرال صهیونیست در این خصوص، نمونه‌ای از این واقعیت است.
ضرورت شناخت دشمن
حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای با اشاره به اینکه «نمی‌خواهیم وقت جلسه خوب و مفید با نخبگان جوان را با پاسخگویی به رئیس‌جمهور آمریکا ضایع کنیم»، افزودند: با وجود این، همه باید به یک نکته مهم توجه کنیم و آن، ضرورت شناخت دشمن است زیرا هر ملتی دشمنانش را نشناسد و او را دوست یا بی‌طرف بداند، حتماً مورد تهدید و در معرض خطر قرار خواهد گرفت.
ایشان افزودند: امیرمؤمنان در نهج‌البلاغه می‌فرمایند «خواب نمی‌روم و می‌فهمم که در اطرافم چه می‌گذرد»، و ملت و مسئولان ایران نیز نباید دچار خواب‌گرفتگی و غفلت شوند چرا که در این صورت به ما شبیخون می‌زنند و غارت می‌شویم.
رهبر انقلاب اسلامی، با اشاره به پاسخ‌های خوب و درست مسئولان کشور به اباطیل ترامپ، رئیس‌جمهور و هیئت حاکمه آمریکا را به علت درک نکردن تحولات ایران و منطقه، دچار «عقب‌افتادگی ذهنی» خواندند و خاطرنشان کردند: آنها می‌خواهند ایرانِ جوان، مؤمن، انقلابی و پیشرفته را به ۵۰ سال قبل برگردانند، البته معلوم است که این کار، شدنی نیست اما آنها به علت عقب‌ماندگی از درک این واقعیت عاجزند و به همین علت دچار اشتباه محاسباتی و شکست‌های پی‌درپی از ملت ایران شده و می‌شوند.
نظام آمریکا کارگزار شبکه خبیث صهیونیزم بین‌الملل
رهبر انقلاب، رژیم بسیار شرور آمریکا را به تعبیر حقیقتاً درست امام راحل «شیطان بزرگ» و «شیطان اکبر» خواندند و خاطرنشان کردند: نظام آمریکا، کارگزار شبکه خطرناک و خبیث صهیونیزم بین‌الملل، دشمن ملت‌های مستقل و عامل اغلب جنگ‌ها در منطقه و جهان است و مانند زالو درصدد مکیدن دار و ندار ملت‌هاست.
ایشان با یادآوری سخنان ترامپ در مبارزات انتخاباتی مبنی بر به‌وجود آمدن داعش به‌دست آمریکا افزودند: طبیعی است که سردمداران آمریکا اکنون علیه سپاه پاسداران که اهداف خطرناک آمریکا و داعش را در منطقه سد کرده است، نعره بکشند و سخنرانی کنند.
خنثی شدن نقشه‌های آمریکا در منطقه دلیل دیگر خشم مقامات این کشور
حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای، خنثی شدن نقشه‌های آمریکا در منطقه از جمله در سوریه، لبنان و عراق را علت دیگر عصبانیت و خشم مقامات آمریکایی برشمردند و افزودند: جمهوری اسلامی نقشه‌های شوم آمریکا را برهم زده است.
رهبر انقلاب اسلامی پس از تبیین علل عصبانیت و نا امیدی آمریکایی‌ها به بیان هفت توصیه مهم به مردم، مسئولان و فعالان سیاسی و مطبوعاتی درباره قضایای اخیر پرداختند.
حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای در اولین نکته تأکید کردند: همه یقین و مسلم بدانند که آمریکا این بار هم از ملت انقلابی ایران تودهنی و شکست خواهد خورد.
توصیه دوم رهبر انقلاب، «پرهیز از غفلت در مقابل مکر و حیله آمریکا» بود.
نباید از مکر و توطئه دشمن غافل شویم
ایشان خاطرنشان کردند: نباید بلاهت نشان دادن رئیس‌جمهور آمریکا، موجب شود که از مکر و توطئه دشمن غافل شویم و آن را حقیر بشماریم، بلکه باید همه با تدبیر و هوشیاری و آمادگی کامل در صحنه باشیم.
حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای افزودند: البته جنگ نظامی اتفاق نمی‌افتد اما مسائلی هست که اهمیتش از جنگ کمتر نیست، بنابراین باید پیش‌بینی کنیم و مراقب باشیم.
رهبر انقلاب در توصیه سوم، به دشمنی آمریکا با عناصر قدرت ایران اشاره و تأکید کردند: برعکسِ دشمن، همه باید این عناصر را تقویت کنیم.
توان موشکی به کوری چشم دشمن هر روز باید افزایش یابد
ایشان علم و قدرت دفاعی را از جمله عناصر اصلی قدرت ملت ایران خواندند و افزودند: توان موشکی باید به کوری چشم دشمن هر روز افزایش یابد.
حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای اقتصاد را از دیگر عناصر قدرت ایران برشمردند و تأکید کردند: باید به کاهش وابستگی و افزایش قدرت درون‌زای اقتصادی اهتمام جدی کرد.
رهبر انقلاب در همین زمینه یادآور شدند: بارها گفته‌ایم که با سرمایه‌گذاری خارجی از جمله غربی‌ها مشکلی نداریم اما نباید اقتصاد کشور به ستونی متکی باشد که با نعره شخصی مثل ترامپ بلرزد.
ایشان افزودند: اقتصاد ایران باید به «ستونِ توان و ظرفیت داخلی» تکیه کند و سیاست‌های اعلام شده اقتصاد مقاومتی، پیگیری و اجرا شود.
«بی‌اعتنایی به القائات دشمن»، چهارمین توصیه مهم رهبر انقلاب درباره قضایای اخیر است.
دشمنی‌ها بیشتر شده است
حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای گفتند: در برجام دشمن القا می‌کرد اگر توافق حاصل شود دشمنی‌ها برطرف می‌شود، توافق کردیم اما دشمنی‌ها بیشتر هم شد.
ایشان تأکید کردند: امروز هم نباید مطالبی مطرح شود که اگر مثلاً در فلان قضیه توافق نکردیم چنین و چنان می‌شود، این از القائات مورد نظر دشمن است و ما باید بی‌اعتنا به این القائات، مصالح خودمان را خودمان بفهمیم و آن را از دشمن نشنویم.
پنجمین توصیه رهبر انقلاب اسلامی یعنی افزایش قدرت دفاعی بر تجربه دفاع مقدس متکی بود.
ایشان خاطرنشان کردند: در آن سال‌ها تهران زیر موشک‌باران صدام و حامیان غربی‌اش بی‌دفاع بود، جوانان کشور برای حل این معضل از صفر شروع کردند و به تدریج به چنان توانایی دست یافتند که دشمن وقتی توانایی مقابله به مثل ما را دید، متوقف شد.
حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای تأکید کردند: اکنون نیز باید توان دفاعی کشورمان را افزایش دهیم تا دشمنان گستاخ و جَری نشوند و به حمله و دست از پا خطا کردن، تشویق نگردند.
رهبر انقلاب در توصیه بعدی به موضوع رفتار اروپایی‌ها در مسئله اخیر پرداختند.
موضع‌گیری اروپا علیه ترامپ خوب است اما کافی نیست
ایشان گفتند: اروپایی‌ها با درک اینکه برجام به نفع آنها و آمریکایی‌هاست، با سخنان رئیس‌جمهور آمریکا درباره پاره کردن برجام مخالفت کردند که این موضع‌گیری خوب است اما کافی نیست.
رهبر انقلاب گفتند: تا طرف مقابل، برجام را پاره نکند، ما آن را پاره نمی‌کنیم، اما اگر برجام را پاره کنند ما آن را ریز ریز می‌کنیم.
حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای تأکید کردند: اروپایی‌ها باید مقابل اقدامات دولت آمریکا از جمله نقض برجام همچون تحریم‌هایی که انتظار دارند از کنگره بیرون بیاید بایستند و از هم‌صدایی با آمریکایی‌ها در مسائلی نظیر قدرت دفاعی ایران و حضور ایران در منطقه بپرهیزند چرا که ما مطلقاً هم‌آوازی اروپایی‌ها با زورگویی‌های آمریکا را قبول نمی‌کنیم.
رهبر انقلاب در همین زمینه افزودند: آنهایی که موشک و سلاح اتمی دارند ملت ایران را از داشتن موشک ۲ یا ۳ هزار کیلومتری نهی می‌کنند، این موضوع و دیگر مسائل مربوط به ایران به شما چه ربطی دارد؟
آخرین توصیه رهبر انقلاب، «جدی گرفتن اقتصاد مقاومتی و اصول آن» از جمله تولید داخلی، منع واردات غیرضروری، جلوگیری از قاچاق کالا و ایجاد اشتغال بود.
ایشان خاطرنشان کردند: بیش از نیمی از سال، گذشته است و باید برای تحقق اهداف و جبران عقب‌ماندگی‌های ناشی از حرف‌های انتخاباتی، تلاش مضاعف شود تا اقتصاد ایران از اتکاء به نفت، به اقتصادی مبتنی بر ارزش افزوده تبدیل شود.
رهبر انقلاب اسلامی، در بخش دیگری از سخنانشان، دیدار با نخبگان جوان را جلسه‌ای شیرین و مطلوب و سرشار از امید به آینده و افق‌های پیش رو خواندند و با تأکید بر اینکه نخبگان، نعمت‌های الهی هستند و باید شکر این نعمت را بجا آورد، گفتند: من عمیقاً و قویاً، نخبه‌باور هستم و مسئولان نیز باید باور کنند که نخبه داریم و این نخبه‌ها می‌توانند سرنوشت کشور را تغییر دهند.
باید این عقب‌افتادگی جبران شود
ایشان، پیشرفت علمی را زمینه‌ساز اقتدار کشور دانستند و خاطرنشان کردند: کشور ما با وجود سابقه درخشان در زمینه علم، متأسفانه در دوران سلطه بیگانگان از قافله علم عقب افتاد که باید این عقب‌افتادگی جبران شود.
رهبر انقلاب اسلامی، اصلی‌ترین راه جلوگیری از غرب‌زدگی کشور را، از بین بردن وابستگی دانستند و با تأکید بر اینکه از عناصر اصلی رهایی از وابستگی، پیشرفت علمی است، خاطرنشان کردند: در مسیر پیشرفت علمی و فناوری نباید هیچ مانعی از جانب دستگاه‌های مختلف به‌وجود آید.
حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای با استناد به ظرفیت‌های فوق‌العاده کشور، بستر پیشرفت علمی و فناوری را مهیا دانستند و با ابراز رضایت از اقدامات بنیاد نخبگان و معاونت علمی ریاست جمهوری افزودند: البته نباید به این حد از پیشرفت قانع بود، زیرا تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله زیادی داریم.
رهبر انقلاب اسلامی در ادامه سخنان خود به یک نکته اساسی اشاره کردند و گفتند: در پیشرفت علمی باید رویه‌سازی و جریان‌سازی شود تا سلائق و روش‌های مدیریتی در دولت‌های مختلف، در این مسیر تأثیرگذار نباشد و پیشرفت علمی کشور متوقف نشود.
حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای چند نکته را نیز درخصوص مسائل مرتبط با علم و فناوری بیان کردند.
«افزایش کیفیت ضوابط شرکت‌های دانش‌بنیان»، «لزوم افزایش بودجه علم و فناوری»، «مدیریت صحیح منابع مالی در این بخش» و «ضرورت ارتقاء کیفیت مقالات علمی»، نکاتی بود که رهبر انقلاب اسلامی به آنها اشاره کردند.
ایشان، معاونت علمی ریاست جمهوری و بنیاد نخبگان را به استفاده بیش از پیش از ظرفیت‌های دستگاه‌ها، توصیه مؤکد کردند.
باید برای صنعت کشور فکر اساسی شود
رهبر انقلاب اسلامی همچنین گفتند: باید برای صنعت کشور، فکری اساسی شود زیرا صنعت گرفتار آفت مونتاژکاری شده است و تا وقتی که این آفت وجود دارد، نوآوری مورد توجه قرار نخواهد گرفت و تحرک و کار علمی نیز متوقف خواهد شد و در چنین شرایطی، میان دانشگاه و صنعت، ارتباطی برقرار نخواهد بود.
ایشان به موضوع لزوم اهمیت دادن به فعالیت‌های فرهنگی در معاونت علمی ریاست جمهوری و بنیاد نخبگان نیز اشاره کردند و افزودند: خطرناک‌تر و تلخ‌تر از ترور فیزیکی که در سال‌های گذشته انجام شد و تعدادی از دانشمندان ما شهید شدند، اسیر فکری و فرهنگی شدنِ دانشمندان است، بنابراین نخبگان باید با تقوا از خود مراقبت کنند.
رهبر انقلاب در بخش پایانی سخنان خود، شرایط امروز و جهت‌گیری کشور را بهترین فرصت برای جوانان به منظور افزایش ایمان، تلاش علمی در جهت پیشرفت و برطرف کردن اشکالات دانستند و گفتند: مطمئن هستم که شما جوانان، ایرانی به مراتب بهتر، پیشرفته‌تر و منظم‌تر، پیشِ رو خواهید داشت.
در ابتدای این دیدار دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان با اشاره به لزوم تغییر در رویکرد اقتصادی، از اقتصاد نفتی به سمت اقتصاد مبتنی بر نیروی انسانی خلاق و مؤمن و خودباور، گفت: طراحی مدل موفق آموزشی، تمرکز بر توانمندسازی نخبگان، جذب ایرانیان خارج از کشور و ایجاد شبکه نخبگانی از مهمترین فعالیت‌ها و رویکردهای بنیاد ملی نخبگان بوده است.
در ابتدای این مراسم، شش تن از نخبگان در سخنانی دغدغه‌ها و پیشنهادهای خود را بیان کردند.
آقایان:
- محمد سالاری نسب – مهندس مکاترونیک و برگزیده جشنواره خوارزمی سال ۹۰
- محمد امین صادقی – دکترای کامپیوتر و دارنده نشان برنز المپیاد جهانی کامپیوتر
-  محمد حق‌شناس – دانشجوی دکترای مدیریت و رتبه یک کنکور سراسری
-  سیدرضا کاظمی – کارشناس ارشد فلسفه علم و مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان
-  عیسی زارع‌پور – دکترای مهندسی کامپیوتر و خانم فاطمه خوشنویسان – دانشجوی دکترای مدیریت و برگزیده جایزه بنیاد ملی نخبگان
بر محورهای زیر تأکید کردند:
- ضرورت ایجاد فضای آرام و به دور از تنش در مراکز علمی و آموزشی
- لزوم به‌کارگیری نخبگان در صنعت و دستگاه‌های تصمیم‌ساز
- لزوم تغییر رویکرد دانشگاه‌ها به سمت پژوهش‌های کاربردی و بومی
- ضرورت مقابله با واردات در فضای مجازی از طریق تولید محتوای سالم و داخلی
- لزوم اصلاح قوانین شرکت‌های دانش‌بنیان و کسب‌وکارهای نوین.
]]>
پیکر پاک شهید مدافع حرم امیرخان هاشمی در شهر ساوه تشییع شد ۱۳۹۶/۰۷/۲۶ 2017-10-19T14:01:42+01:00 2017-10-19T14:01:42+01:00 tag:http://dost-1.mihanblog.com/post/2637 طاهر مهدوی پیکر پاک  شهید مدافع حرم  امیرخان هاشمی در شهر ساوه تشییع شد    ۱۳۹۶/۰۷/۲۶ در واپسین روزهای ماه محرم‌الحرام پیکر نهمین شهید مدافع حرم ساوه صبح دیروز بر روی دستان مردم متدین این شهر تشییع شد.پیکر شهید امیرخان هاشمی که در راه دفاع از حرم حضرت زینب(س) در سوریه به شهادت رسید، صبح دیروز با حضور مردم شهیدپرور ساوه تشییع و به خاک سپرده شد.پیکر این شهید والامقام از مقابل بیمارستان شهید مدرس ساوه به طرف میدان شهدا و میدان سرداران شهید این شهرستان تشییع و در جوار آستان پیکر پاک  شهید مدافع حرم  امیرخان هاشمی در شهر ساوه تشییع شد

   ۱۳۹۶/۰۷/۲۶


Image result for ‫شهید مدافع حرم  امیرخان هاشمی‬‎Image result for ‫شهید مدافع حرم  امیرخان هاشمی در شهر ساوه‬‎
در واپسین روزهای ماه محرم‌الحرام پیکر نهمین شهید مدافع حرم ساوه صبح دیروز بر روی دستان مردم متدین این شهر تشییع شد.
پیکر شهید امیرخان هاشمی که در راه دفاع از حرم حضرت زینب(س) در سوریه به شهادت رسید، صبح دیروز با حضور مردم شهیدپرور ساوه تشییع و به خاک سپرده شد.
پیکر این شهید والامقام از مقابل بیمارستان شهید مدرس ساوه به طرف میدان شهدا و میدان سرداران شهید این شهرستان تشییع و در جوار آستان مقدس امامزاده اسحاق‌بن‌موسی‌الکاظم(ع) این شهر آرام گرفت.
این شهید از اعضای تیپ فاطمیون بود که در حین انجام وظیفه جهادی و درگیری با تکفیری‌ها در راه دفاع از مقدسات اسلامی به‌ویژه حرم حضرت زینب(س) و حضرت رقیه(س) به فیض عظیم شهادت نائل آمد.
]]>
پیکرهای پاک 2 شهید گمنام دفاع‌مقدس در شهر قم تشییع شد ۱۳۹۶/۰۷/۲۶ 2017-10-19T13:58:22+01:00 2017-10-19T13:58:22+01:00 tag:http://dost-1.mihanblog.com/post/2636 طاهر مهدوی پیکرهای پاک 2 شهید  گمنام دفاع‌مقدس در شهر قم تشییع شد     ۱۳۹۶/۰۷/۲۶ مراسم تشییع و خاکسپاری دو شهید گمنام دفاع مقدس در دانشگاه پیام نور قم برگزار شد. مراسم تشییع و خاکسپاری پیکرهای پاک دو شهید گمنام دفاع مقدس پیش از ظهر دیروز در دانشگاه پیام نور با حضور مسئولان استانی، مسئولان دانشگاه، طلاب و دانشجویان این دانشگاه برگزار شد.یکی از این دو شهید بی‌نشان 18 ساله مربوط به سال 61، عملیات محرم در منطقه شرهانی و دیگری 24 ساله مربوط به سال 63، عملیات بدر


پیکرهای پاک 2 شهید  گمنام دفاع‌مقدس در شهر قم تشییع شد

     ۱۳۹۶/۰۷/۲۶


Image result for ‫پیکرهای پاک 2 شهید  گمنام دفاع‌مقدس در شهر قم تشییع شد‬‎Image result for ‫پیکرهای پاک 2 شهید  گمنام دفاع‌مقدس در شهر قم تشییع شد‬‎
مراسم تشییع و خاکسپاری دو شهید گمنام دفاع مقدس در دانشگاه پیام نور قم برگزار شد.
مراسم تشییع و خاکسپاری پیکرهای پاک دو شهید گمنام دفاع مقدس پیش از ظهر دیروز در دانشگاه پیام نور با حضور مسئولان استانی، مسئولان دانشگاه، طلاب و دانشجویان این دانشگاه برگزار شد.
یکی از این دو شهید بی‌نشان 18 ساله مربوط به سال 61، عملیات محرم در منطقه شرهانی و دیگری 24 ساله مربوط به سال 63، عملیات بدر در شرق دجله  بودند.

]]>
فراخوان دوم هلال احمر برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی به آوارگان میانمار ۱۳۹۶/۰۷/۲۶ 2017-10-19T13:56:25+01:00 2017-10-19T13:56:25+01:00 tag:http://dost-1.mihanblog.com/post/2635 طاهر مهدوی فراخوان دوم هلال احمر برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی به آوارگان میانمار    ۱۳۹۶/۰۷/۲۶ رئیس‌سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر گفت: فراخوان دوم برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای آوارگان میانمار از امروز تا پنجم آبان انجام می‌شود. رضا اندام با تاکید بر اینکه کمک‌های غیرنقدی برای آوارگان میانماری توجیه اقتصادی ندارد، به ایسنا گفت: بسیاری از این کالاها را می‌توانیم با هزینه کمتر در خود بنگلادش تهیه کنیم، از همین رو تلاش و تاکید ما بر جمع‌آوری کمک‌های نقدی مردم است.اندام در مور

فراخوان دوم هلال احمر برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی به آوارگان میانمار 

  ۱۳۹۶/۰۷/۲۶


Image result for ‫فراخوان دوم هلال احمر برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی به آوارگان میانمار‬‎
رئیس‌سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر گفت: فراخوان دوم برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای آوارگان میانمار از امروز تا پنجم آبان انجام می‌شود.
رضا اندام با تاکید بر اینکه کمک‌های غیرنقدی برای آوارگان میانماری توجیه اقتصادی ندارد، به ایسنا گفت: بسیاری از این کالاها را می‌توانیم با هزینه کمتر در خود بنگلادش تهیه کنیم، از همین رو تلاش و تاکید ما بر جمع‌آوری کمک‌های نقدی مردم است.
اندام در مورد شیوه‌های جمع‌آوری کمک‌های مردمی گفت: دوستان هلال احمر در طول مدت فراخوان در معابر پرتردد، مساجد و محل‌های برگزاری نماز جمعه برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی حضور پیدا می‌کنند و مردم می‌توانند کمک‌های خود را به این افراد بدهند.
وی با‌ اشاره به راه‌های دیگر واریز کمک‌های نقدی گفت: واریز کمک‌های نقدی به شماره کارت 6104337770064606 و یا شماره حساب 99999 به نام هلال احمر در بانک‌های ملی، ملت، صادرات، رفاه،‌ مسکن،‌ دی، تجارت،‌ سپه، شهر،‌ آینده و رسالت از جمله راه‌های واریز کمک‌ها است. همچنین با کد USSD نیز امکان واریز کمک‌ها وجود دارد و هموطنان از طریق کد #112*3*741* می‌توانند مبالغ خود را واریز کنند.
رئیس‌سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر در مورد وضعیت آوارگان میانماری گفت: این افراد در شرایط نامناسبی قرار دارند و فاقد کمترین امکانات هستند. بسیاری از کودکان حتی لباس برای پوشیدن ندارند و دچار مشکلات زیادی هستند، همچنین نزدیک به 25 هزار خانم باردار در میان این آوارگان حضور دارند که با مشکلات اساسی تغذیه‌ای، ‌بهداشتی و درمانی مواجه هستند. کاری که ما می‌توانیم انجام بدهیم این است که مقداری از پوشاک و مسائل تغذیه‌ای آنها را پوشش بدهیم.
اندام با بیان اینکه شرایط برای استقرار بیمارستان صحرایی ایجاد شده است، گفت: تمام هم و غم ما این است که در اولین فرصت بیمارستان صحرایی و چندین درمانگاه اقماری را ایجاد کنیم و امیدواریم با کمک‌های مردم و دستگاه‌های مسئول مانند وزارت بهداشت بتوانیم این کار را انجام بدهیم.
وی در پاسخ به این سؤال که تاکنون چه میزان کمک مردمی واریز شده است، گفت: تاکنون مردم حدود دو میلیارد و 600 میلیون تومان کمک کرده‌اند و پیش‌بینی می‌کنیم در پایان فراخوان میزان کمک‌ها به 50 میلیارد تومان برسد.
]]>
فرماندهان نظامی 9 کشور با دریادار سیاری دیدار کردند ۱۳۹۶/۰۷/۲۶ 2017-10-19T13:54:46+01:00 2017-10-19T13:54:46+01:00 tag:http://dost-1.mihanblog.com/post/2634 طاهر مهدوی در جریان سفر به ایتالیافرماندهان نظامی 9 کشور با دریادار سیاری دیدار کردند     ۱۳۹۶/۰۷/۲۶ فرماندهان نظامی 9 کشور اروپایی، آفریقایی و آمریکای لاتین با دریادار سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش دیدار و بر ضرورت توسعه روابط متقابل تأکید کردند. به گزارش فارس، در آستانه برگزاری همایش بین‌المللی قدرت دریایی منطقه‌ای در شهر ونیز ایتالیا که با حضور بیش از 50 کشور از جمله جمهوری اسلامی ایران برگزار می‌شود، فرماند‌هان کشورهای مختلف به ویژه فرماندهان نیروی دریایی در ار در جریان سفر به ایتالیا
فرماندهان نظامی 9 کشور با دریادار سیاری دیدار کردند
    ۱۳۹۶/۰۷/۲۶

Image result for ‫فرماندهان نظامی 9 کشور با دریادار سیاری دیدار کردند‬‎

فرماندهان نظامی 9 کشور اروپایی، آفریقایی و آمریکای لاتین با دریادار سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش دیدار و بر ضرورت توسعه روابط متقابل تأکید کردند.
به گزارش فارس، در آستانه برگزاری همایش بین‌المللی قدرت دریایی منطقه‌ای در شهر ونیز ایتالیا که با حضور بیش از 50 کشور از جمله جمهوری اسلامی ایران برگزار می‌شود، فرماند‌هان کشورهای مختلف به ویژه فرماندهان نیروی دریایی در اروپا به دنبال دستیابی به دانش و تجربه ایران در زمینه برقراری امنیت و مقابله با دزدان دریایی در آب‌های بین‌المللی هستند.
در ضیافت شام اجلاس قدرت‌های دریایی منطقه‌ای در ونیز که امیر دریادار حبیب‌الله سیاری، فرمانده نیروی دریایی ارتش کشورمان به عنوان مهمان ویژه دعوت شده است، تعدادی از فرماندهان دریایی اروپا و دیگر نقاط جهان با امیر دریادار سیاری دیدار و گفت‌وگو کردند.
بر اساس این گزارش، فرماندهان نیروی دریایی کشورهای بلغارستان، آرژانتین، یونان، الجزایر، کرواسی، آفریقای جنوبی، پرتغال، جانشینان فرماندهان نیروی دریایی روسیه و اسپانیا در دیدار دریادار سیاری تمایل خود به توسعه روابط و همکاری با نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران را ابراز داشتند.
]]>
چه کسی به دشمن گرا داد؟! ۱۳۹۶/۰۷/۲۶ 2017-10-19T13:52:29+01:00 2017-10-19T13:52:29+01:00 tag:http://dost-1.mihanblog.com/post/2633 طاهر مهدوی چه کسی به دشمن گرا داد؟!   ۱۳۹۶/۰۷/۲۶ در روزهای گذشته سخنگوی دولت در نشست خبری خود گفت که چرا برخی در داخل می‌خواهند به دشمن گرا بدهند که خزانه کشور خالی است؟! در حالی که نخستین بار این مورد را رئیس‌دولت تدبیر و امید بیان کرد و همچنین برخی از دولتمردان و حامیان درجه یک دولت نیز به‌اشکال دیگر چنین عملی را مرتکب شدند.گذشت روزها اتفاق‌های جالبی را به همراه دارد. انگار اینکه گفته‌اند زمان تکرار می‌شود چندان هم بیراه نیست. محمدباقر نوبخت، سخنگوی دولت و رئیس‌سازمان چه کسی به دشمن گرا داد؟!  
۱۳۹۶/۰۷/۲۶

Image result for ‫چه کسی به دشمن گرا داد؟‬‎

در روزهای گذشته سخنگوی دولت در نشست خبری خود گفت که چرا برخی در داخل می‌خواهند به دشمن گرا بدهند که خزانه کشور خالی است؟! در حالی که نخستین بار این مورد را رئیس‌دولت تدبیر و امید بیان کرد و همچنین برخی از دولتمردان و حامیان درجه یک دولت نیز به‌اشکال دیگر چنین عملی را مرتکب شدند.
گذشت روزها اتفاق‌های جالبی را به همراه دارد. انگار اینکه گفته‌اند زمان تکرار می‌شود چندان هم بیراه نیست. محمدباقر نوبخت، سخنگوی دولت و رئیس‌سازمان برنامه و بودجه به تازگی در نشست خبری خود گفته است: «من از کسانی که با دولت مخالفت‌هایی دارند تقاضا می‌کنم در حال حاضر وحدت را در کشور به نمایش بگذارند و مدام نگویند که منابع مالی ما برای اداره کشور کم است. کسانی که بیرون از مرزها نشسته‌اند اگر ببینند که ما وضعیت اقتصادی خوبی نداریم و منابع مالی در اختیارمان کافی نیست در اقداماتشان جری‌تر می‌شوند...چرا عده‌ای در داخل کشور می‌خواهند گرا بدهند که منابع مالی کم داریم؟ ما منابع مالی داریم و با همان هم می‌توانیم به توسعه کشور بپردازیم.»
اما نگاهی گذرا و مرور وقایع گذشته (حتی به اندازه چند پاراگراف) به خوبی بیان می‌کند که چه کسانی به دشمن گرا می‌دادند. در این میان ممکن است برخی ناخواسته چیزی را گفته باشند که گرای به دشمن باشد و عده‌ای دیگر بر سر منافع گروهی و حزبی در این معرکه افتاده باشند و البته بعضی هم آشکارا با دشمن این ملت ارتباط گرفتند و به او  گرا دادند و گفتند که در این شرایط ایران را تحریم کنید؛ مانند برخی اصحاب فتنه سبز.
گرای آبگوشتی!
«اگر قرار باشد تعرفه واردات برداشته شود، در هیچ صنعتی به جز آبگوشت بزباش و قرمه‌سبزی، در هیچ تکنولوژی تولید رقابتی و برتری نخواهیم داشت.»
این جملات اکبر ترکان از اعضای حزب اعتدال و توسعه و از دولتمردان یازدهم و دوازدهم است. تحقیر صنایع داخلی و متخصصان و جوانان این مرز و بوم چیزی به جز گرا دادن به دشمنان است؟! معنای این حرف این است که ما بدون غربی‌ها در صنعت نمی‌توانیم کاری از پیش ببریم؟!
باید به امثال آقای ترکان گفت که اگر تاکنون صنعت ما خاصه در خودرو‌سازی این نقایص و کمبودها را دارد دلیلی ندارد جز بی‌عرضگی مدیران این مجموعه‌ها و البته و متاسفانه در برخی موارد مسایل مادی. چرا که قراردادهایی مانند قراردادهای صنعت خودروسازی گاه فواید کلان مالی برای برخی به عنوان واسطه داشته است.
آقای ترکان به صنایع نظامی و پیشرفت‌های فوق‌العاده آن بنگرند و ببینید چه عاملی باعث شده در کشوری که جوانانش در بخشی می‌توانند با وجود همه نوع تحریم و سنگ اندازی و فشار مثلا در فقره موشک چنان پیشرفت کنند که موشک‌هایی با برد چندهزار کیلومتر و با دقت بالا تولید کنند و یا در صنعت پهپاد به این پیشرفت‌های مافوق تصور در این زمان کوتاه دست یابند چنانکه در شمار چند کشور برتر قرار گیریم اما در همین کشور صنعت خودروسازی به این شکل باشد. آری جناب ترکان ایراد را در خود و دیگر مدیران بخش صنعت جست‌وجو کنید و در عدم خودباوری.
تنها با یک بمب!
«آمریکا می‌تواند با یک بمب تمام سیستم دفاعی ایران را از کار بیاندازد!» این جمله وزیر دفاع یا یکی از ژنرال‌های ارتش آمریکا نیست. متاسفانه این جمله وزیر خارجه کشورمان آقای محمدجواد ظریف است.
آذر ماه 1392 هنگامی که ظریف برای جلسه پرسش و پاسخ دانشجویی در تالار علامه امینی کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران حاضر شده بود در پاسخ به سؤال یکی از دانشجویان چنین عنوان کرد: «آیا فکر کردید آمریکا که می‌تواند با یک بمب تمام سیستم دفاعی ما را از کار بیاندازد از سیستم دفاعی ما می‌ترسد؟ آیا واقعا به خاطر قدرت نظامی، آمریکا جلو نمی‌آید؟ بر اساس کدام سند فکر می‌کنید آمریکا می‌تواند به اطلاعات نظامی ما دست پیدا کند؟»
اگرچه به قول رهبر انقلاب آقای ظریف انسانی مومن و دلسوز برای کشور هستند اما این مورد به واقع مصداق گرا به دشمن است و صد البته که منظور، گرای آگاهانه نیست بلکه این جملات کاملا خطا، به دشمن می‌گوید که تو می‌توانی با یک بمب تمام تاسیسات نظامی ما را از کار بیندازی!
این جملات وزیرخارجه کشورمان در حالی بیان شد که قدرت‌های جهانی و سازمان‌های جاسوسی کشورهای غربی تا کنون در گزارش‌های متعددی به توان بالای سیستم‌های دفاعی ایران اذعان کرده‌اند. به تازگی «جان کری» وزیر خارجه آمریکا در دوره اوباما گفته است: «حسنی مبارک رئیس‌جمهور مصر، ملک عبدالله پادشاه عربستان، نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل، همه آنها ما را ترغیب می‌کردند تا به ایران حمله کنیم. باراک اوباما نیز درخواستهای شخصی مکتوب زیادی به دستش می‌رسید تا به ایران حمله کنیم.»
به راستی چه چیزی باعث شد تا آمریکا به ایران حمله نکند؟! آیا جز این بود که ذیل اراده حق تعالی، این اقتدار نظامی ایران بود که آنها را در این باره مردد می‌کرد؟
بزرگ‌بینی دشمن!
«من در سال‌های آخر حیات امام(ره) نامه‌ای را خدمت‌شان نوشتم، تایپ هم نکردم برای اینکه نمی‌خواستم کسی بخواند و خودم به امام دادم. در آن نامه هفت موضوع را مطرح کردم و نوشتم شما بهتر است در زمان حیات‌تان اینها را حل کنید. در غیر این صورت، ممکن است اینها به صورت معضلی، سد راه آینده کشور شود. گردنه‌هایی هست که اگر شما ما را عبور ندهید، بعد از شما عبور کردن مشکل خواهد بود. یکی از این مسائل، رابطه با آمریکا بود. نوشتم بالاخره سبکی که الان داریم که با آمریکا نه حرف بزنیم و نه رابطه داشته باشیم قابل دوام نیست. آمریکا قدرت برتر دنیا است. مگر اروپا با آمریکا، چین با آمریکا و روسیه با آمریکا چه تفاوتی از دید ما دارند؟ اگر با آنها مذاکره داریم چرا با آمریکا مذاکره نکنیم؟ معنای مذاکره هم این نیست که تسلیم آنها شویم. مذاکره می‌کنیم اگر مواضع ما را پذیرفتند یا ما مواضع آنها را پذیرفتیم، تمام است.»
آنچه خواندید اظهارات مرحوم هاشمی رفسنجانی است که در روزهای پایانی سال 1390 در دیدار مسئولان فصلنامه مطالعات بین‌المللی مطرح شد که در همان روزها بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌ها داشت. اینکه مسئول باسابقه‌ای در نظام اسلامی موضوع نامه خصوصی خود به امام را این چنین مطرح کند و به صراحت آمریکا را ابرقدرتی بخواند که ناچاریم با او ارتباط داشته باشیم آیا مصداق گرا به دشمن نیست؟!
این دست سخنان عملا در دشمن این تصور را به وجود آورد که ما نیازمند به او و رابطه با او هستیم. وقتی هم که دشمن به این یقین برسد در همه عرصه‌ها دست بالا را می‌گیرد. این یعنی عملا از پیش آن مرحوم دست مذاکره‌کنندگان ایرانی را بست چرا که دشمنان را با فرض برتری خویش بالا برد.
مرحوم هاشمی اکنون در قید حیات نیست تا به وضوح ببیند که فرق آمریکا با بقیه چیست. کشوری که نه تنها به هیچ‌ تعهد خویش پایبند نیست بلکه به صراحت از نیت خویش برای سرنگون کردن نظام ایران و پاره کردن برجام سخن می‌گوید.
مُبدع خزانه خالی
«در مرداد ماه [وقتی دولت را تحویل گرفتیم] با خزانه خالی مواجه بودیم... خزانه کشور جایی است که درآمدهای دولت به آنجا منتقل می‌شود و مخارج هم از آنجا تامین می‌شود. طبق قانون بودجه باید ماهانه 17 هزار و 500 میلیارد تومان درآمد می‌داشتیم. چون طبق قانون بودجه درآمد ما در سال 210 هزار میلیارد تومان بوده است... روزی که من کار خود را شروع کردم یعنی 12 مردادماه، موجودی خزانه حدود 1280 میلیارد تومان بود. ما باید آخر ماه، میزان 7 هزار و 500 میلیارد تومان حقوق پرداخت می‌کردیم که از این مبلغ فقط 2هزار و 870 میلیارد تومان در خزانه موجود بود. یعنی دولت باید بیش از 4 هزار و 600 میلیارد تومان از بانک استقراض می‌کرد.»
اینها جملات رئیس‌جمهور کشورمان آقای حسن روحانی است که در آذر ماه 1392 بیان شد. به راستی این جملات مصداق تذکر آقای نوبخت نیست؟! آیا رواست که رئیس‌جمهور کشوری در ملا عام و در برابر گوش‌های تیز شده بیگانگان و دشمنان از صندوق درون خانه و خالی بودن آن بگوید؟ بگذریم از اینکه پس از آن بسیاری بر این مدعا نقد نوشتند و خالی بودن صندوق را غیرممکن خوانند. البته رئیس‌دولت‌های نهم و دهم نیز طی دو اعلامیه به تفصیل در این باره سخن گفت و اینکه صندوق را با چه میزان به دولت بعد سپرده است. اکنون و در این گزارش قصد بررسی ادعاهای دو رئیس‌جمهور مذکور را نداریم و تنها موضوع بر زبان آوردن این جمله توسط رئیس قوه مجریه کشور است.
عملی که برای دیگران مکروه است برای ریاست محترم جمهور قطعا حرام است. برای نمونه همین موضوع سخن گفتن از مسایل محرمانه مملکت آن هم در آستانه مذاکرات. یعنی به واقع با این جملات به دشمن در بُعد اقتصادی گفتیم که ما به شدت به این توافق نیازمندیم.
می‌توان گفت که آقای روحانی با این جملات عملا و از پیش دست مذاکره کنندگان را بست. باید از آقای نوبخت پرسید که چگونه عملی در سال 1392 آن هم از جانب رئیس‌دولت شایسته بوده و در سال 1396 از جانب دیگران ناشایست؟! و البته عقیده صواب این است که در هر دو زمان این عمل ناشایست است و قطعا در شرایط پیش از مذاکرات بیش از دیگر زمان‌ها.
خودشان می‌گویند
استفاده از ظرفیت‌های سیاست خارجی یک بحث است و چوب حراج زدن به منافع ملی بحث دیگری است. رهبر معظم انقلاب اول فروردین 92، دشمنی‌های دولت فرانسه با ملت ایران را ناهوشمندی توصیف کرده و این کار را موجب ایجاد دشمنی در میان ملت ایران دانستند که در تاریخ دور خود نگاه بدی به فرانسه نداشته‌اند. ایشان در عین حال 29 آبان 92 فرمودند؛ «بعضی سردمداران اروپایی می‌روند تملق صهیونیست‌های وحشی را می‌گویند و خودشان را تحقیر می‌کنند. ملت فرانسه در اروپا اعتبار سیاسی به دست آورد به دلیل اینکه در مقابل آمریکا در ماجرای بازار مشترک اروپا ایستاد... حالا دولتمردان همان کشور نه فقط مقابل آمریکا بلکه بروند در مقابل صهیونیست‌های نحس نجس اظهار کوچکی و تواضع بکنند، مایه سرشکستگی ملت فرانسه است».
حالا تصور کنید طی دو سال مذاکرات، مکرراً از سوی برخی مسئولان دولت و حامیان سیاسی و رسانه‌ای آنها گفته می‌شود که فرانسه نقش پلیس بد را بازی کرده و سخنگوی اسرائیل شده و... اما سربزنگاه و در اولین فرصت، وزیر خارجه بدنام همان کشور به تهران دعوت می‌شود، حال آنکه هم‌نام خون‌های آلوده را به یدک می‌کشد، هم پیشنهاد دهنده برگشت‌پذیری سریع تحریم‌هاست و هم علناً از اهانت نشریه فرانسوی به پیامبر اعظم(ص) حمایت کرده است. در این سفر چه کلماتی رد و بدل شده است؟ رئیس‌جمهور می‌گوید «آقای فابیوس گفت در پاریس به شرکت‌ها گفتم دوره‌ای که قبلا نسبت به ایران داشتید تمام شده و اگر می‌خواهید کالا به ایران ببرید، دولت ایران زیر بار نخواهد رفت، شما باید سرمایه و تکنولوژی ببرید» اما می‌دانید همین فابیوس به هنگام حضور در تهران و در گفت‌وگو با رسانه‌های فرانسوی چه گفت؟ به گزارش رادیو فرانسه «فابیوس گفت ایران نیازهای عظیم دارد و حالا خودشان[!] می‌گویند نیازهای زیادی دارند، مثلا به قطار، مواد غذایی[!!]  و همه نوع تجهیزات احتیاج دارند»!
به جمله فابیوس دقت کنید: «حالا خودشان می‌گویند نیازهای عظیمی دارند!» خودشان یعنی چه کسانی؟! چه کسی به این دلال جنایت گفت که ما محتاج مواد غذایی فرانسه بودیم؟! و به راستی ما محتاجیم یا فرانسوی‌ها که طی چند سال اخیر با آشوب‌های اقتصادی زنجیره‌ای و به آتش کشیدن هزاران خودرو و اتوبوس در شب‌های سیاه پاریس و برخی شهرهای دیگر روبه‌رو بوده‌اند؟
]]>
آینده توافق هسته‌ای در هاله‌ای از ابهام است ۱۳۹۶/۰۷/۲۶ 2017-10-19T13:51:01+01:00 2017-10-19T13:51:01+01:00 tag:http://dost-1.mihanblog.com/post/2632 طاهر مهدوی لوموند:آینده توافق هسته‌ای در هاله‌ای از ابهام است  ۱۳۹۶/۰۷/۲۶ یک روزنامه فرانسوی در گزارشی نوشت: آینده توافق هسته‌ای در هاله‌ای از ابهام است. «فرانسوآ نیکولو» سفیر سابق فرانسه در ایران با انتشار مقاله‌ای در روزنامه فرانسوی «لوموند» پیرامون شرایط حاکم بر توافق هسته‌ای(برجام) نوشت: آینده توافق هسته‌ای در هاله‌ای از ابهام است.دونالد ترامپ با عدم تأیید توافق هسته‌ای منعقده در سال 2015 میان ایران و گروه 1+5، کنگره آمریکا را در خط مقدم تصمیم‌گیری درباره بقای این توافق قرا لوموند:
آینده توافق هسته‌ای در هاله‌ای از ابهام است 
۱۳۹۶/۰۷/۲۶

Image result for ‫آینده توافق هسته‌ای در هاله‌ای از ابهام است‬‎

یک روزنامه فرانسوی در گزارشی نوشت: آینده توافق هسته‌ای در هاله‌ای از ابهام است.
«فرانسوآ نیکولو» سفیر سابق فرانسه در ایران با انتشار مقاله‌ای در روزنامه فرانسوی «لوموند» پیرامون شرایط حاکم بر توافق هسته‌ای(برجام) نوشت: آینده توافق هسته‌ای در هاله‌ای از ابهام است.
دونالد ترامپ با عدم تأیید توافق هسته‌ای منعقده در سال 2015 میان ایران و گروه 1+5، کنگره آمریکا را در خط مقدم تصمیم‌گیری درباره بقای این توافق قرار داده است.
در این مقاله آمده است: کنگره آمریکا هم‌اکنون به دنبال آن است که به همراه دولت و متحدانش تغییرات و اصلاحاتی در برجام به وجود آورد اما چنانچه این امر محقق نشود، ترامپ کار خروج از برجام را آغاز خواهد کرد.
به گزارش فارس، لوموند افزود: توافق هسته‌ای در تهران به سختی مورد پذیرش و قبول مخالفان دولت قرار گرفته و دولت ایران نمی‌خواهد این جعبه پاندورا را مجددا باز کند و در بحث مربوط به محدود کردن برنامه موشک‌های بالستیک مورد تقاضا و خواست آمریکایی‌ها و اروپائی‌ها عمل کند. ایران چنین چیزی را نخواهد پذیرفت.
برخلاف مذاکرات هسته‌ای که مبتنی بر برنامه هسته‌ای غیرنظامیست، برنامه موشک‌های بالستیک ایران یک برنامه دفاعیست. ایرانی‌ها معتقدند که مجبور به پذیرش الزاماتی که تنها علیه آنها اعمال شده نیستند و ضرورتی ندارد که الزاماتی را که علیه همسایگانشان اعمال نشده، بپذیرند.
در نهایت به موازات اقدام دونالد ترامپ در اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران برای مجازات آن به بهانه رفتار و رویکردش در زمینه تروریسم و حقوق بشر، تهران نیز به مثابه زمانی که هدف حمله و تجاوز قرار گیرد، از خود دفاع خواهد کرد.
«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا جمعه شب با اعلام اینکه قصد ندارد پایبندی ایران به توافق هسته‌ای را تائید کند، پرونده برجام را به کنگره فرستاد و گفت تلاش می‌کند تا برخی مفاد برجام از جمله تاریخ انقضای محدودیت‌های هسته‌ای را اصلاح کند و به دنبال آن وزارت خزانه‌داری آمریکا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کشورمان را به فهرست تحریم‌های خود افزود.
معاون وزارت خزانه‌داری آمریکا همچنین با بیان اینکه استراتژی جدید واشنگتن علیه ایران 4 هدف دارد، تاکید کرد دیگر ارگان‌های دولتی ایران را نیز هدف تحریم قرار خواهند داد.
رایزنی با روس اتم
بهروز کمالوندی سخنگو و معاون سازمان انرژی اتمی که به منظور دیدار و گفت‌وگو با مقامات روسیه و شرکت در سمینار ٢٥ سال همکاری ایران و روسیه در زمینه انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای در راس هیئتی به مسکو سفر کرده در ادامه رایزنی‌هایش با مقامات روس با لیخاچوف رئیس روس اتم و مسئولان این شرکت دیدار و گفت‌وگو کرد.
در این دیدار طرفین در خصوص موضوعات مختلف مرتبط با همکاری‌های صلح آمیز هسته‌ای مذاکره کردند.
قرار است لیخاچوف یک روز قبل از سفر ولادیمیر پوتین به بوشهر سفر کرده و ضمن مذاکره با علی‌اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی در مراسم آغاز عملیات ساختمانی نیروگاه‌های جدید بوشهر شرکت کند.
غیرقابل اجرا
«ریچارد هاس» رئیس شورای روابط خارجی آمریکا در مقاله‌ای با عنوان «آمریکا به تنهایی نمی‌تواند استراتژی خود در قبال ایران را پیش برد» در نشریه «پراجکت سیندیکیت» تأکید کرده است، دولت آمریکا با وضع تحریم‌های جدید علیه ایران، در حقیقت خود را منزوی خواهد کرد.
این مقاله می‌افزاید: پایبندی ایران به توافق هسته‌ای را بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و همچنین مقامات ارشد آمریکا از جمله «جیمز متیس» وزیر دفاع این کشور تأیید کرده‌اند. اینکه برخی در آمریکا می‌گویند ایران به روح برجام پایبند نبوده، در حقیقت عبارتی است که هیچ پشتوانه حقوقی ندارد و هر چند می‌توان اینطور استدلال کرد که آنچه ایران در منطقه انجام می‌دهد جای نگرانی دارد، اما نمی‌تواند دلیل مناسبی برای معرفی مجدد تحریم‌ها تحت این توافق باشد.
هاس در ادامه نوشت:‌ مذاکره مجدد درباره برجام به منظور افزایش مدت زمان برخی محدودیت‌های آن، انجام بازرسی‌های شدیدتر و همچنین پوشش برنامه موشکی ایران ذیل این توافق، جذاب به نظر می‌رسد اما در عمل غیرقابل اجرا است چرا که ایران و دیگر امضاکنندگان این توافق چنین درخواست‌هایی را نخواهند پذیرفت و در نهایت نیز اگر آمریکا تهدید کند که در صورت عدم اجرای این موارد از توافق کنار خواهد کشید، یا تهدیدی توخالی خواهد شد و یا اگر هم عملی شود، ضربه‌ای به خود آمریکاست.
]]>
چرا ترامپ قایق را تکان داد؟ ۱۳۹۶/۰۷/۲۶ 2017-10-19T13:43:31+01:00 2017-10-19T13:43:31+01:00 tag:http://dost-1.mihanblog.com/post/2631 طاهر مهدوی چرا ترامپ قایق را تکان داد؟ ۱۳۹۶/۰۷/۲۶ سخنرانی هفته گذشته رئیس‌جمهور آمریکا که طی آن از استراتژی جدی دولت خود در مقابله با جمهوری اسلامی خبر داد، همچنان مورد بحث و توجه محافل سیاسی داخلی و خارجی است. برخی اصرار دارند دونالد ترامپ را سیاستمداری دیوانه و حراف معرفی کنند که محاسبه و برنامه‌ای در پس مواضعش نیست. سخنرانی ترامپ را از این منظر می‌توان به دو بخش تقسیم کرد. بخشی که او به خیال خود کوشید حساب ملت و نظام ایران را از هم جدا کرده و خود را حامی مردم معرفی کند اما لحن بی‌اد

چرا ترامپ قایق را تکان داد؟

۱۳۹۶/۰۷/۲۶

Image result for ‫چرا ترامپ قایق را تکان داد؟‬‎
سخنرانی هفته گذشته رئیس‌جمهور آمریکا که طی آن از استراتژی جدی دولت خود در مقابله با جمهوری اسلامی خبر داد، همچنان مورد بحث و توجه محافل سیاسی داخلی و خارجی است. برخی اصرار دارند دونالد ترامپ را سیاستمداری دیوانه و حراف معرفی کنند که محاسبه و برنامه‌ای در پس مواضعش نیست. سخنرانی ترامپ را از این منظر می‌توان به دو بخش تقسیم کرد. بخشی که او به خیال خود کوشید حساب ملت و نظام ایران را از هم جدا کرده و خود را حامی مردم معرفی کند اما لحن بی‌ادبانه و چارواداری او در تروریست خواندن ملت ایران –پیش از سخنرانی اصلی- و استفاده از عبارت مجعول و مورد علاقه مزدورانش در منطقه برای خلیج‌فارس و تهدید به اعمال تحریم‌های بیشتر، ماجرا را برعکس کرد و سال‌ها زحمت بی‌وقفه و طاقت فرسای بزک‌کنندگان آمریکا را بر باد داد. اما این سکه روی دیگری نیز دارد و آن، اینکه حرکت ترامپ بر خلاف ظاهر ابلهانه‌اش، از یک پشتوانه عمیق و کاملاً علمی و آکادمیک برخوردار است!
پروفسور توماس شلینگ - استاد روابط خارجی، امنیت ملی و استراتژی هسته‌ای دانشگاه مریلند- برای علاقه‌مندان به حوزه علوم روابط بین‌الملل چهره‌ای آشناست و سال 1386 سفری هم به تهران داشت و در دانشگاه صنعتی شریف سخنرانی کرد. وی که آذرماه سال گذشته در سن 95 سالگی درگذشت، سال 2005 برای طرح نظریه «بسط و توسعه درک تقابل‌ها و همکاری‌ها از طریق تحلیل‌های نظریه بازی‌ها» جایزه نوبل اقتصادی را دریافت کرد. «استراتژی برخورد» -the strategy of conflict- یکی از کتاب‌های معروف و مرجع اوست. شلینگ در این کتاب استراتژی‌های مختلف را معرفی و مورد بحث و بررسی قرار می‌دهد. یکی از این استراتژی‌ها «تکان دادن قایق» -‌boat rocking strategy- نام دارد.
این استراتژی تمثیلی به زبان ساده چنین است؛ تصور کنید قایقی در محلی که باید توقف کرده و در حال سکون است. یکی از سرنشینان قایق قصد دارد آن را به جای دیگری ببرد و این کار به تنهایی از وی ساخته نیست و نیاز به همراهی و موافقت سایر سرنشینان نیز دارد. او بی‌پروا شروع به تکان دادن قایق می‌کند، به شکلی که خطر واژگونی آن احساس شود و به دیگران می‌گوید؛ پارو بزنید! و الا آنقدر قایق را تکان می‌دهم تا همگی با هم غرق شویم! ویژگی خاص این استراتژی آن است که فرد تکان‌دهنده و خواستار تغییر موضع، دست به ریسک زده و عملی خطرناک را آغاز می‌کند. بر اساس این استراتژی، سایر سرنشینان از ترس سرنگونی و غرق شدن قایق، پارو می‌زنند و قایق به سوی محل مورد نظر فرد تهدید‌کننده به حرکت درمی‌آید.
ترامپ با سخنرانی جمعه هفته گذشته خود تکان دادن قایق برجام را آغاز کرد. هدف او تنها تغییر مکان قایق نیست. ترامپ می‌خواهد با اضافه کردن موضوعات غیرهسته‌ای (موشکی و منطقه‌ای) اساساً قایق را عوض کند. با تغییر در مفاد زمانی، آن را از محل فعلی به جای دیگری ببرد و بالاخره سرنشینان جدیدی – اولین و تنها استقبال‌کنندگان از استراتژی ترامپ یعنی رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی- را هم سوار قایق کند.
او برای رسیدن به هدف اولین تکان را به قایق داد و ادامه کار را به کنگره سپرد. تغییرات مورد نظر ترامپ که آشکارا اعلام شده‌اند، عبارتند از؛
1- محدودیت‌های زمانی مندرج در برجام که عمدتاً 10 تا 15 ساله هستند باید حذف شده و این محدودیت‌ها علیه ایران غروبی نداشته باشد.
2- موضوع توانایی موشکی ایران باید وارد برجام شده و دچار محدودیت شود.
3- باید در فعالیت‌های منطقه‌ای ایران مطابق سیاست‌ها و خواسته‌های واشنگتن تجدید نظر شده و این نفوذ و قدرت مهار شود.
اولین نکته‌ای که در این موضوع باید مد نظر داشت آن است که برخی سعی دارند تکان‌های قایق برجام را به شخصیت فردی و تنفرانگیز ترامپ نسبت دهند و اینگونه وانمود کنند که اگر به جای ترامپ، فرد دیگری –مثلاً هیلاری کلینتون- امروز سوار این قایق بود اوضاع فرق می‌کرد و الان همه لبخند به لب، در کنار ساحل دستاوردهای برجام لنگر انداخته و بر عرشه آن مشغول لذت بردن از آفتابی تابان بودیم! اما واقعیت آن است که چنین تکان‌هایی مدت‌ها پیش از حضور جنجالی ترامپ نیز پیش‌بینی می‌شد و مسئله‌ای اتفاقی و ناشی از بدشانسی قایق نیست.
رهبر معظم انقلاب اسلامی اول فروردین سال 1395 -10 ماه پیش از ریاست جمهوری ترامپ- در این مورد بیان دقیق دارند؛ «درست توجّه کنید تا من توضیح بدهم؛ من حرف طرف مقابل را بگویم... می‌گوید...خب، این توافق انجام گرفت لکن این توافق کافی نیست و مسائل دیگری هم هست که در آنها هم بایستی ملّت ایران، دولت ایران، مسئولین ایران تصمیم بگیرند و اقدام بکنند؛ مثلاً فرض بفرمایید امروز در منطقه‌ غرب آسیا -یعنی همین منطقه‌ای که غربی‌ها به آن می‌گویند خاورمیانه- جنجال‌ها و آشفتگی‌های بسیاری هست؛ خب، این مشکل برای کلّ منطقه است و اگر می‌خواهید کشور شما از این مشکل نجات پیدا کند، باید سعی کنید این جنجال‌ها فرو بنشیند. چه‌کار کنیم؟ با آمریکا همکاری کنیم، همفکری کنیم، جلسه کنیم، بنشینیم، گفت‌وگو کنیم و یک مدلی را طبق میل آمریکایی‌ها یا طبق توافق آمریکایی‌ها انتخاب کنیم.» البته از این دست موارد در بیانات ایشان بسیار است که هشدار می‌دهند طرف مقابل با برطرف شدن بهانه هسته‌ای، بهانه‌های دیگری را مطرح و امتیازات بیشتری را مطالبه خواهد کرد.
سرنشینان قایق برجام ایران، آمریکا، روسیه، چین و سه کشور اروپایی –انگلیس، فرانسه و آلمان- هستند. سه سرنشین اروپایی بلافاصله بیانیه‌ای صادر کردند و علیه حرکت خصمانه ترامپ موضع گرفتند و مخالفت خود با تهدید برجام از سوی ترامپ را اعلام کردند اما در عین حال در همان بیانیه گفتند که اگر برجام حفظ شود حاضرند برای مسئله موشکی و منطقه‌ای با آمریکا همراه شده و به ایران فشار بیاورند. در واقع آنان با حرکت دادن قایق مخالفت کردند اما برای تعویض آن و اضافه کردن سرنشینان جدید چراغ سبز دادند.
البته چنین رفتار و برخوردی از سوی اروپایی‌ها چندان هم عجیب و غیرمنتظره نیست. بازخوانی نامه تاریخی آقای روحانی در سمت دبیر شورای عالی امنیت ملی خطاب به محمد البرادعی مدیرکل وقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در مرداد ماه سال 1384 برای داشتن درکی درست از نحوه بازی تروئیکای اروپا در این ماجرای طولانی و جنجالی عبرت‌آموز است. آقای روحانی در بخشی از این نامه می‌نویسد؛ «اکنون مشخص است که مذاکرات، آن‌گونه که در توافقنامه پاریس خواسته شده بود، در حال پیشرفت نیست و این به دلیل خط مشی سه کشور اروپایی/ اتحادیه‌ اروپا در طولانی نمودن مذاکرات بدون کمترین تلاش برای حرکت به سوی برآورده ساختن تعهداتشان، طبق توافقنامه‌های تهران و پاریس می‌باشد. این استمرار کش‌دار منحصراً معطوف به تأمین این مقصود است که تعلیق را تاجایی که امکان دارد حفظ کند، تا آن را در عمل به توقف تبدیل نماید. این، برخلاف روح و مفاد توافقنامه پاریس می‌باشد و در راستای اصول مذاکرات با حسن نیت قرار ندارد.»
شواهد آشکار و قرائن پنهان نشان می‌دهد اروپایی‌ها بازی خود را آغاز کرده‌اند؛ پیغام و پسغام‌ها آغاز شده است که ما نمی‌گذاریم ترامپ قایق را غرق کند و شما هم کوتاه بیایید تا بنشینیم و درباره موضوع موشکی و منطقه‌ای مذاکره کنیم. البته آنچه ترامپ و اروپا می‌گویند مذاکره نیست بلکه در واقع محاکمه است! که پرداختن به نکته ظریف اما کلیدی تفاوت میان این دو قضیه خود مجال دیگری می‌طلبد و به همین نکته بسنده می‌کنیم که مذاکره به معنای مذاکره در مسائل منطقه‌ای امروز هم در جریان است و چندین دور مذاکره در آستانه، درباره بحران سوریه یکی از آنهاست.
حال که ترامپ قایق را تکان داده و تهدید به غرق آن می‌کند، چه باید کرد؟ مدت‌هاست که عده‌ای در داخل –بخصوص پس از سخنرانی ترامپ- مشغول کوک کردن این ساز هستند که ترامپ دیوانه است و باید از او ترسید و حرفی نزنید و کاری نکنید که قایق را غرق می‌کند و حتی از این فراتر رفته و با لحنی دلسوزانه و ظاهراً از سر خیرخواهی می‌گویند بهتر است تا قایق غرق نشده پارو بزنیم و برویم آنجایی که ترامپ می‌گوید! این نسخه ناشی از این تفکر است که اگر دیر بجنبیم و حرکتی نکنیم ترامپ همه را یکجا با هم غرق می‌کند. این عده یا نمی‌دانند یا خود را به ندانستن زده‌اند که دریای مطالبات آمریکا از ایران ساحل ندارد و تا ناکجا باید پارو زد.
سخنان دیروز رهبر معظم انقلاب درخصوص رفتار ترامپ از منظر استراتژی تکان دادن قایق، هوشمندانه‌ترین واکنش بود؛ «تا طرف مقابل، برجام را پاره نکند، ما آن را پاره نمی‌کنیم، اما اگر برجام را پاره کنند ما آن را ریزریز می‌کنیم.» این یعنی آقای ترامپ و کنگره آمریکا! ایران، از شاخ و شانه کشیدن و دیوانه بازی شما هراسی ندارد و چنانچه حتی قایق را غرق کنید، این شمایید که ضرر می‌کنید. این استراتژی هوشمندانه ناشی از محاسبه‌ای دقیق است؛ آمریکایی‌ها قایق را تکان می‌دهند اما غرق نمی‌کنند. آنهایی که می‌هراسند و زیر چشمی به پارو نگاه می‌کنند، باید بدانند که فقط انگیزه تکان دادن و احتمال غرق قایق را بیشتر می‌کنند. بازی پیچیده است و این تازه آغاز آن است.
محمد صرفی
]]>
تشییع پیکر پاک شهید گمنام در لنگرود ۱۳۹۶/۰۷/۲۵ 2017-10-18T12:14:32+01:00 2017-10-18T12:14:32+01:00 tag:http://dost-1.mihanblog.com/post/2630 طاهر مهدوی تشییع پیکر پاک شهید گمنام در لنگرود   ۱۳۹۶/۰۷/۲۵ مراسم تشییع یک شهید گمنام دوران دفاع مقدس روز دوشنبه در لنگرود برگزار شد.به گزارش خبرگزاری فارس مراسم تشییع این شهید گمنام از جلوی سپاه ناحیه لنگرود آغاز و در دانشکده پرستاری و پیراپزشکی لیلاکوه لنگرود به خاک سپرده شد.پیکر مطهر این شهید که سال 1362 در عملیات خیبر در سن 18 سالگی به فیض شهادت رسیده بود در منطقه عملیاتی جزیره مجنون تفحص شده است.با احتساب این شهید، تعداد شهدای گمنام شهرستان لنگرود به 10 شهید رسید.

تشییع پیکر پاک شهید گمنام در لنگرود

   ۱۳۹۶/۰۷/۲۵

Image result for ‫تشییع پیکر پاک شهید گمنام در لنگرود‬‎
مراسم تشییع یک شهید گمنام دوران دفاع مقدس روز دوشنبه در لنگرود برگزار شد.
به گزارش خبرگزاری فارس مراسم تشییع این شهید گمنام از جلوی سپاه ناحیه لنگرود آغاز و در دانشکده پرستاری و پیراپزشکی لیلاکوه لنگرود به خاک سپرده شد.
پیکر مطهر این شهید که سال 1362 در عملیات خیبر در سن 18 سالگی به فیض شهادت رسیده بود در منطقه عملیاتی جزیره مجنون تفحص شده است.
با احتساب این شهید، تعداد شهدای گمنام شهرستان لنگرود به 10 شهید رسید.
]]>
آیت‌‌الله خاتمی : 4 سال بزک آمریکا بس است/ملت را به دام اتحادیه اروپا نیندازید ۱۳۹۶/۰۷/۲۵ 2017-10-18T12:12:28+01:00 2017-10-18T12:12:28+01:00 tag:http://dost-1.mihanblog.com/post/2629 طاهر مهدوی آیت‌‌الله خاتمی در تجمع گسترده طلاب قم علیه آمریکا: 4 سال بزک آمریکا بس است/ملت را به دام اتحادیه اروپا نیندازید    ۱۳۹۶/۰۷/۲۵ علما، طلاب و فضلای حوزه علمیه قم ظهر دیروز در اجتماعی پرشور و با شکوه در مدرسه فیضیه قم، علیه یاوه‌گویی‌ها و اقدامات خصمانه مستکبران به ویژه آمریکای جنایتکار و رئیس‌جمهور آن تجمع کردند.طلاب و فضلا در این تجمع با سردادن شعارهایی همچون«مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل» و «مرگ بر مستکبر» یاوه‌گویی‌های اخیر مقامات آمریکایی به ویژه ترامپ را آیت‌‌الله خاتمی در تجمع گسترده طلاب قم علیه آمریکا:
 4 سال بزک آمریکا بس است/ملت را به دام اتحادیه اروپا نیندازید
   ۱۳۹۶/۰۷/۲۵

Image result for ‫آیت‌‌الله خاتمی در تجمع گسترده طلاب قم علیه آمریکا‬‎


علما، طلاب و فضلای حوزه علمیه قم ظهر دیروز در اجتماعی پرشور و با شکوه در مدرسه فیضیه قم، علیه یاوه‌گویی‌ها و اقدامات خصمانه مستکبران به ویژه آمریکای جنایتکار و رئیس‌جمهور آن تجمع کردند.
طلاب و فضلا در این تجمع با سردادن شعارهایی همچون«مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل» و «مرگ بر مستکبر» یاوه‌گویی‌های اخیر مقامات آمریکایی به ویژه ترامپ را محکوم کردند و این سخنان خبیثانه را ناشی از عدم تعادل رئیس‌جمهور آمریکا دانستند.
به گزارش رسا، آیت‌الله سید احمد خاتمی، عضو هیئت‌ رئیسه مجلس خبرگان رهبری این اجتماع با عظمت را نشانه انقلابی ماندن حوزه علمیه قم دانست.
وی در این اجتماع تأکید کرد: حضور صاحبان عمامه‌های نور و هدایت در پایگاه علم و فضیلت پیام آشکار دارد که حوزه‌های علمیه تا آخر از نظام دینی و اسلامی حمایت می‌کند و پای آرمان‌های انقلاب اسلامی ایستاده است.
عضو هیئت ‌رئیسه مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: کفر یک مجموعه واحد است، آنچه در آمریکا می‌گذرد گویای این واقعیت است که همه جمهوری خواهان و دموکرات‌ها یک مجموعه واحد هستند، همچنین اتحادیه اروپا هم مورد اعتماد  نیست که برخی خوشحال هستند که اتحادیه اروپا از برجام حمایت می‌کند.
آیت‌الله خاتمی با بیان اینکه اگر قرار باشد اتحادیه اروپا بین ایران و آمریکا قرار گیرد، قطعا جانب آمریکا را خواهد گرفت، خطاب به برخی مسئولان، گفت: 4 سال آمریکا و آمریکا گفتن و 4 سال بزک کردن چهره آمریکا کافی است. این ملت را دوباره به دام  اروپا نیندازید.
وی اظهار داشت: باید در برابر گرگ‌هایی همانند ترامپ و دولت آمریکا مسلح به انواع سلاح‌های دفاعی از جمله موشک‌ها باشیم، خوشبختانه مسلح هستیم و آن را تقویت خواهیم کرد، ما تنها سراغ بمب اتم نمی‌رویم نه به خاطر اینکه از دشمنان بترسیم بلکه برای اینکه دین و پیامبر می‌فرماید سلاح کشتار جمعی نداشته باشید.
عضو هیئت ‌رئیسه مجلس خبرگان رهبری گفت: مراکز نظامی ناموس یک ملت هستند و انسان با غیرت ناموس خود را در اختیار اجانب قرار نخواهد داد؛ مقامات آمریکایی از مذاکره مجدد سخن می‌گویند اما باید به آنها گفت که شما در مذاکرات اول چه غلطی کردید که مذاکره دوم در کار باشد، آمریکایی‌ها تمام عهدها و قرارها را زیر پا گذاشتند و به هیچ عهدی پایبند نبودند.
آیت‌الله خاتمی تصریح کرد: در پرونده سیاه آمریکا حمایت از پهلوی دیکتاتور و صدام وجود دارد، واقعا خنده دار است که دیکتاتور جهانی دیکتاتور بودن را به ایران اسلامی نسبت می‌دهد، امروز نیز آمریکا از رژیم‌های دیکتاتوری همانند عربستان حمایت می‌کند که رنگ انتخابات را ندیده است، در حالی که بعد از انقلاب در ایران بیش از 30 انتخابات برگزار شده است.
وی بیان داشت: اگر تاکنون تنها مسلمانان مرگ بر آمریکا می‌گفتند امروز تمام کسانی که عرق وطنی و ملی دارند و ایران را دوست دارند با هر مذهب و سلیقه‌ای مرگ بر آمریکا می‌گویند، رئیس‌جمهور آمریکا به تعبیر متخصصان روانی آمریکا فردی روانی است و باید معاینه شود، ترامپ بدش نمی‌آید که به او دیوانه گفته شود، می‌گوید دیوانه است تا دیگران را بترساند و بگوید که کارهای او قابل حساب نیست.
عضو هیئت‌ رئیسه مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: نسخه فرهنگ عاشورا و نسخه عزت بخش هیهات مناالذلة جواب می‌دهد، تا فرهنگ عاشورا و رهبر عاشورایی همانند حضرت آیت‌الله امام خامنه‌ای و همچنین خط امام راحل را داریم به یاری خدا روی ذلت را نخواهیم دید.
]]>
رونمایی از کتاب «منظومه فکری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای» ۱۳۹۶/۰۷/۲۵ 2017-10-18T12:09:35+01:00 2017-10-18T12:09:35+01:00 tag:http://dost-1.mihanblog.com/post/2628 طاهر مهدوی در همایش زعیم ذوفنون صورت گرفترونمایی از کتاب «منظومه فکری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای»    ۱۳۹۶/۰۷/۲۵ کتاب «منظومه فکری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای» در همایش زعیم ذوفنون با حضور دکتر ولایتی و جمعی از مسئولان اجرایی و دانشگاهی ­رونمایی شد. به گزارش خبرگزاری صداوسیما، چاپ دوم این کتاب فاخر با تلاش پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی و همکاری دانشگاه آزاد اسلامی منتشر شده است. این کتاب در دو جلد و چهار بخش مشتمل بر نظام‌های‌ بینشی، نظام‌های منشی و رفتاری، نظام‌های اجتماعی در همایش زعیم ذوفنون صورت گرفت
رونمایی از کتاب «منظومه فکری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای»
    ۱۳۹۶/۰۷/۲۵

Image result for ‫رونمایی از کتاب «منظومه فکری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای»‬‎

کتاب «منظومه فکری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای» در همایش زعیم ذوفنون با حضور دکتر ولایتی و جمعی از مسئولان اجرایی و دانشگاهی ­رونمایی شد.
به گزارش خبرگزاری صداوسیما، چاپ دوم این کتاب فاخر با تلاش پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی و همکاری دانشگاه آزاد اسلامی منتشر شده است. این کتاب در دو جلد و چهار بخش مشتمل بر نظام‌های‌ بینشی، نظام‌های منشی و رفتاری، نظام‌های اجتماعی اسلام و اهداف اجتماعی اسلام به همت حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالحسین خسروپناه و جمعی از پژوهشگران تدوین شده است.
ایران مقتدرترین و تاثیرگذارترین کشور در منطقه
علی‌اکبر ولایتی رئیس‌هیئت موسس دانشگاه آزاد در همایش رونمایی از منظومه فکری رهبر معظم انقلاب که با عنوان «زعیم ذوفنون» در کتابخانه مرکزی واحد علوم و تحقیقات برگزار شد، گفت: در دوره رهبری مقام معظم رهبری اقتدار جمهوری اسلامی به حدی رسیده که در تاریخ ایران از بعد از سلسله صفویه تاکنون چنین اقتداری نبوده و پایه این کار نیز بر اساس اقدامات امام بوده است.
ولایتی گفت: امروز با استشهاد دوستان و غیردوستان جمهوری اسلامی مقتدرترین و تاثیرگذارترین کشور در منطقه است و این معلول سلسله تدابیر است و بخش مهمی از این تدابیر سیاست خارجه است که در سیاست خارجی ایشان راهبردی دارند که پایه‌های آن از قبل انقلاب در ذهن ایشان شکل گرفت. مقام معظم رهبری ترجمه‌هایی از سید قطب داشتند که نفس اقدام به ترجمه آثار وی جهان بینی رهبری را در حوزه امت اسلامی نشان می‌دهد، ایشان تألیفات دیگر این چنینی هم داشته‌اند.
به گزارش فارس رئیس‌هیئت موسس دانشگاه آزاد گفت: بدانید که ایران در طی چند صد سال گذشته هیچگاه به اقتدار امروز نبوده و بخش مهمی از این اقتدار محصول رهبری مقام معظم رهبری و نقش ایشان در اقدامات راهبردی حوزه سیاست خارجی است.
اندیشه‌‌های رهبری اجتهادی است
حجت‌الاسلام‌ عبدالحسین خسروپناه رئیس‌موسسه فلسفه و حکمت ایران نیز در همایش «زعیم ذوفنون» با عنوان رونمایی از کتاب منظومه فکری آیت‌الله خامنه‌ای که عصر دوشنبه در دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم تحقیقات تهران برگزار شد،گفت: تدوین این کتاب دوسال طول کشیده است و چاپ آن 6 سال به طول انجامیده و در این 6 سال نیز به مطالب و فصول آن افزودیم.
وی ادامه داد: یک‌سال تمام مجموعه فرمایشات رهبری را جمع‌آوری کردیم، اینها مطالعه و دسته‌بندی شد و به یک ساختار نظام‌مند رسیدم و پس از این کار به محققان داده شد تا بر اساس ساختار مصوب تحقیق انجام دهند و تاییده از سوی مرکز حفظ و نشر آثار رهبری گرفته شد.
وی با ‌اشاره به ویژگی‌های کلان در منظومه فکری رهبری، گفت: اندیشه آقا اجتهادی است، ایشان دقیقا با روش اجتهادی بحث می‌کنند و یک ادعا در اندیشه رهبری ندیدم که ذوقی باشد، شخصیت‌هایی هم‌چون رهبری جامع هستند، سخنانشان نظام‌مند بوده و اجزای آن همدیگر را تصدیق می‌کنند، اگر فردی بخواهد نظام اقتصادی را بداند باید به نظام مدیریتی توجه کند.
حجت‌الاسلام والمسلمین علی اکبر رشاد عضو شورای عالی حوزه علمیه استان تهران نیز در این همایش با‌اشاره به ویژگی‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی، گفت: جهانی اندیشیدن در فقه ویژگی رهبری است، فتاوای ایشان را فقط مسلمانان و شیعیان مدنظر ندارند و نگاه ایشان در فتوا و در تفقه نگاه به اسلام است.
]]>
آقای نوبخت! چه کسی به دشمنان گرا داد خزانه خالی است؟! ۱۳۹۶/۰۷/۲۵ 2017-10-18T12:07:22+01:00 2017-10-18T12:07:22+01:00 tag:http://dost-1.mihanblog.com/post/2627 طاهر مهدوی آقای نوبخت! چه کسی به دشمنان گرا داد خزانه خالی است؟!     ۱۳۹۶/۰۷/۲۵ سخنگوی دولت درحالی مدعی است «عده‌ای در داخل کشور می‌خواهند به دشمنان گرا بدهند منابع مالی کم داریم»که استفاده از تعبیر ضد‌امنیت ملی و نادرست «خزانه خالی» در آستانه مذاکرات هسته‌ای، از سوی مسئولان همین دولت کشور را در موضع ضعف قرار داد.محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت روز گذشته در نشست خبری خود با اصحاب رسانه ‌با بیان اینکه همه دولت درگیر موضوع ایجاد رونق اقتصادی است، گفت: وقتی ما اعلام می‌کنیم نرخ ر

آقای نوبخت! چه کسی به دشمنان گرا داد خزانه خالی است؟!

    ۱۳۹۶/۰۷/۲۵

Image result for ‫آقای نوبخت! چه کسی به دشمنان گرا داد خزانه خالی است؟‬‎

سخنگوی دولت درحالی مدعی است «عده‌ای در داخل کشور می‌خواهند به دشمنان گرا بدهند منابع مالی کم داریم»که استفاده از تعبیر ضد‌امنیت ملی و نادرست «خزانه خالی» در آستانه مذاکرات هسته‌ای، از سوی مسئولان همین دولت کشور را در موضع ضعف قرار داد.
محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت روز گذشته در نشست خبری خود با اصحاب رسانه ‌با بیان اینکه همه دولت درگیر موضوع ایجاد رونق اقتصادی است، گفت: وقتی ما اعلام می‌کنیم نرخ رشد اقتصادیمان چقدر است، عده‌ای در داخل می‌گویند این آمار بر اساس فروش نفت است.
نوبخت تاکید کرد: من از کسانی که با دولت مخالفت‌هایی دارند تقاضا می‌کنم در حال حاضر وحدت را در کشور به نمایش بگذارند و مدام نگویند که منابع مالی ما برای اداره کشور کم است. کسانی که بیرون از مرزها نشسته‌اند اگر ببینند که ما وضعیت اقتصادی خوبی نداریم و منابع مالی در اختیارمان کافی نیست در اقداماتشان جری‌تر می‌شوند.
چرا عده‌ای گرا می‌دهند منابع مالی کم داریم؟!
وی تصریح کرد: با این حال، چرا عده‌ای در داخل کشور می‌خواهند گرا بدهند که منابع مالی کم داریم؟ ما منابع مالی داریم و با همان هم می‌توانیم به توسعه کشور بپردازیم.
صد البته که آقای نوبخت و تمام مردم ایران نیک به یاد دارند تعبیر ضد امنیت ملی و نادرست «خزانه خالی» در آستانه مذاکرات هسته‌ای، از سوی مسئولان همین دولت بیان شد و کشور را در موضع ضعف و غربی‌ها را در جایگاه مدعی قرار داد،، همچنانکه چندی بعد هم پا را فراتر گذاشته و گفتندکه «نه تنها خزانه است بلکه صندوق‌ها هم خالی است».
سخنگوی دولت در ادامه با‌اشاره به بیانیه سه کشور اروپایی برای حفظ برجام پس از سخنان اخیر رئیس‌جمهوری آمریکا اظهار کرد: در حال حاضر موضوع مهمی تحت عنوان برجام وجود دارد که در این خصوص ایالت متحده تنهاست و همه دیدند که خانم موگرینی بعد از سخنان ترامپ به صورت زنده به آن پاسخ داد و آلمان،‌ انگلیس و فرانسه هم بیانیه‌ای در این زمینه صادر کردند. این هنر ایران است که توانسته است آمریکا را منزوی کند و آمریکا نیز در گوشه‌ای مانده و از صحنه سیاسی دور شده است.
سخنگوی دولت در ادامه اما به بیانیه مشترک سه کشور اروپایی آلمان ، انگلیس و فرانسه مبنی بر تحت فشار قرار دادن کشورمان از سوی جامعه جهانی جهت متوقف کردن فعالیت‌های منطقه‌ای و برنامه موشکی‌‌اشاره نکرد. این سه کشوراروپایی تنها یک روز پس از سخنان مضحک ترامپ علیه ایران ضمن‌اشاره به انجام تلاش برای حفظ برجام به تکرار ادعاهای آمریکا علیه کشورمان پرداخته و تاکید کردند که لازم است جامعه جهانی برای مقابله با فعالیت‌های منطقه‌ای بی‌ثبات‌کننده ایران و بررسی روش‌های رفع نگرانی‌ها درباره برنامه موشکی ایران همراه شود اما سخنگوی دولت فقط به بیان بخش اول مواضع اروپایی‌ها درباره اظهارات ترامپ اکتفا کرد.
نوبخت درباره رابطه ایران و عربستان و موضع‌گیری مقامات سعودی درباره سخنرانی ترامپ علیه برجام اظهار کرد: ارتباط ما با عربستان فراتر از اظهارات اخیر ترامپ است. همین که هیچ یک از کشورهای جهان با ترامپ نیستند و او را تایید نکرده‌اند زحمت عربستان را بیشتر کرده‌اند. عربستان تصمیم خوبی نگرفته و باید خودش را اصلاح کند تا بتواند با جمهوری اسلامی ایران ارتباط برقرار کند.
برای رشد اقتصادی به 65 هزار میلیون دلار سرمایه‌گذاری لازم است
نوبخت با‌اشاره به نرخ رشد اقتصادی کشور اظهار کرد: باید 65 هزار میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی صورت گیرد تا رشد اقتصادی انجام شود و دولت نیز می‌کوشد تا سیاست‌های اقتصادی مقاومتی را به خوبی پیاده کند چرا که این سیاست از سوی عالی‌ترین مقام نظام ابلاغ شده و ما آن را پیگیری می‌کنیم اما ظاهرا مد شده است که در کشور بگویند دولت سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را انجام نمی‌دهد.
نوبخت در پاسخ به پرسشی در زمینه چگونگی ایجاد فرصت‌های شغلی و استخدام افراد جویای کار اظهار کرد: از مجلس می‌خواهیم به استخدامی‌های جدید اضافه نکند چرا که قرار نیست همه 950 هزار فرصت شغلی از طریق استخدام انجام شود.
سخنگوی دولت در پاسخ به پرسشی در زمینه سخنان روز گذشته شهردار تهران مبنی بر عدم تخصیص منابع شهرداری در شش ماهه اول سال از سوی دولت اظهار کرد: در شش ماهه اول سال 30‌هزارمیلیارد تومان اعتبارات طرح‌های عمرانی انجام شده که بخشی از آن به دستگاه‌ها پرداخت شده و بخشی هم از طریق خزانه پرداخت می‌شود. پس به جای اینکه در رسانه‌ها این حرف‌ها مطرح شود باید به مسئول مربوطه در سازمان مراجعه کنند تا ببینند چقدر به خزانه داده شده است. ما طبق روال پرداخت‌ها را تا پایان سال انجام می‌دهیم.
]]>
فرمانده هوافضای سپاه: سپاه پاسداران قدرت خود را روز به روز افزایش خواهد داد ۱۳۹۶/۰۷/۲۵ 2017-10-18T12:05:27+01:00 2017-10-18T12:05:27+01:00 tag:http://dost-1.mihanblog.com/post/2626 طاهر مهدوی فرمانده هوافضای سپاه:سپاه پاسداران قدرت خود را روز به روز افزایش خواهد داد    ۱۳۹۶/۰۷/۲۵ فرمانده هوافضای سپاه پاسداران گفت: تولید موشک ما متوقف نمی‌شود زیرا بر صنعت داخلی متکی است. به گزارش خبرگزاری مهر، سرتیپ امیرعلی حاجی‌زاده در دومین کنگره شهدای دانشجوی استان قم در دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دشمنی آمریکا یک مسئله استراتژیک و راهبردی است و تغییر‌پذیر نیست و رنگ و لعاب و روش‌ها و تاکتیک‌ها تغییر می‌کند.وی گفت: آمریکا می‌خواهد که ملت‌ها را زیر سیطره خود قرار دهد؛ ش فرمانده هوافضای سپاه:
سپاه پاسداران قدرت خود را روز به روز افزایش خواهد داد
   ۱۳۹۶/۰۷/۲۵

Image result for ‫فرمانده هوافضای سپاه‬‎

فرمانده هوافضای سپاه پاسداران گفت: تولید موشک ما متوقف نمی‌شود زیرا بر صنعت داخلی متکی است.
به گزارش خبرگزاری مهر، سرتیپ امیرعلی حاجی‌زاده در دومین کنگره شهدای دانشجوی استان قم در دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دشمنی آمریکا یک مسئله استراتژیک و راهبردی است و تغییر‌پذیر نیست و رنگ و لعاب و روش‌ها و تاکتیک‌ها تغییر می‌کند.
وی گفت: آمریکا می‌خواهد که ملت‌ها را زیر سیطره خود قرار دهد؛ شیوه جدید آمریکا، شیوه دیوانه‌وار است و برای اجرای این سیاست باید شخصی مثل ترامپ روی کار بیاید.
وی افزود: ترامپ خود را به دیوانگی زده است زیرا تاکتیک اصلی آنها تاکتیک امتیازگیری با روش جدید است؛ سردار حاجی‌زاده تصریح کرد: ملت آمریکا در اسارت صهیونیست‌ها هستند؛ صهیونیست‌ها با قدرت مالی و نفوذ خود همه سردمداران را در قبضه دارند؛ دولتمردان با قدرت خود ملت آمریکا را در اسارت صهیونیست‌ها قراردادند.
وی گفت: ترامپ مدعی حمله به کره شمالی بود ولی امروزه دم از مذاکره می‌زند؛ سخنان وی امروز با سخنان دوره کاندیداتوری بسیار متفاوت است.
وی تصریح کرد: اگر دشمن شناسی و بصیرت درستی داشته باشیم به دنبال تحول اقتصادی با محوریت غرب نمی‌رویم؛ مگر می‌شود با کمک آمریکا و غرب اقتصاد خود را متحول کنیم.
فرمانده هوا فضای سپاه یادآور شد: در صورتی توان موفقیت داریم که دشمن و روش‌های مقابله با آمریکا را به خوبی بشناسیم و در مقابل توطئه‌ها بایستیم.
فرمانده هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یادآور شد: امروزه به قدری قدرتمند هستیم که کسی جرأت حمله به ما را ندارد؛ آمریکا با سروصدا و ایجاد عملیات وسیع رسانه‌ای به دنبال خروج از برجام نیست بلکه استراتژی آنها حفظ پوسته برجام و تهی کردن هسته آن است؛ اگر واکنش‌ها اثرگذار نباشد نه تنها به تعهدات وسیع باقی مانده عمل نخواهند کرد حتی اگر مسائل ناچیزی که به ما دادند را نیز پس خواهند گرفت. وی افزود: در دوره جدید و شرایطی که در آن قرار داریم، آمریکا و ایادی او با سیاست مرعوب کردن پیش می‌روند؛ به همین خاطر است که ترامپ همیشه دم از سیاست‌هایی می‌زند که در آینده اعلام خواهد کرد؛ در واقع کار وی، عملیات روانی است؛ آنها می‌خواهند وقت ملت و مسئولان ما تلف شده و مردم نسبت به نظام بدبین شوند.
سردار حاجی‌زاده یادآور شد: اگر در داخل به آنها اجازه نفوذ ندهیم آنها کاری از پیش نمی‌برند؛ دشمنان نمی‌خواستند که ما در بخش‌های مختلف به یک قدرت مبدل شویم؛ قطعاً اگر می‌توانستند در بیرون از مرزها جلوی ما را می‌گرفتند؛ اگر دور تا دور ما را حصار بکشند تولید موشک ما متوقف نمی‌شود زیرا بر صنعت داخلی متکی است؛ هیچ قدرتی قادر به متوقف کردن ما نیست.
وی گفت: سپاه پاسداران به دشمنان اعتماد ندارد و قدرت خود را روز‌به‌روز افزایش خواهد داد و حصار بزرگ امنیتی را برای کشور ایجاد خواهد کرد.
وی اظهار کرد: امروز سپاه آمادگی دارد در عرصه توسعه فناوری کشور به بخش‌های مختلف کمک کند؛ دانشجویان باید خود را دستیار ویژه رهبر معظم انقلاب بدانند و هر کاری که از دست‌شان برمی‌آید باید برای نظام و انقلاب انجام دهند.
]]>
کمک رهبر انقلاب به آوارگان مسلمان و مظلوم میانمار ۱۳۹۶/۰۷/۲۵ 2017-10-18T12:03:31+01:00 2017-10-18T12:03:31+01:00 tag:http://dost-1.mihanblog.com/post/2625 طاهر مهدوی با اختصاص یک میلیارد تومان صورت گرفتکمک رهبر انقلاب به آوارگان مسلمان و مظلوم میانمار    ۱۳۹۶/۰۷/۲۵   حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای مبلغ ۱۰ میلیارد ریال به‌عنوان کمک به آوارگان مظلوم و بی‌پناه میانمار اختصاص دادند.به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب در پی نامه رئیس ‌و نماینده ولی‌فقیه در جمعیت هلال احمر به رهبر معظم انقلاب اسلامی درخصوص شرایط وخیم مسلمانان روهینگیا در اثر حوادث فاجعه‌آمیز میانمار، حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای مبلغ ۱۰ با اختصاص یک میلیارد تومان صورت گرفت
کمک رهبر انقلاب به آوارگان مسلمان و مظلوم میانمار
   ۱۳۹۶/۰۷/۲۵

Image result for ‫کمک رهبر انقلاب به آوارگان مسلمان و مظلوم میانمار‬‎

  حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای مبلغ ۱۰ میلیارد ریال به‌عنوان کمک به آوارگان مظلوم و بی‌پناه میانمار اختصاص دادند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب در پی نامه رئیس ‌و نماینده ولی‌فقیه در جمعیت هلال احمر به رهبر معظم انقلاب اسلامی درخصوص شرایط وخیم مسلمانان روهینگیا در اثر حوادث فاجعه‌آمیز میانمار، حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای مبلغ ۱۰ میلیارد ریال به‌عنوان کمک به آوارگان مظلوم و بی‌پناه میانمار اختصاص دادند.
در نامه رئیس ‌و نماینده ولی‌فقیه در جمعیت هلال احمر به رهبر انقلاب اسلامی، با‌اشاره به فاجعه انسانی در میانمار و آوارگی صدها هزار نفر از مردم مسلمان، اقدامات و کمک‌های جمعیت هلال احمر در امدادرسانی به آوارگان گزارش شده بود.
]]>